For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 515 : 10.08.2017

Online chess games 6194
Chess tournaments 51

View all included tournaments

Santa Eugenia ESP, 12th Open

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Club                       Type Gr Pts BH. BH. Fide 
   1    5     Molano Lafuente Ismael          2004 CAT Montornes C.E.                      7  48½ 53  38½  
   2    6     Alvarez Serra Jordi             1970 CAT Santa Eugenia Escacs       S50      7  43½ 46½ 36½  
   3    3 CM  Colls Gelaberto Emili           2093 CAT Figueres C.E.              S50     6½  49  53½ 37½  
   4    1     Ilenko Aleksei                  2137 RUS                            U20     6½  47½ 51½  35  
   5   13     Lazaro Pujol Abel               1736 CAT Olot                       U16  A  6½  44½ 46½ 33½  
   6    4     Rex Torsten                     2053 CAT Santa Eugenia Escacs       S50      6  46½ 50½  32  
   7    7     Gomez Jose                      1925 FRA                            S50      6  44½ 47½ 32½  
   8   11     Ruiz Planas Adelito             1796 CAT Blanes C.E.                S65  A   6  42  45   30  
   9   17     Turon Crosa Isaac               1681 CAT Santa Eugenia Escacs       U16  A   6  40½ 44  28½  
  10    8     Fernandez Quintero Jose Anton   1900 ESP CAS Sevilla                        5½  44  47½ 28½  
  11   26 AFM Horta Gafarot Biel              1557 CAT Gerunda, C.E.              U14  B  5½  43½ 47  29½  
  12   10     Garcia Estruch Jorge            1832 ESP Sabiñanigo                 S50     5½  43  46½ 31½  
  13   20     Carranza Font Joan              1662 CAT Vilobi C.E.                S50  A  5½  41½ 45½ 28½  
  14   35     Ortiz Padro Pol                 1450 CAT Tres Peons C.E.            U10  B  5½  40  43   25  
  15   19     Beltran Vidal Daniel            1663 CAT Hostalric Club Escacs           A  5½  39  41   26  
  16   34     Vidal Masferrer Maria         F 1456 CAT Santa Eugenia Escacs            B  5½  35½ 38½  21  
  17    2 MK  Triadu Cassa Jordi              2120 CAT Olot                                5  48½ 52½  32  
  18    9     Diaz Comas Jordi                1884 CAT Platja D'aro, Club Escacs           5  44  48½ 30½  
  19   46     Olcina Monells Jordi            1312 CAT Olot                       U12  C   5  42½ 46½ 24½  
  20   32     Xifra Tome Bernat               1495 CAT Gerunda, C.E.              U12  B   5  38  41   24  
  21   33     Acevedo Egido David             1486 CAT Alt Emporda, Club D'escacs U12  B   5  37½ 40  23½  
  22   15     Gratacos Font Albert            1726 CAT Banyoles, C.E.             U16  A   5  37  39   22  
  23   56     Franco Solanas Juan Antonio     1000 CAT Hostalric Club Escacs           D   5  36  39   25  
  24   30     Cros Garcia Marc                1528 CAT Olot                       U18  B   5  36  36½ 23½  
  25   23     Farre I Benseny Miquel          1607 CAT Sant Gregori C.E.          U14  B  4½  43  45   28  
  26   16     Massaguer Soles Francesc        1717 CAT Caldenc Club Escacs        S50  A  4½  41½ 45   25  
  27   51     Roqueta Maffei Oscar Nahuel     1212 CAT Santa Eugenia Escacs       U12  D  4½  41  44   23  
  28   36     Casares Bonals Asier            1441 CAT Llinars, Club D'escacs     U12  B  4½  39½ 43   22  
  29   40     Prokudin Igor                   1371 RUS Platja D'aro, Club Escacs  U10  C  4½  38  41  21½  
  30   22     Blasco Vidal Joan               1609 CAT Gerunda, C.E.              VET  A  4½  36  39   21  
  31   24     Villa Carrillo Julio            1597 CAT Gerunda, C.E.              S50  B  4½  35½ 38   22  
  32   42     Garcia Caro Juan Alber          1355 CAT Alt Emporda, Club D'escacs U12  C  4½  34  34½  19  
  33   12     Voegeli Max                     1738 SUI Dotze Castells C.E         S65  A   4  44  47½  27  
  34   59     Kostov Trayan                   1000 CAT Santa Eugenia Escacs       U12  D   4  38  41   24  
  35   14     Vidal Palou Jordi               1731 CAT Santa Eugenia Escacs            A   4  37½ 41   22  
  36   47     Moles Benali Joan               1310 CAT Santa Eugenia Escacs       U10  C   4  35½ 38½ 19½  
       57     Higueras Ruiz Blai              1000 CAT Alt Emporda, Club D'escacs U12  D   4  35½ 38½ 19½  
  38   29     Gallardo Gonzalez Rafael        1532 CAT Hostalric Club Escacs           B   4  32½ 34½  18  
  39   38     Garcia Castany Jose             1397 CAT Santa Eugenia Escacs       VET  C  3½  38½ 39  20½  
  40   39     Garcia Estruch Mauricio         1384 ESP Sabiñanigo                 S50  C  3½  38  40½ 18½  
  41   44     Pales Pi Marta                F 1333 SWZ Gerunda, C.E.              S50  C  3½  34½ 37  15½  
  42   48     Vinolas Anglada Laura         F 1302 CAT Figueres C.E.              U14  C  3½  32½ 34½  12  
  43   45     Gallardo Espinar Daniel         1321 CAT Hostalric Club Escacs           C  3½  31  31½  16  
  44   53     Vila I Bague Arnau              1178 CAT Montgri, C.E.              U10  D  3½  30  30½ 12½  
  45   18     Burset Camps Guillem            1669 CAT Cassa C.E.                 S50  A   3  37  40   20  
  46   27     Vazquez Montreal Enric          1556 CAT Santa Eugenia Escacs       S50  B   3  35½ 37½ 18½  
  47   49     Vela Prunell David              1286 CAT Santa Eugenia Escacs            D   3  35½ 37½  14  
  48   41     Sabria Mestras Jordi            1361 CAT Santa Eugenia Escacs       S50  C   3  33  35½ 13½  
  49   37     Verdaguer Planella Pol          1425 CAT Olot                       U14  C   3  33  33½ 13½  
  50   50     Nunez Naspreda Pere             1275 CAT Gerunda, C.E.                   D   3  29  29½  9   
  51   52     Jurado Coderch Heribert         1191 CAT Olot                       U12  D   3  25½ 27½  10  
  52   28     Puigvert Vigo Lluis             1545 CAT Olot                            B  2½  33  35½ 15½  
  53   55     Barraca Borozenets Enric        1095 CAT Santa Eugenia Escacs       U10  D  2½  30  32½  13  
  54   43     Herce Carrera Javier            1344 CAT Caldenc Club Escacs        S50  C  2½  27½ 28   9   
  55   60     Martin Roldan Adam              1000 CAT Hostalric Club Escacs      U12  D   2  36  38½  16  
  56   54     Alsina Tarres Joan              1166 CAT Santa Eugenia Escacs            D   2  29½ 30½  9   
  57   21     Clotas Marti Ramon              1631 CAT Santa Eugenia Escacs       S50  A  1½  31½ 34  11½  
  58   61     Moreno Delmoral Cristina        1000 CAT Santa Eugenia Escacs       U12  D   1  29½ 32½  7   
  59   25     Rodriguez Fernandez Bernat De   1589 CAT Gerunda, C.E.              U16      0  26  27   0   
       31     Gimenez Pau Daniel              1495 CAT Santa Eugenia Escacs                0  26  27   0   
       58     Jacomet Rodriguez Josep-M.      1000 CAT Santa Eugenia Escacs       U08      0  26  27   0 


 


About us | Contact us | Terms and conditions | Chess tournaments | Chess games

© 2003-2017 All Rights Reserved. Chess Mix LLC.

Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year