For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 590 : 10.09.2019

Online chess games 6036
Chess tournaments 47

View all included tournaments

Barcelona ESP, 21st Sants Open

Rank SNo.     Name                              Rtg FED Club                                 Pts Man 
   1   23 IM  Neef Maximilian                  2481 GER USV TU Dresden                       8½   1  
   2   21 GM  Harsha Bharathakoti              2489 IND                                      8½   2  
   3    6 GM  Henriquez Villagra Cristobal     2562 CHI                                       8   3  
   4    2 GM  Vaibhav Suri                     2591 IND                                       8   4  
   5   39 IM  Gokerkan Cem Kaan                2421 TUR Pendik                                8   5  
   6    1 GM  Bauer Christian                  2626 FRA Escola D'escacs De Barcelona         7½   6  
   7   42 IM  Gines Esteo Pedro Antonio        2417 ESP Jaime Casas                          7½   7  
   8    9 GM  Antal Gergely                    2549 HUN DVTK                                 7½   8  
   9   44 IM  Harikrishnan.A.Ra                2411 IND                                      7½      
  10   49 GM  Murshed Niaz                     2405 BAN                                      7½      
  11   46 IM  Sardana Rishi                    2410 AUS                                      7½      
  12   31 GM  Arenas David                     2448 COL                                      7½      
  13   22 IM  Arjun Kalyan                     2482 IND                                       7      
  14   17 IM  Salinas Herrera Pablo            2506 CHI                                       7      
  15    5 GM  Idani Pouya                      2581 IRI                                       7      
  16    8 GM  Puranik Abhimanyu                2550 IND                                       7      
  17   58 IM  Valenzuela Gomez Fernando        2388 CHI Sant Marti C.E.                       7      
  18   26 FM  Song Raymond                     2471 TPE                                       7      
  19   32 IM  Krishna C R G                    2444 IND                                       7      
  20   20 GM  Stella Andrea                    2490 ITA Colon Sabadell Chessy                 7      
  21   14 GM  Krysa Leandro                    2516 ARG Mollet, Club D'escacs                 7      
  22   43 FM  Haast Mark                       2413 NED SG KiNG                               7      
  23   15 GM  Munoz Miguel                     2514 CAT Sant Marti C.E.                       7      
  24    3 GM  Santos Latasa Jaime              2586 ESP Magic                                 7      
  25  108 WIM Antova Gabriela                  2270 BUL Shah XXI                              7      
  26   19 GM  Harika Dronavalli                2495 IND                                       7      
  27  220     Rohit S                          2016 IND                                       7      
  28   37 IM  Bosch Jeroen                     2422 NED HMC Den Bosch                         7      
  29   18 IM  Garriga Cazorla Pere             2495 CAT Mollet, Club D'escacs                 7      
  30  119 WFM Chernyak Viktoria                2238 RUS                                       7      
  31   16 IM  Sosa Tomas                       2508 ARG Mollet, Club D'escacs                 7      
  32  100 FM  Samani Yamac                     2285 TUR Tas Duvar                             7      
  33   81 IM  Gual Pascual Antonio             2337 CAT Cerdanyola Valles C.E.                7      
  34   67 IM  Lopez Gonzalez Abel Fabian       2370 CUB                                      6½      
  35   33 IM  Lagunow Raphael                  2431 GER SK Zehlendorf                        6½      
  36    7 GM  Hillarp Persson Tiger            2558 SWE Lunds Akademiska Schackklubb         6½      
  37   34 FM  Lettieri Giuseppe                2431 ITA Leduetorre Didacttica                6½      
  38   50 IM  Sanchez Sebastian Felipe         2405 COL Boyaca                               6½      
  39   36 IM  Valderrama Quiceno Esteban Alb   2429 COL                                      6½      
  40   74 FM  Garcia Ramos Daniel              2348 CAT Colon Sabadell Chessy                6½      
  41   28 GM  Hoffman Alejandro                2461 URU Club Banco República                 6½      
  42   94 IM  Bobadilla Viera Jorge Samuel     2307 VEN Platja D'aro, Club Escacs            6½      
  43   83 FM  Mateus Alejandro                 2334 COL                                      6½      
  44   30 IM  Vogel Roven                      2456 GER USV TU Dresden                       6½      
  45   59 IM  Mieles Palau Daniel              2384 ECU                                      6½      
  46   85 IM  Vehi Bach Victor Manuel          2331 CAT Escola D'escacs De Barcelona         6½      
  47  116 MK  Villar Reymundo Juan Antonio     2244 PER Barcelona, Club Escacs               6½      
  48   86 IM  Gullaksen Eirik                  2322 NOR Bergens Schakklub                    6½      
  49   11 GM  Cuartas Jaime Alexander          2530 COL Barbera C.E.                         6½      
  50   10 IM  Nigalidze Gaioz                  2534 GEO                                      6½      
  51   55 FM  Domingo Nunez Alejandro          2392 ESP Escola Luguesa de Xadrez             6½      
  52   13 GM  Gordon Stephen J                 2520 ENG 3CV                                  6½      
  53   47 IM  Cruz Jonathan                    2409 PER Sant Andreu C.E.                     6½      
  54   73 FM  Herrera Juan Sebastian           2353 COL Florida                              6½      
  55  127 FM  Jaksland Tim                     2214 DEN Hillerod                             6½      
  56   84 FM  Stromboli Ettore                 2333 ITA Scacchistica Partenopea              6½      
  57   51 IM  Brochet Philippe                 2400 FRA THF                                   6      
  58   61 IM  Panelo Marcelo                   2378 ARG Cor De Marina Badalona, C.E.          6      
  59   66 IM  Lorenzo De La Riva Lazaro        2373 CAT Colon Sabadell Chessy                 6      
  60   63 IM  Melia Salome                     2376 GEO                                       6      
  61   25 GM  Escobar Forero Alder             2477 COL                                       6      
  62   48 IM  Morales Jhon Alexander           2405 COL Victor Hugo Gamboa                    6      
  63   76 FM  Domingo Nunez Ruben              2345 ESP Escola Luguesa de Xadrez              6      
  64   65 FM  Nogerbek Kazybek                 2375 KAZ                                       6      
  65   38 IM  Seul Georg                       2422 GER SV 02/25 Koblenz                      6      
  66   77 FM  Guerra Rivera Salvador           2344 ESP Metro Club                            6      
  67   78 IM  Grafl Florian Dr.                2344 GER Escola D'escacs De Barcelona          6      
  68   24 GM  Nijboer Friso                    2480 NED En Passent                            6      
  69   53 IM  Valdes Romero Leonardo           2397 CRC                                       6      
  70   68 FM  Moehn Hans                       2370 GER USV TU Dresden                        6      
  71   80 FM  Serarols Mabras Bernat           2338 ESP Alicante                              6      
  72  207     Bhavesh Mahajan                  2046 IND                                       6      
  73   54 IM  Umetsubo Cesar Hidemitsu         2396 BRA Lira T.C.                             6      
      111 FM  Aizpurua Patrick                 2261 PAN                                       6      
  75   57 FM  Dominguez Pons Eric              2390 CAT Sant Andreu C.E.                      6      
  76   52 IM  Baskin Robert                    2398 GER SV Griesheim                          6      
  77   69 FM  Cervello Tost Ferran             2367 CAT Peona I Peo, C.E.                     6      
  78   41 IM  Martinez Romero Martin           2418 COL                                       6      
  79   70 IM  Martens Martin                   2364 NED HMC Den Bosch                         6      
  80  113 WFM Georgescu Lena                   2252 SUI SG Winterthur                         6      
  81   95 FM  Fernandez Diaz Cristian          2303 CAT Mollet, Club D'escacs                 6      
  82  120 IM  Gonzalez Rodriguez Jorge A.      2234 COL Figueres C.E.                         6      
  83  102 WIM Alinasab Mobina                  2280 IRI                                       6      
  84   12 IM  Rios Cristhian Camilo            2530 COL Mollet, Club D'escacs                 6      
  85   35 FM  Vidal Zamora Alex                2430 CAT Olot                                  6      
  86  118     Lever Erwan                      2240 FRA Olot                                  6      
  87   79 FM  Vergara Jofre Felipe             2339 CHI                                       6      
  88  128 MK  Ventura Bolet Alexandre          2208 CAT Vila Olimpica, Club D'escacs          6      
  89  165     Roselle Tristan                  2137 FRA AGJA Échiquier d'Aquitaine            6      
  90  136 WIM Rivera Ingris                    2192 COL                                       6      
  91  126 FM  Mitev Valentin                   2220 BUL Sofia Levski                          6      
  92  137 CM  Tiarks Jann-Christian            2192 GER Potsdam                               6      
  93   93 IM  Cruz Filemon                     2309 PER Sant Andreu C.E.                      6      
  94  132 MK  Perez Garcia Adria               2196 CAT Peona I Peo, C.E.                     6      
  95  121     Reyes Penas Sebastian            2233 ESP V Centenario                          6      
  96  139     Singh S. Vikramjit               2185 IND                                       6      
  97  163     Schweighoffer Martin             2141 SUI Sg Winterthur                         6      
  98   75 FM  Dedebas Emre Emin                2346 TUR Fethi Apaydin Satranç                5½      
  99  222     Roubert Emile                    2014 FRA Echiquier Agenais                    5½      
 100  164     Snehal Bhosale                   2138 IND                                      5½      
 101   56 IM  Percivaldi Martin                2391 DEN                                      5½      
 102   45 FM  Avila Pavas Santiago             2411 COL Botvinnik                            5½      
 103   87 FM  Martinez Fernandez Adrian        2317 ESP Endroque                             5½      
 104  129     Doyen Remi                       2207 FRA AGJA                                 5½      
 105  150 FM  Sohier Julien                    2161 FRA Club 608 Paris                       5½      
 106  130     Marzocchi Tommaso                2198 ITA Circolo Scacchistico Bolognese       5½      
 107   88 IM  Bergez Luc                       2314 FRA Barbera C.E.                         5½      
 108  187     Ruperez Miguel                   2095 ARG Escola D'escacs De Barcelona         5½      
 109  117 MK  Blasco Coll Andreu               2241 CAT Castelldefels, C.E.                  5½      
 110  122 MK  Serra Pages Jordi                2228 CAT Figueres C.E.                        5½      
 111  112 MK  Nieto Farreny Francesc           2259 CAT Tarrega C.E.                         5½      
 112  123 WIM Castrillon Gomez Melissa         2227 COL Cor De Marina Badalona, C.E.         5½      
 113  107 FM  Agdelen Huseyin Can              2272 TUR Bitlis Tatvan                        5½      
 114  135     Mirri Pietro                     2194 ITA Circolo Scacchistico Bolognese       5½      
 115  233     Rodriguez Izquierdo Luis         2007 ESP                                      5½      
 116  172     Harshad S                        2125 IND                                      5½      
 117  188     Fonseca Pinto Carlos Arturo      2095 COL Boyaca                               5½      
 118   99 FM  Lemeaux David                    2287 FRA Agja Echiquier                       5½      
 119   89     Escobar Medina Andres F          2313 COL                                      5½      
 120   92 FM  Bru Rullo Llatzer                2311 CAT Cerdanyola Valles C.E.               5½      
 121  148     Kulkarni Vinayak                 2163 IND                                      5½      
 122  105     Biastoch Bennet                  2274 GER Aufbau Elbe Magdeburg                5½      
 123  230     Martin Barcelo Carles            2008 CAT Palleja, Club Escacs                 5½      
 124  162     Guirao Galcera Marc              2141 CAT Balaguer C.E.                        5½      
 125  158     Knudsen Simon                    2150 GER Sf Brackel 1930                      5½      
 126  211     Singh Soram Rahul                2039 IND                                      5½      
 127   72 IM  Vidarte Morales Arturo           2355 CAT Edami C.E.                           5½      
 128  159 FM  Efremov Vladislav                2146 RUS                                      5½      
 129   96 FM  Kueppers Timo                    2296 GER Schachfreunde Essen-Katernberg       5½      
 130  153 FM  Sole Pijuan Ferran               2158 CAT Lleida C.E.                          5½      
 131  267     Bernado Lopez Roger              1943 CAT Colon Sabadell Chessy                5½      
 132   60 IM  Horton Andrew P                  2382 ENG 3CV's                                5½      
 133  157     Sperling Lennart                 2151 GER SG Kaarst                            5½      
 134  221     Alcala Gonzalez Cesar            2015 CAT Peona I Peo, C.E.                    5½      
 135   90 FM  Ramirez Garcia Jorge Alberto     2312 MEX Escola D'escacs De Barcelona         5½      
 136  149 WFM De Seroux Camille                2161 SUI Mollet, Club D'escacs                5½      
 137  161 MK  Castaner Harster Xavier          2141 CAT Jake C.E.                            5½      
 138   29 IM  Berdayes Ason Dylan Isidro       2458 CUB                                       5      
 139  283     Moll Gener Joan                  1900 ESP Cercle Artístic                       5      
 140  190     Schouten Jordy                   2092 NED SG KiNG                               5      
 141  125     Nadal Fajardo Ricard             2221 CAT Castelldefels, C.E.                   5      
 142  114 FM  Davtyan David Arm.               2249 ARM                                       5      
 143   91 FM  Ballester Llagaria Luis Eduardo  2312 ESP Blanco y Negro                        5      
 144  151     Riera Montano Ramon              2160 CAT Santpedor C.E.                        5      
 145   97 FM  Galiana Fernandez Adrian         2295 ESP Enric Valor                           5      
 146  239     Fernandez Garcia Gumersindo      1993 ESP Enrok2                                5      
 147  176     Tirado Juan Camilo               2114 COL Boyaca                                5      
 148  200     Bringas Gomez Artai              2066 ESP Xadrez Laroca                         5      
 149  259     Darpan Inani                     1956 IND                                       5      
 150  229     Alvarez Albiol Victor            2008 CAT Foment Martinenc C.E.                 5      
 151  218 CM  Tanmay Jain                      2019 IND                                       5      
 152  251     Alpysbayeva Aigerim              1964 KAZ                                       5      
 153  104 FM  Iglesias Joachim                 2274 FRA Vandoeuvre                            5      
 154  232     Skutta Bernd Dr.                 2007 GER KKS Cologne                           5      
 155  177     Pozanco Romasanta Marc           2113 CAT Cavall Del Congost, Club D'esc        5      
 156  144 FM  Hristodorescu Daniel             2168 ROU Alex Brasov                           5      
 157  155     Bischofberger Dario              2156 SUI Chur                                  5      
 158  109 FM  Niermann Tristan                 2266 GER Schachfreunde Lieme e.V               5      
 159  140 FM  Nielsen Andre                    2175 NOR Alta Sjakklubb                        5      
 160  175     Saguillo Gonzalez Oriol          2117 CAT Cerdanyola Mataro C.E.                5      
 161  181     Laustsen Lars                    2107 DEN Sjaelsoe                              5      
 162  110 IM  Vittorino Carlo Giovanni         2264 COL                                       5      
 163  166 WFM Sosa Suarez Carla Cristina       2135 ESP Sociedad la Montaña                   5      
 164  152 WGM Franco Valencia Beatriz Irene    2159 COL                                       5      
 165  195     Zounani Yacine                   2081 FRA Getafe                                5      
 166  214 WFM Scarpa Silvia                    2032 ITA DLF Rimini                            5      
 167  147     Paquico Rodriguez Ivan           2166 CAT Castelldefels, C.E.                   5      
 168  213 WFM Kamalidenova Meruert             2036 KAZ                                       5      
 169  276     Brunet Gil Pol                   1928 CAT Lira, La C.E.                         5      
 170  198 MK  Gonzalez Vericat Sergio          2075 CAT Gerunda, C.E.                         5      
 171  196 CM  Menac Comas Joan Ramon           2078 CAT Catalonia C.E.                        5      
 172  339     Hari Charan Sai Kalluri          1634 IND                                       5      
 173  142     Marzo Pie Xavier                 2174 CAT Colon Ateneu C.E.                     5      
 174  202     Ros Alonso Joana                 2064 CAT Sant Boi C.E.                         5      
 175  271     Egli Urs                         1937 SUI Zürich Sihlfeld                       5      
 176  278     Guillo Longares Cecilia          1916 ESP V Centenario                          5      
 177  249     Golbach Floris                   1973 NED SW Amsterdam West                     5      
 178  280     Heid Michael                     1913 GER Matt im Park Frankfurt                5      
 179  246     Svendsen Peter Willer            1979 DEN Hillerod                              5      
 180  115 FM  Arias Boo Guillermo              2246 CAT Foment Martinenc C.E.                 5      
 181  330     Rocamora Martorell Ferran        1741 CAT Mataro C.E.                           5      
 182  124 FM  Lorscheid Gerhard                2225 GER TSV Schoenaich                       4½      
 183   62 IM  Mascaro March Pedro              2376 ESP Binissalem                           4½      
 184  141 FM  Montilla Carrillo Esteban        2174 CAT Mollet, Club D'escacs                4½      
 185  253     Toro Miguel Angel                1961 COL                                      4½      
 186  160     Stewart Ashley                   2145 ENG Royston                              4½      
 187  182 WIM Chirivi C Jenny Astrid           2104 COL                                      4½      
 188  194     Yapar Nedim                      2082 TUR PAU                                  4½      
 189  212     Lewis John                       2038 FRA Club d'Echecs d'Ecouen               4½      
 190  189     Boyer Censore Giuseppe Enmanuel  2094 VEN Cor De Marina Badalona, C.E.         4½      
 191  208     Garcia De Blas Esteban           2041 CAT Colon Sabadell Chessy                4½      
 192  173 IM  Cifuentes John Jairo             2124 COL Cundinamarca                         4½      
 193  178     Moreby James                     2108 ENG                                      4½      
 194  186 MK  Comellas Blanchart Jordi         2100 CAT Mataro C.E.                          4½      
 195  154 WIM Gomez Barrera Javiera Belen      2156 CHI Club Ajedrez Los Rios                4½      
      321     Jacobi Niklas                    1789 GER SV Wesel                             4½      
 197  134 FM  Capellades Subirana Marc         2194 CAT Peona I Peo, C.E.                    4½      
 198  291     Melkevik Johannes                1863 NOR Sevland Sjakklubb                    4½      
 199  306     Gomila Benejam Teodoro           1818 CAT CECA                                 4½      
 200  204     Juan Bartroli Marc               2059 CAT Catalunya C.E.                       4½      
 201  168     Zgadzaj Rafal                    2133 POL                                      4½      
 202  256     Ponseti Lluch Joan               1959 ESP CECA                                 4½      
 203  264     Guix Torres David                1952 CAT Franqueses, Les C.E.                 4½      
 204  290     Cespedes Llaverias Llibert       1868 CAT Tres Peons C.E.                      4½      
 205  216     Tornay Gomez Josu                2022 ESP Arrasate-Arlutz                      4½      
 206  131 FM  Otalora Pacheco Carlos Eduardo   2197 COL Boyaca                               4½      
 207  103 MK  Jimenez Ruano Adrian             2278 CAT Barcelona, Club Escacs               4½      
 208  224     Soler Colome Valenti             2010 CAT Granollers-Canovelles                4½      
 209  272     Gutierrez Palomino Albert        1934 CAT Espiga De Les Corts                  4½      
 210  156 MK  Xanco Compains Joan              2151 CAT Comtal C.E.                          4½      
 211  236     Cano Sevilla Ivan                1995 CAT Barcelona, Club Escacs               4½      
 212  292     Parra Ordorica Gorka             1854 CAT Llinars, Club D'escacs               4½      
 213  217     Petit Montes Marc                2020 CAT Catalunya C.E.                       4½      
 214  179 MK  Sanpera Bonet Juan Carlos        2107 CAT Catalonia C.E.                       4½      
 215  210     Moya Nunez Pau Salvador          2041 CAT Foment Martinenc C.E.                4½      
 216  199     Corredor Fabian                  2068 COL Boyaca                               4½      
 217  265     Ruiz Gonzalez Jorge              1948 ESP C.A. Alfaro                          4½      
 218  133 WIM Congiu Mathilde                  2194 FRA Valls C.E.                            4      
 219  183 CM  Damianou Ioannis                 2103 CYP Nicosia                               4      
 220  254     Thomas Kenneth                   1960 USA Waltham Chess Club                    4      
 221  184     Herrmann Roman                   2103 ARG                                       4      
 222  197     Mari Copa Adria                  2077 CAT Tres Peons C.E.                       4      
 223  192 CM  Fernandez Madrid Carlos          2090 CAT Cor De Marina Badalona, C.E.          4      
 224  167     Rodriguez Velasco German Enrique 2135 COL Boyaca                                4      
 225  226     Alvarez Dominguez Breixo         2009 CAT Colon Sabadell Chessy                 4      
 226  247     Mut Company Guillem              1978 CAT Espiga De Les Corts                   4      
 227  281     Brunetti Alberto                 1909 ITA Laboratorio Scacchistico Barese       4      
 228   98 FM  Gomez Jurado Luis Alberto        2293 CAT Barcelona, Club Escacs                4      
 229  223     Parramon Ros Francesc            2012 CAT Gerunda, C.E.                         4      
 230  174     Ijzermans Cees                   2119 NED SG KiNG                               4      
 231  323 WCM Bibilashvili Lali                1780 GEO Rustavi                               4      
 232  302     Melero Sanchez Pere              1835 CAT Terrassa Del Csc, C.E.                4      
 233  206 WIM Varela La Madrid Tilsia Carolina 2049 VEN Mollet, Club D'escacs                 4      
 234  169     Boixader Arbo Xavier             2132 CAT Barcelona, Club Escacs                4      
 235  244     Magallanes Gustavo               1984 ARG Escola D'escacs De Barcelona          4      
 236  225     Sanchez Arevalo Luis             2010 ESP Ajedrez Salamanca                     4      
 237  303     Gomez Guardo Laura Meli          1833 COL                                       4      
 238  209     Cervello I Tost Roger            2041 CAT Peona I Peo, C.E.                     4      
 239  231     Zheng Hong Wei                   2008 CAT Montornes C.E.                        4      
 240  269 MK  Garcia Busquets Jordi            1939 CAT Gerunda, C.E.                         4      
 241  237     Prats Rodriguez Juan Bosco       1994 CAT Sant Boi C.E.                         4      
      240 WFM Munoz Monroy Cinthya Carolina    1990 COL                                       4      
 243  234     Atipov Hadzhiev Cristian         2004 ESP Oberena                               4      
 244  252 CM  Toro Castaneda Elizabeth         1961 COL                                       4      
 245  305     Horta Gafarot Biel               1826 CAT Gerunda, C.E.                         4      
 246  308     Gonzalez Cobos Arnau             1815 CAT Sant Andreu C.E.                      4      
 247  289     Hafstad Leif                     1871 ENG Exeter                                4      
 248  297     Romanesco Roel                   1846 NED SV Oisterwijk                         4      
 249  170     Fabrega Enrique                  2131 PAN                                       4      
 250  287     Moreno Oller Victor              1881 CAT Tres Peons C.E.                       4      
 251  219     Torrents Senal Marc              2016 CAT Peona I Peo, C.E.                     4      
 252  279     Nicolai Tim                      1916 GER SV Empor Erfurt                       4      
 253  215     Barcelo Sola David               2029 CAT Cor De Marina Badalona, C.E.          4      
 254  293     Kayyali Alexandre                1854 FRA Cercle des Echecs de Vichy            4      
 255  270     Burton Graham P                  1939 ENG 3CV                                   4      
 256  268 CM  Nurgaliyev Sauat                 1942 KAZ Astana                                4      
 257  203     Hess Stefan                      2063 NED SV Oisterwijk                         4      
 258  314     Scagliarini Lara                 1797 ITA Richter Lask                          4      
 259  288     Ano Pla Gerard                   1871 CAT Peo Vuit, C.E.                        4      
 260  285     Parramon Guillaumet Jaime        1885 CAT Vallfogona C.E.                       4      
 261  262     Riu Lopez Sergi                  1952 CAT Foment Martinenc C.E.                 4      
 262  250     Shubin Gleb                      1966 RUS                                       4      
 263  275 CM  Lopez Rayo Santiago              1932 COL                                       4      
 264  294     Ordonez Gonzalez Gabriel         1850 COL                                       4      
 265  304     Matsumura Cocoro                 1829 FRA Nomad'Echecs                          4      
 266  274     Pera Muntasell Marc              1933 CAT Lira, La C.E.                         4      
 267  284     Cemborain Oricain Alfonso        1891 ESP Mikel Deuna                           4      
 268  101 FM  Yordanov Lachezar                2281 BUL Varna                                3½      
 269  201     Pronk Sven                       2065 NED Sv Amsterdam West                    3½      
 270  185 MK  Mundet Riera Jaume               2102 CAT Gerunda, C.E.                        3½      
 271  228 MK  Dominguez Rueda Juan             2008 CAT Jake C.E.                            3½      
 272  227     Sensay Emin                      2009 TUR                                      3½      
 273  307     Prohens Lopez Aitor              1816 CAT Tres Peons C.E.                      3½      
 274  282     Moncada Correa Sara              1909 COL                                      3½      
 275  301     Latka Richard                    1836 GER fuß brothers Jena                    3½      
 276  255 MK  Jose Iraeta Alexandre            1959 CAT Sant Joan Despi C.E.                 3½      
 277  243     Juan Mas Santiago                1988 ESP Vuit Peons                           3½      
 278  300     Alcaraz Lopez Francesc           1837 CAT Foment Martinenc C.E.                3½      
 279  257     Sandstrom Anders                 1958 SWE UK Mumien                            3½      
      260     Marasa Giuseppe                  1955 ITA Laboratorio Scacchistico Barese      3½      
 281  235     Gonzalez Alonso Marti            2001 CAT Colon Ateneu C.E.                    3½      
 282  299     Winkin Pol                       1840 LUX Les Pions Perle                      3½      
 283  309 WCM Rosado Perez Maria Jose          1810 COL                                      3½      
 284  315     Bes Alvarez Alex                 1794 CAT Foment Martinenc C.E.                3½      
 285  286     Millan Hernandez Marc            1881 CAT Sant Cugat Club Escacs               3½      
 286  312     Agmon Yonatan                    1798 ISR                                      3½      
 287  331     Shevtsova Stefania               1715 RUS Botvinnik School                     3½      
 288  335     Povill Claros Laura              1678 CAT Peona I Peo, C.E.                    3½      
 289  310     Angulo Serrato Josep             1807 CAT Catalunya C.E.                       3½      
 290  273     Izagirre Alsua Aritz             1934 ESP Luzaro                               3½      
 291  311     Barroso Quinones Antonio         1806 CAT Cor De Marina Badalona, C.E.         3½      
 292  245     Diaz Munoz Sergi                 1983 CAT Banyoles, C.E.                        3      
 293  205     Voronenkov Sergey                2051 RUS St. Petersburg                        3      
 294  258 MK  Gurrutxaga Telleria Jose Luis    1957 CAT Castelldefels, C.E.                   3      
 295  329     Liekens Ronny                    1746 BEL Moretus Hoboken                       3      
 296  248     Ioseliani Irina                  1975 GEO                                       3      
 297  191     Chirivi C Angie Lizeth           2091 COL                                       3      
 298  263 MK  Borrellas Comellas Josep         1952 CAT Vilafranca C.E.                       3      
 299  324     Atserias Batalla Jordi           1764 CAT Foment Martinenc C.E.                 3      
 300  327 MK  Severri Arrese Carlos            1757 CAT Agusti, Centre D'esport               3      
 301  277     Travesset Sagre Jan              1918 CAT Sant Andreu C.E.                      3      
 302  146     Mazet Julien                     2167 FRA Chennevieres sur Marne                3      
 303   82 FM  Cu Hor Winston Darwin            2336 GUA                                       3      
 304  295     Alcon Llosada Alex               1846 AND Geva-Cea C.E.                         3      
 305  334     Serrano Batova Vicent            1692 CAT Masnou C.E.                           3      
 306  326     Lopez Perez Juan Pedro           1758 ESP Vicente Bonil                         3      
 307  316     Cano Vila Eduard                 1792 CAT Colon Ateneu C.E.                     3      
 308  296     Abarca Garcia Xavier             1846 CAT Amposta C.E.                          3      
 309  318     Iborra Polo Eric                 1791 CAT Joviat Fundacio                       3      
 310  241 WFM Pachon Adriana                   1990 COL                                       3      
 311  342     Nergard Ole-Kristian             1593 NOR OSS                                   3      
 312  319     Mecali Antonello                 1791 ITA Circolo Scacchistico Alvise Zichichi  3      
 313  320     Tomas Blanco Joan                1790 CAT Escola D'escacs De Barcelona          3      
 314  322     Rudolph Klaus                    1784 GER Su Ebersberg-grafing                  3      
 315   71 IM  Hernandez Cristian Andres        2362 COL                                      2½      
 316  317     Mir Vinas Pau Jose               1792 CAT Ideal D'en Clave C.E.                2½      
 317  298     Rodon Balcells Jaume             1841 CAT Ivars D'urgell C.E.                  2½      
 318  313     Xifra Tome Bernat                1797 CAT Gerunda, C.E.                        2½      
 319  328     Casares Bonals Ainhoa            1756 CAT Llinars, Club D'escacs               2½      
 320  180 FM  Maia Jose Eduardo Bastos O.      2107 BRA Fluminense                            2      
 321  333     Clifford Neil                    1695 CAT Tres Peons C.E.                       2      
 322  343     Lie Terje                        1519 NOR Bergens SK                            2      
 323  145 MK  Accensi Estrada Miguel Angel     2167 CAT Tortosa C.E.                          2      
 324  337     Fernandez Climent Albert         1674 CAT Cerdanyola Valles C.E.                2      
 325  340     Delgado Fernandez Luis           1625 CAT Cadena Escacs Av Port                 2      
 326  325     Ugolini Andrea                   1761 ITA CSB                                   2      
 327  345     Barrera Baucells Grau               0 CAT Cavall Del Congost, Club D'esc        2      
 328  332     Knafo Michael                    1703 ISR                                       2      
 329  242     Catarineu Rabell Manel           1989 CAT Gran Penya Vilanova C.E.             1½      
 330  341     Esteban Lupianez Jose Miguel     1623 CAT Cadena Escacs Av Port                1½      
 331  106 IM  Hernando Rodrigo Julio Antonio   2272 CAT Escola D'escacs De Barcelona          1      
 332   27 IM  Sturt Raven                      2462 USA Ballers. Inc                          1      
 333  143 MK  Pros Heras Jordi                 2172 CAT Lira Vendrellenca                     1      
 334  138     Borges Guilherme Deola           2188 BRA Recatelo                              1      
 335  346     Bassand Dominique                   0 CAT Tres Peons C.E.                       1      
 336  336     Genoves Dexeus David             1674 CAT Espiga De Les Corts                   1      
 337  338     Escofet Llongueras Joan          1652 CAT Terrassa Del Csc, C.E.                1      
 338  193 MK  Gonzalez Camps Lluis             2087 CAT Catalunya C.E.                        ½      
 339    4 GM  Quesada Perez Yasser             2582 CUB                                       0      
       40 IM  Ravi Teja S.                     2420 IND                                       0      
       64 FM  Assaubayeva Bibisara             2375 KAZ Astana                                0      
      171 WIM Franco Valencia Angela           2125 COL                                       0      
      261     Flores Mendoza Jose Antonio      1952 CAT Viladecans C.E.                       0      
      344     Tateo Ida                        1196 USA Tres Peons C.E.                       0      
 345  266     Bonvalot Isabelle                1946 FRA Clichy                                0      
 346  238     Debard Michel                    1994 FRA Novelty Destroyers Rijswijk           0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year