For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 581 : 10.06.2019

Online chess games 5855
Chess tournaments 50

View all included tournaments

Mamaia ROM, European School Ch 2019

Boys & Girls U17

Rank SNo.     Name                           Rtg FED Pts Res. 
   1    1 FM  Schitco Ivan                  2437 MDA 7½   0   
   2    2 FM  Stoleriu George               2372 ROU 6½   ½   
   3    5 FM  Mammadov Sadig                2205 AZE 6½   ½   
   4    9     Zemnitskiy Alexander          2024 RUS  6   0   
   5    3 FM  Gayun Dmytro                  2259 UKR 5½   ½   
   6    4 CM  Bulau Andrei-Cristian         2244 ROU 5½   ½   
   7    7     Farcadi Hunor                 2049 ROU  5   0   
   8    6 CM  David Bogdan-Emanuel          2162 ROU  5   0   
   9   12     Ozkurt Kutay                  1885 TUR  5   0   
  10   17     Denisov Timofey               1694 RUS  5   0   
  11    8 AIM Paraschiv Paul-Alexandru      2032 ROU 4½   0   
  12   10     Ozdemir Serhan Berat          1966 TUR 4½   0   
  13   13 WCM Celik Eylul                   1840 TUR 4½   0   
  14   11     Verbin Valentina              1961 MDA 4½   0   
  15   14     Sahin Hayrun Nisa             1771 TUR 4½   0   
  16   15 AFM Paraschiv Petronela-Alexandra 1760 ROU 4½   0   
  17   16     Mocanu Valeria                1760 MDA 4½   0   
  18   21     Shevchenko Lev                   0 ISR 3½   0   
  19   18     Petkova Lilia                 1291 ECX  3   0   
  20   20     Pancewicz Mateusz             1156 POL  2   0   
  21   19     Stan Robert-Daniel            1244 ROU 1½   0 

Boys U7

Rank SNo. Name                          Rtg FED Pts Res. 
   1   22 Tatvidze Davit                  0 GEO  9   0   
   2   18 Pantev Kaloyan                  0 ECX  6   3   
   3    1 Savu Vicentiu-Dorian         1133 ROU  6   0   
   4    6 Babayev Yusif                   0 AZE  6   0   
   5    3 Allahverdi Umid              1018 AZE  6   0   
   6    2 Damodaran Patrick            1132 ENG 5½   0   
   7   20 Simsek Can                      0 TUR  5   0   
   8   19 Shilon Rahav Eliran             0 ISR  5   0   
   9   14 Minescu Leon                    0 ROU  5   0   
  10   12 Mammadov Murad                  0 AZE  5   0   
  11    7 Ceciu Teodor-Costin             0 ROU  5   0   
        8 Dobre Robert-Mihai              0 ROU  5   0   
  13   13 Marinov Roman                   0 RUS 4½   0   
  14   21 Svinin Daniil                   0 RUS 4½   0   
  15    4 Albu Radu                       0 MDA 4½   0   
  16   15 Musat Alexandru (C.)            0 ROU  4   0   
  17   16 Mustafin Roman                  0 RUS 3½   0   
  18   17 Paluson Kristjan Freyr          0 ISL 3½   0   
  19    9 Fridgeirsson Tomas              0 ISL  3   0   
  20   11 Maftei Robert-George            0 ROU  2   0   
  21   10 Gislason Aegir                  0 ISL  1   0   
  22    5 Arason Kjaerbo Adalgeir Emil    0 ISL  0   0 

Boys U9

Rank SNo.     Name                       Rtg FED Pts Res. 
   1    4     Karimli Yusif             1401 AZE  9   0   
   2    2     Durucay Uygar             1517 TUR 7½   0   
   3    6     Bayramli Rafael           1338 AZE 6½   0   
   4    1     Zheng Harry Z             1556 ENG  6   0   
   5   16     Korovko Iakov             1232 RUS  6   0   
   6    5     Paunescu Stefan-Vlad      1358 ROU  6   0   
   7   10     Ochedzan Filip            1311 POL  6   0   
   8   12     Kumar Sanjit S            1298 ENG  6   0   
   9    3     Yasmo Daniil              1424 UKR  6   0   
  10   11     Qalabegashvili Data       1309 GEO 5½   0   
  11   18     Tutunculer Cagan          1193 TUR 5½   0   
  12    7     Danila Tudor-Gabriel      1336 ROU 5½   0   
  13   15     Mammadli Ali              1233 AZE 5½   0   
  14   17 ACM Kumar Soham               1230 ENG 5½   0   
  15   22     Utlu Mustafa Ali          1148 TUR  5   0   
  16    9     Kliashtornyi Arkadii      1317 UKR  5   0   
  17   39     Kvitsiani Alexandre          0 GEO  5   0   
  18   20     Celik Ali Alper           1169 TUR  5   0   
  19   21     Taragan Uri               1164 ISR  5   0   
  20   37     Harandi Kamran               0 ENG  5   0   
  21    8     Dias Ruwan                1325 ENG  5   0   
  22   23     Finta Marc-Alexandru      1131 ROU 4½   0   
  23   44     Senel Hayri Beyhun           0 TUR 4½   0   
  24   26     Berestean Vlaicu          1074 MDA 4½   0   
  25   19     Stefan Alexandru          1187 ROU 4½   0   
  26   24     Satmarii Rares-Stefan     1113 ROU 4½   0   
  27   38     Islai David-Andrei           0 ROU 4½   0   
  28   14     Anghelescu Teodor-Stefan  1266 ROU  4   0   
  29   28     Batozhargalov Erdem       1037 RUS  4   0   
  30   41     Murawski Jan                 0 ENG  4   0   
  31   25     Albu Vlad                 1081 MDA  4   0   
  32   29     Badea Andrei-Mihai           0 ROU  4   0   
  33   13     Lintes Albert-Ioan        1280 ROU  4   0   
  34   49     Vlasceanu Radu-Mihai         0 ROU  4   0   
  35   42     Radulescu Sebastian          0 ROU  4   0   
  36   34     Cristea George-Cristian      0 ROU  4   0   
  37   27     Savu Victor-Xavier        1047 ROU 3½   0   
  38   36     Gleizer Dvir                 0 ISR 3½   0   
  39   43     Ruthman Uri                  0 ISR 3½   0   
  40   35     Culica Dimitris-George       0 ROU  3   0   
  41   30     Baescu Matei-Ioan            0 ROU  3   0   
  42   48     Vachente Sebastian Stefan    0 ROU  3   0   
  43   31     Baltaga Alexandru-Teodor     0 MDA  3   0   
  44   32     Barbu Vlad-Marius            0 ROU  3   0   
  45   47     Trofimov Andrei              0 ROU 2½   1   
  46   40     Levin Adam                   0 ISR 2½   0   
  47   33     Becker Binyamin              0 ISR  2   1   
  48   46     Ter Stepanyan Manuk-Filip    0 ROU  2   0   
  49   45     Stanciu Albert-Nicolae       0 ROU  1   0 

Boys U11

Rank SNo.     Name                          Rtg FED Pts Res. 
   1    1     Samunenkov Ihor              1972 UKR 7½   0   
   2   11     Celik Hasan Huseyin          1727 TUR  7   0   
   3    4     Gurel Ediz                   1858 TUR 6½   0   
   4   20 AFM Gusev Mikhail                1552 RUS 6½   0   
   5   15     Durak Can                    1626 TUR  6   0   
   6   13     Sapocinic Semion             1697 MDA  6   0   
   7    9     Krawczyk Flawian             1741 POL  6   0   
   8    2     Cnejev Vladimir-Alexandru    1970 ROU  6   0   
   9   25     Kotolashvili Davit           1472 GEO  6   0   
  10    3     Magold Filip                 1884 ROU  6   0   
  11    7     Kolesov Gordey               1745 RUS  6   0   
  12    6     Nemsadze Daviti              1763 GEO 5½   0   
  13   10     Ciocani Iosif                1740 ROU 5½   0   
  14   12     Zhelev Nikolay               1710 ECX 5½   0   
  15   32     Gabulov Ilkin                1326 AZE 5½   0   
  16   21     Akkas Doruk                  1548 TUR 5½   0   
  17   19 CM  Butolo Alexandru-Mircea      1553 ROU  5   0   
  18   14 CM  Warchol Kamil                1685 POL  5   0   
  19   26     Anghel Teodor-Andrei         1415 ROU  5   0   
  20   18     Grishin Petr E.              1566 RUS  5   0   
  21    5  I  Cosac Robert-Mihai           1795 ROU  5   0   
  22   22     Conon Catalin                1533 ESP  5   0   
  23   29     Doychev Ivan                 1380 ECX  5   0   
  24   35     Tripulskiy Mark              1308 UKR  5   0   
  25   30     Esiri Jack                   1365 ENG  5   0   
  26   24     Kotelnikov Konstantin        1481 RUS 4½   0   
  27   16     Cotoros Eduard               1624 ROU 4½   0   
  28   31     Popescu Stefan-Adrian        1333 ROU 4½   0   
  29   39     Tamas Christian-Arrydan      1184 ROU 4½   0   
  30   27     Shek Daniel                  1415 ENG  4   0   
  31   23     Carac Radu-Ionut             1521 ROU  4   0   
  32   37     Deveci Huseyin Said          1274 TUR  4   0   
  33   33     Gardiner Ethan               1317 ENG  4   0   
  34   17     Kraiukhin Leonid             1569 RUS  4   0   
  35   38     Ulbabyan Artur               1199 RUS  4   0   
  36   34     State-Ungureanu Nicolae-Vlad 1317 ROU  4   0   
  37    8     Saioc David                  1744 ROU 3½   0   
  38   28     Monga Kanav                  1386 ENG 3½   0   
  39   45     Mcbrinn Conall                  0 ENG 3½   0   
  40   43     Evans Ruben                     0 ENG 3½   0   
  41   53     Zhuk Ilya                       0 RUS 3½   0   
  42   52     Timbrell Matthew                0 ENG 3½   0   
  43   47     Popescu Luca-Andrei             0 ROU 3½   0   
  44   50     Serebro Lavie                   0 ISR 3½   0   
  45   46     Parkhov Koren                   0 ISR  3   0   
  46   40     Andreev Artem                1058 RUS  3   0   
  47   49     Serban Andrei-Ovidiu            0 ROU  3   0   
  48   36     Ungureanu Andrei V.          1278 ROU  3   0   
  49   44     Focsa Edward-Andrei             0 ROU 2½   0   
  50   51     Teodorof Eduard-Ovidiu          0 ROU  2   0   
  51   48     Radu Silviu Cristian            0 ROU 1½   0   
  52   42     Clanton Matei-Ioan              0 ROU  0   0   
  53   41     Anghelescu Tudor-Andrei         0 ROU  0   0 

Boys U13

Rank SNo.    Name                        Rtg FED Pts Res. 
   1    1 CM Silich Yahor               2170 BLR 7½   0   
   2    8    Nastore Pavel-Alexandru    1942 ROU  7   0   
   3    5    Simonyan Grigori           1979 RUS 6½   ½   
   4    6    Dobre Radu-Fabian          1978 ROU 6½   ½   
   5    4    Levin Guy                  2052 ISR  6   0   
   6   11 CM Nedelcu Teodor-Cosmin      1888 ROU  6   0   
   7    3    Tashev Aleksandar          2106 ECX  6   0   
   8   15    Kanli Alperen              1737 AZE 5½   0   
   9    7    Tarhan Adar                1944 TUR 5½   0   
  10   10    Dias Savin                 1889 ENG 5½   0   
  11    2 CM Creanga Robert-Ionut       2128 ROU 5½   0   
  12   24    Kan Toby                   1550 ENG 5½   0   
  13   13    Andreev Konstantin         1787 RUS  5   0   
  14   23    Pancewicz Szymon           1572 POL  5   0   
  15   16    Larichev Prokhor           1718 RUS  5   0   
  16   19    Ince Taylan Ruzgar         1654 TUR  5   0   
  17    9    Baranciuc Alexandr         1900 MDA 4½   0   
  18   14    Triboi Alexander           1748 MDA 4½   0   
  19   18    Aubury Benjamin            1659 ENG 4½   0   
  20   17    Sustov Savva               1693 MDA 4½   0   
  21   25    Zheng Jerry Z              1520 ENG 4½   0   
  22   12    Trushko Andrii             1813 UKR 4½   0   
  23   27    Hussain Adam               1475 ENG 4½   0   
  24   29    Pelling Kyle               1436 ENG 4½   0   
  25   28    Demenshin Semen            1446 RUS 4½   0   
  26   30    Dharmasena Kian            1425 ENG 4½   0   
  27   21    Chernikov Ivan             1592 RUS 4½   0   
  28   22    Dinca Radu                 1592 ROU 4½   0   
  29   31    Jitea Andrei-Cristian      1353 ROU  4   0   
  30   20    Ciulic Raducu-Marian       1607 ROU  4   0   
  31   34    Butkiewicz Piotr           1230 POL  4   0   
  32   32    Cirnu Bogdan-Dumitru       1338 ROU  4   0   
  33   33    Vialitchanka Mikalai       1254 BLR 3½   0   
  34   37    Gilev Arthur               1055 ISR 3½   0   
  35   26    Gimenez Sanchez Leo        1475 ESP 3½   0   
  36   42    Shaked Ofir                   0 ISR 3½   0   
  37   36    Costea Catalin             1085 ROU 3½   0   
  38   35    Paraschiv Alexandru-Stefan 1207 ROU 3½   0   
  39   43    Trzaskowski Marek             0 POL 3½   0   
  40   41    Korolchuk Petro               0 UKR  3   0   
  41   38    Baltaga Bogdan                0 MDA 2½   0   
  42   39    Cuvinciuc Raul-Stefan         0 ROU  2   0   
  43   40    Dutu Andrei-Constantin        0 ROU  1   0

Boys U15

Rank SNo.     Name                    Rtg FED Pts Res. 
   1    2 FM  Ognean Mihnea-Ionut    2260 ROU 8½   0   
   2    1 FM  Ceres Dragos           2317 MDA  6   2   
   3    9     Tinarlioglu Emre       1907 TUR  6   1   
   4    5  I  Balan Bogdan           2027 ROU  6   0   
   5    4 CM  Ochedzan Tymon         2064 POL  5   0   
   6   18     Neshev Nikola          1323 ECX  5   0   
   7    7 WFM Kasaeva Sofiia         1974 RUS  5   0   
   8    3 CM  Padurariu Mihai-Edward 2090 ROU  5   0   
   9   10     Bonciu David           1887 ROU  5   0   
  10   14     Dotsenko Makar         1610 RUS 4½   0   
  11    8     Radojicic Aleksandar M 1949 SRB 4½   0   
  12   12     Gleizer Adar           1759 ISR 4½   0   
  13   13     Ovcharenko Hryhoriy    1740 UKR 4½   0   
  14    6     Vilcu Matei-Stefan     1991 ROU  4   1   
  15   16     Dharmasena Gavith      1510 ENG  4   0   
  16   11     Priechodsky Radovan    1820 SVK 3½   ½   
  17   15     Styazhkin Nikita       1525 RUS 3½   ½   
  18   19     Rata Stefan-Bogdan     1266 ROU 2½   0   
  19   17     Raftopol Mihalis       1403 ROU  2   0   
  20   20     Zontov Dmitry          1204 RUS  1   0

Girls U7

Rank SNo. Name                             FED Pts Res. 
   1   13 Uygun Alara                      TUR  9   0   
   2    8 Leca Andrei Anastasia            ROU  8   0   
   3    9 Machavariani Eni                 GEO  7   0   
   4    3 Duzgun Ece Duru                  TUR  6   0   
   5    6 Janouskova Eliska                CZE  5   0   
   6    1 B. Berglindardottir Emilia Embla ISL  5   0   
   7    2 Cretescu Emma                    ROU  4   1   
   8   10 Pascaru Parascovia               MDA  4   0   
   9    5 Haarde Vignisdottir Inga Jona    ISL  3   0   
  10    7 Kristinardottir Dia Ben          ISL 1½   1   
  11   12 Stefansdottir Katrin Ronja       ISL 1½   0   
  12    4 Gudbjargardottir Petersen Runa   ISL  1   0   
  13   11 Petrova Kseniia K.               RUS  0   0 

Girls U9

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Pts Res. 
   1    1     Mgeladze Kesaria                1336 GEO  7   0   
   2    3     Shatil Or                       1199 ISR 6½   1   
   3    5 WCM Ismayilova Khanim               1124 AZE 6½   0   
   4   11     Korolchuk Vladyslava            1032 UKR  6   1   
   5   24     Zarkua Anastasia                   0 GEO  6   1   
   6    7     State-Ungureanu Elena-Anastasia 1057 ROU  6   1   
   7    2     Sida Flavia-Maria               1205 ROU 5½   0   
   8   10     Voronaya Eva                    1035 RUS  5   1   
   9   21     Jayawarna Thisumi                  0 ENG  5   0   
  10    8     Mirioglu Eylul                  1048 TUR 4½   0   
  11   13     Ismayilova Salbinaz             1003 AZE 4½   0   
  12    4     Levitan Liel                    1162 ISR 4½   0   
  13   19     David Anisia-Maria                 0 ROU 4½   0   
  14   14     Bashenina Evgenia                  0 RUS 4½   0   
  15   22     Kostadinova Fabiyana               0 ECX 4½   0   
  16    9     Sordia Marta                    1039 GEO 4½   0   
  17   12     Kiss Abigel                     1026 ROU 4½   0   
  18    6     Antal Iris-Ileana               1057 ROU  4   1   
  19   16     Chiosa Elena                       0 MDA  4   0   
  20   18     Criveanu Ilinca                    0 ROU 3½   0   
  21   23     Mardare Adelina-Izabela            0 ROU  3   0   
  22   15     Caraghete Ana-Marina               0 ROU 2½   0   
  23   17     Cotoros Carina                     0 ROU 1½   0   
  24   20     Deli Elena                         0 MDA  0   0 

Girls U11

Rank SNo.     Name                       Rtg FED Pts Res. 
   1    1     Zhapova Yana              1864 RUS  8   0   
   2    2     Babic Masa                1715 BIH  7   0   
   3    3     Babic Milana              1677 BIH 6½   0   
   4   10 WCM Mikhailina Olga           1298 RUS 5½   0   
   5   18     Tsetskhladze Mariam       1119 GEO 5½   0   
   6    9     Petrenko Maryna           1307 UKR  5   0   
   7   17     Lyukina Sofya             1141 RUS  5   0   
   8   19     Bendik Margarita          1077 BLR  5   0   
   9    4 WCM Rasheva Nora              1475 ECX 4½   0   
  10    5     Arora Tashika             1416 ENG 4½   0   
  11   12 II  Andries Alexia            1287 ROU 4½   0   
  12   11     Karas Eugenia             1297 ENG 4½   0   
  13    8     Novikova Daria            1325 RUS 4½   0   
  14   13     Hristova Ivelina          1276 ECX 4½   0   
  15   14     Gaszka Zuzanna            1267 POL 4½   0   
  16    6     Chaban Roxolana           1368 ENG 4½   0   
  17   20     Engel Ecrin Tuana         1040 TUR 4½   0   
  18   15     Zlateva Viktoriya         1266 ECX 4½   0   
  19    7     Janouskova Adela          1330 CZE  4   0   
  20   23     Chitan Mihaela               0 MDA 3½   0   
  21   16     Pandelescu Maria-Catalina 1210 ROU 3½   0   
  22   21     Kiss Hanna                1015 ROU 2½   0   
  23   22     Plotic Patricia-Stefania  1002 ROU  2   0 

Girls U13

Rank SNo.     Name                      Rtg FED Pts Res. 
   1    4 AFM Karaivanova Petya        1655 ECX 7½   0   
   2    1 WCM Aydin Gulenay            1975 TUR 6½   1   
   3    2     Shuqja Klean             1858 ALB 6½   0   
   4    8     Puia Alexia-Teodora      1543 ROU  6   0   
   5    7     Alimova Dana             1598 RUS  6   0   
   6   10     Petricenco Ana           1484 MDA 5½   0   
   7    6     Putinceva Marina         1606 RUS  5   0   
   8   12     Petrova Elizaveta        1445 RUS  5   0   
   9   11     Mamardashvili Ana        1481 GEO  5   0   
  10    9     Palos Andra-Maria        1487 ROU  5   0   
  11   13     Mustafina Yuliana        1390 RUS  5   0   
  12    5     Schiopu Oana-Magdalena   1620 ROU  5   0   
  13    3 WCM Kapicakova Lucia         1719 SVK 4½   0   
  14   15     Ignacio Lopez Anahi      1362 ESP 4½   0   
  15   19     Uspenskaya Ksenia        1097 RUS 4½   0   
  16   17     Pettit Felicity          1314 ENG 4½   0   
  17   18     Khamnueva Mariya         1290 RUS  4   0   
  18   16     Jayawarna Tarini         1337 ENG  4   0   
  19   14     Petculescu Diana-Silvana 1370 ROU  4   0   
  20   20     Zontova Olga             1090 RUS  4   0   
  21   21     Bonciu Sabina            1089 ROU  3   0   
  22   22     Chitan Iuliana              0 MDA  2   0   
  23   23     Tudorov Natasa              0 ROU  1   0 

Girls U15

Rank SNo.     Name                 Rtg FED Pts Res. 
   1    4 WCM Obada Ema           1889 ROU 7½   0   
   2    5     Zyapaeva Polina     1888 RUS  6   0   
   3    2     Donghvani Nia       1914 GEO 5½   0   
   4   11     Trzaskowska Hanna   1570 POL 5½   0   
   5    3     Vorobyova Ekaterina 1908 RUS  5   0   
   6   13     Lobanova Milana     1507 RUS  5   0   
   7    8     Mikhailina Elena    1744 RUS  5   0   
   8   10     Moskaleva Arina     1586 RUS  5   0   
   9    6     Mihailova Alina     1825 MDA  5   0   
  10    1     Ruzic Pia Marie     1959 SLO 4½   ½   
  11    9     Anghel Maria        1695 ROU 4½   ½   
  12   14     Babayeva Nasrin     1503 AZE  4   0   
  13   12     Bubeeva Larisa      1522 RUS  4   0   
  14    7     Naymanova Patricie  1763 ECX 2½   0   
  15   15     Dumitrascu Cristina    0 ROU  1   0


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year