For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 565 : 01.01.2019

Online chess games 11871
Chess tournaments 65

View all included tournaments

Praha CZE, Blitz Ch (m) 2018

MEN

Rank SNo.     Name                       Rtg FED Club                           Type Gr  Pts Res. BH.  BH.    SB   
   1    2 GM  Laznicka Viktor           2658 CZE 1. Novoborsky Sk                F       13   0   146½ 154½ 133.50 
   2    4 GM  Babula Vlastimil          2580 CZE 1. Novoborsky Sk                F       12½  0   146  151½ 121.75 
   3    3 GM  Michalik Peter            2656 CZE Unichess                        F       12   0   147½ 155½ 119.75 
   4   11 GM  Zilka Stepan              2402 CZE 1. Novoborsky Sk                F       11   0   147  154½ 107.50 
   5   10 GM  Neuman Petr               2405 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       11   0   146½ 153½ 106.50 
   6   23 GM  Nguyen Thai Dai Van       2365 CZE 1. Novoborsky Sk                F   U18 11   0   138½ 144½ 104.00 
   7   21 IM  Kriebel Tadeas            2374 CZE 1. Novoborsky Sk                F       11   0   137½ 145  98.50  
   8   18 GM  Rasik Vitezslav           2392 CZE Sachovy Klub Hm Ostrava         F       11   0   134  140½ 100.50 
   9   13 FM  Sokolov Alexander         2400 CZE Tj Praha-Pankrac                F       11   0   131  137½ 98.50  
  10    5 GM  Jirovsky Milos            2570 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       11   0   128½ 134½ 96.75  
  11    9 FM  Havlik Jan                2411 CZE So Tj Tatran Prachatice         F       10½  0   139½ 146½ 96.50  
  12   22 IM  Konopka Michal            2369 CZE Unichess                        F       10½  0   138½ 145½ 97.75  
  13   26 FM  Caletka Radomir           2354 CZE Sk Slavoj Poruba                F       10½  0   132½ 139½ 94.50  
  14    7 GM  Stocek Jiri               2432 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       10½  0   132½ 138  94.25  
  15   19 GM  Petr Martin               2390 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       10½  0   131  138½ 94.50  
  16   42 IM  Zvara Petr                2303 CZE Tj Bohemians Praha              F       10½  0   129½ 136½ 92.25  
  17   35 FM  Havelka Josef             2317 CZE Sk Oaza Praha                   F       10½  0   123½ 130  87.00  
  18   41     Kratochvil Vit            2304 CZE Tj Namest N/Oslavou             F       10½  0   118  123½ 83.50  
  19    1 GM  Navara David              2707 CZE 1. Novoborsky Sk                F       10   0   143  149½ 93.50  
  20   48 FM  Mladek Richard            2261 CZE Tj Spartak Vlasim               F   U18 10   0   141  147  88.50  
  21   14 FM  Rubes Jan                 2399 CZE Sk Teplice                      F       10   0   137  145  93.75  
  22   25 IM  Suran Jan                 2360 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F       10   0   136  143  90.75  
  23   12 IM  Vykouk Jan                2401 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F   U18 10   0   135½ 142½ 91.00  
  24   15 IM  Pulpan Jakub              2396 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       10   0   134  140  87.50  
  25   39 FM  Burdalev Kirill           2310 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F       10   0   132½ 138½ 87.25  
  26    6 IM  Zwardon Vojtech           2488 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F       10   0   131½ 137½ 88.25  
  27   20 IM  Kraus Tomas               2380 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F       10   0   131  139  88.50  
  28   29     Balin Jan                 2351 CZE Tj Tatran Podborany Z.S.        F       10   0   129½ 136  83.75  
  29   56 FM  Liska Jiri                2207 CZE 1. Novoborsky Sk                F   U18 10   0   124  130  80.25  
  30   57 IM  Studnicka Tomas           2203 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F       10   0   123½ 130½ 83.75  
  31   32 IM  Bures Jaroslav            2334 CZE Sk Slavoj Poruba                F       10   0   122  128½ 82.75  
  32   40 FM  Novotny Michal            2309 CZE Sachova Akademie Vste, Z.S.     F       10   0   122  128  81.25  
  33   54 IM  Jurek Josef               2230 CZE Sk Sokol Vysehrad               F   S60 10   0   121  127  77.75  
  34   45 IM  Kulhanek Tomas            2281 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F       10   0   118½ 125½ 81.75  
  35   17 IM  Cernousek Lukas           2393 CZE Unichess                        F       9½   0   138½ 145  84.75  
  36   37 IM  Dolezal Radoslav          2314 CZE Tj Praha-Pankrac                F       9½   0   136½ 144  84.75  
  37   28     Vymazal Bronislav         2353 CZE Moravska Slavia Brno            F       9½   0   134½ 142  82.00  
  38   53     Postupa Pavel             2235 CZE Tj Praha-Pankrac                F       9½   0   133½ 139  80.25  
  39   43 CM  Balacek Tadeas            2300 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F       9½   0   132½ 139  83.00  
  40   16 IM  Kourousis Epaminondas     2394 CZE Tj Neratovice                   F       9½   0   131½ 139½ 84.00  
  41   68 FM  Netusil Miloslav          2173 CZE Sk Sokol Vysehrad               F   S60 9½   0   130  138  83.50  
  42   63     Slovak Kilian             2180 CZE Tj Kobylisy                     F   U18 9½   0   130  136½ 82.00  
  43   30 FM  Vrbata Zbynek             2342 CZE Unichess                        F       9½   0   129  136  81.25  
  44   50     Dubansky Bohuslav         2249 CZE Tj Bohemians Praha              F       9½   0   128  134½ 79.25  
  45   44 FM  Rosko Lubos               2289 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       9½   0   127  133½ 81.25  
  46   33 IM  Zpevak Pavel              2329 CZE So Kunovice                     F   S60 9½   0   122  129  78.00  
  47   58 FM  Rydl Jiri                 2198 CZE Unichess                        F       9½   0   122  127  74.00  
  48   55 IM  Pribyl Josef              2209 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   S60 9½   0   119  126  76.75  
  49   27 FM  Sabol Marian              2354 CZE Sk Vysoke Myto                  F       9½   0   119  125½ 78.75  
  50   84     Sprenar Petr              2119 CZE Sachovy Klub Jicin              F   U18 9½   0   117  122½ 70.50  
  51  118     Pakosta Miroslav          2040 CZE Jezdci Jundrov                  F       9½   0   103½ 109  66.25  
  52   31 FM  Hollan Martin             2337 CZE Slavoj Cesky Tesin              F        9   0   140½ 147  80.25  
  53   34 IM  Jirovsky Pavel            2317 CZE Sokol Kolin                     F        9   0   131½ 139  80.00  
  54    8 FM  Vojta Tomas               2417 CZE Moravska Slavia Brno            F        9   0   129½ 136  78.50  
  55   52     Eret Jonas                2239 CZE Sk Sokol Klatovy                F   U18  9   0   127  134  74.50  
  56   46 IM  Neckar Lubomir            2271 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F   S60  9   0   125½ 132½ 72.00  
  57  129     Horky Pavel               2006 CZE Sk Spartak Celakovice           F        9   0   125½ 131½ 76.25  
  58   59 FM  Hollan Petr               2191 CZE Sk Oaza Praha                   F        9   0   125  131  70.00  
  59  169     Skypala Ondrej            1916 CZE Tj Kobylisy                     F   U18  9   0   124  130  72.25  
  60   89     Haman Jakub               2108 CZE Sk Kladno                       F        9   0   123½ 129½ 72.50  
  61   49 FM  Jurasek Miroslav          2253 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F        9   0   122  128½ 70.75  
  62   36 IM  Orsag Milan               2316 CZE Tj Neratovice                   F        9   0   122  127½ 71.00  
  63  136     Zeman Matyas              1990 CZE Sokol Tabor                     F   U18  9   0   122  126  68.00  
  64   51 FM  Vyprachticky David        2243 CZE Sk Oaza Praha                   F        9   0   121½ 128  70.00  
  65  161     Nedoma Marek              1930 CZE Tj Auto Skoda Mlada Boleslav    F        9   0   121  124  65.50  
  66   24 IM  Vavra Pavel               2363 CZE Unichess                        F        9   0   120  126½ 71.00  
  67   67     Mikes Jan                 2177 CZE Sk Podluzan Prusanky Z.S.       F        9   0   119½ 126  71.50  
  68   62     Buchcar Tomas             2180 CZE Tj Krasna Lipa                  F        9   0   119½ 126  67.50  
  69   70     Sikora Jan                2170 CZE Tz Trinec                       F        9   0   119  125  71.50  
  70   61 FM  Vrana Frantisek           2189 CZE Sk Stare Mesto                  F        9   0   119  123½ 69.00  
  71   82     Meszaros Ludek            2131 CZE Sokol Tabor                     F   S60  9   0   114½ 119½ 63.50  
  72   47     Vybiral Zdenek            2270 CZE Qcc Ceske Budejovice            F        9   0   114  121  71.75  
  73  122     Svanda Ondrej             2029 CZE Tj Stefanydes Policka           F   U18  9   0   110  114½ 63.00  
  74  108 FM  Matras Ondrej             2066 CZE Tj Praha-Pankrac                F        9   0   109  114  65.75  
  75  101     Jerman Richard            2081 CZE So Tp Nova Kladno, Z.S.         F   S60  9   0   108½ 114  59.50  
  76   85     Kuchar Matej              2114 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F   U18  9   0   107½ 113½ 64.50  
  77  188     Kunc Jan                  1880 CZE Sk Praha-Smichov                F        9   0   107  110½ 62.75  
  78  172     Fojt Petr                 1914 CZE Sachovy Klub Jicin              F   U18  9   0   104½ 110  63.25  
  79  131     Polansky Adam Lubos       2004 CZE Sachovy Klub Jicin              F   U18  9   0   102½ 107½ 63.25  
  80  107     Novotny Viktor            2068 CZE 1. Novoborsky Sk                F        9   0   101½ 107  60.00  
  81  174     Kanak Filip               1913 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F        9   0    98  103  58.25  
  82   86     Havlik Jindrich           2113 CZE Sk Sokol Klatovy                F       8½   0   127  132½ 70.00  
  83   66     Brejnik Gustav            2177 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F   U18 8½   0   125  132  69.00  
  84   97     Slepov Kyryl              2095 CZE Jezdci Jundrov                  F       8½   0   123  128  64.50  
  85   78     Riha Vojtech              2137 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18 8½   0   122½ 128½ 66.25  
  86   74     Cechura Petr              2163 CZE Tj Nachod                       F       8½   0   121½ 128  66.50  
  87   38 IM  Trickov Vasil             2310 CZE Tj Bohemians Praha              F       8½   0   118½ 124  68.75  
  88   93     Vavruska Antonin          2104 CZE Sk Stare Mesto                  F   S60 8½   0   117  123  63.00  
  89  133     Hruska Jan                1996 CZE Unichess                        F       8½   0   117  121½ 63.00  
  90  123 FM  Kozak Milos               2027 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F       8½   0   114½ 118  60.25  
  91   79     Janocko Petr              2133 CZE Sk Line                         F       8½   0   114  120  63.75  
  92   90     Kredl Karel               2106 CZE Moravska Slavia Brno            F       8½   0   112½ 118½ 63.25  
  93  126     Vojta Jakub               2015 CZE Tj Spartak Vlasim               F   U18 8½   0   112½ 117½ 59.75  
  94  227     Simak Roman               1769 CZE Sachovy Klub Kdjs Sedlcany, Z.  F       8½   0   112  118  65.25  
  95  117     Hoke Petr                 2041 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F       8½   0   112  117½ 60.75  
  96   95 FM  Vanek Tomas               2102 CZE Sk Teplice                      F       8½   0   111½ 117½ 61.50  
  97  147     Sykora Marek              1967 CZE Tj Desko Liberec                F   U18 8½   0   111½ 116  58.00  
  98   60     Walek Petr                2191 CZE Sk Caissa Trebic Z.S.           F       8½   0   110  116  62.00  
  99   87     Borkovec Milan            2112 CZE Sokol Tabor                     F       8½   0   110  116  60.25  
 100  103 AIM Stepan Patrik             2079 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F       8½   0   109½ 115  60.75  
 101  104     Dosedel Jiri              2079 CZE Sk Vysoke Myto                  F       8½   0   109½ 114  59.25  
 102   91     Vasicek Martin            2106 CZE Sokol Domazlice                 F       8½   0   109  114  60.50  
 103  155     Gajdos Daniel             1948 CZE Sk Bystrc Oilers                F       8½   0   107  111½ 54.75  
 104   99     Krivanek Vladimir         2089 CZE Ddm Praha 6                     F        8   0   124½ 130½ 62.75  
 105   92     Ptacek Lubos              2104 CZE Sk Vysoke Myto                  F        8   0   124½ 130½ 61.50  
 106   75     Kolar Pavel               2156 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F        8   0   123½ 130  62.25  
 107  150 FM  Cap Adam                  1963 CZE Sk Kladno                       F        8   0   123  129½ 64.75  
 108  100     Karlik Ondrej             2086 CZE Sachy Hostalkova Z.S.           F        8   0   122½ 128  59.50  
 109  160     Horvath Tomas             1931 CZE Sk Slavia Orlova                F   U18  8   0   120½ 126½ 59.25  
 110  163 CM  Petras Milan              1922 CZE Sachovy Klub Bohnice            F        8   0   119½ 124  62.50  
 111  109     Vrecion Jiri              2063 CZE Sachovy Klub Zdice              F        8   0   117½ 123  61.00  
 112   69     Krupicka Josef            2173 CZE Sk Praha-Smichov                F        8   0   117  123  59.50  
 113  140     Skalicky Tomas            1976 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F        8   0   117  121½ 57.25  
 114  225     Nguyen Thai Dai Vinh      1770 CZE Interchess Z.S.                 F   U18  8   0   116½ 122½ 60.50  
 115  112     Dalecky Bretislav         2055 CZE Sk Ceska Lipa                   F        8   0   116½ 122  57.50  
 116  175     Ruzicka Ondrej            1911 CZE Sk Sokol Vysehrad               F        8   0   116  121½ 59.75  
 117   65     Trepka Jan                2178 CZE Sokol Tabor                     F        8   0   116  121  59.00  
 118   83     Sedy Pavel                2122 CZE Sk Sokol Vysehrad               F        8   0   116  119  58.00  
 119  179     Kusa Jakub                1906 CZE Sk Sokol Klatovy                F   U18  8   0   115  121½ 60.75  
 120  215     Lojek Marek               1798 CZE Sk Slavia Orlova                F   U18  8   0   114½ 120½ 62.50  
 121  110     Ludvik Tomas              2062 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18  8   0   114½ 120  56.50  
 122  114     Hase Pavel                2047 CZE So Praga Praha                  F        8   0   114½ 119  56.50  
 123   81     Skalsky Alexandr          2132 CZE Sk Stare Mesto                  F   U18  8   0   114  119½ 60.00  
 124  153     Dudek Vojtech             1951 CZE Tj Spartak Vlasim               F   U18  8   0   114  119  56.75  
 125  246     Valencik Jozef            1689 CZE Tj Slovan Havirov               F        8   0   113½ 119  58.75  
 126   73     Zvolensky David           2164 CZE Tj Jawa Brodce                  F   U18  8   0   113  119½ 59.50  
 127  105     Hosticka Frantisek        2074 CZE So Tj Tatran Prachatice         F   S60  8   0   113  119  58.00  
 128  141     Riha Jaroslav - Libouchec 1974 CZE Tj Csad Libouchec               F        8   0   113  117½ 55.50  
 129  157     Hosek Martin              1943 CZE Jezdci Jundrov                  F        8   0   112½ 115  51.75  
 130  218     Tresnak Lukas             1794 CZE Sachovy Klub Zdice              F        8   0   112  119  61.75  
 131  213     Gemsa Pavel               1803 CZE Sk Tj Dolni Benesov             F        8   0   112  114  54.25  
 132  111 FM  Vokoun Jan                2059 CZE Tj Praha-Pankrac                F   S60  8   0   111½ 117½ 57.00  
 133  226     Kures Michael             1769 CZE Sachovy Klub Lokomotiva Brno,   F   U18  8   0   110½ 117  59.50  
 134  252     Lajbl Jan                 1666 CZE Sachovy Klub Jicin              F   U18  8   0   108½ 112  55.75  
 135  151     Kalousek Zdenek           1959 CZE Sachovy Klub Viktoria Zizkov    F        8   0   108  113  55.50  
 136  102     Petraz Martin             2080 CZE Sachklub Mesta Dobrovice, Z.S.  F        8   0   108  113  54.00  
 137   80     Kukla Petr                2133 CZE Sk Cesky Krumlov                F        8   0   107½ 113  55.75  
 138  125     Stanek Ondrej             2016 CZE Tj Bohemians Praha              F   U18  8   0   107½ 112½ 54.00  
 139  183     Novotny Ondrej            1894 CZE So Hlinsko                      F   U18  8   0   106  111½ 52.00  
 140  119 FM  Krouzel Jaroslav          2038 CZE Tj Praha-Pankrac                F   S60  8   0   106  109  51.25  
 141  124     Vavrinec Tomas            2023 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F        8   0   105½ 111½ 57.50  
 142  248     Ruzicka Filip             1687 CZE Tj Kobylisy                     F   U18  8   0   104½ 108½ 53.25  
 143  220     Fialka Adam               1790 CZE Sk Slavia Orlova                F        8   0   103  107½ 53.25  
 144  178 CM  Chrz Pavel                1907 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F        8   0   102½ 107  53.00  
 145  106     Spirek Adam               2073 CZE Sk Ceska Lipa                   F        8   0   102  106½ 53.25  
 146  235     Krizek Krystof            1727 CZE Tj Spartak Vlasim               F   U18  8   0   101  106  52.50  
 147  137     Mindl Josef               1988 CZE Sokol Tabor                     F        8   0   100  105  51.00  
 148  195     Reljic Michael            1866 CZE Sk Sokol Vysehrad               F   U18  8   0   95½  100  49.75  
 149  255     Brozka Karel              1660 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18  8   0    94  96½  48.00  
 150  232     Ret Adam Josef            1737 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   U18 7½   0   118  122½ 55.50  
 151   64     Sykora Ondrej             2178 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F       7½   0   117  123  56.00  
 152  203     Pribyl Viktor             1837 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   U18 7½   0   116½ 120½ 55.25  
 153  187     Jun Rudolf Jr.            1883 CZE Tj Chs Chotebor                 F   U18 7½   0   115½ 120½ 56.25  
 154   72     Simunek Filip             2167 CZE Sk Sokol Klatovy                F       7½   0   113  119  55.50  
 155  253     Pekarek Ales              1663 CZE Sk Slavia Orlova                F   U18 7½   0   110½ 115½ 53.75  
 156  158     Kupsa Matej               1942 CZE Tj Stefanydes Policka           F   U18 7½   0   109½ 114  50.75  
 157  132     Kanka Matej               2002 CZE Qcc Ceske Budejovice            F   U18 7½   0   109½ 114  47.50  
 158  224     Vaclavik Jan              1774 CZE Sk Teplice                      F   U18 7½   0   109  111½ 51.00  
 159   96     Joukl Zdenek              2096 CZE Tj Jiskra Tanvald               F   S60 7½   0   107½ 113½ 52.00  
 160   98     Dolezel Radovan           2094 CZE Sachovy Klub Kdjs Sedlcany, Z.  F       7½   0   107  111½ 48.00  
 161  128     Pospisil Evzen            2013 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   S60 7½   0   106½ 111  49.25  
 162  192     Skala Jaromir             1874 CZE Tj Sparta Kutna Hora            F       7½   0   105½ 110½ 47.00  
 163  280     Kucera Tomas              1496 CZE Sk Tj Dolni Benesov             F   U18 7½   0   105  110½ 51.50  
 164  177     Rondos Jakub              1909 CZE Tj Praha-Pankrac                F       7½   0   104½ 110  49.50  
 165  144     Paulus Vaclav             1972 CZE 1. Novoborsky Sk                F   U18 7½   0   104  109½ 48.00  
 166  152     Babula Vlastimil          1952 CZE Sk Stare Mesto                  F   U18 7½   0   103  108½ 49.00  
 167  311     Brozka Karel              1567 CZE Tj Sokol Zajecice               N       7½   0   101  105½ 51.25  
 168  273     Stastny Jakub             1523 CZE Tj Klasterec Nad Ohri           F   U18 7½   0   100½ 105  48.00  
 169  303     Oborny Stanislav          1227 CZE Tj Ostrava                      F   U18 7½   0   100  105½ 51.25  
 170  186     Papay Jindrich            1884 CZE Sk Decin                        F       7½   0   100  105½ 48.00  
 171  139     Plasil Petr               1977 CZE Tj Kobylisy                     F       7½   0   99½  103  45.75  
 172  165     Vasicek Tomas             1919 CZE Sokol Domazlice                 F       7½   0    99  103½ 47.00  
 173  272     Ocelak Jakub              1533 CZE Unichess                        F   U18 7½   0   98½  104  48.25  
 174  130     Zavadil Michal            2005 CZE Sk Duras Bvk                    F       7½   0    97  102½ 45.50  
 175  205     Pacovsky Ota              1834 CZE Sk Mahrla Praha Z.S.            F   S60 7½   0    93  97½  46.25  
 176   94 FM  Pacl Vaclav               2102 CZE Tj Slovan Havirov               F   S60  7   0   122  128½ 55.25  
 177  244     Werner Hong Quan Dan      1701 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F   U18  7   0   114  119½ 52.75  
 178  210     Svanda Adam               1818 CZE Tj Stefanydes Policka           F   U18  7   0   114  119  51.50  
 179  212     Otradovec Lubos           1805 CZE Sokol Tabor                     F        7   0   113½ 118½ 53.00  
 180   71     Sott Pavel                2170 CZE Sk Line                         F        7   0   113  119  52.00  
 181  156     Zikmund Daniel            1948 CZE Sk Praha-Smichov                F        7   0   110  113  43.50  
 182  228 CM  Jares Michal              1755 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18  7   0   109½ 115½ 50.25  
 183  135     Ruzicka Josef             1991 CZE Tj Znojmo                       F        7   0   108  113½ 46.50  
 184  127     Kucera Tomas              2014 CZE Tj Kobylisy                     F        7   0   108  113  48.75  
 185  191     Novotny Martin            1874 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   U18  7   0   107½ 113  46.75  
 186  184     Buksa Jaromir             1889 CZE So Praga Praha                  F   S60  7   0   107  112  43.75  
 187  167     Steiner Juraj             1918 CZE Tj Jawa Brodce                  F   S60  7   0   107  111½ 43.75  
 188  116     Sedlak Jiri               2043 CZE Tj Jiskra Humpolec              F   U18  7   0   106½ 111  47.75  
 189  146     Trejbal Jindrich          1970 CZE Sk Ddm Slany                    F        7   0   105½ 109  45.00  
 190  138     Riha Jaroslav - Usti      1982 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F        7   0   105  109  44.00  
 191  209     Sladek Jaroslav           1820 CZE Sk Petrin Plzen                 F        7   0   104½ 108½ 41.50  
 192  238     Pospichal Michael         1722 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F        7   0   104  109  47.75  
 193  145     Vacek Antonin             1972 CZE Tj Ostrava                      F   S60  7   0   103½ 108½ 45.00  
 194  134     Muller Petr               1995 CZE Jiskra Hermanuv Mestec          F        7   0   103½ 108  43.50  
 195  204     Hlavsa Filip              1834 CZE Sachklub Pisek                  F        7   0   103½ 107  44.50  
 196  121     Vavra Michal              2031 CZE Moravska Slavia Brno            F        7   0   103  108½ 44.50  
 197  243     Rolinek Dominik           1703 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   U18  7   0   99½  104  41.00  
 198  185     Stary Lukas               1889 CZE Jiskra Hermanuv Mestec          F        7   0   98½  103  41.50  
 199  200     Tylecek Drahomir          1852 CZE Tj Ostrava                      F   S60  7   0   98½  103  40.50  
 200  290     Vestfal Jan               1440 CZE Sspm Lipky Hk                   F   U18  7   0    98  103½ 43.75  
 201  142 CM  Vykydal Frantisek         1973 CZE Sachovy Klub Lokomotiva Brno,   F   S60  7   0    97  101  41.50  
 202  249     Furbacher Milan Ml.       1684 CZE Sk Sokol Klatovy                F        7   0   96½  101½ 41.75  
 203  143     Pribyl Jaroslav           1973 CZE Sk Global Sokolov               F   S60  7   0   96½  99½  40.25  
 204  170     Civin Dominik             1915 CZE Sachovy Klub Zdice              F   U18  7   0    96  100½ 40.00  
 205  207     Hlozek David              1831 CZE Sk 64 Plzen                     F   U18  7   0    96  100½ 39.50  
 206  168     Cermak Jan                1916 CZE Mks Vyskov                      F        7   0   95½  100½ 41.50  
 207  201     Kronowetter Borivoj       1848 CZE Ddm Symfonie Podebrady          F   U18  7   0   95½  99½  37.00  
 208  180     Nyvlt Otto                1904 CZE Tj Nachod                       F        7   0   94½   99  40.00  
 209  113     Kosnar Pavel              2048 CZE Sk Ceska Lipa                   F   S60  7   0    94  99½  41.00  
 210  198     Balin Daniel              1857 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F   U18  7   0    94  98½  41.50  
 211   76     Trapl Dalibor             2149 CZE Sachovy Klub Loko Praha Z.S.    F       6½   0   115  120½ 46.00  
 212  193     Tvrdy Petr                1873 CZE Sokol Dobra                     F       6½   0   113½ 119  46.75  
 213  120     Micanek Tomas             2031 CZE Tj Bohemians Praha              F       6½   0   109½ 114½ 42.50  
 214  208     Bartos Miroslav           1827 CZE Tj Bohemians Praha              F       6½   0   108  112½ 45.00  
 215  270     Bauer Jan                 1550 CZE Sachova Akademie Vste, Z.S.     F   U18 6½   0   105½ 111½ 45.50  
 216  159     Valek Tomas               1941 CZE Tj Spartak Sezimovo Usti        F       6½   0   104½ 110  43.25  
 217  214     Macek Ondrej              1799 CZE Sachovy Klub Rapid Pardubice,   F   U18 6½   0   104  109  41.25  
 218  182     Kotal Vaclav              1896 CZE Tj Cz Strakonice                F   U18 6½   0   104  109  40.00  
 219  236     Kriebel Rudolf            1725 CZE Sk Tj Dolni Benesov             F       6½   0   104  107½ 41.25  
 220  154     Zacek Petr                1949 CZE So Tp Nova Kladno, Z.S.         F       6½   0   104  107½ 38.00  
 221   77     Korenek Petr              2140 CZE Sk Zlin, Z.S.                   F       6½   0   102½ 108½ 43.75  
 222  115     Urbanek Stepan            2045 CZE Tj Praha-Pankrac                F       6½   0   102½ 107½ 41.75  
 223  176     Svizensky Lubos           1910 CZE Sk Caissa Trebic Z.S.           F       6½   0   102½ 107½ 41.00  
 224  189     Cibulka Josef             1879 CZE Tj Hronov                       F   U18 6½   0   101  106  38.75  
 225  202     Hajek Jaroslav            1843 CZE Tj Sokol Zajecice               F   S60 6½   0   99½  105  39.00  
 226  166     Smid Pavel                1918 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F   U18 6½   0   99½  104½ 42.50  
 227  266     Oborny Tomas              1610 CZE Tj Ostrava                      F   U18 6½   0   98½  104  40.50  
 228  190     Hurtak Otto               1876 CZE Tj Bohemians Praha              F       6½   0    98  101½ 36.25  
 229  194     Muzikar Martin            1867 CZE Sk Sokol Vysehrad               F       6½   0   97½  102  36.50  
 230  271     Harcuba Adam              1533 CZE Tj Auto Skoda Mlada Boleslav    F   U18 6½   0   97½  101½ 39.75  
 231  233     Plesnivy Martin           1735 CZE Sk Oaza Praha                   F       6½   0    97  101  38.25  
 232  171     Hadrava Jaroslav          1915 CZE Unichess                        F       6½   0    96  99½  34.25  
 233  234     Chudek Lubomir            1728 CZE Sk Petrin Plzen                 F       6½   0   94½   98  35.00  
 234  309     Zajicek Ludek             1826 CZE Sachovy Klub Praha 4            N   S60 6½   0    94   97  37.25  
 235  221     Kalvach Ladislav          1789 CZE Sk Mahrla Praha Z.S.            F   S60 6½   0   91½   95  32.25  
 236  308     Bouska Jiri               1047 CZE So Hlinsko                      F   U18 6½   0    86   91  37.25  
 237  254     Asatryan Manvel           1660 CZE Sachova Akademie Vste, Z.S.     F   U18  6   0   105½ 110½ 42.00  
 238  149     Semerak Pavel             1966 CZE Tj Nachod                       F   S60  6   0   104½ 109½ 40.50  
 239  222     Rezac Jindrich            1786 CZE Tj Auto Skoda Mlada Boleslav    F        6   0   104½ 109  39.50  
 240  217     Danhel Lukas              1794 CZE Tj Bohemians Praha              F        6   0   104  109  38.00  
 241  288     Day Tobias                1446 CZE Unichess                        F   U18  6   0   103½ 108½ 39.50  
 242  181     Eichler Bretislav         1901 CZE Moravska Slavia Brno            F        6   0   100½ 105½ 40.75  
 243  278     Rezek Filip               1503 CZE Sk Oaza Praha                   F   U18  6   0   99½  104  37.50  
 244  247     Krnak Vladimir            1688 CZE Tj Sokol Praha-Vrsovice         F   S60  6   0    99  103  36.50  
 245  237     Krasa Marek               1723 CZE Sk Ddm Trebechovice Pod Orebem  F        6   0   98½  103½ 35.50  
 246  258     Vesely Vladislav          1652 CZE Tj Bohemians Praha              F        6   0   98½  102½ 35.25  
 247  257     Fiala Jan                 1652 CZE Sachovy Klub Rapid Pardubice,   F   U18  6   0   98½  102½ 34.50  
 248  164     Kaspar Lukas              1919 CZE Sk Dvorec                       F   U18  6   0   96½  101  34.00  
 249  310     Padevet Pavel             1796 CZE Sk Merkur Kladno                N        6   0    96  101½ 36.00  
 250  251     Macoun Jiri               1676 CZE Sachovy Oddil Tj Dukla Praha    F   S60  6   0   95½  99½  35.50  
 251  230     Maly Dusan                1752 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   S60  6   0   94½   98  34.25  
 252  256     Skrabanek Matej           1655 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   U18  6   0   93½  95½  30.75  
 253  173     Sarovec Robert            1914 CZE Tj Sparta Kutna Hora            F        6   0    93   98  34.75  
 254  206     Gruss Petr                1831 CZE Tj Klasterec Nad Ohri           F        6   0   92½   96  30.00  
 255  283     Juhanak Daniel            1480 CZE Unichess                        F   U18  6   0   90½  92½  28.75  
 256  148     Nosek Jan                 1966 CZE Tj Slavia Hradec Kralove        F        6   0   89½  91½  29.00  
 257  276     Kures Miroslav            1517 CZE Sachovy Klub Lokomotiva Brno,   F        6   0    89  91½  27.50  
 258  250     Sliva Michal              1684 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F        6   0    88  92½  30.50  
 259  229     Barabas Ales              1755 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F        6   0    88   92  29.00  
 260  239     Kronowetter Ales          1720 CZE Ddm Symfonie Podebrady          F        6   0   87½  91½  29.50  
 261  264     Holub Adam                1618 CZE Unichess                        F   U18  6   0   87½  90½  29.75  
 262  197     Honek Jan                 1863 CZE Jiskra Hermanuv Mestec          F        6   0    87  91½  30.00  
 263  285     Rousek Jan                1469 CZE Unichess                        F   U18  6   0    87   89  30.00  
 264  216     Safranek Jan              1795 CZE Ddm Symfonie Podebrady          F        6   0    83   87  30.00  
 265  275     Zakoucky Otto             1519 CZE Sachovy Klub Jicin              F   S60  6   0    79   82  25.75  
 266  268     Janouch Jachym Stepan     1581 CZE Sachovy Klub Jicin              F   U18 5½   0   105  110½ 40.50  
 267  162     Kouba Libor               1923 CZE Unichess                        F       5½   0   102½ 107½ 32.25  
 268  277     Lieber Lukas              1509 CZE Chess Most                      F   U18 5½   0   99½  105  36.00  
 269  302     Veverka Vladimir          1236 CZE Sk Most                         F   U18 5½   0    98  101½ 33.25  
 270  259     Skuthan Radek             1648 CZE Sk Teplice                      F   U18 5½   0   96½  101  34.00  
 271  199     Pachmann Otakar           1854 CZE Sk Sokol Vysehrad               F   S60 5½   0   95½  100  30.25  
 272  263     Jilek Jan                 1619 CZE Tj Desko Liberec                F       5½   0   94½  98½  33.25  
 273  211     Kovar Jan                 1815 CZE Tj Sokol Praha-Vrsovice         F       5½   0   93½   97  30.75  
 274  240     Nepras Miloslav           1719 CZE Tj Sokol Udlice                 F       5½   0    93  96½  29.00  
 275  262     Moravek Jakub             1626 CZE Tj Kralupy Nad Vltavou          F       5½   0   92½   96  32.00  
 276  294     Kanak Matyas              1373 CZE Interchess Z.S.                 F   U18 5½   0    91   96  33.00  
 277  260     Nechutny Michal           1638 CZE Sk Petrin Plzen                 F   U18 5½   0   89½   92  24.75  
 278  269     Ahmed Unis                1567 CZE Sokol Nebusice                  F       5½   0    89  91½  26.50  
 279  241     Kvapil Jaroslav           1716 CZE Tj Neratovice                   F   S60 5½   0   84½   88  27.25  
 280  289     Harasta Frantisek         1440 CZE Sk Mahrla Praha Z.S.            F   S60 5½   0    83  85½  24.75  
 281  245     Rerabek Jaroslav          1693 CZE Tj Kavalier Sazava Z.S.         F   S60 5½   0    81  85½  26.00  
 282  223     Muk Ivo                   1784 CZE Sk Prestice                     F        5   0   108½ 111½ 34.50  
 283  281     Pressler Tobias           1495 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   U18  5   0    97  101  32.50  
 284  312     Kuzelka Krystof           1516 CZE Tj Union Plzen                  N        5   0   91½   96  29.75  
 285  296     Cuvala Tibor              1355 CZE Sachovy Klub Zdice              F   U18  5   0   91½   96  28.75  
 286  317     Pohorelicky Lukas         1000 CZE Tj Bohemians Praha              *        5   0    91  94½  27.50  
 287  274     Prazak Daniel             1519 CZE Sachova Akademie Vste, Z.S.     F   U18  5   0   90½  94½  27.50  
 288  267     Day Timothy               1599 CZE Unichess                        F        5   0    90  93½  26.50  
 289  279     Janda Krystof             1502 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F        5   0   85½  88½  24.50  
 290  304     Kampik David              1224 CZE Sk Tj Dolni Benesov             F        5   0   83½  87½  25.50  
 291  284     Harcuba Jan               1478 CZE Tj Auto Skoda Mlada Boleslav    F        5   0   82½   85  20.00  
 292  261     Sliva Richard             1627 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F        5   0    82  85½  21.00  
 293  306     Svoboda Daniel            1161 CZE Unichess                        F   U18  5   0   79½   83  23.75  
 294  293     Nguyen Thai Dang Vi       1378 CZE Interchess Z.S.                 F   U18  5   0   77½  80½  21.50  
 295  286     Zelenka Petr              1451 CZE Tj Bohemians Praha              F        5   0    74  76½  19.25  
 296  265     Gorej Vojtech             1612 CZE Sk Decin                        F   U18 4½   0    94   97  23.50  
 297  292     Rous Dominik              1405 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   U18 4½   0    92   95  24.00  
 298  219     Martinec Karel            1792 CZE Tj Kralupy Nad Vltavou          F   S60 4½   0   89½  93½  26.75  
 299  314     Barth Vit                 1307 CZE Tj Bohemians Praha              N       4½   0    78   81  18.75  
 300  300     Tichy Tomas               1304 CZE Tj Bohemians Praha              F   U18 4½   0    77  79½  16.75  
 301  287     Kysely Vaclav             1448 CZE Sachovy Klub Viktoria Zizkov    F       4½   0   75½  77½  16.50  
 302  301     Mrkvan Frantisek          1242 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F   U18 4½   0    75  78½  19.25  
 303  299     Kodet Jaromir             1309 CZE Sk Karlovy Vary                 F   U18 4½   0    72   74  14.50  
 304  291     Jares Ondrej              1432 CZE Sachovy Spolek Zelezne Hory     F       4½   0   67½  69½  14.25  
 305  282     Glacner Karel             1491 CZE Sk Bystrc Oilers                F   S60  4   0    85  88½  18.00  
 306  297     Hruska Adam               1355 CZE Sokol Nebusice                  F   U18  4   0   82½  85½  17.50  
 307  295     Roub Radek                1361 CZE Sachovy Spolek Zelezne Hory     F   U18  4   0   72½  74½  15.50  
 308  305     Nemec Jakub               1211 CZE Fatra Slavia Napajedla          F        4   0    70   72  13.50  
 309  315     Chon Jeremy               1100 CZE Tj Bohemians Praha              N   U18 3½   1    68   70  11.75  
 310  298     Stary Vojtech             1331 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18 3½   0    73   75  13.25  
 311  242     Kouba Petr                1710 CZE So Tp Nova Kladno, Z.S.         F        3   0    80  83½  12.00  
 312  316     Drda Stepan               1090 CZE Sachova Akademie Vste, Z.S.     N   U18  3   0   79½  81½  13.50  
 313  313     Loucky Tomas              1451 CZE Sachy Brankovice Z.S.           N        3   0   69½  72½  14.50  
 314  307     Chugunov Arkadiy          1131 CZE                                 F   U18  3   0   66½   68   8.50  
 315  196     Volek Karel               1866 CZE Sachovy Klub Mohelnice, Z.S.    F   S60 2½   0    79   82  10.25  
 316   88     Kovar Josef               2110 CZE Sk Praha-Smichov                F        0   0   66½  67½   0.00  
      231     Kasik Miroslav            1750 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   S60  0   0   66½  67½   0.00 

WOMEN

Rank SNo.     Name                      Rtg FED Club                           Type Gr  Pts Res. BH.  BH.    SB   
   1    4 WGM Worek Joanna           F 2219 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       12½  0   126½ 130½ 105.75 
   2    2 WGM Sikorova Olga          F 2235 CZE Tz Trinec                       F       11½  0   128½ 135  99.75  
   3    3 WGM Rodshtein Tereza       F 2219 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F       10   1   126  133  87.00  
   4    1 WGM Richtrova Eliska       F 2239 CZE Qcc Ceske Budejovice            F       10   0   128½ 134½ 87.00  
   5    5 WGM Olsarova Karolina      F 2201 CZE Sk Slavia Orlova                F       9½   3   131½ 139  87.00  
   6    9 WIM Orsagova Silvie        F 2121 CZE Sachovy Oddil Tj Dukla Praha    F       9½   0   129  136  82.25  
   7   11 WFM Mareckova Martina      F 2088 CZE Region Panda, Z.S.              F       9½   0   121½ 127½ 74.00  
   8   34     Beluska Tereza         F 1732 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F       9½   0   118½ 124½ 74.00  
   9   10     Jinova Lucie           F 2117 CZE Sk Ceska Lipa                   F        9   0   127½ 134  72.25  
  10   14     Grussova Helena        F 2035 CZE Tj Klasterec Nad Ohri           F        9   0   126  131  73.50  
  11   13 WIM Richterova Natasa      F 2050 CZE Agentura 64 Grygov              F       8½   0   132½ 140  75.50  
  12    7 WIM Korenova Martina       F 2191 CZE Sk Oaza Praha                   F       8½   0   118½ 125½ 67.25  
  13   29     Saffova Michaela       F 1811 CZE Tj Sokol Litvinov-Lom.          F       8½   0   116  117½ 57.50  
  14   15 WIM Novosadova Kristyna    F 2020 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F       8½   0   115½ 122  64.25  
  15    6 WIM Petrova Kristyna       F 2201 CZE Unichess                        F       8½   0   114½ 121  65.25  
  16   23 WCM Pribylova Sofie        F 1897 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   U18 8½   0   114  118  63.50  
  17   19     Roskova Katerina       F 1935 CZE Tj Slavia Hradec Kralove        F       8½   0   112½ 114½ 59.50  
  18   17     Vranova Zdenka         F 1959 CZE Sk Stare Mesto                  F        8   0   121  127½ 60.00  
  19   12 WIM Kanakova Natalie       F 2054 CZE Interchess Z.S.                 F        8   0   121  126½ 59.00  
  20   16     Vlkova Anezka          F 1959 CZE Tj Spartak Vlasim               F   U18  8   0   119  125½ 61.25  
  21   31     Rosenbaumova Lea       F 1804 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18  8   0   107  113  55.75  
  22   21     Dumkova Daniela        F 1922 CZE Sachy Zastavka                  F        8   0   105  110  52.25  
  23   22     Neuman Zakoucka Adela  F 1920 CZE Sachovy Klub Jicin              F        8   0   104½ 109½ 55.00  
  24   37     Laurincova Kristyna    F 1721 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F   U18  8   0   102½ 106½ 53.00  
  25    8     Zpevakova Jana         F 2131 CZE Sk Stare Mesto                  F       7½   0   128½ 135  61.75  
  26   20     Brunova Blanka         F 1927 CZE Sk Karlovy Vary                 F   U18 7½   0   110  116½ 55.50  
  27   18     Nova Michaela          F 1935 CZE Sokol Bustehrad                 F       7½   0   105½ 107½ 46.75  
  28   24     Nemcova Karin          F 1889 CZE Sk Oaza Praha                   F   U18  7   0   115  116½ 45.00  
  29   33     Vitova Anna            F 1768 CZE Sachovy Klub Jicin              F   U18  7   0   114  115½ 48.00  
  30   27     Koubova Anna Marie     F 1822 CZE Unichess                        F   U18  7   0   105½ 109½ 44.50  
  31   44     Encinas Michelle Diane F 1398 CZE Sk Sokol Vysehrad               F   U18  7   0   103  105  41.00  
  32   32     Sabolova Gabriela      F 1775 CZE Sk Vysoke Myto                  F        7   0    98  99½  39.00  
  33   39     Nemcova Kamila         F 1677 CZE Sk Oaza Praha                   F   U18  7   0   97½   99  39.50  
  34   26     Sabolova Kristyna      F 1860 CZE Sk Vysoke Myto                  F       6½   0   106½ 108½ 39.25  
  35   40     Bartosova Hana         F 1660 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   U18 6½   0   101½ 105½ 41.50  
  36   41     Rolinkova Lucie        F 1630 CZE Sachova Akademie Vste, Z.S.     F   U18 6½   0   96½  98½  37.50  
  37   35     Novotna Tereza         F 1732 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   U18 6½   0   94½   96  31.00  
  38   36     Caletkova Michaela     F 1722 CZE Slezan Opava                    F       6½   0    92   94  32.25  
  39   42     Voriskova Anna         F 1620 CZE Sk Ortex Hradec Kralove, Z.S.   F   U18 6½   0   87½   89  31.50  
  40   30     Zpevakova Katerina     F 1806 CZE Dolni Nemci                     F       6½   0    86  87½  28.75  
  41   45     Kralova Gabriela       F 1276 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18 6½   0   84½   86  30.25  
  42   25     Johnova Eliska         F 1885 CZE Tj Jiskra Horice V Podkrkonosi  F        6   0   97½   99  28.75  
  43   46     Sulcova Tereza Radmila F 1239 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18 5½   0   86½   88  22.75  
  44   38     Pribylova Ruzena       F 1719 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F   S60  5   0    87  88½  19.25  
  45   47     Postranecka Zuzana     F 1204 CZE Sk Sokol Vysehrad               F   U18  4   1    86  87½  14.50  
  46   28     Zavadilova Karolina    F 1818 CZE Sk Duras Bvk                    F        4   0   87½   89  18.50  
  47   43     Kozlova Lucie          F 1534 CZE Unichess                        F        2   0   86½   88  11.00  
  48   48     Vavrova Jirina         F 1023 CZE Sachovy Klub Praha 4            F   S60 1½   0    87   89   5.25


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year