For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 602 : 10.01.2020

Online chess games 4721
Chess tournaments 35

View all included tournaments

Litomysl CZE, 20th Open

Rank SNo.    Name                       Rtg FED Club                               Pts BH. 
   1    9    Khulapov Vyacheslav       2065 RUS                                    6½  46½ 
   2    1    Tyutyunnikov Alexey       2292 RUS                                    6½  46  
   3   11    Rokos Filip               2003 CZE Sachovy klub Lipa, z.s.            6½  45½ 
   4    3 FM Svanda Ondrej             2258 CZE Moravska Slavia Brno               6½  44½ 
   5   15    Tereschenko Valerij       1954 RUS DESNA                              6½  41½ 
   6    7    Toman Jan                 2091 CZE SK Tachov                           6  46½ 
   7    8    Kishan Gangolli           2078 IND                                     6  45  
   8    2 FM Sabol Marian              2278 CZE SK Vysoke Myto                      6  44  
   9    5 IM Chudinovskikh Alexander M 2157 RUS                                    5½  47½ 
  10   13    Zerebiec Maurycy          1983 POL KSZ POLONIA WROCLAW                5½  41½ 
  11   12    Houska Bronislav          1989 CZE TJ Stefanydes Policka              5½  41  
  12   31    Madajczak Piotr           1612 POL KSZ POLONIA WROCLAW                5½  41  
  13    4 FM Jedlicka Ales             2248 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.             5½  40  
  14   20    Svanda Adam               1777 CZE TJ Stefanydes Policka              5½  39½ 
  15   17    Brozka Karel              1918 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.             5½  39  
  16   14    Galvanek Ladislav         1966 SVK MSK KYSUCKE NOVE MĚSTO             5½  37½ 
  17   38    Kosior Jan                1537 POL KSZ POLONIA WROCLAW                 5  46  
  18   24    Starosciak Szymon         1729 POL KSZ POLONIA WROCLAW                 5  44½ 
  19   10    Jakl Ales                 2018 CZE SK Tachov                           5  41½ 
  20   16    Macek Ondrej              1934 CZE Sachovy klub Rapid Pardubice, z.s.  5  41½ 
  21   36    Krzyzosiak Marta          1578 POL KSZ POLONIA WROCLAW                 5  39½ 
  22   19    Sodomka Adam              1861 CZE TJ Stefanydes Policka               5  35  
  23   25    Nespor Ivan               1715 CZE SK Senov                            5  33  
  24   21    Vaval Aaditi              1773 USA                                    4½  40½ 
  25   23    Topola Rafal              1754 POL KSZ POLONIA WROCLAW                4½  40½ 
  26    6    Jirousek Jan              2097 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.             4½  38  
  27   43    Haralalka Divij           1433 IND                                    4½  36  
  28   29    Choksi Khushi             1651 SGP                                    4½  36  
  29   40    Bouska Jiri               1491 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.             4½  35½ 
  30   32    Svoboda Frantisek         1611 CZE SK Caissa Trebic z.s.              4½  35½ 
  31   28    Jaworski Tymon            1661 POL KSZ POLONIA WROCLAW                4½  34½ 
  32   22    Diviak Rudolf             1766 SVK SK OSUSKE                           4  37  
  33   46    Janikowska Wiktoria       1354 POL KSZ POLONIA WROCLAW                 4  37  
  34   18    Marsina Stefan            1880 SVK TŠC MŠK Martin                      4  36  
  35   39    Stodola Zdenek            1526 CZE TJ Stefanydes Policka               4  36  
  36   48    Romejko Jagoda            1251 POL JELONKA JELENIA GORA                4  28  
  37   41    Jedrzejko Martyna         1480 POL KSZ POLONIA WROCLAW                3½  38  
  38   34    Krzyzosiak Anna           1590 POL KSZ POLONIA WROCLAW                3½  37½ 
  39   35    Vorsilka Jiri             1584 CZE SK OAZA Praha                      3½  37½ 
  40   27    Benci Rudolf              1679 SVK DOPRASTAV BRATISLAVA               3½  34½ 
  41   44    Macek Jaroslav            1422 CZE Sachovy klub Rapid Pardubice, z.s. 3½  34½ 
  42   33    Rychtecky Pavel           1606 CZE SK Teplarna Praha-Malesice         3½  34½ 
  43   30    Svec Ludek                1615 CZE TJ Desko Liberec                   3½  33½ 
  44   47    Netra P Savaikar          1311 IND                                    3½  32  
  45   49    Benci Jozef               1122 SVK DOPRASTAV BRATISLAVA               3½  31  
  46   45    Zimny Jakub               1404 POL KSZ POLONIA WROCLAW                 3  38½ 
  47   42    Bastyr Pavel              1474 CZE TJ Pankrac                          3  30  
  48   50    Najdecka Laura            1052 POL KSZ POLONIA WROCLAW                 3  30  
  49   51    Gonera Hubert                0 POL KSZ POLONIA WROCLAW                2½  29  
  50   37    Simeonov Tihomir          1547 BUL                                     2  32  
  51   52    Kosior Franciszek            0 POL KSZ POLONIA WROCLAW                 2  25  
  52   26    Buchta Martin             1695 CZE TJ Stefanydes Policka              1½  31


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year