For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 705 : 20.11.2022

Chess games 4051
Chess tournaments 48

View all included tournaments

Antalya TUR, European Ch U18 (b) 2022

Boys U18

Rank SNo.     Name                          Rtg FED Club            Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    2 IM  Makarian Rudik               2505 FID Fide            7½   0   46½ 50  4   7   
   2    1 IM  Murzin Volodar               2556 FID Fide             7   0   48½ 53  4   5   
   3    6 IM  Gharibyan Mamikon            2470 ARM Armenia         6½   0   49  53½ 5   5   
   4   12 FM  Tsvetkov Andrey              2398 FID Fide            6½   0   48  53  4   6   
   5   34 FM  Popov Maksim                 2300 FID Fide            6½   0   46½ 49  4   6   
   6    3 IM  Gines Esteo Pedro Antonio    2492 ESP Spain           6½   0   46  51  4   6   
   7    5 IM  Babazada Khazar              2470 AZE Azerbaijan      6½   0   45½ 49  4   6   
   8   23 FM  Poltorak Sebastian           2346 POL Poland          6½   0   43  46  4   5   
   9   21 FM  Dahl Christoph               2360 GER Germany          6   0   45½ 48½ 4   5   
  10   29 FM  Domalchuk-Jonasson Aleksandr 2318 ISL Iceland          6   0   42  44½ 4   4   
  11    4 IM  Subelj Jan                   2486 SLO Slovenia         6   0   40½ 44½ 4   3   
  12   15 IM  Girel Joseph                 2381 FRA France           6   0   38½ 42½ 4   4   
  13   17 FM  Risteski Emil                2371 MKD North Macedonia  6   0   37½ 41½ 4   5   
  14   28 IM  Papadiamandis Elliot         2321 FRA France          5½   0   45½ 49½ 4   4   
  15    7 IM  Rozen Eytan                  2459 ISR Israel          5½   0   43  47  4   4   
  16   41 FM  Unat Can Haktan              2246 TUR Turkiye         5½   0   42½ 45  4   4   
  17   27 FM  Decuigniere Tom              2325 FRA France          5½   0   42  45  4   4   
  18   10 FM  Morgunov Marc                2416 AUT Austria         5½   0   41½ 45  4   3   
  19   56 CM  Cilek Bora                   2149 TUR Turkiye         5½   0   40½ 45  4   3   
  20   14 IM  Garrido Outon Alex           2387 ESP Spain           5½   0   40  43  5   5   
  21   30 FM  Akbas Umut Ata               2317 TUR Turkiye         5½   0   38½ 41½ 5   4   
  22   42 FM  Redzisz Michal               2245 POL Poland          5½   0   37½ 40  5   4   
  23   36 FM  Mustafayev Farid             2292 AZE Azerbaijan      5½   0   37  38  5   4   
  24   45 FM  Ilyasli Ughur                2223 AZE Azerbaijan       5   0   44  48½ 5   4   
  25    8 FM  Czopor Maciej                2432 POL Poland           5   0   44  47½ 5   3   
  26   13 IM  Pogosyan Stefan              2388 FID Fide             5   0   43  47  4   5   
  27   22 IM  Tadic Stefan                 2353 SRB Serbia           5   0   43  46½ 5   5   
  28   24 FM  Yaniv Yuval                  2343 ISR Israel           5   0   41½ 45  4   4   
  29   11 IM  Karacsonyi Gellert           2409 HUN Hungary          5   0   40½ 44½ 4   3   
  30   32 FM  Liu Casper                   2315 DEN Denmark          5   0   40  43  5   4   
  31   48 FM  Unneland Mathias             2210 NOR Norway           5   0   38½ 41½ 4   4   
  32   18 IM  Kanyamarala Tarun            2366 IRL Ireland          5   0   37  40  5   2   
  33   43     Eveno Nathan                 2228 FRA France           5   0   37  39½ 4   5   
  34   70     Baylav Can                   2067 TUR Turkiye          5   0   37  38½ 4   3   
  35   26 FM  Vitenberg Noam Aviv          2332 NOR Norway           5   0   36½ 40  5   5   
  36   54     Prisacaru Stefan-Emilian     2176 ROU Romania          5   0   35½ 38  5   4   
  37   39 FM  Angun Batu                   2266 TUR Turkiye          5   0   35½ 37½ 4   4   
  38   35 FM  Frank Adam                   2292 CZE Czechia          5   0   35  37½ 4   2   
  39   49 FM  Ochedzan Tymon               2209 POL Poland           5   0   34½ 37  5   2   
  40   16 FM  Antonica Dragos-Andrei       2377 ROU Romania         4½   0   45  48½ 5   2   
  41   31 FM  Chaqryan Erik                2316 ARM Armenia         4½   0   42  45  4   3   
  42   19 FM  Marn Jan                     2365 SLO Slovenia        4½   0   39  42  4   3   
  43   46 FM  Bettalli Francesco           2211 ITA Italy           4½   0   38  41  4   3   
  44   20 IM  Roebers Eline                2363 NED Netherlands     4½   0   37½ 40½ 5   3   
  45   57     Isilak Enes                  2145 TUR Turkiye         4½   0   37  38½ 5   3   
  46   55     Dahl Max                     2152 NOR Norway          4½   0   36  37  5   3   
  47   25 FM  Czernek Tymon                2340 POL Poland          4½   0   35½ 38½ 4   3   
  48   51     Jurakic Lukas                2194 CRO Croatia         4½   0   31  33½ 5   3   
  49   68     Tsarsitalidis Konstantinos   2089 GRE Greece          4½   0   30½ 31½ 5   3   
  50   40     Rogge Parcival               2253 BEL Belgium          4   0   44  46½ 5   3   
  51    9 FM  Bilych Olexiy                2429 UKR Ukraine          4   0   42  45½ 4   3   
  52   33 FM  Schlegel Igor                2307 SUI Switzerland      4   0   42  45  5   3   
  53   53     Hulka Valentyn               2188 UKR Ukraine          4   0   40½ 44½ 5   2   
  54   62 WFM Allahverdiyeva Ayan          2121 AZE Azerbaijan       4   0   38½ 41  4   2   
  55   59 FM  Shakirov Marat               2128 FID Fide             4   0   37  39½ 5   3   
  56   71     Cevizci Yusuf Baran          2041 TUR Turkiye          4   0   36½ 40  5   2   
  57   72     Vardanyan Aram               2001 ARM Armenia          4   0   36½ 39½ 4   2   
  58   47 FM  Pobor Milo                   2210 MNE Montenegro       4   0   36½ 39  5   2   
  59   38 FM  Silva Pedro Gil Ferreira Da  2273 POR Portugal         4   0   36  37½ 5   2   
  60   52 FM  Zetocha Adrian               2191 SVK Slovakia         4   0   34  35  4   3   
  61   50 CM  Nord Alexander               2201 SWE Sweden           4   0   33½ 36½ 4   1   
  62   85     Tuominen Matias              1606 FIN Finland          4   0   31½ 32½ 4   3   
  63   75     Chiriac Daniel               1909 MDA Moldova          4   0   29  30½ 5   3   
  64   44     Eke Salih                    2224 TUR Turkiye         3½   0   38½ 41½ 4   3   
  65   37 FM  Torngren Gustav              2285 SWE Sweden          3½   0   37½ 41  4   2   
  66   58     Krivenko Dion                2131 EST Estonia         3½   0   36  38  4   3   
  67   61     Petreski Leonid              2122 MKD North Macedonia 3½   0   34  36  5   3   
  68   66     Meskenas Paulius             2095 DEN Denmark         3½   0   32½ 34½ 4   2   
  69   84     Krassel Timofei              1691 FID Fide            3½   0   32½ 34  5   3   
  70   64     Schouten Mathias Lind        2104 NOR Norway          3½   0   31½ 34  5   2   
  71   73     Balaban-Voia Alexandru       1994 ROU Romania         3½   0   31  33½ 4   2   
  72   79     Fridensteins-Bridins Atis    1830 LAT Latvia          3½   0   28  30½ 5   2   
  73   63     Albers Sasa                  2117 NED Netherlands      3   0   37  40  5   2   
  74   60     Greicius Pijus               2125 LTU Lithuania        3   0   36½ 39½ 4   2   
  75   83     Ceylan Arda (Ali Riza)       1725 TUR Turkiye          3   0   36½ 39  4   1   
  76   65     Kavri Yusuf Eren             2097 TUR Turkiye          3   0   33½ 35  5   2   
  77   77     Putar Leon                   1836 IRL Ireland          3   0   32½ 34½ 4   1   
  78   74     Ribeiro Rodrigo              1977 POR Portugal         3   0   31½ 33  5   1   
  79   69     Ozcan Ilker                  2084 TUR Turkiye          3   0   31  33  5   2   
  80   82     Altundal Arda                1725 TUR Turkiye          3   0   30½ 31½ 5   1   
  81   76     Ekinci Berkay                1873 TUR Turkiye          3   0   30  31½ 4   1   
  82   67     Heldenbergh Nils             2094 BEL Belgium          3   0   27½ 28½ 5   1   
  83   81     Boci Petro                   1752 ALB Albania         2½   0   27  28  4   1   
  84   80     Alpin Ege                    1772 TUR Turkiye          2   0   29½ 32  5   0   
  85   78     Kien Clovis                  1833 MNC Monaco          1½   0   29½ 31½ 4   0 

Boys U16

Rank SNo.    Name                         Rtg FED Club                 Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    2 IM Razafindratsima Timothe     2453 FRA France               7½   0   43  47  4   7   
   2   10 IM Khubukshanov Erdem          2371 FID Fide                  7   0   46  50½ 4   5   
   3    8 IM Ohanyan Emin                2377 ARM Armenia               7   0   43½ 47  4   6   
   4    1 IM Grebnev Aleksey             2477 FID Fide                  7   0   43  46½ 5   6   
   5    5 IM Sokolovsky Yahli            2414 ISR Israel               6½   0   48  51  5   5   
   6   11    Malek Jan                   2355 POL Poland               6½   0   46½ 49½ 5   6   
   7   12 FM Pasztor Balazs              2344 HUN Hungary              6½   0   46  50  4   5   
   8    3 FM Klimkowski Jan              2441 POL Poland               6½   0   46  49  5   5   
   9    7 FM Macias Pino Diego           2381 ESP Spain                6½   0   45½ 49  4   6   
  10   33    Hakobyan Erik               2196 ARM Armenia              6½   0   42  45  5   6   
  11   26 FM Chyzy Jakub                 2235 POL Poland               6½   0   37½ 40½ 5   6   
  12   22 FM Azadaliyev Jahandar         2249 AZE Azerbaijan            6   0   49  52  4   4   
  13   18 FM Davtyan Arsen               2298 ARM Armenia               6   0   44½ 48  4   5   
  14    6 IM Mitusov Semen               2413 UKR Ukraine               6   0   42  46  4   5   
  15   19 FM Taspinar Yanki              2291 TUR Turkiye               6   0   37½ 40½ 5   5   
  16   31    Backiel Hubert              2200 POL Poland                6   0   37  40  5   5   
  17   20 FM Piliposyan Robert           2281 ARM Armenia              5½   0   48  51  5   3   
  18   45    Zlatkov Anton               2107 MKD North Macedonia      5½   0   46  48  5   5   
  19   23 FM Kuzmin Roman                2248 FID Fide                 5½   0   43½ 46½ 5   5   
  20   29    Akin Yagiz Cinar            2205 TUR Turkiye              5½   0   43½ 45  5   4   
  21   14 FM Ozkan Taha                  2330 TUR Turkiye              5½   0   42  45½ 4   5   
  22    4 FM Kilic Eray                  2437 TUR Turkiye              5½   0   42  45  4   4   
  23   17 FM Tarhan Adar                 2312 TUR Turkiye              5½   0   41½ 44½ 4   4   
  24   32 FM Stankovic Boris             2197 SRB Serbia               5½   0   40½ 45  4   4   
  25   83    Ozen Metehan                1794 TUR Turkiye              5½   0   40½ 44½ 4   4   
  26   74    Kazik Oguz Kagan            1895 TUR Turkiye              5½   0   38½ 42  4   4   
  27   27 CM Soderstrom Adrian           2229 SWE Sweden               5½   0   38  41½ 4   3   
  28   49    Kasipour Azbari Seyed Arvin 2075 SUI Switzerland          5½   0   36  37½ 5   5   
  29   75    Ciszewski Krzysztof         1894 POL Poland               5½   0   33  35  4   4   
  30   25 FM Falkevall Axel              2243 SWE Sweden                5   0   47  51  4   5   
  31   15 FM Rybka Simon                 2322 SVK Slovakia              5   0   42  45½ 5   2   
  32   59    Collin Moritz Valentin      2048 SUI Switzerland           5   0   42  44½ 4   4   
  33   21 FM Suleymanli Suleyman         2260 AZE Azerbaijan            5   0   41½ 45½ 5   2   
  34   81    Darsadze Nikoloz            1830 GEO Georgia               5   0   40½ 44  4   4   
  35   13    Sahakyan Aleks              2331 ARM Armenia               5   0   40½ 43½ 5   4   
  36   43 CM Loftgaard Mikkel Vinh       2130 DEN Denmark               5   0   40½ 43½ 5   3   
  37   66    Zamekhovskiy Yevgen         2010 UKR Ukraine               5   0   40  44  4   2   
  38   58    Cebotari Stanislav          2049 MDA Moldova               5   0   39½ 43½ 4   3   
  39   79    Gotsiridze Davit            1855 GEO Georgia               5   0   39½ 42½ 5   3   
  40   38    Pidluznij Gleb              2159 LTU Lithuania             5   0   39  43  4   2   
  41   53    Pyrig Roman                 2061 UKR Ukraine               5   0   39  42  4   4   
  42   57    Ganci Elio                  2050 ITA Italy                 5   0   38½ 41½ 4   4   
  43    9 FM Lamaze Simon                2372 FRA France                5   0   38  41  5   3   
  44   36    Briem Benedikt              2175 ISL Iceland               5   0   37½ 41½ 4   3   
  45   28 FM Mesic Ismet                 2212 BIH Bosnia & Herzegovina  5   0   36½ 39½ 4   4   
  46   56    Putrenko Kirill             2052 FID Fide                 4½   0   43  47  4   3   
  47   16 FM Caputcuoglu Zeki Berke      2321 TUR Turkiye              4½   0   39½ 43  4   4   
  48   37    Skrbec Leon                 2175 SLO Slovenia             4½   0   39½ 43  4   2   
  49   55    Victor Julian               2053 BEL Belgium              4½   0   39½ 42½ 5   4   
  50   40    Wendl Philipp               2148 AUT Austria              4½   0   38½ 42  4   3   
  51   34    Kreken Eivind Grunt         2191 NOR Norway               4½   0   38  40½ 5   3   
  52   65    Djurovic Peko               2019 MNE Montenegro           4½   0   37½ 40  5   2   
  53   44 CM Ozturk Efe Hakan            2127 TUR Turkiye              4½   0   36½ 39½ 4   3   
  54   64    Aamodt Peder Marcus         2020 NOR Norway               4½   0   36½ 38½ 4   4   
  55   41    Pozzari Simone              2139 ITA Italy                4½   0   36  38½ 5   3   
  56   73    Oltean Cristian-Daniel      1896 ROU Romania              4½   0   35½ 38½ 5   3   
       93    Ermemis Kadir Efe           1656 TUR Turkiye              4½   0   35½ 38½ 5   3   
  58   78    Caliskan Seha               1872 TUR Turkiye              4½   0   35½ 38½ 4   4   
  59   70    Jakovic Roko                1966 CRO Croatia              4½   0   35½ 38  4   3   
  60   50    Grahn Vidar                 2072 SWE Sweden               4½   0   32½ 35½ 4   3   
  61   35    Bakiev Diyor                2185 GER Germany               4   0   41½ 44½ 5   3   
  62   52 CM Anghel Iulian-Mihai         2061 ROU Romania               4   0   40½ 41  4   3   
  63   39    Gasanov Vadim               2157 FID Fide                  4   0   40  43  5   3   
  64   46    Van Der Hagen Loek          2105 NED Netherlands           4   0   40  42  4   2   
  65   24 CM Andreev Konstantin          2248 ITA Italy                 4   0   39½ 40  5   4   
  66   95    Uzgur Arda                  1624 TUR Turkiye               4   0   37½ 40½ 4   3   
  67   90    Eroz Enis                   1696 TUR Turkiye               4   0   37  40½ 5   3   
  68   47    Kocsmar Akos                2090 HUN Hungary               4   0   36½ 38  5   3   
  69   61    Centrih Aleks               2034 SLO Slovenia              4   0   35½ 38½ 4   3   
  70   82    Gudmundsson Gunnar Erik     1828 ISL Iceland               4   0   35½ 38  4   3   
  71   30    Janous Marek                2204 CZE Czechia               4   0   35  38  4   2   
  72   76    Tragoudaras Nikolaos        1893 GRE Greece                4   0   35  37½ 5   3   
  73   89    Isfandiyarli Kamal          1722 AZE Azerbaijan            4   0   34½ 37½ 5   1   
  74   72    Dristellas Neoklis          1896 GRE Greece                4   0   34  34½ 4   3   
  75   87    Yildiz Tunahan              1751 TUR Turkiye               4   0   33  34½ 5   3   
  76   60    Temizer Umut                2048 TUR Turkiye              3½   0   42½ 45½ 4   2   
  77   63    Ytrestoyl Sindre Lyngsaunet 2026 NOR Norway               3½   0   42  44  4   3   
  78   51    Ihlen Sivert                2071 NOR Norway               3½   0   40  42½ 5   2   
  79   42    Jarlskov Daniel Tuk Hartso  2133 DEN Denmark              3½   0   38  40  4   3   
  80   88    Afonso Joao Pedro           1734 POR Portugal             3½   0   35  38½ 4   2   
  81   68    Anacak Hasan Gunes          1992 TUR Turkiye              3½   0   34  36  4   3   
  82   91    Tutuncu Ali                 1660 TUR Turkiye              3½   0   32½ 34  4   3   
  83   48    Hofstadler Mario            2078 AUT Austria              3½   0   32  34½ 4   3   
  84   69    Springis Jevgenijs          1990 LAT Latvia               3½   0   31  32½ 5   3   
  85   67    Schellenberg Simon          1995 SUI Switzerland          3½   0   29½ 31½ 5   2   
  86   94    Karakus Ali                 1631 TUR Turkiye              3½   0   29  30½ 5   2   
  87   86    Thorisson Benedikt          1764 ISL Iceland              3½   0   27  28½ 4   2   
  88   54    Compel Daniel               2058 SVK Slovakia              3   0   40½ 43½ 4   2   
  89   62    Iskos Lukas                 2031 DEN Denmark               3   0   39  41½ 4   2   
  90   84    Ribeiro Gustavo             1778 POR Portugal              3   0   37  40½ 4   1   
  91   77    Kull Tormi                  1880 EST Estonia               3   0   35½ 37½ 5   2   
  92  101    Oztuksavul Ida              1292 TUR Turkiye               3   0   33½ 34  5   2   
  93   92    Docquier Orville            1657 BEL Belgium               3   0   30  30½ 4   2   
  94   98    Uruci Valentin              1473 KOS Kosova                3   0   29  31  4   2   
  95   71    Skarphedinsson Ingvar Wu    1961 ISL Iceland               3   0   28½ 30½ 5   0   
  96   99    Kien Lancelot               1461 MNC Monaco                3   0   27  27½ 4   2   
  97   85    Omarsson Adam               1777 ISL Iceland               3   0   25½ 26  4   1   
  98  102    Jogi Henry                  1228 EST Estonia               3   0   24  24½ 5   1   
  99   80    Bradac Simon                1854 SLO Slovenia             2½   0   32½ 35  4   2   
 100   97    Theocharous Vassilis        1512 CYP Cyprus               2½   0   27½ 29  4   1   
 101  100    Moisio Miska                1457 FIN Finland               2   0   32½ 34½ 4   1   
 102   96    Impivaara Anton             1568 FIN Finland               2   0   29½ 32  5   1   
 103  103    Kulmala Viktor              1064 FIN Finland               1   0   26½ 29  4   0 

Boys U14

Rank SNo.    Name                              Rtg FED Club                 Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1   22    Bazakutsa Svyatoslav             2153 UKR Ukraine               8   0   48  51½ 4   7   
   2    1 IM Gurel Ediz                       2449 TUR Turkiye              7½   0   50½ 55  4   6   
   3   16 CM Agasarov Benik                   2219 ARM Armenia               7   0   43½ 48  4   5   
   4    3 FM Celik Hasan Huseyin              2376 TUR Turkiye              6½   0   50  54  5   5   
   5    4 FM Seemann Jakub                    2375 POL Poland               6½   0   48  52  4   5   
   6   10 FM Durak Can                        2266 TUR Turkiye              6½   0   47½ 51½ 4   6   
   7   31    Nemsadze Daviti                  2104 GEO Georgia              6½   0   40  43½ 5   5   
   8   32    Fiskaaen Martin Holten           2094 NOR Norway               6½   0   39½ 43  4   4   
   9    2 FM De Winter Arthur                 2379 NED Netherlands           6   0   47½ 52  5   4   
  10   11 FM Vagman Roy                       2262 ISR Israel                6   0   47½ 51  5   6   
  11   65    Topuz Mirac Melih                1866 TUR Turkiye               6   0   47½ 51  5   5   
  12    5 FM Lavrencic Matic                  2335 SLO Slovenia              6   0   46  49  5   5   
  13   30 CM Erten Kerem                      2106 TUR Turkiye               6   0   46  48½ 4   5   
  14   34    Venkatesan Kavin                 2085 IRL Ireland               6   0   42½ 44  4   6   
  15   12 FM Kuhn Clement                     2258 FRA France                6   0   41½ 45  4   6   
  16   23    Podolskyi Mykhailo               2150 UKR Ukraine               6   0   41½ 44½ 4   5   
  17   13 FM Orujov Farid                     2254 AZE Azerbaijan            6   0   38½ 41  5   6   
  18   18    Pilshofer Paul                   2196 AUT Austria               6   0   36½ 39½ 4   5   
  19   25    Sukiasyan Vahe A.                2141 ARM Armenia               6   0   36  39  4   5   
  20   21    Tabuenca Mendataurigoitia Daniel 2185 ESP Spain                 6   0   34  37½ 5   6   
  21    6 FM Cnejev Vladimir-Alexandru        2293 ROU Romania              5½   0   48½ 53½ 4   4   
  22   26    Tsarsitalidis Christos           2127 GRE Greece               5½   0   45  48  4   4   
  23    9 FM Kvaloy Aksel Bu                  2272 NOR Norway               5½   0   41  44½ 5   5   
  24   19    Veselov Yaroslav                 2196 FID Fide                 5½   0   40½ 44  5   4   
  25   51    Kiladze Luka                     1954 GEO Georgia              5½   0   40½ 43½ 4   5   
  26   33    Mattenberger Matthias            2087 SUI Switzerland          5½   0   39½ 43  5   5   
  27   66    Demirtas Alper                   1840 TUR Turkiye               5   0   44  48½ 5   3   
  28   53    Lazic Emanuel                    1936 BIH Bosnia & Herzegovina  5   0   43  46½ 4   4   
  29   20    Perossa Nicolas                  2195 ITA Italy                 5   0   42  45  4   4   
  30    7    Magold Filip                     2281 ROU Romania               5   0   40½ 44  5   5   
  31    8 FM Ermitsch Magnus                  2272 GER Germany               5   0   40½ 44  4   4   
  32   50    Sapocinic Semion                 1977 MDA Moldova               5   0   39½ 40  4   4   
  33   78    Tambovskii Kirill                1707 FID Fide                  5   0   39  43  5   3   
  34   28    Medhus Vitus Bondo               2118 DEN Denmark               5   0   39  42½ 4   2   
  35   89    Cherniaev Danil                  1555 FID Fide                  5   0   39  42  4   5   
  36   45    Popov Tikhon                     1994 FID Fide                  5   0   39  39½ 5   4   
  37   39    Biyiksiz Ali Batuhan             2023 TUR Turkiye               5   0   38½ 40½ 5   5   
  38   58    Geroe Leonhard                   1916 AUT Austria               5   0   38½ 40½ 5   4   
  39   68    Yalcinkaya Efe                   1829 TUR Turkiye               5   0   38  40½ 4   4   
  40   74    Liskiewicz Jakub                 1770 POL Poland                5   0   37½ 40½ 5   4   
  41   41    Krawczyk Flawian                 2011 POL Poland                5   0   37  40½ 5   2   
  42   38    Vingris Mikelis                  2031 LAT Latvia                5   0   36½ 39  4   4   
  43   37 CM Ipek Egehan                      2048 TUR Turkiye               5   0   35½ 38½ 5   5   
  44   43    Van Batenburg Mees               2002 NED Netherlands           5   0   33½ 36  5   4   
  45   56    Radnaev Nomin                    1929 AUT Austria               5   0   30  31½ 4   4   
  46   24    Poupalos Nikolaos                2147 GRE Greece               4½   0   40½ 44½ 4   3   
  47   60    Scherler Julius                  1902 SUI Switzerland          4½   0   40½ 42  5   3   
  48   64    Turkmen Yusuf Cagan              1877 TUR Turkiye              4½   0   40  43½ 4   3   
  49   14    Bodrogi Bendeguz                 2241 HUN Hungary              4½   0   39½ 43  4   3   
  50   35    Hovakimyan Vache                 2077 ARM Armenia              4½   0   39  41½ 5   4   
  51   27    Simbelov Roman T.                2119 FID Fide                 4½   0   37½ 39½ 5   4   
  52   55    Shahinyan Vladimir               1932 ARM Armenia              4½   0   36  39  5   4   
  53   52    Brattgjerd Isak Vinh             1944 NOR Norway               4½   0   35½ 36  5   4   
  54   29    Ostensen Nicolai Maxime          2111 NOR Norway               4½   0   34  36½ 5   3   
  55   46 CM Botea David-Alexandru            1986 ROU Romania              4½   0   33  36  4   4   
  56   40    Strand Vetle Bjorge              2021 NOR Norway               4½   0   33  36  4   2   
  57   36    Kufferath Camille                2068 FRA France               4½   0   33  35½ 5   4   
  58   17    Uritsky Yonathan                 2216 ISR Israel               4½   0   28½ 29  5   4   
  59   62    Oksendal Martin                  1886 NOR Norway                4   0   44  47½ 5   2   
  60   49    Trevisiol Antoine                1983 FRA France                4   0   42½ 44  5   3   
  61   67    Sakmak Kutay                     1830 TUR Turkiye               4   0   41  44  4   4   
  62   81    Faryma Matviy                    1659 POR Portugal              4   0   38½ 42  4   2   
  63   97    Alizada Agshin                   1372 AZE Azerbaijan            4   0   38  41  5   4   
  64   70    Yildiz Egehan                    1796 TUR Turkiye               4   0   38  40  5   3   
  65   82    Hasirci Ozgur Deniz              1659 TUR Turkiye               4   0   37½ 40½ 5   1   
  66   48    Vu Dinh Adrien                   1986 FRA France                4   0   37½ 40½ 4   3   
  67   84    Kjartansson Matthias Bjorgvin    1597 ISL Iceland               4   0   37  39½ 4   3   
  68   42    Hladky Tadeas                    2007 CZE Czechia               4   0   36½ 40  4   2   
  69   72    Surucu Efe Mustafa               1779 TUR Turkiye               4   0   36½ 38½ 5   2   
  70   88    Cekicoglu Baris                  1559 TUR Turkiye               4   0   36  39  5   3   
  71   54    Vantorre Nils                    1936 BEL Belgium               4   0   35  38  4   3   
  72   87    Polevoy David                    1560 FID Fide                  4   0   34  37½ 4   2   
  73   47    Colev Ivor                       1986 CRO Croatia               4   0   30½ 31  5   3   
  74   71    Gungor Cihan Akif                1784 TUR Turkiye              3½   0   43  46½ 4   3   
  75   79    Hamidov Allahverdi               1663 AZE Azerbaijan           3½   0   39½ 43  4   2   
  76   75    Oruzinsky Juraj                  1767 SVK Slovakia             3½   0   38  39½ 5   3   
  77   69    Gut Raphael                      1822 SUI Switzerland          3½   0   37  40  4   3   
  78   83    Puskas Mihaly                    1655 HUN Hungary              3½   0   37  40  4   2   
  79   57    Gut Lionel                       1922 SUI Switzerland          3½   0   37  39  5   3   
  80   92    Ozen Sadettin Alperen            1525 TUR Turkiye              3½   0   36½ 40  5   3   
  81   59    Kozlovic Jernej                  1914 SLO Slovenia             3½   0   36½ 39½ 4   3   
  82   76    Gavenavicius Karolis             1755 LTU Lithuania            3½   0   35½ 37  4   3   
  83   63    Koota Ilkka                      1880 FIN Finland              3½   0   34  36½ 4   3   
  84   91    Kitaev Daniel                    1541 SCO Scotland             3½   0   34  36½ 4   2   
  85   61    Cazan Mircea-Andrei              1898 ROU Romania              3½   0   33  34½ 4   2   
  86   15 FM Ljepic Andrej                    2232 SRB Serbia               3½   0   30  32  4   3   
  87   86    Hertog Alexander                 1573 ENG England              3½   0   30  31½ 5   3   
  88   44    Ramaj Ergit                      1996 ALB Albania               3   0   39½ 42½ 4   2   
  89   98    Sharifov Ramazan                 1362 AZE Azerbaijan            3   0   36  39½ 5   2   
  90   85    Pusara Mihailo                   1588 MNE Montenegro            3   0   36  38  4   1   
  91   73    Pavlov Alexander                 1773 AUT Austria               3   0   30½ 32  4   2   
  92   90    Milovic Ilija                    1543 MNE Montenegro            3   0   29½ 31½ 5   1   
  93   80    Silva Daniel Frederico V         1662 POR Portugal              3   0   29  29½ 4   1   
  94   96    Pallum Rasmus                    1401 EST Estonia               3   0   28½ 30  5   3   
  95   93    Roul Tushar                      1516 SCO Scotland              3   0   28  29½ 4   1   
  96   77    Heidarsson Mikael Bjarki         1747 ISL Iceland              2½   0   29  31  4   1   
       95    Lazovski Kristijan               1411 MKD North Macedonia      2½   0   29  31  4   1   
  98   94    Kote Aleks                       1476 ALB Albania              2½   0   26½ 28  4   2   
  99  101    Samorukov Egor                   1042 MNC Monaco                2   0   32½ 33  4   1   
 100   99    Ruli Sufjan                      1152 KOS Kosova                2   0   27½ 28  4   1   
 101  100    Georges Simon                    1084 BEL Belgium               1   0   30½ 32  5   0 

Boys U12

Rank SNo.    Name                         Rtg FED Club                 Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    6    Cieslak Patryk              2088 POL Poland               7½   0   44  47  5   7   
   2    4    Ahmad Khagan                2135 AZE Azerbaijan            7   0   48  51½ 5   6   
   3   40    Gilfanov Marat I            1786 FID Fide                  7   0   47½ 50½ 4   6   
   4   22    Bukreev Stanislav           1929 FID Fide                  7   0   47  50  5   6   
   5    8    Sowinski Pawel              2058 POL Poland                7   0   44½ 48  5   5   
   6   19    Temirbekov Taimaz           1934 FID Fide                 6½   0   51½ 56  4   6   
   7    2    Dotzer Lukas                2256 AUT Austria              6½   0   48  51½ 5   4   
   8   25    Sava Robert-Gabriel         1898 ROU Romania              6½   0   44  47½ 4   6   
   9   14    Ghazaryan Narek E.          1965 ARM Armenia              6½   0   42½ 46  5   6   
  10    5    Haug Havard                 2098 NOR Norway               6½   0   37  40  4   5   
  11   35    Karaca Yigit                1843 TUR Turkiye               6   0   49  52  4   5   
  12   60    Dogan Umut Anil             1653 TUR Turkiye               6   0   47  51½ 4   4   
  13   45    Witczak Borys               1767 POL Poland                6   0   45½ 49½ 5   5   
  14    1 FM Averin Nikolay              2368 FID Fide                  6   0   44½ 48½ 4   6   
  15   15    Mompel Ferruz Xavier        1964 ESP Spain                 6   0   44½ 47½ 4   5   
  16    3    Waldhausen Gordon Frederick 2159 SCO Scotland              6   0   43½ 47½ 5   5   
  17   34    Tregubenko Nikolay          1854 FID Fide                  6   0   43½ 47½ 4   4   
  18   17    Tudor Henry Edward          1943 ROU Romania               6   0   43  46½ 4   6   
  19   16    Senel Hayri Beyhun          1964 TUR Turkiye               6   0   42½ 46  5   5   
  20   26 CM Yonal Timur                 1894 FID Fide                  6   0   38½ 40½ 5   4   
  21   33    Durucay Uygar               1854 TUR Turkiye              5½   0   47  51  4   5   
  22   39    Arakelyan Manvel            1791 ARM Armenia              5½   0   47  49  4   4   
  23   70    Kara Goktan Can             1581 TUR Turkiye              5½   0   46½ 50½ 4   5   
  24   54    Buyuk Eymen Eren            1696 TUR Turkiye              5½   0   45  47½ 5   5   
  25   56    Cankurt Arda                1687 TUR Turkiye              5½   0   43½ 45½ 5   4   
  26   10    Villa Tornero Alex          2050 ESP Spain                5½   0   41½ 45  5   5   
  27   18    Brzezina Piotr              1942 POL Poland               5½   0   41½ 43½ 5   4   
  28   11    Oktem Ege Tuna              2039 TUR Turkiye              5½   0   39  43  4   5   
  29   12    Dordevic Tom                1995 GER Germany              5½   0   38½ 42  5   4   
  30   30    Ji Jiahao Eric              1867 NOR Norway               5½   0   38½ 41½ 5   5   
  31   24    Gales Randi-Ioan            1901 ROU Romania              5½   0   38½ 41½ 4   4   
  32   48    Misiuk Martynas             1758 LTU Lithuania            5½   0   37  37½ 5   4   
  33    9    Breuil Virgile              2057 FRA France               5½   0   36  40  4   4   
  34   43    Ochedzan Filip              1773 POL Poland                5   0   43½ 47  4   4   
  35   49    Alizada Pasham              1756 AZE Azerbaijan            5   0   42½ 44½ 4   4   
  36   61    Den Roover Nikolay          1652 NOR Norway                5   0   42  45  5   4   
  37   21    Karacsonyi Bank             1930 HUN Hungary               5   0   41  44½ 5   4   
  38    7    Ruzhansky Elias             2070 BEL Belgium               5   0   39½ 43½ 4   5   
  39   41    Ganci Alberto               1775 ITA Italy                 5   0   39½ 42  4   5   
  40   80    Gunebakan Yunus Emre        1511 TUR Turkiye               5   0   39½ 42  4   4   
  41   73    Koyuncu Omer Arda           1545 TUR Turkiye               5   0   39½ 41  4   4   
  42  109    Starovoit Daniil               0 MDA Moldova               5   0   38½ 42  4   3   
  43   42    Torosyan Volodya            1775 ARM Armenia               5   0   38  41  5   4   
       65    Ozen Ilhami Goktug          1645 TUR Turkiye               5   0   38  41  5   4   
  45   32    Kuru Atilla                 1855 TUR Turkiye               5   0   34½ 38  5   4   
  46   38    Meszaros Casey Ryan         1800 SVK Slovakia              5   0   32½ 34½ 5   5   
  47   68    Karimli Yusif               1607 AZE Azerbaijan           4½   0   42½ 47  4   3   
  48   13    Zander Emil                 1982 DEN Denmark              4½   0   42½ 45½ 5   2   
  49   67    Qalabegashvili Data         1621 GEO Georgia              4½   0   40  44½ 4   2   
  50   98    Doganay Kerem Gokalp        1223 TUR Turkiye              4½   0   39½ 43  4   4   
  51   55    Cirkovic Vuk                1688 SRB Serbia               4½   0   39  42  5   4   
  52   36    Asikainen Eeli              1840 FIN Finland              4½   0   39  42  5   3   
  53   52    Kolat Ata                   1702 TUR Turkiye              4½   0   38½ 41  5   4   
  54   82    Hasanli Ziya                1501 AZE Azerbaijan           4½   0   37½ 41  4   3   
  55   23    Fenerli Salim               1928 TUR Turkiye              4½   0   37  40½ 4   4   
  56   63    Valdats Reinis              1650 LAT Latvia               4½   0   37  40  5   4   
  57   31    Popov Roman                 1863 CZE Czechia              4½   0   37  40  4   3   
  58   27    Jaakkola Niklas             1894 FIN Finland              4½   0   36½ 39½ 4   4   
       74    Saricam Ege                 1541 TUR Turkiye              4½   0   36½ 39½ 4   4   
  60   29    Bezeyko Olexander           1882 UKR Ukraine              4½   0   36½ 38½ 4   4   
  61   50    Oglaza Dawid                1735 POL Poland               4½   0   36½ 38  4   4   
  62   46    Fellowes Billy              1766 ENG England              4½   0   34½ 37½ 5   4   
  63   97    Okhitin Lev                 1235 FID Fide                 4½   0   31½ 32  5   4   
  64   91    Shevtsov Demyan             1363 FID Fide                 4½   0   30½ 33  5   4   
  65   20    Morell Oscar                1932 SWE Sweden               4½   0   30½ 33  4   3   
  66   37    Vassis Michail              1816 GRE Greece                4   0   43½ 48  5   4   
  67   66    Kalinoglu Yagiz             1630 TUR Turkiye               4   0   39½ 42  4   3   
  68   69    Costache Andrei Eugeniu     1587 ROU Romania               4   0   39  42  5   4   
  69   77    Borsch Alexander            1528 FID Fide                  4   0   39  41½ 5   4   
  70   44    Nijhuis Daniel              1768 NED Netherlands           4   0   38  41  5   1   
  71   57    Woods Yannick               1671 IRL Ireland               4   0   37  40  5   3   
  72   83    Smirnov Maksym              1492 UKR Ukraine               4   0   35  37½ 5   4   
  73   64    Tadic Jure                  1646 CRO Croatia               4   0   34½ 37½ 4   2   
  74   87    Heino Pessi                 1474 FIN Finland               4   0   34½ 35  5   3   
  75   86    Ivanov Andrey               1483 MKD North Macedonia       4   0   33½ 36½ 4   4   
  76   90    Zizic Djordje               1367 MNE Montenegro            4   0   33½ 35½ 4   2   
  77   51    Murawski Jan                1722 ENG England               4   0   33  35½ 4   4   
  78   99    Poluyan Platon              1182 FID Fide                  4   0   33  35½ 4   3   
  79   88    Ayhan Ates Atabey           1466 TUR Turkiye               4   0   32½ 33  5   3   
  80   75    Rajandu Aaron               1536 EST Estonia               4   0   31  32½ 4   4   
  81   59    Borne Felix                 1663 FRA France               3½   0   48  52½ 5   3   
  82   62    Boci Mateo                  1651 ALB Albania              3½   0   41  44½ 5   2   
  83   58    Kurtyilmaz Kuzey            1666 TUR Turkiye              3½   0   39  41½ 5   2   
  84   79    Murra Mattia                1525 ITA Italy                3½   0   36½ 39  4   3   
  85   53    Moldovan Lucas Gabriel      1698 POR Portugal             3½   0   36½ 39  4   2   
  86   71    Gudnyjarson Sigurdur Pall   1553 ISL Iceland              3½   0   34½ 35  5   3   
  87   94    Pavlov Julian               1325 AUT Austria              3½   0   32  34  4   1   
  88   28    Sandmann Villads Majvang    1885 DEN Denmark              3½   0   31½ 34½ 5   3   
  89   76    Er Mira                     1534 TUR Turkiye               3   0   39½ 41½ 4   2   
  90   78    Omarsson Josef              1528 ISL Iceland               3   0   36½ 39  5   2   
  91   84    Morard Ambroise             1491 BEL Belgium               3   0   35  38  4   3   
  92   81    Myny Sigur H                1506 NOR Norway                3   0   34  36  5   2   
  93   96    Midem Ismail Eren           1271 TUR Turkiye               3   0   33  35  5   3   
  94  106    Nurlu Yusif                    0 AZE Azerbaijan            3   0   32½ 35½ 4   1   
  95   47    Najar Arrieta Oriol         1763 ESP Spain                 3   0   32  34½ 4   2   
  96   85    Sabuncuogullari Emre        1490 TUR Turkiye               3   0   31½ 34  5   1   
  97   89    Mesic Ado                   1451 BIH Bosnia & Herzegovina  3   0   30  31½ 5   2   
  98  108    Samorukov Boris                0 MNC Monaco                3   0   30  30½ 4   2   
  99   92    Nilsen David Myrseth        1361 NOR Norway                3   0   29  30½ 4   2   
 100  105    Mijic Goran                    0 BIH Bosnia & Herzegovina  3   0   28  30  4   0   
 101  100    Kyriakides Andreas          1113 CYP Cyprus                3   0   26½ 28  5   3   
 102  107    Pogrebnojs Damirs              0 LAT Latvia                3   0   25  25½ 4   1   
 103   95    Pidluznij Matvej            1295 LTU Lithuania            2½   0   27½ 29  4   2   
 104  101    Dolu Doruk                  1088 TUR Turkiye              2½   0   26½ 28½ 5   2   
 105   93    Rosa Jose Lourenco Jesus    1326 POR Portugal             2½   0   26  27½ 4   0   
 106  103    Sharifov Tariyel            1018 AZE Azerbaijan           2½   0   25  25½ 4   1   
 107   72    Livnansky Michal            1546 SVK Slovakia              2   0   34½ 37  4   2   
 108  104    Bojovic Djordjije              0 MNE Montenegro            2   0   27½ 29  4   0   
 109  102    Calleja Urry Nick           1086 MLT Malta                 1   0   28½ 30½ 3   0 

Boys U10

Rank SNo. Name                        Rtg FED Club            Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1   19 Yilmaz Baver               1722 TUR Turkiye         7½   0   48½ 52  4   6   
   2   30 Gabadadze Gabriel          1569 GEO Georgia          7   0   46½ 48½ 5   5   
   3    4 Golubovic Erik             1868 CRO Croatia          7   0   44½ 47½ 4   7   
   4   29 Yardak Murat Kutay         1574 TUR Turkiye          7   0   43  46  5   6   
   5   27 Shen Tingrui               1605 GER Germany         6½   0   50  54  4   5   
   6   13 Kurt Ozgur Toprak          1749 TUR Turkiye         6½   0   49  53½ 4   5   
   7    5 Unsal Gorkem               1812 TUR Turkiye         6½   0   46  49  4   6   
   8   48 Odabasi Ruzgar             1484 TUR Turkiye         6½   0   44  48½ 5   6   
   9   31 Ambartsumian Tyhran        1564 ARM Armenia         6½   0   42½ 45½ 4   6   
  10   16 Kleschevnikov Arseny       1740 FID Fide            6½   0   41  45  5   6   
  11   46 Celebi Mehmet Alper        1501 TUR Turkiye          6   0   49  53½ 5   5   
  12    9 Gibala Adam                1783 POL Poland           6   0   45½ 49  4   4   
  13    3 Golis Wiktor               1870 POL Poland           6   0   43½ 46½ 4   5   
  14   32 Timushev Ilias             1562 FID Fide             6   0   41½ 44½ 5   5   
  15   53 Oz Ege                     1445 TUR Turkiye          6   0   40½ 44½ 5   5   
  16   11 Radzimski Antoni           1766 POL Poland           6   0   40½ 44  5   5   
  17   35 Vardi Daniel               1557 ISR Israel           6   0   38½ 41½ 5   5   
  18   33 Andrusevics Jegors         1561 LAT Latvia          5½   0   45  47  4   5   
  19   49 Bayramiclilar Yusuf Ruzgar 1480 TUR Turkiye         5½   0   44½ 49  5   4   
  20   55 Golikov Ivan               1412 FID Fide            5½   0   43  47½ 5   3   
  21   41 Develi Kemal Cagan         1528 TUR Turkiye         5½   0   42½ 44  4   4   
  22   44 Sason Noam                 1505 ISR Israel          5½   0   41  44  5   5   
  23   89 Sakotic Nikola                0 SRB Serbia          5½   0   40  43  4   4   
  24   57 Aghazada Mirnamig          1401 AZE Azerbaijan      5½   0   39½ 43  4   5   
  25   10 Landolsi Iyad              1766 FRA France          5½   0   39½ 42½ 4   4   
  26    2 Sahin Sarp                 1875 TUR Turkiye         5½   0   39  42  5   5   
  27   36 Brzezina Pawel             1546 POL Poland          5½   0   37  40  5   4   
  28   58 Petrovski Nikola           1387 MKD North Macedonia 5½   0   33½ 36  5   5   
  29   56 Kristesiashvili Andria     1407 GEO Georgia          5   0   48  52½ 5   5   
  30   23 Faryma Maksym              1646 POR Portugal         5   0   48  52  5   4   
  31   51 Bekmukhanov Sauran         1456 DEN Denmark          5   0   44½ 47½ 4   5   
  32    6 Nguyen Khoi                1809 BEL Belgium          5   0   42  46  5   3   
  33   26 Kiryttopoulos Ioannis      1605 GRE Greece           5   0   38  41  5   4   
  34   43 Toledo Hillel              1513 BEL Belgium          5   0   37½ 39½ 4   4   
  35   17 Rusu Lucas                 1739 ROU Romania          5   0   37  40  4   4   
  36   24 Sahbudak Baris Cinar       1646 TUR Turkiye          5   0   36½ 39½ 5   4   
  37   21 Nicot Valentin             1678 FRA France           5   0   34½ 37½ 4   3   
  38   25 Vorobyov Radmir            1630 FIN Finland          5   0   32½ 35½ 5   4   
  39   22 Varyemez Ali               1652 TUR Turkiye          5   0   32  35  5   5   
  40   64 Mammadzada Mammad          1296 AZE Azerbaijan      4½   0   43  44½ 5   3   
  41   14 Costalonga Riccardo        1743 ITA Italy           4½   0   42  46  5   4   
  42    7 Torres Rebolledo Alvaro    1794 ESP Spain           4½   0   40½ 44  4   4   
  43   68 Tasdemir Doruk             1285 TUR Turkiye         4½   0   40½ 43½ 5   3   
  44   37 Jimji Vitali               1543 MDA Moldova         4½   0   39½ 43  4   4   
  45   40 Petroff Vlad               1535 ROU Romania         4½   0   39½ 40  4   4   
  46    1 Jalving August             1938 DEN Denmark         4½   0   39  42  4   4   
  47   60 Hallmundarson Birkir       1370 ISL Iceland         4½   0   39  39½ 4   4   
  48    8 Mocic Ivano                1786 CRO Croatia         4½   0   38½ 41½ 4   3   
  49   83 Dinanath Hrdya                0 NED Netherlands     4½   0   38½ 41  4   3   
  50   15 Hangay Oliver              1742 HUN Hungary         4½   0   36  39  4   4   
  51   79 Budak Gokay                1100 TUR Turkiye         4½   0   35  37½ 4   4   
  52   50 Stepanyan Davit            1464 ARM Armenia         4½   0   34  36  5   4   
  53   81 Bekcioglu Aziz             1066 TUR Turkiye          4   0   42½ 45½ 4   3   
  54   65 Kudrin Ivan                1291 FID Fide             4   0   41  44½ 4   3   
  55   62 Rutkowski Feliks           1309 POL Poland           4   0   40½ 43½ 4   3   
  56   47 Anakok Deniz               1492 TUR Turkiye          4   0   38½ 42  4   3   
  57   59 Radnaev Leo                1383 AUT Austria          4   0   38½ 40  4   4   
  58   39 Saminskij Jan              1537 SUI Switzerland      4   0   36½ 39½ 4   3   
  59   73 Nieminen Oliver            1231 FIN Finland          4   0   35  38  4   4   
  60   12 Tellarini Lorenzo          1765 ITA Italy            4   0   34½ 36½ 4   3   
  61   74 Bulut Kemal                1218 TUR Turkiye          4   0   34  37  5   3   
  62   52 Dal Emir Saygin            1455 TUR Turkiye          4   0   33½ 36½ 4   3   
  63   90 Stremoukhov Maxym             0 UKR Ukraine          4   0   33½ 36½ 4   2   
  64   61 Livnansky Tomas            1341 SVK Slovakia         4   0   33½ 35  4   4   
  65   72 Polevoy Yusuf              1236 FID Fide             4   0   32½ 33  5   3   
  66   28 Gonzalez Argandona Manuel  1601 ESP Spain            4   0   32  35  5   3   
  67   18 Minga-Nagy Abel Inti       1722 HUN Hungary          4   0   32  35  4   3   
  68   82 Surakka Leevi              1038 FIN Finland          4   0   32  32½ 5   3   
  69   84 Dogru Ibrahim Halil           0 TUR Turkiye         3½   0   40  43  5   3   
  70   42 Policar Martin             1519 CZE Czechia         3½   0   40  41½ 5   3   
  71   54 Stanica Andrei             1434 ROU Romania         3½   0   37  40  5   3   
  72   20 Platonovs Nikolajs         1679 LAT Latvia          3½   0   36½ 38½ 4   3   
  73   63 Jasas Ignas                1303 LTU Lithuania       3½   0   32  34  4   3   
  74   70 Rynkjob Bastian            1250 DEN Denmark         3½   0   29  30½ 4   2   
  75   76 Babayev Yusif              1186 AZE Azerbaijan       3   0   41  44  5   2   
  76   45 Skytte Robert              1504 DEN Denmark          3   0   36½ 40  4   1   
  77   34 Vural Bedran Seyhmus       1559 TUR Turkiye          3   0   35  37  5   2   
  78   78 Shvayger Ariel             1145 UKR Ukraine          3   0   35  36½ 5   2   
  79   69 Karaolis Andreas           1271 CYP Cyprus           3   0   33  34½ 5   3   
  80   77 Feiertag Niklas            1175 AUT Austria          3   0   32½ 35  5   2   
  81   66 Morard Basile              1289 BEL Belgium          3   0   32  32½ 5   3   
  82   67 Brynjarsson Orvar Holm     1286 ISL Iceland          3   0   30½ 32½ 4   2   
  83   38 Djurovic Vuk               1540 MNE Montenegro       3   0   28½ 30½ 4   1   
  84   71 Kovacik Oliver             1243 ISL Iceland          3   0   27½ 28  5   3   
  85   80 Abbasov Ibrahim            1073 AZE Azerbaijan       3   0   26  26½ 5   2   
  86   91 Verlekar Vivaan               0 IRL Ireland         2½   0   30½ 32½ 4   1   
  87   88 Midem Ali Canel               0 TUR Turkiye         2½   0   29  31  4   1   
  88   75 To Nam Long                1214 MNC Monaco          2½   0   27  28½ 4   1   
  89   87 Ivanov Denis                  0 EST Estonia          2   0   28  30  4   1   
  90   86 Hradek Ondrej                 0 CZE Czechia          2   0   28  28½ 4   1   
  91   85 Gadimov Magsud                0 AZE Azerbaijan       1   0   27½ 29  3   0 

Boys U08

Rank SNo. Name                               Rtg FED Club       Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    2 Shogdzhiev Roman Sav              1747 FID Fide       7½   1   52½ 57  5   7   
   2    1 Llari Marc                        1769 FRA France     7½   1   49  52½ 4   7   
   3    7 Uzdemir Ali Poyraz                1566 TUR Turkiye    7½   1   49  51½ 4   7   
   4   10 Deepak Ambattu Rithvik            1523 SCO Scotland   6½   0   49½ 54½ 5   6   
   5   15 Azimov Yasin                      1437 AZE Azerbaijan 6½   0   47  50  4   6   
   6   12 Pang Ethan                        1467 ENG England    6½   0   46½ 50  5   6   
   7   18 Borshch Alexei                    1402 FID Fide       6½   0   45  47½ 5   5   
   8    3 Pasula Milos                      1647 SRB Serbia     6½   0   44½ 48½ 4   5   
   9   19 Li Yunqi                          1367 GER Germany    6½   0   44  47½ 4   6   
  10   21 Kolodziejczyk Boris               1350 FRA France     6½   0   40½ 44½ 4   6   
  11   33 Ejsymont Eryk                     1250 POL Poland      6   0   49½ 51  4   6   
  12   34 Szakolczai Alex                   1250 HUN Hungary     6   0   43½ 45  5   6   
  13   66 Kilic Inanc                          0 TUR Turkiye     6   0   41  45  4   5   
  14   81 Unsal Yusuf Kaan                     0 TUR Turkiye     6   0   39½ 43  4   6   
  15   16 Perez Solanas Hugo                1424 ESP Spain       6   0   39½ 42½ 5   6   
  16   46 Valisoy Nihad                     1154 AZE Azerbaijan  6   0   37  38½ 4   5   
  17    4 Pihlajamaki Niklas                1641 FIN Finland    5½   0   48½ 53  5   5   
  18   24 Lishoy Gengis Paratazham Dildarav 1338 ENG England    5½   0   45½ 49  5   4   
  19    8 Ilko-Toth Andras                  1545 HUN Hungary    5½   0   44½ 49  5   4   
  20   23 Kryshtafor Maksym                 1338 UKR Ukraine    5½   0   44  45½ 4   5   
  21   25 Zhang Junyi                       1335 ENG England    5½   0   43½ 46½ 5   5   
  22   85 Yildiz Ali Aras                      0 TUR Turkiye    5½   0   42½ 46½ 4   4   
  23   30 Peray Ata                         1268 TUR Turkiye    5½   0   42  45½ 5   5   
  24   40 Zajadlak Milosz                   1183 POL Poland     5½   0   41½ 45½ 5   4   
  25   52 Hisir Onur                        1086 TUR Turkiye    5½   0   38  41  5   5   
  26   74 Ozturk Efe                           0 TUR Turkiye    5½   0   38  40½ 4   5   
  27   53 Babkin Timofey Dm                 1075 FID Fide       5½   0   35½ 37  5   5   
  28   32 Kovacs Balazs                     1263 ROU Romania     5   0   46½ 50½ 5   4   
  29    5 Wu Chenshan                       1594 AUT Austria     5   0   46  50  4   5   
  30   17 Prokhorov Makar                   1419 FRA France      5   0   45½ 49½ 4   5   
  31   48 Wojtun Maksymilian                1134 POL Poland      5   0   40  44  5   5   
  32   27 Badescu Matei-Andrei              1299 ROU Romania     5   0   39½ 42  5   5   
  33   56 Abalmaz Pavlo                        0 UKR Ukraine     5   0   38  39½ 5   5   
  34   26 Cohen Israel                      1313 ISR Israel      5   0   37½ 40½ 5   5   
  35   31 Akcay Batin                       1265 TUR Turkiye     5   0   36½ 38  4   5   
  36   20 Lampos Charalampos                1355 GRE Greece      5   0   35  35½ 4   5   
  37   14 Varabiescu Petru                  1443 ROU Romania    4½   0   44  47½ 5   4   
  38   71 Meitzner Jonathan Franz              0 GER Germany    4½   0   42  46  5   4   
  39   44 Koyunoglu Omer Alp                1158 TUR Turkiye    4½   0   42  45  4   4   
  40   22 Guirado Lara Pablo                1346 ESP Spain      4½   0   41½ 45½ 5   3   
  41   38 Skouroupathis Kyriakos            1209 CYP Cyprus     4½   0   41  44½ 5   4   
  42   41 Korzeniowski Wojciech             1177 POL Poland     4½   0   41  43  4   4   
  43    9 Chen George                       1524 ENG England    4½   0   39½ 42½ 4   4   
  44   35 Akyuz Pars                        1238 TUR Turkiye    4½   0   39  41½ 4   4   
  45   63 Gasparyan Hayk                       0 ARM Armenia    4½   0   37½ 40  5   4   
  46   82 Valiev Denis                         0 FID Fide       4½   0   37½ 40  4   4   
  47   50 Tamiolakis Grigorios              1118 GRE Greece     4½   0   37  40½ 4   3   
  48   70 Larionov Serghei                     0 MDA Moldova    4½   0   37  39½ 5   4   
  49    6 Andre Tomas                       1575 SVK Slovakia   4½   0   34½ 37  5   4   
  50   61 Dushulin Roman                       0 FID Fide       4½   0   32½ 35  5   3   
  51   36 Tsulaia Giorgi                    1213 GEO Georgia     4   0   41  44  5   3   
  52   11 Tomashevich Daniel                1502 FIN Finland     4   0   38  40½ 4   4   
  53   37 Karaboga Neset Eren               1212 TUR Turkiye     4   0   38  40½ 4   3   
  54   68 Krajnc Maksim                        0 SLO Slovenia    4   0   37  40  4   2   
  55   45 Bodaks Maksimilians               1155 LAT Latvia      4   0   36  39  5   4   
  56   47 Popov Aleksandr And               1147 FID Fide        4   0   34½ 37½ 4   3   
  57   80 Troshani Henri                       0 ALB Albania     4   0   34  36  4   4   
  58   13 Barsov Mikhail                    1443 GER Germany     4   0   33  36  4   3   
  59   59 Destici Acar                         0 TUR Turkiye     4   0   31½ 33  5   4   
  60   29 Mrozowski Nikodem                 1281 POL Poland      4   0   30½ 31  4   3   
  61   64 Gombosi Svit                         0 SLO Slovenia    4   0   28  28½ 4   4   
  62   77 Rajuncas Nojus                       0 LTU Lithuania   4   0   26½ 28½ 4   3   
  63   43 Lutskiy Mikhail                   1170 CZE Czechia    3½   0   39  42  5   3   
  64   72 Munoz Xu Lain                        0 ESP Spain      3½   0   36½ 39½ 4   3   
  65   54 Malchev Nikola                    1054 BUL Bulgaria   3½   0   36½ 38½ 5   3   
  66   28 Friscic Jakov                     1282 CRO Croatia    3½   0   33  34½ 5   3   
  67   42 Zivic Luka                        1175 CRO Croatia    3½   0   32½ 33  5   3   
  68   39 Stoyanov Victor                   1202 MNC Monaco     3½   0   32  34½ 4   3   
  69   67 Koruk Hasan Teoman                   0 TUR Turkiye    3½   0   32  33½ 4   3   
  70   58 Burger Edgar                         0 AUT Austria     3   0   34  36½ 5   2   
  71   84 Wu Lucas                             0 AUT Austria     3   0   33  36  4   3   
  72   51 Panasiuk Stanislaw                1091 POL Poland      3   0   33  35  4   3   
  73   69 Kriuchkov Nikita                     0 MNC Monaco      3   0   32½ 35½ 4   2   
  74   79 Stoegerer Jonathan                   0 AUT Austria     3   0   32  34½ 4   1   
  75   60 Dolia Samarth                        0 IRL Ireland     3   0   30  31½ 4   2   
  76   57 Bento Goncalo Francisco              0 POR Portugal    3   0   29½ 31  5   2   
  77   55 Pierloot Siebe                    1054 BEL Belgium     3   0   28½ 31  5   2   
  78   73 Obradovic Jovan                      0 MNE Montenegro  3   0   27  28½ 5   3   
  79   78 Shevtsov Evsey                       0 FID Fide        3   0   25½ 26  5   2   
  80   49 Quaranta Matteo                   1126 ITA Italy      2½   0   34½ 36  4   2   
  81   83 Van Heinsbergen Jonathan             0 BEL Belgium    2½   0   28½ 29  4   1   
  82   76 Polevoy Adam                         0 FID Fide        2   0   32  32½ 4   1   
  83   75 Pallum Kaur                          0 EST Estonia     2   0   31½ 32  4   1   
  84   65 Hradek Martin                        0 CZE Czechia     2   0   28  29½ 4   1   
  85   62 Falzon Alexander                     0 MLT Malta       1   0   24½ 26  3   0 

Girls U18

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Club                 Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    2 WIM Mkrtchyan Mariam           2334 ARM Armenia              8½   0   47½ 52  4   8   
   2    3     Hrebenshchykova Yelyzaveta 2296 UKR Ukraine               7   0   45½ 49  4   5   
   3   13 WIM Hryzlova Sofiia            2092 UKR Ukraine              6½   0   49  53½ 4   6   
   4    1 IM  Garifullina Leya           2364 FID Fide                 6½   0   47½ 51½ 5   5   
   5    7 WIM Kanyamarala Trisha         2163 IRL Ireland              6½   0   45½ 49½ 5   6   
   6   10 WFM Sinitsina Anastassia       2149 EST Estonia              6½   0   44½ 48½ 4   5   
   7    8 WIM Nur-Mukhametova Alisa      2152 FID Fide                  6   0   47½ 51½ 5   5   
   8   11 WIM Lehaci Miruna-Daria        2115 ROU Romania               6   0   47  51  5   5   
   9   30     Donghvani Nia              1951 GEO Georgia               6   0   46  48  4   5   
  10    6 WFM Yakimova Mariya            2234 FID Fide                  6   0   43½ 47½ 4   5   
  11   16 WFM Loskutova Viktoriya        2076 FID Fide                  6   0   43½ 47½ 4   4   
  12    5 WFM Wikar Martyna              2252 POL Poland                6   0   38½ 42½ 5   5   
  13   22     Hakobyan Astghik           2035 ARM Armenia              5½   0   48  50½ 4   5   
  14   20 WFM Zhou Lulu                  2045 ESP Spain                5½   0   41  44  4   5   
  15   15 WFM Rodriguez Redondo Adhara   2088 ESP Spain                5½   0   39½ 43½ 5   5   
  16   19 WFM Dylag Emilia               2046 POL Poland               5½   0   37  40  5   5   
  17   21 WCM Marcinczyk Monika          2045 POL Poland               5½   0   36½ 39  5   5   
  18   23 WFM Galvan Cipriani Viviana    2024 ESP Spain                 5   0   46½ 50  5   4   
  19   32 WCM Can Isil                   1924 TUR Turkiye               5   0   44  44½ 5   4   
  20   31 WCM Ismayil Malak              1941 AZE Azerbaijan            5   0   42  45½ 5   4   
  21   50     Seker Bilgesu              1678 TUR Turkiye               5   0   42  45½ 4   4   
  22   25     Sulyok Eszter              2008 HUN Hungary               5   0   41½ 45  4   4   
  23   27 WFM Levitan Ronit              1989 ISR Israel                5   0   39½ 42½ 5   3   
  24   48     Elma Muge                  1708 TUR Turkiye               5   0   39½ 40  4   4   
  25    4 WFM Lhotska Anna               2287 CZE Czechia               5   0   36½ 40½ 4   5   
  26    9 WFM Pipiras Filipa Fortuna     2149 POR Portugal              5   0   36½ 39½ 5   4   
  27   18 WCM Obada Ema                  2054 ROU Romania               5   0   36½ 39½ 4   4   
  28   17 WCM Ince Safiye Oyku           2073 TUR Turkiye               5   0   35½ 39  5   4   
  29   24     Kroliczek Gabriela         2011 POL Poland                5   0   34  36½ 4   5   
  30   46     Djordjevic Nevena          1731 SRB Serbia               4½   0   43½ 45½ 4   4   
  31   43     Qasem Huda                 1771 ISR Israel               4½   0   42½ 46  4   4   
  32   35     Popovic Mateja             1870 MNE Montenegro           4½   0   37  40  5   4   
  33   38     Ostensson Julia            1847 SWE Sweden               4½   0   35½ 39  4   3   
  34   12 WFM Mihailova Alina            2102 MDA Moldova              4½   0   34½ 37½ 4   4   
  35   26 WCM Czarnecka Lidia            2005 POL Poland                4   0   43  45  5   3   
  36   44     Nowak Roksana              1765 POL Poland                4   0   41½ 44½ 4   3   
  37   53     Cengel Edibe Eylul         1612 TUR Turkiye               4   0   41  45  5   2   
  38   40     Ozbek Busra                1824 TUR Turkiye               4   0   39½ 42  5   3   
  39   34     Zhuang Yongzhe             1881 SUI Switzerland           4   0   39  41½ 4   2   
  40   37     Lordier Sophia             1865 FRA France                4   0   38½ 41½ 5   4   
  41   29 WFM Babayeva Nasrin            1979 AZE Azerbaijan            4   0   38½ 41½ 5   2   
  42   14     Blanquet Camille           2090 FRA France                4   0   36½ 39½ 4   3   
  43   49     Maghlakelidze Rusudan      1700 GEO Georgia               4   0   36  39½ 5   1   
  44   41     Ivanecka Natalia           1823 SVK Slovakia              4   0   34½ 37½ 5   3   
  45   28 WFM Ruzic Pia Marie            1987 SLO Slovenia              4   0   34½ 37½ 4   3   
  46   54 WCM Duru Ipek                  1586 TUR Turkiye               4   0   34½ 37  4   2   
  47   39     Gabbani Sara               1844 ITA Italy                 4   0   33½ 36½ 5   2   
  48   42     Den Heijer Rolinde         1800 NED Netherlands           4   0   32  34  4   4   
  49   51     Palamarevic Mina           1668 SRB Serbia                4   0   30½ 32½ 4   3   
  50   56     Maciulaityte Barbora       1566 LTU Lithuania            3½   0   36½ 40  4   2   
  51   36     Rudolph Eva                1870 GER Germany              3½   0   35½ 38  4   2   
  52   62     Aladag Begum               1469 TUR Turkiye              3½   0   33  35½ 4   3   
  53   47     Carevic Milica             1714 SRB Serbia               3½   0   32½ 35½ 5   2   
  54   45     Koksa Jelena               1741 CRO Croatia              3½   0   32  35  5   2   
  55   58     Shevtsova Stefania         1555 FID Fide                 3½   0   31  33  4   2   
  56   64     Bicaklioglu Dilara         1335 TUR Turkiye              3½   0   29½ 31½ 4   3   
  57   66     Hodzic Elma                   0 BIH Bosnia & Herzegovina 3½   0   22½ 23  5   1   
  58   33     Siekanska Zuzanna          1898 POL Poland                3   0   36  39½ 4   2   
  59   52     Nadanyan Kiti              1616 ARM Armenia               3   0   34½ 36½ 4   1   
  60   61 WCM Saraci Rinesa              1490 KOS Kosova                3   0   29½ 30  5   2   
  61   60     Zrmanovka Mihaela          1497 MKD North Macedonia       3   0   29½ 30  4   3   
  62   55     Kongskov Andrea            1574 DEN Denmark              2½   0   31  31½ 5   1   
  63   57     Marinovic Sara             1555 AUT Austria              2½   0   28½ 29  5   2   
  64   63     Navez Alice                1418 BEL Belgium               2   ½   27½ 28  5   0   
  65   59     Lazareva Emilie            1510 NOR Norway                2   ½   27  27½ 5   1   
  66   65     Lele Emili                 1273 LAT Latvia                ½   0   26½ 28½ 5   0 

Girls U16

Rank SNo.     Name                            Rtg FED Club                 Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    6     Manko Mariya                   2085 UKR Ukraine               7   0   45  48½ 4   6   
   2    2 WFM Karacsonyi Kata                2109 HUN Hungary               7   0   44  48  4   5   
   3   13     Zabrzanska Weronika            1992 POL Poland                7   0   40  42½ 5   5   
   4    8 WFM Schippke Manon                 2037 FRA France               6½   0   50  51½ 4   5   
   5   19     Kochavi Dana                   1928 ISR Israel               6½   0   48½ 52  5   4   
   6    4 WFM Shvedova Alexandra             2090 FID Fide                 6½   0   46  50  5   4   
   7    1 WFM Karmanova Olga Dm.             2196 FID Fide                 6½   0   44  47  5   6   
   8    3 WFM Blokhin Sofia                  2098 EST Estonia              6½   0   41  44  5   6   
   9   29 WCM Cherepanova Evita              1822 FID Fide                  6   0   42½ 46  5   6   
  10    5 WFM Aydin Gulenay                  2086 TUR Turkiye               6   0   41  44  5   4   
  11   10     Cornileau Juliette             2016 FRA France                6   0   40  41½ 4   5   
  12   11     Tashkinova Sofiia              2006 ISR Israel                6   0   39  43  5   5   
  13    9     Siekanska Maria                2029 POL Poland                6   0   39  42  5   6   
  14   25     Mustu Hatice Asli              1876 TUR Turkiye              5½   0   46  50  5   4   
  15   53     Sichinava Mariam               1596 GEO Georgia              5½   0   46  49½ 4   5   
  16    7     Mihelic Vesna                  2057 SLO Slovenia             5½   0   43½ 46½ 4   4   
  17   12 WFM Ter-Avetisjana Agnesa Stepania 1996 LAT Latvia               5½   0   42  45  4   4   
  18   23 WFM Petricenco Ana                 1915 MDA Moldova              5½   0   41  43½ 5   3   
  19   17     Orian Noga                     1947 ISR Israel               5½   0   40½ 44½ 5   5   
  20   34     Baloglu Dila                   1758 TUR Turkiye              5½   0   39  40½ 4   5   
  21   15 WFM Ciftci Zeynep                  1970 TUR Turkiye              5½   0   38½ 41  5   5   
  22   22     Musabayeva Diana               1919 BEL Belgium              5½   0   38½ 40  5   4   
  23   56     Micheli Elora                  1576 FRA France               5½   0   36½ 39½ 5   4   
  24   48     Alagoz Zumra Meryem            1658 TUR Turkiye               5   0   48½ 53½ 4   3   
  25   26 WCM Gasimova Samra                 1870 AZE Azerbaijan            5   0   48  51  4   3   
  26   36     Kalenichenko Alina             1752 FID Fide                  5   0   46  50½ 4   4   
  27   24 WFM Shuqja Klean                   1876 ALB Albania               5   0   42½ 45½ 4   4   
  28   14 WCM Barwinska Ewa                  1989 POL Poland                5   0   42  46  4   4   
  29   21     Yilmaz Gokcen                  1921 TUR Turkiye               5   0   38½ 41  5   5   
  30   70     Ozgor Ezel                     1422 TUR Turkiye               5   0   34  37  4   5   
  31   38     Kipik Feyza                    1727 TUR Turkiye               5   0   31½ 33  4   5   
  32   28     Akat Elifnaz                   1826 TUR Turkiye              4½   0   42½ 45  4   3   
  33   47     Tadic Ana                      1677 SRB Serbia               4½   0   41  42½ 4   3   
  34   27 WCM Sheikh Anum                    1851 ENG England              4½   0   39½ 42  5   3   
  35   49 WCM Zavivaeva Emilia               1650 FID Fide                 4½   0   39  42  4   3   
  36   16     Deak-Sala Emilia               1955 AUT Austria              4½   0   38  41  4   4   
  37   18     Diez Agathe                    1936 FRA France               4½   0   38  41  4   3   
  38   30     Bondar Daria                   1811 UKR Ukraine              4½   0   37  40  4   4   
  39   67     Nasibova Narmin                1459 AZE Azerbaijan           4½   0   36½ 39½ 4   4   
  40   74     Askaryan Aneta                 1360 ARM Armenia              4½   0   35½ 38½ 4   4   
  41   52     Kalamoukou Giolanta            1603 GRE Greece               4½   0   35½ 38  5   3   
  42   63     Zubova Darja                   1501 LAT Latvia               4½   0   34  35½ 4   4   
  43   33     Cordes Jule                    1759 NED Netherlands          4½   0   33  35½ 5   3   
  44   43     Soares Sara Joana De Moura Pe  1710 POR Portugal             4½   0   33  35½ 4   3   
  45   73     Kavakopoulou Ioulia Anastasia  1375 GRE Greece               4½   0   30½ 33½ 4   2   
  46   42     Shukurova Aydan                1715 AZE Azerbaijan            4   0   41½ 43½ 4   3   
  47   35     Grimault Leane                 1754 FRA France                4   0   41  45  5   4   
  48   40     Lobo Pereira Arami             1719 ESP Spain                 4   0   40½ 43½ 5   4   
  49   75     Ermemis Zehra Ece              1233 TUR Turkiye               4   0   37  40  5   4   
  50   51     Jafarova Aysel                 1615 AZE Azerbaijan            4   0   37  39½ 4   3   
  51   45     Markova Karolina               1699 CZE Czechia               4   0   35½ 38  4   4   
  52   20     Putar Lara                     1922 IRL Ireland               4   0   34  36½ 4   3   
  53   55     Helgadottir Idunn              1591 ISL Iceland               4   0   33  35  4   4   
  54   68     Acar Ilayda                    1452 TUR Turkiye               4   0   32½ 35  4   2   
  55   44     Nordquelle Amelia              1703 NOR Norway               3½   0   39½ 42  5   3   
  56   31     Radenkovic Mila                1783 SRB Serbia               3½   0   38½ 40½ 5   2   
  57   62     Koyuncu Haticesu               1515 TUR Turkiye              3½   0   36½ 39½ 5   2   
  58   32     Kapolkova Greta                1776 SVK Slovakia             3½   0   34  36½ 4   2   
  59   54     Zetocha Adela                  1595 SVK Slovakia             3½   0   33  35½ 5   2   
  60   72     Griksaite Egle                 1398 LTU Lithuania            3½   0   32  34½ 5   3   
  61   57     Berezovsky Fiorina             1572 MNC Monaco               3½   0   31  33  4   3   
  62   60     Kovac Petra                    1535 CRO Croatia              3½   0   30  31½ 5   3   
  63   39     Humbatova Nazli                1720 AZE Azerbaijan            3   0   39  42½ 5   2   
  64   41     Puia Alexia-Teodora            1718 ROU Romania               3   0   38  40½ 4   1   
  65   37     Pohle Saskia                   1731 GER Germany               3   0   35½ 38  4   3   
  66   71     Babajic Ehlimana               1408 BIH Bosnia & Herzegovina  3   0   33½ 35  5   3   
  67   64     Roymans Liese                  1488 BEL Belgium               3   0   32½ 34  4   1   
  68   58     Radej Pika                     1550 SLO Slovenia              3   0   30½ 32½ 5   1   
  69   50     Hoanca Alexia-Ioana            1644 ROU Romania               3   0   28  29½ 5   2   
  70   61     Mosurovic Milena               1527 MNE Montenegro           2½   0   36  39  5   1   
  71   66     Turunz Dilek                   1485 TUR Turkiye              2½   0   31  32½ 5   1   
  72   59     Glover Sharon                  1544 ITA Italy                2½   0   29  30½ 4   1   
  73   65     Ajradinoska Indzi              1486 MKD North Macedonia      2½   0   28  30  4   1   
  74   76     Lappi Utu                      1166 FIN Finland               2   0   32½ 33½ 4   1   
  75   69     Bruntse Caroline Lindegaard    1424 DEN Denmark               2   0   28½ 31  5   1   
  76   46     Chuchukova Stefani             1684 BUL Bulgaria             1½   0   31½ 33  5   1 

Girls U14

Rank SNo.     Name                         Rtg FED Club                 Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    2 WFM Kleymenova Valeria          2141 FID Fide                 7½   0   48½ 53  4   7   
   2    1 FM  Zhapova Yana                2220 FID Fide                  7   0   50  55  4   6   
   3   56     Moskalets Sofiia            1430 UKR Ukraine               7   0   49  53½ 4   6   
   4   22     Tsetskhladze Mariam         1692 GEO Georgia               7   0   43  46  4   7   
   5    8 WFM Kirtadze Anastasia          1828 GEO Georgia              6½   0   50  53½ 4   6   
   6   16     Volchkova Alena             1747 FID Fide                 6½   0   44½ 48  4   6   
   7    6     Arora Tashika               1908 ENG England              6½   0   43½ 48  4   6   
   8   18 WCM Maria Lia-Alexandra         1721 ROU Romania              6½   0   43  46½ 4   6   
   9    9     Trunz Michelle              1822 GER Germany               6   0   49  53  5   5   
  10   31     Iordache Alexia-Andreea     1629 ROU Romania               6   0   49  52  5   5   
  11   40     Kawa Anna                   1574 POL Poland                6   0   46  50  4   6   
  12   28     Nuriyeva Nurtan             1656 AZE Azerbaijan            6   0   45  47½ 4   4   
  13   25     Tirpan Ceren                1673 TUR Turkiye               6   0   44½ 47  5   4   
  14    5     Toth Lili                   1927 HUN Hungary               6   0   41½ 45½ 5   6   
  15   30     Mullyaminova Sofiya         1653 FID Fide                  6   0   41½ 45½ 4   6   
  16    4     Abdinova Narmin             1946 AZE Azerbaijan           5½   0   47  50½ 4   4   
  17   10     Arzur Maia                  1808 FRA France               5½   0   43½ 47½ 4   5   
  18   15     Kobak Polina                1759 ARM Armenia              5½   0   43  46½ 5   4   
  19   19     Tabermakova Leila           1716 FID Fide                 5½   0   38½ 42  5   5   
  20   14     Pinyol I Llora Julia        1760 ESP Spain                5½   0   38  41½ 5   5   
  21   12 WCM Novomeska Karin             1797 SVK Slovakia             5½   0   35½ 39  4   5   
  22   13     Lazsadi Kerka Lilla         1763 HUN Hungary              5½   0   35  37½ 5   4   
  23   11     Darmaeva Nomina             1804 FID Fide                  5   0   42½ 45  5   5   
  24   63     Buyuk Elvin Esma            1354 TUR Turkiye               5   0   42  46  5   3   
  25   24 WCM Yildiz Elif Zeren           1679 TUR Turkiye               5   0   42  44½ 5   3   
  26   68     Mkrtchyan Anahit H.         1283 ARM Armenia               5   0   41½ 45½ 4   5   
  27   48     Petrenko Maryna             1507 UKR Ukraine               5   0   40  43  5   4   
  28   36     Kucuk Aybike                1605 TUR Turkiye               5   0   38  40½ 4   5   
  29   32     Avetisyan Ani               1625 ARM Armenia               5   0   37½ 38  4   5   
  30   39     Paralieu Emma               1590 FRA France                5   0   36  36½ 4   4   
  31   38     Feng Elysia                 1592 NED Netherlands           5   0   34  35½ 4   4   
  32   23     Omeri Eklea                 1685 ALB Albania               5   0   32½ 35  5   3   
  33   20     Karacsonyi Luca             1706 HUN Hungary               5   0   32  34½ 4   4   
  34   61     Bursali Ela                 1369 TUR Turkiye              4½   0   42½ 47  4   3   
  35   29     Zhezhovska Monika           1654 MKD North Macedonia      4½   0   41  43½ 5   4   
  36   37     Papadopoulou Marilena       1597 GRE Greece               4½   0   40  42½ 5   4   
  37   33     Guid Taja                   1619 SLO Slovenia             4½   0   39½ 43  5   2   
  38   58     Gedik Eylul Ceren           1411 TUR Turkiye              4½   0   39  42½ 5   3   
  39   17     Stankovic Andrea            1725 SRB Serbia               4½   0   39  41½ 5   4   
  40   43     Mutlu Ezgi                  1536 TUR Turkiye              4½   0   37  39½ 4   4   
  41   21     Sumarriva Paulin Jade       1693 FRA France               4½   0   36  38½ 5   4   
  42   27     Sureda Gonzalez Cristina    1660 ESP Spain                4½   0   34½ 36½ 5   3   
  43   64     Karadas Hena                1346 TUR Turkiye               4   0   42  46  4   4   
  44   57     Karatiken Beray             1412 TUR Turkiye               4   0   39½ 43½ 4   2   
  45   47     Ingel Mica Bar              1517 ISR Israel                4   0   37½ 40  5   4   
  46   35     Tsapaki Asimenia            1608 GRE Greece                4   0   37½ 39½ 5   4   
  47   59     Susin Derya Defne           1396 TUR Turkiye               4   0   37  40½ 5   2   
  48   51     Jansone Melanija Luize      1472 LAT Latvia                4   0   37  40½ 4   2   
  49   41     Irgit Arina                 1557 FID Fide                  4   0   36  38½ 4   4   
  50   67     Oztay Rezzan                1297 TUR Turkiye               4   0   36  38½ 4   3   
  51    7     Ciarletta Iris              1846 FRA France                4   0   33  36½ 5   4   
  52   26     Cymbron Victoria            1660 POR Portugal              4   0   31  31½ 4   3   
  53   50     Popczynska Maja             1487 POL Poland               3½   0   38½ 41½ 5   2   
  54   45     Galstyan Maria              1521 ARM Armenia              3½   0   37½ 38  4   3   
  55   46     Horvathova Hana             1520 SVK Slovakia             3½   0   35½ 37  5   3   
  56   54     Ulus Ekin                   1462 TUR Turkiye              3½   0   35½ 36  5   3   
  57    3     Stoll Lucia                 2021 FRA France               3½   0   35  37½ 5   2   
  58   44     Shadrina Eva                1525 EST Estonia              3½   0   35  37½ 4   3   
  59   42     Bruntse Kathrine Lindegaard 1556 DEN Denmark              3½   0   34½ 36½ 5   1   
  60   53     Abbasova Zarifa             1464 AZE Azerbaijan           3½   0   34  36½ 5   2   
  61   52     Dobsa Emma                  1466 CZE Czechia              3½   0   34  36  5   3   
  62   71     Aydin Erem                  1204 TUR Turkiye              3½   0   30½ 33  4   2   
  63   75     Dukic Teona                    0 BIH Bosnia & Herzegovina 3½   0   28½ 30½ 4   2   
  64   60     Djukic Katarina             1391 MNE Montenegro           3½   0   28½ 30  4   2   
  65   65     Parisi Ludovica             1319 ITA Italy                3½   0   27  29  4   3   
  66   69     Engel Ecrin Tuana           1262 TUR Turkiye               3   0   34  35½ 4   2   
  67   72     Recica Jona                 1202 KOS Kosova                3   0   33½ 34  4   3   
  68   74     Sofieva Alexandra           1107 FIN Finland               3   0   29  31  4   2   
  69   55     Zovko Josipa                1448 CRO Croatia               3   0   27½ 29½ 4   0   
  70   66     Nordahl Christine           1302 NOR Norway                3   0   26½ 27  4   2   
  71   62     Burssens Maya               1366 BEL Belgium              2½   0   35½ 38  4   2   
  72   49     Bitca Emilia                1502 MDA Moldova              2½   0   34  35½ 4   2   
  73   73     Remeikaite Rugile           1145 LTU Lithuania             2   0   28½ 31  5   2   
  74   76     Jonsdottir Katrin Maria        0 ISL Iceland               2   0   25½ 26  4   1   
  75   70     Pinet Valentine             1217 BEL Belgium               1   0   28½ 30  4   0   
  76   34     Hristova Ivelina            1618 BUL Bulgaria              0   0   26  27  0   0 

Girls U12

Rank SNo.     Name                           Rtg FED Club            Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    2     Preobrazhenskaya Diana        1930 FID Fide            7½   0   47½ 49½ 5   7   
   2   10     Iudina Veronika               1686 FID Fide             7   ½   47  51½ 4   5   
   3    9     Goriachkina Oksana            1694 FID Fide             7   ½   47  50½ 4   5   
   4    6     Mgeladze Kesaria              1763 GEO Georgia         6½   0   50  54½ 4   5   
   5   22     Caku Kler                     1562 ALB Albania         6½   0   46  48  5   4   
   6    8     Dicen Elis Denele             1732 ENG England         6½   0   45  49  5   5   
   7   11     Ivashentseva Dominika         1650 FID Fide            6½   0   44½ 47½ 4   5   
   8   18     Huseynova Lala                1583 AZE Azerbaijan      6½   0   42½ 47  4   6   
   9   25 WCM Bashirli Saadat               1541 AZE Azerbaijan       6   0   49  53½ 4   5   
  10    3     Sickmann Lisa                 1888 GER Germany          6   0   44  48½ 4   6   
  11   19     Kalandadze Mariam             1573 GEO Georgia          6   0   44  48½ 4   5   
  12   16     Mokeeva Zlata                 1600 FID Fide             6   0   44  48  4   6   
  13    4 WCM Shatil Or                     1862 ISR Israel           6   0   42  45½ 4   4   
  14   24     Aydogan Arya                  1552 TUR Turkiye          6   0   41½ 45½ 5   4   
  15   33     Skramstad Oda Kofoed          1452 NOR Norway           6   0   41½ 44  4   6   
  16   52     Ucar Duru                     1330 TUR Turkiye          6   0   40½ 43½ 4   5   
  17   43     Lajdamik Kinga                1418 POL Poland           6   0   40  42½ 5   6   
  18    1     Kuznecova Marija              2024 LAT Latvia          5½   0   46½ 50½ 4   4   
  19   61     Aksoy Duru                    1264 TUR Turkiye         5½   0   44½ 48½ 4   4   
  20    5 WCM Ismayilova Khanim             1811 AZE Azerbaijan      5½   0   39  42½ 5   5   
  21   26     Beber Anja                    1539 SLO Slovenia        5½   0   39  42  4   3   
  22   65     Nahapetyan Ani                1248 ARM Armenia         5½   0   38½ 42  5   5   
  23   39     Zengin Ovgu                   1431 TUR Turkiye         5½   0   38½ 41½ 5   5   
  24   23     Trunz Tamila                  1558 GER Germany         5½   0   36½ 39½ 4   5   
  25    7     Bagas Ana                     1748 SRB Serbia          5½   0   36  39½ 4   4   
  26   45     Krkyasharyan Sona             1410 ARM Armenia          5   0   47  51½ 5   4   
  27   12     Haasova Timea                 1645 SVK Slovakia         5   0   45  48  5   4   
  28   14     Alfano Emilie                 1602 FRA France           5   0   44½ 48½ 5   5   
  29   40     Celik Fatma Nisa              1424 TUR Turkiye          5   0   43½ 45  5   4   
  30   67     Emekli Melis                  1230 TUR Turkiye          5   0   42  45½ 5   4   
  31   41     Sahin Cagla Yudum             1422 TUR Turkiye          5   0   40½ 42½ 5   4   
  32   21     Bernard Ines                  1564 FRA France           5   0   38  41  4   3   
  33   60     Aslan Ela                     1269 TUR Turkiye          5   0   35½ 38  4   5   
  34   72     Kayar Duru                    1148 TUR Turkiye          5   0   33½ 37  4   3   
  35   29     Molnar Dalma Reka             1508 HUN Hungary          5   0   32½ 34  4   4   
  36   47     Yazici Zumral                 1368 TUR Turkiye         4½   0   45½ 50  5   4   
  37   51     Zarkua Anastasia              1333 GEO Georgia         4½   0   42  45  5   4   
  38   50     Gunasti Latife Yade           1341 TUR Turkiye         4½   0   42  44½ 4   2   
  39   48     Kalyoncu Beren                1353 TUR Turkiye         4½   0   40½ 42  5   3   
  40   13     Aldea Maria-Antonia           1643 ROU Romania         4½   0   38½ 42  4   4   
       70     Zeybek Kayla Nil              1176 TUR Turkiye         4½   0   38½ 42  4   4   
  42   42     Oflaz Fatma Zehra             1419 TUR Turkiye         4½   0   38½ 41½ 5   4   
  43   37     Kontogianni Vasiliki (Vivian) 1438 GRE Greece          4½   0   38½ 40  5   4   
  44   15     Derlich Sarah Sima            1600 DEN Denmark         4½   0   38  41  4   4   
  45   74     Pehlivan Oyku                 1123 TUR Turkiye         4½   0   37  40½ 4   3   
  46   32     Voronaya Eva                  1473 FID Fide            4½   0   36½ 39½ 5   4   
  47   53     Danielyan Lilia               1327 ARM Armenia         4½   0   36½ 39  5   4   
  48   69     Sehirli Hayat                 1202 TUR Turkiye         4½   0   36  39  5   4   
  49   49     Mutlu Julide Aysu             1350 TUR Turkiye         4½   0   35  37½ 5   4   
  50   54     Aslan Rengin                  1318 TUR Turkiye         4½   0   35  36½ 4   4   
  51   46     Turdiyeva Maryam              1390 AUT Austria         4½   0   34  36½ 5   3   
  52   17     Biro Beata                    1599 HUN Hungary         4½   0   32  35  5   4   
  53   34     Michalska Lena                1447 POL Poland           4   0   40½ 43½ 5   3   
  54   66     Huseynova Dinara              1240 AZE Azerbaijan       4   0   38  41½ 4   3   
  55   30     Briem Gudrun Fanney           1505 ISL Iceland          4   0   37½ 40½ 5   2   
  56   35     Viti Greta                    1447 ITA Italy            4   0   37½ 39  4   4   
  57   83     Doolin Bedhbh                    0 IRL Ireland          4   0   36½ 40  5   4   
  58   20     Li Anna Sofie                 1566 DEN Denmark          4   0   36  39  5   3   
  59   58     Yamshchikova Alisa            1282 UKR Ukraine          4   0   35½ 37  5   4   
  60   56     Lindholm Linnea Reinfjord     1304 NOR Norway           4   0   32  33½ 4   4   
  61   28     Slivova Linda                 1523 CZE Czechia          4   0   31  32½ 4   4   
  62   27     Buchtova Viktorie             1537 CZE Czechia         3½   0   36½ 39½ 4   2   
  63   55     Levitan Liel                  1316 ISR Israel          3½   0   36  38½ 5   3   
  64   31     Zagorac Lara                  1502 CRO Croatia         3½   0   35½ 38½ 4   1   
  65   59     Isopescu Iulia Elena          1272 ROU Romania         3½   0   35½ 37½ 4   3   
  66   80     Karadayi Ozlem                1045 TUR Turkiye         3½   0   33½ 36  4   2   
  67   71     Daggul Begum                  1150 TUR Turkiye         3½   0   32½ 34½ 4   2   
  68   38     Shehzad Alina                 1438 NOR Norway          3½   0   32  34  5   3   
  69   76     Kilic Melis                   1112 TUR Turkiye         3½   0   31  33½ 4   2   
  70   57     Heibo Amalie Linnea           1285 NOR Norway          3½   0   26½ 28  4   3   
  71   63     Petergova Stella              1259 ESP Spain            3   0   36  39½ 5   0   
  72   62     Ceruta Alexandra              1264 MDA Moldova          3   0   35½ 38½ 4   2   
  73   36     Valente Sofia                 1440 POR Portugal         3   0   32  34½ 4   2   
  74   78     Velkoska Ivana                1086 MKD North Macedonia  3   0   32  34  4   2   
  75   73     Solskinnsbakk Emthe           1144 NOR Norway           3   0   31½ 33½ 5   3   
  76   81     Donmez Elif                   1038 TUR Turkiye          3   0   31½ 33½ 5   1   
  77   84     Doolin Nemhain                   0 IRL Ireland          3   0   29½ 32  4   1   
  78   68     Aglinskyte Marta              1208 LTU Lithuania        3   0   29½ 31  5   2   
  79   75     Heldenbergh Izia              1117 BEL Belgium          3   0   27  28½ 3   2   
  80   85     Mitraka Chrysa                   0 SCO Scotland        2½   0   32½ 35  4   1   
  81   79     Koksa Agata                   1054 CRO Croatia         2½   0   29½ 31½ 5   2   
  82   64     Pham Kieu Khanh               1251 BEL Belgium         2½   0   29½ 31  5   2   
  83   44     Speerli Maria                 1416 SUI Switzerland     2½   0   26½ 28  4   1   
  84   77     Thornton Hayley               1090 MLT Malta            2   1   27½ 29  4   1   
  85   82     Smilevska Nade                1020 MKD North Macedonia  2   0   30½ 32  4   1 

Girls U10

Rank SNo. Name                           Rtg FED Club                 Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    4 Lampou Marianta               1415 GRE Greece               8½   0   50  53  4   8   
   2   12 Zavivaeva Kristina            1313 FID Fide                 7½   0   51  55  5   7   
   3   24 Mirzaliyeva Leyla             1226 AZE Azerbaijan            7   0   51  55  4   6   
   4   27 Harutyunyan Gabriela          1201 ARM Armenia              6½   0   47½ 51  4   5   
   5   15 Berezovskaya Arina            1290 FID Fide                 6½   0   46½ 49½ 5   6   
   6    7 Sahin Zeynep Duru             1379 TUR Turkiye              6½   0   43½ 45  5   6   
   7    6 Abak Tuana                    1406 TUR Turkiye               6   0   46½ 50½ 5   6   
   8    5 Oksanen Maria                 1411 FIN Finland               6   0   45½ 49½ 5   6   
   9   25 Torun Selin                   1226 TUR Turkiye               6   0   45½ 48  5   5   
  10    8 Ejsymont Blanka               1359 POL Poland                6   0   45  48  4   5   
  11   39 Svitenko Solomiia             1123 UKR Ukraine               6   0   44  49  5   5   
  12   20 Gulishyan Eseniya             1258 FID Fide                  6   0   41  42½ 4   6   
  13    2 Rida Ruqayyah                 1499 ENG England               6   0   39½ 43  4   5   
  14    1 Bassari Senem Gul             1638 TUR Turkiye              5½   0   47  51  4   5   
  15   38 Popova Serafima P.            1124 FID Fide                 5½   0   40½ 43  5   3   
  16   34 Kacar Defne                   1161 TUR Turkiye              5½   0   39  42  5   5   
  17    9 Sunea Sara Maria              1355 ROU Romania               5   0   47½ 49  5   5   
  18   13 Popczynska Michalina          1305 POL Poland                5   0   43½ 47  5   4   
  19   22 Kedelidze Aneta               1237 GEO Georgia               5   0   41½ 45  4   4   
  20   18 Rzadkowska Kaja               1278 POL Poland                5   0   41  45½ 4   4   
  21   14 Hangay Lilla                  1301 HUN Hungary               5   0   41  44½ 4   4   
  22   40 Gailevska Milana              1111 LAT Latvia                5   0   39  42½ 4   3   
  23    3 Kovalskyy Alicia              1472 GER Germany               5   0   39  41½ 4   5   
  24   21 Kusova Nikola                 1251 CZE Czechia               5   0   37½ 40½ 5   4   
  25   45 Bogday Gunes                  1010 TUR Turkiye               5   0   37½ 40  5   4   
  26   19 Ungaeva Sofia                 1270 FID Fide                  5   0   37½ 39½ 5   4   
  27   32 Cakar Zeynep                  1173 TUR Turkiye               5   0   37½ 39  4   5   
  28   16 Gurevich Michele              1282 FRA France                5   0   37  39  4   4   
  29   23 Rajlic Irina                  1228 SRB Serbia                5   0   33½ 36½ 5   4   
  30   63 Savchenko Iryna                  0 UKR Ukraine              4½   0   42  46  4   4   
  31   42 Zavivaeva Angelina            1067 FID Fide                 4½   0   40½ 44  4   4   
  32   62 Sahin Maya                       0 TUR Turkiye              4½   0   39  42½ 5   3   
  33   54 Izan Idil                        0 TUR Turkiye              4½   0   38  41½ 5   4   
  34   28 Lackova Lucie                 1186 CZE Czechia              4½   0   38  40½ 4   4   
  35   65 Yildirim Ela Alya                0 TUR Turkiye              4½   0   37  40½ 4   3   
  36   60 Ozkan Ayla Melis                 0 TUR Turkiye              4½   0   32½ 34½ 5   4   
  37   35 Alejunaite Milda              1152 LTU Lithuania            4½   0   32  34  4   4   
  38   50 Didin Elif                       0 TUR Turkiye              4½   0   31½ 33½ 5   4   
  39   55 Jordan Christina                 0 SUI Switzerland           4   0   43  46  4   4   
  40   49 Cevik Zeynep Naz                 0 TUR Turkiye               4   0   40½ 43  4   4   
  41   59 Ozdundar Zeren                   0 TUR Turkiye               4   0   38  39½ 4   2   
  42   10 Biro Csilla                   1347 HUN Hungary               4   0   37½ 40½ 4   4   
  43   37 Mutafoglu Sare                1146 TUR Turkiye               4   0   36  39  4   2   
  44   33 Baruch Amit                   1169 ISR Israel                4   0   35½ 38  4   3   
  45   56 Kazik Zeynep Azra                0 TUR Turkiye               4   0   35  36½ 5   3   
  46   44 Nanu Alexandra-Gabriela       1039 ROU Romania               4   0   34½ 36½ 5   3   
  47   26 Anseeuw Emma                  1216 FRA France                4   0   29½ 31½ 4   3   
  48   31 Lukin Yesenia                 1179 BEL Belgium               4   0   27½ 29  5   3   
  49   64 Volyk Alisa                      0 UKR Ukraine              3½   0   42  44  4   3   
  50   58 Manoila Ruslana                  0 MDA Moldova              3½   0   37½ 41  5   3   
  51   46 Aktas Gulce Deniz             1001 TUR Turkiye              3½   0   35½ 37½ 4   2   
  52   43 Ozdemir Cemre                 1064 TUR Turkiye              3½   0   35  37  4   3   
  53   61 Petrenko Iryna                   0 UKR Ukraine              3½   0   31½ 33  4   3   
  54   30 Haasova Nina                  1181 SVK Slovakia             3½   0   30  32  5   3   
  55   36 Bagga Anika                   1149 NED Netherlands          3½   0   26  27½ 4   2   
  56   57 Lazdina Keitija                  0 LAT Latvia                3   0   35  37  4   2   
  57   47 Aldeniz Defne                    0 TUR Turkiye               3   0   33  34½ 5   3   
  58   29 Milovic Sofija                1186 MNE Montenegro            3   0   30½ 32  5   2   
  59   17 Hranilovic Renata             1278 CRO Croatia               3   0   28  29½ 4   2   
  60   53 Hatibovic Lamija                 0 BIH Bosnia & Herzegovina  3   0   27  28½ 5   3   
  61   48 Busuioc Amelie                   0 AUT Austria              2½   0   31  33  5   1   
  62   51 Frenzel Qorianka                 0 BEL Belgium              2½   0   29½ 31½ 4   1   
  63   52 Gludina Alia                     0 EST Estonia               2   0   29½ 31  4   1   
  64   41 Rilje Lucija                  1084 CRO Croatia               2   0   29½ 30½ 4   1   
  65   11 Goncalves Beatriz M A C Nunes 1344 POR Portugal              2   0   28½ 31½ 4   1 

Girls U08

Rank SNo. Name                          Rtg FED Club       Pts Res. BH. BH. BL Vict 
   1    2 Kokareva Sofya Dm            1288 FID Fide        9   0   46  50  4   9   
   2    1 Veselow Zoe                  1435 ENG England     7   0   47  50½ 4   7   
   3    4 Rzadkowska Lila              1243 POL Poland     6½   0   50  55  4   6   
   4   13 Shynkar Darya                1020 UKR Ukraine    6½   0   42½ 46½ 5   5   
   5   20 Cetin Beren                     0 TUR Turkiye    6½   0   42½ 44½ 4   6   
   6    7 Wang Yi Xuan                 1138 FRA France      6   0   46  49  5   6   
   7    8 Nguyen Doan Bao Anh Angelina 1133 POL Poland      6   0   43  47  4   6   
   8    3 Isakhanyan Nare              1257 ARM Armenia     6   0   39½ 41½ 5   5   
   9   15 Anistoroaei Maria               0 ROU Romania    5½   0   50½ 52½ 5   5   
  10   10 Malcheva Niya                1111 BUL Bulgaria   5½   0   45½ 48  5   5   
  11   44 Somyurek Irmak                  0 TUR Turkiye    5½   0   43½ 47  4   5   
  12    5 Kuraeva Sofya Rom            1239 FID Fide       5½   0   41½ 45½ 4   5   
  13   24 Eker Mehlika Sevval             0 TUR Turkiye    5½   0   41½ 45  4   5   
  14   18 Bhaumik Mehr                    0 FIN Finland    5½   0   40½ 42½ 4   5   
  15   35 Lukas Olivia                    0 GER Germany    5½   0   40  43½ 4   5   
  16   47 Tu Tiffany                      0 GER Germany     5   0   41½ 44½ 4   4   
  17    9 Glon Tombi Ambassa Hermione  1114 FRA France      5   0   41½ 43½ 5   4   
  18   16 Badescu Eliza-Ioana             0 ROU Romania     5   0   41  44½ 4   5   
  19   19 Bozkurt Ayse Duru               0 TUR Turkiye     5   0   36½ 38½ 5   5   
  20   28 Hachkailo Dominika              0 UKR Ukraine     5   0   35  38  5   5   
  21   23 Dogan Ela Zeynep                0 TUR Turkiye     5   0   31½ 33½ 5   5   
  22   17 Bekar Berrak                    0 TUR Turkiye    4½   0   46  49  5   4   
  23   12 Russieva Svitlana            1081 UKR Ukraine    4½   0   46  48  5   4   
  24   37 Milojevic Dunja                 0 SRB Serbia     4½   0   44  48½ 4   3   
  25   11 Giorgobiani Lili             1108 GEO Georgia    4½   0   41  44½ 4   4   
  26   27 Gutserieva Bierta               0 UKR Ukraine    4½   0   40½ 43  4   4   
  27    6 Pabon Hermann Anna           1173 ESP Spain      4½   0   39  42  4   4   
  28   14 Aksakova Lana                   0 FID Fide       4½   0   39  41½ 4   4   
  29   30 Khalilzade Zahra                0 AZE Azerbaijan 4½   0   37  39½ 5   4   
  30   43 Rilje Marta                     0 CRO Croatia    4½   0   32  34  5   4   
  31   46 Szentesi Julia Sara             0 HUN Hungary     4   0   38½ 41  4   4   
  32   29 Kebir Elif Dila                 0 TUR Turkiye     4   0   37  39½ 4   4   
  33   26 Gombosi Zarja                   0 SLO Slovenia    4   0   37  39  5   3   
  34   48 Vouk Iva                        0 CRO Croatia     4   0   36  38  4   3   
  35   32 Kus Zehra                       0 TUR Turkiye     4   0   35  37  5   4   
  36   40 Ozdemir Tugce                   0 TUR Turkiye     4   0   28  30  5   3   
  37   38 Minzat Victoria                 0 MDA Moldova    3½   0   36½ 39  4   3   
  38   25 Ganbarli Nurgul                 0 AZE Azerbaijan 3½   0   33½ 35½ 4   3   
  39   45 Stanica Maria                   0 ROU Romania    3½   0   32½ 35½ 5   3   
  40   41 Prelog Vita                     0 SLO Slovenia   3½   0   31½ 33½ 4   2   
  41   31 Kotenko Gonzalez Marina         0 AUT Austria     3   0   31½ 33½ 4   2   
  42   21 Dardha Anna                     0 BEL Belgium     3   0   29½ 31½ 5   3   
  43   34 Loibl Ella                      0 AUT Austria     3   0   29½ 31½ 4   2   
  44   49 Yamshchikova Oleksandra         0 UKR Ukraine     3   0   28½ 30½ 4   2   
  45   22 Deviatkova Diana                0 LTU Lithuania   3   0   27½ 29½ 4   1   
  46   42 Putar Lorena                    0 IRL Ireland    2½   0   29  31  5   1   
  47   39 Mrmusova Marketa                0 SVK Slovakia   2½   0   28½ 30½ 4   1   
  48   36 Matos Maria Rita                0 POR Portugal   2½   0   24½ 26  4   0   
  49   33 Lazdina Adrija                  0 LAT Latvia      2   0   29½ 31½ 5   2 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year