For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 664 : 01.10.2021

Chess games 7055
Chess tournaments 64

View all included tournaments

Florianopolis BRA, Open Sept 2021

Rank SNo.     Name                                  Rtg FED Club                         Type Gr Pts Res. BH. BH. 
   1    1 FM  Caetano Ryan Wesley Da Costa         2199 BRA A.X.Timbó                         SC 5½   0   20  23½ 
   2   21     Do Amaral Gabriel Barbosa            1872 BRA C.X.Florianópolis                 SC  5   0   20½ 22½ 
   3    2 FM  Gauche Charles                       2155 BRA A.X.Timbó                    S50  SC  5   0   20  23  
   4    9     Volkmann Andre Jordi                 2067 BRA C.X.Jaraguá                       SC  5   0   17  19½ 
   5   13     Boff Lucas Strauss                   1991 BRA Porto Alegre                      RS 4½   0   20½ 23  
   6   16     Montanu Dan-Vladimir                 1926 ROU Fluminense FC                     RJ 4½   0   18  20½ 
   7   15     Hataby Raed                          1978 SYR Síria                        S50  SC 4½   0   17½ 19½ 
   8    8 NM  Nemeth Junior Henrique               2068 BRA Avulso                            PR 4½   0   16  18½ 
   9   10 NM  Quevedo Naissinger Willian           2060 BRA C.X.Chapecó                       SC 4½   0   16  18  
  10   18     Silva Guilherme Henrique De Mora     1913 BRA C.X.Jaraguá                  U16  SC  4   0   20½ 23  
  11   24     Moyses Sobrinho Elias                1845 BRA A.X.Timbó                    S65  SC  4   0   20  21½ 
  12   14     Bassani Jaison Jose                  1988 BRA C.Concordiense X.                 SC  4   0   19½ 22½ 
  13   23 WCM Frattini Beatriz Maria             F 1847 BRA C.X.Florianópolis            F18  SC  4   0   18½ 20½ 
  14    3 NM  Almeida Junior Alvaro Alves De       2132 BRA Curitiba                          PR  4   0   18  21  
  15   11 NM  Florianovitz Derlei Alex             2055 BRA C.X.Chapecó                       SC  4   0   17½ 19½ 
  16   27     Bail Ellen Larissa                 F 1803 BRA Maringá                           PR  4   0   16  18  
  17    4 FM  Dos Santos Junior Haroldo Cunha      2119 BRA SC                           S50  SC  4   0   15½ 18  
  18   12     Das Chagas David Ferreira            1993 BRA Curitiba                          PR  4   0   15  17½ 
  19   19 NM  De Freitas Isabella Ribeiro Conti  F 1909 BRA C.X.Blumenau                 F18  SC  4   0   12½ 14½ 
  20   17 NM  Mota Romulo Rodrigues                1916 BRA C.X.Piraí do Sul                  PR 3½   0   21  23  
  21    7     Uczai Joao Pedro Filimberti          2081 BRA C.Concordiense X.                 SC 3½   0   19½ 22½ 
  22   25     Goncalves Mateus                     1824 BRA Curitiba                     U18  PR 3½   0   19½ 21½ 
  23    6 NM  Calcado Acyr Rogerio                 2102 BRA C.X.Curitiba                 S50  PR 3½   0   18½ 21  
  24   53     Mariot Vaz Joao Antonio Bertolu      1540 BRA C.X.Florianópolis            U18  SC 3½   0   18  20½ 
  25   51     Gomes Maria Eduarda Papini         F 1556 BRA C.X.Blumenau                 F18  SC 3½   0   18  20  
  26   33     Eger Laura Luisa                   F 1765 BRA C.Rio-sulense X.                  SC 3½   0   17½ 19  
  27   38     Ferreira Giovani Lima Diogo          1727 BRA Curitiba                     U18  PR 3½   0   17  18½ 
  28    5 NM  Dias Anderson Tatsch                 2115 BRA C.X.Curitiba                      PR 3½   0   15½ 17½ 
  29   26     Pavao Fabio Biasi                    1822 BRA C.X.Chapecó                       SC 3½   0   15  17  
  30   28 WFM Nunes Agatha Hurba                 F 1782 BRA Avulso                            SP  3   0   20½ 22½ 
  31   29     Panazzolo Paulo Victor               1776 BRA C.X.Florianópolis                 SC  3   0   20½ 21  
  32   37     Cezar Ricardo De Almeida             1738 BRA C.X.Florianópolis                 SC  3   0   19½ 21½ 
  33   74     Spegiorin Eduardo                       0 BRA C.X.Chapecó                  U16  SC  3   0   18  20½ 
  34   31 NM  Rodrigues Mota Romulo Cardoso S      1767 BRA C.X.Piraí do Sul             U16  PR  3   0   17½ 19½ 
       42     Esteche Caina Rinaldi                1696 BRA C.X.Florianópolis                 SC  3   0   17½ 19½ 
  36   39     Martins De Aguiar Marina           F 1719 BRA C.X.Florianópolis                 SC  3   0   17½ 19½ 
  37   45     Da Silva Matheus Lopes               1619 BRA Curitiba                          PR  3   0   17½ 19½ 
  38   32     Leffeck Mateus Bernal                1766 BRA A.X.Timbó                    U18  SC  3   0   17  19½ 
  39   36     Mileski Lucas De Souza               1740 BRA Curitiba                          PR  3   0   16½ 18½ 
  40   47     De Albuquelque Gabriel Tenorio       1608 BRA SP                                SP  3   0   15½ 17  
  41   30 CM  Predebon Eduardo Angonesi            1775 BRA Passo Fundo                  S50  RS  3   0   15  15½ 
  42   40     Da Silva Esequiel Luis Melo          1705 BRA PE                                PE  3   0   14  16  
  43   35     Vieira Alexandre Letizio             1742 BRA SP                           S50  SP  3   0   12½ 14  
  44   75     Tribess Leticia Gabriele           F    0 BRA C.X.Jaraguá                  F14  SC  3   0   12  13  
  45   44     Campos Anna Carolina               F 1624 BRA C.X.Florianópolis                 SC  3   0   11½ 13  
  46   20     Ferreira Da Silva Rodrigo            1903 BRA C.X.Florianópolis                 SC 2½   0   20½ 22  
  47   57     Koinski Carlos Cesar                 1423 BRA C.X.Florianópolis            S65  SC 2½   0   17  18  
  48   22     Nunes Allan Hurba                    1871 BRA Avulso                            SP 2½   0   16½ 18  
  49   43     Wiltner Matheus H. Andrukiu          1663 BRA C.X.Jaraguá                       SC 2½   0   16½ 17  
  50   52 NM  Rodrigues Mota Sophia Lorena       F 1545 BRA C.X.Piraí do Sul             F14  PR 2½   0   16  18  
  51   55     Vicenzi Liziane Nathalia           F 1501 BRA C.X.Chapecó                       SC 2½   0   16  16½ 
  52   48     Da Cunha Gastao                      1576 BRA Brusque                      S50  SC 2½   0   15½ 16  
  53   41     Pereira Armando Scharlau             1704 BRA SC                           S50  SC 2½   0   14½ 15½ 
  54   70     Juliano Luiz Augusto Porto              0 BRA Criciúma                          SC  2   0   17½ 20½ 
  55   60     Morato Saulo Duenas                  1327 BRA Brusque                           SC  2   0   17  19  
  56   54     Pavao Wilson                         1535 BRA C.X.Chapecó                  S65  SC  2   0   17  18½ 
  57   58     Wiltner Camille Christina Andru    F 1403 BRA C.X.Jaraguá                  F18  SC  2   0   15½ 17½ 
  58   76     Tribess Luana Eduarda              F    0 BRA C.X.Jaraguá                  F14  SC  2   0   14½ 16½ 
  59   49     Gomes Carlos                         1561 BRA Brasília                     S50  DF  2   0   14½ 15½ 
  60   56     Pasqualotto Amos Petronio            1446 BRA C.X.Florianópolis                 SC  2   0   14  15½ 
  61   62     Senger Maria Clara Da Silveira     F 1228 BRA ACX-Criciúma                 F16  SC  2   0   13½ 14  
  62   72     Pimentel Matheus Fernandes              0 BRA Curitiba                          PR  2   0   13  15  
  63   67     Zanini Katiucia I. Da Rocha        F 1800 BRA C.X.Chapecó                       SC  2   0   11½ 13½ 
  64   65     Pavao Alice Lara Biasi             F 1123 BRA C.X.Chapecó                  F12  SC  2   0   11½ 12  
  65   71     Pesce Junior Carlos Antonio             0 BRA C.X.Florianópolis                 SC  2   0   11½ 12  
  66   34     Rodrigues Natanael Isau              1756 BRA N.S. Socorro - C.X.Despertar      SE 1½   0   17  18  
  67   50     Bashtavenko Aleksey                  1558 USA Chesapeake Beardogs               RJ 1½   0   16  16½ 
  68   63     Mckenna Michael                      1195 IRL Irlanda                           AV 1½   0   14½ 15  
  69   73     Rodrigues Leandro da Rosa Zambiasi      0 BRA Soledade                     U18  RS 1½   0   12  13½ 
  70   66     Tavares Weligtonn Renann             1871 BRA Curitiba                          PR  1   0   16½ 18½ 
  71   64     Rahn Marlon Cristiano                1183 BRA A.X.Timbó                         SC  1   0   15  17  
  72   61     Acosta Martinez Cesar Ariel          1298 PAR Assunção/Círculo Iteño            AV  1   0   13½ 15  
  73   69     Furtado Ian                             0 BRA Florianópolis                U08  SC  1   0   11½ 12  
  74   46     De Oliveira Carlos Frederico B.      1618 BRA RJ                           S50  RJ  ½   0   14½ 16  
  75   59     Ocampos Mereles Martin Alfredo       1402 PAR Assunção/Círculo Iteño            AV  ½   0   13½ 15  
  76   68     Oliveira Francisco Evandro S.        1455 BRA Campinas                     S65  SP  ½   0   12½ 14½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year