For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 665 : 10.10.2021

Chess games 2785
Chess tournaments 29

View all included tournaments

Concordia BRA, Youth Ch (b) 2021

Youth Ch (b)

Rank SNo.    Name                               Rtg FED Club                             Type Gr Pts Res. BH. BH. 
   1    2 FM Caetano Ryan Wesley Da Costa      2199 BRA Xadrez Timbo                     U20  SC 5½   0   21  24  
   2    1 FM Do Valle Cardoso Lucas            2285 BRA Xadrez Timbo                     U20  SC 4½   0   22  23½ 
   3   35    Primo Ricardo De Lima                0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U18  SP 4½   0   21  24  
   4    3    Peroza Eduardo Antunes            1972 BRA FME Fraiburgo                    U16  SC 4½   0   21  23½ 
   5    5 CM Buganca Luiz Henrique Da Silva    1853 BRA CCX SEDEC Concordia              U16  SC 4½   0   20  21½ 
   6    4 NM De Freitas Isabella Ribeiro Conti 1909 BRA Blumenau                         U18  SC 4½   0   18½ 20½ 
   7    9    Lopes Leonardo Borges             1649 BRA FME Fraiburgo                    U18  SC 4½   0   18  19  
   8    8 NM Machado Luiz Fernando             1732 BRA FME Fraiburgo                    U18  SC  4   0   20½ 23  
   9   17    Lazzarotti Calebe Kadlubiski      1519 BRA Clube de Xadrez de Chapeco       U12  SC  4   0   17½ 18½ 
  10   15    Moretto Heitor Frainer            1522 BRA Xadrez Timbo                     U16  SC  4   0   14  16  
  11   19 NM Constantino Pedro Henrique        1468 BRA FME Fraiburgo                    U16  SC 3½   0   19  20  
  12   13    Albiero Marco Antonio Batista     1546 BRA CCX SEDEC Concordia              U16  SC 3½   0   18½ 20½ 
  13   34    Oliveira Leonardo Da Silva           0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U20  SP 3½   0   17  19½ 
  14   16    De Oliveira Wythor Rogerio        1521 BRA CX Sao Jose dos Pinhais PR       U18  PR 3½   0   16½ 18½ 
  15   39    Spegiorin Eduardo                    0 BRA Clube de Xadrez de Chapeco       U16  SC 3½   0   15½ 18½ 
  16   12    Decezare Jucian Kaue              1552 BRA CCX SEDEC Concordia              U18  SC 3½   0   15  18  
  17   22    Bittencourt Arian G Decezare      1301 BRA SEL Seara                        U14  SC  3   0   18  19½ 
  18   10    De Abreu Vinicius Lindoso         1634 BRA Sao Luis – MA                    U20  MA  3   0   18  18½ 
  19   31    Da Silva Neto Nelson Mauricio        0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U18  SP  3   0   17½ 19½ 
  20   33    Devens Bruno Vendrusculo             0 BRA CCX SEDEC Concordia              U16  SC  3   0   17½ 19  
  21    7    Cezar Ricardo De Almeida          1738 BRA Clube de Xadrez de Florianopolis U20  SC  3   0   17  19  
  22    6    Goncalves Gustavo E De Oliveira   1750 BRA Belo Horizonte - MG              U20  MG  3   0   16  18  
  23   18    Rogoski Joao Vitor Ximenes        1514 BRA CX Sao Jose dos Pinhais PR       U16  PR  3   0   15½ 17  
  24   32    De Melo Andre Nascimento             0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U18  SP  3   0   14½ 16  
  25   11    Lima Leonardo                     1586 BRA Clube Ajaxi Ita                  U18  SC  3   0   14½ 16  
  26   14    Scheer Flavius Augusto            1536 BRA CCX SEDEC Concordia              U14  SC  3   0   12½ 14  
  27   23    Rodio Arthur Brunetto             1301 BRA CCX SEDEC Concordia              U18  SC 2½   0   18½ 19  
  28   20    Rodrigues Gabriel Estevao         1413 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U20  SP 2½   0   16½ 17½ 
  29   28    Anton Diogo Moreira                  0 BRA FME Fraiburgo                    U18  SC 2½   0   12  13  
  30   24    Eberhard Gustavo Henrique         1289 BRA CEXCUP Cunha Pora                U18  SC  2   0   17  17½ 
  31   27    Kulkamp Victor Silva              1737 BRA CX Sao Jose dos Pinhais PR       U16  PR  2   0   15  15½ 
  32   26    Ruas Gustavo Andreis              1800 BRA FME Fraiburgo                    U16  SC  2   0   13½ 14½ 
  33   37    Ribeiro Guilherme                    0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U16  SP  2   0   13  13½ 
  34   25    Chitolina Ezequiel Henrique       1049 BRA CCX SEDEC Concordia              U14  SC 1½   0   14½ 15½ 
  35   36    Rabelo Johnny Fontes                 0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U14  SP 1½   0   14  15½ 
  36   29    Aquino Gabriel Azrael V.             0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U18  SP 1½   0   14  15  
  37   38    Sousa Arthur Vicente B.              0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U14  SP 1½   0   11½ 11½ 
  38   21    Elesbao Bernardo Dartora          1413 BRA CCX SEDEC Concordia              U16  SC  1   0   16  17½ 
  39   30    Araujo Lucas Santos                  0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande  U16  SP  1   0   11  11½

Youth Ch (g)

Rank SNo.     Name                              Rtg FED Club                            Type Gr Pts Res. BH. BH. 
   1    1 WCM Frattini Beatriz Maria           1847 BRA Florianopolis                   U18  SC 5½   0   19½ 22  
   2    3 NM  Feller Gabriela Luisa Vicente    1761 BRA CX Blumenau                     U18  SC  5   0   19  21½ 
   3    6     Mendes Ana Beatriz Dias Guida    1459 BRA Avulso                          U16  SP 4½   0   16½ 17  
   4    4     Juliatto Clara Machado           1661 BRA CX Sao Jose dos Pinhais PR      U18  PR  4   0   20½ 22½ 
   5    2 WFM Kikuchi Cadilhac Mariana Sawae   1762 BRA Avulso                          U16  SP 3½   0   21½ 24  
   6   12     Goncalves Valeria Luiza Costa    1746 BRA Sao Luis – MA                   U20  MA 3½   0   16  18  
   7    5     Miranda Catarina Oliveira        1645 BRA Paranavai Xadrez Clube          U20  PR 3½   0   15½ 17½ 
   8   10     Bittencourt Alica E Decezare     1220 BRA SEL Seara                       U16  SC  3   0   19½ 21  
   9    8     Amaral Emily Costa               1329 BRA CX Sao Jose dos Pinhais PR      U20  PR  3   0   17  19  
  10   17     Dos Reis Alice Aquino               0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande U18  SP  3   0   17  17½ 
  11   13     Schneider Nicole Moritz          1746 BRA Clube de Xadrez de Chapeco      U18  SC  3   0   16  17½ 
  12   19     Lima Amanda Rosa                    0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande U16  SP 2½   0   15½ 17½ 
  13    9     Silva Maria Julia Barbieri       1220 BRA CEXCUP Cunha Pora               U16  SC 2½   0   15  15½ 
  14   11     Moraes Yrlana Bezerra De Sousa   1784 BRA Itapecuru Mirim - MA            U16  MA 2½   0   14½ 15  
  15   14     Veit Johanna Clara Bourscheid    1732 BRA CEXCUP Cunha Pora               U14  SC  2   1   14½ 16  
  16   15     Coelho Giovanna De Andrade          0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande U12  SP  2   0   13½ 14  
  17   18     Gonzales Ranya Jamilli Pavezi       0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande U18  SP 1½   0   12  12½ 
  18   16     De Lima Rhayssa Gabrielly Santos    0 BRA Estancia Balnearia Praia Grande U20  SP  ½   0   14½ 16  
  19    7     Cassel Amanda Barpi              1384 BRA CCX SEDEC Concordia             U16  SC  ½   0   14  18 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year