For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 581 : 10.06.2019

Online chess games 5855
Chess tournaments 50

View all included tournaments

Hospitalet de Llobregat ESP, 4th Ponce

Rank SNo.     Name                                Rtg FED Club              Pts BH. 
   1    2 AGM Ruiz Manchon Francesc Xavier       2147 ESP Amistat de Premià  8  51½ 
   2    3     Cervello I Tost Roger              2060 ESP Peona i Peo       7½  51½ 
   3    7     Daguro Dasalla Armando             1956 ESP Tres Peons         7  50½ 
   4    5     Ayala Abenza Jose Luis             2001 ESP Cadena             6  51½ 
   5    8     Rodriguez Regull German            1955 ESP Ateneu Barcelones  6  47  
   6   10     Garcia Ruiz Adrian                 1920 ESP Jake Club          6  47  
   7    1 MK  Jose Iraeta Alexandre              2167 ESP Sant Joan Despi    6  47  
   8   18     Gisbert Mir Alejandro              1827 ESP Ideal Clave        6  44½ 
   9   39     Torres Ribe Ricard                 1616 ESP Ateneu Barcelones  6  44  
  10   38     Fungueirino Pique Daniel           1617 ESP Agusti             6  41  
  11    9     Muntane Aznar Juan Manuel          1931 ESP Peon Doblado      5½  46  
  12   13     Boloix Pahissa Xavier              1845 ESP Cornella          5½  45½ 
  13   43     Saez Ortega Jose                   1575 ESP Cornella          5½  40  
  14   11     Espuny Vinye Ramon                 1917 ESP Jake Club          5  51½ 
  15   22     Garcia Clemente Julian Fco.        1805 ESP Peon Negro         5  49½ 
  16   20     Flores Linan Jose Luis             1808 ESP Barceloma          5  48  
  17   16     Corbacho Chaves Oscar              1830 ESP Cornella           5  46  
  18   24     Maqueda Berdugo Francisco          1731 ESP Badia              5  46  
  19   25     Bonay Toscas Santiago              1722 ESP Gava               5  46  
  20   28     Lopez Cortes Aitor Jose            1678 ESP Hospit.-Bellvitge  5  45½ 
  21   14     Madrid Sole Antonio                1837 ESP Jake Club          5  44½ 
  22   19     Pinilla Sanchez Josep A.           1811 ESP Mollet             5  43  
  23   30     Martinez Balaguer Josep            1671 ESP Collblanc          5  43  
  24   23     Castro Estrella Joan Gabriel       1757 ESP Tres Peons         5  42  
  25   34     Salvador Gomez Jesus Francisco     1644 ESP Torreblanca        5  41½ 
  26   49     Brull Prats Miquel                 1481 ESP Jake Club          5  40  
  27   26     Ysern Comas Juan Antonio           1719 ESP Jake Club          5  38  
  28   50     Banzo Sabate David                 1481 ESP Cadena             5  35  
  29   17     Varela Cuadrado Cesar              1829 ESP Sant Joan Despi   4½  46  
  30   33     Escoriza Lusilla Pedro             1653 ESP Gava              4½  46  
  31   69     Luengo Filgueiras Francisco Javier 1749 ESP Torreblanca       4½  44½ 
  32   31     Esteban Lupianez Jose Miguel       1664 ESP Cadena            4½  43  
  33   37     Romero Funieles Rafael             1624 ESP La Lira           4½  42½ 
  34   32     Gomez-Pardo Criado Juan Antonio    1660 ESP Jake Club         4½  40½ 
  35   44     Archs Garriga Ignasi               1546 ESP Peon Doblado      4½  39½ 
  36   36     Valbuena Castro Gregorio           1635 ESP Jake Club         4½  39  
  37   41     Garcia Gil Jose Antonio            1599 ESP Espluguenc E E    4½  39  
  38   55     Recacha Limeres Sergio             1375 ESP Peon Negro        4½  34  
  39   12     Pallares Gurrea Aitor Alexander    1865 ESP Jake Club          4  48½ 
  40   21 MK  Severri Arrese Carlos              1807 ESP Agusti             4  48  
  41   57     Dominguez Diaz Francisco           1325 ESP Peon Negro         4  41½ 
  42   68     Vilalta Franco Alejandro           1779 ESP Jake Club          4  41  
  43   46     Paez Nunez David                   1534 ESP Torreblanca        4  41  
  44   42     Ruiz Trepat Sergio                 1581 ESP Torreblanca        4  39½ 
  45   45     Socorro Miranda Gerardo            1540 ESP Espiga Les Corts   4  37½ 
  46   74     Soler Sales Arnau                  1636 ESP Peon Negro         4  33  
  47   15     Servent Alvarez Jordi              1833 ESP Comtal            3½  45  
  48   35     Dominguez Latorre Emilio           1642 ESP Cornella          3½  42½ 
  49   47     Lopez Arjona Emilio                1521 ESP Espiga Les Corts  3½  41½ 
  50   48     Martinez Garcia Xavier             1511 ESP Jake Club         3½  41  
  51   27     Regadera Ruiz Jose Antonio         1683 ESP Cornella          3½  38  
  52   53     Masic Tigran                       1400 ESP Esplugues Avenc   3½  37  
  53   76     Martin Martinez Ana Maria          1530 ESP Jake Club         3½  35  
  54   52     Alia Castillejos Julia             1431 ESP Jake Club         3½  34½ 
  55   56     Argemi Bartolome Domenec           1375 ESP Sant Feliu        3½  34½ 
  56   51     Pigrau Santpere Josep Maria        1459 ESP EDAMI              3  39½ 
  57   29     Palau Soriano Ricard               1674 ESP Peon Negro         3  37½ 
  58   65     Escoriza Gallardo Pedro            1187 ESP Gava               3  36  
  59   58     Garcia Amutary Angel Uriel         1303 ESP Jake Club          3  35  
  60   71     Julian Alvarez Angel               1649 ESP Cadena             3  35  
  61   59     Aunes Cabanero Jose                1278 ESP Catalunya          3  33½ 
  62   63     Alia Castillejos Ferran            1205 ESP Jake Club          3  30  
  63   60     Cevallos Fajardo Manuel Marcelo    1239 ESP Collblanc          3  27  
  64   54     Martinez Herrador Octavio          1377 ESP Sant Feliu        2½  38  
  65   67     Gonzales Torres Jesus Eduardo      1171 ESP Jake Club         2½  36  
  66    6     Aracil Campoy Manuel               1991 ESP Jake Club          2  37  
  67   77     Moya Sanchez  Gabriel              1520 ESP Espluguenc E E     2  34½ 
  68   61     Ramirez Tapia Dafne                1231 ESP Jake Club          2  34½ 
  69   73     Galan Millan Eliecer               1646 ESP Sant Feliu         2  33½ 
  70   66     Harutyunyan Grigoryan Yuri         1173 ESP Jake Club          2  32½ 
  71   78     Recacha Delgado Rafael             1447 ESP Peon Negro         2  30  
  72   62     Escoriza Lusilla Laura             1212 ESP Gava              1½  33  
  73   72     Carnerero Jareno Sergi Josep       1647 ESP Espluguenc E E    1½  31½ 
  74   79     Tafzi Tafzi Oubay                  1304 ESP Jake Club          1  31½ 
  75   70     Barroso Ribes Mario                1665 ESP Espluguenc E E     1  31  
  76    4     Lopez Baena David                  2011 ESP Gava               ½  30  
  77   40     Vallejo Gonzalez Luis              1609 ESP Sant Joan Despi    0  27  
       64     Muntane Munte Josep Maria          1197 ESP Jake Club          0  27  
       75     Camara Molina Marcel               1546 ESP Jake Club          0  27  


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year