For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 544 : 01.06.2018

Online chess games 7043
Chess tournaments 66

View all included tournaments

Blumenau BRA, STD Open 2018

Rank SNo.     Name                                  Rtg FED Club                                 Type Gr Pts Res. BH. BH. 
   1    1 GM  Delgado Ramirez Neuris               2611 PAR C.X.Blumenau                              SC 5½   ½   24  27  
   2    2 GM  Matsuura Everaldo                    2485 BRA SC                                        SC 5½   ½   22½ 25  
   3    4 NM  De Borba Guilherme                   2277 BRA C.X.Blumenau                         U18  SC  5   0   22  24½ 
   4    5 FM  Gauche Charles                       2258 BRA C.X.Itajaí                                SC  5   0   21½ 24½ 
   5    6 NM  Borges Guilherme Deola               2211 BRA C.X.Lacerdópolis                          SC  5   0   20½ 23½ 
   6    8     Carstens Dobuchak Thiago             2097 BRA C.X.Blumenau                         U18  SC  5   0   20½ 23  
   7    3 FM  Rodrigues Edgar                      2303 BRA Imbituba                                  SC  5   0   20½ 22½ 
   8   15     De Oliveira Gustavo Alfredo Bue      1964 BRA A.X.São Bento do Sul                 U18  SC  5   0   19½ 21½ 
   9   11     Mariani Daniel Brandao               2029 BRA C.X.Florianópolis                         SC 4½   0   21  24  
  10   17     Valim Luiz Claudio                   1927 BRA C.X.Blumenau                              SC 4½   0   18  20½ 
  11   29     Mascarenhas Alfredo C. Viana         1751 BRA C.X.São Paulo                        S50  SP 4½   0   16½ 18½ 
  12   36     Wiltner Matheus H. Andrukiu          1607 BRA C.X.Jaraguá                          U18  SC 4½   0   16½ 18  
  13   10 NM  Do Valle Cardoso Lucas               2037 BRA C.X.Florianópolis                    U16  SC  4   0   23  24½ 
  14    9 CM  De Borba Gabriel                     2044 BRA C.X.Blumenau                         U14  SC  4   0   22  24  
  15   13 AGM Both Vinicius Andre                  1987 BRA A.X.São Bento do Sul                      SC  4   0   20  22½ 
  16    7     Filgueiras Nathan Felipe             2099 BRA C.X.Blumenau                         U16  SC  4   0   19½ 22  
  17   12     Caetano Ryan Wesley Da Costa         1994 BRA C.X.Blumenau                         U16  SC  4   0   19½ 21½ 
  18   26     Filho Marcelo Adriano Nunes          1819 BRA C.X.Jaraguá                               SC  4   0   19½ 19½ 
  19   41     Martins Arthur Francisco             1561 BRA C.X.Blumenau                         U16  SC  4   0   19  21½ 
  20   33     Arndt Claudio Felipe                 1692 BRA Rio do Sul                                SC  4   0   19  21  
  21   28     Martins Sara Cristina Stacheski    F 1778 BRA Rio do Sul                                SC  4   0   18½ 21½ 
  22   16     Volkmann Andre Jordi                 1932 BRA C.X.Jaraguá                          U18  SC  4   0   18  20  
       30     Doge Gustavo Postein                 1721 BRA C.X.Jaraguá                          U16  SC  4   0   18  20  
  24   23     Piccoli Lucas Fonseca                1843 BRA C.X.Jaraguá                          U16  SC  4   0   17½ 18  
  25   39     Feller Gabriela Luisa Vicente      F 1581 BRA C.X.Blumenau                         F14  SC  4   0   17  19  
  26   88     Nasario Rafael                          0 BRA Rio do Sul                                SC 3½   0   19  21½ 
  27   21     Ferreira Rodrigo Maycon Miranda      1865 BRA C.X.Florianópolis-Palácio da Memória      MT 3½   0   18½ 20½ 
  28   19     Kozak Dalton Demetrio                1893 BRA A.X.São Bento do Sul                      SC 3½   0   18  20  
  29   25     Weise William Ferreira               1835 BRA C.X.Blumenau                         U18  SC 3½   0   17½ 18½ 
  30   14 WIM Ribeiro Regina                     F 1975 BRA C.X.Blumenau                         S50  SC 3½   0   17  19½ 
  31   69     Leffeck Mateus Bernal                1720 BRA C.X.Itajaí                           U16  SC 3½   0   17  19  
  32   22     Campagnolo Fabiola                 F 1848 BRA A.X.São Bento do Sul                      SC 3½   0   16½ 17  
  33   47     Koinski Carlos Cesar                 1441 BRA C.X.Florianópolis                    S50  SC 3½   0   14½ 17  
  34   78     Dias Henrique Jose Harms                0 BRA C.X.Itajaí                           S50  SC 3½   0   14½ 16½ 
  35   24     Dull Amanda Paul                   F 1842 BRA C.X.Florianópolis                         SC 3½   0   14  16½ 
  36   94     Soares Amanda Patricia             F    0 BRA C.X.Jaraguá                          F14  SC 3½   0   12½ 13½ 
  37   18 NM  Deus Filho Joaquim De                1925 BRA SP                                   S50  SP  3   0   19  21  
  38   35     Moraes Maurino Anastacio De          1609 BRA SC                                   S65  SC  3   0   18½ 20½ 
  39   55     Moretto Leticia Soares             F 1284 BRA C.X.Blumenau                         F14  SC  3   0   18  20  
  40   38     Przygoda Karin                     F 1585 BRA C.X.Blumenau                              SC  3   0   18  19  
  41   20     Almeida Heidy Jose Moreira De        1873 BRA A.Pomerodense X./FUNPEEL                  SC  3   0   17½ 20½ 
  42   49     Kim Thiago                           1435 BRA C.X.Blumenau                         U12  SC  3   0   17½ 19½ 
  43   53     Giacomini Diego                      1324 BRA C.X.Jaraguá                          U16  SC  3   0   17½ 18½ 
  44   95     Soares Gustavo Henrique                 0 BRA C.X.Itajaí                           U14  SC  3   0   17  19  
  45   58     Bertoldi Thayna Nicole             F 1211 BRA C.X.Jaraguá                          F16  SC  3   0   17  19  
  46   44     Wiltner Camille Christina Andru    F 1463 BRA C.X.Jaraguá                          F16  SC  3   0   16½ 18  
  47   57     Martins Lara                       F 1232 BRA C.X.Blumenau                         F14  SC  3   0   16  18  
  48   32     Gauche Joao Gabriel N. Silveira      1702 BRA C.X.Florianópolis                         SC  3   0   16  18  
  49   40     Niehues Luiz Cesar                   1580 BRA C.X.Itajaí                           S65  SC  3   0   15  17  
       46     Ribeiro Gilnei Guedes                1450 BRA C.X.Itajaí                           S50  SC  3   0   15  17  
       59     Blau Emily Camile                  F 1210 BRA C.X.Blumenau                         F12  SC  3   0   15  17  
  52   37     Pereira Fo Hildebrando Apolonio      1601 BRA Salvador                             S50  BA  3   0   15  17  
  53   50     Feldmann Jaciane Rocha             F 1422 BRA Rio do Sul                                SC  3   0   15  15½ 
       52     Araujo Karla Priscilla Carvalho    F 1348 BRA Cascavel                                  PR  3   0   15  15½ 
  55   45     Henriquetta Rafael Stolf             1453 BRA Rio do Sul                           U14  SC  3   0   14½ 16½ 
  56   34     Venter Paulo Regis                   1610 BRA Blumenau                             S50  SC  3   0   14  16  
  57   54     Blau Vitoria Caroline              F 1319 BRA C.X.Blumenau                         F16  SC 2½   0   19  19  
  58   43     Vicenzi Liziane Nathalia           F 1501 BRA C.X.Florianópolis                         SC 2½   0   18  20½ 
  59   51     Lanznaster Rafael                    1395 BRA C.X.Blumenau                              SC 2½   0   18  20½ 
  60   56     Flesch Gustavo Henrique              1261 BRA C.X.Blumenau                         U10  SC 2½   0   18  19½ 
  61   60     Nunes Lucas Alexandre                1205 BRA C.X.Jaraguá                          U16  SC 2½   0   17  19  
  62   42     Stroher Victor Augusto               1515 BRA C.X.Blumenau                         U14  SC 2½   0   17  17½ 
  63   65     De Souza Lucas Goncalves             1798 BRA C.X.Jaraguá                          U10  SC 2½   0   15½ 17  
  64   74     Boava Livia Vilela                 F    0 BRA C.X.Jaraguá                          F14  SC 2½   0   15  15½ 
  65   92     Schroeder Matheus                       0 BRA Timbó                                U16  SC 2½   0   14  15½ 
  66   89     Purim Kaiane                       F    0 BRA Timbó                                F16  SC 2½   0   13½ 15  
  67   64     Thurow Richard Ariel                 1800 BRA A.Pomerodense X./FUNPEEL             U10  SC 2½   0   12½ 13½ 
  68   67     Campagnolo Bruna                   F 1740 BRA A.X.São Bento do Sul                 F12  SC  2   0   18  19  
  69   66     Da Silva Vinicius Santiago           1757 BRA C.X.Blumenau                         U10  SC  2   0   16½ 18½ 
  70   31     Da Silva Junior Marco Aurelio        1703 BRA A.X.São Bento do Sul                 U18  SC  2   0   16  18  
  71   68     Rahn Marlon Cristiano                1723 BRA Timbó                                     SC  2   0   16  17½ 
  72   61     Feller Isadora Cristina Vicente    F 1175 BRA C.X.Blumenau                         F12  SC  2   0   15½ 17½ 
  73   71     Cabral Mauricio Balluta              1679 BRA C.X.Blumenau                         U12  SC  2   0   15  16  
  74   79     Fernandes Adriano Junior                0 BRA C.X.Florianópolis                         SC  2   0   14½ 15½ 
  75   70     Lanznaster Joao Vitor                1690 BRA C.X.Blumenau                         U12  SC  2   0   14  16  
  76   83     Ittner Emily Caroline              F    0 BRA Timbó                                F16  SC  2   0   14  14½ 
  77   72     Kim Andre                            1670 BRA C.X.Blumenau                         U10  SC  2   0   13½ 15  
  78   82     Hornburg Gustavo Arthur                 0 BRA C.X.Jaraguá                          U12  SC  2   0   13½ 14½ 
  79   80     Frankowiak Arthur Gabriel               0 BRA C.X.Jaraguá                          U10  SC  2   0   13  13½ 
  80   93     Schulz Manoela Nayara              F    0 BRA Timbó                                F16  SC  2   0   12½ 13  
  81   87     Moretto Heitor Frainer                  0 BRA Timbó                                U14  SC  2   0   12  12  
  82   96     Souza Ana Luiza                    F    0 BRA C.X.Jaraguá                          F12  SC  2   0   11½ 11½ 
  83   75     Bom Galiotto Murilo Pedro               0 BRA C.X.Jaraguá                          U12  SC 1½   0   14  14½ 
  84   84     Karsten Pabula Gabriele            F    0 BRA C.X.Jaraguá                          F12  SC 1½   0   13½ 14  
  85   91     Ranghetti Marco Antonio                 0 BRA C.X.Jaraguá                          U12  SC 1½   0   12½ 13  
  86   62     De Souza Joao Francisco Biz          1800 BRA C.X.Blumenau                         U10  SC 1½   0   12½ 12½ 
  87   85     Machado Isadora Santos             F    0 BRA C.X.Blumenau                         F14  SC 1½   0   11½ 11½ 
  88   48     Warmling Vanessa                   F 1438 BRA C.X.Blumenau                         F18  SC  1   0   15  17  
  89   77     De Castro Kauan Martins                 0 BRA A.Pomerodense X./FUNPEEL             U10  SC  1   0   13  15  
  90   86     Maciel Paulo Ricardo                    0 BRA A.Pomerodense X./FUNPEEL             U18  SC  1   0   11½ 12  
  91   73     Bahi Guilherme Falcao                1638 BRA C.X.Blumenau                         U12  SC  1   0   11½ 11½ 
  92   63     Nunes Nicole                       F 1800 BRA C.X.Jaraguá                          F08  SC  1   0   10  11½ 
  93   76     Da Silva Matheus Augusto Brandao        0 BRA Blumenau                             U08  SC  0   0   12½ 14  
  94   27     Veloso Jose Carlos De Barros         1811 BRA SP                                   S50  SP  0   0   12½ 13½ 
       90     Quandt Helena de Andrade           F    0 BRA Florianópolis/Palácio da Memória     F08  SC  0   0   12½ 13½ 
  96   81     Goncalves Figliolo Sofia Valentina F    0 BRA Blumenau                             F10  SC  0   0   11  12


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year