For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 599 : 10.12.2019

Chess games 6300
Chess tournaments 63

View all included tournaments

Monaco MNC, EUR Women Blitz Ch 2019

Rank SNo.     Name                          Rtg FED Type Pts Res. BH.  BH.  BL 
   1    1 GM  Kosteniuk Alexandra        F 2521 RUS      10   0   103½ 109  6  
   2    5 GM  Stefanova Antoaneta        F 2452 BUL      9½   4   103½ 109½ 6  
   3   11 GM  Gunina Valentina           F 2366 RUS      9½   0   103½ 109  6  
   4    4 GM  Sebag Marie                F 2467 FRA      9½   0   101½ 108  6  
   5   28 GM  Zhukova Natalia            F 2239 UKR      9½   0   101  106  7  
   6   20 IM  Kashlinskaya Alina         F 2282 RUS      9½   0   97½  103½ 7  
   7    2 GM  Muzychuk Anna              F 2504 UKR       9   0    98  104  7  
   8   16 IM  Bulmaga Irina              F 2308 ROU       9   0    98  103  7  
   9   24 IM  Mkrtchian Lilit            F 2268 ARM       9   0   85½  90½  6  
  10    8 WGM Michna Marta               F 2390 GER      8½   0   96½  102  7  
  11    9 IM  Paehtz Elisabeth           F 2380 GER      8½   0    96  102  6  
  12   10 IM  Bodnaruk Anastasia         F 2375 RUS      8½   0   95½  101½ 7  
  13    6 GM  Dzagnidze Nana             F 2432 GEO      8½   0    91   96  6  
  14   29 WGM Rogule Laura               F 2237 LAT      8½   0    85   90  6  
  15   13 GM  Muzychuk Mariya            F 2344 UKR       8   0    94  99½  6  
  16   17 WGM Babiy Olga                 F 2302 UKR       8   0   91½   97  6  
  17   18 WGM Reizniece-Ozola Dana       F 2287 LAT       8   0    91   97  7  
  18   40 IM  Savina Anastasia           F 2177 RUS       8   0    91   94  6  
  19   56 FM  Antova Gabriela            F 1965 BUL U18   8   0   89½  95½  6  
  20   23 WIM Benmesbah Natacha          F 2270 FRA       8   0   89½   95  7  
  21   26 IM  Osmak Iulija               F 2242 UKR       8   0    89   94  7  
  22    7 IM  Gaponenko Inna             F 2415 UKR      7½   0   99½  105½ 6  
  23   22 WGM Berend Elvira              F 2278 LUX S50  7½   0   98½  104  7  
  24   12 IM  Buksa Nataliya             F 2356 UKR      7½   0   94½  99½  7  
  25    3 GM  Chiburdanidze Maia         F 2497 GEO S50  7½   0    94  99½  7  
  26   21 IM  Daulyte-Cornette Deimante  F 2279 LTU      7½   0    89   95  7  
  27   14 WGM Girya Olga                 F 2337 RUS      7½   0    85  90½  7  
  28   31 WGM Doluhanova Evgeniya        F 2222 UKR      7½   0   83½  88½  6  
  29   19 GM  Socko Monika               F 2286 POL       7   0   91½   97  7  
  30   36 WGM Belenkaya Dina             F 2203 RUS       7   0    89   94  7  
  31   15 IM  Guichard Pauline           F 2335 FRA       7   0   88½   94  6  
  32   37 WIM Muetsch Annmarie           F 2202 GER U18   7   0    84   87  6  
  33   25 WGM Worek Joanna               F 2246 CZE       7   0    81  86½  6  
  34   42 WGM Berzina Ilze               F 2161 LAT       7   0   80½  85½  6  
  35   35 WIM Solozhenkina Elizaveta     F 2214 RUS U16   7   0   80½   84  6  
  36   38 FM  Paasikangas-Tella Johanna  F 2189 FIN       7   0    77  81½  7  
  37   43 GM  Gaprindashvili Nona        F 2136 GEO S65   7   0   76½  81½  6  
  38   44 WIM Zvereva Marija             F 2133 RUS       7   0    72   73  7  
  39   32 WIM Bensdorp-De Labaca Marlies F 2220 NED       7   0   71½  75½  6  
  40   45 WIM Janzelj Lara               F 2125 SLO      6½   0   85½  90½  6  
  41   48 WIM Petrova Irina              F 2102 UKR      6½   0    85   88  6  
  42   41 IM  Ovod Evgenija              F 2163 RUS      6½   0    84   85  6  
  43   63 IM  Salimova Nurgyul           F 1892 BUL U16  6½   0   83½  86½  6  
  44   53 FM  Kazarian Anna-Maja         F 2020 NED U20  6½   0    83   88  6  
  45   27 WGM Dornbusch Tatiana          F 2241 MNC      6½   0   82½   87  7  
  46   30 WGM Unuk Laura                 F 2223 SLO U20  6½   0   80½  85½  7  
  47   59 WFM Chigaeva Anastasia         F 1946 RUS      6½   0   80½  85½  6  
  48   39 WGM Leconte Maria              F 2182 FRA      6½   0   71½  74½  6  
  49   33 WFM Skuhala Barbara            F 2219 SLO       6   0   86½   92  6  
  50   46 WIM Semenova Elena             F 2114 RUS       6   0    83   88  6  
  51   51 WIM Terbe Julianna             F 2062 HUN       6   0   81½  85½  7  
  52   54 WFM Azimova Karina             F 1995 RUS       6   0    80   85  6  
  53   65 WCM Jose Polanco Kenia         F 1829 MNC       6   0    79   80  7  
  54   49 WIM Nicoara Malina             F 2084 FRA S50   6   0   77½  81½  7  
  55   34 GM  Arakhamia-Grant Ketevan    F 2218 SCO S50   6   0    77   82  6  
  56   68 WFM Toncheva Nadya             F 1777 BUL U14   6   0   76½  79½  6  
  57   64     Shivacheva Donika          F 1851 BUL U20   6   0   74½  77½  6  
  58   47 WFM Novkovic Julia             F 2108 AUT       6   0    74   78  7  
  59   62     Tomasi Elise               F 1897 FRA U16   6   0    74   77  7  
  60   58 WFM Johnsen Sylvia             F 1950 NOR S50   6   0    72   77  6  
  61   57 WIM Zaksaite Salomeja          F 1960 LTU      5½   0   86½  91½  7  
  62   61 WFM Limanovska Elizabete       F 1904 LAT U20  5½   0    82  86½  7  
  63   52 WIM Johansson Viktoria         F 2041 SWE      5½   0    79  83½  7  
  64   78 WCM Svergina Sofya             F 1349 RUS U10  5½   0   76½  77½  7  
  65   55 WFM Gitu Paula-Alexandra       F 1968 MDA U20  5½   0   72½  76½  7  
  66   67     Waardenburg Feline         F 1778 NED U20  5½   0   71½  72½  7  
  67   66     Kurapova Olga              F 1826 SUI      5½   0    65   66  6  
       77     Micheli Elora              F 1429 FRA U12  5½   0    65   66  6  
  69   69 WCM Berezovska Svetlana        F 1711 MNC      5½   0    63   66  7  
  70   70     Waardenburg Marlinde       F 1709 NED U18   5   0    80   83  6  
  71   73     Jaskunaite Areta           F 1567 LTU       5   0   74½   79  7  
  72   72     Olsson Linn                F 1645 SWE       5   0    73   76  6  
  73   60     Aubert Estee               F 1919 FRA U16   5   0    71   74  7  
  74   50 WFM Andric Jelena              F 2076 SWE       5   0    71   72  6  
  75   80     Jaskunaite Auguste         F 1274 LTU U18   5   0    70   73  6  
  76   74     Yagutian Mariya            F 1524 RUS U14   5   0    64   65  6  
  77   75     Nevskaya Ekaterina         F 1513 FRA       5   0    60   61  6  
  78   82     Berezovsky Fiorina         F 1238 MNC U12  4½   1    61   62  7  
  79   71     Lindberg Cajsa             F 1680 SWE S50  4½   0   55½  56½  7  
  80   76     Radon Vida                 F 1503 SWE S65   4   0    61   62  6  
  81   79     Jaskuniene Dalia           F 1340 LTU      3½   0   56½  57½  7  
  82   84     Svensson Paula             F 1007 SWE S50   3   1   56½  57½  7  
  83   81     Dinoni Attali Myriam       F 1244 MNC U10   3   1    55   56  6  
  84   83     Thoreux-Josso Ambre        F 1127 MNC U10   3   1   52½  53½  7  
  85   88     Thoreux-Josso Adele        F    0 MNC U10   1   1   54½  55½  7  
  86   85     Goryachkina Svetlana            0 FRA       1   0   54½  55½  7  
  87   86     Heem Alice                 F    0 FRA U08   0   0    51   52  0  
       87     Orton Marisa               F    0 FRA U20   0   0    51   52  0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year