For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 587 : 10.08.2019

Online chess games 16032
Chess tournaments 78

View all included tournaments

Bratislava SVK, European Ch U18 (b)

Boys U18

Rank SNo.    Name                           Rtg FED Pts Res. 
   1    3 GM Nguyen Thai Dai Van           2535 CZE 7½   0   
   2   13    Salemgareev Tagir             2444 RUS  7   0   
   3    8 IM Vrolijk Liam                  2478 NED 6½   0   
       22 IM Kaasen Tor Fredrik            2373 NOR 6½   0   
   5   20 IM Bronstein Or                  2384 ISR 6½   0   
   6   15 FM Murzin Volodar                2435 RUS 6½   0   
   7   11 IM Erenberg Ariel                2463 ISR 6½   0   
   8    7 IM Gumularz Szymon               2501 POL 6½   0   
   9   16 IM Zarubitski Viachaslau         2426 BLR  6   0   
  10    5 IM Engel Luis                    2510 GER  6   0   
  11   14 FM Gaifullin Artur               2438 RUS  6   0   
  12   31 FM Maksimovic Bojan              2352 BIH  6   0   
  13   18 FM Travadon Loic                 2399 FRA  6   0   
  14    9 GM Pechac Jergus                 2471 SVK  6   0   
  15   26 FM Fus Jakub                     2357 POL  6   0   
  16   17 FM Miesbauer Jan                 2399 CZE  6   0   
  17    1 GM Hakobyan Aram                 2559 ARM 5½   0   
  18   48    Levitskiy Andrey              2280 UKR 5½   0   
  19   28 FM Pantzar Milton                2356 SWE 5½   0   
  20   40 FM Oboladze Luka                 2323 GEO 5½   0   
  21    4 IM Bjerre Jonas Buhl             2516 DEN 5½   0   
  22   21 FM Gorshtein Ido                 2375 ISR 5½   0   
  23   23 FM Gatineau Yovann               2363 FRA 5½   0   
  24   76    Anghelus Alin-Gabriel         2125 ROU 5½   0   
  25   24 IM Baenziger Fabian              2358 SUI 5½   0   
  26   70    Chatzieleftheriou Andreas     2166 GRE 5½   0   
  27    2 GM Van Foreest Lucas             2543 NED 5½   0   
  28   54 FM Golikov Daniil                2245 RUS 5½   0   
  29   12 IM Petriashvili Nikoloz          2451 GEO 5½   0   
  30    6 IM Schoppen Casper               2505 NED 5½   0   
  31   53    Boev Viktor                   2246 ECX 5½   0   
  32   39 FM Iliaguev Nisim                2324 ISR 5½   0   
  33   29 FM Parkhov Yair                  2355 ISR 5½   0   
  34   34 FM Guerra Rivera Salvador        2344 ESP 5½   0   
  35   19    Mitsis Georgios               2392 GRE 5½   0   
  36   37 FM Leisch Lukas                  2330 AUT 5½   0   
  37   57 FM Godzwon Iwo                   2236 POL  5   0   
  38   83    Kukas Oliver                  2085 CRO  5   0   
  39   44 FM Stevanic David                2306 SLO  5   0   
  40   41 FM Papp Levente                  2323 HUN  5   0   
  41   35 IM Garayev Kanan                 2341 AZE  5   0   
  42   77 FM Nordquelle Daniel             2117 NOR  5   0   
  43   58    Zeman Matyas                  2235 CZE  5   0   
  44   27 FM Chylewski Patryk              2356 POL  5   0   
  45   30    Kozak Antoni                  2354 POL  5   0   
  46   32 FM Ludvik Tomas                  2346 CZE  5   0   
  47   33 FM Storme Isak                   2346 SWE  5   0   
  48   69    Santryan Davit                2167 ARM 4½   0   
  49   46 FM Omorjan Dejan                 2291 SRB 4½   0   
  50   47    Zabolotnov Evgeny             2284 RUS 4½   0   
  51   67    Brozyna Mateusz               2175 POL 4½   0   
  52   52 CM Crevatin Leo                  2247 SWE 4½   0   
  53   38    Ciorgovean Iustin             2330 ROU 4½   0   
  54   63    Mirri Pietro                  2194 ITA 4½   0   
  55   42 FM Martinez Fernandez Adrian     2317 ESP 4½   0   
  56   36 FM Tisaj Domen                   2339 SLO 4½   0   
  57   59    Hurdzan Tomas                 2231 CZE 4½   0   
  58   72    Pirard Natan                  2153 BEL 4½   0   
  59   74    Bekasovs Rihards              2144 LAT 4½   0   
  60   10 IM Blohberger Felix              2467 AUT 4½   0   
  61   51 FM Heimisson Hilmir Freyr        2258 ISL 4½   0   
  62   86    Polczyk Mikolaj               2069 POL 4½   0   
  63   68    Marzo Pie Xavier              2174 ESP 4½   0   
  64   43 FM Jakab Bela                    2310 SVK 4½   0   
       56    Kizatbay Abyl                 2238 NOR 4½   0   
  66   25 FM Stijve Theo                   2358 SUI 4½   0   
  67   71 FM Garanin Aleksei               2158 EST  4   0   
  68   60    Kotau Arseni                  2227 BLR  4   0   
  69   61 FM Akdogan Alperen               2200 TUR  4   0   
  70   66 CM Brinovec David                2180 SLO  4   0   
  71   85    Pektas Yigit                  2073 TUR  4   0   
  72   49 FM Mladek Richard                2266 CZE  4   0   
  73   80    Bulockin Martin               2095 CZE  4   0   
  74   50 FM Halfhide Sebastian            2263 NED  4   0   
  75   91    Gray Euan                     2004 SCO  4   0   
  76   65    Veleshnja Zino                2183 ALB  4   0   
  77   90    Rodriguez Izquierdo Luis      2007 ESP  4   0   
  78   55 FM Castillo Dalmau Albert        2241 ESP  4   0   
  79   62    Riha Vojtech                  2197 CZE  4   0   
  80   82    Alivodic Dario                2092 MNE  4   0   
  81   92    Johannsson Birkir Isak        1988 ISL  4   0   
  82   81    Triantos Konstantinos         2095 GRE 3½   0   
  83   84    Toquero Gracia Pau            2080 ESP 3½   0   
  84   95    Durica Adam                   1958 SVK 3½   0   
  85   98    Novosel Marko                 1935 CRO 3½   0   
  86   64    Ghersinich Enrico             2193 CRO 3½   0   
  87   79    Easwaralingam Adesh           2109 DEN 3½   0   
  88   87    Horak Jan                     2044 CZE 3½   0   
  89  102    Flajsman Pavel                1870 CZE 3½   0   
  90  101    Korjus Onni                   1878 FIN 3½   0   
  91   97    Vardanyan Aras                1944 LTU  3   0   
  92  100    Baranciuc Alexandr            1901 MDA  3   0   
  93  105    Kaspar Lukas                  1800 CZE  3   0   
  94   45 FM Galiana Fernandez Adrian      2295 ESP  3   0   
  95   89    Joensson Jacob                2030 SWE  3   0   
  96   88    Varga Lukas                   2032 SVK  3   0   
  97   93    Cordeiro Joao Carlos Santos F 1973 POR  3   0   
  98  107    Eftovski Mateo                1726 MKD  3   0   
  99   94    Ihnat Marek                   1972 SVK  3   0   
 100   96    Panko Eduard                  1952 SVK  3   0   
 101   73    Gloser David                  2147 CZE  3   0   
 102  106    Sadler Michel                 1766 LUX  3   0   
 103   78    Sousa Hugo Carneiro           2115 POR 2½   0   
 104   75    Pobor Danilo                  2130 MNE 2½   0   
 105   99    Bielik Jakub                  1919 SVK 2½   0   
 106  104    Sivcak Matej                  1821 SVK 2½   0   
 107  103    Winkin Pol                    1840 LUX 2½   0   
 108  108    Voges Guilherme               1619 POR  2   0   
 109  109    Stratis Orestis                  0 CYP  1   0 

Boys U16

Rank SNo.     Name                            Rtg FED Pts Res. 
   1   22 FM  Barseghyan Armen Ar.           2313 ARM 7½   0   
   2   35 FM  Van Dael Siem                  2264 NED  7   0   
   3   15 IM  Pogosyan Stefan                2334 RUS  7   0   
   4   11 FM  Globus Or                      2354 ISR  7   0   
   5    8 FM  Sahidi Samir                   2366 SVK  7   0   
   6   20 FM  Tsoi Dmitry                    2314 RUS  7   0   
   7    9 FM  Remizov Yaroslav               2357 RUS 6½   0   
   8   30 FM  De Boer Eelke                  2279 NED  6   0   
   9   57     Malovanyi Yulian               2154 UKR  6   0   
  10    2 IM  Teclaf Pawel                   2429 POL  6   0   
  11    1 FM  Kacharava Nikolozi             2437 GEO  6   0   
  12   21     Sargsyan Tigran R.             2314 ARM  6   0   
  13   37     Juksta Karolis                 2259 LTU  6   0   
  14    4 FM  Subelj Jan                     2418 SLO  6   0   
  15   19 FM  Stefansson Vignir Vatnar       2314 ISL  6   0   
  16   18 FM  Dudin Gleb                     2314 RUS  6   0   
  17   28 FM  Haring Filip                   2288 SVK  6   0   
  18   12 FM  Veiga Jose Francisco R P Neves 2346 POR  6   0   
  19   39 FM  Svanda Ondrej                  2245 CZE  6   0   
  20   34 FM  Ceres Dragos                   2266 MDA  6   0   
  21   65     Kasioumis Vasileios            2101 GRE  6   0   
  22    5 FM  Olsen Filip Boe                2391 DEN  6   0   
  23   29 FM  Mukhutdinov Tigran             2284 RUS 5½   0   
  24    6 FM  Stoyanov Tcvetan               2386 ECX 5½   0   
  25    3 IM  Horvath Dominik                2425 AUT 5½   0   
  26   17 FM  Milosevic Milos                2322 SRB 5½   0   
  27   58     Timoshin Andrei                2154 EST 5½   0   
  28   27 FM  Ognean Mihnea-Ionut            2290 ROU 5½   0   
  29   24 FM  Mis Mieszko                    2296 POL 5½   0   
  30   36     Peyrer Konstantin              2260 AUT 5½   0   
  31   77     Torngren Gustav                2061 SWE 5½   0   
  32    7     Svane Frederik                 2383 GER 5½   0   
  33   54     Niedbala Bartlomiej            2169 POL 5½   0   
  34   62     Kazmin Semen                   2134 RUS 5½   0   
  35   48     Koziorowicz Michal             2201 POL 5½   0   
  36   31     Geher Koppany                  2279 HUN  5   0   
  37   45     Ivanovic Marko                 2222 SRB  5   0   
  38   26 FM  Alonso Garcia Aaron            2291 ESP  5   0   
  39   32     Cohen Revivo Shoham            2277 ISR  5   0   
  40   68     Vorisek Jakub                  2090 CZE  5   0   
  41   42     Sjoberg Isak                   2238 NOR  5   0   
  42   10 FM  Sorensen Hampus                2356 SWE  5   0   
  43   75     Minko Dmitry                   2073 RUS  5   0   
  44   38 FM  Ongut Tamas Gunes              2251 HUN  5   0   
  45   23 FM  Fecker Noah                    2302 SUI  5   0   
  46   47     Risteski Emil                  2208 MKD  5   0   
  47   14 FM  Degraeve Remy                  2337 FRA  5   0   
  48   66 CM  Silich Yahor                   2100 BLR  5   0   
  49   73     Stremavicius Pijus             2080 LTU  5   0   
  50  110     Ghazaryan Raffi                1898 ARM  5   0   
  51   67     Grutter Tim                    2091 NED  5   0   
  52   41     Jazdanovs Aleksandrs           2243 LAT  5   0   
  53   86     Neiman Maks                    2028 ISR  5   0   
  54   55     Marn Jan                       2162 SLO 4½   0   
  55   99     Fernandez Garcia Gumersindo    1993 ESP 4½   0   
  56   50     Kochavi Ori                    2185 ISR 4½   0   
  57   16 FM  Suvorov Alexander              2333 GER 4½   0   
  58   33     Bacrot Alexandre               2272 FRA 4½   0   
  59   44     Briem Stephan                  2223 ISL 4½   0   
  60   92     Bukatin Arseny                 2016 RUS 4½   0   
  61   13 FM  Boyer Mahel                    2341 FRA 4½   0   
  62   64     Gavrilin Roman                 2101 RUS 4½   0   
  63   49     Bettalli Francesco             2194 ITA 4½   0   
  64   80     Sismeiro Miguel                2054 POR 4½   0   
  65   78     Barak David                    2055 CZE 4½   0   
  66   40     Turcan Richard                 2244 SVK 4½   0   
  67   79     Lomandong Marc-Antoine         2055 MNC 4½   0   
  68   84     Fojt Petr                      2034 CZE 4½   0   
  69   93     Martin Barcelo Carles          2008 ESP 4½   0   
  70   60     Iliaguev Daniel                2139 ISR 4½   0   
  71   56     Melaa Sondre                   2161 NOR 4½   0   
  72   81     Vadila Ondrej                  2048 SVK 4½   0   
  73  107     Sargsyan Sargis Vach.          1923 ARM 4½   0   
  74   69     Viczencz Peter                 2086 SVK 4½   0   
  75   51     Novotny Martin                 2178 CZE 4½   0   
  76   97     Jirousek Jan                   1996 CZE  4   0   
  77   63     Stankovic Milos M              2115 SRB  4   0   
  78  116     Ghachava Akaki                 1798 GEO  4   0   
  79   46     Bin Suhayl Ieysaa              2217 ITA  4   0   
  80   88     Fuglestein Sander              2024 NOR  4   0   
  81   85     Palczert Botond                2029 HUN  4   0   
  82  127     Keprt Tomas                    1438 CZE  4   0   
  83   74     Holly Andrej                   2076 SVK  4   0   
  84   98     Vujovic Savo                   1994 MNE  4   0   
  85  102     Magold Victor                  1962 ROU  4   0   
  86   71     Nagy Ladislav                  2081 CZE  4   0   
  87   76     Akulov Lev                     2068 BEL  4   0   
  88   94     Darmogray Makar                2004 RUS  4   0   
  89   89     Karadzhov Ivan                 2023 ECX  4   0   
  90  100     Dixa Oskar                     1968 POL  4   0   
  91   87     Redzisz Michal                 2028 POL  4   0   
  92   95     Muntean Victor                 2002 SWE  4   0   
  93  103     Velkovski Kristijan            1953 MKD  4   0   
  94   25     Vitenberg Noam Aviv            2292 NOR  4   0   
  95   59     Pobor Milo                     2146 MNE  4   0   
  96   91     Acimovic Sergej                2016 SLO  4   0   
  97   53 CM  Mica Marek                     2170 CZE  4   0   
  98  114     Beres Tomas                    1814 SVK  4   0   
  99   70     Placer Sebastian               2083 CZE 3½   0   
 100  101     Antal Jakub                    1963 SVK 3½   0   
 101   72     Ampelakiotis Stavros           2080 GRE 3½   0   
 102   61     Gomez Carreno Martin           2134 ESP 3½   0   
 103  105     Sanger Jake M                  1937 SCO 3½   0   
 104   82     Dabic Stjepan                  2043 CRO 3½   0   
 105  106     Maravic Ivan                   1934 CRO 3½   0   
 106  118     Fuciman Ondrej                 1797 CZE 3½   0   
 107  113     Asatryan Manvel                1830 CZE 3½   0   
 108   43 CM  Carlsson Ludvig                2234 SWE  3   0   
 109   52     Zetocha Adrian                 2173 SVK  3   0   
 110   96     Ruchko Denis                   2002 IRL  3   0   
 111  115     Shahpalangov Aydin             1799 AZE  3   0   
 112  119     Priechodsky Radovan            1779 SVK  3   0   
 113  111     Trybus Daniel                  1874 POL  3   0   
 114  120     Stastny Jakub                  1770 CZE  3   0   
 115  108     Martirosyan Ara                1921 CZE  3   0   
 116  109     Woltery Nicolai                1918 ENG  3   0   
 117   83     Sandor Martin                  2035 SVK 2½   0   
 118  123     Heidarsson Arnar               1705 ISL 2½   0   
 119  117     Sadovnikov Konstantin          1798 RUS 2½   0   
 120  104     Balin Daniel                   1951 CZE 2½   0   
 121   90     Gzib David                     2021 SVK 2½   0   
 122  122     Djukaric Milos                 1730 BIH 2½   0   
 123  112     Kalkowski Igor                 1833 POL 2½   0   
      125     Neshev Nikola                  1675 ECX 2½   0   
 125  124     Hanzl Tadeas                   1691 BEL  2   0   
 126  126     Mendis Vidura                  1528 ENG  2   0   
 127  121 AIM Hadjinicolaou Andreas          1743 CYP  2   0 

Boys U14

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Pts Res. 
   1    1 FM  Kostolansky Sebastian Lukas     2406 SVK 7½   ½   
   2    6 FM  Tsvetkov Andrey                 2346 RUS 7½   ½   
   3   27     Mitusov Semen                   2184 UKR  7   0   
   4   11 FM  Makoveev Ilya                   2299 RUS  7   0   
   5   45     Chyzy Jakub                     2111 POL  7   0   
   6   18 CM  Kirillov Dmitry                 2228 RUS  7   0   
   7   31     Sokolovsky Yahli                2163 ISR  7   0   
   8   21 FM  Tadic Stefan                    2209 SRB  7   0   
   9    5 FM  Popov Konstantin                2367 RUS 6½   0   
  10   53     Trofimov Pavel                  2069 RUS 6½   0   
  11   17     Tsaruk Maksim                   2230 BLR 6½   0   
  12  106     Grigoryan Aram                  1860 ARM 6½   0   
  13   86     Talibov Shiroghlan              1924 AZE 6½   0   
  14    8 FM  Krastev Alexander               2329 GER  6   0   
  15   16     Razafindratsima Timothe         2230 FRA  6   0   
  16    2 FM  Borhy Marcell                   2382 HUN  6   0   
  17    3 IM  Can Isik                        2369 TUR  6   0   
  18   10 FM  Stukan Martin                   2306 RUS  6   0   
  19   24     Yaniv Yuval                     2193 ISR  6   0   
  20    7 FM  Morgunov Marc                   2345 AUT  6   0   
  21   15 CM  Antonica Dragos-Andrei          2230 ROU  6   0   
  22   47     Pasztor Balazs                  2100 HUN  6   0   
  23   39     Biletskiy Danylo                2124 UKR  6   0   
  24    4 FM  Oglaza Oskar                    2367 POL  6   0   
  25   29     Kusa Jakub                      2181 CZE  6   0   
  26   26     Fule Simon                      2184 HUN  6   0   
  27   33 CM  Luczak Filip                    2160 POL  6   0   
  28   34     Levin Guy                       2140 ISR  6   0   
  29   42     Czernek Tymon                   2121 POL  6   0   
  30   36     Liu Casper                      2130 DEN  6   0   
  31   19 FM  Rozen Eytan                     2224 ISR 5½   0   
  32   25     Gnojek Petr                     2188 CZE 5½   0   
  33   32     Guz Ari                         2162 ISR 5½   0   
  34   23     Bochnicka Vladimir              2193 SVK 5½   0   
  35   58     Poltorak Sebastian              2048 POL 5½   0   
  36   54     Kristoferitsch Daniel           2056 AUT 5½   0   
  37   13     Vojta Jakub                     2256 CZE 5½   0   
  38   49     Popov Maksim                    2088 RUS 5½   0   
  39    9     Musyuk Lior                     2311 ISR 5½   0   
  40   20     Papadiamandis Elliot            2216 FRA 5½   0   
  41   60     Frank Adam                      2043 CZE 5½   0   
  42   63     Indriunas Matas                 2026 LTU 5½   0   
  43   64     Lopez Varela Pablo              2020 ESP 5½   0   
  44  111     Sahakyan Aleks                  1834 ARM  5   0   
  45   22     Weihrauch Jakob                 2201 GER  5   0   
  46  105     Andrijashkin Deniss             1862 EST  5   0   
  47   85     Antal Hunor-Zoltan              1926 ROU  5   0   
  48   41     Laptii Nazar                    2122 UKR  5   0   
  49   43     Jun Rudolf Jr.                  2114 CZE  5   0   
  50   12 FM  Stalmach Richard                2263 CZE  5   0   
  51   65     Revaliente Montoya Ciro         2006 ESP  5   0   
  52   51     Cappelletto Joshuaede           2081 ITA  5   0   
  53   83     Kalosha Zhiulien Oleksii        1936 UKR  5   0   
  54   80     Silva Pedro Gil Ferreira Da     1960 POR  5   0   
  55   76     Unneland Mathias                1966 NOR  5   0   
  56   55 CM  Creanga Robert-Ionut            2048 ROU  5   0   
  57   81     Schouten Mathias Lind           1958 NOR  5   0   
  58   67     Zemach Nadav                    1997 ISR  5   0   
  59   70     Vaupot Luka                     1989 SLO  5   0   
  60   73 CM  Jares Michal                    1974 CZE  5   0   
  61   69     Danaci Ege                      1990 TUR  5   0   
  62   44     Krupa Miroslav                  2114 SVK  5   0   
       46     Sobek Michal                    2101 SVK  5   0   
       62     Schlegel Igor                   2030 SUI  5   0   
  65   93     Vanduyfhuys Igor                1907 BEL  5   0   
  66   77     Wernberg Hugo                   1963 SWE  5   0   
  67   37     Droin Augustin                  2128 FRA  5   0   
  68   75     Titze Leo                       1966 ITA  5   0   
  69   14     Fernandez Lopez Ruben           2242 ESP 4½   0   
  70   48 CM  Ochedzan Tymon                  2098 POL 4½   0   
  71   90     Nareks Matic                    1913 SLO 4½   0   
  72   30     Dzida Kamil                     2166 POL 4½   0   
  73   28     Shoshin Kirill                  2183 RUS 4½   0   
  74   38     Pozzari Simone                  2127 ITA 4½   0   
  75   61     Brnusak Tomas                   2032 SVK 4½   0   
  76   71     Neumann Filip                   1982 CZE 4½   0   
  77  113     Krivenko Dion                   1810 EST 4½   0   
  78   52     Fardet Elouan                   2075 FRA 4½   0   
  79  123     Backiel Hubert                  1743 POL 4½   0   
  80   82 AIM Hulka Valentyn                  1956 UKR 4½   0   
  81   87     Dahl Max                        1917 NOR 4½   0   
  82   95     Briem Benedikt                  1901 ISL 4½   0   
  83   35     Stamatiou Rodolfos              2137 GRE 4½   0   
  84   92     Tabuenca Mendataurigoitia Pedro 1910 ESP 4½   0   
  85  122     Priseajniuc Andrei              1751 MDA 4½   0   
  86   66     Grzesik Gracjan                 2004 POL 4½   0   
  87  127     Iwaszkiewicz Krzysztof          1711 POL 4½   0   
  88  146     Bizjak Anej                     1574 SLO 4½   0   
  89   91     Chlpek Daniel                   1912 SVK 4½   0   
  90  102     Binz Lennox                     1871 SUI 4½   0   
  91  104     Maruntis Patrik-Robert          1864 ROU 4½   0   
  92  110     Sinitsyn Anton                  1847 FIN  4   0   
  93  131     Olde Karl Erik                  1689 EST  4   0   
  94   50     Hak David                       2082 CZE  4   0   
  95   96     Grahn Vidar                     1898 SWE  4   0   
  96   56 CM  Paduano Claudio                 2048 ITA  4   0   
  97  143     Bogdanovics Kirills             1600 LAT  4   0   
  98   89     Cuttoli Alexandre               1914 MNC  4   0   
  99  124     Compel Daniel                   1739 SVK  4   0   
 100   79     Adamia Jaba                     1961 GEO  4   0   
 101   94     Protassov Vlad                  1902 EST  4   0   
 102  108     Maldonado Mena German           1850 ESP  4   0   
 103  112     Husa Daniel                     1819 CZE  4   0   
 104  140     Springis Jevgenijs              1634 LAT  4   0   
 105  147     Bansal Saahil                   1531 ENG  4   0   
 106   59     Falkevall Axel                  2046 SWE  4   0   
 107   97     Kures Michael                   1898 CZE  4   0   
 108   57     Djurovic Peko                   2048 MNE  4   0   
 109  126     Putar Leon                      1718 IRL  4   0   
 110   99     Soucek Petr                     1882 CZE  4   0   
 111  107     Pegno Mattia                    1857 ITA  4   0   
 112  121     Mizzi Jack                      1759 MLT  4   0   
 113  130     Weissenhofer Jonas              1692 LIE  4   0   
 114  119     Zvezdakoski Matej               1784 MKD  4   0   
 115  116     Sulgan Igor                     1791 SVK  4   0   
 116  101     Nezval Filip                    1874 CZE  4   0   
 117   74     Meskenas Paulius                1974 DEN 3½   0   
 118   84     Papidakis Georgios              1933 GRE 3½   0   
 119  154     Velkoski Stojan                 1389 MKD 3½   0   
 120   72     Stockmann Till                  1975 GER 3½   0   
 121  109     Ruiz Buendia Miguel             1848 ESP 3½   0   
 122  100     Yeh Timo                        1880 NED 3½   0   
 123  125     Vaclavik Jan                    1729 CZE 3½   0   
 124   40     Sosovicka Jakub                 2124 SVK 3½   0   
 125  117     Andjelic Djordje                1787 MNE 3½   0   
      139     Lovcican Tomas                  1639 SVK 3½   0   
 127   68     Martinez Soriano Javier         1992 ESP 3½   0   
 128  128     Kien Clovis                     1710 MNC 3½   0   
 129  141     Ribeiro Rodrigo                 1628 POR 3½   0   
 130  142     Paluska Karol                   1616 SVK 3½   0   
 131  103     Grec Jan Alexander              1870 SVK 3½   0   
 132  150     Tokarcik Patrik                 1495 SVK 3½   0   
 133  138     Petreski Leonid                 1644 MKD  3   0   
 134  152     Sustek Adam                     1438 SVK  3   0   
 135  118     Prochazka Vojtech               1785 CZE  3   0   
 136  115     Waligora Franciszek             1802 LUX  3   0   
 137  132     Aubury Benjamin                 1686 ENG  3   0   
 138   88     Farkas Otto Jr.                 1916 HUN  3   0   
 139  133     Kuna Patrik                     1662 SVK  3   0   
 140   78     Radojicic Aleksandar M          1962 SRB  3   0   
 141  149     Thorisson Benedikt              1505 ISL  3   0   
 142   98     Heldenbergh Nils                1883 BEL  3   0   
 143  114     Nemegeer Arne                   1803 BEL  3   0   
 144  155     Broz Jan                        1335 CZE  3   0   
 145  144     Zlatanovic Marcus               1591 SLO  3   0   
 146  136     Martins Jose Carlos Caetano     1655 POR  3   0   
 147  129     Mammi Samuele                   1710 ITA  3   0   
 148  134     Abbasov Azad                    1657 AZE 2½   0   
 149  153     Kull Tormi                      1426 EST 2½   0   
 150  159     Kulmala Viktor                  1040 FIN 2½   0   
 151  145     Rousis Chrysostomos             1580 CYP 2½   0   
 152  135     Car Filip                       1657 CRO 2½   0   
 153  120     Stagno Matteo                   1770 MLT 2½   0   
 154  148     Mrkovic Nikola                  1517 BIH 2½   0   
 155  158     Cagil Celal Yavuz               1096 TUR  2   0   
 156  137     Davidov Lazar                   1652 SRB  2   0   
 157  157     Biolkini Alexandr               1196 CYP  2   0   
 158  151     Norkeliunas Matas               1477 LTU  2   0   
 159  156     La Barbera Marcello             1302 ITA  1   0 

Boys U12

Rank SNo.     Name                          Rtg FED Pts Res. 
   1    1 FM  Maurizzi Marc Andria         2419 FRA  8   0   
   2    9     Piliposyan Robert            2156 ARM 7½   0   
   3   47     Vagman Roy                   1935 ISR 7½   0   
   4    6     Petrovskiy Vadim             2191 UKR  7   0   
   5    7 CM  Ozkan Taha                   2185 TUR  7   0   
   6    4 FM  Strybuk Artsiom I            2200 BLR  7   0   
   7    2 CM  Samadov Read                 2230 AZE  7   0   
   8   13     Vergara Anton Diego          2128 ESP 6½   0   
   9   33     Tobak Mikhail                1998 UKR 6½   0   
  10    8 CM  Fiszer Bartosz               2168 POL 6½   0   
  11   29     Bakiev Diyor                 2014 GER 6½   0   
  12   11 CM  Navumenka Mikhei             2148 BLR 6½   0   
  13   32     Meers Hubert                 1999 POL 6½   0   
  14   23     Habans Aguerrea Javier       2062 ESP 6½   0   
  15   78     Makridis Dimitrios           1786 GRE  6   0   
  16   36 CM  Makkar Rajat                 1971 FRA  6   0   
       42     Pidluznij Gleb               1947 LTU  6   0   
  18   18     Bat Bilguun                  2090 FRA  6   0   
  19    3 CM  Han Yichen                   2205 NED  6   0   
  20   28     Tran David                   2021 HUN  6   0   
  21   15     Macias Pino Diego            2126 ESP  6   0   
  22    5     Kvaloy Aksel Bu              2195 NOR  6   0   
  23   57     Magold Filip                 1859 ROU  6   0   
  24   27     Saveljev Ivan                2040 RUS  6   0   
  25   53     Cnejev Vladimir-Alexandru    1907 ROU  6   0   
  26   10 CM  Pingin Artem                 2155 RUS  6   0   
  27   61     Stevanovic Jovan             1851 SRB  6   0   
  28   19     Konyves Almos                2088 HUN  6   0   
  29   58     Nemsadze Daviti              1856 GEO  6   0   
  30   21     Nastore Pavel-Alexandru      2084 ROU  6   0   
  31   66     Von Mettenheim Johannes      1844 GER 5½   0   
  32   30 AIM Ciric Pavle                  2007 SRB 5½   0   
  33   31     Tunsjo Axel                  2004 NOR 5½   0   
  34   34     Kamilov Dmitry               1990 RUS 5½   0   
  35   22     Palczert Matyas              2065 HUN 5½   0   
  36   46     Costa Leonardo               1939 GER 5½   0   
  37   56     Kluehs Gustaf                1870 GER 5½   0   
  38   65     Bialiauski Artsiom           1844 BLR 5½   0   
  39   49     Eliseev Sergey               1922 NOR 5½   0   
  40   14     Celik Hasan Huseyin          2126 TUR 5½   0   
  41   96     Andreev Konstantin           1716 RUS 5½   0   
  42   73     Guia Artur Solovyov Eloy     1808 POR 5½   0   
  43   17     Ristic Luka                  2102 SRB 5½   0   
  44  111 CM  Suleymanov Ali               1631 AZE 5½   0   
  45   37     Soderstrom Adrian            1970 SWE 5½   0   
  46   74     Krawczyk Flawian             1802 POL 5½   0   
  47   85     Rakovsky Jakub               1765 SVK 5½   0   
  48   59     Asllani Dorian               1854 SUI 5½   0   
  49   35     Chyndygyr Tamerlan           1984 RUS  5   0   
  50   40     Trost Edvin                  1951 SWE  5   0   
  51   81 CM  Dovbnia Nikita               1777 RUS  5   0   
  52   75     Shinkarov Artem              1798 RUS  5   0   
  53   41     Tarhan Adar                  1949 TUR  5   0   
  54   16 CM  Kanov Nikola                 2102 ECX  5   0   
  55   54     Stork Christopher            1905 GER  5   0   
  56   63     Hagner Bennet                1847 GER  5   0   
  57   43 CM  Kuhn Clement                 1945 FRA  5   0   
  58   12     Dudarev Vladislav            2136 RUS  5   0   
  59   48     Uritsky Yonathan             1926 ISR  5   0   
  60   39     De Winter Arthur             1953 NED  5   0   
  61   26     Pavesi Brando                2056 ITA  5   0   
  62  137     Ryabukhin Roman              1445 RUS  5   0   
  63   55     Paseka Matyas                1898 CZE  5   0   
  64   69     Venkatesan Kavin             1824 IRL  5   0   
  65   82     Aasen Joakim                 1768 NOR  5   0   
  66   92     Herwy Jakub                  1720 POL  5   0   
  67   51     Culum Sanjin                 1912 BIH  5   0   
  68   64     Codreanu Marius              1846 MDA 4½   0   
  69   20 CM  Lystsov Leonid               2086 RUS 4½   0   
  70   60     Valiyev Shahin               1854 AZE 4½   0   
  71   86     Janeczko Jakub               1747 POL 4½   0   
  72   44     Milanovic Marko              1942 SRB 4½   0   
  73   52     Labruyere Roger              1909 NED 4½   0   
  74  112     Soucek Jan                   1627 CZE 4½   0   
  75   84     Gregoric Andraz              1765 SLO 4½   0   
  76   76     Aleksanyan Davit             1797 ARM 4½   0   
  77   77     Janous Marek                 1787 CZE 4½   0   
  78   93     Jetzl Julian                 1719 AUT 4½   0   
  79   91     Skreko Igor                  1725 SVK 4½   0   
  80   25 CM  Foerster-Yialamas Lucas      2056 GER 4½   0   
  81   62     De Reese Elias               1850 BEL 4½   0   
  82   50 AIM Georgiev Konstantin          1919 ECX 4½   0   
  83   88     Cherneyko Ivan               1743 RUS 4½   0   
  84   68     Franc Borna                  1826 CRO 4½   0   
  85   38     Cohen Elad                   1964 ISR 4½   0   
  86   71     Lye Sverre                   1817 NOR 4½   0   
  87  107     Kolani Arjun                 1672 ENG 4½   0   
  88   83     Gschiel Alexander            1768 AUT 4½   0   
  89  130     Snitsarenko Igor             1484 EST 4½   0   
  90  125     Trzebinski Patryk            1557 POL 4½   0   
  91  118     Knudsen Philip Uhre          1590 DEN 4½   0   
  92   24     Mekhane Adam                 2061 FRA 4½   0   
  93  126     Licka Denis                  1523 CZE 4½   0   
  94   80     Wahlgreen Noah               1779 DEN  4   0   
  95   95 CM  Ivanov Svetlen               1717 ECX  4   0   
  96  108     Shatil Shir                  1672 ISR  4   0   
  97  109     Kisic Dusan                  1642 SRB  4   0   
  98  103     Fizer Marek                  1690 CZE  4   0   
  99  136     Lazic Emanuel                1449 BIH  4   0   
 100  128     Grishin Petr E.              1506 RUS  4   0   
 101  102     Musaev Matej Elbek           1693 SVK  4   0   
 102   45     Stevik Patrik                1941 SVK  4   0   
 103  105     Werner Hong Quan Dan         1682 CZE  4   0   
 104   70 AFM Zlatkov Anton                1817 MKD  4   0   
 105   72     Hald Falkesgaard Jeppe       1815 DEN  4   0   
 106  110     Vilimek Vit                  1637 CZE  4   0   
 107  142     Farmakoski Georg             1365 MKD  4   0   
 108   94     Bunic Emanuel                1718 CRO  4   0   
 109  100     Bulej Matej                  1700 SVK  4   0   
 110   89     Lup Constantin-Ionel         1739 ROU  4   0   
 111  140     Kokk Karl Mattias            1419 EST  4   0   
 112  119     Janik Marek Tobias           1588 SVK  4   0   
 113  143     Mishin Matvey                1308 RUS  4   0   
 114   87     Gudmundsson Gunnar Erik      1746 ISL 3½   0   
 115  127     Cherniaev Danil              1513 RUS 3½   0   
 116  114     Elias David                  1607 SVK 3½   0   
 117   98     Baturina Marin               1704 CRO 3½   0   
 118   67     Rotunno Flavio               1830 SUI 3½   0   
 119   97     Lavrencic Matic              1710 SLO 3½   0   
 120   99     Isaksson Max                 1701 SWE 3½   0   
 121   90     Prazak Daniel                1738 CZE 3½   0   
 122  106     Isaksson Philip              1675 SWE 3½   0   
 123   79     Cina' Vittorio               1780 ITA 3½   0   
 124  117     Ortiz Padro Pol              1592 ESP 3½   0   
 125  133     Guri Adrian                  1474 ALB 3½   0   
 126  132     Kostelidis Georgios          1477 GRE 3½   0   
 127  135     Svoboda Daniel               1460 CZE 3½   0   
 128  121     Stogr Viktor                 1583 CZE 3½   0   
 129  129     Havalda Samuel               1494 SVK 3½   0   
 130  124     Buchta Bartolomej            1559 CZE 3½   0   
 131  144     Smetana Peter                1305 SVK 3½   0   
 132  145     Kien Lancelot                1293 MNC 3½   0   
 133  122     Zakarian Dimitrios Levon     1580 ENG  3   0   
 134  104     Aasen Fredrik                1686 NOR  3   0   
 135  134     Sokolovskis Pavels           1473 LAT  3   0   
 136  115     Cappan Pjotr                 1601 BEL  3   0   
 137  131     Mikolas Petr                 1482 CZE  3   0   
 138  138     Madhavan Sanjith             1440 SCO  3   0   
 139  123     Nielsen-Refs Karl-Emil Elmer 1567 DEN  3   0   
 140  149     Kulich Daniel                1233 SVK  3   0   
 141  116     Clotet Mas Dan               1595 ESP  3   0   
 142  139     Oloeriu Calin                1436 BEL  3   0   
 143  151     Vermehren Nicolas            1200 CYP  3   0   
 144  101     Radaca Nasir                 1697 BIH 2½   0   
 145  113     Laturkar Iraj                1612 FIN 2½   0   
 146  120     Koska Jiri                   1587 SVK 2½   0   
 147  141     Jurky Marian                 1401 SVK 2½   0   
 148  157     Pallum Rasmus                1048 EST 2½   0   
 149  146     Moller Tomas                 1291 ISL 2½   0   
 150  153     Volpi Alessandro             1196 ITA 2½   0   
 151  147     Omarsson Adam                1279 ISL 2½   0   
 152  160     Skiljan Franko                  0 CRO 2½   0   
 153  150     Heric Luka                   1215 SLO 2½   0   
 154  154     Sahidi Shabir                1132 SVK  2   0   
 155  148     Moisio Miska                 1271 FIN  2   0   
 156  152     Tornaritis Kriton            1196 CYP  2   0   
 157  159     Samorukov Egor                  0 MNC  2   0   
 158  156     Vozar Adam                   1059 SVK  2   0   
 159  155     Bologan Anton                1075 MDA 1½   0   
 160  158     Huseynbayli Valeh               0 AZE  ½   0 

Boys U10

Rank SNo.     Name                            Rtg FED Pts Res. 
   1    3 CM  Vetokhin Savva                 2016 RUS  8   0   
   2    2 CM  Finek Vaclav                   2038 CZE 7½   ½   
   3   10     Azadaliyev Jahandar            1905 AZE 7½   ½   
   4    1     Materia Marco                  2236 FRA  7   1½  
   5   32     Navoyan Gagik                  1716 ARM  7   1   
   6   12 CM  Zverev Lev                     1881 RUS  7   ½   
   7    7     Samunenkov Ihor                1964 UKR 6½   0   
   8    9 CM  Giang Tran Nam                 1915 HUN 6½   0   
   9   31     Golovchenko Bogdan             1723 RUS 6½   0   
  10   19     Ljepic Andrej                  1786 SRB 6½   0   
  11   59     Simbelov Roman T.              1560 RUS 6½   0   
  12    6     Toktomushev Teimur             1977 UKR 6½   0   
  13   81     Tykheev Aldar                  1434 RUS 6½   0   
  14   20     Sapocinic Semion               1781 MDA 6½   0   
  15    8     Usov Aleksandr E.              1919 RUS  6   0   
  16   24     Averin Nikolay                 1765 RUS  6   0   
  17   30 CM  Warchol Kamil                  1734 POL  6   0   
  18   42     Sommer Justus                  1671 GER  6   0   
  19   67 CM  Yonal Timur                    1517 RUS  6   0   
  20    4 CM  Royal Shreyas                  2010 ENG  6   0   
  21   72     Gordeev Denis                  1478 RUS  6   0   
  22  147     Hovakimyan Vache                  0 ARM  6   0   
  23   16     Deveci Huseyin Said            1809 TUR  6   0   
  24   38     Jaakkola Niklas                1689 FIN  6   0   
  25  140     Dotzer Lukas                   1070 AUT  6   0   
  26   46     Wielgus Wojciech               1655 POL  6   0   
  27   13     Kononenko Vladimir             1828 ECX 5½   0   
  28   36     Agasarov Benik                 1697 ARM 5½   0   
  29   23     Kiladze Luka                   1766 GEO 5½   0   
  30   55 AIM Gusev Mikhail                  1598 RUS 5½   0   
  31   43     Bazilius Augustinas            1664 LTU 5½   0   
       62     Asikainen Eeli                 1542 FIN 5½   0   
  33   14     Helms Finn                     1827 GER 5½   0   
  34   27     Tabuenca Mendataurigoitia Dani 1757 ESP 5½   0   
  35   17     Zienkiewicz Jan                1807 FRA 5½   0   
  36   69     Mehtizada Murad                1513 AZE 5½   0   
  37   50     Dyachuk Artem                  1634 UKR 5½   0   
  38   11     Povshednyi Ivan                1898 ESP 5½   0   
  39   22     Csernyik Mark                  1771 HUN 5½   0   
  40   54     Rudnev Andrei                  1607 BLR 5½   0   
  41   48     Villa Tornero Alex             1641 ESP 5½   0   
  42   83     Farias David Nuno M E          1426 POR 5½   0   
  43   51     Perossa Nicolas                1627 ITA 5½   0   
  44   82     Blumenthal Michael             1427 ISR 5½   0   
  45   33     Gal Andrej                     1705 CRO  5   0   
  46   63     Shearsby Jude                  1532 ENG  5   0   
  47   88     Sava Robert-Gabriel            1400 ROU  5   0   
  48   37     Deladerriere Apollo            1690 FRA  5   0   
  49    5     Salinas Tomas Daniel           1991 ESP  5   0   
  50   34     Medhus Vitus Bondo             1704 DEN  5   0   
  51  101     Misiuk Martynas                1331 LTU  5   0   
  52   28     Ermitsch Magnus                1750 GER  5   0   
  53   58     Sowinski Pawel                 1582 POL  5   0   
  54   25     Bartodziej Bartosz             1764 POL  5   0   
  55   49 CM  Grabs Peter                    1638 GER  5   0   
  56  130     Romanov Vladislav O.           1182 RUS  5   0   
  57   15     Khoo-Thwe Louis                1827 NOR  5   0   
  58   60     Haubold Sebastian Marcel       1559 GER  5   0   
  59   26     Kisic Jovan                    1757 SRB  5   0   
  60  126     Derbenev Arseniy               1213 LAT  5   0   
  61   44     Gut Lionel                     1663 SUI  5   0   
  62   18     Foldes Marton Gabor            1803 HUN  5   0   
  63   98     Koblov Egor                    1338 RUS  5   0   
  64   47     Englisch Tobias                1643 AUT  5   0   
  65   74     Dimitrov Martin                1473 ECX  5   0   
  66   73     Ahmadzada Huseyn               1475 AZE  5   0   
  67   21     Efimov Leonid                  1773 RUS 4½   0   
  68   41     Panda Barnabas                 1675 HUN 4½   0   
  69   70     Tolmacevs Artjoms              1511 LAT 4½   0   
  70  138     Batozhargalov Erdem            1080 RUS 4½   0   
  71   35     Hvozdz Aliaksandr              1699 BLR 4½   0   
  72   29 AFM Udipi Kala Kishan              1745 SUI 4½   0   
  73  108     Artissi Albert                 1292 ITA 4½   0   
  74  103     Tushishvili Tamaz              1330 GEO 4½   0   
  75   52     Sauer Tim                      1625 GER 4½   0   
  76   85     Jasso Matej                    1419 CZE 4½   0   
  77  116     Kote Aleks                     1257 ALB 4½   0   
  78  121     Cruceru-Uceanu Tudor-Mihai     1234 ROU 4½   0   
  79   90     Georgiadis Anastasios          1379 GRE 4½   0   
  80   53     Papaioannou Dimitrios          1608 GRE 4½   0   
  81  105     Pereverzev Timofei             1306 RUS 4½   0   
  82   45     Ribstein Orel                  1662 ISR 4½   0   
  83   65 CM  Butolo Alexandru-Mircea        1522 ROU 4½   0   
  84   86     Plomp Mateo                    1416 BEL 4½   0   
  85   77     Arora Abhiraaj                 1463 GER 4½   0   
  86   68     Tran Sixten                    1516 SWE 4½   0   
  87   87     Setina Vaclav                  1415 CZE 4½   0   
  88  146     Gordon Frederick                  0 SCO 4½   0   
  89   71     Biyiksiz Ali Batuhan           1483 TUR 4½   0   
  90   80     Klaska Philipp Leon            1441 GER  4   0   
  91   40     Torosyan Bagrat                1678 GER  4   0   
  92  113     Morozov Savely                 1278 RUS  4   0   
  93  133     Osadchy Andrey K               1124 RUS  4   0   
  94   79     Haubold Christian Lucas        1456 GER  4   0   
  95   99     Kozlovic Jernej                1332 SLO  4   0   
  96   96     Oglaza Dawid                   1345 POL  4   0   
  97   78     Qasem Muhamad Mody             1458 ISR  4   0   
  98   91     Govoreanu Matei                1375 BEL  4   0   
  99   94     Sarafis Rafail                 1355 GRE  4   0   
 100   56     Durovka Marek                  1596 SVK  4   0   
 101  109     Gorej Vojtech                  1287 CZE  4   0   
 102  107     Paholok Adam                   1296 SVK  4   0   
 103   66     Burkart Lloyd Shang            1522 GER  4   0   
 104  110     Bukvaj Martin                  1286 CZE 3½   0   
 105  112     Sazonov Fedor                  1280 BEL 3½   0   
 106   97     Mertins Ostap                  1339 EST 3½   0   
 107   76     Jalovec Igor                   1473 SLO 3½   0   
 108   75     Faivishevsky Noam              1473 ISR 3½   0   
 109  114     Mathew Johan                   1263 ENG 3½   0   
 110  125     Rabinovich Yoav                1217 ISR 3½   0   
 111   84     Stary Vojtech                  1423 CZE 3½   0   
 112  129     Sitnikov Arseni                1184 BLR 3½   0   
 113  104     Tichy Tomas                    1325 CZE 3½   0   
 114   64     La Barbera Manfredi            1526 ITA 3½   0   
 115  127     Mukhomorov Dobrynia            1206 RUS 3½   0   
 116   95     Hasanli Ziya                   1348 AZE 3½   0   
 117  128     Olszewski Antoni               1199 POL 3½   0   
 118  136     Shmyrev Nikolai                1086 RUS 3½   0   
 119  134     Vana Jan                       1118 CZE 3½   0   
 120  106     Durana Jonas                   1304 SVK 3½   0   
 121   92     Suska Szymon                   1363 POL 3½   0   
 122  115     Matsagov Magomed               1263 RUS 3½   0   
 123   39     Pehar Borna                    1680 BIH 3½   0   
 124  124     Sahidi Sear                    1220 SVK 3½   0   
 125  118     Dolnik Michal                  1251 SVK 3½   0   
 126  117     Tereschenko Ivan               1256 RUS 3½   0   
 127  119     Kalin Andrei                   1250 MKD  3   0   
 128  122     Huseynli Mahammadbaghir        1223 AZE  3   0   
 129   61     Mammi Ottavio                  1549 ITA  3   0   
 130  123     Rusakov Makar                  1222 RUS  3   0   
 131  131     Snitsarenko Ilja               1139 EST  3   0   
 132  111     Magda Filip                    1281 SVK  3   0   
 133   93     Tokarcik Jan                   1357 SVK  3   0   
 134  142     Hudak Michal                   1044 SVK  3   0   
 135  120     Bilik Matej                    1234 SVK 2½   0   
 136   89     Jura Michal                    1384 SVK 2½   0   
 137  100     Ioannou Constantinos           1331 CYP 2½   0   
 138  149     Soucek Andrej                     0 CZE 2½   0   
 139   57     Chon Jeremy                    1594 CZE 2½   0   
      132     Roubal Matyas                  1130 CZE 2½   0   
 141  135     Yakimuk Pavel                  1094 RUS 2½   0   
 142  139     Thorisson Bjartur              1072 ISL 2½   0   
 143  144     Daniil Daniil                     0 CYP 2½   0   
 144  102     Bukvaj Jan                     1330 CZE 2½   0   
 145  137     Gkogkas Panteleimon            1081 GRE  2   0   
 146  143     Silaghi Matias-Radu            1003 ROU  2   0   
 147  145     Dragicevic Niksa                  0 MNE  2   0   
 148  148     Martinek Denis                    0 CZE 1½   ½   
 149  141     Sevcik Ondrej                  1053 SVK 1½   ½ 

Boys U08

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Pts Res. 
   1    2     Erdogmus Yagiz Kaan        1745 TUR 8½   0   
   2   19     Temirbekov Taimaz          1366 RUS  7   0   
   3    4     Karimli Yusif              1658 AZE  7   0   
   4    9     Gulenko Zakhar             1496 RUS  7   0   
   5   11     Ahmad Khagan               1492 AZE  7   0   
   6    8     Lebedev Artem S.           1503 RUS  7   0   
   7   69     Koehalmi-Szabo Mihaly         0 SUI 6½   0   
   8    6     Bayramli Rafael            1514 AZE 6½   0   
   9   12     Popzafirov Danail          1440 ECX 6½   0   
  10   20     Moskvinov Prokhor          1357 RUS  6   0   
  11   15     Celik Ali Alper            1401 TUR  6   0   
  12   24     Ochedzan Filip             1307 POL  6   0   
  13   10 AFM Ruzhansky Elias            1493 ENG  6   0   
  14   75     Mohylnyi Stepan               0 UKR  6   0   
  15   83     Tatvidze Davit                0 GEO  6   0   
  16    1     Besou Hussain              1766 GER 5½   0   
  17    5     Buyuk Eymen Eren           1543 TUR 5½   0   
  18   17     Gazdaru Rares              1394 ROU 5½   0   
  19   18     Vasilkov Nikolay           1371 RUS 5½   0   
  20   22     Velagapudi Vihan           1337 FIN 5½   0   
  21    7     Bouska Jiri                1505 CZE 5½   0   
  22    3     Rudenko Taras              1676 UKR 5½   0   
  23   38     Fedosov Alexander          1160 RUS 5½   0   
  24   46     Remeika Vytenis            1100 LTU 5½   0   
  25   56     Bianchuk Gleb                 0 BLR 5½   0   
  26   28     Silva Mark Orlov           1273 POR 5½   0   
  27   44     Weber Yonatan              1118 ISR 5½   0   
  28   42     Makrylakis Iason           1137 GRE 5½   0   
  29   41     Fester Harel               1137 ISR 5½   0   
  30   63     Foeing Sebastian              0 GER 5½   0   
  31   81     Saidy Ariel                   0 ISR 5½   0   
  32   35     Obrycki Tomasz             1190 POL  5   0   
  33   25     Borsch Alexander           1282 RUS  5   0   
  34   29     Soghomonyan Tigran         1263 ARM  5   0   
  35   51     Norkeliunas Sarunas        1030 LTU  5   0   
  36   33     Glushchenko Stepan         1225 RUS  5   0   
  37   26     Cirkovic Vuk               1282 SRB  5   0   
  38   32     Quenehen Nassim            1233 FRA  5   0   
  39   40     Tereschenko Savva          1144 RUS  5   0   
  40   27     Isaichykov Oleksandr       1276 GER 4½   0   
  41   31     Meszaros Casey Ryan        1248 SVK 4½   0   
  42   37     Chernyy Andrey             1170 CZE 4½   0   
  43   64     Gubin Dmitrii                 0 MDA 4½   0   
  44   34     Tolmacevs Romans           1216 LAT 4½   0   
  45   78     Raber Eduard                  0 AUT 4½   0   
  46   16     Vorobyev Vadim             1397 RUS 4½   0   
  47   79     Radeke Timothy                0 GER 4½   0   
  48   30     Babadzhanyan David         1253 RUS 4½   0   
  49   21 ACM Szuhorukov Marcell         1347 HUN 4½   0   
  50   66     Kekic Ahmed                   0 BIH 4½   0   
  51   86     Vlashchenko Ilya              0 RUS 4½   0   
  52   43     Petrovski Nikola           1126 MKD 4½   0   
  53   49     Kulich Filip               1042 SVK 4½   0   
  54   14     Alidis Myron               1405 CZE  4   0   
  55   87     Vlashchenko Ivan              0 RUS  4   0   
  56   68     Kirko Ivan                    0 BLR  4   0   
  57   23     Nicolas Nassa              1334 ITA  4   0   
  58   36     Jurca Szabo Gerard         1188 ESP  4   0   
  59   65     Ilic Mihajlo Bz               0 SRB  4   0   
  60   74     Mielcuch Karol                0 POL  4   0   
  61   58     Borodich Miroslav             0 CYP  4   0   
  62   89     Wallinger Nikolaus            0 AUT  4   0   
  63   13     Lukic Djordje              1438 BIH  4   0   
  64   85     Vaupot Kajetan                0 SLO  4   0   
  65   92     Zelenka Matej                 0 SVK  4   0   
  66   70     Lewek Jakub                   0 POL  4   0   
  67   55     Belyaletdinov Leonard         0 SLO  4   0   
  68   45     Fedotkin Alexey            1107 RUS 3½   0   
  69   39     Veverka Max                1151 CZE 3½   0   
  70   59     Cuyvers Jens                  0 BEL 3½   0   
  71   62     Fernandes Jose Pedro P C A    0 POR 3½   0   
  72   84     Tomac Matej                   0 CRO 3½   0   
  73   48     Omarsson Josef             1048 ISL  3   0   
  74   57     Bod Marton                    0 HUN  3   0   
  75   82     Soncin Riccardo               0 ITA  3   0   
  76   60     Daniil Christodoulos          0 CYP  3   0   
  77   80     Rosa Jose Lourenco Jesus      0 POR  3   0   
  78   61     De Groof Mathijs              0 BEL  3   0   
  79   54     Artemis Sotiris               0 CYP  3   0   
  80   71     Livnansky Michal              0 SVK  3   0   
  81   52     Akulistoi Andrei              0 EST  3   0   
  82   50     Samorukov Boris            1037 MNC  3   0   
  83   73     Mansurov Raul                 0 AZE 2½   0   
  84   91     Zawal Krzysztof               0 POL 2½   0   
  85   72     Machovic Maxim                0 SVK 2½   0   
  86   47     Calleja Urry Nick          1091 MLT 2½   0   
  87   67     Kekic Naid                    0 BIH 2½   0   
  88   88     Volpi Giacomo                 0 ITA  2   0   
  89   90     Zangger Felix                 0 AUT  2   0   
  90   77     Ostojic Danilo                0 MNE  2   0   
  91   53     Aliyev Huseyn                 0 AZE  1   1   
  92   76     Oloeriu Cezar                 0 BEL  1   0 

Girls U18

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Pts Res. 
   1    8 WIM Sliwicka Alicja            2259 POL  8   0   
   2    1 WGM Badelka Olga               2402 BLR 7½   0   
   3   10 WIM Muetsch Annmarie           2233 GER 6½   0   
   4    3 FM  Goltseva Ekaterina         2316 RUS 6½   0   
   5   13 WFM Radeva Viktoria            2218 ECX 6½   0   
   6   12 WFM Sargsyan Anna M.           2229 ARM 6½   0   
   7    2 WFM Afonasieva Anna            2327 RUS  6   0   
   8   20 WFM Grigorieva Yulia           2106 RUS  6   0   
   9    9 FM  Schneider Jana             2239 GER  6   0   
  10    5 FM  Antova Gabriela            2270 ECX  6   0   
  11    6 WIM Gajcin Marina              2267 SRB  6   0   
  12   32     Swiech Joanna              2025 POL  6   0   
  13   33 WFM Cramling Bellon Anna       2013 SWE 5½   0   
  14   17 WFM Kochukova Anna             2148 RUS 5½   0   
  15   26 WFM Kucharska Honorata         2062 POL 5½   0   
  16   18 WFM Nilssen Ellen Fredericia   2140 DEN 5½   0   
  17   36     Grigoryan Arpine           1991 ARM 5½   0   
  18   21 WFM Palma Maria                2091 ITA 5½   0   
  19   24 WFM Redondo Benavente Ana      2071 ESP 5½   0   
  20   39     Koridze Lile               1950 GEO 5½   0   
  21   27     Hryshchenko Kamila         2060 UKR 5½   0   
  22    4 WFM Beydullayeva Govhar        2307 AZE  5   0   
  23   22 WFM Ferkova Dominika           2085 SVK  5   0   
  24   60     Kulpa Zuzanna              1747 POL  5   0   
  25   46     Poliakova Varvara          1875 BLR  5   0   
  26   38     Verbin Valentina           1958 MDA  5   0   
  27   25     Ciocan Maria-Alexandra     2068 ROU  5   0   
  28   30     Koubova Anna Marie         2042 CZE  5   0   
  29   28     Moscicka Pola              2060 POL  5   0   
  30   11 WFM Represa Perez Mireya       2229 ESP  5   0   
  31   31     Duson Robin                2032 NED  5   0   
  32   14 WFM Urh Zala                   2211 SLO  5   0   
  33    7 WFM Nazarova Anastasia         2261 FIN 4½   0   
  34   40     Nastase Andreea-Cristina   1948 ROU 4½   0   
  35   47     Kocyigit Buse Naz          1873 TUR 4½   0   
  36   16 WFM Ziegenfuss Antonia         2155 GER 4½   0   
  37   23 WFM Rudzinska Michalina        2074 POL 4½   0   
  38   64     Tumova Anna                1722 CZE 4½   0   
  39   71     Petrova Vita               1443 LAT 4½   0   
  40   34 WFM Sibajeva Marija            1996 LTU  4   0   
  41   49     Buchta Agnieszka           1844 POL  4   0   
  42   51 WCM Olde Grete                 1829 EST  4   0   
  43   45     Chrysogelou Athanasia      1907 GRE  4   0   
  44   59     Mocanu Valeria             1769 MDA  4   0   
  45   44     Golub Nikolina             1915 CRO  4   0   
  46   43 WCM Kostecka Marika            1917 POL  4   0   
  47   56     Smetisko Marija            1792 CRO  4   0   
  48   15     Nestorovic Katarina        2159 SRB  4   0   
  49   42     Belluire Beatrice          1929 FRA  4   0   
  50   65     Tonso Liina                1711 EST  4   0   
  51   19 WFM Maksimovic Masa            2136 BIH  4   0   
  52   57     Kouta Antonia              1785 GRE  4   0   
  53   68     Yeremyan Nazik             1622 ARM  4   0   
  54   58     Kindler Karolina           1769 POL  4   0   
  55   37     Koljevic Nikolina          1972 MNE 3½   0   
  56   66     Karatiken Seray            1674 TUR 3½   0   
  57   29 WFM Sankova Stella             2048 SVK 3½   0   
  58   53     Muha Magdalena             1820 CRO 3½   0   
  59   52     Vidmar Klara               1821 SLO 3½   0   
  60   48     Balan Briana-Cleopatra     1858 ROU  3   0   
  61   50     Manova Ivana               1841 MKD  3   0   
  62   54     Ucekajova Veronika         1818 SVK  3   0   
  63   69     Levin Emily                1578 ISR  3   0   
  64   63     Godart Clara               1736 BEL  3   0   
  65   61     Louka Magdalini            1740 GRE  3   0   
  66   35     Konecny Sophie             1993 AUT  3   0   
  67   41     Stroganova Karina          1942 RUS 2½   0   
  68   55 WCM Silva Ana Ines Teixeira Da 1812 POR 2½   0   
  69   62     Cabanova Kristina          1736 SVK 2½   0   
  70   67     Kralova Gabriela           1655 CZE  2   0   
  71   72     Antunes Ana                1185 POR 1½   0   
  72   70     Ryder Kynesha              1525 IRL  1   0 

Girls U16

Rank SNo.     Name                         Rtg FED Pts Res. 
   1    6     Waszczuk Patrycja           2139 POL 7½   0   
   2    3 WFM Getman Tatyana              2204 RUS  7   0   
   3   34     Hryzlova Sofiia             1928 UKR  7   0   
   4    1 FM  Krasteva Beloslava          2297 ECX  7   0   
   5   11 WCM Malicka Maria               2062 POL 6½   0   
   6   10 WFM Loskutova Viktoriya         2071 RUS 6½   0   
   7   21     Dylag Emilia                2006 POL 6½   0   
   8    2 WFM Bulatova Kamaliya           2245 RUS 6½   0   
   9    8 WFM Lehaci Miruna-Daria         2120 ROU  6   0   
  10   27 WFM Laurincova Kristyna         1981 CZE  6   0   
  11   47 WCM Sade Defne                  1856 TUR  6   0   
  12   56     Czarnecka Lidia             1822 POL  6   0   
  13   16 WCM Mkrtchyan Mariam            2038 ARM  6   0   
  14   32 WCM Marcinczyk Monika           1952 POL  6   0   
  15   20     Juhasz Judit                2008 HUN  6   0   
  16   30     Kvendseth Thyra             1977 NOR  6   0   
  17   37     Guillo Longares Cecilia     1916 ESP  6   0   
  18    4 WFM Vanduyfhuys Daria           2160 BEL  6   0   
  19   41     Kuhar Larisa                1907 SLO 5½   0   
  20   15     Djidjeli Sarah              2041 FRA 5½   0   
  21   50     Garau Francesca             1848 ITA 5½   0   
  22   59     Zarebska Lena               1809 POL 5½   0   
  23   44     Bardorz Jana                1883 GER 5½   0   
  24   60 WCM Rzali Sabina                1801 AZE 5½   0   
  25   13     Ilyina Lada                 2048 RUS 5½   0   
  26    5 WFM Ciolacu Alessia-Mihaela     2159 ROU 5½   0   
  27    9 WFM Katkov Michelle             2071 ISR 5½   0   
  28   25     Pipia Ekaterine             1991 GEO 5½   0   
  29   42     Lukacs Anna Kata            1907 HUN 5½   0   
  30   84     Yedigaryan Asya             1602 ARM  5   0   
  31   18 WFM Afanasieva Alexandra        2013 RUS  5   0   
  32   22 WFM Srdanovic Jovana            2005 SRB  5   0   
  33   46     Donghvani Nia               1864 GEO  5   0   
  34   38     Adamczyk Zuzanna            1911 POL  5   0   
  35   43     Muedder Melanie             1905 GER  5   0   
  36   31     Khachatryan Veronika        1975 ARM  5   0   
  37   33     Kuzich Aryna                1940 BLR  5   0   
  38   14 WFM Filippova Margarita         2044 RUS  5   0   
  39   24     Slaba Andrea                1993 SVK  5   0   
  40   64     Esadze Tamari               1781 GEO 4½   0   
  41   19     Hercog Nusa                 2012 SLO 4½   0   
  42   53     Dubovyk Anastasiia          1838 UKR 4½   0   
  43   48     Ozbek Busra                 1856 TUR 4½   0   
  44   52     Pecorini Angie              1839 SUI 4½   0   
  45   28     Gombocz Zsofia              1981 HUN 4½   0   
  46   54     Sleurs Juliette             1834 BEL 4½   0   
  47    7 WFM Eizaguerri Floris Maria     2136 ESP 4½   0   
  48   67     De Zoeten Cato              1770 NED 4½   0   
  49   12 WFM Duran Esma Doga             2051 TUR 4½   0   
  50   17     Radikovic Anamarija         2021 CRO 4½   0   
  51   26 WCM Levitan Ronit               1987 ISR 4½   0   
  52   40     Diez Ambre                  1908 FRA 4½   0   
  53   75     Ravlusevic Evelina          1703 LTU 4½   0   
  54   36     Warnaar Alisha              1920 NED 4½   0   
  55   66     Mihailova Alina             1777 MDA 4½   0   
  56   55     Ruzic Pia Marie             1826 SLO 4½   0   
  57   70     Koksa Jelena                1753 CRO  4   0   
  58   63     Taragelova Martina          1782 SVK  4   0   
  59   57     Dejanovic Tereza            1818 CRO  4   0   
  60   23 FM  Jarocka Liwia               1995 POL  4   0   
  61   29     Aubert Estee                1979 FRA  4   0   
  62   79     Vozarova Adriana            1647 SVK  4   0   
  63   65     Mazzini Katarina            1780 SLO  4   0   
  64   39     Moerwald Magdalena          1911 AUT  4   0   
  65   85     Vetshtein Lior              1576 ISR  4   0   
  66   81     Dimitrijevic Andjela        1635 SRB  4   0   
  67   69     Djordjevic Nevena           1756 SRB  4   0   
  68   45     Mikic Ivana                 1882 BIH  4   0   
  69   58     Fock Amina                  1817 GER  4   0   
  70   71     Golsta Ramona               1738 LAT  4   0   
  71   72     Siekanska Zuzanna           1728 POL 3½   0   
  72   51     Korenova Simona             1840 SVK 3½   0   
  73   77     Simonova Stela              1677 SVK 3½   0   
  74   49 WCM Kaygisiz Ilayda             1851 TUR 3½   0   
  75   61     Walterova Ema               1793 SVK 3½   0   
  76   73     Skigelstrand Live Jorgensen 1720 NOR 3½   0   
  77   68     Villanyi Alexia             1762 SUI 3½   0   
  78   76     Langvik Ulrikke             1694 NOR 3½   0   
  79   82     Shaul Zeidner Lyad          1630 ISR  3   0   
  80   74     Maciulaityte Barbora        1709 LTU  3   0   
  81   62     Avelino Camila Biscaya      1785 POR  3   0   
  82   86     Sadka Darrell Daria         1568 ISR  3   0   
  83   89     Eftovska Lea                1488 MKD  3   0   
  84   78     Eiding Amanda Mai Irgens    1659 NOR  3   0   
  85   35     Dvorakova Olga              1926 CZE  3   0   
  86   83     Davidson Laura              1616 ENG  3   0   
  87   91     Huskova Agata               1417 CZE  3   0   
  88   93     Kostelidou Despoina         1357 GRE  3   0   
  89   90     Datelova Daniela            1466 SVK 2½   0   
  90   88     Burdot Clara                1525 LUX 2½   0   
  91   80     Machovcakova Eliska         1638 SVK 2½   0   
  92   87     Kazmerika Anna              1527 LAT  2   0   
  93   92     Otahalova Nela              1401 CZE  2   0   
  94   94     Bojovic Neda                1318 MNE  2   0   
  95   96     Lazarova Jovana             1108 MKD  2   0   
  96   95     Saskova Renata              1246 CZE  1   0 

Girls U14

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Pts Res. 
   1    5 WFM Allahverdiyeva Ayan             2114 AZE 7½   ½   
   2    4     Nur-Mukhametova Alisa           2132 RUS 7½   ½   
   3   22     Hrebenshchykova Yelyzaveta      1879 UKR  7   0   
   4   23     Zeliantsova Kseniya             1875 BLR  7   0   
   5   13 WFM Kirchei Viktoriia               1955 RUS 6½   0   
   6    6     Roebers Eline                   2111 NED 6½   0   
   7    8 WFM Mironenko Galina                1990 RUS 6½   0   
   8    2     Tarasenka Aliaksandra           2192 BLR 6½   0   
   9    1 WFM Yakimova Mariya                 2308 RUS  6   0   
  10    7 WCM Bondareva Daria                 1998 RUS  6   0   
  11   33     Anacoglu Cisel                  1813 TUR  6   0   
  12   19 WCM Sovina Maria                    1906 RUS  6   0   
  13   18     Hakobyan Astghik                1916 ARM  6   0   
  14   12     Pipiras Filipa Fortuna          1959 POR  6   0   
  15   24     Tsotsonava Elene                1874 GEO  6   0   
  16   34     Lomaia Diana                    1813 GEO  6   0   
  17   15     Wikar Martyna                   1951 POL 5½   0   
  18   21 WCM Nadzamova Viktoria              1901 SVK 5½   0   
  19   17     Sumarriva Paulin Laura          1928 FRA 5½   0   
  20   26     Kozachenko Maria                1862 UKR 5½   0   
  21   14     Zhou Lulu                       1952 ESP 5½   0   
  22   28     Alekseenko Mariya               1848 RUS 5½   0   
  23   57     Blokhin Sofia                   1675 EST 5½   0   
  24   31     Mihelic Vesna                   1831 SLO 5½   0   
  25    9 WCM Bashylina Luisa                 1989 GER 5½   0   
  26   11 WFM Toth Nikoletta                  1965 HUN 5½   0   
  27   43     Zabrzanska Weronika             1770 POL 5½   0   
  28   46 WCM Zavivaeva Emilia                1740 RUS 5½   0   
  29   16     Reuter Elisa                    1930 GER 5½   0   
  30   37     Cornileau Juliette              1805 FRA 5½   0   
  31   56 WFM Zvereva Margarita               1678 RUS 5½   0   
  32   40     Ruseva Eva                      1796 ECX 5½   0   
  33   29 WFM Kasaeva Sofiia                  1845 RUS  5   0   
  34   77     Badalyan Seda                   1466 ARM  5   0   
  35   39     Rubinshtein Kamilla             1799 ITA  5   0   
  36   65     Varekha Anna                    1577 MDA  5   0   
  37   30     Katter Katharina                1844 AUT  5   0   
  38   93     Spirkova Marija                 1293 LAT  5   0   
  39   66     Mroz Lena                       1566 POL  5   0   
  40    3 WCM Toncheva Nadya                  2137 ECX 4½   0   
  41   10     Lhotska Anna                    1966 CZE 4½   0   
  42   53     Eraslan Yagmur                  1701 TUR 4½   0   
  43   25     Obrochta Lena                   1870 POL 4½   0   
  44   47     Barwinska Ewa                   1736 POL 4½   0   
  45   51     Karavitaki Evangelia            1710 GRE 4½   0   
  46   20 WFM Sevcikova Lucia                 1903 SVK 4½   0   
  47   44     Batagan Ilinca-Petra            1748 ROU 4½   0   
  48   50     Dakic Marta                     1725 SRB 4½   0   
  49   62     Johansson-Ohman Linnea          1603 SWE 4½   0   
  50   55     Mikhailina Elena                1689 RUS 4½   0   
  51   42     Otetea Ioana                    1775 ROU 4½   0   
  52   78     Slusarczyk Milena               1460 POL 4½   0   
  53   58     Gasparyan Milena                1660 ARM 4½   0   
  54   27     Kralj Nika                      1851 SLO 4½   0   
  55   54     Croisille Shanti                1695 FRA 4½   0   
  56   52     Puia Alexia-Teodora             1708 ROU 4½   0   
  57   41     Qasem Huda                      1778 ISR 4½   0   
  58   68     Trasakova Adela                 1563 CZE 4½   0   
  59   38     Sosovickova Jana                1801 SVK 4½   0   
  60   98     Saram Nethuli Dunindee          1185 ENG 4½   0   
  61   59     Stastna Martina                 1654 CZE 4½   0   
  62   35     Lorente Serrano Rosa Adela      1810 ESP  4   0   
  63   49     Volovich Julia                  1726 ENG  4   0   
  64   36     Kiousi Panagiota                1806 GRE  4   0   
  65   48     Minaeva Juliana                 1733 UKR  4   0   
  66   67     Fizerova Lucie                  1563 CZE  4   0   
  67   45     Jovanovic Anja                  1742 SRB  4   0   
  68   74     Popovic Mateja                  1505 MNE  4   0   
  69   61     Rozmanec Pia                    1608 SLO  4   0   
  70   32     Shuqja Klean                    1829 ALB  4   0   
  71   96     Kubikova Nina                   1248 SVK  4   0   
  72   76     Arnold Dora                     1490 CRO  4   0   
  73   81     Nagyova Daniela                 1445 CZE 3½   0   
  74   69     Kucharska Helena                1546 POL 3½   0   
  75   79     Mammadova Aytaj                 1455 AZE 3½   0   
  76   71     Vetokhina Sofia                 1521 RUS 3½   0   
  77   92     Stankic Anastasija              1330 BIH 3½   0   
  78   83     Hollmerus Elisabet              1430 FIN 3½   0   
  79   75     Lindstad Livia                  1504 NOR 3½   0   
  80   72     Mikova Miriam                   1516 SVK 3½   0   
  81   70     Palczert Hajnalka               1531 HUN 3½   0   
  82   60     Marthinussen Emma Viktoria Lian 1628 NOR 3½   0   
  83   86     Askaryan Aneta                  1396 ARM 3½   0   
  84   95     Andrasunaite Rusne              1266 LTU 3½   0   
  85   97     Zrmanovska Mihaela              1248 MKD 3½   0   
  86   80     Striskova Lucia                 1446 SVK 3½   0   
  87   73     Fajtakova Silvia                1514 SVK  3   0   
  88   82     Mesheryakova Anfisa             1431 RUS  3   0   
  89   88     Anika Rachna Roy                1380 ENG  3   0   
  90   64     Nielsen-Refs Ingrid Elmer       1593 DEN  3   0   
  91   91     Romanova Ela                    1337 SVK 2½   0   
  92   84     Semova Lada                     1420 CZE 2½   0   
  93   94     Adlen Noya                      1270 ISR 2½   0   
  94   63     Larre Linnea                    1593 NOR 2½   0   
  95   89     Lazareva Emilie                 1361 NOR 2½   0   
  96   90     Habinova Alice                  1356 CZE 2½   0   
  97   87     Stagno Milena                   1394 MLT  2   0   
  98   85     Zetocha Adela                   1402 SVK  2   0   
  99   99     Huseynova Fidan                    0 AZE  1   0 

Girls U12

Rank SNo.     Name                     Rtg FED Pts Res. 
   1    3 WCM Shvedova Alexandra      1932 RUS  8   0   
   2    6     Zhapova Yana            1809 RUS 7½   0   
   3    7 WCM Vlasova Olesia          1799 RUS  7   0   
   4   17     Musabayeva Diana        1679 BEL  7   0   
   5   29     Buyuk Ecrin Efsa        1614 TUR  7   0   
   6   11 AFM Karaivanova Petya       1756 ECX 6½   0   
   7   43     Verheij Dana            1527 NED 6½   0   
   8    4     Manko Mariya            1895 UKR 6½   0   
   9    1     Van Foreest Machteld    2186 NED 6½   0   
  10    8     Huang Wendy             1784 NED 6½   0   
  11   16     Denic Hana              1711 SRB  6   0   
  12   33     Tsirekidze Barbare      1579 GEO  6   0   
  13   22     Komissarova Soigina     1663 RUS  6   0   
  14   20 WCM Ivanova Dilyana         1673 ECX  6   0   
  15   30     Korovina Yana           1602 RUS  6   0   
  16   40     Suarez Gomez Paula      1547 ESP  6   0   
  17    9     Zhou Lepu Coco          1777 GER 5½   0   
  18    2 WCM Mikheeva Galina         1952 RUS 5½   0   
  19   13     Schippke Manon          1745 FRA 5½   0   
  20   18     Siekanska Maria         1677 POL 5½   0   
  21   84     Shahazizyan Milena      1201 BLR 5½   0   
  22   69     Muradyan Anahit         1346 ARM 5½   0   
  23   21     Fileru Maria            1666 ROU 5½   0   
  24   46     Dubovik Maria           1504 BLR 5½   0   
  25   36     Berezovsky Fiorina      1564 MNC 5½   0   
  26   15     Lomakina Anzhelika      1732 UKR 5½   0   
  27    5     Karmanova Olga Dm.      1838 RUS  5   0   
  28   41 WCM Gadasi Noam             1534 ISR  5   0   
  29   32     Norman Kseniya          1582 BLR  5   0   
  30   25 WCM Gasimova Samra          1641 AZE  5   0   
  31   28     Kalenichenko Alina      1615 RUS  5   0   
  32   19     Putar Lara              1675 IRL  5   0   
  33   53     Salajan Stefania        1432 ROU  5   0   
  34   48     Putinceva Marina        1476 RUS  5   0   
  35   35     Chicarosie Ioana-Bianca 1574 ROU  5   0   
  36   39 WCM Maria Lia-Alexandra     1552 ROU  5   0   
  37   14     Tran Alva Ling          1735 SWE  5   0   
  38   54 WCM Budaqova Leyla          1431 AZE  5   0   
  39   49     Arora Tashika           1447 ENG  5   0   
  40   52     Shukurova Aydan         1436 AZE  5   0   
  41   50     Guid Taja               1447 SLO  5   0   
  42   47     Karavitaki Antonia      1497 GRE  5   0   
  43   45     Katter Marlene          1507 AUT  5   0   
  44   24 WCM Kapicakova Lucia        1655 SVK  5   0   
  45   72     Sargsyan Lilit G.       1324 ARM 4½   0   
  46   67     Lapushnian Maya         1356 ISR 4½   0   
  47   26     Sala Giulia             1641 ITA 4½   0   
  48   44     Haile Batel Goitom      1522 ISL 4½   0   
  49   27     Orian Noga              1628 ISR 4½   0   
  50   38     Helliesen Lykke-Merlot  1556 NOR 4½   0   
  51   12 WCM Markus Molli Amina      1748 HUN 4½   0   
  52   68     Kalamoukou Giolanta     1346 GRE 4½   0   
  53   87     Grigorova Asya          1183 ECX 4½   0   
  54   34     Bargan Victoria         1574 MDA 4½   0   
  55   79     Koniadze Lizi           1283 GEO  4   0   
  56   23     Nordquelle Amelia       1663 NOR  4   0   
  57   70     Novikova Daria          1340 RUS  4   0   
  58   57 WCM Mikhailina Olga         1410 RUS  4   0   
  59   61     Khegai Darya            1388 RUS  4   0   
  60   60     Darmaeva Nomina         1389 RUS  4   0   
  61   64     Paraschiv Alexandra     1367 ROU  4   0   
  62   80     Abramova Sofya          1279 RUS  4   0   
  63   59     Bondar Daria            1391 UKR  4   0   
  64   73     Dobsa Emma              1317 CZE  4   0   
  65   66     Havelkova Beata         1360 CZE  4   0   
  66   31     Lobo Pereira Arami      1595 ESP  4   0   
  67   10     Bochnickova Simona      1767 SVK  4   0   
  68   75     Sen Nehir               1287 TUR  4   0   
  69   94     Grisin Lia              1019 SLO  4   0   
  70   56     Levchenko Marina        1420 EST 3½   0   
  71   63     Lazniewska Zofia        1371 POL 3½   0   
  72   51     Mosurovic Milena        1445 MNE 3½   0   
       85     Janouskova Adela        1193 CZE 3½   0   
  74   65     Sichinava Mariam        1365 GEO 3½   0   
  75   42     Micheli Elora           1528 FRA 3½   0   
  76   92     Vuckovic Iva            1117 MNE 3½   0   
  77   37     Kiraly Lilla Virag      1560 HUN 3½   0   
  78   62     Smirnova Jekaterina     1372 LAT  3   0   
  79   55     Selvik Elma             1422 NOR  3   0   
  80   71     Misiuk Monika           1339 LTU  3   0   
  81   81     Badaan Rima             1269 ISR  3   0   
  82   91     Davitkova Jovana        1137 MKD  3   0   
  83   90     Shadrina Eva            1140 EST  3   0   
  84   76     Holestiakova Nina       1285 SVK  3   0   
  85   86     Ken-Dror Renana         1185 ISR  3   0   
  86   58     Babajic Ehlimana        1403 BIH  3   0   
  87   74     Vaupot Eliza            1288 SLO  3   0   
  88   78     Karij Petra             1283 CRO 2½   0   
  89   95     Lorenz Yola Felizitas      0 SUI 2½   0   
  90   77     Veverkova Dorota        1284 CZE 2½   0   
  91   89     Sismeiro Sofia          1150 POR  2   0   
  92   82     Toquero Gracia Laura    1259 ESP  2   0   
  93   96     Pitkanen Jemina            0 FIN  2   0   
  94   88     Mrmusova Magdalena      1179 SVK  2   0   
  95   93     Hudakova Nina           1029 SVK  2   0   
  96   83     Young Anna Ovidia       1208 NOR 1½   0 

Girls U10

Rank SNo.     Name                    Rtg FED Pts Res. 
   1    1 WCM Shukhman Anna          1806 RUS 8½   0   
   2   16     Hnatyshyn Anastasiia   1405 UKR 7½   0   
   3    8     Kirtadze Anastasia     1532 GEO  7   0   
   4   13 WCM Kusakina Uliana        1448 RUS  7   0   
   5    3 CM  Smietanska Wiktoria    1594 POL 6½   0   
   6   23     Iudina Veronika        1357 RUS 6½   0   
   7   46     Mkrtchyan Anahit H.    1197 ARM 6½   0   
   8    5     Sidorenja Milena       1573 BLR 6½   0   
   9    2     Stoll Lucia            1596 FRA  6   0   
  10    4     Fedorova Olesya        1578 RUS  6   0   
  11   40     Prochaieva Alina       1247 UKR  6   0   
  12    7     Toth Lili              1545 HUN  6   0   
  13   55     Guzun Lavinia          1155 MDA  6   0   
  14    9     Arzur Maia             1507 FRA  6   0   
  15   31     Salmina Veronika       1300 RUS  6   0   
  16   30 WCM Zavivaeva Evelina      1302 RUS 5½   0   
  17   15     Goriachkina Oksana     1411 RUS 5½   0   
  18   38 WCM Ismayilova Khanim      1265 AZE 5½   0   
  19   18     Stefan Iulia-Cristiana 1389 ROU 5½   0   
  20   76     Kocharyan Sona            0 ARM 5½   0   
  21   19     Liashkevich Lizaveta   1370 BLR 5½   0   
  22   17     Piddubna Bozhena       1404 UKR 5½   0   
  23   83     Stankovic Andrea          0 SRB 5½   0   
  24   68     Kollia Evgenia         1080 GRE 5½   0   
  25   48     Shatil Or              1189 ISR  5   0   
  26   39     Zadrapova Amalie       1260 CZE  5   0   
  27   22     Petrenko Maryna        1361 UKR  5   0   
  28   32     Haasova Timea          1287 SVK  5   0   
  29   14     Artissi Sabina         1415 ITA  5   0   
       25     Eros Vivien            1343 HUN  5   0   
  31   21     Kuznecova Marija       1362 LAT  5   0   
  32   28     Mgeladze Kesaria       1303 GEO  5   0   
  33   60     Haapsal Maria Ioanna   1127 EST  5   0   
  34   82     Schipina Anna             0 RUS  5   0   
  35    6     Pavesi Bianca          1554 ITA  5   0   
  36   12 WCM Zubkovskaya Ekaterina  1449 BLR  5   0   
  37   11     Bat Anu                1457 FRA  5   0   
  38   56     Frenkel Avigail        1149 ISR  5   0   
  39   33     Horkova Tereza         1287 CZE  5   0   
  40   24     Seyhan Pelin           1357 TUR 4½   0   
  41   49     Bendik Margarita       1188 BLR 4½   0   
  42   34 WCM Sosovickova Martina    1277 SVK 4½   0   
  43   51     Bursali Ela            1184 TUR 4½   0   
  44   20     Abbasova Zarifa        1365 AZE 4½   0   
  45   10     Bagas Ana              1480 SRB 4½   0   
  46   57     Voronaya Eva           1133 RUS 4½   0   
  47   80     Moscovitch Michal         0 ISR 4½   0   
  48   85     Zubaryk Maryia            0 BLR 4½   0   
  49   37 WCM Novomeska Karin        1269 SVK 4½   0   
  50   53     Mence Eline            1162 FRA  4   0   
  51   41     Szarvas Nora           1240 HUN  4   0   
  52   45     Briem Gudrun Fanney    1199 ISL  4   0   
  53   67     Alexandri Vasiliki     1106 GRE  4   0   
  54   79     Marchenkova Varvara       0 BLR  4   0   
  55   35     Trunz Tamila           1274 GER  4   0   
  56   52     Mihaeli Shira          1172 ISR  4   0   
  57   50     Gretic Tina            1188 CRO  4   0   
  58   42     Chevillon Manon        1232 FRA  4   0   
  59   47     Sekova Olivia          1193 SVK  4   0   
  60   27     Ciarletta Iris         1329 FRA 3½   0   
  61   44     Toth Timea             1219 HUN 3½   0   
  62   36     Horvathova Hana        1271 SVK 3½   0   
  63   84     Wartenberg Alissa         0 GER 3½   0   
  64   54     Havaldova Natalia      1160 SVK 3½   0   
  65   63     Heric Meta             1124 SLO 3½   0   
  66   64     Remeikaite Rugile      1118 LTU 3½   0   
  67   26     Sokolova Victoria      1332 CYP 3½   0   
  68   59     Alexandri Dimitra      1128 GRE 3½   0   
  69   75     Khatkova Sofia            0 RUS 3½   0   
  70   61     Dedic Sajra            1126 BIH 3½   0   
  71   69     Tarelho Bruna Silva    1070 POR 3½   0   
  72   62     Job Anahita            1126 SUI 3½   0   
  73   29     Poltavskaya Ilona      1303 FIN 3½   0   
  74   43     Buchtova Viktorie      1228 CZE  3   0   
  75   72     Czarkowska Dalia          0 POL  3   0   
  76   73     Djuric Anastasija         0 BIH  3   0   
  77   58     Kubatova Beta          1131 CZE  3   0   
       70     Pritulina Nadezhda     1056 EST  3   0   
  79   66     Kubatova Ema           1115 CZE  3   0   
  80   71     Alieva Mirayi          1029 RUS 2½   0   
  81   65     Decraene Lotus         1117 BEL 2½   0   
  82   77     Lusheska Emilija          0 MKD 2½   0   
  83   81     Sevcikova Katerina        0 CZE 2½   0   
  84   74     Heldenbergh Izia          0 BEL 1½   0   
  85   78     Machovicova Alexandra     0 SVK  1   0

Girls U08

Rank SNo.     Name                     Rtg FED Pts Res. 
   1    5     Huseynova Dinara        1207 AZE  8   0   
   2    3 WCM Bashirli Saadat         1292 AZE 7½   0   
   3    1     Preobrazhenskaya Diana  1361 RUS  7   1   
   4    9     Matskevich Varvara      1163 BLR  7   0   
   5   11     Aslan Ela               1131 TUR 6½   0   
   6   38     Marchenko Ameliia          0 UKR  6   0   
   7   14     Ashotia Barbare         1105 GEO  6   0   
   8    7     Asachenko Ksenia        1169 RUS  6   0   
   9    4     Allard Nedellec Anna    1247 FRA  6   0   
  10   12     Chiosa Elena            1121 MDA  6   0   
       13     Mateeva Yana            1106 ECX  6   0   
  12   25     Huang Luna                 0 NED  6   0   
  13   47     Polakiewicz Blanka         0 POL 5½   0   
  14    8     Ryabukhina Veronika     1168 RUS 5½   0   
  15   17     Badica Ariana           1082 ROU 5½   0   
       19     Zeybek Kayla Nil        1031 TUR 5½   0   
  17   48     Protassova Evelina         0 EST 5½   0   
  18   49     Psarianou Eleni            0 GRE 5½   0   
  19   15     Day Sophia Olivia       1104 CZE 5½   0   
  20   61     Venskaya Nika              0 BLR  5   0   
  21   29     Izafatava Kira             0 BLR  5   0   
  22    2     Khairova Evelina        1321 ISR  5   0   
  23   59     Tsivtsivadze Nini          0 GEO  5   0   
  24   34     Kontogianni Vasiliki       0 GRE  5   0   
  25   18     Skamaroshchanka Daryia  1047 BLR  5   0   
  26   57     Tsatsiashvili Mariam       0 GEO  5   0   
  27   40     Moscovitch Ronnie          0 ISR  5   0   
  28   60     Vancakova Veronika         0 CZE  5   0   
  29   23     Czaeczine Paula            0 GER 4½   0   
  30   58     Tsirkel Emma               0 ISR 4½   0   
  31   10     Levitan Liel            1159 ISR 4½   0   
  32   43     Opala Natalia              0 POL 4½   0   
  33   32     Kiss Inez                  0 HUN 4½   0   
  34   44     Perez Sousa Maia           0 ESP 4½   0   
  35   30     Jovanovic Ivana            0 SRB 4½   0   
  36    6     Oksanen Maria           1193 FIN  4   0   
       20     Cara Romeo Lavinia      1010 ITA  4   0   
  38   31     Kiseleva Sofija            0 LTU  4   0   
  39   56     Tkacz Katarzyna            0 POL  4   0   
  40   62     Zvenyak Johanna-Rita       0 ROU  4   0   
  41   33     Koksa Agata                0 CRO  4   0   
  42   22     Bazantova Adela            0 CZE  4   0   
  43   46     Polackova Eva              0 SVK  4   0   
  44   37     Magdova Lucia              0 SVK  4   0   
  45   51     Skiljan Tara               0 CRO 3½   0   
  46   39     Mierina Lauma              0 LAT 3½   0   
  47   16     Timagina Sofia          1098 SLO 3½   0   
  48   50     Sarkisian Aikaterina       0 CYP 3½   0   
  49   54     Tavakalyan Ani             0 ARM 3½   0   
  50   53     Speerli Maria              0 SUI 3½   0   
  51   45     Pham Kieu Khanh            0 BEL 3½   0   
  52   28     Igreja Mariana             0 POR  3   0   
  53   24     Darmaeva Oiuna             0 RUS  3   0   
  54   27     Husova Adina               0 CZE  3   0   
  55   42     Nowicka Lucja              0 POL  3   0   
  56   55     Thornton Hayley            0 MLT  3   0   
  57   41     Nikolaisen Nora            0 SUI  3   0   
  58   35     Koscelnikova Monika        0 SVK 2½   0   
  59   21     Arandjelovic Rakas Jona    0 BIH  2   1   
  60   52     Smilevska Nade             0 MKD  2   0   
  61   26     Huber Valentina            0 AUT  1   0   
  62   36     Kote Sofia                 0 ALB  0   0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year