For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 534 : 20.02.2018

Online chess games 4116
Chess tournaments 48

View all included tournaments

Paracin SER, Winter Open 2018

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Club                       Type Pts BH. Fide Vict 
   1    2 MK  Djordjevic Vuk             2340 SRB ŠK Jelica, Goračići        U18   7  50½  39   5   
   2    9 FM  Ozen Bahadir               2260 TUR Turska                     U18   7  46  37½   5   
   3    1 IM  Brankovic Dejan            2376 SRB OŠK Paraćin                S50  6½  49½ 36½   5   
   4    7 FM  Garic Radomir              2273 SRB ŠK Majdanpek                    6½  48½ 36½   4   
   5   14 MK  Miljkovic Miroslav M       2204 SRB ŠK Temnić, Varvarin             6½  46½ 33½   6   
   6   19 MK  Radojkovic Stefan          2058 SRB ŠK Paraćin                 U18  6½  46   34   5   
   7   10 MK  Cvetkovic Nemanja          2254 SRB ŠK Radnički, Ćuprija            6½  45½  33   5   
   8   18 WFM Peycheva Gergana         F 2107 FID Bugarska                   U16  6½  40½ 31½   5   
   9   13 MK  Spasojevic Zoran M         2217 SRB ŠK Kablovi, Jagodina       S65  6½  39½  31   5   
  10    3 GM  Dimitrov Vladimir          2307 FID Bugarska                   S50   6  50½ 34½   3   
  11    6 IM  Andrijevic Milan           2293 SRB ŠK Romantičari, Beograd    S50   6  45½ 29½   5   
  12    5 CM  Cvetanovic Uros            2294 SRB OŠK Paraćin                      6  44½  32   5   
  13   16 MK  Garabetyan Arno            2120 TUR Turska                           6  43   32   5   
  14   17 MK  Trifunovic Borisav         2110 SRB ŠK Vrač, Vlaška            S50   6  38   27   6   
  15   11 MK  Ugrenovic Bozidar          2250 SRB S.Palanka                       5½  44½ 31½   4   
  16   24 MK  Tomic Slobodan             1998 SRB Smederevski ŠK             S65  5½  42½ 29½   4   
  17    4 FM  Ivic Matija                2306 SRB OŠK Paraćin                U20  5½  42   29   5   
  18    8 FM  Radosavljevic Slobodan D   2268 SRB ŠK Kablovi, Jagodina       S65  5½  41   30   4   
  19   20 MK  Petrovic Zoran Z           2055 SRB ŠK NIS Jugopetrol, Beograd S50  5½  41  29½   5   
  20   52  I  Dimkovski Stojancho        1731 MKD Makedonija                      5½  40   26   4   
  21   33 MK  Glisic Tomislav            1837 SRB ŠK Poštar, Jagodina        S65  5½  36½  25   5   
  22   38  I  Kandjolas Konstantin       1816 SRB Požarevački ŠK             U14  5½  35½ 23½   4   
  23   15 FM  Dezelin Milan              2177 SRB OŠK Paraćin                S50   5  47   30   2   
  24   45  I  Tomic Miroslav T           1792 SRB ŠK Temnić, Varvarin        S65   5  44½  26   4   
  25   37 MK  Tosic Dragoljub            1822 SRB ŠK Ražanj                  S50   5  41½  25   5   
  26   26 MK  Brankovan Mario            1918 SRB ŠK Majdanpek                     5  41   26   5   
  27   40 MK  Micanovic Zoran            1810 SRB ŠK Kruševac                S50   5  40   23   5   
  28   23 MK  Lazic Milan B              2006 SRB ŠK MZ Glogovac             S50   5  39½ 27½   4   
  29   22 MK  Simic Petar S              2023 SRB ŠK Majdanpek                     5  39½  27   4   
  30   55  I  Zvezdakoski Matej          1699 MKD Makedonija                 U14   5  38½ 23½   3   
  31   46 MK  Mirkovic Dejan             1790 SRB ŠK Car Lazar, Lukovica     S50   5  38½  23   5   
  32   49  I  Gagic Miroljub             1755 SRB Smederevska Palanka        S50   5  36   23   4   
  33   35  I  Vujcic Milena            F 1830 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        U18  4½  45½ 28½   4   
  34   29 MK  Celik Eda                F 1888 TUR Turska                     U18  4½  40½ 24½   4   
  35   28 MK  Radisavljevic Dalibor      1901 SRB ŠK Kablovi, Jagodina       U16  4½  37½  24   3   
  36   54  I  Tuovic Milos               1699 SRB NŠK Jagodina                    4½  37½  24   1   
  37   65 II  Nikolic Lazar              1546 SRB ŠK Majdanpek               U18  4½  36½ 21½   3   
  38   36  I  Milutinovic Bojan          1827 SRB ŠK Paraćin                      4½  35  23½   3   
  39   21 MK  Jakovljevic Dejan          2052 SRB ŠK Radnički, Ćuprija            4½  34   20   4   
  40   61 II  Zaric Slavoljub            1612 SRB ŠK Rokada, Varvarin        S50  4½  34  19½   4   
  41   53  I  Jovanovic Ivan M           1720 SRB ŠK Rokada, Varvarin        S50  4½  33½ 18½   3   
  42   78 II  Aleksic Bozidar               0 SRB ŠK Rokada, Varvarin        S65  4½  32   17   2   
  43   32  I  Ivanov Igor                1840 RUS Rusija                     S50   4  41  24½   3   
  44   31 II  Puric Momir                1861 SRB ŠK Rokada, Varvarin        S50   4  39  22½   3   
  45   27 III Novakovic Aleksandar S     1911 SRB ŠK Rudar, Kostolac               4  38   23   3   
  46   39 MK  Rajkovic Slobodan          1814 SRB ŠK Temnić, Varvarin        S65   4  37   21   4   
  47   41  I  Mijajlovic Milutin         1809 SRB ŠK Morava, Supska          S65   4  37   18   4   
  48   48 MK  Milosavljevic Delimir      1755 SRB ŠK Morava, Supska          S65   4  36   19   4   
  49   63 II  Marjanovic Milija          1571 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK        S65   4  31  14½   3   
  50   69 II  Grozdanovic Anastasia    F 1434 SRB ŠK Paraćin                 U14  3½  38  21½   3   
  51   56  I  Brankovic Slavoljub        1679 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        S65  3½  38  16½   3   
  52   43 MK  Pavlovic Slobodan Z        1804 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK        S65  3½  37   20   3   
  53   62  I  Tomic Stefan               1575 SRB Požarevački ŠK             U14  3½  35  16½   1   
  54   59 II  Zivkovic Vukoje            1657 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        U14  3½  34   15   2   
  55   47  I  Agai Dzabir                1769 SRB ŠK Majdanpek                    3½  33½  18   2   
  56   58  I  Jovicic Radisa             1658 SRB ŠK Juhor, Obrež            S50  3½  33½  13   3   
  57   80 III Nikolovski David              0 MKD Makedonija                 U20  3½  33  16½   2   
  58   44 II  Stefanovic Dragan D        1797 SRB ŠK Rokada, Varvarin        S65  3½  32  17½   2   
  59   51 II  Delic Miladin              1741 SRB ŠK Majdanpek               S50  3½  32  16½   1   
  60   75 II  Lukic Sasa                 1322 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        U12  3½  31½ 16½   1   
  61   71 III Jankovic Moma              1379 SRB Paraćin                    S65  3½  31  15½   3   
  62   73 II  Vasic Dimitrije            1353 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK        U12  3½  30  10½   3   
  63   50  I  Rajic Milovan              1754 SRB ŠK Rokada, Varvarin        S65   3  33½ 17½   2   
  64   68 II  Pesic Mihajlo              1505 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        U16   3  32   14   2   
  65   57 II  Milosavljevic Radosav      1659 SRB ŠK Morava, Supska          S50   3  29   11   3   
  66   79 III Milojevic Milos D             0 SRB ŠK Sloga 2, Despotovac          2½  34½ 12½   0   
  67   64 II  Dimitrijevic Dusan S       1552 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK        S50  2½  31½ 12½   2   
  68   66  I  Ilic Milosav               1536 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        S65  2½  31½ 11½   1   
  69   70 III Milanovic Nikolina       F 1400 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        U16  2½  31   11   1   
  70   67 II  Stefanovic Rade            1508 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK        S65  2½  30½ 11½   1   
  71   76 III Markovic Luka A            1154 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK        U12  2½  26½  9    1   
  72   72 III Milosavljevic Ljubisa      1364 SRB Paraćin                    S50  2½  26   6½   0   
  73   25 MK  Zivkovic Zivojin           1928 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK        S50   2  36   16   2   
  74   42 MK  Ristic Dejan D             1805 SRB ŠK Temnić, Varvarin              2  36   15   2   
  75   74 III Jankovic Milos I           1330 SRB ŠK Paraćin                 U12   2  27½  6    1   
  76   12 MK  Dimitrijevic Nenad         2234 SRB OŠK Paraćin                     1½  34   13   1   
  77   34 II  Percevic Velimir           1832 SRB ŠK Rokada, Varvarin        S50  1½  33½ 12½   1   
  78   77 III Prpa Aleksandar            1077 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK        U12  1½  30   11   0   
  79   30 MK  Lapcevic Dragutin          1872 SRB ŠK Kruševac                S65   1  30½  9    1   
  80   60 III Milic Slavomir             1656 SRB Drenovac                   S50   1  30½  7    1 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year