For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 670 : 01.12.2021

Chess games 6420
Chess tournaments 53

View all included tournaments

Lleida ESP, Regional Ch Nov 2021

Rank SNo.    Name                         Rtg FED Club                           Type Gr Pts  SB   BH. BH. 
   1    1 MK Campos Olaya Israel         2332 ESP Tarrega C.E.                        A  7½  37,00 40  36  
   2    4 CM Luke Brezmes Cristofer      2157 ESP Geva-Cea C.E.                       A   6  26,00 37  34½ 
   3    3    Quintas Galeano Lluis       2238 ESP Lleida C.E.                    S50  A  5½  24,50 39  36  
   4   16    Siso Ribes Genis Alfred     1969 ESP Baix Segre, Club D'escacs           B  5½  21,75 37½ 34  
   5    6    Cortiella Valles Roger      2086 ESP Vallfogona C.E.                     B   5  18,25 33½ 31  
   6   14    Rodon Balcells Jaume        1984 ESP Ivars D'urgell C.E.            S65  B   5  17,50 33  30  
   7    2 MK Monell Camarasa David       2282 ESP Vallfogona C.E.                S50  A  4½  17,50 34  31½ 
   8    9 MK Codina Garcia Josep         2026 ESP Lleida C.E.                    S50  B  4½  16,00 35  33  
   9   21    Bonet Verdu Marcel          1903 ESP Vilabarca C.E.                      B  4½  15,00 31½ 29  
  10   12    Alba Tarradelles Jose       2011 ESP Baix Segre, Club D'escacs      S50  B   4  15,00 36½ 33  
  11    8    Parramon Guillaumet Jaime   2060 ESP Vallfogona C.E.                S50  B   4  14,75 31  28  
  12   10    Subarroca Blanch Francesc   2020 ESP Ponts C.E.                     S65  B   4  14,50 35½ 32½ 
  13   15    Pera Lucas Eugenio          1982 ESP Vilabarca C.E.                 S65  B   4  13,50 29½ 27½ 
  14   18    Palau Barrufet Vinyet     F 1953 ESP Lleida C.E.                    U18  B   4  13,25 32½ 29½ 
  15    7    Rodriguez Moles Julian      2074 ESP Baix Segre, Club D'escacs           B   4  13,00 28½ 26½ 
  16   19    Porta Isant Lluis           1926 ESP Ponts C.E.                     U14  B  3½  15,00 37½ 34½ 
  17    5    Lara Dieguez Federico       2093 ESP Pardinyes, C.E.                S50  B  3½  13,00 33  30½ 
  18   25    Sasot Pueyo Jose Manuel     1684 ESP Baix Segre, Club D'escacs           B  3½  11,50 30  27½ 
  19   13    Solani Nunez Joel           1992 ESP Vallfogona C.E.                     B  3½  8,75  27  24½ 
  20   20    Cano Rodriguez Daniel       1921 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs    U18  B   3  11,25 34  31  
  21   26    Escudero Ribo Eloi          1659 ESP La Seu D'urgell, C.E.          U12  B   3  10,00 26  24½ 
  22   11    Arnillas Moles Josep        2014 ESP Baix Segre, Club D'escacs      S65  B   3  9,00  26  24  
  23   23    Roure Sola Oriol            1732 ESP Mollerussa                     U10  B   3  8,50  26½ 24½ 
  24   17    Vidal Rosell Jose           1967 ESP Bellcaire D'urgell Club Escacs S50  B  2½  7,00  28  26½ 
  25   22    Gonzalez Sorolla Abel       1788 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs         B   2  5,50  28½ 26  
  26   24    Tarrus Fortuny Ernest       1702 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs    U16  B  1½  5,50  25  23 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year