Chess games database – Senta SER, 22nd Open

For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 550 : 01.08.2018

Online chess games 16210
Chess tournaments 82

View all included tournaments

Senta SER, 22nd Open

Rank SNo.     Name                           Rtg FED Type Pts BH. BH. Fide 
   1    2 GM  Kovacevic Aleksandar          2493 SRB      7½  50½ 56  39½  
   2    3 IM  Cabarkapa Novak               2439 SRB       7  46  50½  36  
   3    4 IM  Vucinic Gojko                 2408 SRB      6½  49½ 54  36½  
   4   10 IM  Batsuren Dambasuren           2321 MGL U14  6½  48  51½  35  
   5    7 IM  Nestorovic Dejan              2341 SRB S50  6½  46  50  35½  
   6    9 FM  Budisavljevic Luka            2324 SRB U14  6½  44  48½  34  
   7   29 WIM Uuriintuya Uurtsaikh        F 2158 MGL U20  6½  41½ 44½  33  
   8   14 FM  Yordanov Lachezar             2290 FID U18   6  48  52   32  
   9    1 GM  Cvitan Ognjen                 2496 CRO S50   6  47  51½ 33½  
  10   16 FM  Zegarac Vuk                   2257 SRB U20   6  47  50   33  
  11   22 FM  Kumic Filip                   2230 SRB       6  47  48  34½  
  12   11 FM  Milosevic Milos               2315 SRB U16   6  44½ 49  31½  
  13   25 FM  Sirotanovic Obrad             2189 SRB S50   6  41  44  28½  
  14   19     Mitev Valentin                2242 FID U14   6  40  43½  30  
  15   23     Nagy Attila N                 2225 SRB       6  40  43½ 29½  
  16   21     Vranic Ljubomir               2236 SRB       6  39½ 43½  28  
  17   41     Zavgorodniaya Alena         F 2075 RUS       6  39  43   29  
  18   34 FM  Tugstumur Yesuntumur          2116 MGL U12   6  39  41½ 27½  
  19    5 GM  Tosic Miroslav                2388 SRB S50  5½  45½ 49½ 31½  
  20   18 WIM Pratyusha Bodda             F 2244 IND      5½  44½ 48½  31  
  21    6 IM  Nomin-Erdene Davaademberel  F 2371 MGL U18  5½  43  46½ 27½  
  22   26     Mijic Vladimir                2185 SRB      5½  42½ 46½ 27½  
  23   24     Sljukic Miodrag               2200 SRB      5½  42  44  28½  
  24   46     Zhukov Anton                  2046 RUS U14  5½  39  42½  22  
  25   37     Dikic Veljko                  2101 SRB      5½  36  39  25½  
  26    8 IM  Farkas Tibor                  2339 SRB       5  46  50   29  
  27   53 CM  Wang Zideng                   1977 CHN U14   5  42½ 45½ 28½  
  28   27     Juhasz Bence R                2178 SRB       5  42  45  27½  
  29   38     Liu Xi                        2099 CHN       5  42  44  27½  
  30   15 IM  Andrijevic Milan              2281 SRB S50   5  41  45   29  
  31   47     Pajzer Istvan                 2037 SRB S50   5  41  43   23  
  32   31     Otawa Yuto                    2140 JPN U18   5  40  43   28  
  33   59     Damjanovic Vuk                1939 SRB U12   5  37½ 40½  24  
  34   13 FM  Kecskemeti Arpad              2297 SRB U20   5  37  40½ 24½  
  35   63     Aleksic Zvonimir              1890 SRB S65   5  36  36½  22  
  36   43     Nadj Zoltan                   2066 SRB S50   5  34½ 37½ 22½  
  37   86     Tugsbayasgalan Bayanmunkh     1287 MGL U12   5  34  36   17  
  38   28     Mihov Filip                   2160 MKD U18  4½  46  50  26½  
  39   20     Pletl Akos                    2240 SRB      4½  42  45½ 25½  
  40   80     Prozorov Pavel                1703 RUS U14  4½  41½ 45½  27  
  41   66     Petrovic Borislav I           1860 SRB U18  4½  41½ 44  21½  
  42   40     Pacal Mihaly                  2090 SRB S50  4½  39½ 42  23½  
  43   60 CM  Osaka Takuma                  1938 JPN U16  4½  39½ 42  22½  
  44   32 FM  Popov Stevan                  2134 SRB S65  4½  39  42   25  
  45   45 WFM Altantuya Boldbaatar        F 2060 MGL U14  4½  38  39   24  
  46   48     Molnar Gabor Roland           2034 SRB      4½  37  40   21  
  47   17 FM  Simonyi Zoltan                2254 SRB S50  4½  36½ 40  23½  
  48   49     Skenderovic Nikola            2031 SRB U16  4½  36½ 39  21½  
  49   71     Konyves Almos                 1799 HUN U12  4½  33  33½  18  
  50   81     Davidov Lazar                 1646 SRB U12  4½  29½ 32  15½  
  51   42     Bilic Milanko                 2066 SRB U18   4  41  41½  25  
  52   36 WFM Stojkovska Monika           F 2113 MKD       4  39½ 42½ 24½  
  53   52     Janjusevic Branislav          1981 SRB S65   4  39½ 42½  19  
  54   44     Vilagos Nandor                2065 SUI S50   4  38½ 41½  23  
  55   84     Vukosavljevic Tatjana       F 1563 SRB U14   4  38  40   19  
  56   54 WCM Toncheva Nadya              F 1975 FID U14   4  37  39   20  
  57   58     Ljepic Andrej                 1940 SRB U10   4  36  39   19  
  58   39     Ilicin Mladen                 2092 SRB S65   4  35½ 38½  20  
  59   56     Slavic Nikola                 1959 SRB S50   4  34½ 37½ 17½  
  60   55     Petric Ivan                   1971 SRB       4  34½ 37  17½  
  61   62     Toth Kazmer                   1900 SRB S65   4  33  35½  19  
  62   50 WFM Nestorovic Irena            F 2007 SRB S50   4  33  35  18½  
  63   65     Tomin Kristifor               1877 SRB S50   4  31½ 34½ 18½  
  64   73     Zdravkovic Dragan S           1790 SRB S50   4  31  31½  14  
  65   12 GM  Dimitrov Vladimir             2308 FID S50  3½  43  46   26  
  66   33     Solymosi Andras               2122 SRB      3½  37½ 40   19  
  67   57     Csizik Karoly                 1949 SRB S50  3½  36  38½ 19½  
  68   64     Tapai Djerdj                  1886 SRB      3½  34½ 37  16½  
  69   68     Soklovacki Mila             F 1846 SRB U20  3½  34  37  14½  
  70   88     Bajic Slobodan                   0 SRB S65  3½  31½ 34½  15  
  71   89     Duluu Tumur-Ochir                0 MGL U12  3½  30½ 33½  15  
  72   72     Bilic Marijana              F 1793 SRB U14   3  34½ 37   14  
  73   61     Dinic Nenad                   1909 SRB S50   3  34½ 35½ 17½  
  74   70     Lorincz Laszlo V              1804 SRB S50   3  34  37  14½  
  75   51     Farkas Sandor I               1998 SRB       3  33½ 36½ 17½  
  76   67     Kalmar Robert                 1848 SRB S50   3  32½ 35   14  
  77   74     Jankov Danijel                1782 SRB U16   3  31½ 32½  15  
  78   85     Nandin-Erdene Davaademberel F 1491 HUN U10   3  31  33   12  
  79   75     Racz Bela                     1780 SRB S65   3  30½ 32½ 10½  
  80   77     Bacsa Zoltan                  1716 SRB       3  29  29½ 11½  
  81   76     Ridjicki Nenad                1774 SRB       3  28½ 29   12  
  82   82     Farkas Istvan                 1609 SRB S50   3  27  27½  10  
  83   35 WFM Demeter Dorina              F 2116 HUN U14  2½  36½ 39½ 17½  
  84   79     Radenkovic Mila             F 1705 SRB U12  2½  32  33  11½  
  85   83     Olajos Gyozo                  1584 SRB S65  2½  24½ 25   6   
  86   69     Mrzic Branko                  1831 SRB S65   2  35  38   13  
  87   90     Oyungerel Sharavdorj        F    0 MGL U08   2  29  30½  11  
  88   30 WFM Peycheva Gergana            F 2157 FID U16  1½  33½ 36   12  
  89   87     Ragchaasuren Boerte         F 1263 AUT U12   1  29  31   6   
  90   78     Petric Dragan                 1705 SRB S50   1  25  27   6 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year