For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 569 : 10.02.2019

Online chess games 4012
Chess tournaments 26

View all included tournaments

Paracin SER, Winter Open 2019

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Club                Type Pts BH. Fide Vict 
   1    3 CM  Cvetanovic Uros            2267 SRB OŠK Paraćin              7½  49  41½   5   
   2    7 FM  Dimitrijevic Nenad         2163 SRB OŠK Paraćin               7  44½ 35½   6   
   3    8 CM  Caputcuoglu Zeki Berke     2162 TUR Turkey              U14   7  44½  34   6   
   4    1 FM  Dinic Dragan               2297 SRB ŠK Paraćin          S50   7  44  32½   5   
   5    5 FM  Popovic Djordje D          2234 SRB ŠK Kablovi,Jagodina S50  6½  47½  35   6   
   6    4 FM  Radosavljevic Slobodan D   2260 SRB ŠK Kablovi,Jagodina S65  6½  46   34   5   
   7   28  I  Alumert Orkun Efe          1862 TUR Turkey              U18  6½  41½  30   4   
   8   10 MK  Mitrovic Marjan            2112 SRB ŠK Gornja Jablanica       6  47½  36   5   
   9   24 MK  Dimkovski Stojancho        1884 MKD Macedonia                 6  46½  33   6   
  10   12 FM  Sahin Doga Boran           2096 TUR Turkey              U18   6  44   30   4   
  11   18 MK  Djordjevic Gradimir        1979 SRB ŠK Kruševac         S65   6  43   31   5   
  12   23  I  Vujcic Milena            F 1913 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U18   6  42½  30   4   
  13   40  I  Zvezdakoski Matej          1785 MKD Macedonia           U14   6  41½  29   3   
  14   14 MK  Radisavljevic Dalibor      2073 SRB ŠK Kablovi,Jagodina U16   6  40½  29   4   
  15    9 MK  Djokic Slavoljub           2131 SRB ŠK Kruševac         S65  5½  48½ 31½   4   
  16   27 CM  Mohamed Saeed Laily        1864 UAE Fujairah, UAE       U14  5½  45½ 28½   4   
  17   19 WFM Yanjinlkham Bayarsaikhan F 1968 MGL Mongolia                 5½  42½ 28½   5   
  18   13 MK  Trifunovic Borisav         2086 SRB ŠK Vrač,Vlaška      S50  5½  42   28   4   
  19   33 MK  Micanovic Zoran            1838 SRB ŠK Kruševac         S50  5½  41  28½   4   
  20   15 MK  Radojkovic Stefan          2022 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U18  5½  40½  29   4   
  21   17 FM  Dezelin Milan              1980 SRB OŠK Paraćin         S65  5½  39½  30   3   
  22   21 MK  Jakovljevic Dejan          1942 SRB ŠK Parizan,Beograd       5½  39   27   5   
  23   51  I  Zivkovic Vukoje            1713 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U16  5½  35½  22   4   
  24   37 WCM Aydin Gulenay            F 1812 TUR Turkey              U14   5  44½  32   3   
  25   22 MK  Brankovan Mario            1940 SRB ŠK Majdanpek              5  43   27   3   
  26   42 CM  Khalifah Khaled            1766 UAE Fujairah, UAE       U14   5  40  27½   3   
  27   67  I  Babic Milana             F 1569 BIH Teslić              U12   5  39   25   4   
  28   16 MK  Lazic Milan B              1986 SRB ŠK MZ Glogovac      S50   5  37½  26   3   
  29   60  I  Jurisic Iskra            F 1630 SRB ŠK Partizan,Beograd U18   5  36½  23   4   
  30   54 II  Pesic Mihajlo              1672 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U16   5  35½ 21½   4   
  31   30 MK  Radovic Goran              1854 SRB ŠK Partizan,Beograd S50   5  35  23½   4   
  32   57  I  Agai Dzabir                1654 SRB ŠK Majdanpek             4½  45   24   2   
  33   11 MK  Ilic Vladan                2106 SRB ŠK Radnički,Ćuprija S50  4½  44  30½   3   
  34   45  I  Gagic Miroljub             1753 SRB ŠK Lapovo           S65  4½  42  20½   3   
  35   32  I  Ivanov Igor                1851 RUS Russia              S50  4½  41   26   4   
  36   34  I  Simonovic Ivan             1829 SRB ŠK Poštar,Jagodina  S50  4½  40½  25   3   
  37    2 FM  Garic Radomir              2291 SRB ŠK Majdanpek             4½  40  26½   2   
  38   26  I  Stanisavljevic Vladan      1870 SRB ŠK Radnički,Ćuprija S50  4½  39½ 25½   2   
  39   52  I  Babic Masa               F 1677 BIH Teslić              U12  4½  39   23   4   
  40   20 MK  Kandjolas Konstantin       1956 SRB ŠK Majdanpek        U14  4½  38½  26   2   
  41   43  I  Gajic Danijel              1759 SRB Varvarin                 4½  38½  22   3   
  42   31  I  Milutinovic Bojan          1853 SRB ŠK Paraćin               4½  37   23   2   
  43   50  I  Milojevic Milorad          1716 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK S65  4½  37  20½   3   
  44   41  I  Mijajlovic Milutin         1778 SRB ŠK Morava,Supska    S65  4½  36½ 23½   2   
  45   29 MK  Tosic Dragoljub            1861 SRB ŠK Kruševac         S50  4½  36½ 22½   4   
  46   39  I  Novakovic Aleksandar S     1785 SRB ŠK Rudar, Kostolac       4½  36  22½   4   
  47   71 II  Momcilovic Mihailo         1494 SRB ŠK Vlasotoince      U12  4½  36   20   1   
  48   25 MK  Pribanovic Milivoje        1878 SRB ŠK Kruševac         S65  4½  35½  24   2   
  49   65 II  Grozdanovic Anastasia    F 1574 SRB ŠK Paraćin          U16  4½  35½  20   3   
  50   44 MK  Zdravkovic Dragan S        1755 SRB Niš                 S50  4½  34  20½   4   
  51   48 MK  Jovanovic Ivan M           1736 SRB ŠK Rokada, Varvarin S50  4½  33  16½   4   
  52   69 III Cvetkovic Radomir          1522 SRB ŠK Majdanpek        S50  4½  30½ 15½   4   
  53    6 MK  Miljkovic Miroslav M       2202 SRB ŠK Juhor,Obrež            4  42½ 26½   2   
  54   62  I  Brankovic Slavoljub        1604 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK S65   4  34   17   4   
  55   36 MK  Yurdakul Didem Nuray     F 1817 TUR Turkey              U20  3½  39½ 23½   2   
  56   38 MK  Rajkovic Slobodan          1795 SRB ŠK Juhor,Obrež      S65  3½  38½ 22½   3   
  57   61 II  Zaric Slavoljub            1605 SRB ŠK Rokada,Varvarin  S50  3½  38   22   3   
  58   59 II  Milosavljevic Radosav      1639 SRB ŠK Morava,Supska    S50  3½  37  20½   3   
  59   35 MK  Mirkovic Dejan             1822 SRB ŠK Sloga,Despotovac S50  3½  36½  18   3   
  60   73 II  Rajic Djordje              1450 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U18  3½  35½ 16½   1   
  61   47 MK  Milosavljevic Delimir      1741 SRB ŠK Morava,Supska    S65  3½  35   16   3   
  62   66  I  Rajlic Boris               1572 SRB ŠK Partizan,Beograd U12  3½  34½ 17½   2   
  63   53  I  Rajic Milovan              1675 SRB ŠK Rokada,Varvarin  S65  3½  34½ 16½   3   
  64   56 MK  Pavlovic Slobodan Z        1658 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK S65  3½  34   18   3   
  65   74 II  Lukic Sasa                 1427 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U12  3½  33   16   0   
  66   68 MK  Zdravkovic Filip           1553 SRB ŠKGN Nais, Niš      U12  3½  31  14½   2   
  67   80 III Oglaza Dawid               1129 POL Poland              U10  3½  31   13   3   
  68   63 II  Marjanovic Milija          1587 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK S65  3½  30  14½   3   
  69   58 III Grbic Milan                1651 SRB ŠK Radnički,Ćuprija S50  3½  30  14½   1   
  70   75 II  Vasic Dimitrije            1413 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U12  3½  29   12   2   
  71   64 III Vujadinovic Milovan        1587 SRB ŠK Sloga,Despotovac S50  3½  28½ 12½   2   
  72   72 II  Stefanovic Rade            1486 SRB OŠK Paraćin 3 - DCK S65  3½  28   14   2   
  73   46  I  Denic Hana               F 1748 SRB ŠK Nestor, Zemun    U12   3  41   19   3   
  74   49  I  Tuovic Milos               1717 SRB NŠK,Jagodina              3  37   17   2   
  75   70 III Lazic Toplica              1518 SRB Plana               S65   3  34½  17   2   
  76   55  I  Jovicic Radisa             1663 SRB ŠK Juhor,Obrež      S50   3  34  15½   2   
  77   81 II  Prpa Aleksandar            1052 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U14   3  31½ 10½   2   
  78   77 II  Jankovic Milos I           1300 SRB ŠK Paraćin          U12   3  28½  9½   2   
  79   82 III Djokic Milica            F 1010 SRB ŠK Kruševac         U12  2½  35  13½   1   
  80   85 III Tasic Filip                   0 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U12  2½  28½  11   0   
  81   84 III Petrovic Julija          F    0 SRB ŠK Kruševac         U14  2½  27½  9    1   
  82   78 III Alisaari Vellu             1261 FIN Finland                   2  31  10½   1   
  83   79 III Markovic Luka A            1150 SRB OŠK Paraćin 2 - DCK U12  1½  26½  6    1   
  84   76 III Jankovic Moma              1411 SRB Paraćin             S65   ½  31   2    0   
  85   83 III Copa Petar                    0 SRB ŠK Rokada,Varvarin        ½  30½  4½   0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year