For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 663 : 20.09.2021

Chess games 6392
Chess tournaments 51

View all included tournaments

Chelyabinsk RUS, Kurnosov Mem 2021

Rank SNo.     Name                    Rtg FED Club                                Pts BH. 
   1   12 GM  Ponkratov Pavel        2577 RUS Москва                               9  76  
   2    7 GM  Predke Alexandr        2605 RUS Самарская Область                   8½  82½ 
   3   20 GM  Volkov Sergey          2541 RUS Республика Мордовия                 8½  80½ 
   4    1 GM  Oparin Grigoriy        2745 RUS Москва                              8½  80  
   5    4 GM  Sjugirov Sanan         2641 RUS Самарская Область                   8½  79  
   6   26 GM  Afanasiev Nikita       2517 RUS Москва                              8½  79  
   7    3 GM  Sarana Alexey          2674 RUS Москва                              8½  76  
   8   57 IM  Makarian Rudik         2398 RUS Москва                              8½  71½ 
   9   10 GM  Fedorov Alexei         2598 BLR Беларусь                             8  80½ 
  10   86 GM  Sargsyan Shant         2250 ARM Армения                              8  80  
  11   15 GM  Zvjaginsev Vadim       2560 RUS Москва                               8  78  
  12   40 IM  Suleymenov Alisher     2472 KAZ Казахстан                            8  78  
  13   16 GM  Goganov Aleksey        2557 RUS Санкт-Петербург                      8  77½ 
  14   30 GM  Petrosyan Manuel       2504 ARM Армения                              8  71  
  15   27 GM  Mirzoev Azer           2517 AZE Азербайджан                          8  70½ 
  16   52 IM  Kazakouski Valery      2426 LTU Литва                                8  69½ 
  17   56 IM  Aitbayev Aslan         2411 KAZ Казахстан                            8  68½ 
  18   31 GM  Lintchevski Daniil     2502 RUS Ленинградская Область               7½  80½ 
  19   35 IM  Belyakov Bogdan        2488 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     7½  78  
  20    9 GM  Azarov Sergei          2601 BLR Беларусь                            7½  78  
  21   78 IM  Nigmatov Ortik         2280 UZB Узбекистан                          7½  77  
  22   11 GM  Levin Evgeny A.        2585 RUS Санкт-Петербург                     7½  77  
  23   13 GM  Kokarev Dmitry         2566 RUS Пензенская Область                  7½  75½ 
  24   28 GM  Ovetchkin Roman        2514 RUS Тюменская Область                   7½  75½ 
  25   39 GM  Nesterov Arseniy       2472 RUS Новгородская Область                7½  75  
  26   61 IM  Nikitenko Mihail       2377 BLR Беларусь                            7½  74  
  27    2 GM  Lysyj Igor             2686 RUS Челябинская Область                 7½  74  
  28   42 GM  Gabrielian Artur       2462 RUS Ростовская Область                  7½  73½ 
  29   58 FM  Grachev Alexey         2398 RUS Кемеровская Область                 7½  72½ 
  30   41 IM  Faizrakhmanov Ramil    2465 RUS Республика Татарстан                7½  71½ 
  31   22 GM  Timofeev Artyom        2539 RUS Республика Татарстан                7½  68½ 
  32  108     Sadubayev Airat        2169 KAZ Казахстан                           7½  66  
  33   32 GM  Frolyanov Dmitry       2499 RUS Самарская Область                   7½  65½ 
  34   33 IM  Drygalov Sergey        2499 RUS Курганская Область                   7  80½ 
  35   49 GM  Stupak Kirill          2437 BLR Беларусь                             7  78  
  36    5 GM  Tiviakov Sergei        2635 NED Нидерланды                           7  77½ 
  37   23 IM  Drygalov Andrey        2529 RUS Курганская Область                   7  74½ 
  38   63 IM  Shubin Kirill          2360 RUS Санкт-Петербург                      7  73  
  39   71 FM  Tsvetkov Andrey        2321 RUS Москва                               7  73  
  40   25 GM  Iskusnyh Sergei        2523 RUS Тюменская Область                    7  72½ 
  41   50 IM  Salemgareev Tagir      2431 RUS Курганская Область                   7  72½ 
  42   43 GM  Matinian Nikita        2458 RUS Саратовская Область                  7  72  
  43   53 FM  Tsoi Dmitry            2422 RUS Московская Область                   7  72  
  44   34 GM  Aleksandrov Aleksej    2494 BLR Беларусь                             7  71½ 
  45   18 GM  Shaposhnikov Evgeny    2549 RUS Саратовская Область                  7  71  
  46    8 GM  Tsydypov Zhamsaran     2602 RUS Республика Бурятия                   7  70½ 
  47   70 IM  Lazavik Denis          2324 BLR Беларусь                             7  70  
  48   65 IM  Zarubitski Viachaslau  2350 BLR Беларусь                             7  70  
  49   36 GM  Gleizerov Evgeny       2481 RUS Брянская Область                     7  69½ 
  50   66 GM  Balashov Yuri S        2345 RUS Московская Область                   7  68½ 
  51  126     Chyndygyr Tamerlan     2097 RUS Республика Тыва                      7  68  
  52   96 FM  Grebnev Aleksey        2229 RUS Самарская Область                    7  68  
  53  110     Baigildin Albert       2162 RUS Челябинская Область                  7  68  
  54   29 GM  Shomoev Anton          2507 RUS Республика Бурятия                   7  68  
  55   72 FM  Barseghyan Armen Ar.   2314 ARM Армения                              7  67  
  56    6 GM  Shimanov Aleksandr     2634 RUS Санкт-Петербург                      7  65½ 
       44 GM  Teterev Vitaly         2457 BLR Беларусь                             7  65½ 
  58   17 GM  Pridorozhni Aleksei    2550 RUS Ханты-Мансийский Автономный Округ — 6½  75  
  59   24 GM  Sivuk Vitaly           2526 UKR Украина                             6½  72  
  60  100 IM  Schekachikhin Maksim   2198 RUS Санкт-Петербург                     6½  71  
  61  113 FM  Stribuk Artiom         2144 BLR Беларусь                            6½  71  
  62   14 GM  Bocharov Dmitry        2565 RUS Новосибирская Область               6½  70½ 
  63   84 FM  Skatchkov Valery       2264 RUS Самарская Область                   6½  70  
  64   46 IM  Lobanov Sergei         2446 RUS Санкт-Петербург                     6½  69½ 
  65   90 FM  Khubukshanov Erdem     2240 RUS Республика Бурятия                  6½  69  
  66   48 IM  Agmanov Zhandos        2438 KAZ Казахстан                           6½  69  
  67   98 FM  Pingin Artem           2210 RUS Свердловская Область                6½  69  
  68   59 IM  Savitskiy Sergey       2397 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     6½  68½ 
  69   62 IM  Remizov Yaroslav       2369 RUS Челябинская Область                 6½  68½ 
  70   47 GM  Bezgodov Alexei        2444 RUS Курганская Область                  6½  68  
  71   37 GM  Belozerov Andrei       2476 RUS Томская Область                     6½  67½ 
  72   75 WGM Kovanova Baira         2291 RUS Саратовская Область                 6½  67  
  73  101     Polosin Evgeni         2197 RUS Челябинская Область                 6½  67  
  74   64 IM  Urazayev Arystanbek    2352 KAZ Казахстан                           6½  66  
  75   45 GM  Kostenko Petr          2450 KAZ Казахстан                           6½  65½ 
  76   55 GM  Shariyazdanov Andrey   2411 RUS Свердловская Область                6½  65½ 
  77   87 IM  Borisenko Viacheslav   2248 UKR Украина                             6½  65  
  78   76 FM  Bublei Pavel           2291 RUS Новосибирская Область               6½  65  
  79   51 GM  Simantsev Mikhail      2431 UKR Украина                             6½  65  
  80   54 FM  Palachev Petr          2414 RUS Самарская Область                   6½  64  
  81  170     Averin Nikolay         1925 RUS Москва                              6½  63½ 
  82   83 FM  Radzhabov Rodion       2270 RUS Челябинская Область                 6½  63½ 
  83  127 FM  Kavyev Ruslan          2089 RUS Саратовская Область                 6½  63  
  84  106 AGM Pranizin Gennady       2175 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     6½  62  
  85   94     Novoselov Roman        2232 RUS Свердловская Область                6½  62  
  86  124 IM  Ansat Aldiyar          2100 KAZ Казахстан                           6½  61½ 
  87   74 IM  Lavrov Maxim           2291 RUS Москва                              6½  60½ 
  88  144 WFM Yakimova Mariya        2030 RUS Республика Татарстан                6½  59½ 
  89   60 IM  Gusarov Grigory        2389 RUS Свердловская Область                6½  58  
  90   19 GM  Petrov Nikita          2541 RUS Краснодарский Край                   6  74½ 
  91   69 GM  Naumkin Igor           2329 RUS Москва                               6  70½ 
  92   99 FM  Poniaev Ruslan         2201 RUS Удмуртская Республика                6  69½ 
  93   85 IM  Kanter Eduard          2253 RUS Пермский Край                        6  69  
  94   67 IM  Mokshanov Alexey       2344 RUS Самарская Область                    6  69  
  95  102 IM  Nugumanov Bakhtiyar    2192 KAZ Казахстан                            6  69  
  96   81 IM  Shcherbin Matvei       2271 RUS Свердловская Область                 6  68½ 
  97  122 CM  Zverev Lev             2104 RUS Москва                               6  67½ 
  98   68 IM  Tologontegin Semetey   2337 KGZ Кыргызстан                           6  67  
  99   91 FM  Usov Aleksandr E.      2236 RUS Москва                               6  67  
 100   73 IM  Gnusarev Pavel         2296 KAZ Казахстан                            6  67  
 101   97 FM  Goltseva Ekaterina     2219 RUS Нижегородская Область                6  66½ 
 102  163     Pogorelskikh Sofia     1955 RUS Санкт-Петербург                      6  66  
 103  199     Shishkin Demid         1808 RUS Пермский Край                        6  65  
 104  222     Kleymenova Valeria     1690 RUS Ульяновская Область                  6  65  
 105  130     Sharikov Alexander     2079 RUS Самарская Область                    6  64  
 106  128 FM  Ibadov Dashgyn         2081 RUS Забайкальский Край                   6  62½ 
 107  121     Glazyrin Igor          2107 RUS Удмуртская Республика                6  62½ 
 108  104 WFM Lysenko Margarita      2181 RUS Московская Область                   6  62½ 
 109  118 FM  Kolomensky Vladimir    2122 RUS Курганская Область                   6  62  
 110   93     Inozemtsev Sergei      2232 RUS Свердловская Область                 6  61½ 
 111  142 WFM Nasyrova Ekaterina     2035 RUS Республика Татарстан                 6  60½ 
 112  155     Konovalov Vladislav    1982 RUS Челябинская Область                  6  60  
 113  103 WFM Shafigullina Zarina    2185 RUS Республика Татарстан                 6  60  
 114  181     Zemlyanskii Ivan       1898 RUS Тюменская Область                    6  59  
 115  133 WIM Smirnova Ekaterina     2068 RUS Москва                               6  59  
 116  176 WFM Balabayeva Xeniya      1909 KAZ Казахстан                            6  59  
 117  160     Koshulyan Egor A.      1965 RUS Челябинская Область                  6  58½ 
 118  146 WIM Serikbay Assel         2024 KAZ Казахстан                            6  58  
 119  147 IM  Petrenko Svetlana      2019 MDA Молдова                              6  58  
 120   92 FM  Dolsonov Ayusha        2235 RUS Забайкальский Край                   6  58  
 121  139     Safin Timur            2049 RUS Челябинская Область                  6  57½ 
 122  184     Kirienko Maxim         1889 RUS Челябинская Область                  6  56  
 123  120 WGM Strutinskaia Galina    2118 RUS Москва                               6  53  
 124   38 GM  Harutjunyan Gevorg     2476 ARM Армения                             5½  72  
 125   80 IM  Badelka Olga           2274 BLR Беларусь                            5½  71½ 
 126  114 FM  Vetokhin Savva         2139 RUS Москва                              5½  67½ 
 127  125     Danilenko Denis O.     2099 RUS Челябинская Область                 5½  67  
 128  109     Somkin Kirill          2166 RUS Челябинская Область                 5½  67  
 129   95 IM  Kalegin Evgenij        2230 RUS Республика Башкортостан             5½  66½ 
 130  153     Trofimov Pavel         1993 RUS Тюменская Область                   5½  66  
 131  135 WIM Nasybullina Alfia      2061 KAZ Челябинская Область                 5½  64  
 132  140     Makov Artem            2040 RUS Свердловская Область                5½  64  
 133  116 FM  Borisova Ekaterina     2130 RUS Москва                              5½  64  
 134  138     Mochalin Faddey        2049 RUS Самарская Область                   5½  63  
 135  208     Sapenov Daniyal        1764 KAZ Казахстан                           5½  62  
 136  187     Voskanyan Argisht      1869 RUS Свердловская Область                5½  61½ 
 137   21 GM  Yudin Sergei           2540 RUS Новосибирская Область               5½  61  
 138  151     Nikolenko Vadim        1995 RUS Челябинская Область                 5½  60  
      217     Valiev Rishat          1721 RUS Республика Башкортостан             5½  60  
 140  220 WFM Zhapova Yana           1712 RUS Забайкальский Край                  5½  60  
 141  115 WFM Zherebtsova Alexandra  2134 RUS Москва                              5½  59½ 
 142  169     Sabirov Timur          1930 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     5½  59½ 
 143  119     Gusarov Aleksey        2120 RUS Самарская Область                   5½  59  
 144   79 FM  Krasilnikov Evgeni     2276 RUS Челябинская Область                 5½  59  
 145  137 CM  Dovbnia Nikita         2055 RUS Свердловская Область                5½  59  
 146  112     Plyasunov Daniil       2145 RUS Новосибирская Область               5½  59  
 147  190     Gertsyk Nikolai        1859 UKR Свердловская Область                5½  58  
 148  180     Zaspanov Konstantin    1902 RUS Свердловская Область                5½  57½ 
 149  123     Kirillov Anton         2103 RUS Томская Область                     5½  57  
 150  148     Ginosyan Razmik        2011 RUS Тюменская Область                   5½  57  
 151  177     Popovich Alexey        1908 RUS Ханты-Мансийский Автономный Округ — 5½  57  
 152  212 WIM Yakubbaeva Nilufar     1752 UZB Узбекистан                          5½  56½ 
 153  152     Morozov Ivan           1994 RUS Челябинская Область                 5½  56½ 
 154  171     Kalambetov Anton       1923 RUS Астраханская Область                5½  56  
 155  224     Iamalitdinov Eldar     1677 RUS Челябинская Область                 5½  55½ 
 156  175 WGM Saunina Ludmila        1910 RUS Свердловская Область                5½  55½ 
 157  134 FM  Kholopov Alexander A.  2065 RUS Челябинская Область                 5½  54½ 
 158  132     Korostelev Stanislav   2076 RUS Челябинская Область                 5½  51½ 
 159   88     Tsvetkov Pavel         2245 RUS Челябинская Область                  5  69  
 160  131     Pichugin Andrei        2079 RUS Московская Область                   5  65  
 161   82     Marchuk Rostislav      2271 RUS Алтайский Край                       5  65  
 162  157     Andreev Konstantin     1972 RUS Москва                               5  64½ 
 163  105 FM  Shangin Valery         2178 RUS Челябинская Область                  5  63½ 
 164  188     Inyushkin Sergei       1867 RUS Самарская Область                    5  63½ 
 165  164 CM  Begmuratov Khumoyun    1949 UZB Узбекистан                           5  63½ 
 166  230     Moskvinov Prokhor      1606 RUS Свердловская Область                 5  63  
 167  202 WFM Mikheeva Galina        1801 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ      5  62  
 168  111 WGM Gevorgyan Maria        2148 ARM Армения                              5  61½ 
 169  161     Novozhilov Semen       1960 RUS Ярославская Область                  5  59½ 
 170  166     Lisenkov Svyatoslav    1943 RUS Московская Область                   5  59½ 
 171  172     Nur-Mukhametova Alisa  1923 RUS Республика Татарстан                 5  59½ 
 172  198 WFM Omonova Umida          1812 UZB Узбекистан                           5  59  
 173  173 WFM Kairbekova Amina       1922 KAZ Казахстан                            5  58½ 
 174  192     Bobylev Nikita         1846 RUS Челябинская Область                  5  58  
 175   89 WGM Ryjanova Julia         2242 AUS Австралия                            5  57½ 
 176  178     Kozlov Egor Vl.        1908 RUS Тюменская Область                    5  57½ 
 177  174 WFM Mukhina Jana           1918 RUS Челябинская Область                  5  57  
 178  167     Marchenko Nikolay      1943 RUS Астраханская Область                 5  56½ 
 179  240     Prokhorov Aleksey      1498 RUS Свердловская Область                 5  56  
 180  206     Drozdov Maksim         1765 RUS Челябинская Область                  5  55½ 
 181  141     Kudinov Alexander      2039 RUS Свердловская Область                 5  55  
 182  229     Avvakumov Maksim       1614 RUS Свердловская Область                 5  54½ 
 183  145 WGM Eidelson Rakhil        2028 BLR Беларусь                             5  54  
 184  168     Efimov Leonid          1932 RUS Республика Татарстан                 5  53½ 
 185  191     Bratov Ademir          1857 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ      5  53  
 186  189     Shnayder Violetta      1862 RUS Челябинская Область                  5  53  
 187  209     Somkin Ilya            1761 RUS Челябинская Область                  5  52½ 
 188  205     Barantsev Kirill       1769 RUS Свердловская Область                 5  52½ 
 189  159 WFM Vifleemskaia Svetlana  1966 RUS Нижегородская Область                5  52½ 
 190  186     Gumenniy Evgeny        1881 RUS Республика Башкортостан              5  51½ 
 191  225 WFM Zairbek Kyzy Begimai   1649 KGZ Кыргызстан                           5  50½ 
 192  165 WFM Samaganova Alexandra   1948 KGZ Кыргызстан                           5  50½ 
 193  218     Kraiukhin Leonid       1719 RUS Свердловская Область                 5  49½ 
 194  254     Demchenko Maksim Dm    1405 RUS Тюменская Область                    5  49  
 195  129 WFM Loskutova Viktoriya    2081 RUS Алтайский Край                      4½  64  
 196  248     Georgiev Alexey        1460 RUS Омская Область                      4½  61½ 
 197   77 AGM Isaev Anton            2289 RUS Томская Область                     4½  58½ 
 198  162     Lapina Maria           1956 RUS Свердловская Область                4½  58  
 199  179 FM  Kurmangaliyeva Liya    1906 KAZ Казахстан                           4½  57½ 
 200  158 WFM Petrukhina Olga        1972 KAZ Красноярский Край                   4½  57½ 
 201  156     Lebzak Yaroslav        1972 RUS Челябинская Область                 4½  57  
 202  195     Danilenko Oleg         1830 RUS Челябинская Область                 4½  57  
 203  221     Isaev Alexey           1696 RUS Челябинская Область                 4½  56½ 
 204  196     Vanishvili Mari        1829 RUS Челябинская Область                 4½  55  
 205  193     Vozmilov Lev           1845 RUS Свердловская Область                4½  55  
      216     Alekseenko Mariya      1728 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     4½  55  
 207  136 WIM Nurgali Nazerke        2060 KAZ Казахстан                           4½  53½ 
 208  185     Evstifeev Alexander    1885 RUS Челябинская Область                 4½  53½ 
 209  201     Petrovsky Nikita       1803 RUS Москва                              4½  53  
 210  154 FM  Sotnikov Alexander I.  1984 RUS Челябинская Область                 4½  53  
 211  197     Sychov Alexandr        1827 RUS Тюменская Область                   4½  52½ 
 212  210     Babkov Timofey         1755 RUS Республика Башкортостан             4½  52  
 213  203 WFM Nikulina Alena         1783 RUS Свердловская Область                4½  52  
 214  183     Nikolaev Matvei        1890 RUS Республика Татарстан                4½  51  
 215  211     Stroganova Karina      1754 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     4½  51  
 216  150     Antonovsky Anton       2004 RUS Челябинская Область                 4½  50½ 
 217  239     Ermakov Kirill Il.     1501 RUS Тюменская Область                   4½  47½ 
 218  251     Tazetdinova Adelya     1443 RUS Республика Башкортостан             4½  46½ 
 219  117 WIM Semenova Elena         2130 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ      4  65  
 220  214     Frolova Lada           1746 RUS Свердловская Область                 4  55½ 
 221  200     Shamsutdinova Karina   1805 RUS Челябинская Область                  4  55  
 222  213     Baranova Elizaveta     1750 RUS Челябинская Область                  4  54½ 
 223  215     Demenshin Semen        1728 RUS Свердловская Область                 4  54  
 224  219     Galiakhmetov Ravil     1715 RUS Челябинская Область                  4  53  
 225  143     Sysolin Alexander      2031 RUS Челябинская Область                  4  52  
 226  204     Unzhakov Vladislav     1772 RUS Томская Область                      4  51½ 
 227  241     Leiman Kai             1498 RUS Челябинская Область                  4  51½ 
 228  232     Korolenko Artem        1595 RUS Челябинская Область                  4  51  
      246     Bortnikov Artem        1472 RUS Свердловская Область                 4  51  
 230  182 WFM Antonova Nadezhda      1895 TJK Таджикистан                          4  50½ 
 231  149     Chuprov Mikhail        2011 RUS Курганская Область                   4  50½ 
 232  234     Barobina Irina         1593 RUS Свердловская Область                 4  49½ 
 233  244     Sazhaev Nikita         1476 RUS Челябинская Область                  4  48½ 
 234  235 AFM Kengurov Yaroslav      1530 RUS Свердловская Область                 4  47½ 
 235  252     Maslova Veronika       1440 RUS Челябинская Область                  4  47½ 
 236  236     Mesheryakova Anfisa    1528 RUS Челябинская Область                  4  47½ 
 237  250     Kolesnikov Egor        1456 RUS Челябинская Область                  4  47½ 
 238  226 WFM Matsenko Elena         1642 RUS Челябинская Область                  4  45  
 239  238     Gamelyanov Yan         1509 RUS Челябинская Область                  4  45  
 240  256     Cherkesov Dmitriy      1389 RUS Свердловская Область                 4  42½ 
 241  233     Barkasheva Sofia       1594 EST Москва                               4  42½ 
 242  271     Khomyakova Mariya      1220 RUS Томская Область                      4  40  
 243  228     Aleshina Arina         1619 RUS Челябинская Область                 3½  57½ 
 244  265     Makarov Maksim Ser     1277 RUS Тюменская Область                   3½  55½ 
 245  275     Bogdanovskii Ilya      1166 RUS Челябинская Область                 3½  50½ 
 246  237     Menshikov Ivan         1511 RUS Республика Башкортостан             3½  50  
 247  223 ACM Abramov Oleg           1685 RUS Свердловская Область                3½  50  
 248  247     Rezchikov Vitalii      1462 RUS Челябинская Область                 3½  45½ 
 249  255     Shakhabidinov Mukhamad 1404 RUS Томская Область                     3½  43½ 
 250  207     Rechkalov Anatolii     1764 RUS Свердловская Область                3½  42½ 
 251  276     Belozerskiy Maksim        0 RUS Самарская область                   3½  41½ 
 252  273     Shabanov Bogdan R.     1193 RUS Челябинская Область                 3½  37  
 253  268     Kiselev Alexander S    1255 RUS Свердловская Область                 3  50½ 
 254  227     Telelyukhina Elizaveta 1622 RUS Челябинская Область                  3  48  
 255  231     Kulikov Andrey         1606 RUS Челябинская Область                  3  46½ 
 256  253     Gamilova Regina        1417 RUS Свердловская Область                 3  46  
 257  261     Maier Yuliia           1327 RUS Челябинская Область                  3  44½ 
 258  242     Darmaeva Nomina        1496 RUS Республика Бурятия                   3  43  
 259  245     Kochkin Stepan         1475 RUS Челябинская Область                  3  43  
 260  260     Markush Vladislav      1344 RUS Челябинская Область                  3  43  
 261  259     Afanasiev Aleksandr    1362 RUS Челябинская Область                  3  42½ 
 262  270     Nechaeva Kristina      1245 RUS Томская Область                      3  41  
 263  269     Shkurko Leonid         1253 RUS Челябинская Область                  3  40½ 
 264  249     Khudin Vladimir        1459 RUS Курганская Область                   3  39½ 
 265  263     Melkozerova Ulyana     1280 RUS Свердловская Область                 3  37  
 266  258     Smirnaygin Pavel       1374 RUS Свердловская Область                2½  51  
 267  243     Savelieva Aleksandra   1486 RUS Москва                              2½  39½ 
 268  272     Tsvetkov Mikhail       1199 RUS Челябинская Область                 2½  37½ 
 269  107 FM  Solovjev Nikolay       2173 RUS Курганская Область                   2  53½ 
 270  262     Ivanova Arina          1301 RUS Республика Башкортостан              2  53  
 271  266     Iskandarov Ilfat       1270 RUS Челябинская Область                  2  43½ 
 272  274     Evseeva Ludmila        1192 RUS Челябинская Область                  2  37½ 
 273  267     Partys Sofiya A.       1262 RUS Томская Область                     1½  35½ 
 274  264     Petrov Aleksander      1277 RUS Свердловская Область                 1  41½ 
 275  257     Zheimov Vladimir       1384 RUS Челябинская Область                  1  39  
 276  194     Berezina Mariya        1838 RUS Новосибирская Область                0  38½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year