For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 699 : 20.09.2022

Chess games 8280
Chess tournaments 62

View all included tournaments

Graz AUT, Open Sept 2022

Rank SNo.     Name                     Rtg FED Club                      Pts ratP BH.  SB   
   1    1 IM  Roshka Yevgeniy         2497 UKR Grazer Schachgesellschaft  8  2632 41  44,75 
   2    5 FM  Roseneck Jonas          2402 GER                            7  2492 40½ 38,75 
   3    4 IM  Pötz Florian            2405 AUT Fürstenfeld               6½  2419 38  31,75 
   4    6 IM  Kilgus Georg            2393 AUT Sv Grieskirchen           6½  2398 37½ 31,00 
   5   16     Koelber Daniel          2189 AUT Leoben                    6½  2305 34  30,00 
   6    2 GM  Poetsch Hagen           2491 GER                            6  2360 37  30,25 
   7   15 FM  Ragger Anna-Christina   2189 AUT Sv Asvoe St.Veit/Glan      6  2261 35  27,50 
   8   17 CM  Lohia Sohum             2185 ENG                            6  2182 32½ 27,25 
   9   10 FM  Sandhoefner Florian     2256 AUT Ask St. Valentin          5½  2310 36  24,75 
  10   11 FM  Dorst Johannes          2238 GER                           5½  2190 31½ 24,50 
  11   22     Kather Yannick          2132 GER                           5½  2155 32  22,25 
  12    8 IM  Loeffler Markus         2276 GER                           5½  2109 29  23,00 
  13   21     Neininger Ralph         2152 GER                           5½  2017 30½ 22,25 
  14    3 IM  Henrichs Thomas         2450 GER Bregenz                    5  2272 40  24,75 
  15    9 FM  Schmitz Thorsten        2266 GER                            5  2203 35½ 23,25 
  16   26 FM  Dougherty Michael       2074 CAN                            5  2185 35  19,25 
  17   29     Lichtmannecker Daniel   2055 GER                            5  2183 32½ 18,00 
  18   49     Sabirov Rafael          1795 GER                            5  2156 33  22,25 
  19   27     Gross Michael           2071 AUT Postsportverein Graz       5  2152 33½ 21,00 
  20   20     Braun Joachim           2159 GER                            5  2147 32½ 18,50 
  21   33     Eibinger Manuel         2010 AUT Fürstenfeld               4½  2167 34½ 22,00 
  22   47     Kruse Victor            1843 GER                           4½  2156 31  19,00 
  23   28 WFM Skuhala Barbara         2059 SLO                           4½  2133 33  19,25 
  24   32     Horvath Reka            2025 AUT Spg. Feldbach-Kirchberg   4½  2104 31  15,25 
  25   48     Tumur-Ochir Duluu       1829 MGL Schachklub Kapfenberg     4½  2097 30  17,75 
  26   30     Vilits Andreas          2048 AUT Schachfreunde Graz        4½  2094 29  16,75 
  27   41     Zaytsev Alexander       1915 AUT Fürstenfeld               4½  2072 27½ 13,75 
  28   12     Wendl Philipp           2201 AUT Schachfreunde Graz        4½  2018 31  19,50 
  29   24     Blodig Constantin       2105 GER                           4½  1975 26½ 15,25 
  30   14     Rohler Siegfried        2191 GER Styria Graz               4½  1900 25  14,00 
  31   39     Katter Katharina        1960 AUT Flavia Solva               4  2193 39  20,00 
  32   37     Reisenhofer Maximilian  1972 AUT Sv Gamlitz                 4  2087 29½ 16,00 
  33   35     Hertel Johannes         1989 GER                            4  2018 32  15,00 
  34   44     Neuhoff Laertes         1885 GER                            4  1943 26½ 12,50 
  35   13 CM  Bauer Thomas            2200 AUT 1. Sk Ottakring            4  1900 27  12,75 
  36   52     Beisteiner Joachim         0 AUT Tschaturanga               4  1898 24½ 11,00 
  37   23     Zoernpfenning Siegfried 2117 AUT Tschaturanga              3½  2091 34½ 16,25 
  38   43     Muehlich Cornelius      1905 GER                           3½  2006 34½ 14,50 
  39   36 MK  Wallner Dieter          1977 AUT Sv Liezen                 3½  1940 28½ 10,75 
  40   31     Teuschler Hugo          2038 AUT Frauental                 3½  1851 29½ 12,00 
  41   45     Wiener Alexander        1879 AUT Sv Gamlitz                 3  1924 27½ 8,25  
  42   34     Zauner Christoph        1991 AUT Sk Taufkirchen/Pram        3  1901 27½ 9,50  
  43   18     Stagl Marco             2183 AUT Sv Gamlitz                2½  2011 31  10,75 
  44   25     Matosec Thomas          2082 AUT Styria Graz               2½  1912 32½ 9,50  
  45   50     Neubauer Anton          1784 AUT Esv Austria Graz          2½  1803 24½ 7,00  
  46   19 FM  Singer Richard          2177 AUT Sv Gamlitz                 2  1984 29½ 8,00  
  47   40     Jetzl Julian            1932 AUT Irdning                    2  1983 28  6,50  
  48    7 FM  Frosch Ronald           2277 AUT Ej. Gleisdorf              2  1887 29½ 8,75  
  49   42     Gruenwald Simon         1905 AUT Frauental                  2  1778 25½ 7,75  
  50   46     Bytyqi Kujtim           1862 AUT Sc Extraherb Ws            2  1692 26½ 4,00  
  51   51     Schmied Eva Maria       1748 AUT 1. Sk Ottakring           1½  1601 23½ 3,50  
  52   38     Eberhardt Christian     1968 AUT Sv Gamlitz                 0   0   21  0,00  


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year