For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 569 : 10.02.2019

Online chess games 4012
Chess tournaments 26

View all included tournaments

San Luis ARG, 3rd Betania Open

Rank SNo.    Name                            Rtg FED Club                     Type Pts Res. BH. BH. 
   1   12    Basualto Penalieres Pedro      2109 CHI Valparaiso - Chile       S50  5½   0   19  20½ 
   2   23    Acuna Alvaro                   1956 ARG FMA                      U20   5   0   20½ 22½ 
   3    6    Trucco Fabio                   2169 ARG FAPC                           5   0   17½ 19½ 
   4    9 FM Perez Daniel                   2133 ARG Club Regatas Corrientes  U20  4½   0   21½ 24  
   5    2 FM Gimenez Aguirre Alejo Ismael   2251 ARG FMA                      U18  4½   0   20½ 23  
   6    4    Mizzau Pablo                   2200 ARG ARA                      U20  4½   0   20  22½ 
   7   11    Villar Gustavo                 2112 ARG FMA                           4½   0   19  21  
   8    8    Torres Fernando                2141 ARG Dos Torres Monteros           4½   0   18  20½ 
   9   20    Vilela Fabian                  1993 ARG FASLLP                        4½   0   16½ 19  
  10   14    De Cara Juan Antonio           2103 ARG Bibl. Franklin SJ              4   0   19½ 21½ 
  11   19    Caruso Tomas                   2000 ARG FMA                      U20   4   0   16  17½ 
  12   13    Rodriguez Luis Jose Lucio      2108 ARG Caballo Blanco Termas    S50   4   0   15½ 18  
  13   18    Casado Andres                  2001 ARG FMA                      U20   4   0   15  17½ 
  14   17    Cuva Daniel Alejandro          2008 ARG Dos Torres Monteros           3½   0   20  22½ 
  15    1 IM Quiroga Facundo                2267 ARG FMDA                     S50  3½   0   19½ 22  
  16    7    Herrera Martin                 2165 ARG FMA                           3½   0   19  21½ 
  17   62    Herrera Daniel                    0 ARG FMA                           3½   0   18  20½ 
  18   29    Aguilar Samper Valentin        1837 ARG FASLLP                   U14  3½   0   18  20  
  19   31    Garcia Ricardo                 1824 ARG ARA                      U16  3½   0   18  19½ 
  20   10    Alvarez Leandro                2114 ARG ARA                           3½   0   17  19½ 
       41    Koncurat Tomas                 1739 ARG AAPC                     U16  3½   0   17  19½ 
  22   25    Acosta Franco Emanuel          1918 ARG AAPC                          3½   0   16  18½ 
  23   16    Acosta Cristian                2034 ARG FMA                           3½   0   15  16½ 
  24   40    Gomez Reyes Solana           F 1752 ARG FSA                           3½   0   14½ 16  
  25   22    Lo Presti Roberto              1966 ARG FASGBA                   S50  3½   0   13½ 15½ 
  26    5    Cuberli Emiliano               2174 ARG FAOGBA                         3   0   20  23  
  27   21    Medina Ricardo                 1985 ARG Dos Torres Monteros            3   0   18½ 20  
  28   42    Barloa Enzo                    1735 ARG FASLLP                   U18   3   0   17  19½ 
  29   27    Nunez Benjamin                 1857 ARG Dos Torres Monteros            3   0   17  18½ 
  30   24    Leiva German                   1928 ARG Fed. Chubutense                3   0   16½ 19  
  31    3    Garcia Lemos Federico          2203 ARG FAOGBA                         3   0   16½ 18½ 
       32    Vecchio Raul Antonio           1816 ARG AAPC                     S50   3   0   16½ 18½ 
  33   60    Hernandez Amura Rocio          1278 ARG FASLLP                   U16   3   0   15  17½ 
  34   45    Ostermeyer Heber               1696 ARG FASLLP                         3   0   15  15½ 
  35   51    Aimale Maria Fiorella        F 1546 ARG FASLLP                   U14   3   0   14  15  
  36   39    Boccia Nicolas                 1765 ARG FMA                            3   0   13½ 14  
  37   49    Funes Matias                   1571 ARG FASLLP                   U18  2½   0   18½ 20½ 
  38   36    Grospietro Patricio            1790 ARG AAPC                     U14  2½   0   18  19½ 
  39   43    Badde Pablo                    1727 ARG FASLLP                        2½   0   17½ 18½ 
  40   53    Godoy Abril Leonela          F 1527 ARG FASLLP                   U14  2½   0   16½ 18  
  41   35    Tornquist Carlos               1803 ARG AAPC                     S50  2½   0   16  18  
       44    Numa Emanuel                   1721 ARG FASLLP                        2½   0   16  18  
  43   33    Cerrato Fernando               1809 ARG FASGBA                        2½   0   15½ 17  
  44   52    Farhat Francisco               1544 ARG FASLLP                   U14  2½   0   15  16  
  45   34    Prieu Gustavo                  1805 ARG FASGBA                   S50  2½   0   14½ 15  
  46   38    Ruiz Pablo                     1780 ARG Asoc. Arabe General Pico      2½   0   14  16  
  47   63    Trechuelo Falcon Agustin          0 ARG FASLLP                   U14  2½   0   14  15½ 
  48   26    Martin Cristian                1916 ARG FASLLP                        2½   0   14  14½ 
  49   56    Mora Oriana                  F 1414 ARG FASLLP                   U16  2½   0   12½ 13½ 
  50   55    Lavandeira Juan Bautista       1448 ARG FASLLP                   U12   2   0   16½ 18  
  51   30    Gutierrez Gomez Nicolas        1832 CHI Chile                          2   0   14  15½ 
  52   48    Koncurat Enzo                  1579 ARG AAPC                     U14   2   0   13½ 15  
  53   61    Ahumada Agustin                   0 ARG FASLLP                         2   0   12½ 13  
  54   47    Carmona Esteban                1640 ARG Dos Torres Monteros           1½   0   16  17  
  55   37    Siracusa Ivan                  1781 ARG FMA                      S50  1½   0   14½ 16½ 
       46    Amaya Martin                   1694 ARG FASLLP                        1½   0   14½ 16½ 
  57   50    Naranjo Alvaro                 1549 ARG AAPC                     U18  1½   0   14½ 16  
  58   58    Lavandeira Juan Facundo        1376 ARG FASLLP                   U10  1½   0   14  15½ 
  59   54    Najurieta Tiziano              1478 ARG FASLLP                   U12  1½   0   12½ 13  
  60   59    Farhat Eliseo                  1289 ARG FASLLP                   U10  1½   0   12  13  
  61   28    Balladares Luis Alberto        1844 ARG Fed. Chubutense                1   0   15½ 16½ 
  62   15    Covas Guillermo                2069 ARG El Circulo LP                  1   0   12  14  
  63   57    Aimale Maria Pia             F 1379 ARG FASLLP                   U16   ½   0   13  14½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year