For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 564 : 20.12.2018

Online chess games 6464
Chess tournaments 56

View all included tournaments

Tunja COL, Boyacense Open 2018

Rank SNo.     Name                                      Rtg FED Club                        Type Pts Res. BH. BH. 
   1    3 GM  Drazic Sinisa                            2413 SRB                             S50   6   0   35  26  
   2    1 IM  Martinez Romero Martin                   2428 BOL                                   6   0   33  24  
        4 IM  Sanz Alonso Francisco J.                 2357 ESP                             S50   6   0   33  24  
   4    6 FM  Becerra Juan David                       2267 BOG                                   6   0   32  23½ 
   5    2 IM  Sanchez Sebastian Felipe                 2419 BOY Club Magnus                       6   0   31½ 23½ 
   6    5 IM  Palencia Morales Wilson Guillermo        2326 VEN                                  5½   0   34½ 25½ 
   7   11     Gonzalez Lopez Nicolas Mateo             2186 BOG Club De Ajedrez Kallpa           5½   0   33½ 23½ 
   8   14 WIM Ramirez Heimy Polgar                   F 2132 CUN Club Torres Del Zipa             5½   0   31  22  
   9    7 FM  Martinez Jorge Alexander                 2227 SAN                                  5½   0   29½ 21  
  10   31     Abril Guiza  Mauricio                    1996 BOY Club Moniquira Chess Club   S50  5½   0   27  20  
  11   19 FM  Prado Leonardo                           2058 BOG                             S50   5   0   34½ 24½ 
  12   10 FM  Otalora Pacheco Carlos Eduardo           2186 BOY Club De Ajedrez Duitama           5   0   31½ 22½ 
       17     Cadena Juan Manuel                       2083 BOY                                   5   0   31½ 22½ 
  14   16     Tirado Juan Camilo                       2107 BOY Club Ajedrez Duitama              5   0   31½ 22  
  15   26 FM  Corredor Castellanos Camilo              2030 BOY Club De Ajedrez Duitama     U17   5   0   29½ 21½ 
  16   12 FM  Vargas Mauricio                          2174 BOG                                   5   0   29½ 20½ 
       49     Ramirez Francisco Javier                 1890 BOG                             S50   5   0   29½ 20½ 
  18   72     Penas Burgos Nestor                      1721 BOG                             S50   5   0   29  20½ 
  19   23 WFM Salcedo Jackeline                      F 2041 BOG                                   5   0   29  20  
       24     Corredor Fabian                          2036 BOY Club De Ajedrez Magnus            5   0   29  20  
  21   32 CM  Manrique Ochoa Fernando                  1986 BOG                                   5   0   28½ 20  
  22   63     Morales Guerrero Andres Felipe           1758 SAN                                   5   0   26½ 19½ 
  23   20     Fonseca Pinto Carlos Arturo              2045 BOY Club De Ajedrez Duitama           5   0   26  18  
  24   54     Mora Suarez Juan Felipe                  1833 BOG                                   5   0   24  17  
  25   52     Cardozo Meza Ferney Adan                 1848 BOY Club De Ajedrez Duitama           5   0   23½ 16  
  26   25     Torres Rojas Yuber Andres                2033 CUN                                  4½   0   30½ 22  
  27   34 CM  Lopez Jorge Hernan                       1957 BOG                             S50  4½   0   29  21  
  28   15     Montenegro Juan Rolando                  2123 CUN Club Mpal Sopo                   4½   0   29  20½ 
  29  109     Acero Gonzalo                            1818 CAS                             S50  4½   0   28½ 19½ 
  30   33 CM  Mena Yamil Octavio                       1975 BOY Club De Ajedrez Duitama          4½   0   28  20½ 
  31   43 CM  Lopez Ramirez David Santiago             1910 CUN                             U17  4½   0   27½ 20½ 
  32    9 IM  Cifuentes John Jairo                     2186 CUN Club Guecha Ata Quota            4½   0   26½ 18½ 
  33   69     Rativa Jimenez Cesar Daniel              1729 BOY Club Colegio Boyaca              4½   0   26  19  
  34   22 CM  Univio Sanchez German                    2044 BOG Juan Pablo Ii                    4½   0   26  18  
  35   18 FM  Dominguez Rincon Miller                  2058 BOG Club De Ajedrez Kallpa           4½   0   25  17½ 
  36   13 FM  Valle Efrain                             2136 BOG                             S50  4½   0   24½ 16½ 
  37   35     Ordonez Gonzalez Gabriel                 1954 CUN                                  4½   0   23½ 16½ 
  38   21     Alvarez Lora Amaury Antonio              2044 BOY Club Los Caballeros Del Sol S50   4   0   31  22½ 
  39   65     Silva Suna Juan Esteban                  1755 BOY                                   4   0   29  21  
  40   29 WFM Pachon Adriana                         F 2005 CUN                                   4   0   29  20½ 
  41   28     Torres Carlos Andres                     2017 BOY                                   4   0   28½ 20½ 
  42   44     Martinez Luis Hernando                   1908 BOY                             S50   4   0   28½ 20  
  43   80     Guevara Cristian Camilo                  1641 BOG                             U17   4   0   27½ 20  
  44   86     Lopez Ramirez Daniel Giovanny            1610 BOG                             U17   4   0   26½ 19½ 
  45   90     Orozco Omar                              1553 BOY                                   4   0   26  20  
  46   55     Castillo Barajas Jonhatan                1829 BOY                                   4   0   26  19½ 
  47   39     Nino Perez Diego Dayan                   1936 BOY Club Los Caballeros Del Sol       4   0   26  18½ 
  48   45     Celi Juan Carlos                         1903 BOY                                   4   0   25½ 18  
  49   48     Campos Gomez Manuel                      1891 VAL Club Botvinnik              U17   4   0   25½ 17  
  50   56     Torres David                             1826 BOY                                   4   0   25  19  
  51   51     Torres Augusto                           1859 BOY                             S50   4   0   25  17½ 
  52  141     Flores Rafael Omar                       1440 SAN                             U17   4   0   24½ 17½ 
  53   50     Pereira Henry Alberto                    1865 NS                                    4   0   24½ 17  
  54   89     Reyes Aristizabal Andres                 1584 BOG                                   4   0   24  17½ 
  55   30     Cerinza Pablo                            1998 BOY                                   4   0   24  17  
       62     Latorre Franklin Leandro                 1781 CUN Club Torres Del Zipa              4   0   24  17  
  57   82     Zambrano Vargas Jesus Andres             1626 BOY                             U17   4   0   23½ 17  
  58   58     Rivera Luis Enrique                      1804 NS                              S50   4   0   23½ 16½ 
  59   70     Guerra Miguel                            1726 BOY                             S50   4   0   23  16½ 
  60   38     Morales Guerrero Alfonso Javier          1938 SAN                                   4   0   22½ 16  
  61  114     Reales Karen                           F 1661 BOY                                   4   0   21½ 16  
  62   40     Prada Diogenes                           1933 BOG                             S50   4   0   21½ 14½ 
  63   36     Olarte Mateus Juan Vicente               1947 SAN                                   4   0   21  15½ 
  64  117     Cruz Tafur Wilson Gernan                 1600 BOY                                  3½   0   28  19½ 
  65  130     Torres Moya Rodrigo                      1494 BOG                                  3½   0   26  18½ 
  66  108     Malagon Juan Daniel                      1101 BOG                             U17  3½   0   25½ 18  
  67   64 CM  Gomez Perdomo Jonatan                    1755 BOG Club De Ajedrez Kallpa           3½   0   25½ 17½ 
  68   59     Guerrero Hernando                        1803 BOG                             S50  3½   0   24½ 18  
  69   27     Puerto Alejandro                         2019 BOY                                  3½   0   24  17  
  70   47     Hernandez Jeronimo                       1893 CUN Virtual Chess               U17  3½   0   24  16½ 
  71   66     Corredor Reyes Jose Bernardino           1752 BOY Club De Ajedrez Duitama     S50  3½   0   23½ 16½ 
  72   68     Silva Albarracin Waldomiro               1733 BOY                                  3½   0   23  17  
  73   41     Toro Jonathan                            1923 CAL Club Jaque                       3½   0   22½ 15½ 
  74   71     Gomez Morales Juan Sebastian             1725 BOG                                  3½   0   21  15½ 
  75   42 WFM Velasquez Angie Gabriela               F 1911 CUN Club Guecha Ata Quota            3½   0   21  15  
  76   46     Garcia John Fredy                        1902 BOY                                  3½   0   21  14½ 
       76     Higarrero Juan David                     1700 CUN                             U17  3½   0   21  14½ 
  78  106     Tocarruncho Libardo                      1325 BOY                             S50  3½   0   18½ 13½ 
  79  126     Cruz Perez Uver                          1561 BOY                                  3½   0   18  13½ 
  80    8 FM  Ruiz Aguilar Pablo Alexander             2191 SAN                                   3   0   33  24  
  81   83     Rojas Castillo Leibnitz Edison           1623 BOY Duitama                     U17   3   0   30½ 21½ 
  82  118     Gonzalez Eulises                         1600                                 S50   3   0   29  20½ 
  83   67     Murcia Gerardo                           1744 BOG                             S50   3   0   27½ 21  
  84   77     Rojas Castillo Andrea Lizeth           F 1696 BOY Club De Ajedrez Duitama           3   0   27½ 20  
  85   75     Rey Serrano Jorge Enrique                1702 BOY                             S50   3   0   27½ 19  
  86   73     Pardo Ruiz Brayan Steven                 1709 SAN                             U17   3   0   26  18½ 
  87   81     Ramirez Cepeda Armando                   1634 BOY                             S50   3   0   25½ 18  
  88   53     Cuellar Canosa Nicolas                   1833 BOG                                   3   0   25  17½ 
  89   78     Garvin Mejia Ricardo Luis                1683 BOG                                   3   0   24½ 17  
       94     Rincon Fuquen Angie Lizeth             F 1537 BOY                                   3   0   24½ 17  
  91   91     Siaucho Pastor E                         1550 BOY                                   3   0   23½ 18  
  92   61     Moreno Julian David                      1789 BOG Club De Ajedrez Kallpa            3   0   23½ 17½ 
  93   57     Suarez Espinosa Luis Alberto             1815 SAN                                   3   0   23½ 17  
  94   84     Sanchez  Huertas Jorge Alfonso           1621 BOY                             S50   3   0   23  17  
  95   95     Gaona Ballesteros Andres                 1521 BOG                             U17   3   0   22½ 15  
  96   92     Gomez Leon Sebastian                     1548 BOG Club De Ajedrez Kallpa      U17   3   0   22  15½ 
  97   85     Lopez Morales Ruben Alfonso              1620 BOY                             S50   3   0   22  15  
  98   87     Acosta Jaime                             1602 BOG                             S50   3   0   21½ 15½ 
  99  147     Rodriguez Wilchez Fernando                  0                                 S50   3   0   21  16  
 100   93     Largo Chaparro Sofia Alejandra         F 1544 BOY Club Los Caballeros Del Sol U17   3   0   21  15  
 101  104     Guarin Fonseca Nobel Alfredo             1387 MET                             U17   3   0   21  14½ 
 102   99     Rativa Jimenez Laura Milena            F 1447 BOY Club Colegio Boyaca               3   0   20  14½ 
 103  124     Millan Castano Hector Salvador           1578                                       3   0   20  13½ 
 104   96     Lancheros Lancheros William              1501 CUN Club Escaques               S50   3   0   19½ 14  
 105  121     Avila Hernandez Edwin                    1587 SAN                             U17   3   0   17½ 11½ 
 106   74     Ortega Leon Jaime                        1705 BOY                             S50  2½   0   27½ 19  
 107   60     Casas Ospina Favio                       1797 BOG                             S50  2½   0   26  20½ 
 108   37     Morantes Maldonado Brandon               1940 BOY Club Duitama                     2½   0   26  19½ 
 109  113     Torres Torres Jefferson Arturo           1699 SAN                                  2½   0   25½ 18½ 
 110   88     Leal Ortega Jose Del Carmen              1597 FA                              S50  2½   0   24½ 19  
 111  102     Cabiativa Juan Esteban                   1391 BOG                             U17  2½   0   24½ 18  
 112   79     Cala Bayona Jose Claudio                 1655 BOY                             S50  2½   0   24  16  
 113  120     Rodriguez Rodriguez Alberto              1600 BOY                             S50  2½   0   22½ 18  
 114   97     Garzon Ladino Juan Alexander             1471 MET                             U17  2½   0   22½ 16  
 115  101 WCM Mogollon Tobar Nicolle Juliet          F 1412 VAL                             U17  2½   0   22  15½ 
 116  137     Castelblanco Castellanos Carlos Arturo      0 BOY                                  2½   0   21  15½ 
 117  115     Pino Villarreal Maria Del Pilar        F 1630 BOY                                  2½   0   20  15½ 
 118  133     Bobadilla Tapiero Naira                F 1402 TOL                             U17  2½   0   19½ 14½ 
 119  123     Aparicio Jose Ignacio                    1584 CUN                             S50  2½   0   17½ 12½ 
 120  111     Torres Carlos Fernando                   1783 BOY                                   2   0   26½ 18  
 121  116     Becerra Becerra Diego Alejandro          1600 BOY                                   2   0   25  18  
 122  103     Gomez Leon Nicolas                       1389 BOG Club De Ajedrez Kallpa      U17   2   0   22  15½ 
 123   98     Vizcaino Castillo Andrea Carolina      F 1458 BOY                                   2   0   21½ 16  
 124  150     Valencia Julio                              0                                       2   0   21  16  
 125  110     Carrillo Yesid                           1796                                       2   0   19½ 15  
      119     Melgarejo Luna Jonathan                  1600 BOY                                   2   0   19½ 15  
 127  107     Bautista Luis Fernando                   1233 BOY Club Moniquira Chess Club   S50   2   0   19½ 14  
 128  127     Molina Lopez Dayron Rodrigo              1559 BOY                                   2   0   18½ 12½ 
 129  144     Nino Garcia Santiago                        0                                 U17   2   0   16  11½ 
 130  138     Cifuentes Gonzalez Joan Sebastian           0                                      1½   0   22  16  
 131  145     Nino Montanez Juan Carlos                   0 COL                                  1½   0   22  15½ 
 132  122     Corredor Oscar Julian                    1585 BOY                                  1½   0   20  15½ 
 133  131     Arias Edwar Herney                       1448 BOY                             U17  1½   0   19½ 15  
 134  128     Mesa Caceres Anselmo                     1555 BOY                             S50  1½   0   17½ 13  
 135  112     Serrano Hernan H                         1779 BOY                                   1   0   22½ 16  
 136  142     Guerrero Borda Diego Hernando            1492                                       1   0   21  14½ 
 137  105     Morales Warner Gabriel                   1362 ANT                             S50   1   0   20½ 15  
 138  129     Gonzalez Mojica Renan Arturo             1526 BOG                             U17   1   0   19½ 13½ 
 139  135     Bohorquez David                             0 BOY                                   1   0   14½ 11  
 140  146     Ramírez Pacavita Johan Emanuel              0                                 U17   ½   0   20  14½ 
      149     Torres Garcia Juan Nicolas                  0                                 U17   ½   0   20  14½ 
 142  100     Castillo Barajas Juan Alberto            1436 BOY Club De Ajedrez Duitama           ½   0   19½ 13½ 
 143  139     Cordoba Cuadros Sebastian                   0                                       ½   0   19  14  
 144  140     Diaz Salamanca Hector Hilario               0 BOG                             S50   ½   0   17½ 12½ 
 145  148     Rubio Bernardino                            0                                       ½   0   16  11½ 
 146  132     Aponte Bohorquez Hector Donnel           1425 BOY                                   0   0   18  12½ 
      143     Montero Vargas Juan Diego                   0                                       0   0   18  12½ 
 148  125     Aranguren Cardenas Edison Yillmar        1575 BOY                                   0   0   17  12½ 
      134     Baron  Salazar David Mateo                  0 BOY                                   0   0   17  12½ 
 150  136     Camargo Jaime Humberto                      0 BOY                                   0   0   15½ 10½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year