For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 519 : 20.09.2017

Online chess games 6519
Chess tournaments 52

View all included tournaments

Mamaia ROM, European Youth Ch 2017

Boys U18

Rank SNo.    Name                           Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    6 IM Thybo Jesper Sondergaard      2466 DEN U18   7   0   46½ 50½ 
   2    9 IM Plenca Jadranko               2440 CRO U18   7   0   40½ 44  
   3    2 GM Deac Bogdan-Daniel            2559 ROU U16  6½   0   48  52½ 
   4    7 IM Livaic Leon                   2461 CRO U18  6½   0   45  48½ 
   5    3 IM Santos Ruiz Miguel            2505 ESP U18  6½   0   44  48½ 
   6   33    Radovic Janko                 2330 SRB U18  6½   0   44  47½ 
   7    1 IM Martirosyan Haik M.           2570 ARM U18   6   0   47  51  
   8   39    Akhvlediani Irakli            2303 GEO U18   6   0   45½ 48  
   9    8 IM Morozov Nichita               2461 MDA U18   6   0   44  48  
  10   17 FM Haldorsen Benjamin            2397 NOR U18   6   0   43½ 47½ 
  11   45 FM Askerov Marat                 2281 RUS U18   6   0   42½ 45½ 
  12   12 FM Janik Igor                    2418 POL U18   6   0   42  44½ 
  13   11 IM Costachi Mihnea               2418 ROU U18   6   0   41½ 44½ 
  14    4 FM Sorokin Aleksey               2486 RUS U18  5½   0   46  49½ 
  15   18 FM Tica Sven                     2389 CRO U18  5½   0   45  49  
  16   63    Yayloyan Konstantin           2142 ARM U18  5½   0   44½ 48  
  17   32 FM Tokranovs Dmitrijs            2334 LAT U18  5½   0   43½ 46  
  18   23 FM Haug Johannes                 2379 NOR U18  5½   0   41½ 45  
  19   15 FM Warmerdam Max                 2399 NED U18  5½   0   41½ 44½ 
  20   21 IM Sousa Andre Ventura           2386 POR U18  5½   0   41  45  
  21   30 FM Lagunow Raphael               2357 GER U18  5½   0   39½ 42  
  22   28 IM Perez Garcia Alejandro        2361 ESP U18  5½   0   39  42  
  23   56 FM Jogstad Martin                2259 SWE U18  5½   0   38½ 40½ 
  24   36    Kouskoutis Georgios-Alexandro 2314 GRE U18   5   0   47  50½ 
  25   44 FM Lazov Toni                    2289 MKD U18   5   0   45½ 50  
  26   10 FM Vykouk Jan                    2440 CZE U18   5   0   42  46  
  27   40 FM Lopez Mulet Inigo             2302 ESP U18   5   0   41½ 43½ 
  28   57 FM Sevgi Volkan                  2240 TUR U18   5   0   41  45½ 
  29   16 FM Haria Ravi                    2398 ENG U18   5   0   40½ 44½ 
  30   49 FM Meunier Clement               2270 FRA U18   5   0   40½ 44  
  31   13    Drygalov Sergey               2415 RUS U18   5   0   40  44  
  32   37    Nowak Kamil                   2314 POL U18   5   0   38½ 40  
  33   52 FM Karayev Kanan                 2266 AZE U16   5   0   37½ 40  
  34    5 IM Dragnev Valentin              2483 AUT U18   5   0   37  40  
  35   29    Lukiyanchuk Vladislav         2358 UKR U18   5   0   36  39½ 
  36   59 FM Patrascu Catalin-Lucian       2227 ROU U18   5   0   35½ 37  
  37   38 FM Koziol Kamil                  2313 POL U18  4½   0   42  44½ 
  38   53    Friedland Moshe               2264 ISR U18  4½   0   40½ 44  
  39   58    Thorgeirsson Jon Kristinn     2232 ISL U18  4½   0   40½ 42  
  40   48 FM Tifferet Shaked               2273 ISR U18  4½   0   39  42  
  41   27 FM Macovei Andrei                2363 MDA U18  4½   0   38½ 41½ 
  42   19 FM Tomczak Mikolaj               2387 POL U18  4½   0   38½ 41½ 
  43   24 FM Flick Antoine                 2371 FRA U18  4½   0   38  42  
  44   31 FM Arcuti Davide                 2349 SUI U18  4½   0   37½ 41  
  45   62 FM Papadopoulos Argirios         2147 GRE U18  4½   0   37½ 39½ 
  46   46 FM Banzea Alexandru-Bogdan       2278 ROU U18  4½   0   37  39½ 
  47   41 FM Haring Viktor                 2297 SVK U18  4½   0   37  38½ 
  48   22 FM O`donnell Conor               2383 IRL U18  4½   0   36½ 39  
  49   75    Ivanov Platon-Jaan            2038 EST U18  4½   0   36½ 39  
  50   14 FM Dolana Andrei-Theodor         2403 ROU U18  4½   0   35  38½ 
  51   25 FM Philippe Guillaume            2368 FRA U18  4½   0   32½ 35½ 
  52   70    Levitan Tal                   2099 ISR U18  4½   0   31  32½ 
  53   20    Stauskas Lukas                2387 LTU U18   4   0   42½ 46½ 
  54   43 FM Laiz Ibanez Hector            2292 ESP U18   4   0   39  40½ 
  55   42 FM Dobrovoljc Vid                2293 SLO U18   4   0   38  39½ 
  56   35 FM Domingo Nunez Alejandro       2321 ESP U18   4   0   37½ 39  
       60    Oyama Akito                   2198 ENG U18   4   0   37½ 39  
  58   65    Ivannikau Maksim              2130 BLR U16   4   0   37  40½ 
  59   26 FM Sawlin Leonid                 2364 GER U18   4   0   36½ 39  
  60   66    Mihov Filip                   2125 MKD U18   4   0   35½ 38  
  61   72    Caglar Ahmet Ata              2093 TUR U18   4   0   35  37½ 
  62   51    Vasiesiu Victor               2267 ROU U18   4   0   34½ 37  
  63   64    Lintner Igor                  2139 SVK U18   4   0   34  36  
  64   61    Dias Ricardo Pedro Cruz       2149 POR U18   4   0   33½ 36  
  65   67    Uruci Endrit                  2123 KOS U18   4   0   28½ 30  
  66   50 FM Ugroczky Peter                2269 HUN U18  3½   0   39½ 42  
  67   47 FM Domingo Nunez Ruben           2276 ESP U18  3½   0   33  35½ 
  68   76    Asllani Muhamet               2010 KOS U18  3½   0   32½ 34  
  69   74    Sinanovic Ermin               2065 BIH U18  3½   0   31  33½ 
  70   79    Ziedins Roberts               1891 LAT U18  3½   0   29½ 31  
  71   78    Maltezeanu Stefan             1936 LUX U18  3½   0   27½ 29  
  72   54 FM Acsinte Matei-Ionut           2260 ROU U18   3   0   37  39½ 
  73   68    Cirovic Miroljub              2112 MNE U18   3   0   33½ 35  
  74   81    Degirmenci Yagiz              1868 TUR U18   3   0   32½ 34½ 
  75   73    Thorhallsson Simon            2074 ISL U18   3   0   31  32½ 
       77    Ivanov Boris                  1982 ECX U18   3   0   31  32½ 
  77   82    Sandor Tamas                  1864 ROU U18   3   0   27½ 29  
  78   71    Ajvazi Laberion               2098 KOS U18   3   0   26  27½ 
  79   55 FM Seresin Francesco             2260 ITA U18  2½   0   33  35½ 
  80   83    Kivimaki Kasper               1736 FIN U18  2½   0   31½ 33  
  81   86    Theocharous Mikis             1500 CYP U18   2   0   30  31½ 
  82   85    Mizzi Steve                   1571 MLT U18   2   0   27½ 29  
  83   84    Cristian Codrut               1688 ROU U18   2   0   24  25½ 
  84   34 FM Risting Eivind Olav           2322 NOR U18   0   0   26  27  
       69    Mestnikov Aital               2105 RUS U16   0   0   26  27  
       80    Mehmeti Shqipdon              1889 KOS U18   0   0   26  27

Boys U16

Rank SNo.    Name                           Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    1 FM Esipenko Andrey               2540 RUS U16  7½   0   44½ 49  
   2   12 IM Erenberg Ariel                2386 ISR U16  7½   0   42  45  
   3   43 FM Ileana George                 2219 ROU U16   7   0   44  46  
   4    7 FM Matviishen Viktor             2431 UKR U16  6½   0   47  51  
   5    2 IM Van Foreest Lucas             2485 NED U16  6½   0   45½ 49½ 
   6    6 IM Sargsyan Shant                2436 ARM U16  6½   0   43½ 47½ 
   7    9 FM Gaifullin Artur               2413 RUS U16  6½   0   43  47½ 
   8   65    Oboladze Luka                 2083 GEO U16  6½   0   40½ 41  
   9   25    Stoleriu George               2315 ROU U16  6½   0   39½ 43½ 
  10   16    Salemgareev Tagir             2354 RUS U16   6   0   47½ 51½ 
  11    3 IM Hakobyan Aram                 2472 ARM U16   6   0   47  52  
  12    5 FM Fakhrutdinov Timur            2441 RUS U16   6   0   46  50½ 
  13   47    Trimitzios Petros             2191 GRE U16   6   0   45  47  
  14   26 FM Bronstein Or                  2308 ISR U16   6   0   42½ 46  
  15   46 FM Martinovici Ilie              2197 MDA U14   6   0   40½ 43  
  16    4 IM Kevlishvili Robby             2450 NED U16   6   0   39½ 42  
  17   20 FM Kosakowski Jakub              2332 POL U16   6   0   37  40  
  18   23 FM Ioannidis Evgenios            2321 GRE U16   6   0   35½ 39  
  19   27    Szpar Milosz                  2308 POL U16  5½   0   46  50  
  20   22 FM Zarubitski Viachaslau         2325 BLR U16  5½   0   46  49½ 
  21   13 IM Pultinevicius Paulius         2381 LTU U16  5½   0   45  49  
  22    8 FM Vrolijk Liam                  2418 NED U16  5½   0   44  48  
  23   17 FM Travadon Loic                 2342 FRA U16  5½   0   42½ 46½ 
  24   60    Lisnyak Vladislav             2119 UKR U16  5½   0   42½ 44½ 
  25   19    Bykov Oleg                    2336 RUS U16  5½   0   42  45½ 
  26   69    Sakulo Denis                  2061 RUS U16  5½   0   40  44  
  27   14    Engel Luis                    2363 GER U16  5½   0   39½ 43  
  28   32 FM Iliaguev Nisim                2292 ISR U16  5½   0   34½ 37½ 
  29   33 FM Olsen Filip Boe               2279 DEN U14   5   0   47  51  
  30   38 FM Ewert Hannes                  2261 GER U16   5   0   43  45½ 
  31   51    Beliotis Georgios             2157 GRE U16   5   0   41  43  
  32   28 FM Bohus Adam                    2305 HUN U16   5   0   39½ 42½ 
  33   18 FM Mirzoyan David                2341 ARM U16   5   0   38  41½ 
  34   36 FM Mustafin Andrey               2262 AZE U16   5   0   38  40½ 
  35   45    Nordquelle Daniel             2203 NOR U16   5   0   37½ 39½ 
  36   57 CM Dalgar Hakki Berat            2129 TUR U16   5   0   37½ 39½ 
  37   89    Petrakis Stylianos            1829 GRE U16   5   0   37  40½ 
  38   81    Cocks Elliot                  1982 ENG U16   5   0   36½ 40  
  39   10 FM Burri Quentin                 2412 FRA U16   5   0   36  39½ 
  40   21 FM Ayats Llobera Gerard          2325 ESP U16   5   0   35  38½ 
  41   29 FM Macko Miroslav                2303 SVK U16  4½   0   45  47  
  42   24 FM Giannoulakis Lampros          2315 GRE U16  4½   0   42½ 45½ 
  43   11 FM Parkhov Yair                  2391 ISR U16  4½   0   42  45½ 
  44   34    Gatineau Yovann               2277 FRA U16  4½   0   42  45  
  45   84    Turan Asim                    1956 TUR U16  4½   0   41½ 45  
  46   54    Calin Alexandru               2143 ROU U16  4½   0   40½ 43  
  47   40 FM Pantzar Milton                2241 SWE U16  4½   0   39  41½ 
  48   15 FM Guerra Rivera Salvador        2360 ESP U16  4½   0   38  41½ 
       31 FM Yordanov Lachezar             2297 ECX U16  4½   0   38  41½ 
  50   44    Galiana Fernandez Adrian      2205 ESP U16  4½   0   37  40  
  51   49    Kotau Arseni                  2189 BLR U16  4½   0   37  39  
  52   39    Coiffait Pierre-Basile        2260 FRA U16  4½   0   35½ 39  
  53   55 FM Garanin Aleksei               2140 EST U16  4½   0   34½ 36½ 
  54   67    Hrymowicz Artur               2070 POL U16  4½   0   34  36½ 
  55   37    Vestby-Ellingsen Mads         2262 NOR U16  4½   0   34  36½ 
  56   53    Storme Isak                   2149 SWE U16  4½   0   33½ 36  
  57   41    Chukavin Kirill               2226 EST U16   4   0   42½ 46½ 
  58   50    Jafarli Babak                 2177 AZE U16   4   0   41  43½ 
  59   73    Stefan Victor                 2020 GRE U16   4   0   40½ 44  
  60   77    Melaugh Shane                 2007 IRL U16   4   0   39½ 42  
  61   35 FM Di Benedetto Edoardo          2270 ITA U16   4   0   38½ 41  
  62   63    Maerevoet Sim                 2093 BEL U16   4   0   38  42  
  63   52    Ciorica Mihai-Vlad            2150 ROU U16   4   0   38  40½ 
  64   56    Giesinger Elias               2132 SUI U16   4   0   37½ 40  
  65   48    Gorshtein Ido                 2189 ISR U16   4   0   37½ 38  
  66   30 FM Tryggestad Andreas Garberg    2302 NOR U16   4   0   35  37½ 
  67   61 FM Fluerariu Radu-Cristian       2103 ROU U16   4   0   35  37½ 
  68   42    Hurdzan Tomas                 2223 CZE U16   4   0   32½ 34½ 
  69   82    Khvadagiani Nika              1959 GEO U16   4   0   31½ 34½ 
  70   64    Bergougnoux Axel              2091 FRA U16   4   0   31½ 33½ 
  71   87    Risteski Emil                 1899 MKD U14   4   0   30  32  
  72   71    Thybo Thomas Sondergaard      2049 DEN U16  3½   0   38½ 41  
  73   79    Bekedam Tyro                  1995 NED U16  3½   0   37  39½ 
  74   72    Talu Mircea                   2022 ROU U16  3½   0   36  38  
  75   58    Gomez Sanjuan Hector Fernando 2122 ESP U16  3½   0   35½ 38  
  76   62    Kukas Oliver                  2095 CRO U16  3½   0   34½ 35  
  77   74    Veleshnja Zino                2016 ALB U16  3½   0   34  36½ 
  78   83    Loukopoulos Panagiotis-Athana 1959 GRE U16  3½   0   34  36  
  79   75    Bekasovs Rihards              2013 LAT U16  3½   0   33½ 35½ 
  80   78    Rodriguez Izquierdo Luis      2002 ESP U16  3½   0   29  31  
  81   66    Dijkhuis Oele                 2077 NED U16  3½   0   28½ 30½ 
       70    Sousa Hugo Carneiro           2049 POR U16  3½   0   28½ 30½ 
  83   59    Kistrup Nicolai               2122 DEN U16  3½   0   28  30  
  84   68    De Waele Warre                2067 BEL U16   3   0   37½ 41½ 
  85   80    Vaskevicius Augustas          1995 LTU U16   3   0   36  39  
  86   76    Padurean Daniel-Cristian      2011 ROU U16   3   0   34½ 35  
  87   94    Raduta-Gib Stefan-Vladimir    1629 ROU U16   3   0   32  32½ 
  88   92    Cordeiro Joao Carlos Santos F 1698 POR U16   3   0   31  34  
  89   93    Silva Tiago Alexandre Pinho D 1653 POR U16   3   0   30  32  
  90   85    Pobor Danilo                  1947 MNE U16   3   0   28½ 29  
  91   88    Alivodic Dario                1873 MNE U16  2½   0   36½ 40  
  92   91    Karalic Evel                  1720 BIH U16  2½   0   33½ 35½ 
  93   97    Dobraj Bleron                    0 KOS U16  2½   0   33  35½ 
  94   95    Winkin Pol                    1598 LUX U16  2½   0   32  32½ 
  95   86    Farcadi Hunor                 1944 ROU U16  2½   0   31  33  
  96   90    Caushi Alket                  1795 ALB U16  2½   0   25  25½ 
  97   96    Homentcovschi Andrei-Vlad     1396 ROU U16   1   0   27  29 

Boys U14

Rank SNo.     Name                          Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    5 FM  Bjerre Jonas Buhl            2348 DEN U14  7½   0   48  50  
   2   20 FM  Yeritsyan Aram               2264 RUS U14   7   0   48½ 53  
   3   42     Remizov Yaroslav             2146 RUS U14   7   0   48  50½ 
   4    2     Henderson De La Fuente Lance 2408 ESP U14   7   0   47½ 51½ 
   5   24     De Boer Eelke                2233 NED U14  6½   0   50  54  
   6   16     Avalyan Artur                2277 RUS U14  6½   0   46½ 50½ 
   7   22     Mis Mieszko                  2245 POL U14  6½   0   45½ 49  
   8   21 FM  Krstulovic Alex              2261 HUN U14  6½   0   43½ 47  
   9    3 FM  Shubin Kirill                2375 RUS U14  6½   0   40½ 44  
  10   19 FM  Milosevic Milos              2265 SRB U14  6½   0   38  41½ 
  11    6 CM  Gavrilescu David             2346 ROU U14   6   0   47½ 52½ 
  12   41     Makarian Rudik               2146 RUS U14   6   0   47½ 49½ 
  13    7     Tomasi Albert                2343 FRA U14   6   0   47  51  
  14   11 FM  Kucuksari Kaan               2319 SWE U14   6   0   47  50½ 
  15   10 FM  Zachary Matheo               2325 FRA U14   6   0   46½ 50  
  16    4 FM  Gharibyan Mamikon            2365 ARM U14   6   0   44  47½ 
  17   38     Voloshchuk Iliya             2156 UKR U14   6   0   43½ 47  
  18   13 FM  Stefansson Vignir Vatnar     2312 ISL U14   6   0   43½ 47  
  19   29     Manafov Vugar                2204 AZE U14   6   0   41½ 45  
  20   63     Yeremyan Alen                2060 ARM U14   6   0   41½ 44½ 
  21   18     Globus Or                    2271 ISR U14   6   0   40½ 44  
  22   48     Mammadov Sadig               2099 AZE U14  5½   0   47½ 51  
  23   36     Volovich Vasily              2166 RUS U14  5½   0   45½ 49  
  24    9 FM  Schitco Ivan                 2325 MDA U14  5½   0   45  49  
       27     Katopodis Dimitrios          2210 GRE U14  5½   0   45  49  
  26   96     Papunidi Matvey              1882 BLR U14  5½   0   44  48  
  27   12 FM  Van Dael Siem                2319 NED U14  5½   0   42½ 46½ 
  28    1 FM  Ozenir Ekin Baris            2422 TUR U14  5½   0   42½ 46  
  29   14 FM  Harutyunyan Ruben            2300 FRA U14  5½   0   40½ 43  
  30   33     Bacrot Alexandre             2177 FRA U14  5½   0   40  44  
  31   26     Mukhutdinov Tigran           2227 RUS U14  5½   0   40  43  
  32   66     Barseghyan Armen Ar.         2020 ARM U14  5½   0   40  43  
  33   31     Golding Alex                 2198 ENG U14  5½   0   39½ 43  
  34   68     Padurariu Mihai-Edward       2015 ROU U14  5½   0   38  41½ 
  35   54     Bilych Olexiy                2075 UKR U14  5½   0   38  40  
  36   89     Nalbant Tuna Onat            1912 TUR U14  5½   0   38  39  
  37   82     Khodashneli Shota            1956 GEO U14  5½   0   37  39½ 
  38   51 CM  Pniaczek Marek               2085 POL U14  5½   0   32½ 35  
  39   35     Ognean Mihnea-Ionut          2166 ROU U14   5   0   46  50  
  40   46 AIM Ongut Tamas Gunes            2113 HUN U14   5   0   45  48½ 
  41   25 FM  Haring Filip                 2232 SVK U14   5   0   43  46½ 
  42   65     Pedoson Georg Aleksander     2021 EST U14   5   0   42½ 46  
  43   58     Trubchaninov Artem           2071 RUS U14   5   0   41½ 42½ 
  44   32     Hakobyan Eduard              2178 ARM U14   5   0   40½ 43½ 
  45   15     Svane Frederik               2283 GER U14   5   0   39½ 43  
  46   40     Juksta Karolis               2147 LTU U14   5   0   39½ 42  
  47   72     Olariu Luca-Stefan           1993 ROU U14   5   0   39  41  
  48   28     Larkin Vladyslav             2204 UKR U14   5   0   38½ 41½ 
  49   95     Craciun Alexandru-Emilian    1889 ROU U14   5   0   38  42  
  50   17 CM  Budisavljevic Luka           2272 SRB U14   5   0   37½ 41  
  51   67     Geher Koppany                2017 HUN U14   5   0   36  38  
  52   49     Minko Dmitry                 2091 RUS U14   5   0   35½ 39  
  53   75     Popvasilev Kaloyan           1978 ECX U14   5   0   35  36  
  54   55     Bulau Andrei-Cristian        2075 ROU U14   5   0   34½ 36½ 
  55   80     Coca Cristi-Iulian           1961 ROU U14  4½   0   43  46½ 
  56   61     Ingebretsen Jens E           2062 NOR U14  4½   0   41½ 44½ 
  57  109     Velkovski Kristijan          1814 MKD U14  4½   0   41  45  
  58   59     Isfan Ioan-Marius            2065 ROU U14  4½   0   40½ 43  
  59   37     Suvorov Alexander            2157 GER U14  4½   0   40  43½ 
  60   99     Niedbala Bartlomiej          1868 POL U14  4½   0   40  42  
  61   97     Mike Patryk                  1881 POL U14  4½   0   39½ 42½ 
  62   43     Tzidkiya Yeshaayahu          2145 ISR U14  4½   0   39½ 41½ 
  63   62     Lou Vincent                  2060 SUI U14  4½   0   38  41  
  64   34     Degraeve Remy                2171 FRA U14  4½   0   37  40  
  65   57     Solomon Asif                 2071 ISR U14  4½   0   36  38½ 
  66    8 FM  Isik Alparslan               2336 TUR U14  4½   0   35½ 38½ 
  67   92     Abelakiotis Stavros          1897 GRE U14  4½   0   35  37½ 
  68   44     Marn Jan                     2136 SLO U14  4½   0   32  34½ 
  69   76     Mintau Andrei-Catalin        1976 ROU U14  4½   0   29½ 31½ 
  70   50     Brilej Jaka                  2089 SLO U14  4½   0   29  31  
  71   53     Sjoberg Isak                 2078 NOR U14   4   0   42½ 45½ 
  72   39     Carlsson Ludvig              2154 SWE U14   4   0   38½ 42  
  73  101     Toth Anatol                  1854 SUI U14   4   0   38  39  
  74   86     Kirilov Ivaylo               1913 ECX U14   4   0   37½ 40½ 
  75   71     Cespedes Llaverias Llibert   1995 ESP U14   4   0   37½ 40  
  76   60     Gomez Carreno Martin         2063 ESP U14   4   0   37  38  
  77   23     Jazdanovs Aleksandrs         2237 LAT U14   4   0   36½ 40  
  78   47 FM  Zimmer Raphael               2107 GER U14   4   0   36½ 39  
  79   83     Chennaoui Yasin              1942 SUI U14   4   0   36½ 37½ 
  80   30     Sorensen Hampus              2202 SWE U14   4   0   36  38½ 
  81   64     Masague Artero Guerau        2036 ESP U14   4   0   36  38½ 
  82   79     Mansoor Afras                1963 NOR U14   4   0   35  37  
  83   56     Bruil Rembrandt              2071 NED U14   4   0   34½ 37  
  84   70     Ghimpu Samuel-Timotei        2006 ROU U14   4   0   34  36  
  85   69     Dabic Stjepan                2006 CRO U14   4   0   33½ 36  
  86   74     Melaugh Gavin                1986 IRL U14   4   0   33  35½ 
  87   78     Gherghel-Butan Mircea        1968 ROU U14   4   0   32½ 33½ 
  88  102     Secrieru Andrei-Cristian     1853 ROU U14   4   0   31  33½ 
  89   93     Modi Shyam Jagdish           1893 ENG U14  3½   0   39½ 43  
  90   45     Lomandong Marc-Antoine       2121 MNC U14  3½   0   38  41½ 
  91   52     Peyrer Konstantin            2078 AUT U14  3½   0   38  40  
  92   81     Stage-Steffensen Sander      1959 DEN U14  3½   0   37½ 41  
      107     Wartiovaara Oliver           1822 FIN U14  3½   0   37½ 41  
  94   73     Vitenberg Noam Aviv          1989 NOR U14  3½   0   35  37½ 
  95  124     Saraci Korab                 1432 KOS U14  3½   0   35  37½ 
  96   90     Easwaralingam Adesh          1904 DEN U14  3½   0   34½ 38  
  97  111     Berechet Stefan-Mario        1798 ROU U14  3½   0   34½ 37½ 
  98   77     Magold Victor                1972 ROU U14  3½   0   34½ 37  
  99   84     Vorisek Jakub                1942 CZE U14  3½   0   34  36  
 100  110     Zhuk Kirill                  1808 RUS U14  3½   0   34  36  
 101  100     Vuckovic Marko               1861 MNE U14  3½   0   34  35  
 102  117     Bonciu David                 1765 ROU U14  3½   0   33½ 36½ 
 103   98     Pobor Milo                   1877 MNE U14  3½   0   33  36  
 104  119     Vujovic Savo                 1629 MNE U14  3½   0   32  35  
 105   91     Nilsen Tobias Lang           1899 NOR U14  3½   0   30½ 32½ 
 106   87     Fidalgo Daniel Neves         1912 POR U14  3½   0   29  30  
 107  108     Codreanu Alex-Cosmin         1815 ROU U14  3½   0   28½ 29½ 
 108   85     Horobrijs Daniils            1933 LAT U14  3½   0   25½ 26½ 
 109   88     Hechl Fabian                 1912 AUT U14   3   0   33½ 35½ 
 110  112     Ignatov Georgi               1793 ECX U14   3   0   33  36  
 111   94     Kochavi Ori                  1892 ISR U14   3   0   32½ 34½ 
 112  115     Modi Kishan Jagdish          1771 ENG U14   3   0   30  32½ 
 113  106     Martin Barcelo Carles        1835 ESP U14   3   0   30  31  
 114  121     Lazarov Nikola               1509 ECX U14   3   0   29½ 31½ 
 115  123     Sakkas Konstantinos          1467 GRE U14   3   0   26½ 28½ 
 116  113     Zenelaj Samuel               1790 BIH U14  2½   0   36  39½ 
 117  118     Gheorghiu Alexandru-Dan      1679 ROU U14  2½   0   34½ 38  
 118  104     Chivulescu Adrian-Alexandru  1845 ROU U14  2½   0   33  35  
 119  103     Mihai Cristian               1851 ROU U14   2   0   32  33  
 120  105     Dobrin Ionut-Alexandru       1835 ROU U14   2   0   31  32  
 121  114     Palczert Botond              1784 HUN U14   2   0   30  32  
 122  116     Liveyns Rune                 1767 BEL U14   2   0   29½ 30½ 
 123  122     Marko Pirro                  1492 ALB U14  1½   0   32½ 33½ 
 124  125     Ciocan Razvan-Adrian         1071 ROU U14   1   0   30½ 32½ 
 125  120     Constantinou Ivan            1588 CYP U14   1   0   25  26 

Boys U12

Rank SNo.     Name                          Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    1 CM  Suleymanli Aydin             2351 AZE U12  7½   1   48½ 52½ 
   2   52     Luczak Filip                 1866 POL U12  7½   0   51½ 54½ 
   3    7     Antonica Dragos-Andrei       2188 ROU U12   7   0   50  54  
   4    2 FM  Murzin Volodar               2280 RUS U12   7   0   46½ 51½ 
   5    4 CM  Tsvetkov Andrey              2219 RUS U12   7   0   45  49½ 
   6   23     Mochalin Faddey              2052 RUS U12   7   0   44  47½ 
   7    5     Morgunov Marc                2199 AUT U12   7   0   44  46  
   8   22     Tsaruk Maksim                2060 BLR U12  6½   0   47  51  
   9   15     Musyuk Lior                  2087 ISR U12  6½   0   46½ 50½ 
  10   29     Spizharny Mikhail            1972 BLR U12  6½   0   40½ 44  
  11    6     Oglaza Oskar                 2198 POL U12   6   0   48  52  
  12   21     Chyzy Jakub                  2060 POL U12   6   0   47½ 50½ 
  13   10     Popov Konstantin             2141 RUS U12   6   0   46½ 51½ 
  14   13     Babazada Khazar              2122 AZE U12   6   0   45  50  
  15   54     Muradyan Robert              1846 ARM U12   6   0   45  48½ 
  16   16     Kharitonov Egor              2074 RUS U12   6   0   44½ 48½ 
  17    3 FM  Can Isik                     2239 TUR U12   6   0   42½ 46½ 
  18   43     Zhukov Ivan                  1893 RUS U12   6   0   42  45½ 
  19   20 CM  Creanga Robert-Ionut         2062 ROU U12   6   0   41  45½ 
  20   63     Dobre Radu-Fabian            1796 ROU U12   6   0   37½ 40  
  21    9     Ponomarev Grigori            2165 RUS U12   6   0   36½ 40  
  22   28     Vilcu Matei-Stefan           1977 ROU U12  5½   0   47  51  
  23   58 AIM Costin Alexandru             1812 ROU U12  5½   0   47  49  
  24   11 CM  Kirillov Dmitry              2137 RUS U12  5½   0   46½ 50½ 
  25   51     Biletskiy Danylo             1866 UKR U12  5½   0   46½ 50  
  26   73     Arakelian Aik                1762 GER U12  5½   0   46  50½ 
  27   17     Tadic Stefan                 2074 SRB U12  5½   0   45  49½ 
  28    8     Borhy Marcell                2178 HUN U12  5½   0   44  48  
  29   12     Dolgun Can                   2128 TUR U12  5½   0   42½ 46½ 
  30   41     Papadiamandis Elliot         1897 FRA U12  5½   0   42  44½ 
  31   30     Davtyan Arsen                1969 ARM U12  5½   0   41½ 45  
  32   18     Revaliente Montoya Ciro      2073 ESP U12  5½   0   41  44½ 
  33   25     Fernandez Lopez Ruben        2020 ESP U12  5½   0   40½ 44  
  34   75     Voicu Teodor-Mihnea          1729 ROU U12  5½   0   40  43½ 
  35   78     Cwiek Ryszard                1711 POL U12  5½   0   39½ 42  
  36   35 CM  Petkov Momchil               1920 ECX U12  5½   0   39½ 41½ 
  37   38     Valtemara Mattia Angelo      1910 ITA U12  5½   0   38½ 42  
  38   60 AGM Naumovich Yaroslav           1810 BLR U12  5½   0   38½ 41½ 
  39   40     Weihrauch Jakob              1906 GER U12  5½   0   36½ 40  
  40   68     Dwyer Daniel                 1775 IRL U12  5½   0   34  34½ 
  41   27     Lazavik Denis                1989 BLR U12   5   0   46½ 50  
  42   34     Rozen Eytan                  1932 ISR U12   5   0   45½ 49  
  43   14     Gombocz Ferenc Jr.           2106 HUN U12   5   0   44½ 49  
  44   45 CM  Stalmach Richard             1888 CZE U12   5   0   44  46½ 
  45   32     Lopez Varela Pablo           1951 ESP U12   5   0   43  45½ 
  46   26     Hoffmann Yair                2010 ISR U12   5   0   41½ 45½ 
  47   31     Dudek Vojtech                1951 CZE U12   5   0   41  45  
  48   24     Colbow Collin                2034 GER U12   5   0   41  44½ 
  49   59     Mizrahi Ido                  1812 ISR U12   5   0   40  43½ 
  50   62 AIM Keleberda Tymur              1798 UKR U12   5   0   40  42  
  51   53 CM  Silich Yahor                 1846 BLR U12   5   0   40  42  
  52   70     Antal Hunor-Zoltan           1768 ROU U12   5   0   40  41½ 
  53   49     Laux Dominik                 1874 GER U12   5   0   39  42  
  54   65     Babiarz Arkadiusz            1788 POL U12   5   0   38  41½ 
  55   33     Candelot Clement             1939 FRA U12   5   0   37½ 41  
  56   81     Ehrenreich Simon             1699 DEN U12   5   0   36½ 39½ 
  57   46     Schlegel Igor                1886 SUI U12   5   0   36½ 39  
  58   80     Gavriil Odysseas-Panagiotis  1702 GRE U12   5   0   36½ 38½ 
  59   71     Djurovic Peko                1765 MNE U12   5   0   36  39  
  60   61     Metcalfe Charlie P           1800 ENG U12   5   0   36  38½ 
  61   77     Schouten Mathias Lind        1718 NOR U12   5   0   35  38  
  62   47 CM  Anghel Iulian-Mihai          1885 ROU U12   5   0   35  37½ 
  63   85     Mainescu Andrei-Cristian     1677 ROU U12  4½   0   42  44  
  64   39     Radojicic Aleksandar M       1909 SRB U12  4½   0   42  43½ 
  65   42     Pham Khoi                    1895 NED U12  4½   0   41½ 45  
  66   36     Mitusov Semen                1917 UKR U12  4½   0   40  43  
  67   87     Grigoryan Aram               1673 ARM U12  4½   0   39½ 43  
  68   19     Melkonyan Arshak             2064 ARM U12  4½   0   39  42½ 
  69   72     Kristoferitsch Daniel        1763 AUT U12  4½   0   39  41½ 
  70   56     Stefanou Dimitrios           1834 GRE U12  4½   0   38½ 42  
  71   64 CM  Nedelcu Teodor-Cosmin        1789 ROU U12  4½   0   38½ 42  
  72   66     Stepanencu Nicodim-Cosmin    1786 ROU U12  4½   0   38½ 41  
  73   84     Pedmanson Herman             1687 EST U12  4½   0   38  41½ 
  74   86     Bighiu Rares                 1676 ROU U12  4½   0   37  39½ 
  75   88     Tyurin Artem                 1664 RUS U12  4½   0   36½ 39½ 
  76   82     Mastalos Iannis-Mihai        1691 ROU U12  4½   0   36½ 39  
  77   67     Protassov Vlad               1778 EST U12  4½   0   35½ 37  
  78   57     Tampea Radu                  1816 ROU U12  4½   0   34  37½ 
  79  102     Binz Lennox                  1596 SUI U12  4½   0   34  36½ 
  80  101     Kvikvinia Teimuraz           1597 GEO U12   4   0   43½ 48  
  81  105     Akbay Samet                  1579 TUR U12   4   0   42½ 46  
  82   44     Sobek Michal                 1891 SVK U12   4   0   41  44½ 
  83   48     Unneland Mathias             1883 NOR U12   4   0   41  44  
  84   90     Nareks Matic                 1660 SLO U12   4   0   39½ 42  
  85   79     Povilaitis Tomas             1711 LTU U12   4   0   38  41½ 
  86   96     Yagci Yusuf Batin            1637 TUR U12   4   0   38  39½ 
  87   83     Vucenovic Damian             1690 CRO U12   4   0   37½ 41  
  88  107     Veress Armand                1570 ROU U12   4   0   36½ 39½ 
  89   69     Cuttoli Alexandre            1770 MNC U12   4   0   36  39  
  90   55     Shehzad Shazil               1845 NOR U12   4   0   36  38½ 
  91   76     Priseajniuc Andrei           1720 MDA U12   4   0   34½ 38  
  92   74     Gamsa Clemens                1731 SUI U12   4   0   34½ 37½ 
  93  108     Dalbashvili Levani           1564 GEO U12   4   0   34½ 37  
  94   50     Balaban-Voia Alexandru       1867 ROU U12   4   0   34  36½ 
  95  132     Kirby Con                    1284 IRL U12   4   0   31½ 34  
  96   99     Silva Pedro Gil Ferreira Da  1623 POR U12   4   0   31  31½ 
  97  119     Ciulic Raducu-Marian         1491 ROU U12   4   0   29  31  
  98   97     Mihai Florin                 1635 ROU U12  3½   0   38½ 42  
  99   98     Tenold Andreas               1625 NOR U12  3½   0   37  39½ 
 100  114     Kien Clovis                  1509 MNC U12  3½   0   34½ 36  
 101   91     Tonnesen Rasmus Emil Ryder   1660 DEN U12  3½   0   34  36  
 102  110     Abbasov Azad                 1536 AZE U12  3½   0   34  36  
 103   92 CM  Kostov Deyan Samuil          1654 ECX U12  3½   0   33½ 36  
 104   37     Liu Casper                   1911 DEN U12  3½   0   33½ 36  
 105  124     Winkin Jos                   1432 LUX U12  3½   0   32½ 35  
 106  127     Vanduyfhuys Igor             1393 BEL U12  3½   0   32½ 34½ 
 107  133     Buca Dragos-Stefan           1242 ROU U12  3½   0   32  35  
 108  104     Heldenbergh Nils             1592 BEL U12  3½   0   32  34½ 
      122     Ruiz Buendia Miguel          1474 ESP U12  3½   0   32  34½ 
 110  112     Rata Andrei                  1529 ROU U12  3½   0   31½ 33½ 
      118     Vangen David Luangtep        1499 NOR U12  3½   0   31½ 33½ 
 112   95     Constandache Vlad-Ciprian    1643 ROU U12  3½   0   31½ 33  
 113  106     Menlibai Deniz-Edvin         1575 ROU U12  3½   0   31  33  
 114  111     Mihalcescu Alexandru         1533 ROU U12  3½   0   31  31½ 
      125     Paraskevov Emil              1411 ECX U12  3½   0   31  31½ 
 116  134     Mazilu Stefan-Fabian         1194 ROU U12  3½   0   23½ 25  
 117   93     Prisacaru Stefan-Emilian     1653 ROU U12   3   0   37½ 41  
 118  128     Zass Kristaps                1328 LAT U12   3   0   35½ 38½ 
 119  120     Debucke Jolan                1481 BEL U12   3   0   34½ 36  
 120  116     Bartolo Filipe Diogo Correia 1504 POR U12   3   0   31½ 33  
 121  115     Mizzi Jack                   1508 MLT U12   3   0   30½ 32½ 
 122  117     Valvag Torbjorn              1504 NOR U12   3   0   29  29½ 
 123   89     Jaques Hannibal Valeur       1661 DEN U12   3   0   28½ 30½ 
 124  129     Bordei Rares-Gabriel         1327 ROU U12  2½   0   31½ 34½ 
 125  100     Davidov Lazar                1602 SRB U12  2½   0   31½ 33  
 126  123     Costescu Mihnea-Constantin   1468 ROU U12  2½   0   28  29½ 
 127  131     Sipos Sony Laurentiu         1301 ROU U12  2½   0   28  28½ 
 128  113     Capeski Ivan                 1510 MKD U12  2½   0   27½ 29  
 129  109     Visoiu Stefan-Alexandru      1540 ROU U12  2½   0   27½ 28  
 130  103     Martinez Soriano Javier      1594 ESP U12   2   0   31  33  
 131  126     Tuominen Matias              1398 FIN U12   2   0   29½ 31½ 
 132  121     Stagno Matteo                1480 MLT U12   2   0   29  31½ 
 133  137     Cagil Celal Yavuz               0 TUR U12   2   0   29  31½ 
 134  130     Theocharous Vassilis         1315 CYP U12   2   0   24½ 25  
 135  135     Qojle Albion                 1112 ALB U12  1½   0   26½ 27  
 136  136     Nedelcu Alexandru-Nicholas   1057 ROU U12   ½   0   26½ 28  
 137   94     Vladov Arsenii               1644 UKR U12   0   0   26  27 

Boys U10

Rank SNo.     Name                            Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    5     Maurizzi Marc Andria           1947 FRA U10  7½   ½   51½ 56½ 
   2   12 CM  Samadov Read                   1848 AZE U10  7½   ½   49½ 53½ 
   3   17     Strybuk Artsiom I              1790 BLR U10   7   0   50½ 55  
   4    1 CM  Fiszer Bartosz                 2009 POL U10   7   0   48  52½ 
   5   30     Kolesov Gordey                 1672 RUS U10   7   0   47  51  
   6   19     Piliposyan Robert              1773 ARM U10   7   0   46½ 51  
   7   16 CM  Saridag Omer Melih             1803 TUR U10   7   0   45½ 49½ 
   8   22     Klimkowski Jan                 1761 POL U10  6½   0   49  52½ 
   9    3 AGM Milikow Elie                   1977 ISR U10  6½   0   47½ 52  
  10  110     Makridis Dimitrios             1288 GRE U10  6½   0   47½ 52  
  11   28     Nahornyi Ihor                  1690 UKR U10  6½   0   45½ 50  
  12   14 AIM Georgiev Konstantin            1815 ECX U10  6½   0   44½ 47½ 
  13   46     Dias Savin                     1602 ENG U10  6½   0   40½ 44  
  14   18 CM  Navumenka Mikhei               1786 BLR U10  6½   0   38½ 42  
  15   94     Khachatryan Narek S.           1359 ARM U10  6½   0   38½ 41½ 
  16   10     Van Foreest Machteld         F 1877 NED U10  6½   0   36½ 38  
  17    8     Han Yichen                     1884 NED U10   6   0   44½ 48  
  18   54     Gasparyan David                1569 ARM U10   6   0   44½ 47  
  19   49     Kanov Nikola                   1590 ECX U10   6   0   42  44½ 
  20   31     Cohen Elad                     1668 ISR U10   6   0   41½ 45½ 
  21    4     Mekhane Adam                   1974 FRA U10   6   0   36  39½ 
       32     Uritsky Yonathan               1662 ISR U10   6   0   36  39½ 
  23   57 CM  Suleymanov Ali                 1556 AZE U10  5½   0   47  50½ 
  24   47     Milanovic Marko                1594 SRB U10  5½   0   46½ 49½ 
  25    9 CM  Makkar Rajat                   1880 FRA U10  5½   0   45½ 50  
  26   37     Etingof Yury                   1640 ISR U10  5½   0   44  47  
  27   13     Pidluznij Gleb                 1824 LTU U10  5½   0   43½ 48  
  28   51 CM  Todev Simeon                   1581 ECX U10  5½   0   43½ 45  
  29   15     Gherghinoiu Lucas              1805 FRA U10  5½   0   43  46½ 
  30   25     Nastore Pavel-Alexandru        1714 ROU U10  5½   0   43  46½ 
  31   39     De Reese Elias                 1629 BEL U10  5½   0   43  46  
  32    2 CM  Pingin Artem                   1996 RUS U10  5½   0   42  46  
  33   38 CM  Ivanov Svetlen                 1638 ECX U10  5½   0   42  45  
  34    6     Patole Noam                    1934 FRA U10  5½   0   41  45½ 
  35   44 CM  Dovbnia Nikita                 1616 RUS U10  5½   0   40½ 43  
  36   35     Madej Marek                    1652 POL U10  5½   0   40  44  
  37    7     Costa Leonardo                 1889 GER U10  5½   0   40  43½ 
  38   76     Christensen John Christopher   1427 DEN U10  5½   0   38½ 41½ 
  39   68     Micciche Ruben                 1501 BEL U10  5½   0   38  40  
  40   27     Habans Aguerrea Javier         1706 ESP U10  5½   0   37½ 41½ 
  41   20     Dziewonski Dariusz             1764 POL U10  5½   0   37½ 41  
  42   40     Magold Filip                   1626 ROU U10  5½   0   36½ 39½ 
  43   45     Filip Andrei                   1612 ROU U10   5   0   49½ 53  
  44   52 CM  Mogirzan Matei-Valeriu         1575 ROU U10   5   0   47½ 51  
  45   59     Podolskyi Mykhailo             1552 UKR U10   5   0   46  48½ 
  46   60     Cnejev Vladimir-Alexandru      1540 ROU U10   5   0   45  47  
  47   72     Kayan Yasar Efe                1472 TUR U10   5   0   44  48  
  48   33     Ermachenko Manuel              1660 ESP U10   5   0   42  45½ 
  49   50 AIM Ulian Andrei-Octavian          1584 ROU U10   5   0   41½ 44½ 
  50   69     Paszkowski Krystian            1495 POL U10   5   0   41½ 43½ 
  51   34     Stevanovic Jovan               1658 SRB U10   5   0   40½ 44  
       36     Sheka Nikolay                  1644 RUS U10   5   0   40½ 44  
  53   61 CM  Orujov Farid                   1531 AZE U10   5   0   40½ 44  
  54   70     Nemsadze Daviti                1481 GEO U10   5   0   40  43  
  55  101 AFM Craita Alexandru-Stefan        1319 ROU U10   5   0   40  41  
  56   88     Hayrapetyan Edgar              1370 ARM U10   5   0   39½ 42  
  57  122     Sachilaru Alexandru            1181 ROU U10   5   0   38½ 41½ 
  58   48     Miron Iurii                    1594 MDA U10   5   0   38½ 41½ 
  59   23     Prieb Robert                   1742 GER U10   5   0   38  41  
  60   65     Maghlakelidze Lado             1513 GEO U10   5   0   37  40½ 
  61   24     Herega Nejc                    1728 SLO U10   5   0   32½ 35  
  62   99     Wendl Philipp                  1339 AUT U10  4½   0   43  46½ 
  63   62 AFM Zlatkov Anton                  1515 MKD U10  4½   0   41½ 44½ 
  64   26     Palczert Matyas                1710 HUN U10  4½   0   40  44  
  65   42     Ralchev Lachezar               1624 ECX U10  4½   0   40  41½ 
       64     Kovalskyi Roman                1513 UKR U10  4½   0   40  41½ 
  67   78     Sustov Savva                   1425 MDA U10  4½   0   39½ 43  
  68   55     Radoi Matei                    1569 ROU U10  4½   0   39½ 43  
  69   74     Shapovalovi Vasiko             1459 GEO U10  4½   0   39  41½ 
  70   43     Bashirov Kemal                 1621 UKR U10  4½   0   38½ 42  
  71   41     Franc Borna                    1624 CRO U10  4½   0   38  41½ 
  72  107     Gotsiridze Davit               1303 GEO U10  4½   0   37½ 40  
  73   63     Guia Artur Solovyov Eloy       1513 POR U10  4½   0   36½ 38½ 
  74   75     Silva Daniel Frederico V       1432 POR U10  4½   0   36  39½ 
  75   82 ACM Anand Aryan                    1396 SUI U10  4½   0   35½ 38½ 
  76   29     Nitsche Nikolai                1674 GER U10  4½   0   35½ 38½ 
  77   84     Marginean Bogdan-Andrei        1385 ROU U10  4½   0   35½ 38  
  78   80     Shah Kian                      1410 ENG U10  4½   0   35  37  
  79   71     Vasilijevic Vili               1476 CRO U10  4½   0   35  36  
  80   77     Dumitru Luca-Serban            1427 ROU U10  4½   0   34½ 37  
  81   90     Taran Sebastian                1365 ROU U10  4½   0   34½ 36½ 
  82   83     Shi William                    1393 AUT U10  4½   0   34  36½ 
  83   56     Fleri Matthew                  1564 MLT U10  4½   0   32½ 35½ 
  84   81     Radu David Cr.                 1401 ROU U10  4½   0   29½ 31½ 
  85   91     Nicolae Dan-Stefan             1364 ROU U10   4   0   42  44½ 
  86   87     Cotoros Eduard                 1374 ROU U10   4   0   41  44  
  87   21     Boehm Karl                     1763 GER U10   4   0   39  42½ 
  88   98     Khantadze Mikheili             1341 GEO U10   4   0   39  42½ 
  89   67     Janik Marek Tobias             1503 SVK U10   4   0   39  42  
  90   53     Prokudin Igor                  1575 RUS U10   4   0   37½ 40  
  91   73     Zdravkovic Filip               1469 SRB U10   4   0   37  39½ 
  92   58     Werner Hong Quan Dan           1555 CZE U10   4   0   36½ 39½ 
  93   66     Koota Ilkka                    1509 FIN U10   4   0   36  37½ 
  94   79     Mesic Ismet                    1411 BIH U10   4   0   35½ 38  
  95  106     Fleri Luke                     1308 MLT U10   4   0   35  38  
  96  102     Popovskyi Oleksii              1318 UKR U10   4   0   34½ 36  
  97  105     Clotet Mas Dan                 1310 ESP U10   4   0   34  35  
  98   97     Gudmundsson Gunnar Erik        1341 ISL U10   4   0   33  35  
  99  128     Marin Stefan-Alexandru         1137 ROU U10   4   0   32½ 36  
 100  123     Cirnu Bogdan-Dumitru           1180 ROU U10  3½   0   39  43½ 
 101   11     Stevik Patrik                  1872 SVK U10  3½   0   39  42½ 
 102   89     Qorghanashvili Alexandre       1367 GEO U10  3½   0   39  42  
 103   92     Mikko Rondo                    1360 EST U10  3½   0   37½ 39½ 
 104  111     Jitea Andrei-Cristian          1254 ROU U10  3½   0   36  40  
 105   95     Lup Constantin-Ionel           1354 ROU U10  3½   0   36  39½ 
 106   86     Candian Lorenzo                1375 ITA U10  3½   0   36  38½ 
 107  103     Saprykin Aleksey               1317 RUS U10  3½   0   36  38  
 108   96     Adamala Jacek                  1349 POL U10  3½   0   35  36½ 
 109   93     Cappan Pjotr                   1359 BEL U10  3½   0   33½ 36½ 
 110  141     Razygraev Mikhail                 0 RUS U10  3½   0   33  36½ 
 111  116     Spiridovskis Rafaels           1213 LAT U10  3½   0   32½ 35½ 
 112  112     Pataki Dragos-Ioan             1245 ROU U10  3½   0   32½ 35  
 113  114     Testelecs Kuprijans Ilja       1222 LAT U10  3½   0   32½ 35  
 114  104     Berechet Eduard Mihai          1312 ROU U10  3½   0   32½ 34½ 
 115  117     Viliusis Neimantas             1211 LTU U10  3½   0   32½ 33½ 
 116  100     Visanescu Dragos-Nicholas      1329 ROU U10  3½   0   31½ 33½ 
 117  136     Duygulu Ugur                   1056 TUR U10  3½   0   31½ 33  
 118  124     Boldeanu Dragos                1173 ROU U10  3½   0   31  32½ 
 119  132     Dieguez Novoa Benjamin         1100 ESP U10  3½   0   29½ 32  
 120  127     Paraschiv Alexandru-Stefan     1157 ROU U10  3½   0   28½ 30½ 
 121  108     Rolovic Petar                  1295 MNE U10  3½   0   28½ 30  
 122  126     Kien Lancelot                  1169 MNC U10  3½   0   28  29½ 
 123  121     Tudor Sebastian                1183 ROU U10   3   0   37½ 41½ 
 124  143     Uruci Valentin                    0 KOS U10   3   0   36½ 39½ 
 125  109     Tiganescu Razvan-Ionut         1293 ROU U10   3   0   33  35  
 126  119     Oloeriu Calin                  1192 BEL U10   3   0   33  34½ 
 127  133     Sofrone David-Eduard           1100 ROU U10   3   0   32½ 35½ 
 128  125     Hejja Adam-Peter               1171 ROU U10   3   0   32½ 34½ 
 129  139     Kashanin Daniil                   0 IRL U10   3   0   32½ 34  
 130  129     Revnic Radu-Andrei             1130 ROU U10   3   0   31  32  
 131  118     Ramaj Ergit                    1197 ALB U10   3   0   30½ 32  
 132  138     Covrig Raul-Alexandru             0 ROU U10   3   0   25½ 26½ 
 133  120     Stan Anghel-Cristian           1188 ROU U10  2½   0   33  36  
 134  115     Robu Calin-Damian              1216 ROU U10  2½   0   32  34  
 135  130     State-Ungureanu Nicolae-Vlad   1124 ROU U10  2½   0   27½ 29  
 136  140     Razygraev Grigoriy                0 RUS U10  2½   0   25  27  
 137  131     Kostov Kiril                   1115 ECX U10   2   0   31½ 33  
 138   85     Ciocani Iosif                  1384 ROU U10   2   0   31  33  
 139  113     Costea Catalin                 1224 ROU U10   2   0   30  31½ 
 140  134     Gatej Luca                     1096 ROU U10   2   0   26  27  
 141  135     Patru Razvan-Mihai             1077 ROU U10   2   0   24½ 26  
 142  137     Cazan Mircea                      0 ROU U10   2   0   24  25  
 143  142     Szabo Tamas                       0 ROU U10  1½   0   28  29½ 

Boys U08

Rank SNo.     Name                           Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    6     Giang Tran Nam                1561 HUN U08   8   1   46  50  
   2    3 CM  Royal Shreyas                 1700 ENG U08   8   0   50  54½ 
   3    2 CM  Vetokhin Savva                1703 RUS U08   7   0   50  53½ 
   4    5     Ljepic Andrej                 1616 SRB U08   7   0   50  53½ 
   5   27     Camlar Arda                   1361 TUR U08   7   0   49  53  
   6    8     Dimitrov Martin               1489 ECX U08   7   0   45½ 48  
   7    4     Verma Shlok                   1658 ENG U08   7   0   45  49  
   8   14 CM  Zverev Lev                    1440 RUS U08   7   0   41½ 43  
   9    1     Samunenkov Igor               1794 UKR U08  6½   0   52  55½ 
  10   70     Agasarov Benik                   0 ARM U08  6½   0   48½ 53  
  11   29     Usov Aleksandr E.             1327 RUS U08  6½   0   41½ 44  
  12   88     Kiladze Luka                     0 GEO U08   6   0   49½ 53½ 
  13   60     Toktomushev Teimur            1079 UKR U08   6   0   45  49½ 
  14   95     Navoyan Gagik                    0 ARM U08   6   0   45  49  
  15   40     Yalcinkaya Efe                1230 TUR U08   6   0   44  47½ 
  16   34     Vingris Mikelis               1282 LAT U08   6   0   44  45½ 
  17   15 CM  Yonal Timur                   1437 RUS U08   6   0   43½ 46½ 
       23     Bartodziej Bartosz            1402 POL U08   6   0   43½ 46½ 
  19   37     Sapocinic Semion              1271 MDA U08   6   0   42  46  
  20    9     Suleymanli Ismayil            1483 AZE U08   6   0   42  45  
  21   91     Merdanov Ulyadin                 0 RUS U08   6   0   40  44  
  22   65     Englisch Tobias               1027 AUT U08   6   0   38½ 41  
  23   16     Kononenko Vladimir            1435 ECX U08   6   0   38  41½ 
  24   18     Martinez Soriano Pablo        1431 ESP U08   6   0   37  39½ 
  25   84     Giorgadze Giorgi                 0 GEO U08  5½   0   43  46½ 
  26   46     Ilin Radu-Stefan              1191 ROU U08  5½   0   41½ 44½ 
  27   26     Buzuriu Razvan-Florin         1380 ROU U08  5½   0   41  44½ 
  28   17     Wielgus Wojciech              1432 POL U08  5½   0   41  44  
  29   10     Zienkiewicz Jan               1479 FRA U08  5½   0   37  40  
  30   51     Dimitrov Dimitar Hr.          1170 ECX U08   5   0   51½ 55  
  31   35     Hajdu Marton Abris            1280 HUN U08   5   0   49  51½ 
  32   50     Rudnev Andrei                 1174 BLR U08   5   0   47  48½ 
  33   86     Husarau Yahor                    0 BLR U08   5   0   44½ 48½ 
  34   48     Popescu Stefan-Adrian         1180 ROU U08   5   0   44½ 47  
  35   74     Atoyan Alberto                   0 ARM U08   5   0   43½ 47  
  36   12     Ribstein Orel                 1464 ISR U08   5   0   42½ 46½ 
  37   19     Azadaliyev Jahandar           1423 AZE U08   5   0   42  45½ 
  38   31     Butolo Alexandru-Mircea       1309 ROU U08   5   0   41  44½ 
  39   22 CM  Mammadov Ziya                 1402 AZE U08   5   0   41  43½ 
  40   43     Barbieru Alexie               1202 ROU U08   5   0   40½ 43  
  41   81     Faivishevsky Noam                0 ISR U08   5   0   39½ 42  
  42   82     Gal Andrej                       0 CRO U08   5   0   39  42½ 
  43   13     Guba Viktor                   1442 AUT U08   5   0   39  42  
  44   30     Grabs Peter                   1321 GER U08   5   0   38½ 42  
  45   11     Ostrovsky Berman Noam         1468 ISR U08   5   0   37  40  
  46   20     Medhus Vitrus Bondo           1417 DEN U08   5   0   37  39½ 
  47    7     Geronimi Jean-Thomas          1545 FRA U08   5   0   35½ 38½ 
  48   39     Radu Teodor                   1238 ROU U08   5   0   31  32½ 
  49   21     Warchol Kamil                 1411 POL U08  4½   0   46½ 50½ 
  50   56     Stefan Alexandru              1139 ROU U08  4½   0   43½ 46  
  51   42     Tokarcik Jan                  1211 SVK U08  4½   0   42  44½ 
  52   79     Cruceru-Uceanu Tudor-Mihai       0 ROU U08  4½   0   38½ 41½ 
  53   52     Anghel Teodor-Andrei          1169 ROU U08  4½   0   37½ 39  
  54   38     Suparski Dmitrii              1265 MDA U08  4½   0   37  38½ 
  55   59     Kote Aleks                    1079 ALB U08  4½   0   36½ 39  
  56   24     Averkiev Andrei               1391 RUS U08  4½   0   35½ 38½ 
  57   41     Qasem Muhamad Mody            1222 ISR U08  4½   0   35  37½ 
  58   63     Mavridis Emmanouil            1070 GRE U08  4½   0   34  36½ 
  59   47     Juan Lepp Jaime Boris         1189 ESP U08   4   0   43  45½ 
  60   36     Nikolovski Kiril              1271 MKD U08   4   0   42  43  
  61   53     Zelba Lukas                   1156 CZE U08   4   0   41½ 44  
  62   68 AFM Ser Daniel                       0 LTU U08   4   0   40  41½ 
  63   80     Dukov Vladimir                   0 EST U08   4   0   39½ 42½ 
  64   77     Celmare Radu-Constantin          0 ROU U08   4   0   39  42  
  65   93     Mihaila Radu Stefan              0 ITA U08   4   0   37½ 40½ 
  66   61     Olszewski Antoni              1077 POL U08   4   0   37  39½ 
  67   54     Jouani Zakharia               1150 GER U08   4   0   36½ 37½ 
  68   76     Burak Vyacheslav                 0 BLR U08   4   0   36  39½ 
  69   58     Nica Tudor-Stefan             1107 ROU U08   4   0   35½ 37  
  70   45     Tolmacevs Artjoms             1201 LAT U08   4   0   34½ 37  
  71   33     Uskov Artem                   1286 RUS U08   4   0   34½ 36  
  72   66     Danila Tudor-Gabriel          1025 ROU U08   4   0   34  36½ 
  73  101     Roiu Mihai-Sebastian             0 ROU U08   4   0   34  35  
  74   57     Santimbrean Mihnea-Nicolae    1110 ROU U08   4   0   33  34½ 
  75   32     Cort Maleeva Hansen Andreas P 1298 DEN U08   4   0   32  33  
  76   78     Ciomaga Andrei                   0 ROU U08   4   0   31  33½ 
  77   75     Becic Orhan                      0 BIH U08   4   0   30½ 32  
  78   44     Patapovich Mitrafan           1202 BLR U08  3½   0   39  40½ 
  79   55     Misiuk Martynas               1150 LTU U08  3½   0   38½ 40  
  80   72     Amititeloaie Rares               0 ROU U08  3½   0   34½ 37  
      105     Strajan Andrei-Mihai             0 ROU U08  3½   0   34½ 37  
  82   94     Milovic Ilija                    0 MNE U08  3½   0   33½ 35  
  83   85     Grigore Matei                    0 ROU U08  3½   0   32½ 35  
  84   92     Mertins Ostap                    0 EST U08  3½   0   31½ 34  
  85   28     Pawicki Filip                 1344 POL U08  3½   0   31½ 33  
  86   69     Abdeev Lev                       0 RUS U08  3½   0   30½ 33  
  87  102     Rossi Gabriele Valerio           0 ITA U08  3½   0   27½ 28½ 
  88   64     Hudak Michal                  1034 SVK U08   3   0   37½ 40  
  89   67     Ziuzin Fiodar                 1021 LTU U08   3   0   37  39½ 
  90   62     Iordache Matei-Stefan         1071 ROU U08   3   0   34½ 37  
  91   25     Minko Aleksandr               1381 RUS U08   3   0   32  33½ 
  92  107     Ungureanu Andrei                 0 ROU U08   3   0   31  34  
  93   96     Paraschiv Andrei-George          0 ROU U08   3   0   29  30½ 
  94  106     Thorisson Bjartur                0 ISL U08   3   0   27  28½ 
  95   99     Protoduari Ledion                0 ALB U08   3   0   27  28  
  96   89     Kowalczyk Jakub                  0 POL U08   3   0   26  27½ 
  97  100     Roiu David-Gabriel               0 ROU U08   3   0   25  26  
  98   49     Kalin Andrei                  1177 MKD U08  2½   0   35½ 38  
  99   97     Paronyan Alik                    0 IRL U08  2½   0   35½ 37  
 100   83     Gev Yehonatan                    0 ISR U08  2½   0   31½ 34  
 101  103     Savin Mihai                      0 ROU U08  2½   0   27½ 30  
 102   71     Agolli Daniel                    0 ALB U08  2½   0   26½ 28  
 103   73     Artissi Albert                   0 ITA U08   2   0   36  37½ 
 104   87     Islai David-Andrei               0 ROU U08   2   0   25½ 27  
 105   98     Peposhi Dion                     0 ALB U08   2   0   24  25  
 106  104     Silaghi Matias-Radu              0 ROU U08   2   0   22  23  
 107   90     Lioudakis Giorgos                0 CYP U08  1½   0   26  27½ 

Girls U18

Rank SNo.     Name                       Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1   15     Asatryan Sona           F 2043 ARM U18   7   0   46½ 50½ 
   2   27     Dwilewicz Katarzyna     F 1884 POL U18  6½   0   48½ 53½ 
   3    1 FM  Garcia Martin Marta     F 2360 ESP U18  6½   0   46½ 50½ 
   4    2 WFM Balajayeva Khanim       F 2342 AZE U16  6½   0   42½ 46½ 
   5   10 WFM Gueci Tea               F 2181 ITA U18   6   0   47½ 51½ 
       12 WFM Korchagina Alena        F 2158 RUS U18   6   0   47½ 51½ 
   7   21     Avetisyan Mariam        F 1976 ARM U18   6   0   44  46½ 
   8   14 WFM Sucikova Svetlana       F 2055 SVK U18   6   0   42½ 45  
   9    7 WFM Antolak Julia           F 2212 POL U18   6   0   39  42½ 
  10    6     Kubicka Anna            F 2221 POL U18  5½   0   48  52  
  11   29     Janiashvili Mariami     F 1875 GEO U18  5½   0   42  46  
  12   11 WFM Olde Margareth          F 2161 EST U18  5½   0   42  45½ 
  13   18 WFM Rogozenco Teodora       F 2024 GER U18  5½   0   41  45  
  14    3     Diakonova Ekaterina     F 2276 RUS U18  5½   0   40  44  
  15    9 WFM Kanakova Natalie        F 2186 CZE U18  5½   0   37  41  
  16   31     Semonaviciute Agne      F 1854 LTU U18   5   0   41  45  
  17    5 WFM Georgescu Lena          F 2246 SUI U18   5   0   40  43½ 
  18   22 WFM Gitu Paula-Alexandra    F 1948 MDA U18   5   0   40  41½ 
  19   16     Ilyuchyk Yana           F 2036 BLR U18   5   0   37½ 40½ 
  20   13     Limanovska Elizabete    F 2071 LAT U18   5   0   35½ 39½ 
  21   20     Weis Olga               F 2005 GER U18   5   0   34  36½ 
  22    4 WIM Sieber Fiona            F 2248 GER U18  4½   0   42  45½ 
  23   28     Karykowska Anna         F 1884 POL U18  4½   0   39½ 42½ 
  24   25     Cimpean Andra           F 1901 ROU U18  4½   0   36½ 39½ 
  25   42     Zach Asif               F 1600 ISR U18  4½   0   34½ 37  
  26   24 WFM Jorge Rita Maria Osorio F 1923 POR U18   4   0   43  45  
  27   30     Posuniak Weronika       F 1856 POL U18   4   0   40  43  
  28    8 WFM Rozman Monika           F 2194 SLO U18   4   0   39½ 43  
  29   19     Szucs Edina             F 2023 HUN U18   4   0   39½ 43  
  30   26     O`gorman Alice          F 1894 IRL U18   4   0   38  41  
  31   36     Hrib Andrada-Ioana      F 1759 ROU U18   4   0   37  39½ 
  32   23     Jakab Kincso            F 1944 ROU U18   4   0   36½ 39  
  33   34     Leriche Ines            F 1802 FRA U18   4   0   36  38½ 
  34   39     Espinosa Cancino Monica F 1708 SCO U18   4   0   36  37½ 
  35   33     Nass Sara               F 1804 NOR U18   4   0   34½ 37  
  36   17 WFM Hrescak Ivana           F 2034 SLO U18   4   0   33½ 36½ 
  37   37     Vlasova Zlata           F 1751 RUS U18   4   0   29½ 31½ 
  38   43     Turkkan Ece             F 1521 TUR U18  3½   0   32½ 35½ 
  39   32     Mircheva Nona           F 1819 ECX U18  3½   0   32  35  
  40   35     Temmerman Sara          F 1764 BEL U18  3½   0   32  33½ 
  41   41     Felberbauer Sara        F 1614 AUT U18   3   0   31  33  
  42   44     Bulgurcu Feyza Nur      F 1494 TUR U18   3   0   31  32½ 
  43   40     Bilic Sanja             F 1633 BIH U18   3   0   27½ 29  
  44   38     Waardenburg Feline      F 1732 NED U18  2½   0   30  31½ 
       47     Adascalitei Anastasia   F 1348 MDA U18  2½   0   30  31½ 
  46   45     Vukanic Emilija         F 1452 MNE U18  2½   0   29  30½ 
  47   48     Saraci Ndriqona         F 1251 KOS U18   2   0   25½ 27  
  48   46     Balla Klea                1349 ALB U18  1½   0   26  28  

Girls U16

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    1 WIM Badelka Olga                  F 2335 BLR U16  7½   0   47½ 50½ 
   2    6 FM  Schneider Jana                F 2231 GER U16   7   0   47½ 50½ 
   3    5 FM  Antova Gabriela               F 2256 ECX U16   7   0   44  48  
   4   15     Sargsyan Anna M.              F 2047 ARM U16   7   0   44  47½ 
   5   10 WFM Shafigullina Zarina           F 2130 RUS U16  6½   0   38½ 41  
   6    8 WFM Goltseva Ekaterina            F 2214 RUS U16   6   0   48  52½ 
   7    2     Maltsevskaya Aleksandra       F 2271 RUS U16   6   0   48  51  
   8    4 WFM Afonasieva Anna               F 2263 RUS U16   6   0   45  49  
   9    7 WFM Sliwicka Alicja               F 2230 POL U16   6   0   44½ 49  
  10    9     Muetsch Annmarie              F 2137 GER U16   6   0   44  48  
  11   13 WFM Shpanko Nadiia                F 2065 UKR U16   6   0   43½ 47½ 
  12   19 WFM Lomandong Noela-Joyce         F 2040 MNC U16   6   0   42½ 47  
  13   21     Ciocan Maria-Alexandra        F 2015 ROU U16   6   0   42  45½ 
  14   34 WFM Kucharska Honorata            F 1917 POL U16   6   0   39  42  
  15   12 WFM Represa Perez Mireya          F 2082 ESP U16   6   0   38½ 42  
  16   11 WFM Redondo Benavente Ana         F 2087 ESP U16   6   0   38  42  
  17   29     Verbin Valentina              F 1947 MDA U16  5½   0   41  44  
  18   33 WFM Sankova Stella                F 1922 SVK U16  5½   0   35  38  
  19   43     Grigoryan Arpine              F 1865 ARM U16   5   0   46½ 50½ 
  20   22 WFM Zotova Anastasia              F 2009 RUS U16   5   0   46  49½ 
  21    3 FM  Cvitan Ena                    F 2270 CRO U16   5   0   45½ 48½ 
  22   56     Vambute Dana                  F 1776 LAT U16   5   0   42½ 45  
  23   24     Nastase Andreea-Cristina      F 1986 ROU U16   5   0   42  46  
  24   31     Sosa Suarez Carla Cristina    F 1930 ESP U16   5   0   40½ 43  
  25   40     Koehler Inken                 F 1893 GER U16   5   0   38½ 42  
  26   17 WCM Nazarova Anastasia            F 2045 FIN U16   5   0   38  42  
  27   16 WFM Filippova Darya               F 2046 RUS U16   5   0   37½ 41  
  28   25     Nilssen Ellen Fredericia      F 1977 DEN U16   5   0   37½ 39½ 
  29   48     Silva Ana Ines Teixeira Da    F 1822 POR U16   5   0   37  39½ 
  30   20     Vozinaki Anthi - Maria        F 2040 GRE U16   5   0   37  39½ 
  31   41     Rollot Florence               F 1877 FRA U16   5   0   35½ 38½ 
  32   35     Bucur Denisa-Andreea          F 1916 ROU U16   5   0   35½ 37½ 
  33   18     Kovacs Judit                  F 2042 HUN U16   5   0   32½ 35  
  34   53     Kostecka Marika               F 1811 POL U16  4½   0   42½ 47  
  35   32     Cramling Bellon Anna          F 1926 SWE U16  4½   0   42½ 45  
  36   14     Aciu Malina-Andreea           F 2058 ROU U16  4½   0   40  43  
  37   65 WCM Erece Ece Alkim               F 1722 TUR U16  4½   0   39  43  
  38   23     Kalinowska Zuzanna            F 1992 POL U16  4½   0   38½ 42  
  39   44     Conti Anne-Marie              F 1854 FRA U16  4½   0   38½ 39  
  40   45     Heydarova Aytaj               F 1850 AZE U16  4½   0   38  40½ 
  41   37 WFM Ayan Bengu Sena               F 1905 TUR U16  4½   0   36  36½ 
  42   64 WCM Dursun Poyraz                 F 1728 TUR U16  4½   0   35½ 38  
  43   42     Gillis Onieva Celia           F 1866 ESP U16  4½   0   35  37  
  44   36     Celik Eda                     F 1916 TUR U16  4½   0   34  34½ 
  45   62     Vilimova Julie                F 1741 CZE U16  4½   0   33  34½ 
  46   52     Louka Magdalini               F 1814 GRE U16   4   0   46  50  
  47   54     Balan Briana-Cleopatra        F 1805 ROU U16   4   0   39½ 42  
  48   61 WCM Tahirova Sevil                F 1756 AZE U16   4   0   38  41  
  49   27     Duson Robin                   F 1962 NED U16   4   0   37½ 40½ 
  50   50     Dolbieva Ksenia               F 1819 BLR U16   4   0   37½ 40  
  51   55     Panainte Andreea-Bianca       F 1803 ROU U16   4   0   35½ 37  
  52   46     Plaza Reino Mercedes          F 1846 IRL U16   4   0   35  36½ 
  53   28     Henderson De La Fuente Andrea F 1960 ESP U16   4   0   34  37  
  54   26     Andolfatto Maria              F 1969 ITA U16   4   0   33  36  
  55   51     Tonso Liina                   F 1816 EST U16   4   0   33  35  
  56   59     Leczek Weronika               F 1761 POL U16   4   0   32½ 34½ 
  57   30     Koljevic Nikolina             F 1932 MNE U16   4   0   31½ 34½ 
  58   60     Manova Ivana                  F 1760 MKD U16   4   0   31  33½ 
  59   49     Coman Emilia-Florentina       F 1821 ROU U16  3½   0   41½ 45½ 
  60   57     Akulova Alicia                F 1763 BEL U16  3½   0   39  42  
  61   58     Bechvaia Maia                 F 1761 GEO U16  3½   0   38½ 40  
  62   71     Simaite Meida                 F 1521 LTU U16  3½   0   29½ 31  
  63   67     Simic Anja                    F 1676 SRB U16   3   0   39  42½ 
  64   66     Urbanc Ana                    F 1693 SLO U16   3   0   36½ 39½ 
  65   39     Koutsidi Amalia               F 1901 GRE U16   3   0   35½ 38½ 
  66   70     Nass Maria                    F 1655 NOR U16   3   0   34½ 37  
  67   69     Schiopu Andreea-Alexandra     F 1659 ROU U16   3   0   32  34½ 
  68   47     Kobald Jacqueline             F 1833 GER U16   3   0   32  33½ 
  69   68     Cabanova Kristina             F 1673 SVK U16   3   0   31½ 33½ 
  70   63     Gherghel-Butan Maria          F 1736 ROU U16   3   0   29½ 30  
  71   38     Pellicoro Nathalie            F 1903 SUI U16   3   0   29  29½ 
  72   75     Thoma Iliana                  F    0 CYP U16  2½   ½   29  29½ 
  73   72     Sharku Enesa                  F 1174 KOS U16  2½   ½   27½ 28  
  74   73     Kollari Hafife                F    0 KOS U16   2   0   28  28½ 
  75   74     Seferi Almira                 F    0 ALB U16   1   0   27  28½ 

Girls U14

Rank SNo.     Name                       Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    2 WFM Beydullayeva Govhar     F 2164 AZE U14  8½   0   48  52½ 
   2    9     Srdanovic Jovana        F 1994 SRB U14   7   0   46½ 50½ 
   3    5     Krasteva Beloslava      F 2048 ECX U14   7   0   46½ 50  
   4    8 WFM Miroshnik Ekaterina     F 2006 RUS U14   7   0   44  48½ 
   5   17     Esadze Tamari           F 1863 GEO U14  6½   2   47½ 51  
   6    4     Berdnyk Mariia          F 2055 UKR U14  6½   1   50  54  
   7    7 WFM Bulatova Kamaliya       F 2014 RUS U14  6½   0   43½ 45½ 
   8    3 WFM Eizaguerri Floris Maria F 2098 ESP U14   6   0   49½ 53  
   9   33     Aubert Estee            F 1800 FRA U14   6   0   47½ 50½ 
  10   35 WCM Mkrtchyan Mariam        F 1794 ARM U14   6   0   45  48½ 
  11   38 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela F 1787 ROU U14   6   0   44½ 46½ 
  12   11     Jarocka Liwia           F 1970 POL U14   6   0   40  43½ 
  13   18     Khamenya Vitalia        F 1853 GER U14   6   0   39  41½ 
  14   21     Vidruk Mariia           F 1848 UKR U14  5½   0   46½ 50½ 
  15   13 WFM Lehaci Miruna-Daria     F 1914 ROU U14  5½   0   46½ 50½ 
  16   28     Guillo Longares Cecilia F 1810 ESP U14  5½   0   45  48½ 
  17   10 WCM Garifullina Leya        F 1970 RUS U14  5½   0   43  47  
  18   32     Koubova Anna Marie      F 1805 CZE U14  5½   0   42½ 45  
  19   37     Czarnecka Lidia         F 1792 POL U14  5½   0   38½ 40  
  20   22 WFM Katkov Michelle         F 1845 ISR U14  5½   0   38  41½ 
  21   27     Hajiyeva Laman          F 1818 AZE U14   5   0   46½ 49½ 
  22    6     Hercog Nusa             F 2034 SLO U14   5   0   43  47  
  23   23     Slaba Andrea            F 1840 SVK U14   5   0   42½ 46  
  24   41     Sosnina Ekaterina       F 1775 RUS U14   5   0   41½ 45½ 
  25   14     Raccanello Marianna     F 1906 ITA U14   5   0   40½ 44  
  26   36 WCM Rzali Sabina            F 1792 AZE U14   5   0   40  43½ 
  27   26     Kuzich Aryna            F 1828 BLR U14   5   0   38½ 42  
  28   57 WCM Kaygisiz Ilayda         F 1644 TUR U14   5   0   38½ 42  
  29   24 WCM Levitan Ronit           F 1837 ISR U14   5   0   38  40½ 
  30   50     Mocanu Paula            F 1687 MDA U14   5   0   38  40½ 
  31   19     Bui Ngoc Han Julia      F 1850 GER U14   5   0   38  39½ 
  32   30     Dejanovic Tereza        F 1808 CRO U14   5   0   36½ 39  
  33   15     Gospodaru Teodora       F 1881 FRA U14   5   0   36  39  
  34   62     Anghel Maria            F 1581 ROU U14   5   0   36  38  
  35   31     Norlamo Sarabella       F 1807 FIN U14   5   0   35½ 38½ 
  36   12     Yurasova Daria          F 1942 RUS U14   5   0   35½ 38  
  37   59     Randic Petra            F 1619 CRO U14   5   0   35  37  
  38   29     Kvendseth Thyra         F 1810 NOR U14  4½   0   41  43½ 
  39   56     Covrig Larisa-Raluca    F 1645 ROU U14  4½   0   39  42  
  40   39     Adamczyk Zuzanna        F 1782 POL U14  4½   0   38½ 40½ 
  41   20     Moerwald Magdalena      F 1849 AUT U14  4½   0   37½ 41  
  42   42     Van Den Brink Nienke    F 1775 DEN U14  4½   0   37½ 40½ 
  43   53     Petkova Denitsa         F 1679 ECX U14  4½   0   37½ 39  
  44   49     Kostina Veronika        F 1687 SUI U14  4½   0   36½ 39  
  45   48     Mikic Ivana             F 1689 BIH U14  4½   0   36½ 39  
  46   63     Donghvani Nia           F 1581 GEO U14  4½   0   35½ 39  
  47   61     Hovhannisyan Mane       F 1609 ARM U14  4½   0   35½ 38  
  48   16     Pecorini Angie          F 1872 SUI U14  4½   0   30½ 33  
  49   40 WCM Vanduyfhuys Daria       F 1775 BEL U14   4   0   42  43½ 
  50   46     Pipia Ekaterine         F 1716 GEO U14   4   0   40  43  
  51   65     Biran Anastasiya        F 1568 BLR U14   4   0   38½ 41  
  52   51     Saim Sida               F 1686 TUR U14   4   0   38  40  
  53   64     Djordjevic Nevena       F 1574 SRB U14   4   0   37  39  
  54   60     Avelino Camila Biscaya  F 1609 POR U14   4   0   37  38½ 
  55   34     Koltai Dora             F 1800 HUN U14   4   0   33  35  
  56   25     Tamrazyan Gohar         F 1831 SUI U14   4   0   30  32½ 
  57   66     Rata Anamaria           F 1552 ROU U14   4   0   30  31½ 
  58   44     Rubsamen Anais          F 1738 MNC U14   4   0   29½ 31½ 
  59   43     Moiseeva Olesya         F 1757 RUS U14  3½   0   40½ 44  
  60   45     Maciulaityte Barbora    F 1730 LTU U14  3½   0   40½ 44  
  61   73     Ruzic Pia Marie         F 1488 SLO U14  3½   0   39½ 43  
  62   74     Cohen Yael              F 1473 ISR U14  3½   0   36  38  
  63   52     Dgebuadze Marie         F 1682 BEL U14  3½   0   34  36  
  64   54     Lupascu Diana-Elena     F 1674 ROU U14  3½   0   33  34½ 
  65   75     Apostu Milena-Maria     F 1463 ROU U14  3½   0   31½ 33  
  66   68     Dimitrijevic Andjela    F 1544 SRB U14  3½   0   31  32½ 
  67   67     Adema Marrit            F 1547 NED U14  3½   0   31  32½ 
  68   76     Isufi Elisa             F 1359 ALB U12  3½   0   30½ 32½ 
  69   71     Bitkova Elizavetta      F 1512 EST U14   3   0   38½ 41  
  70    1 WCM Peycheva Gergana        F 2252 ECX U14   3   0   37  40  
  71   77     Sloniewska Alicja       F 1344 POL U14   3   0   34½ 36½ 
  72   72     Chatziioannidi Filippa  F 1506 GRE U14   3   0   33½ 35½ 
  73   58     Langvik Ulrikke         F 1631 NOR U14   3   0   29½ 31  
  74   55     Vicze Zsofia            F 1670 AUT U14   3   0   27½ 29  
  75   69     Angjelkoska Jana        F 1536 MKD U14  2½   0   34  36½ 
  76   70     Petrovska Arina         F 1523 LAT U14  2½   0   33½ 36  
  77   78     Marin Alexia-Iuliana    F 1294 ROU U14  2½   0   27½ 29  
  78   79     Plaza Reino Leire       F 1287 IRL U14  2½   0   26  27½ 
  79   47     Shehzad Alisha          F 1696 NOR U14   2   0   31½ 34  
  80   81     Puisor Andrada-Maria    F 1168 ROU U14   2   0   31  33  
  81   80     Bojovic Neda            F 1224 MNE U14   2   0   25½ 27½ 

Girls U12

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    2 WCM Mironenko Galina              F 2035 RUS U12  7½   0   46½ 50½ 
   2    8 WCM Stepanyan Eva                 F 1927 RUS U12  7½   0   45  49  
   3    1 WCM Allahverdiyeva Ayan           F 2042 AZE U12   7   1   46  50  
   4   18     Dubovyk Anastasiia            F 1785 UKR U12   7   0   48  51½ 
   5   21     Lomaia Diana                  F 1753 GEO U12  6½   0   48½ 52½ 
   6   23 WCM Ince Safiye Oyku              F 1737 TUR U12  6½   0   47  52  
   7    7     Wikar Martyna                 F 1943 POL U12  6½   0   46  50  
   8   26     Goraj Barbara                 F 1711 POL U12  6½   0   39  41½ 
   9   17 WCM Zvereva Margarita             F 1790 RUS U12   6   0   47½ 52  
  10   12     Zhurova Anna                  F 1864 RUS U12   6   0   47  51  
  11   15     Toncheva Nadya                F 1802 ECX U12   6   0   45½ 49  
  12   37     Tsotsonava Elene              F 1644 GEO U12   6   0   45  48½ 
  13   25     Alekseenko Mariya             F 1731 RUS U12   6   0   44½ 46  
  14   24     Yakimova Mariya               F 1736 RUS U12   6   0   43  46  
  15   30     Karavitaki Evaggelia          F 1703 GRE U12   6   0   41½ 45½ 
  16   28     Hakobyan Astghik              F 1708 ARM U12   6   0   37½ 40½ 
  17   14     Roebers Eline                 F 1816 NED U12   6   0   37½ 40  
  18    5 WCM Can Isil                      F 1945 TUR U12  5½   0   46  48½ 
  19   32     Matasaru Stephanie            F 1662 ROU U12  5½   0   46  48  
  20   20 WCM Bondareva Daria               F 1754 RUS U12  5½   0   43½ 46  
  21   50     Otetea Ioana                  F 1568 ROU U12  5½   0   41  42½ 
  22   39 WCM Cherepanova Evita             F 1629 RUS U12  5½   0   40  43½ 
  23   16     Sosnina Nadezhda              F 1797 RUS U12  5½   0   39½ 43  
  24   31 WCM Sovina Maria                  F 1675 RUS U12  5½   0   39  42  
  25    3     Toth Nikoletta                F 1966 HUN U12  5½   0   38½ 42  
  26   10     Zeliantsova Kseniya           F 1878 BLR U12  5½   0   38  40½ 
  27   19     Mikhailina Elena              F 1782 RUS U12  5½   0   35½ 38½ 
  28   95     Poliakova Varvara                  0 BLR U12   5   0   44½ 49  
  29   65     Kochinyan Hasmik              F 1408 ARM U12   5   0   42½ 46  
  30    4     Ziegenfuss Antonia            F 1956 GER U12   5   0   42  46  
  31   29     Obada Ema                     F 1708 ROU U12   5   0   41½ 45  
  32   44     Tryggestad Linnea Garberg     F 1597 NOR U12   5   0   41½ 44½ 
  33   22     Nguyen Thao Nhi               F 1747 FRA U12   5   0   41  44½ 
  34   40     Naymanova Patricie            F 1628 ECX U12   5   0   40½ 44½ 
  35   47     Katter Katharina              F 1591 AUT U12   5   0   39  42  
  36    9     Reuter Elisa                  F 1910 GER U12   5   0   38½ 42  
  37   27     Mihelic Vesna                 F 1710 SLO U12   5   0   38½ 41  
  38   13     Murzina Agata                 F 1825 RUS U12   5   0   38  41  
  39   69     Gasparyan Milena              F 1369 ARM U12   5   0   37½ 40  
  40   71     Blokhin Sofia                 F 1361 EST U12   5   0   36½ 39  
  41   46     Ojog Felicia                  F 1594 MDA U12   5   0   33  35  
  42   49 WCM Zavivaeva Emilia              F 1582 RUS U12  4½   0   47½ 52  
  43    6     Kirchei Viktoriia             F 1943 RUS U12  4½   0   41  43½ 
  44   51     Dakic Marta                   F 1562 SRB U12  4½   0   40  43  
       59     Ray Hiya                      F 1483 WLS U12  4½   0   40  43  
  46   43     Kralj Nika                    F 1602 SLO U12  4½   0   40  43  
  47   62     Vulpe Raisa-Georgiana         F 1432 ROU U12  4½   0   39½ 43  
  48   11     Trifoi Mihaela-Ioana          F 1864 ROU U12  4½   0   39  43  
  49   34     Gaj Magdalena                 F 1657 POL U12  4½   0   38  41  
  50   41     Maghlakelidze Rusudan         F 1605 GEO U12  4½   0   37  39½ 
  51   60     Sosovickova Jana              F 1481 SVK U12  4½   0   35½ 38½ 
  52   33     Sumarriva Paulin Laura        F 1660 FRA U12  4½   0   35½ 38  
  53   72     Mustafina Yuliana             F 1355 RUS U12  4½   0   35½ 37  
  54   45     Bevanda Ema                   F 1595 CRO U12  4½   0   35½ 37  
  55   88     Lukac Alina                   F 1212 SLO U12  4½   0   32  34½ 
  56   55     Stan Luciana-Gabriela         F 1510 ROU U12   4   0   43½ 46½ 
  57   64     Qasem Huda                    F 1409 ISR U12   4   0   43  47  
  58   94     Maladkar Lavanya              F    0 ENG U12   4   0   43  46  
  59   56     Shuqja Klean                  F 1506 ALB U12   4   0   41  44  
  60   54     Sedef Elif Tuana              F 1510 TUR U12   4   0   41  43½ 
  61   75     Schiopu Oana-Magdalena        F 1299 ROU U12   4   0   39½ 42½ 
  62   35     Pipiras Filipa Fortuna        F 1657 POR U12   4   0   36  39½ 
  63   63     Karimli Zhala                 F 1416 AZE U12   4   0   35½ 38½ 
  64   42     Bordin Silvia                 F 1603 ITA U12   4   0   34  36½ 
  65   48     Cornileau Juliette            F 1587 FRA U12   4   0   33  35½ 
  66   52     Stastna Martina               F 1558 CZE U12   4   0   32½ 35  
  67   61     Pashayeva Jamila              F 1451 AZE U12   4   0   31  33½ 
  68   78     Ioannides Liu Lian            F 1268 CYP U12   4   0   31  32½ 
  69   87     Kucharska Helena              F 1223 POL U12   4   0   30½ 32½ 
  70   66     Hejja Irisz-Hanna             F 1404 ROU U12  3½   0   37½ 40  
  71   67     Barila Stefana                F 1393 ROU U12  3½   0   35½ 38  
  72   36     Bellahcene Sofia              F 1652 FRA U12  3½   0   34  37  
  73   70     Raulji Kavya                  F 1369 NED U12  3½   0   34  37  
  74   86     Andrasunaite Rusne            F 1228 LTU U12  3½   0   32  34½ 
  75   57     Jovanovic Anja                F 1491 SRB U12  3½   0   32  34  
  76   85     Almog Shani                   F 1230 ISR U12  3½   0   30½ 32  
  77   83     Ruseva Eva                    F 1231 ECX U12  3½   0   30  32½ 
  78   77     Zulfugarli Mahluga            F 1277 AZE U12  3½   0   30  31½ 
  79   92     Zrmanovska Mihaela            F 1166 MKD U12  3½   0   27½ 29  
  80   58     Palczert Hajnalka             F 1483 HUN U12   3   0   37½ 40  
  81   84     Zimrin Danielle               F 1231 ISR U12   3   0   34½ 37½ 
  82   90     Sergejeva Sofija              F 1171 LAT U12   3   0   33½ 36  
  83   79     Ioannides Liu Alice           F 1262 CYP U12   3   0   32½ 35  
  84   76     Palos Andra-Maria             F 1281 ROU U12   3   0   32  33½ 
  85   38     Vicze Kata                    F 1632 AUT U12   3   0   31  34  
  86   91     Goian Larisa                  F 1170 MDA U12   3   0   29½ 32  
  87   82     Stagno Milena                 F 1237 MLT U12   3   0   26½ 28  
  88   53     Hina Ariza                    F 1515 NOR U12  2½   0   37  40½ 
  89   74     Mezykowska Emilia             F 1313 POL U12  2½   0   32½ 35½ 
  90   68     Trgovac Marta                 F 1377 CRO U12  2½   0   32  34½ 
  91   89     Soares Sara Joana De Moura Pe F 1207 POR U12  2½   0   29  30½ 
  92   81     Tokranova Evelina             F 1243 LAT U12  2½   0   28  29½ 
  93   96     Saraci Rinesa                 F    0 KOS U12  2½   0   25  26½ 
  94   80     Hollmerus Elisabet            F 1259 FIN U12   2   0   28½ 30  
  95   93     Ivanovic Tara                 F    0 MNE U12  1½   1   27  28½ 
  96   73     Morote Luna                   F 1347 BEL U12  1½   0   28½ 30  

Girls U10

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1   16 WCM Shubenkova Veronika           F 1505 RUS U10  7½   0   47  50  
   2    4 WCM Gasimova Samra                F 1578 AZE U10   7   0   48  52½ 
   3    3 WCM Mikheeva Galina               F 1596 RUS U10   7   0   48  52  
   4    5 WCM Shvedova Alexandra            F 1578 RUS U10   7   0   44  48  
   5   18     Andrukhovich Elizaveta        F 1465 BLR U10   7   0   43½ 47  
   6    1     Pawicka Magdalena             F 1826 POL U10  6½   0   46½ 50½ 
   7   27     Fileru Maria                  F 1371 ROU U10  6½   0   46½ 48½ 
   8   15 WCM Markus Molli Amina            F 1520 HUN U10  6½   0   46  49  
   9    6     Poliato Irina                 F 1569 RUS U10  6½   0   42  46  
  10   12     Lomakina Anzhelika              1539 UKR U10  6½   0   41  44  
  11   30     Mustu Hatice Asli             F 1365 TUR U10   6   0   51  53½ 
  12    9     Denic Hana                    F 1555 SRB U10   6   0   44  48  
  13   17     Siekanska Maria               F 1471 POL U10   6   0   42  44½ 
  14   13     Sala Giulia                   F 1532 ITA U10   6   0   41½ 45½ 
  15   11 WCM Maria Lia-Alexandra           F 1539 ROU U10   6   0   40  44  
  16   20 AFM Karaivanova Petya             F 1431 ECX U10   6   0   37  40  
  17   37     Tokarz Izabela                F 1324 POL U10  5½   0   51  55½ 
  18   71     Levchenko Marina              F 1137 EST U10  5½   0   46  50  
  19   57     Sichinava Mariam              F 1205 GEO U10  5½   0   46  49  
  20   41 WCM Rasheva Nora                  F 1303 ECX U10  5½   0   44  46½ 
  21   47     Muradyan Anahit               F 1268 ARM U10  5½   0   44  46  
  22   10     Korovina Yana                 F 1553 RUS U10  5½   0   42½ 45½ 
  23   50     Ter-Avetisjana Agnesa Stepani F 1234 LAT U10  5½   0   42  45½ 
  24    7     Chicarosie Ioana-Bianca       F 1565 ROU U10  5½   0   41½ 45½ 
  25   60     Karavitaki Antonia            F 1196 GRE U10  5½   0   41  45  
  26   19 WCM Budagova Leyla                F 1442 AZE U10  5½   0   40  44  
  27   23 WCM Kayis Gulcan Sena             F 1395 TUR U10  5½   0   40  43  
  28   59     Gvatua Mariam                 F 1201 GEO U10  5½   0   37½ 40  
  29   25 WCM Gadasi Noam                   F 1376 ISR U10  5½   0   33½ 35½ 
  30   61     Akat Elifnaz                  F 1195 TUR U10   5   0   44½ 47  
  31   36     Salajan Stefania              F 1327 ROU U10   5   0   44½ 46½ 
  32   91     Sargsyan Lilit G.             F    0 ARM U10   5   0   40½ 44½ 
  33   26     Makogon Elena                 F 1376 RUS U10   5   0   40½ 42½ 
  34   45     Asryan Anush                  F 1287 ARM U10   5   0   39  42½ 
  35    2 WCM Veremiuk Veronika             F 1609 UKR U10   5   0   38½ 42  
  36   22     Katter Marlene                F 1416 AUT U10   5   0   38½ 42  
  37   48     Goginyan Tamar                F 1245 ARM U10   5   0   38½ 40½ 
  38   76     Celea Andreea-Alina           F 1089 ROU U10   5   0   37½ 41½ 
  39   46     Ciocan Ariana-Roxana          F 1275 ROU U10   5   0   37½ 39½ 
  40   43     Mazilu Xenia                  F 1291 ROU U10   5   0   33½ 36  
  41   49     Haile Batel Goitom            F 1244 ISL U10  4½   0   44  46  
  42   69     Kulish Glafira                F 1148 RUS U10  4½   0   43  47  
  43   33 WCM Vlasova Olesia                F 1341 RUS U10  4½   0   42  45  
  44   31     Bousmaha Leila                F 1364 FRA U10  4½   0   40½ 44½ 
  45   21     Zaytseva Dariya               F 1430 RUS U10  4½   0   40  44  
  46   35     Putar Lara                    F 1328 CRO U10  4½   0   37  39½ 
  47   54     Chekhani Anna                 F 1223 UKR U10  4½   0   37  38  
  48   83     Basa Manasvita                F    0 NED U10  4½   0   34½ 37½ 
  49   34     Deak-Sala Emilia              F 1333 HUN U10  4½   0   33½ 36  
  50   58     Suarez Gomez Paula            F 1204 ESP U10   4   0   42  46  
  51   44     Misiuk Monika                 F 1289 LTU U10   4   0   39½ 40½ 
       63     Novikova Daria                F 1190 RUS U10   4   0   39½ 40½ 
  53   38     Berezovsky Fiorina            F 1317 MNC U10   4   0   39½ 40½ 
  54   55     Pufleni Maria                 F 1213 ROU U10   4   0   38  41½ 
  55   42     Roszkiewicz Zofia             F 1296 POL U10   4   0   38  40½ 
  56   65     Filipiak Magdalena            F 1178 SVK U10   4   0   37½ 39½ 
  57   51     Tqeshelashvili Veronika       F 1234 GEO U10   4   0   37  40  
  58   28     Von Beckh Frieda              F 1368 GER U10   4   0   37  39  
       32     Roncea Andrea-Alexandra       F 1344 GER U10   4   0   37  39  
  60   81     Aslan Elif Cagil              F 1027 TUR U10   4   0   36½ 40  
  61    8 WCM Kapicakova Lucia              F 1555 SVK U10   4   0   36½ 39½ 
  62   40     Makhatadze Khatia             F 1307 GEO U10   4   0   36½ 38½ 
  63   39     Otero Campos Sofia            F 1308 ESP U10   4   0   36  39½ 
  64   89     Musabayeva Diana              F    0 BEL U10   4   0   33½ 36½ 
  65   52     Kudryavtseva Lidiya           F 1228 RUS U10   4   0   33½ 34½ 
  66   14     Ramien Hannah                 F 1528 GER U10   4   0   33  36  
  67   67     Lazovic Emilija               F 1169 SRB U10   4   0   32  34  
  68   88     Mirzoyan Elen                 F    0 ARM U10   4   0   30½ 32½ 
  69   77     Luzgina Anastasiia            F 1085 RUS U10   4   0   30  32½ 
  70   74     Bonciu Sabina                 F 1103 ROU U10   4   0   29½ 31½ 
  71   64     Nicorici Nicoleta             F 1187 MDA U10  3½   0   35  37  
  72   85     Lengvinaite Aiste             F    0 LTU U10  3½   0   33  36  
  73   24     Bellahcene Jena               F 1395 FRA U10  3½   0   33  35  
  74   68     Petculescu Diana-Silvana      F 1157 ROU U10  3½   0   32  34  
  75   86     Martinkova Magdalena          F    0 CZE U10  3½   0   29½ 31½ 
  76   29 WCM Mikhailina Olga               F 1365 RUS U10   3   0   39  42  
  77   56     Hristova Ivelina              F 1209 ECX U10   3   0   36  38  
  78   66     Shvartsburd Rebekka           F 1171 ISR U10   3   0   34  36½ 
  79   75     Stoenescu Ioana-Teodora       F 1094 ROU U10   3   0   32  33  
  80   62     Morote Mare                   F 1195 BEL U10   3   0   32  33  
  81   70     Lukac Ema                     F 1143 SLO U10   3   0   30½ 32½ 
  82   93     Zlatkova Ana                  F    0 MKD U10   3   0   30½ 31½ 
  83   79     Brebenel Ioana-Miruna         F 1041 ROU U10   3   0   29½ 30½ 
  84   78     Areal Maria Beatriz Moura     F 1068 POR U10   3   0   24  25  
  85   87     Mironica Madalina             F    0 MDA U10  2½   1   37  39½ 
  86   80     Avelino Mafalda Biscaya       F 1030 POR U10  2½   0   33½ 34½ 
  87   73     Dieguez Novoa Pura            F 1122 ESP U10   2   0   33½ 36  
  88   72     Puiulet Mihaela               F 1136 ROU U10   2   0   32  34  
  89   82     Agolli Ajkuna                 F    0 ALB U10   2   0   28  29  
  90   92     Vuckovic Iva                  F    0 MNE U10   2   0   28  29  
  91   90     Omeri Eklea                   F    0 ALB U10  1½   0   23  24  
  92   84     Hudakova Nina                 F    0 SVK U10   1   0   26  27  
  93   53     Ivanova Elena                 F 1224 ECX U10   0   0   26  27  

Girls U08

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Type Pts Res. BH. BH. 
   1    3 WCM Svergina Sofya                F 1472 RUS U08  8½   0   45  47½ 
   2    5 WCM Zavivaeva Evelina             F 1406 RUS U08   7   0   47½ 50  
   3    1     Shukhman Anna                 F 1583 RUS U08   7   0   44½ 47½ 
   4   13     Kirtadze Anastasia            F 1193 GEO U08  6½   0   46  49  
   5    9     Keskinler Ela                 F 1276 TUR U08   6   0   47  50  
   6    2     Fedorova Olesya               F 1534 RUS U08   6   0   45½ 48½ 
   7   17     Darie Cleopatra-Iuliana       F 1120 ROU U08   6   0   45  48½ 
   8   11     Natoli Alessia                F 1216 POL U08   6   0   44½ 49½ 
   9   21     Abbasova Zarifa               F 1083 AZE U08   6   0   44½ 48  
  10    4 CM  Smietanska Wiktoria           F 1446 POL U08   6   0   43½ 45½ 
  11   15 WCM Kusakina Uliana               F 1157 RUS U08   6   0   42½ 46½ 
  12   49     Petrenko Maryna                    0 UKR U08   6   0   41½ 41½ 
  13    8     Abaszada Suada                F 1295 AZE U08  5½   0   48  51½ 
  14   38     Gretic Tina                   F    0 CRO U08  5½   0   39½ 41½ 
  15   12     Stefan Iulia-Cristiana        F 1205 ROU U08  5½   0   35½ 39  
  16    6 WCM Zubkovskaya Ekaterina         F 1399 BLR U08   5   0   47½ 51  
  17   46     Mkrtchyan Anahit H.           F    0 ARM U08   5   0   44  47  
  18   20     Labaznikova Kseniya           F 1104 RUS U08   5   0   43½ 46½ 
  19   19     Andries Alexia                F 1110 ROU U08   5   0   41½ 45  
  20   18     Novomeska Karin               F 1116 SVK U08   5   0   41½ 44½ 
  21   16     Sosovickova Martina           F 1137 SVK U08   5   0   39½ 42  
  22   27 WCM Aslan Ezgi Selen              F    0 TUR U08   5   0   39  42  
  23   39     Gritai Ecaterina              F    0 MDA U08   5   0   39  42  
  24   52     Verdyan Ashkhen               F    0 ARM U08   5   0   37½ 40½ 
  25   23     Toth Timea                    F 1048 HUN U08   5   0   37  40½ 
  26   33     Chechelashvili Mariam         F    0 GEO U08  4½   0   40  44  
  27   32     Cerkez Lorena                 F    0 BIH U08  4½   0   37½ 40½ 
  28   24     Chasouraki Chrysi             F 1043 GRE U08  4½   0   36  38  
  29   10     Sida Flavia-Maria             F 1222 ROU U08  4½   0   34½ 37½ 
  30   42     Lengvinaite Lukne             F    0 LTU U08  4½   0   32  32  
  31   26     Liashkevich Lizaveta          F 1009 BLR U08  4½   0   31½ 34½ 
  32   29     Bendik Margarita              F    0 BLR U08   4   0   43½ 46  
  33   14     State-Ungureanu Elena-Anastas F 1158 ROU U08   4   0   43  46  
  34   37     Gatej Maria                   F    0 ROU U08   4   0   38½ 41½ 
  35   45     Matache Alexia-Elena          F    0 ROU U08   4   0   36½ 39  
  36   25     Preda Maria C.                F 1039 ROU U08   4   0   35  37½ 
  37   48     Moraru Ana-Alina              F    0 ROU U08   4   0   32  34  
  38   54     Zadrapova Amalie              F    0 CZE U08  3½   0   38  40½ 
  39   50     Pritulina Nadezhda            F    0 EST U08  3½   0   34½ 36½ 
  40   44     Marques Clara Sofia Sargento  F    0 POR U08  3½   0   33½ 33½ 
  41   53     Vranceanu Sofia-Maria         F    0 ROU U08  3½   0   30  32  
  42   47     Mladenovic Masa               F    0 SRB U08  3½   0   29½ 29½ 
  43   35     Ferar Cezara-Maria            F    0 ROU U08  3½   0   28½ 30½ 
  44   43     Maklakova Naomi               F    0 LAT U08  3½   0   27  27  
  45   40     Haapsal Maria Ioanna          F    0 EST U08   3   0   39  42  
  46   36     Frenkel Avigail               F    0 ISR U08   3   0   38  40  
  47    7     Espinosa Cancino Carolina     F 1357 SCO U08   3   0   32½ 32½ 
  48   28     Artissi Sabina                F    0 ITA U08   3   0   30  30  
  49   41     Jortay Eloise                 F    0 BEL U08   3   0   29  31  
  50   22     Valente Sofia                 F 1055 POR U08  2½   0   37  40  
  51   30     Bizheva Stefani               F    0 ECX U08  2½   0   34½ 34½ 
  52   31     Cambria Elisa                 F    0 ITA U08   2   ½   30  32  
  53   51     Rata Elisa                    F    0 ROU U08   2   ½   28½ 28½ 
  54   34     Cota Anja                     F    0 ALB U08   0   0   29½ 31½


 


About us | Contact us | Terms and conditions | Chess tournaments | Chess games

© 2003-2017 All Rights Reserved. Chess Mix LLC.

Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year