For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 705 : 20.11.2022

Chess games 4051
Chess tournaments 48

View all included tournaments

Hradec Kralove CZE, Open Nov 2022

Rank SNo.    Name                          Rtg FED Club                               Pts BH. BH.  SB   BL 
   1    1 FM Jirasek Pavel                2291 CZE Sachovy klub Lipa, z.s.            7½  47½ 51½ 42,50 4  
   2    9 FM Valenta Vit Vaclav           1984 CZE Gemini Praha                       6½  47  50½ 34,50 5  
   3    7    Gorkiewicz Mateusz           2028 POL ŻKSz Żary                          6½  46½ 50½ 34,25 4  
   4    2    Sykora Marek                 2251 CZE SK ZIKUDA Turnov, z.s.             6½  45½ 48½ 32,00 4  
   5    3 IM Mannion Stephen R            2227 SCO Paisley                            6½  44½ 48  33,50 4  
   6    4    Arndt Stefan                 2176 GER                                     6  49½ 53½ 33,50 5  
   7   13 CM Smietanska Wiktoria          1954 POL Polonia Wroclaw                     6  46½ 50½ 31,75 4  
   8    8    Kraus Ondrej                 1992 CZE Sachovy klub Rapid Pardubice, z.s.  6  44  48  29,25 5  
   9   17    Jiruse Josef                 1917 CZE Mir Velke Bilovice                  6  42½ 45½ 28,75 4  
  10   18    Navratil Jiri                1891 CZE TJ SK DUE POP Unicov                6  41  44  27,25 4  
  11   10    Tesar Jan                    1977 CZE SK Caissa Trebic z.s.              5½  46½ 51  28,25 5  
  12   14    Celik Ali Alper              1949 TUR                                    5½  44½ 49  28,25 5  
  13   12    Paldus Petr                  1960 CZE SK SLAVIA Liberec, z.s.            5½  42  46  26,75 4  
  14   15    Antoniewicz Jakub            1945 POL                                    5½  41½ 45  26,75 4  
  15   25    Voriskova Anna               1804 CZE SSPM Lipky HK                      5½  41½ 43½ 23,50 4  
  16   46    Stary Vojtech                1585 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.             5½  39½ 41½ 22,25 3  
  17   31    Jankowski Aleksander         1730 POL                                    5½  39  41½ 23,50 4  
  18   30    Steiner Pavel                1731 CZE TJ Slavia Hradec Kralove           5½  35  36  18,75 4  
  19   11    Peglau Charis                1974 GER                                     5  47½ 51  25,50 3  
  20    5    Moser Axel                   2138 GER SPG Hall-Mils                       5  45  49  25,25 4  
  21    6    Dusbaba Karel                2046 CZE Individualni clen                   5  45  48½ 25,50 5  
  22   27    Prachar Josef                1774 CZE GROP Praha                          5  41  44½ 22,00 4  
  23   21    Novotny Lubomir              1846 CZE                                     5  40½ 43  20,00 5  
  24   22    Stankova Radka               1833 CZE TJ Jiskra Jaromer                   5  39  43  23,25 4  
  25   42    Svoboda Frantisek            1616 CZE SK Caissa Trebic z.s.               5  37  39  18,00 4  
  26   28    Kalveus Jan                  1766 SWE                                     5  36  38  17,00 5  
  27   20    Bruna Matous                 1846 CZE TJ Desko Liberec                    5  35½ 39  19,50 5  
  28   24    Nemec Otakar                 1805 CZE Sachovy klub Lipa, z.s.            4½  43½ 46½ 21,25 5  
  29   16    Stary Lukas                  1922 CZE Jiskra Hermanuv Mestec             4½  43  46  20,00 4  
  30   26    Peglau Dora                  1798 GER                                    4½  42  46  20,25 4  
  31   19    Kaser Nicolas                1877 SUI Court, Switzerland                 4½  41½ 45½ 19,00 4  
  32   33    Aird Ian                     1710 SCO Dalmuir Chess Club                 4½  36½ 40  17,50 4  
  33   29    Portych Vaclav               1752 CZE Sachovy klub Lipa, z.s.            4½  36½ 38½ 16,75 4  
  34   23    Galant Ireneusz              1820 POL                                    4½  36  39½ 17,25 4  
  35   47    Peglau Paul David            1573 GER                                    4½  35½ 36½ 14,75 5  
  36   54    Hetfleischova Elen           1434 CZE Region Panda, z.s.                 4½  34½ 38  18,25 4  
  37   35    Berka Lubos                  1684 CZE TJ Plzen Kosutka z.s.              4½  34  37  16,50 5  
  38   64    Quenee Louis                    0 FRA Les Cavaliers de Brume              4  39  42  16,25 4  
  39   39    Krasa Marek                  1651 CZE SK DDM Trebechovice pod Orebem      4  38  41  15,00 4  
  40   36    Valik Ondrej                 1675 CZE TJ Slavia Hradec Kralove            4  38  40½ 14,75 4  
  41   55    Zadrazil Filip               1431 CZE TJ Bizuterie Jablonec n.Nisou       4  37½ 41  17,00 5  
  42   58    Stross Frantisek             1413 CZE DDM Praha 6                         4  36½ 39½ 14,50 5  
  43   45    Svec Ludek                   1602 CZE TJ Desko Liberec                    4  36  38  14,00 5  
  44   34    Lavrincik Pavel              1688 CZE SK Mahrla Praha z.s.                4  34½ 37½ 13,75 5  
  45   37    Vochozka Jindrich            1670 CZE TJ Slavia Hradec Kralove            4  34  37  14,50 5  
  46   40    Kolmas Oldrich               1646 CZE Sachovy klub Olomouc z.s.           4  32½ 34½ 11,25 4  
  47   51    Vorel Bohuslav               1520 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.              4  27½ 28½ 9,25  4  
  48   43    Navratilova Alena            1613 CZE TJ SK DUE POP Unicov               3½  36½ 38½ 12,75 5  
  49   41    Hoerhold Karola              1641 GER                                    3½  34½ 37  10,50 5  
  50   52    Krueger Thomas               1499 GER                                    3½  34  36  11,00 5  
  51   38    Kocek Martin                 1654 CZE TJ Slavia Hradec Kralove           3½  27  29  9,25  5  
  52   50    Endler Boris                 1549 CZE SK SLAVIA Liberec, z.s.             3  35  36  8,00  5  
  53   32    Tsapanidis Vasilis           1719 CZE Sachovy klub Lipa, z.s.             3  32  34  9,00  3  
  54   48    Kutek Jiri                   1570 CZE TJ SKP Valdice                      3  31½ 33½ 8,50  4  
  55   59    Linhart Jiri                 1301 CZE Sachovy klub Lipa, z.s.             3  30½ 32½ 8,75  4  
  56   56    Kral Ladislav                1426 CZE SK Tyn nad Vltavou                  3  29  31  7,25  5  
  57   53    Landsmannova Marie Magdalena 1460 CZE Sachovy klub Lipa, z.s.            2½  34  37  9,25  5  
  58   49    Ricar Jiri                   1556 CZE Sokol Hradec Kralove               2½  32  33  6,25  4  
  59   57    Baraniuk Andrej              1418 UKR                                     2  29  30  4,25  5  
  60   61    Alisaari Vellu               1241 FIN Suomi                               2  29  30  3,50  4  
  61   62    Stocek Jiri                  1212 CZE                                    1½  25½ 26  1,50  4  
  62   63    Abbasov Parvin Tofig            0 CZE                                     1  31½ 33½ 3,50  1  
  63   44    Matras Vojtech               1607 CZE TJ Tatran Hostinne                  1  30  32  3,50  1  
  64   60    Kutak Jaroslav               1284 CZE SK DDM Trebechovice pod Orebem      1  27  28  1,00  4 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year