For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 663 : 20.09.2021

Chess games 6392
Chess tournaments 51

View all included tournaments

Leamington Spa ENG, 26th 4NCL Open

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Club                           Pts. 
   1    2 IM  Clarke Brandon Gi               2520 ENG None                            4½  
        8 FM  Bezuidenhout Roland             2315 RSA Fareham                         4½  
   3    3 GM  Wells Peter K                   2428 ENG White Rose 4ncl                 4   
        5 IM  Ledger Andrew J                 2373 ENG Sheffield                       4   
        7 FM  Tiruchirapalli Venkataramanan   2328 IND Watford                         4   
        9 CM  Makkar Rajat                    2300 FRA Club Cannes Echecs              4   
       14 CM  Kett Timothy J                  2264 WLS West Is Best                    4   
   8    1 GM  Hebden Mark L                   2544 ENG Syston                          3½  
        4 FM  Han Yichen                      2402 NED Newcastle-Upon-Tyne             3½  
        6 IM  Bradbury Neil H                 2339 ENG None                            3½  
       11 FM  Sowray Peter J                  2298 ENG None                            3½  
       12     French Max                      2298 ENG Wells                           3½  
       15     Lalic Peter D                   2253 ENG Wood Green                      3½  
       17     Carroll Thomas                  2223 ENG Hoylake                         3½  
       18     Okhai Shabir                    2215 ENG Syston                          3½  
  16   10 CM  Villiers Thomas                 2299 ENG None                            3   
       16     Modi Shyam Jagdish              2249 ENG None                            3   
       20     Yoon Jacob D                    2199 ENG None                            3   
       23     Paterson Andrew I               2148 ENG Kenilworth                      3   
       26     Finn Peter                      2111 ENG Wycombe & Hazlemere             3   
       32     Ireland David J                 2080 ENG None                            3   
       44 WCM Varney Zoe                    F 1998 ENG None                            3   
       58     Saunders Aron                   1908 ENG Downend & Fishponds             3   
       60     Clarke James                    1833 ENG Sandhurst                       3   
       67     Gordon Frederick                1456 SCO Edinburgh Chess Academy         3   
  26   13     Bin-Suhayl Ieysaa               2269 ITA None                            2½  
       19     Holt Philip J                   2207 ENG Olton                           2½  
       21     Starley Robert                  2161 ENG Sandwich                        2½  
       22     Dias Savin                      2155 ENG None                            2½  
       24     Pollack Oscar                   2145 ENG None                            2½  
       25     James Russell A                 2134 ENG None                            2½  
       27     Bansal Rohan                    2108 ENG None                            2½  
       29     Brixel Christof                 2088 GER Hammersmith                     2½  
       30     Leslie Alex                     2088 ENG Hendon                          2½  
       33     Stubbs Oliver                   2073 ENG Downend & Fishponds             2½  
       36     Cannon Richard J                2058 ENG Unats                           2½  
       37     Thomson Neil                    2051 SCO Giffnock                        2½  
       39     Gomez Daniel                    2040 ENG None                            2½  
       41     Jackson Edward                  2023 ENG Manchester                      2½  
       45     Zhu Yaoyao                    F 1993 ENG Ripponden                       2½  
       65     Southcott-Moyers Indy           1668 ENG Stroud                          2½  
  42   28     Gardiner Eric D                 2103 ENG None                            2   
       34     Moyse Nigel J                   2067 WLS Cumnor                          2   
       35     Burrows Nick                    2066 ENG Cumnor                          2   
       38     Elwin Adrian G                  2043 ENG Newton Longville                2   
       40     Alizada Eldar A                 2028 ENG None                            2   
       43     Bansal Saahil                   2019 ENG None                            2   
       48     Faulkner Martin J               1988 ENG Coulsdon                        2   
       49     Shearsby Jude                   1988 ENG Kenilworth                      2   
       52     Khoury Theo                     1947 ENG None                            2   
       55     Sandhu Manvith                  1928 ENG King Edwards School, Birmingha  2   
       57     Zheng Harry Z                   1915 ENG None                            2   
       61     Kumar Sanjit S                  1818 ENG Kings College                   2   
  54   50     Hymer Barry J                   1983 ENG Lancaster                       1½  
       53     Weersing Abigail R            F 1945 ENG Saffron Walden                  1½  
       54     Nandi Robin J                   1937 ENG Durham City                     1½  
       66     Phillips Max P                  1638 ENG None                            1½  
  58   31     Rathbone-Jones Ifan             2085 WLS Buckley And Mold                1   
       42     De Coverly Roger D              2021 ENG Bourne End                      1   
       46 WCM Sheikh Anum                   F 1990 ENG Chingford                       1   
       47     James Chris                     1990 SCO Dunbar                          1   
       51     Gibbs Dominic V                 1967 ENG 4ncl Iceni                      1   
       59     Li Ethan Bingxuan               1858 ENG None                            1   
       62     Pal Rohan                       1803 ENG Coventry Chess Academy          1   
       63     Prince Alan R                   1765 SCO None                            1   
       64     Ivan Austin                     1758 ENG Harrow                          1   
  67   56     Miller George I                 1915 ENG Keynsham                        ½   


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year