For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 644 : 10.03.2021

Chess games 1658
Chess tournaments 17

View all included tournaments

Jastrzebia Gora POL, Ch U10 (b) 2021

M-ce	Tytuł	Nazwisko Imię	Woj.	R. FIDE	Ranking	Klub	Pkt.	MBch.	Bch.	Wins	vs+
1	II	RÓŻAŃSKI, Mateusz	DS	1356	1800	KSz Polonia Wrocław	8.0	42.50	54.00	8	43;32;17;3;13;1;11;9;
2	II	BRZEZINA, Piotr	SL	1403	1800	KSz HETMAN Katowice	7.5	44.00	56.50	7	40;27;18;11;8;3;28;
3	II+	OCHĘDZAN, Filip	DS	1697	1900	KSz Polonia Wrocław	7.0	41.50	53.50	7	36;20;22;16;9;31;5;
4	II+	WITCZAK, Borys	SL	1240	1900	UKS Hetman Częstochowa	6.5	40.50	51.50	6	49;41;1;2;45;13;
5	II+	GOLIS, Wiktor	SL	1403	1900	UKS Hetman Częstochowa	6.5	40.00	51.00	6	38;24;16;18;17;28;
6	III	PERUCKI, Maciej	DS	1261	1600	Wrocławski Klub Szachowy HETMAN	6.5	39.50	52.00	6	46;34;28;64;14;37;
7	II	JASIULEWICZ, Kamil	PL	1207	1800	KSz. Hańcza Suwałki	6.5	37.50	48.50	6	53;61;34;49;19;32;
8	II	OBRYCKI, Tomasz	PL	1374	1800	KS Elbrus Łomża	6.5	35.50	44.50	5	57;43;24;34;53;
9	II	CHISZKO, Oskar	PL	1345	1800	MUKS Stoczek 45 Białystok	6.0	41.00	52.50	5	44;31;64;14;20;
10	II	BORYNA, Szymon	LD	1150	1800	KSz Piątka Skierniewice	6.0	38.50	49.00	5	65;61;7;15;17;
11	II	PĘKALA, Dawid	MP	1244	1800	Gens Una Sumus Kraków	6.0	36.50	48.50	5	48;35;4;2;46;
12	II	KASZUBA, Michał	MP	1366	1800	UKS przy SP 8 Chrzanów	6.0	36.00	46.00	5	42;19;41;30;46;
13	II	KONIECZNY, Marek	SL	1152	1800	UKS Pałac Młodzieży Katowice	5.5	38.50	50.00	5	63;7;21;10;4;
14	II	BOGUSZEWSKI, Kacper	PL	0	1800	KSz. Hańcza Suwałki	5.5	38.00	47.50	4	33;36;24;17;
15	III	PAWLIKOWSKI, Władysław	MP	1145	1600	Gens Una Sumus Kraków	5.5	34.50	45.50	5	66;58;44;10;12;
16	II	PELCZARSKI, Wojciech	DS	1155	1800	Wrocławski Klub Szachowy HETMAN	5.5	32.00	42.50	5	62;67;61;64;22;
17	II	GIBAŁA, Adam	DS	1253	1800	MUKS MDK Śródmieście Wrocław	5.5	32.00	40.50	5	54;59;27;64;34;
18	II	GÓRECKI, Michał	WP	1118	1800	LKS Chrobry Gniezno	5.5	31.00	40.00	5	55;23;47;62;21;
19	III	WOJCIECHOWSKI, Szymon	WP	1206	1600	AZS Poznań	5.0	38.00	48.50	3	54;48;27;
20	II	KLONOWSKI, Kacper	WM	1197	1800	UKS KOPERNIK Olsztyn	5.0	37.00	46.00	4	55;41;46;15;
21	III	WASILUK, Dominik	MP	1125	1600	UKS Bakcyl Bielany	5.0	35.50	43.50	5	68;62;48;16;4;
22	II	KARASZEWSKI, Gabriel	DS	1527	1800	KSz Miedź Legnica	5.0	34.50	45.00	4	37;67;45;33;
23	III	TRUSEWICZ, Remigiusz	DS	1088	1600	KSz Jelonka Jelenia Góra	5.0	34.50	44.00	5	6;62;66;16;4;
24	III	GAWRON, Tobiasz	SL	1071	1600	Akademia Szachowa Gliwice	5.0	34.50	44.00	4	10;15;26;25;
25	III	DYMARA, Jerzy	DS	1068	1600	KSz Polonia Wrocław	5.0	34.50	42.50	5	68;29;22;25;2;
26	II	DOBROWOLSKI, Kamil	DS	1210	1800	MUKS MDK Śródmieście Wrocław	5.0	33.50	44.50	5	52;58;44;4;20;
27	II	KISIEL, Wiktor	MP	1322	1800	UKS przy SP 8 Chrzanów	5.0	33.00	41.50	4	63;37;26;41;
28	II	LEWEK, Jakub	LB	1217	1800	KSz Stilon Gorzów Wlkp.	5.0	32.50	42.00	5	51;47;32;49;35;
29	II	PRZYBYŚ, Bruno	MP	1218	1800	UKS przy SP 8 Chrzanów	5.0	32.50	41.50	4	50;35;36;44;
30	II	RUTKOWSKI, Feliks	MA	1167	1800	UKS Caissa Warszawa	5.0	32.00	41.50	4	59;50;38;30;
31	II	KORSZAŃSKI, Stanisław	PO	1040	1800	UKS Korona Gdańsk	5.0	31.00	40.50	5	69;30;33;22;25;
32	II	KOPACZEWSKI, Mateusz	KP	1107	1800	UKS Rotmistrz Grudziądz	5.0	28.50	36.00	4	57;50;67;48;
33	II	MIELCUCH, Karol	MA	1185	1800	KSz SzachMatek Warszawa	5.0	24.50	32.50	5	52;50;51;60;29;
34	III	SMERACHANSKI, Mihail	LU	0	1600	MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski	4.5	35.50	45.00	4	30;21;23;26;
35	II	SKRZYPIEC, Franciszek	LD	1193	1800	UKS Jedynka Bełchatów	4.5	32.00	38.50	4	56;39;59;40;
36	III	TOMCZYK, Aleksander	MA	0	1600	UKS TSz Zieloni Zielonka	4.5	29.50	38.00	3	33;42;26;
37	III	LEONIUK, Stanisław	PO	0	1600	UKS WDA Lipusz	4.5	28.00	36.50	4	38;42;47;44;
38	II	WOLAK, Jan	MP	1092	1800	KKSz Kraków	4.5	27.00	37.50	4	66;63;60;49;
39	II	RADZIMSKI, Antoni	SL	1403	1800	UKS Pionier Jastrzębie Zdrój	4.0	34.00	44.00	4	39;25;45;29;
40	II	ZIOBROWSKI, Wojciech	LB	1189	1800	KSz Stilon Gorzów Wlkp.	4.0	31.00	41.00	3	47;43;39;
41	III	PIECHOCKI, Krystian	DS	1151	1600	KSz Polonia Wrocław	4.0	30.50	39.50	3	54;57;21;
42	II	SZYMCZYK, Jan	LD	1151	1800	UKS Jedynka Bełchatów	4.0	29.50	37.00	3	70;43;47;
43	II	KOWALSKI, Michał	PO	1127	1800	UKS MDK GDYNIA	4.0	29.00	36.50	4	55;61;65;54;
44	II	MYSŁOWSKI, Tomasz	SL	1119	1800	LKS Strażak Zabrzeg	4.0	28.50	37.50	3	69;63;66;
45	III	KOSIŃSKI, Marcin	MA	0	1600	UKS Czternastka Warszawa	4.0	28.00	36.50	3	26;55;52;
46	III	GOŁĄB, Antoni	SK	1164	1600	Hetman Ostrowiec Św.	4.0	28.00	36.00	4	60;58;40;62;
47	III	JANKOWIAK, Tymon	WP	1081	1600	MMKS Wieniawa Leszno	4.0	27.50	38.50	3	66;58;60;
48	III	BĄK, Patryk	DS	0	1600	KSz Jelonka Jelenia Góra	4.0	27.00	35.50	4	42;52;50;57;
49	III	RAGAN, Szymon	ZP	0	1600	KSz HETMAN Koszalin	4.0	24.50	31.00	4	56;70;38;62;
50	II	MAŁASZKIEWICZ, Michał	PL	1103	1800	MUKS Stoczek 45 Białystok	4.0	24.50	30.00	3	56;63;66;
51	III	HLUBEK, Tymoteusz	SL	1036	1600	KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny	3.5	34.00	43.50	2	35;39;
52	III	SZCZEPANIK, Marcin	MP	1076	1600	KKSz Kraków	3.5	33.50	43.00	3	65;25;23;
53	III	CHANDRYKO, Wiktor	KP	1085	1600	UKS OPP Toruń	3.5	26.00	33.00	2	68;56;
54	III	HANICKI, Grzegorz	WP	0	1600	KSz LECH-WSUS Poznań	3.5	22.00	29.50	3	70;68;51;
55	III	HALHOUL, Kamil	DS	1162	1600	KSz Polonia Wrocław	3.0	31.50	39.50	2	51;59;
56	III	BROCKI, Wiktor	SL	0	1600	UKS BASZTA Wodzisław Śląski	3.0	31.00	39.00	3	40;51;38;
57	II	MROCZKOWSKI, Adam	MA	1065	1800	KSz Polonia Warszawa	3.0	30.50	38.00	3	12;33;55;
58	III	ROMERO-SOBAS, Jakub	DS	1033	1600	Wrocławski Klub Szachowy HETMAN	3.0	30.50	37.00	3	12;65;56;
59	III	MROSZCZYK, Ksawery	PK	0	1600	KSz Gambit Przeworsk	3.0	29.00	39.00	1	69;
60	III	ROMAN, Paweł	MP	0	1600	GKSz Kornuty Gorlice	3.0	29.00	37.00	1	50;
61	III	MARKOWSKI, Szymon	MA	0	1600	UKS Czternastka Warszawa	3.0	28.50	37.00	3	52;54;47;
62	II	TWARDOWSKI, Karol	MA	1105	1800	UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.	3.0	25.50	33.50	3	65;51;68;
63	III	PARTYKA, Wojciech	SK	0	1600	LUKKS Kielce	3.0	25.00	32.00	2	23;55;
64	III	WASILUK, Błażej	MP	1025	1600	UKS Bakcyl Bielany	3.0	25.00	31.50	3	68;70;38;
65	III	KRYSZAK, Jakub	SL	1030	1600	KSz HETMAN Katowice	3.0	23.00	30.00	2	70;58;
66	III	KARCZMARCZYK, Igor	PO	0	1600	UKS Korona Gdańsk	2.5	22.50	29.00	1	56;
67	IV	SIENIEK, Jakub	PO	0	1400	KKS Ormuzd Kartuzy	2.5	22.50	28.50	1	56;
68	IV	KUJDA, Wiktor	LU	0	1400	LKSz Lublin	2.0	23.00	29.50	0	
69	III	CHMIELEWSKI, Jakub	KP	0	1600	UKS OPP Toruń	1.5	23.50	30.50	0	
70	IV	PAZIEWSKI, Stanisław	MA	0	1400	KSz SKOCZEK TROJAŃSKI	1.0	23.00	30.00	1	52;


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year