For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 541 : 01.05.2018

Online chess games 6573
Chess tournaments 58

View all included tournaments

Tunja COL, Men Ch 2nd SF

Rank SNo.     Name                                  Rtg FED Club                      Type Pts Res. BH. Vict 
   1    5 IM  Rios Cristhian Camilo                2403 VAL Carlos Cuartas Cali             8   0   64½  7   
   2    6 IM  Sanchez Sebastian Felipe             2403 FEC                                7½   0   66   4   
   3   14 IM  Rios Parra Alejandro                 2302 CAQ Club Pitagoras Chess           7½   0   65½  7   
   4   13 FM  Herrera Juan Sebastian               2314 VAL Florida                        7½   0   61   6   
   5    9 IM  Guerrero Sierra Juan Carlos          2339 ANT                                7½   0   59½  6   
   6    1 GM  Arenas David                         2449 FEC                                 7   0   68   5   
   7    8 IM  Hernandez Sanchez Jairo Andres       2369 TOL Club Las Torres                 7   0   65½  5   
   8    3 IM  Valderrama Quiceno Esteban Alberto   2431 FEC                                 7   0   64½  4   
   9    4 IM  Panesso Rivera Henry                 2421 ANT Club Ajedrez Los Titanes        7   0   63½  5   
  10    2 IM  Martinez Romero Martin               2444 FEC                                 7   0   60½  6   
  11   15 IM  Zuluaga Cesar                        2300 FEC El Mundo Del Ajedrez            7   0   59   6   
  12   18 FM  Martinez Jorge Alexander             2255 FEC                                6½   0   64   5   
  13   21 IM  Blandon Luis Guillermo               2224 ANT Envigado                       6½   0   63   4   
  14    7     Morales Jhon Alexander               2374 VAL                                6½   0   62½  4   
  15   22 WIM Castrillon Gomez Melissa           F 2222 ANT Envigado                       6½   0   60   5   
  16   25 FM  Ruiz Aguilar Pablo Alexander         2195 FEC                                6½   0   59½  5   
  17   17 FM  Avila Pavas Santiago                 2266 VAL                           U16  6½   0   59   6   
  18   12 FM  Mateus Alejandro                     2321 VAL Carlos Cuartas Cali            6½   0   59   5   
  19   11 IM  Hernandez Cristian Andres            2322 RIS Gm Alder Escobar               6½   0   58½  5   
  20   46 WFM Munoz Monroy Cinthya Carolin       F 2020 ANT Itagui                         6½   0   55   5   
  21   44     Renteria Rolando                     2024 VAL Carlos Cuartas Cali            6½   0   54½  6   
  22   28 FM  Otalora Carlos Eduardo               2141 BOY                                6½   0   53   5   
  23   32 WIM Mateus Martha                      F 2124 VAL                                 6   0   60½  5   
  24   27     Lora Joel Fernando                   2172 FEC Mentes En Accion                6   0   60½  5   
  25   16     Escobar Medina Andres F              2281 ANT Itagui                          6   0   60½  5   
  26   24 WGM Franco Valencia Beatriz I          F 2201 FEC                                 6   0   60½  3   
  27   19 IM  Cifuentes John Jairo                 2253 CUN Club Guecha Ata Quota           6   0   58   5   
  28   30 FM  Soto Miguel Angel                    2131 ANT Club Carlos Cuartas       U16   6   0   58   4   
  29   42 CM  Cardenas Alejandro                   2036 QUI                                 6   0   57   5   
  30   50 WFM Salcedo Jackeline                  F 2000 FEC                                 6   0   53½  4   
  31   33     Alvarez Amaury                       2107 BOY                                 6   0   53   6   
  32   47 FM  Torres Cueto Jesus Marcial           2017 FEC Soy Talento                     6   0   51½  5   
  33   99     Mina Grueso Joni Fernando            1732 MET                                 6   0   51   4   
  34   38     Tirado Juan Camilo                   2077 BOY Club Ajedrez Duitama            6   0   50½  5   
  35   59     Lugo Lozano Luz Adriana            F 1880 ATL Estrategia                     5½   0   59   5   
  36   23 WIM Rivera Ingris                      F 2222 FEC Comfamiliar                    5½   0   58   4   
  37   10 FM  Becerra Juan David                   2334 FEC                                5½   0   56½  4   
  38   43 CM  Calderon Zuta Nicolas                2027 FEC                                5½   0   56½  4   
  39   29     Corredor Fabian                      2133 BOY                                5½   0   56½  3   
  40   26 FM  Quinones Garcia Santiago             2192 VAL                                5½   0   56   4   
  41   60     Cuesta Cifuentes Jair Alfonso        1877 FEC                                5½   0   55½  3   
  42   54     Cardozo Stid Jafhar                  1927 TOL                                5½   0   52½  4   
  43   48     Borbon Oscar                         2016 FEC                                5½   0   52   5   
  44   53 CM  Mena Yamil Octavio                   1944 FEC                                5½   0   50½  5   
  45   57     Agudelo Pedro Luis                   1900 CAU Club Ricaly                    5½   0   50½  5   
  46   49 WFM Argote Heredia Valentina           F 2008 VAL Carlos Cuartas Cali            5½   0   48   5   
  47   36     Orozco Luz Elena                   F 2091 BOY                                5½   0   48   5   
  48   75 WCM Sarmiento Leidy Carolina           F 1701 CUN                                5½   0   47½  5   
  49   51 CM  Toro Castaneda Elizabeht           F 1996 ANT Club Paul Keres                5½   0   45   5   
  50   58     Pena Fernando                        1900 FEC                                 5   0   54½  5   
  51   39 FM  Dominguez Rincon Miller              2053 FEC Club De Ajedrez Kallpa          5   0   54   5   
  52   40     Agudelo Carlos Hernan                2044 QUI Armenia                         5   0   53½  5   
  53   31 WIM Franco Valencia Angela             F 2124 FEC                                 5   0   53½  4   
  54   41 WIM Castro Natalia Patricia            F 2039 ATL Olaya                           5   0   53   4   
  55   71     Cuellar Canosa Nicolas               1747 FEC                                 5   0   52½  4   
  56   34 FM  Prado Leonardo                       2097 FEC                                 5   0   51   5   
  57   56     Cardozo Ferney                       1909 BOY                                 5   0   50½  4   
  58   20 FM  Nunez V Gustavo Eduardo              2226 TOL Club Deportivo Las Torres       5   0   50½  4   
  59   64     Castillo Barajas Jonhatan            1808 BOY                                 5   0   48½  4   
  60   73     Ospina Santiago                      1707 ANT Club Ajedrez Los Titanes  U16   5   0   48   4   
  61   61     Serrato Rafael Antonio               1871 CES Club Lo Nuestro                 5   0   47½  5   
  62   77 WCM Rozo Claudia Magally               F 1688 CUN Club Shabaku                    5   0   47   5   
  63   69     Patino Daniel Santiago               1755 FEC                                 5   0   47   4   
  64   63     Acosta Cruz Luis Ivan                1836 FEC                                 5   0   42   4   
  65   70     Lopez Gonzalez Carlos Andres         1749 ANT                           U16  4½   0   50½  4   
  66   66     Cardoso Jaidy Marcela              F 1785 VAL Carlos Cuartas Cali            4½   0   50½  3   
  67   74     Rativa Jimenez Cesar Daniel          1703 BOY Club Colegio Boyaca            4½   0   50½  3   
  68   65     Varela Maria De Los Angeles        F 1796 ANT Club Paul Keres                4½   0   50   4   
  69   45 FM  Corredor Castellanos Camilo          2021 BOY I.E Rosario Paipa         U16  4½   0   49½  4   
  70   62 WCM Viveros Erica Johana               F 1870 VAL                                4½   0   49   4   
  71   67 WCM Cespedes Galindo Estefania         F 1775 TOL Las Torres                     4½   0   47½  4   
  72   76 CM  Lopez Ramirez David Santiago         1694 CUN                           U16  4½   0   46½  4   
  73   98     Guerra Miguel                        1836 BOY                                4½   0   45   4   
  74   81     Moncada Correa Sara                F 1651 ANT                           U16  4½   0   44½  4   
  75  103     Sanchez  Huertas Jorge Alfonso       1594 BOY                                4½   0   43   4   
  76   78 WFM Diaz Luisa Fernanda                F 1683 TOL Talentos Del Manana       U16  4½   0   41½  4   
  77   37     Cardozo Carlos Eduardo               2079 TOL Club Los Reyes                  4   0   50   4   
  78   79     Rojas Andrea Lizeth                F 1676 BOY Duitama                         4   0   49½  4   
  79   87     Lopez Ramirez Daniel Giovanny        1532 FEC                           U16   4   0   47   2   
  80  100     Rey Serrano Jorge Enrique            1681 BOY                                 4   0   46½  3   
  81   52     Gomez Gonzalo                        1957 BOY                                 4   0   44½  4   
  82   68     Ceballos Julio Cesar                 1757 FEC                                 4   0   44   3   
  83   84     Barbosa Daniela                    F 1642 MET Club Torre 64                   4   0   44   2   
  84  111     Acero Vargas Cristian Camilo            0 BOY                                 4   0   43½  4   
  85   72     Montenegro Heidy                   F 1721 MET Rey Dama Club                   4   0   43½  3   
  86  109     Moreno Juan Nicolas                  1300 BOY                           U16   4   0   43½  2   
  87   85 CM  Leon Acevedo Juan Alejandro          1639 ANT                           U16   4   0   43   4   
  88  105     Caballero Castro Carlos Alberto      1561 SAI                                 4   0   40½  4   
  89   82     Sandoval Janneth                   F 1646 BOY Club Paipa                      4   0   40½  3   
  90   96     Bernal Parra Liz Gabriela          F 1278 BOY                                 4   0   39   2   
  91  114     Moncada Duvan Andres                 1595 BOY                                 4   0   35½  4   
  92   88     Sierra Henry Alberto                 1522 FEC                                 4   0   35   4   
  93   89     Rincon Fuquen Angie Lizeth         F 1519 BOY                                3½   0   46   2   
  94  104     Echeverry Betancur Jorge Andres      1591 QUI                           U16  3½   0   45½  2   
  95   80     Otero Fajardo Alvaro Antonio         1667 SAI                                3½   0   45   3   
  96   92     Largo Sofia Alejandra              F 1396 BOY                           U16  3½   0   41½  3   
  97  102     Vizcaino Castillo Andrea Carolina  F 1600 BOY                                3½   0   37   3   
  98   86     Rengifo Carlos Alberto               1561 VAL Carlos Cuartas Cali             3   0   48½  2   
  99   83     Acosta Jaime                         1645 FEC                                 3   0   43   3   
 100   91     Suarez Ardila Luisa Maria          F 1418 MET                           U16   3   0   41½  2   
 101   90     Rativa Jimenez Laura Milena        F 1492 BOY Club Colegio Boyaca             3   0   39   3   
 102   94     Bernal Parra Eliana Valentina      F 1337 BOY                           U16   3   0   39   3   
 103   93     Norena Marin Jeronimo                1371 ANT                           U16   3   0   38   3   
 104  113     Corpus De Mares Arnell                  0 SAI                                 3   0   38   2   
 105   95     Sepulveda Lyda Marcela             F 1294 FEC Discapacitado Visual            3   0   37½  3   
 106  112     Cardona Palacio Christian Camilo        0 SAI                                 3   0   36   2   
 107  101     Almanza Avila Nataly               F 1647 TOL                                 3   0   35   2   
 108   55     Celi Juan Carlos                     1917 BOY                                2½   0   48½  2   
 109  110     Dominguez Daniela                  F 1261 SAI                                2½   0   35   1   
 110   97     Corredor Agamez Michelle           F 1159 SAI                                2½   0   34½  1   
 111  106     Corredor Agamez Nicole Vanessa     F 1494 SAI                           U16  2½   0   30   2   
 112  108     De La Hoz Contreras Tala Daniela   F 1406 SAI                           U16   2   0   32½  0   
 113  107     Mercado Zorrilla Lisha Daniela     F 1483 SAI                           U16  1½   0   33½  0   
 114   35     Cadena Juan Manuel                   2097 BOY                                 1   0   53   1 


 


About us | Contact us | Terms and conditions | Chess tournaments | Chess games

© 2003-2018 All Rights Reserved. Chess Mix LLC.

Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year