For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 520 : 01.10.2017

Online chess games 6224
Chess tournaments 37

View all included tournaments

Hum na Sutli CRO, 11th Open

Rank SNo.     Name                      Rtg FED Club                              Type Pts BH. BH. Fide 
   1    8 FM  Veleski Robert           2210 MKD Prilep                                  7  47  42  36½  
   2    4 IM  Lončar Robert            2353 CRO ŠK Petar Sedlar-Pepe, Kaštel Novi       7  47  42   36  
   3    1 GM  Žaja Ivan                2446 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje                6½  50  45  36½  
   4    9 MK  Matić Željko             2204 CRO ŠK UHBDR 99. brigade, Zagreb           6½  49  44  35½  
   5   12     Amon Nejc                2119 SLO ŠD Šentjur,Celje                  U18  6½  48½ 43½  38  
   6    7 MK  Čupić Lovro              2210 CRO ŠK Stjepan Bosak - URIHO, Zagreb       6½  46  41  34½  
   7    2 IM  Rogulj Branko            2400 CRO ŠK Caissa (rad s mladima), Zagreb S60   6  48½ 44   33  
   8    3 IM  Žufić Miroslav           2395 CRO ŠK Pula, Pula                           6  47  42   33  
   9    6 MK  Machata Martin           2241 CRO ŠK Bjelovar, Bjelovar                   6  46  41½  33  
  10   10 MK  Kalajžić Ivan            2143 CRO ŠK Sveta Nedelja, Sveta Nedelja         6  45  40½  30  
  11    5 IM  Polajžer Danilo          2274 SLO ŠK Prelog, Prelog                       6  40  35½ 30½  
  12   14 WFM Blažeka Mihaela        F 2101 CRO HAŠK Mladost, Zagreb              U18   6  38½ 34  27½  
  13   31 MK  Klasan Elvis             1893 CRO ŠK Casper, Zadar                       5½  45  41½  29  
  14   13 MK  Zelenika Zoran           2109 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli                5½  41½ 36½  29  
  15   19 MK  Jezidžić Gordan          2005 CRO ŠK Kastav, Kastav                      5½  40  35½ 27½  
  16   18  I  Galoić Boris             2029 CRO ŠK Gaj, Mače                           5½  39½ 35½ 28½  
  17   21 MK  Novosel Marko            1989 CRO ŠK Donja Stubica, Donja Stubica   U18   5  43½ 40  28½  
  18   27     Kubale Marko             1921 SLO ŠK Straža, Hum Na Sutli                 5  43½ 40  26½  
  19   16 MK  Meštrović Toni           2044 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli                 5  43  39   29  
  20   26  I  Kozina Zdenko            1938 CRO ŠK Krapina, Krapina                     5  43  39  26½  
  21   11 WGM Medić Mirjana          F 2128 CRO ŠK Polet, Buševec                       5  43  38½ 28½  
  22   28 II  Žigovečki Vladimir       1912 CRO ŠK Gaj, Mače                      S60   5  42½ 38  27½  
  23   30 MK  Ikica Ante               1902 CRO ŠK Vladimir Gortan, Poreč         S60   5  42  37½  26  
  24   15 MK  Svrtan Zlatko            2091 CRO ŠK Gaj, Mače                            5  41  36½  27  
  25   24  I  Novosel Vladimir         1939 CRO ŠK Donja Stubica, Donja Stubica         5  39½ 36   25  
       25  I  Hamer Ivan               1938 CRO ŠK Gaj, Mače                      S60   5  39½ 36   25  
  27   29 II  Mlinarić Andrija         1905 CRO ŠK Gaj, Mače                            5  36½ 33½  23  
  28   36     Slobođanac Siniša        1814 CRO ŠK Mladost,Osijek                       5  36  33   22  
  29   39 MK  Tršinski Stjepan         1782 CRO ŠK Pregrada, Pregrada             S60   5  34  31   21  
  30   32 II  Mudrinić Nenad           1874 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb                 4½  42½ 38   26  
  31   34 MK  Golub Nikolina         F 1828 CRO ŠK Draga, Rijeka                  U18  4½  40  37  24½  
  32   22 II  Gorup Damir              1948 CRO ŠK Pregrada, Pregrada                  4½  38  34½ 24½  
  33   17 FM  Hadzi - Manev Ljubomir   2042 MKD                                   S60  4½  38  34  24½  
  34   40 II  Klapač Patrik            1778 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje           U18  4½  37½ 34  21½  
  35   45 III Sokolić Marko            1717 CRO ŠK Gaj, Mače                           4½  37  33½  22  
  36   42     Zupanic Matjaz           1753 SLO ŠD Ptuj                                4½  36  34  20½  
  37   47     Suta Tomaz               1694 SLO ŠD Ptuj                           U18  4½  36  32½  20  
  38   35     Dominko Darko            1819 SLO ŠD Ptuj                                4½  35½ 32½ 21½  
  39   33  I  Babić Mladen             1835 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje                 4  37  33½ 24½  
  40   43 II  Veverec Ivo              1741 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje           U18   4  36  32½ 18½  
  41   46 III Kostelić Tihomir         1711 CRO ŠK Krapina, Krapina                     4  36  32½  18  
  42   41     Kuzner Ciril             1770 SLO ŠD Ptuj                           S60   4  35½ 32½  20  
  43   61     Skok Amalija           F 1405 FID Ptuj                              U18   4  34½ 31½  17  
  44   56 II  Putar Leon               1500 CRO ŠK Brestje, Sesvete               U18   4  34  31   17  
  45   23  I  Vukovojac Vedran         1943 CRO ŠK Novi Zagreb, Zagreb                  4  33½ 31½ 19½  
  46   49     Rozman Roman             1628 SLO ŠD Pragersko-Gaj                        4  32  30  15½  
  47   68     Sirec Aleks                 0 SLO Šmarje pri Jelšah                 S60   4  29  26½  12  
  48   50 IV  Novosel Kristijan        1621 CRO ŠK Donja Stubica, Donja Stubica        3½  38  34   18  
  49   57     Selisek Leon             1485 SLO ŠD Ptuj                                3½  36  32½  19  
  50   38 MK  Lešćan Marijan           1785 CRO ŠK Gaj, Mače                      S60  3½  33  30   11  
  51   66 IV  Kolić Mario              1257 CRO ŠK Podsused, Zagreb               U18  3½  32  30   11  
  52   63  I  Putar Lara             F 1398 CRO ŠK Brestje, Sesvete               U18  3½  31  28½ 16½  
  53   37 II  Mezak Damir              1799 CRO ŠK Bjelovar, Bjelovar                  3½  30  27½  15  
  54   62     Amon Jan                 1400 SLO ŠD Šentjur,Celje                  U18  3½  29  27  13½  
  55   67     Polajzar Stanislav          0 SLO Ptuj                                   3½  28  25½ 13½  
  56   51 III Vincelj Leopold          1616 CRO ŠK Krapina, Krapina               S60   3  37½ 33   16  
  57   44 III Štruklec Milan           1730 CRO ŠK Pregrada, Pregrada                   3  34½ 32   17  
  58   59 IV  Jaković Roko             1466 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje           U18   3  34  31   11  
  59   53 IV  Špiljak Stjepan          1606 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli           S60   3  34  30½  13  
  60   55 IV  Krklec Josip             1582 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli                 3  33  29½  15  
  61   64 VK  Puljić Ljubomir          1388 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli           S60  2½  30½ 28   8½  
  62   52 IV  Tkalec Mirko             1614 CRO Hum na Sutli                      S60  2½  28  26   8½  
  63   54 IV  Mikša Ivan               1588 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli           S60   2  34  30½ 11½  
  64   58     Murko Tadej              1471 SLO ŠD Ptuj                           U18   2  31½ 28½  12  
  65   60 IV  Rogan Fabian             1451 CRO ŠK Oroslavje, Oroslavje           U18   2  27  25  10½  
  66   20 II  Kolednjak Tomislav       2003 CRO ŠK Gaj, Mače                           1½  38  34½  13  
  67   48 III Cipan Viktor             1670 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli           S60   1  38½ 34   8   
  68   65 VK  Grdić Ivan               1301 CRO ŠK Straža, Hum Na Sutli                 1  29½ 27   1 


 


About us | Contact us | Terms and conditions | Chess tournaments | Chess games

© 2003-2017 All Rights Reserved. Chess Mix LLC.

Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year