For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 664 : 01.10.2021

Chess games 7055
Chess tournaments 64

View all included tournaments

Chelyabinsk RUS, Panchenko Mem (w) 2021

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Club                                Type Gr  Pts BH. BH. Vict 
   1    5 WGM Kovanova Baira           F 2310 RUS Саратовская Область                      МС   8  63  59   6   
   2    6 IM  Charochkina Daria        F 2307 RUS Москва                                   МС   8  62½ 58   7   
   3   10 WIM Nurgali Nazerke          F 2247 KAZ Казахстан                           Д19       7  64  60   4   
   4    8 FM  Goltseva Ekaterina       F 2286 RUS Нижегородская Область                    кмс  7  61½ 58   5   
   5    1 IM  Bodnaruk Anastasia       F 2425 RUS Санкт-Петербург                          МС   7  60  56   6   
   6   18 WFM Lysenko Margarita        F 2207 RUS Московская Область                       кмс  7  59½ 56   4   
   7   20 WFM Yakimova Mariya          F 2185 RUS Республика Татарстан                Д19  кмс  7  58  54   7   
   8   17 WFM Zhapova Yana             F 2212 RUS Забайкальский Край                  Д14  кмс 6½  67  61½  5   
   9    2 IM  Guseva Marina            F 2418 RUS Московская Область                       МС  6½  58  53   5   
  10   22     Nur-Mukhametova Alisa    F 2170 RUS Республика Татарстан                Д19  кмс 6½  54½ 51   6   
  11   15 WIM Smirnova Ekaterina       F 2227 RUS Москва                                   кмс 6½  50  46   5   
  12    3 WFM Balabayeva Xeniya        F 2318 KAZ Казахстан                           Д19       6  61½ 56½  6   
  13   16 WIM Serikbay Assel           F 2221 KAZ Казахстан                                     6  57½ 54   5   
  14   23 WFM Loskutova Viktoriya      F 2166 RUS Алтайский Край                      Д19  кмс  6  53  49   4   
  15    7 WFM Protopopova Anastasiya   F 2299 RUS Саратовская Область                      МС   6  52½ 49   5   
  16    9 FM  Borisova Ekaterina       F 2276 RUS Москва                                   кмс 5½  59  54½  5   
  17   13 WGM Gevorgyan Maria          F 2233 ARM Армения                                      5½  57½ 53½  5   
  18   11 WFM Zherebtsova Alexandra    F 2246 RUS Москва                                   кмс 5½  53  49   2   
  19   14 WGM Doluhanova Evgeniya      F 2230 UKR Украина                                      5½  52½ 51   4   
  20   26 WIM Petrova Irina            F 2121 UKR Украина                                      5½  51½ 49½  4   
  21   21 WIM Rakhmangulova Anastasiya F 2177 UKR Украина                                      5½  50½ 48   5   
  22   38 WFM Zairbek Kyzy Begimai     F 1921 KGZ Кыргызстан                                   5½  48½ 45½  5   
  23   45 WCM Nurgaliyeva Zarina       F 1809 KAZ Казахстан                           Д14      5½  48½ 45   4   
  24   30 IM  Petrenko Svetlana        F 2046 MDA Молдова                                      5½  47½ 44½  3   
  25   31 WCM Danilova Rada            F 2030 RUS Москва                                   кмс 5½  46½ 44½  5   
  26    4 WIM Yakubbaeva Nilufar       F 2314 UZB Узбекистан                                   5½  45  43   3   
  27   35 WCM Shukhman Anna            F 1986 RUS Оренбургская Область                Д14  кмс  5  51  47½  3   
  28   50     Nagaeva Aliia            F 1733 RUS Республика Татарстан                Д19  кмс  5  50½ 46½  5   
  29   28 WFM Omonova Umida            F 2108 UZB Узбекистан                          Д19       5  49  46½  4   
  30   19 WFM Nasyrova Ekaterina       F 2205 RUS Республика Татарстан                Д19  МС   5  49  45½  5   
  31   25 WIM Nasybullina Alfia        F 2151 KAZ Челябинская Область                           5  48½ 45½  3   
  32   39     Vanishvili Mari          F 1903 RUS Челябинская Область                      кмс  5  48½ 45   3   
       41     Shnayder Violetta        F 1892 RUS Челябинская Область                       1   5  48½ 45   3   
  34   34 WFM Mikheeva Galina          F 2013 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     Д19  кмс 4½  54  50½  3   
  35   43     Shamsutdinova Karina     F 1862 RUS Челябинская Область                 Д19   1  4½  52½ 49   3   
  36   12 WFM Shafigullina Zarina      F 2245 RUS Республика Татарстан                     кмс 4½  52½ 48½  3   
  37   40     Semenova Arina           F 1897 RUS Курганская Область                  Д19  кмс 4½  50½ 46½  4   
  38   24 WGM Strutinskaia Galina      F 2164 RUS Москва                               В   МС  4½  46  44½  3   
  39   29 WFM Petrukhina Olga          F 2081 KAZ Красноярский Край                            4½  45  41½  3   
  40   37 WGM Eidelson Rakhil          F 1947 BLR Беларусь                             В       4½  43  41½  3   
  41   48     Baranova Elizaveta       F 1767 RUS Челябинская Область                 Д19  кмс 4½  41  38½  4   
  42   49     Kovaleva Ekaterina       F 1762 RUS Ханты-Мансийский Автономный Округ —      кмс  4  52½ 49½  3   
  43   44     Alekseenko Mariya        F 1861 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ     Д19   1   4  49  46   3   
  44   33 WIM Turebayeva Alfiya        F 2015 KAZ Казахстан                                     4  46½ 44½  3   
  45   51     Darmaeva Nomina          F 1727 RUS Республика Бурятия                  Д14  кмс  4  44  40½  3   
  46   52     Barkasheva Sofia         F 1574 EST Москва                              Д14   2   4  38½ 37   3   
  47   55     Aleshina Arina           F 1445 RUS Челябинская Область                 Д19   1  3½  45½ 42½  3   
  48   36 WFM Samaganova Alexandra     F 1965 KGZ Кыргызстан                                   3½  43½ 42   2   
  49   47     Leonova Ameliya          F 1794 BLR Беларусь                                     3½  43  40   1   
  50   42 WFM Antonova Nadezhda        F 1877 TJK Таджикистан                                  3½  40½ 38½  2   
  51   46     Stroganova Karina        F 1797 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ          кмс 3½  39½ 38   2   
  52   27 WGM Saunina Ludmila          F 2108 RUS Свердловская Область                 В   кмс 3½  39  37   2   
  53   53     Kozlova Olga             F 1544 RUS Курганская Область                  Д14   1  3½  38  36½  2   
  54   56     Maslova Veronika         F 1369 RUS Челябинская Область                 Д14   2   3  42  39   2   
  55   54     Telelyukhina Elizaveta   F 1518 RUS Челябинская Область                 Д14   1  2½  40  38½  1   
  56   32     Nasybullina Dayana       F 2020 RUS Челябинская Область                 Д19   1   2  43  40   1   
  57   57     Mesheryakova Anfisa      F 1349 RUS Челябинская Область                 Д19   1  1½  39½ 37½  0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year