For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 628 : 01.10.2020

Chess games 2258
Chess tournaments 27

View all included tournaments

Ceska Trebova CZE, Youth Rapid Ch 2020

Rank SNo.    Name                       Rtg FED Club                               Pts Res. 
   1   11 FM Ludvík Tomáš              1997 CZE 2222 Šk Polabiny, Z.S.              7   0   
   2   19    Jun Rudolf                1825 CZE TJ CHS Chotěboř                     7   0   
   3    7 FM Simet Martin              2076 CZE Šk Sokol Klatovy                    7   0   
   4    3 FM Říha Vojtěch              2141 CZE 2222 Šk Polabiny, Z.S.              7   0   
   5    8    Babula Vlastimil          2039 CZE Šk Staré Město                      7   0   
   6    2 FM Slovák Kilián             2156 CZE Tj Kobylisy                        6½   0   
   7   10    Havelka Ondřej            2007 CZE Šachy Hošťálková Z.S.              6½   0   
   8    4    Eret Jonáš                2130 CZE Šk Sokol Klatovy                   6½   0   
   9    5    Brejník Gustav            2105 CZE ŠK Slavoj Litoměřice, z.s.         6½   0   
  10   30    Němcová Karin             1644 CZE SK OAZA Praha                      6½   0   
  11   13 FM Švanda Ondřej             1973 CZE Šk Staré Město                      6   0   
  12    9    Skalský Alexandr          2038 CZE Šk Staré Město                      6   0   
  13    1    Gloser David              2248 CZE 2222 ŠK Polabiny, z.s.              6   0   
  14   16 FM Pařízek Vojtěch           1871 CZE TJ Kobylisy                         6   0   
  15   37    Kupsa Matěj               1595 CZE Tj Lanškroun                        6   0   
  16   14    Hosnedl Matyáš            1911 CZE Šachová Akademie Všte, Z.S.        5½   0   
  17   48    Cibulka Josef             1521 CZE Ššpm Lipky Hk                      5½   0   
  18   29    Gubin Michail             1655 CZE ŠK Praha-Smíchov                   5½   0   
  19   42    Stoček Martin             1567 CZE 2222 ŠK Polabiny, z.s.             5½   0   
  20   24    Civín Dominik             1682 CZE Šachový Klub Zdice                 5½   0   
  21   47    Šťastná Martina           1532 CZE Šachová Akademie Všte, Z.S.        5½   0   
  22   38    Horák Vojtěch             1595 CZE TJ Lanškroun                       5½   0   
  23    6    Horák Jan                 2079 CZE Region Panda, z.s.                 5½   0   
  24   31    Jiroušek Jan              1635 CZE 2222 Šk Polabiny, Z.S.             5½   0   
  25   15    Paulus Václav             1898 CZE 1. Novoborský Šk                   5½   0   
  26   52    Babula Matěj              1472 CZE Šk Staré Město                     5½   0   
  27   12    Barák David               1993 CZE ŠK Duras BVK                        5   0   
  28   18 CM Jareš Michal              1832 CZE 2222 Šk Polabiny, Z.S.              5   0   
  29   25    Volák Šimon               1681 CZE Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.  5   0   
  30   20    Bauer Jan                 1759 CZE Šachová Akademie Všte, Z.S.         5   0   
  31   26    Asatryan Manvel           1675 CZE Šo Tj Tatran Prachatice             5   0   
  32   33    Dvořáček Jan Matyáš       1621 CZE Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.  5   0   
  33   43    Vavřínková Anna           1557 CZE Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.  5   0   
  34   32    Dolenský Filip            1629 CZE Šk Spartak Ústí Nad Labem           5   0   
  35   54    Hosová Sandra             1444 CZE Sokol Buštěhrad                     5   0   
  36   49    Macháček Lukáš            1519 CZE Šk Staré Město                      5   0   
  37   51    Popovský Ondřej           1493 CZE Sokol Buštěhrad                     5   0   
  38   35    Peroutka Šimon            1609 CZE Tj Sokol Údlice                    4½   0   
  39   39    Václavík Patrik           1590 CZE ŠK Svitavy                         4½   0   
  40   17    Šmajzrová Veronika        1842 CZE Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s. 4½   0   
  41   28    Jelínek Oliver            1672 CZE Sokol Buštěhrad                    4½   0   
  42   64    Klabeneš Petr             1276 CZE TJ CHS Chotěboř                    4½   0   
  43   63    Kroulík Václav            1289 CZE Region Panda, z.s.                 4½   0   
  44   53    Moravec Jakub             1446 CZE Šk Svitavy                         4½   0   
  45   21    Strnad Michael            1706 CZE Klub Šachistů Říčany 1925          4½   0   
  46   46    Holásek Vojtěch           1533 CZE Šachový Klub Ústí Nad Orlicí, Z.S. 4½   0   
  47   27    Ďuriančík Michal          1673 CZE ŠK Svitavy                          4   0   
  48   55    Hrazdira Matyáš Josef     1437 CZE TJ Slovan Varnsdorf z.s.            4   0   
  49   45    Králová Gabriela          1534 CZE 2222 Šk Polabiny, Z.S.              4   0   
  50   58    Kubín Lukáš               1404 CZE Sokol Buštěhrad                     4   0   
  51   73    Marková Karolína          1085 CZE Šachy Štěpán                        4   0   
  52   34    Rosenbaumová Lea          1610 CZE 2222 Šk Polabiny, Z.S.              4   0   
  53   50    Semová Lada               1497 CZE ŠK Teplice                          4   0   
  54   56    Habinová Alice            1431 CZE Šachový Klub Lokomotiva Brno, Z.S.  4   0   
  55   41    Kačírek Pavel             1579 CZE Region Panda, z.s.                  4   0   
  56   36    Leksová Soňa              1597 CZE Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s.  4   0   
  57   22    Handl Petr                1704 CZE Šachový klub Zdice                  4   0   
  58   57    Mošovský Jakub            1409 CZE Sokol Buštěhrad                     4   0   
  59   40    Kalousová Julie           1588 CZE Tj Lanškroun                        4   0   
  60   44    Vilímová Julie            1543 CZE Klub Šachistů Říčany 1925          3½   0   
  61   23    Kolomý Adam               1699 CZE TJ Lanškroun                       3½   0   
  62   60    Píše Michal               1380 CZE Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s. 3½   0   
  63   66    Dušánek Michal            1257 CZE Region Panda, z.s.                 3½   0   
  64   71    Pokorný Jiří              1158 CZE Tj Lanškroun                       3½   0   
  65   67    Kroulík Štěpán            1257 CZE Region Panda, z.s.                 3½   0   
  66   61    Tvaroh Vítězslav          1314 CZE Sokol Buštěhrad                     3   0   
  67   70    Krautschneider Daniel Jan 1198 CZE Region Panda, z.s.                  3   0   
  68   68    Nikolinko Tomáš           1252 CZE TJ Lokomotiva Česká Třebová         3   0   
  69   65    Nesporá Taťána            1275 CZE Šachový Klub Světlá Nad Sázavou     3   0   
  70   75    Pečenka Petr              1534 CZE Šachy Zastávka                      3   0   
  71   81    Bělovský Pavel               0 CZE ŠK Řetůvka                          3   0   
  72   76    Macan Tomáš               1254 CZE Šachový klub Ústí nad Orlicí, z.s.  3   0   
  73   77    Mráz Václav               1183 CZE ŠK Svitavy                          3   0   
  74   69    Málková Barbora           1247 CZE TJ Lanškroun                       2½   0   
  75   62    Kýr Michal                1294 CZE ŠK Svitavy                         2½   0   
  76   79    Dvořák Milan              1071 CZE Region Panda, z.s.                 2½   0   
  77   59    Minář Milan               1388 CZE TJ Lanškroun                        2   0   
  78   74    Bohuňovská Tereza         1046 CZE ŠK Svitavy                          2   0   
  79   80    Dvořák Vojtěch            1023 CZE Region Panda, z.s.                  2   0   
  80   72    Slanina Matěj             1117 CZE Šk Řetůvka                          2   0   
  81   78    Zachař Michal             1100 CZE ŠK Svitavy                          1   0   


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year