For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 670 : 01.12.2021

Chess games 6420
Chess tournaments 53

View all included tournaments

Baia Mare ROM, 7th Castanelor Cup

Rank SNo.     Name                               Rtg FED Club                           Type Pts BH. BH.  SB   
   1    2 IM  Costachi Mihnea                   2431 ROU Csm Unirea Alba Iulia               7½  52½ 48  43,00 
   2    6 FM  Stoleriu George                   2143 ROU Cs Politehnica Iasi            U20   7  50½ 46½ 36,75 
   3    8 FM  Ghimpu Samuel-Timotei             2081 ROU Csu Universitatea De Vest Timi U18  6½  52  49  36,00 
   4    4 IM  Manea Alexandru                   2248 ROU Clubul De Sah Al Municipiului       6½  52  47½ 36,00 
   5   19  I  Coroian Sebastian-Dumitru         1725 ROU Lps Satu Mare                  U18  6½  44  41½ 27,75 
   6    1 GM  Manolache Marius                  2508 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa       6  54½ 49½ 33,75 
   7    3 IM  Vajda Albert                      2353 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova          6  51½ 47½ 30,50 
   8    9  I  Magold Filip                      1970 ROU Cs Dinamo Bucuresti            U14   6  46½ 42½ 29,00 
   9    5 FM  Gheorghiu Calin                   2173 ROU Cs Sergentul Vaslui                 5½  52½ 48½ 30,00 
  10   20 AGM Maresanu Mina-Andrei              1715 ROU Csm Satu Mare                  U16  5½  48½ 47  27,00 
  11   11  I  Breitkopf Ioan-Francisc           1907 ROU Clubul De Sah Al Municipiului  S50  5½  45  42  22,75 
  12   13  I  Ardelean Mihai-George             1896 ROU Clubul De Sah Al Municipiului       5½  43  40  22,75 
  13   10  I  Ambru Dan-Calin                   1969 ROU Acs Samus Sah Club Cluj Napoca      5½  42½ 41  23,25 
  14   12 NM  Minescu Dragos-Olivar-Laurentiu   1897 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo S50  5½  40½ 37½ 22,00 
  15   17  I  Deac David                        1768 ROU Cs Vointa Satu Mare            U20   5  45  42½ 22,00 
  16    7 CM  Casangiu Paul-Horatiu             2100 ROU Clubul De Sah Al Municipiului        5  43  40  18,50 
  17   16  I  Mintau Andrei-Catalin             1796 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova    U18   5  38½ 38  16,00 
  18   35 II  Colta Tudor Cristian              1020 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   5  36½ 35  18,50 
  19   21  I  Bruma Ioan                        1664 ROU Clubul De Sah Al Municipiului  S65   5  33½ 33  14,00 
  20   26 II  Muresan Marian-Gabriel            1334 ROU Lps Satu Mare                  U10  4½  46  42  18,75 
  21   24  I  Bejan Silvestru                   1559 ROU Csm Pascani                    S50  4½  44½ 40½ 21,25 
  22   14  I  Strugari Vasile                   1819 ROU Asociatia Sah Club Bistrita         4½  41½ 38½ 18,75 
  23   22 WCM Trifoi Mihaela-Ioana            F 1643 ROU Csm Sighetu-Marmatiei          U16  4½  41  39½ 15,25 
  24   18  I  Morar Ciprian                     1762 ROU Clubul De Sah Al Municipiului       4½  38  36½ 14,75 
  25   29 II  Nasui Andrei-Catalin              1155 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10  4½  37  34½ 16,25 
  26   33  I  Sunea Sara Maria                F 1065 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   4  39  36½ 15,50 
  27   34 II  Kumar Amrit-Darius                1064 ROU Acs ''la Bunicu'' Baia Mare    U12   4  37  34½ 15,00 
  28   25 II  Iuga Ioan-Alexandru               1512 ROU Lps Satu Mare                  U14   4  35  33½ 11,00 
  29   23 II  Salagean Viorel                   1636 ROU Asociatia Sah Club Bistrita    S65   4  33½ 31  14,50 
  30   30 II  Chira Alex                        1127 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   4  32  30½ 12,50 
  31   38 IV  Savu Mihai-Andrei                 1017 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U08   4  29½ 28  12,50 
  32   15 CM  Farcas Doru-Marius                1807 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo S65   3  43½ 40½ 12,00 
  33   28 II  Erdodi Peter-Stefan               1297 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U14   3  42  39½ 11,50 
  34   32 II  Vulpescu Tudor-Stefan             1110 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   3  39  37½ 9,00  
  35   27 II  Eva Maria-Luiza                 F 1300 ROU Cs Mediator Giarmata Vii             3  34½ 34  7,00  
  36   39 FC  Miclea Catalin-Ionut              1001 ROU Cs Vointa Satu Mare            U16   3  31  30½ 7,50  
  37   31 II  Breban Razvan Petre               1111 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   3  30½ 30  7,00  
  38   37 II  Filipan Lavinia-Elena           F 1064 ROU Acs ''la Bunicu'' Baia Mare    U12   3  29  28½ 7,50  
  39   40 FC  Petcu Ina                       F 1001 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   2  32½ 32  5,50  
  40   41 FC  Sandor Patrick Casian Vasile      1001 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   2  30½ 30  5,50  
  41   36 II  Puicar David Bogdan               1200 ROU Acs Tinerii Lei Baia Mare      U10   1  25½ 24  4,50 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year