For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 535 : 01.03.2018

Online chess games 4207
Chess tournaments 38

View all included tournaments

Moscow RUS, Kolomna Rapid 2018

Rank SNo.     Name                      Rtg FED Club                    Type          Gr        Pts BH. BH. Vict 
   1    1 GM  Понкратов Павел          2737 RUS Челябинская область               Челябинск     9½  79  75   8   
   2    8 GM  Гоганов Алексей          2576 RUS Санкт-Петербург                Санкт-Петербург  8½  76  70½  7   
   3   10 GM  Сарана Алексей           2569 RUS Московская область      Ю19         Химки        8  81  76   6   
   4   18 IM  Шинкевич Виталий         2491 RUS Пермский край                       Пермь        8  77  72½  6   
   5    6 GM  Волков Сергей            2581 RUS Республика Мордовия                Саранск       8  76  72½  6   
   6    7 IM  Ильюшенок Илья           2576 RUS ХМАО-Югра                          Лангепас      8  74½ 69½  6   
   7    4 GM  Кобалия Михаил           2610 RUS Москва                              Москва      7½  82½ 77   6   
   8    9 GM  Кряквин Дмитрий          2574 RUS Ставропольский край               Пятигорск     7½  76½ 72½  5   
   9    3 GM  Савченко Борис           2674 RUS Москва                              Москва      7½  75½ 70   7   
  10   27 IM  Панченко Дмитрий         2377 RUS Московская область                 Пушкино      7½  75  70   6   
  11   11 IM  Моисеенко Вадим          2565 RUS Вологодская область                Вологда      7½  75  69½  7   
  12   20 IM  Тряпишко Александр       2481 RUS Московская область      Ю19         Химки       7½  74½ 69   6   
  13    2 GM  Кокарев Дмитрий          2693 RUS Пензенская область                  Пенза       7½  73½ 69½  5   
  14   17 IM  Захарцов Владимир        2495 RUS Москва                              Москва      7½  71  66   6   
  15   16     Свиридов Валерий         2498 RUS Томская область                    Северск      7½  71  65½  6   
  16   14 GM  Данин Александр          2547 RUS Брянская область                    Брянск      7½  69½ 66½  7   
  17   12 GM  Потапов Павел            2561 RUS ЯНАО                               Салехард     7½  69  64   5   
  18    5 GM  Паравян Давид            2594 RUS Москва                              Москва      7½  64½ 60   7   
  19   13 GM  Романов Евгений          2549 RUS Санкт-Петербург                Санкт-Петербург   7  74  69   6   
  20   28 FM  Сысоев Вячеслав          2351 RUS Рязанская область                   Рязань       7  72  67   6   
  21   15     Ваструхин Олег           2528 RUS Краснодарский край                Краснодар      7  71½ 67½  6   
  22   33 FM  Смирнов Тимофей          2301 RUS Московская область      Ю19       Куровское      7  68½ 64½  7   
  23   55     Перов Герман             2020 RUS Москва                  Ю19         Москва       7  67  63½  5   
  24   21 FM  Апрышко Глеб             2476 RUS Москва                              Москва       7  64½ 60½  6   
  25   19 GM  Евдокимов Александр      2484 RUS Астраханская область              Астрахань     6½  76  71   5   
  26   22 GM  Балашов Юрий             2433 RUS Московская область      вет           +         6½  74½ 70   6   
  27   23 IM  Козионов Кирилл          2432 RUS Москва                              Москва      6½  73½ 68½  5   
  28   26     Быков Олег               2383 RUS Московская область      Ю19        Фрязино      6½  72½ 67½  6   
  29   30 FM  Цой Дмитрий              2343 RUS Московская область      Ю15         Химки       6½  71½ 67½  5   
  30   25 FM  Вдовин Вадим             2383 RUS Московская область                 Коломна      6½  71  66   5   
  31   37 GM  Вуль Аркадий             2226 RUS Московская область      вет           +         6½  70  66   6   
  32   39 WGM Шайдуллина Сандугач    F 2208 RUS Московская область      жен       Ивантеевка    6½  67  63   5   
  33   32 FM  Коненкин Дмитрий         2320 RUS Московская область                 Зарайск      6½  66  63½  5   
  34   41 WGM Судакова Ирина         F 2203 RUS Санкт-Петербург         жен    Санкт-Петербург  6½  66  61½  5   
  35   47 WFM Смирнова Екатерина     F 2150 RUS Владимирская область    жен        Владимир     6½  65½ 61½  6   
  36   38     Журавлев Степан          2222 RUS Московская область      Ю19        Серпухов     6½  65  61   5   
  37   31 IM  Репринцев Александр      2332 UKR Украина                 вет                     6½  64½ 63½  5   
  38   54     Гаврюшин Дмитрий         2061 RUS Московская область                 Коломна      6½  64½ 60½  6   
  39   24 IM  Лавров Максим            2414 RUS Москва                              Москва       6  77  72½  5   
  40   29 FM  Войт Дарья             F 2347 RUS Москва                  жен         Москва       6  72½ 68   5   
  41   34 FM  Мурзин Володар           2280 RUS Московская область      Ю15         Химки        6  72  68   4   
  42   36 WIM Дроздова Дина          F 2248 RUS Москва                  жен         Москва       6  67½ 65   5   
  43   40     Мальцевская Александра F 2206 RUS Московская область      Д19         Химки        6  66  62   5   
  44   71     Новиков Кирилл           1846 RUS Московская область      Ю19        Пушкино       6  65½ 63½  5   
  45   45     Харитонов Олег           2176 RUS Московская область                 Балашиха      6  65½ 61   6   
  46   42 WIM Соложенкина Елизавета  F 2203 RUS Ленинградская область   Д19       Алёхощина      6  64½ 60½  6   
  47   35     Новиков Константин       2263 RUS Тульская область                     Тула        6  64  60   6   
       46 WFM Кабанова Екатерина     F 2165 RUS ХМАО-Югра               жен         Сургут       6  64  60   6   
  49   49 FM  Великанов Игорь          2124 RUS Московская область                 Коломна       6  60½ 57½  5   
  50   44     Сухарева Евгения       F 2189 RUS Ростовская область      жен       Волгодонск     6  58½ 55½  6   
  51   58     Выговский Алексей        1959 RUS Московская область                 Коломна       6  58½ 54½  5   
       59     Лосев Иван               1939 RUS Московская область                 Зарайск       6  58½ 54½  5   
  53   51     Соколов Никита           2076 RUS Московская область      Ю19        Коломна       6  56  53½  6   
  54   43     Шабанов Данил            2203 RUS Московская область                Егорьевск     5½  66½ 62   3   
  55   48 WFM Иванова Карина         F 2135 RUS Москва                  жен         Москва      5½  66  62   4   
  56   63     Колюжнов Владислав       1921 RUS Московская область      Ю19        Фрязино      5½  65  61   5   
  57   52     Новиков Алексей          2070 RUS Московская область      Ю19        Коломна      5½  64  59½  5   
  58   57     Ашрапов Далер            1969 RUS Московская область      Ю19        Фрязино      5½  62  58   4   
  59   68     Никитин Виктор           1875 RUS Московская область      вет        Коломна      5½  60  57   5   
  60   64     Махно Мария            F 1919 RUS Московская область      Д19        Фрязино      5½  60  56   4   
  61   92     Грунин Денис             1549 RUS Московская область      Ю15        Королев      5½  59½ 56   5   
  62   67 CM  Бесков Владимир          1890 RUS Московская область      УБД        Коломна      5½  58  54   5   
  63   53     Усачева Глафира        F 2064 RUS Московская область      Д19        Серпухов     5½  56  54   4   
  64  105     Пятайкин Артём           1388 RUS Московская область      Ю15        Фрязино      5½  56  53   4   
  65   76     Алифиров Анатолий        1796 RUS Московская область                 Щелково      5½  55  52½  5   
       80     Шубина Екатерина       F 1739 RUS Московская область      Д15        Пушкино      5½  55  52½  5   
  67   50     Фомин Владимир           2123 RUS Москва                              Москва      5½  50½ 48   4   
  68   65     Иванов Андрей            1913 RUS Московская область      Ю19       Егорьевск      5  67  62   5   
  69   86     Чертков Максим           1680 RUS Московская область      Ю15        Коломна       5  59  56   5   
  70   94     Шушунов Алексей          1533 RUS Московская область      Ю15         Мытищи       5  58  54½  4   
  71   93     Лапин Артём              1535 RUS Санкт-Петербург         Ю15    Санкт-Петербург   5  57½ 53½  5   
  72   90     Стрелков Даниил          1568 RUS Московская область      Ю19         Кашира       5  56½ 54   5   
  73   85     Китаев Роман             1683 RUS Брянская область        Ю15         Брянск       5  56  54   4   
  74   72     Кульбачный Владимир      1837 RUS Московская область      вет        Серпухов      5  55½ 53   5   
  75   70     Дудкин Валерий           1850 RUS Московская область                 Зарайск       5  55½ 53   4   
  76   73     Борисова Полина        F 1832 RUS Московская область      Д19        Фрязино       5  54  51   5   
  77   88     Игнатьев Даниил          1601 RUS Московская область      Ю15        Балашиха      5  53  50   5   
  78   87     Журавлев Игнат           1654 RUS Московская область      Ю15        Серпухов      5  52½ 51½  5   
  79   77     Ермаков Борис            1790 RUS Московская область      вет        Коломна       5  52½ 50   5   
  80   83     Шило Кирилл              1721 RUS Московская область      Ю19        Коломна       5  52½ 49½  4   
  81  104     Зимин Артур              1406 RUS Московская область      Ю15       Раменское      5  49½ 47½  5   
  82   79     Яриков Артём             1768 RUS Московская область      Ю15        Одинцово      5  49  47   4   
  83  100     Котельников Константин   1429 RUS Москва                  Ю15         Москва       5  45½ 43   5   
  84   81     Мурзина Агата          F 1727 RUS Свердловская область    Д15      Нижний Тагил   4½  60½ 56½  4   
  85   82     Неклюдов Тарас           1727 RUS Московская область      Ю15         Мытищи      4½  58  54½  3   
  86   78     Фокина Элина           F 1773 RUS Московская область      Д19         Кашира      4½  57½ 53½  4   
  87   56 WFM Ларина Мария           F 1980 RUS Московская область      жен        Фрязино      4½  56½ 53   4   
  88  102     Гаврилов Максим          1422 RUS Московская область      Ю15        Фрязино      4½  54  50½  3   
  89   84     Алексашин Владимир       1704 RUS Московская область      вет        Коломна      4½  52½ 49½  4   
       89     Беспалова Татьяна      F 1590 RUS Московская область      жен        Коломна      4½  52½ 49½  4   
  91  109     Сорокин Прохор           1102 RUS Московская область      Ю19        Луховицы     4½  52½ 49   3   
  92   75     Чистякова Дарья        F 1797 RUS Московская область      Д19        Фрязино       4  59  56   4   
  93   61     Кириенко Юрий            1930 RUS Московская область      вет       Егорьевск      4  58½ 56½  3   
  94   62     Иванов Юрий              1925 RUS Московская область      вет        Коломна       4  56½ 54   4   
  95   60     Селифонова Александра  F 1936 RUS Московская область      жен        Пушкино       4  56½ 53½  4   
  96   97     Кузминов Алексей         1472 RUS Московская область      Ю19        Коломна       4  54  51½  4   
  97   98     Павлов Александр         1459 RUS Рязанская область       вет         Рязань       4  52  49   3   
  98   69     Ермолаев Михаил          1872 RUS Рязанская область       УБД         Рязань       4  49  46½  4   
  99   96     Фролов Данила            1472 RUS Московская область      Ю19        Коломна       4  47½ 45   3   
 100   66     Корочкин Виктор          1901 RUS Московская область      вет        Коломна       4  46  43½  2   
 101   99     Матюнин Илья             1452 RUS Московская область      Ю19        Луховицы      4  45  44   4   
 102  106     Пятайкин Владимир        1388 RUS Московская область      Ю15        Фрязино       4  44½ 43½  4   
 103  107     Кузнецов Иван            1330 RUS Московская область      Ю15        Фрязино       4  41½ 40½  3   
 104  116     Осипович Виктор          1000 RUS Москва                  УБД         Москва       4  40½ 39½  3   
 105  111     Паршин Даниил            1020 RUS Московская область      Ю19      Черноголовка   3½  46  43   3   
 106   74     Ефремов Сергей           1803 RUS Рязанская область       УБД         Рязань      3½  44  41½  2   
 107  114     Кирьянова Ирина        F 1000 RUS Москва                жен, УБД      Москва      3½  41  40   3   
 108  119     Шапаниди Виталий         1000 RUS Москва                вет, УБД      Москва      3½  37½ 36½  2   
 109  108     Соболев Андрей           1317 RUS Москва                  Ю15         Москва       3  54½ 50½  3   
 110   95     Яриков Сергей Ф.         1479 RUS Московская область                 Одинцово      3  48½ 46½  2   
 111  103     Рыжкова Татьяна        F 1422 RUS Московская область      Д19        Коломна       3  45½ 44½  2   
 112   91     Бычков Владимир          1553 RUS Рязанская область     вет, УБД      Рязань       3  45½ 43½  2   
 113  112     Яриков Сергей С.         1004 RUS Московская область      Ю15        Одинцово     2½  46  44   1   
 114  110     Игнатьева Евгения      F 1212 RUS Московская область      Д15        Балашиха     2½  40½ 39½  2   
 115  117     Пичугин Дмитрий          1000 RUS Московская область      Ю19        Коломна      1½  45½ 43   1   
 116  120     Шестун Григорий          1000 RUS Московская область      Ю15    Серпуховский р-н 1½  42  39½  0   
 117  113     Дроздов Анатолий         1000 RUS Московская область      вет        Коломна       1  45½ 43½  1   
 118  101     Заводов Николай          1429 RUS Рязанская область     вет, УБД      Рязань       1  45  43   1   
 119  115     Колесников Роман         1000 RUS Московская область                 Коломна       0  38½ 37½  0   
      118     Плетнев Алексей          1000 RUS Московская область                 Коломна       0  38½ 37½  0   


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year