For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 546 : 20.06.2018

Online chess games 4273
Chess tournaments 45

View all included tournaments

Angouleme FRA, Roza Lallemand Mem

Trophée Roza Lallemand 2018
Classement après la ronde 9
Pl   Nom Rapide Cat. Fede Ligue Club Pts Tr. Perf
1 gf MAISURADZE Nino 2256 F SenF EST Bischwiller 8 42½ 2507
2 mf HAUSSERNOT Cecile 2237 F JunF EST Mulhouse Philidor 44 2414
3 gf GUICHARD Pauline 2371 F SenF IDF Clichy-Echecs-92 44 2283
4   ROLLOT Florence 2016 F CadF OCC Echiquier Carcassonnais 42 2195
5 m COLLAS Silvia 2290 F SenF OCC Echiquier Nîmois 6 44½ 2249
6 gf LECONTE Maria 2173 F SenF IDF C.E. de Bois-Colombes 6 43 2196
7 gf DORNBUSCH Tatiana 2304 F SenF PAC C.E.M.C. Monaco 6 42½ 2217
8 gf SAFRANSKA Anda 2205 F SepF OCC Echecs Club Montpellier 6 41½ 2092
9   GENZLING Sylvie 1934 F SenF EST Club d'Echecs de Mundolsheim 6 37 2007
10   SOUBIROU Oriane 2066 F SenF HDF Lille Université Club Echiquier du Nord 6 36½ 2075
11   ABBASSI Zeyneb 1731 F SenF EST C.E. Strasbourg 33½ 1827
12 mf NAVROTESCU Andreea-Cristiana 2153 F SenF PAC Grasse Echecs 5 44½ 2138
13 ff FRUTEAU Sabine 2250 N SenF NOR Orcher la Tour 5 42½ 2023
14   AUBERT Estee 1703 F MinF IDF Cercle d'Echecs de Villepinte 5 39½ 1927
15   MOLDOVEAN Ioana 1840 N SenF NAQ Aytré - La Rochelle Echecs 5 38½ 1930
16   GEORGET Laureline 1695 F CadF BRE Fous d'Echecs Pays de Ploërmel 5 38 1820
17   LUDWICZAK Virginie 1827 F SenF ARA Cercle d'Echecs de l'Agglomération Anné… 5 37 1916
18   GUILLAUME Ombeline 1870 N SenF PDL Club Echecs La Roche sur Yon 5 36½ 1875
19   FORGUES Valerie 2000 N SenF NAQ Echiquier Couronnais 5 35½ 1860
20   SABIANI Chjara 1832 F MinF PAC Cannes Echecs 5 33½ 1815
21   BONVALOT Isabelle 1854 F SepF IDF Clichy-Echecs-92 5 32½ 1744
22   BELLUIRE Beatrice 1814 F CadF OCC Echiquier Carcassonnais 36 1836
23   PIGEAT Typhaine 1660 F CadF BFC Esbarres Bonnencontre Echecs 33 1768
24   SUMARRIVA PAULIN Laura 2060 N BenF OCC Echiquier du Grand Ales 32½ 1769
25   MATA Maria 1790 N JunF NAQ AGJA-Echiquier Aquitaine 4 36 1869
26   HAMELIN Isabelle 1625 F SepF BRE Echiquier Briochin 4 34 1818
27   OMS Mirella 1422 F SenF OCC Club d Echecs de Sete 4 34 1734
28 ff LOMANDONG Noela-Joyce 1667 F CadF PAC C.E.M.C. Monaco 4 32½ 1679
29   BUDAK Lori 1810 N CadF NAQ LEC Echiquier Limousin 4 32½ 1632
30   HOCH Anna 1496 F BenF EST Stanislas Echecs 4 27 1641
31   SWIERCZ Sarah 1760 N SenF HDF Amicale Laique de Molinghem 4 27 1536
32   CIARLETTA Iris 1252 F PouF EST Stanislas Echecs 31 1487
33   DENIS Monique 1498 F SepF NAQ L'Echiquier Villeneuvois 28 1507
34   CASIMIR Sarah 1102 F PupF MAR Arsenal 22½ 1347
35   SALVADO Salome 1720 N BenF BFC Echiquier Ledonien 3 31½ 1576
36   BOURSIER Claire 1770 N SepF CVL US St Cyr en Val 3 29½ 1568
37   ROLLOT Nathalie 1300 F SenF OCC Echiquier Carcassonnais 3 28 1510
38   CHRETIEN Catherine 1648 F SepF EST Stanislas Echecs 3 27½ 1506
39   DUMOULIN Salome 1570 N PupF CVL Echiquiers Berry-Sologne 3 27 1531
40   BATT Meloe 1750 N MinF ARA Cercle d'Echecs de Meximieux 28 1382
41   BAILLY Laura 1340 N PupF EST Verrières Animation Loisirs 24½ 1409
42   MORVRANGE Camille 1461 F JunF EST M-S Echecs 2 30½ 1472
43   SZUBERT Emma 1650 N BenF GUA Echecs Club de Baie-Mahault 2 29 1429
44   CARON Christine 1700 N SepF HDF Echiquier Bernotois 2 27½ 1415


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year