For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 538 : 01.04.2018

Online chess games 3874
Chess tournaments 26

View all included tournaments

Batumi GEO, 19th EUR Indiv Ch 2018

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Type Gr  Pts Res. BH. BH. 
   1   26 GM  Saric Ivan                 2657 CRO          8½   0   67  72½ 
   2    2 GM  Wojtaszek Radoslaw         2738 POL      ACP  8   0   72  77  
   3   29 GM  Sjugirov Sanan             2652 RUS           8   0   69½ 74  
   4   30 GM  Jones Gawain C B           2651 ENG      ACP  8   0   69  74  
   5    7 GM  Matlakov Maxim             2707 RUS      ACP  8   0   67  72  
   6   34 GM  McShane Luke J             2647 ENG      ACP  8   0   67  71½ 
   7   21 GM  Korobov Anton              2664 UKR           8   0   66½ 71  
   8   40 GM  Safarli Eltaj              2639 AZE           8   0   63½ 69  
   9   11 GM  Nabaty Tamir               2690 ISR          7½   0   73½ 78½ 
  10   16 GM  Najer Evgeniy              2683 RUS      ACP 7½   0   70½ 75  
       18 GM  Demchenko Anton            2672 RUS          7½   0   70½ 75  
  12   35 GM  Grandelius Nils            2646 SWE      ACP 7½   0   69  74½ 
  13  123 GM  Yuffa Daniil               2521 RUS          7½   0   69  71½ 
  14    3 GM  Navara David               2737 CZE      ACP 7½   0   68½ 73½ 
  15   15 GM  Inarkiev Ernesto           2684 RUS      ACP 7½   0   68  74  
  16   69 GM  Hovhannisyan Robert        2601 ARM          7½   0   68  73  
  17   10 GM  Cheparinov Ivan            2693 FID          7½   0   68  72½ 
  18   51 GM  Bok Benjamin               2622 NED          7½   0   67  71½ 
  19  146 IM  Santos Ruiz Miguel         2488 ESP          7½   0   67  70½ 
  20   64 GM  Abasov Nijat               2608 AZE          7½   0   66½ 71  
  21   86 GM  Pashikian Arman            2585 ARM          7½   0   66½ 71  
  22   92 GM  Sarana Alexey              2577 RUS U18      7½   0   66  70½ 
  23   33 GM  Anton Guijarro David       2647 ESP          7½   0   65½ 70½ 
       39 GM  Parligras Mircea-Emilian   2642 ROU      ACP 7½   0   65½ 70½ 
  25   22 GM  Melkumyan Hrant            2664 ARM          7½   0   65  71  
  26    6 GM  Mamedov Rauf               2709 AZE          7½   0   64½ 69½ 
  27   36 GM  Guseinov Gadir             2646 AZE          7½   0   64  69  
  28   73 GM  Kobalia Mikhail            2599 RUS      ACP 7½   0   62½ 67½ 
  29  104 GM  Savchenko Boris            2550 RUS          7½   0   62  66½ 
  30  144 IM  Ferreira Jorge Viterbo     2492 POR          7½   0   61½ 66½ 
  31   42 GM  Fridman Daniel             2637 GER      ACP 7½   0   61½ 64½ 
  32  108 GM  Shevchenko Kirill          2545 UKR U18      7½   0   58½ 62  
  33  121 GM  Djukic Nikola              2523 MNE           7   0   69½ 73  
  34   62 GM  Alekseenko Kirill          2609 RUS           7   0   67½ 73  
  35   82 GM  Gajewski Grzegorz          2588 POL           7   0   67½ 72  
  36    5 GM  Ivanchuk Vassily           2713 UKR      ACP  7   0   66  71  
  37   54 GM  Romanov Evgeny             2619 RUS      ACP  7   0   66  71  
  38   59 GM  Paravyan David             2613 RUS           7   0   66  69½ 
  39   84 GM  Svane Rasmus               2587 GER           7   0   65½ 69½ 
  40   44 GM  Onischuk Vladimir          2632 UKR           7   0   65  69½ 
  41   17 GM  Sargissian Gabriel         2677 ARM           7   0   64  69  
  42  139 IM  Hakobyan Aram              2497 ARM U18       7   0   63½ 67½ 
  43   47 GM  Erdos Viktor               2627 HUN      ACP  7   0   63  67½ 
  44  126 IM  Nguyen Thai Dai Van        2517 CZE U18       7   0   63  66½ 
  45    9 GM  Ponomariov Ruslan          2697 UKR           7   0   62  65½ 
  46   14 GM  Kravtsiv Martyn            2685 UKR           7   0   61½ 65½ 
  47   20 GM  Motylev Alexander          2669 RUS      ACP  7   0   59½ 63½ 
  48   90 FM  Esipenko Andrey            2581 RUS U18       7   0   59  62½ 
  49   38 GM  Kovalenko Igor             2642 LAT      ACP  7   0   57  61½ 
  50  125 GM  Steinberg Nitzan           2518 ISR           7   0   56  59½ 
  51   75 GM  Predke Alexandr            2595 RUS          6½   0   70½ 75  
  52    1 GM  Jakovenko Dmitry           2746 RUS      ACP 6½   0   69½ 73½ 
  53   72 GM  Mchedlishvili Mikheil      2600 GEO          6½   0   69  74  
  54   78 GM  Brkic Ante                 2590 CRO          6½   0   69  73½ 
  55   28 GM  Piorun Kacper              2653 POL      ACP 6½   0   68½ 74  
  56   56 GM  Alekseev Evgeny            2617 RUS          6½   0   68  72½ 
  57    8 GM  Dubov Daniil               2701 RUS      ACP 6½   0   67½ 71½ 
  58  110 GM  Boruchovsky Avital         2542 ISR          6½   0   67½ 71½ 
  59   85 GM  Martirosyan Haik M.        2586 ARM U18      6½   0   67  71  
  60   19 GM  Berkes Ferenc              2671 HUN          6½   0   66  71½ 
  61   48 GM  Lupulescu Constantin       2627 ROU      ACP 6½   0   65½ 70  
  62   76 GM  Smirin Ilia                2594 ISR S50  ACP 6½   0   65  69  
  63  114 GM  Arutinian David            2536 GEO          6½   0   65  68½ 
  64   99 GM  Fedorov Alexei             2559 BLR          6½   0   64  68  
  65   55 GM  Yilmaz Mustafa             2619 TUR          6½   0   64  67½ 
  66  105 GM  Huschenbeth Niclas         2549 GER          6½   0   64  67½ 
  67   49 GM  Zhigalko Sergei            2625 BLR          6½   0   63½ 68  
  68   80 GM  Bogner Sebastian           2588 SUI          6½   0   63½ 68  
  69   71 GM  Bologan Victor             2600 MDA      ACP 6½   0   63½ 67  
  70   53 GM  Vocaturo Daniele           2620 ITA          6½   0   63  68  
  71   95 GM  Stocek Jiri                2567 CZE          6½   0   63  66½ 
  72  158 IM  Lobanov Sergei             2468 RUS U18      6½   0   62½ 66½ 
  73  132 IM  Diermair Andreas           2507 AUT          6½   0   62  66  
  74  152 IM  Sargsyan Shant             2481 ARM U18      6½   0   61½ 66  
  75  103 IM  Lomasov Semen              2551 RUS U18  ACP 6½   0   61½ 65½ 
  76   43 GM  Movsesian Sergei           2632 ARM          6½   0   61  65½ 
  77  112 GM  Stupak Kirill              2541 BLR          6½   0   61  65½ 
  78   23 GM  Lenic Luka                 2662 SLO          6½   0   60½ 65½ 
  79  136 GM  Sanikidze Tornike          2501 GEO          6½   0   60½ 65  
  80  147 GM  Mikaelyan Arman            2486 ARM          6½   0   60½ 62½ 
  81  107 GM  Palac Mladen               2546 CRO          6½   0   59½ 63½ 
  82   91 GM  Postny Evgeny              2579 ISR      ACP 6½   0   59  63½ 
  83  129 GM  Kantans Toms               2508 LAT          6½   0   59  63  
  84  106 IM  Santos Latasa Jaime        2549 ESP          6½   0   59  63  
  85   98 GM  Chigaev Maksim             2560 RUS      ACP 6½   0   58½ 62  
  86   32 GM  Meier Georg                2648 GER          6½   0   58  62  
  87  211 FM  Kacharava Nikolozi         2362 GEO U18      6½   0   58  61½ 
  88  100 GM  Moroni Luca Jr             2559 ITA U18      6½   0   57½ 61  
  89  149 IM  Pavlov Sergey              2485 UKR          6½   0   57½ 60½ 
  90  163 IM  Asadli Vugar               2449 AZE U18      6½   0   56½ 60½ 
  91  135 IM  Golubka Petro              2503 UKR          6½   0   56  59½ 
  92   67 GM  Can Emre                   2603 TUR          6½   0   55½ 59½ 
  93  151 GM  Stefanova Antoaneta      F 2481 FID      ACP 6½   0   52½ 56  
  94   93 GM  Deac Bogdan-Daniel         2572 ROU U18       6   0   69½ 73  
  95   97 GM  Skoberne Jure              2563 SLO           6   0   68  72  
  96  130 GM  Maghalashvili Davit        2508 GEO           6   0   66  69  
  97   87 GM  Lopez Martinez Josep M.    2584 ESP           6   0   65½ 69½ 
  98   63 GM  Bartel Mateusz             2609 POL      ACP  6   0   65  69½ 
  99  141 GM  Gabrielian Artur           2493 RUS           6   0   65  69  
 100   65 GM  Andersen Mads              2605 DEN           6   0   64½ 69½ 
 101   77 GM  Pantsulaia Levan           2593 GEO           6   0   64  67½ 
 102   61 GM  Bosiocic Marin             2611 CRO           6   0   63½ 68½ 
 103   60 GM  Ponkratov Pavel            2613 RUS           6   0   63½ 68½ 
 104  113 GM  Beliavsky Alexander G      2537 SLO S50       6   0   62½ 67  
 105  225     Oboladze Luka              2318 GEO U18       6   0   62½ 65½ 
 106  160 IM  Beradze Irakli             2464 GEO           6   0   62  66½ 
 107   66 GM  Martinovic Sasa            2604 CRO           6   0   61½ 66½ 
 108   58 GM  Khalifman Alexander        2614 RUS S50       6   0   61  65½ 
 109  159 GM  Minasian Artashes          2467 ARM S50       6   0   61  65  
 110   88 IM  Vavulin Maksim             2583 RUS           6   0   61  64½ 
 111  117 GM  Baron Tal                  2529 ISR           6   0   60  63½ 
 112   25 GM  Sutovsky Emil              2659 ISR      ACP  6   0   59½ 64½ 
 113   37 GM  Krasenkow Michal           2644 POL S50  ACP  6   0   59½ 64½ 
 114   81 GM  Donchenko Alexander        2588 GER      ACP  6   0   59½ 63  
 115  137 IM  Harutyunian Tigran K.      2501 ARM           6   0   59  62½ 
 116   79 GM  Hracek Zbynek              2589 CZE           6   0   58½ 63  
 117   94 GM  Petrosyan Manuel           2569 ARM           6   0   58  62½ 
 118  119 IM  Kantor Gergely             2527 HUN           6   0   57½ 60½ 
 119  145 WGM Goryachkina Aleksandra   F 2491 RUS      ACP  6   0   57½ 60½ 
 120  156 IM  Kanmazalp Ogulcan          2473 TUR           6   0   57  61  
 121  198 FM  Tutisani Noe               2394 GEO           6   0   57  60  
 122   70 GM  Jojua Davit                2601 GEO           6   0   56½ 61  
 123  148 IM  Bellaiche Anthony          2485 FRA           6   0   56½ 58  
 124   31 GM  Kovalev Vladislav          2650 BLR      ACP  6   0   55½ 60  
 125  140 IM  Golubov Saveliy            2495 RUS U18       6   0   55½ 59½ 
 126  102 IM  Moiseenko Vadim            2552 RUS           6   0   55½ 59½ 
 127  173 IM  Perunovic Miodrag          2429 SRB           6   0   55  59  
 128  131 GM  Shengelia David            2508 AUT           6   0   54½ 59  
 129  166 IM  Mindlin Alon               2442 ISR           6   0   54  56½ 
 130  202 IM  Polivanov Anatoliy         2383 UKR           6   0   52½ 56  
 131   41 GM  Volokitin Andrei           2639 UKR          5½   0   66½ 72  
 132   12 GM  Kuzubov Yuriy              2689 UKR          5½   0   66  71  
 133   50 GM  Indjic Aleksandar          2623 SRB          5½   0   65½ 71  
 134   68 GM  Bindrich Falko             2602 GER      ACP 5½   0   65  69½ 
 135   74 GM  Kovchan Alexander          2596 UKR          5½   0   64½ 69  
 136   13 GM  Jobava Baadur              2685 GEO          5½   0   63½ 68  
 137  122 GM  Kelires Andreas            2523 GRE          5½   0   63½ 66  
 138  134 GM  Godena Michele             2505 ITA S50  ACP 5½   0   63  67  
 139   89 GM  Paichadze Luka             2581 GEO          5½   0   62½ 67½ 
 140   27 GM  Rakhmanov Aleksandr        2655 RUS      ACP 5½   0   62½ 66½ 
 141  219 FM  Danielyan Vahe             2331 ARM          5½   0   61½ 65½ 
 142  120 IM  Repka Christopher          2524 SVK          5½   0   60½ 64  
 143  153 GM  Neverov Valeriy            2480 UKR S50      5½   0   59½ 63  
      196 IM  Muradli Mahammad           2398 AZE U18      5½   0   59½ 63  
 145  199 IM  Rzayev Bahruz              2390 AZE          5½   0   59  63½ 
 146  101 GM  Ter-Sahakyan Samvel        2553 ARM          5½   0   59  63  
 147  142 IM  Flom Gabriel               2493 FRA          5½   0   59  61  
 148  223 FM  Martynov Roman             2319 UKR          5½   0   58½ 63  
 149   46 GM  Solak Dragan               2629 TUR          5½   0   58½ 63  
 150   52 GM  Oparin Grigoriy            2622 RUS      ACP 5½   0   58  62½ 
 151  193 IM  Mirzoev Emil               2403 UKR          5½   0   58  62½ 
 152   96 GM  Wagner Dennis              2566 GER          5½   0   58  62  
 153  143 IM  Zanan Evgeny               2493 ISR          5½   0   58  60½ 
 154  111 GM  Nevednichy Vladislav       2542 ROU          5½   0   57½ 61½ 
 155  180 IM  Gadimbayli Abdulla         2416 AZE U18      5½   0   57½ 61  
 156  209 IM  Arabidze Meri            F 2369 GEO          5½   0   57  61½ 
 157  174 FM  Zarubitski Viachaslau      2425 BLR U18      5½   0   57  60½ 
 158  231 FM  Mgeladze Tamaz             2303 GEO          5½   0   56  60½ 
 159  191 IM  Soysal Serkan              2406 TUR          5½   0   56  60  
      218 FM  Konaplev Anton             2337 RUS U18      5½   0   56  60  
 161  200     Nesterov Arseniy           2388 RUS U18      5½   0   56  59  
 162  172 IM  Zavgorodniy Sergiy         2430 UKR          5½   0   55½ 59½ 
 163  127 GM  Matinian Nikita            2514 RUS          5½   0   55½ 58½ 
 164  150 WGM Girya Olga               F 2482 RUS      ACP 5½   0   55½ 58  
 165  181 IM  Erenberg Ariel             2415 ISR U18      5½   0   55  59  
 166  187 IM  Korchmar Vasiliy           2411 RUS          5½   0   55  57½ 
 167  214 FM  Mirzoyan David             2350 ARM U18      5½   0   54½ 58  
 168  190 FM  Ozen Deniz                 2407 TUR U18      5½   0   54  57½ 
 169  192 FM  Schekachikhin Maksim       2406 RUS          5½   0   54  56½ 
 170   45 GM  Aleksandrov Aleksej        2630 BLR      ACP 5½   0   53½ 58  
 171  244 CM  Olcum Ahmet                2257 TUR          5½   0   53½ 57  
 172  177 FM  Janik Igor                 2422 POL U18      5½   0   53½ 57  
 173   83 GM  Ivanisevic Ivan            2587 SRB          5½   0   53½ 57  
 174  170 FM  Bernotas Arturs            2436 LAT          5½   0   53½ 57  
 175  175 IM  Haria Ravi                 2424 ENG          5½   0   53  56½ 
 176  222 FM  Pogosyan Stefan            2322 RUS U18      5½   0   52½ 56½ 
 177  220 FM  Aliyev Ravan               2330 AZE U18      5½   0   52½ 56  
 178  115 GM  Meskovs Nikita             2536 LAT          5½   0   51  55  
 179  184 GM  Danielian Elina          F 2413 ARM          5½   0   50  53½ 
 180  254     Mkrtchyan Sargis R.        2224 ARM          5½   0   49½ 52  
 181  208     Lewtak Damian              2370 POL          5½   0   48  50½ 
 182  189 FM  Blohberger Felix           2409 AUT U18       5   0   62½ 67½ 
 183  178 FM  Drori Saar                 2420 ISR U18       5   0   62½ 66  
 184  154 IM  Sadikhov Ulvi              2477 AZE           5   0   61  65  
 185  162 IM  Pijpers Arthur             2453 NED           5   0   60½ 64  
 186  194 IM  Kalashian David            2399 ARM           5   0   59½ 63  
 187  203 FM  Voit Daria               F 2382 RUS           5   0   58  61  
 188  258 WFM Sargsyan Anna M.         F 2188 ARM U18       5   0   57½ 61  
 189  217 FM  Krykun Yuriy               2339 UKR           5   0   57  60  
 190  124 IM  Kriebel Tadeas             2520 CZE           5   0   56½ 61  
 191  157 IM  Miron Lucian-Costin        2471 ROU           5   0   56  60  
 192  213 FM  Davtyan Artur              2351 ARM U18       5   0   56  59½ 
 193  155 GM  Jurcik Marian              2473 SVK           5   0   56  59½ 
 194  206 FM  Torosyan Norayr            2371 ARM           5   0   55½ 59  
 195  116 IM  Triapishko Alexandr        2530 RUS U18       5   0   55  59½ 
 196  185 FM  Can Isik                   2413 TUR U18       5   0   55  58½ 
 197  164 IM  Draskovic Luka             2447 MNE           5   0   55  58½ 
 198  255 FM  Suleymanli Aydin           2210 AZE U18       5   0   54½ 58½ 
 199  183 IM  Schnider Gert              2414 AUT           5   0   54½ 58½ 
 200  241 FM  Tifferet Shaked            2274 ISR U18       5   0   54½ 58  
 201  233 FM  Eminov Orkhan              2295 TUR           5   0   53½ 57  
 202  268     Eynullayev Atilla          2147 AZE U18       5   0   53  56½ 
 203  212 FM  Belous Mikhail             2355 UKR           5   0   52  55½ 
 204  188 GM  Bagaturov Giorgi           2410 GEO S50       5   0   51½ 55  
      205 IM  Huber Martin Christian     2372 AUT           5   0   51½ 55  
 206  221 FM  Petriashvili Nikoloz       2329 GEO U18       5   0   50½ 52½ 
 207  168 IM  Mazur Stefan               2439 SVK           5   0   47  50  
 208  232     Barseghyan Armen Ar.       2298 ARM U18       5   0   46½ 49½ 
 209  224     Akhvlediani Irakli         2318 GEO U18       5   0   45½ 48  
 210  270     Simonyan Latush            2111 ARM           5   0   43  44½ 
 211  288     Yeremyan Alen              1961 ARM U18       5   0   40  42  
 212  118 GM  Ruck Robert                2529 HUN          4½   0   58½ 63  
 213  161 GM  Firat Burak                2453 TUR          4½   0   58½ 62  
 214  243     Manafov Vugar              2263 AZE U18      4½   0   58  61  
 215  182 IM  Berchtenbreiter Max        2414 GER          4½   0   57½ 60½ 
 216  238 FM  Ahmadzada Ahmad            2283 AZE U18      4½   0   57  60½ 
 217  169 IM  Yankelevich Lev            2437 GER          4½   0   56½ 60  
 218  167 IM  Pechac Jergus              2440 SVK U18      4½   0   56  60  
 219  230 IM  Gvetadze Sofio           F 2308 GEO          4½   0   56  57½ 
 220  197 FM  Bosman Michiel             2398 NED          4½   0   55  59½ 
 221  215 FM  Tsoi Dmitry                2347 RUS U18      4½   0   55  59  
 222  201 IM  Bashirli Nail              2384 AZE U18      4½   0   55  58½ 
 223  227 FM  Demianjuk Alexander        2313 RUS          4½   0   55  57  
 224  265     Qalagashvili Pridon        2153 GEO S50      4½   0   53½ 55  
 225  256 CM  Stukan Martin              2210 RUS U18      4½   0   53  56½ 
 226  210 FM  Assaubayeva Bibisara     F 2369 RUS U18  ACP 4½   0   53  56½ 
 227  278     Uzunoglu Efe Kerem         2060 TUR          4½   0   52½ 56  
 228  109 GM  Sanal Vahap                2543 TUR          4½   0   52  55½ 
 229  171 GM  Baghdasaryan Vahe          2431 ARM          4½   0   51½ 55  
 230  195 FM  Tate Alan                  2399 SCO          4½   0   51½ 55  
 231  226 FM  Murzin Volodar             2316 RUS U18      4½   0   51½ 55  
 232  247 CM  Aleksanyan Hrant           2250 ARM          4½   0   51  54  
 233  250     Oglaza Oskar               2240 POL U18      4½   0   50½ 54  
 234  264 IM  Smolin Sergey              2153 UKR S50      4½   0   48½ 52  
 235  204 FM  Tokranovs Dmitrijs         2375 LAT          4½   0   46½ 49½ 
 236  234 WGM Sandu Mihaela            F 2289 ROU          4½   0   46½ 49  
 237  246 CM  Tsvetkov Andrey            2252 RUS U18      4½   0   46½ 48½ 
 238  283     Ismayilov Muhammad         2021 AZE U18      4½   0   46  47½ 
 239  276     Melkonyan Arshak           2082 ARM U18      4½   0   44½ 48  
 240  286     Babukhadia Levan           1968 GEO U18      4½   0   42  45  
 241   24 GM  Moiseenko Alexander        2659 UKR           4   0   59½ 64½ 
 242  267     Yeritsyan Hayk             2149 ARM           4   0   57  61½ 
 243  138 GM  Kobo Ori                   2500 ISR      ACP  4   0   57  60½ 
 244  176 GM  Ushenina Anna            F 2423 UKR      ACP  4   0   53½ 57  
 245  284     Atakishiyev Elmar          1999 AZE U18       4   0   53  56½ 
 246  249     Gokhvat Peter              2248 ISR           4   0   52  55  
 247  165 FM  Vykouk Jan                 2445 CZE U18       4   0   51  54½ 
 248  251 CM  Yuksel Atilla Koksal       2237 TUR           4   0   51  54½ 
 249  236 FM  Nuber Blasius              2284 GER           4   0   51  54  
 250  259 FM  Nikolaidis Konstantinos    2184 GRE S50       4   0   51  54  
 251  245 FM  Garayev Kanan              2252 AZE U18       4   0   50½ 54½ 
 252  262 WIM Utiatskaja Irina         F 2165 RUS           4   0   50½ 54  
 253  133 GM  Fernandez Daniel H.        2505 ENG           4   0   50½ 54  
 254  239 WGM Paramzina Anastasya      F 2281 RUS           4   0   49½ 52½ 
 255  253     Babazada Khazar            2230 AZE U18       4   0   49  52½ 
 256  293     Qalichava Akaki            1796 GEO U18       4   0   48½ 51½ 
 257  216 FM  Baglan Esat                2341 TUR           4   0   48½ 51  
 258  228 FM  Gharibyan Mamikon          2312 ARM U18       4   0   48½ 51  
 259  277     Ziroyan David              2080 ARM U18       4   0   46½ 49  
 260  263 FM  Eynullayev Altay           2163 AZE U18       4   0   46  48  
 261  237 FM  Sargissyan Sargis          2284 ARM           4   0   45  48  
 262  272     Vardanian Hamazasp         2109 ARM           4   0   45  47  
 263  291     Asatryan Gor               1852 RUS U18       4   0   44  46½ 
 264  281     Soyunlu Narmin           F 2035 AZE           4   0   41  43  
 265  292     Naqopia Giorgi             1849 GEO U18       4   0   40½ 43  
 266   57 GM  Antipov Mikhail Al.        2616 RUS          3½   0   52  56  
 267  242 WGM Mikadze Miranda          F 2268 GEO          3½   0   49  52½ 
 268  179 IM  Sousa Andre Ventura        2417 POR U18      3½   0   49  52½ 
 269  252 WFM Kubicka Anna             F 2235 POL          3½   0   49  52½ 
 270  260 FM  Burnett Andrew             2183 SCO S50      3½   0   48½ 52  
 271  240     Hakobyan Hovhannes H.      2280 ARM          3½   0   48  51  
 272  287     Ahadzade Kanan             1965 AZE U18      3½   0   47  49  
 273  248 WGM Abdulla Khayala          F 2248 AZE          3½   0   47  48½ 
 274  290     Tarun Kanyamarala          1920 IRL U18      3½   0   46½ 50  
 275  229 IM  Shevelev Arkady            2309 ISR S50      3½   0   45½ 48  
 276  297     Lomaia Diana             F 1742 GEO U18      3½   0   45½ 47  
 277  282     Turan Asim                 2024 TUR U18      3½   0   45  47½ 
 278  266 WFM Kuchava Ana              F 2149 GEO          3½   0   44½ 47  
 279  289     Trisha Kanyamarala       F 1956 IRL U18      3½   0   43½ 46½ 
 280  273 CM  Samadov Read               2099 AZE U18      3½   0   43½ 46  
 281  269     Gebigke Martin             2132 GER          3½   0   42½ 45  
 282  302     Shamatava Nikolozi         1570 GEO U18      3½   0   41½ 44  
 283  280     Morozov Vitalij            2039 UKR          3½   0   41  43½ 
 284  285     Janiashvili Mariami      F 1987 GEO U18      3½   0   39  41  
 285  207 FM  Hayrapetyan Artavazd R.    2370 ARM           3   0   59½ 63½ 
 286  261     Abdullayev Elshad          2168 AZE           3   0   54½ 58½ 
 287  186 IM  Abdulov Orkhan             2412 AZE           3   0   52½ 56  
 288  279     Henseler Jorgen            2043 NED S50       3   0   46  49  
 289  235     Demircioglu Emre           2285 TUR           3   0   45  48½ 
 290  296 CM  Suleymanli Suleyman        1763 AZE U18       3   0   43  45½ 
 291  271     Mochalin Faddey            2110 RUS U18       3   0   43  45  
 292  300     Martsvalashvili Ruzvelt    1671 GEO S50       3   0   40½ 42½ 
 293  295 CM  Orujov Farid               1770 AZE U18       3   0   36½ 38  
 294    4 GM  Vallejo Pons Francisco     2716 ESP          2½   0   54½ 58  
 295  257     Sahin Ozgun                2201 TUR          2½   0   45  47  
 296  275     Day Thomas W               2083 GEO          2½   0   43½ 45½ 
 297  274     Grinev Boris               2092 RUS          2½   0   42½ 44½ 
 298  301     Valiyev Shahin             1634 AZE U18      2½   0   39  40½ 
 299  128 IM  Sprenger Jan Michael Dr.   2513 GER           2   0   50  53  
 300  299     Tskipurishvili Daviti      1710 GEO U18       2   0   38½ 40  
 301  298     Pipia Ekaterine          F 1737 GEO U18       2   0   38  39½ 
 302  294     Tsotsonava Elene         F 1789 GEO U18       2   0   36  37½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year