For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 586 : 01.08.2019

Online chess games 19340
Chess tournaments 106

View all included tournaments

Pardubice CZE, Czech Open-A 2019

Rank SNo.     Name                             Rtg FED Pts BH. 
   1    8 GM  STOCEK Jiri                     2556 CZE 7½  49  
   2    1 GM  LAZNICKA Viktor                 2658 CZE  7  51  
   3    2 GM  MOVSESIAN Sergei                2649 ARM  7  50½ 
   4   12 IM  DEMIDOV Mikhail                 2546 RUS  7  48½ 
   5   27 IM  KOZAK Adam                      2475 HUN  7  48  
   6    9 GM  BABULA Vlastimil                2550 CZE  7  46  
   7    7 GM  BASSO Pier Luigi                2559 ITA  7  45½ 
   8    3 GM  VAN FOREEST Jorden              2612 NED  7  44½ 
   9   10 GM  PLAT Vojtech                    2548 CZE  7  44  
  10   16 IM  GAZIK Viktor                    2525 SVK  7  42½ 
  11   15 GM  DEEPAN Chakkravarthy J          2532 IND 6½  47½ 
  12    4 GM  MARTINEZ ALCANTARA Jose Eduardo 2601 PER 6½  46½ 
  13   26 GM  GAGARE Shardul                  2476 IND 6½  45½ 
  14   13 GM  LINTCHEVSKI Daniil              2534 RUS 6½  45  
  15   23 GM  POTAPOV Pavel                   2485 RUS 6½  43½ 
  16   46 IM  ERENBERG Ariel                  2442 ISR 6½  43  
  17   33 IM  KARTTUNEN Mika                  2466 FIN 6½  43  
  18   25 IM  WARMERDAM Max                   2480 NED 6½  43  
  19   29 IM  SADUAKASSOVA Dinara             2474 KAZ 6½  43  
  20   20 IM  MATVIISHEN Viktor               2495 UKR 6½  42½ 
  21   45     GALPERIN Platon                 2445 UKR 6½  42  
  22    5 GM  KREJCI Jan                      2578 CZE 6½  41  
  23   36 IM  ABDUMALIK Zhansaya              2458 KAZ 6½  41  
  24   30 FM  GAVRILESCU David                2473 ROU 6½  38½ 
  25   66 IM  BRUEDIGAM Martin                2395 GER 6½  34½ 
  26   47 GM  BRYZGALIN Kirill                2437 RUS  6  48  
  27   40 IM  VYKOUK Jan                      2453 CZE  6  47  
  28   28 IM  NAGY Gabor                      2474 HUN  6  46½ 
  29   57 FM  HOLLAN Martin                   2416 CZE  6  45½ 
  30  136 FM  KELLER Peter                    2279 GER  6  45½ 
  31   81 FM  POLSCHIKOV Alexey               2375 RUS  6  45  
  32   52 FM  CUKROWSKI Filip                 2421 POL  6  44½ 
  33   41 IM  CERNOUSEK Lukas                 2451 CZE  6  44½ 
  34   50 IM  HORVATH Dominik                 2424 AUT  6  43  
  35   18 IM  ZANAN Evgeny                    2505 ISR  6  43  
  36   35 GM  HABA Petr                       2458 CZE  6  43  
  37  213 FM  MILIKOW Yoav                    2186 ISR  6  43  
  38   56 WGM SALIMOVA Nurgyul                2416 BUL  6  42  
  39   21 GM  SIMACEK Pavel                   2490 CZE  6  42  
  40   60 GM  LALIC Bogdan                    2411 CRO  6  41½ 
  41  130 FM  TATE Alan                       2283 SCO  6  41½ 
  42   38 IM  FROLOV Artur                    2453 UKR  6  40½ 
  43  255 WIM RAKSHITTA Ravi                  2112 IND  6  39½ 
  44   19 IM  BELYAKOV Bogdan                 2500 RUS  6  39½ 
  45   48 FM  KACHARAVA Nikolozi              2431 GEO 5½  45½ 
  46   53 IM  NGUYEN Piotr                    2420 POL 5½  45½ 
  47  107 FM  DIXIT Nikhil                    2318 IND 5½  45½ 
  48   78 GM  MANIK Mikulas                   2377 SVK 5½  45½ 
  49  224 FM  DUSHYANT Sharma                 2168 IND 5½  45  
  50   49     KOUSTAV Chatterjee              2430 IND 5½  44½ 
  51  116 FM  GUNGL Theo                      2306 GER 5½  44½ 
  52   59 IM  MENEZES Christoph               2413 AUT 5½  44  
  53  164     BERDNYK Mariia                  2247 UKR 5½  44  
  54    6 GM  VOROBIOV Evgeny E.              2578 RUS 5½  42½ 
  55   24 GM  KARTHIK Venkataraman            2480 IND 5½  42½ 
  56  287 WIM GAGARE Shalmali                 2058 IND 5½  42  
  57   43 IM  BIOLEK Richard Jr.              2447 CZE 5½  42  
  58   32 GM  GUTMAN Gennadi                  2466 UKR 5½  42  
  59   14 IM  NOE Christopher                 2534 GER 5½  41½ 
  60  222 IM  AHN Hongjin                     2177 KOR 5½  41½ 
  61  110 FM  VAN OSCH Mees                   2316 NED 5½  41½ 
  62   39 IM  OSTROVSKIY Aleksandr            2453 USA 5½  41  
  63   34 IM  BAGI Mate                       2459 HUN 5½  41  
  64   84 IM  COLPE Malte                     2367 GER 5½  41  
  65  103 FM  MUELLER Ralf                    2331 GER 5½  40  
  66   98 FM  LUDVIK Tomas                    2334 CZE 5½  40  
  67   54 IM  PLISCHKI Sebastian              2420 GER 5½  39½ 
  68   86 IM  SKLIAROV Viktor                 2360 UKR 5½  39½ 
  69  102 IM  KULON Klaudia                   2331 POL 5½  39½ 
  70   37 IM  TECLAF Pawel                    2454 POL 5½  39  
  71  241     VOINIKONIS Nikita               2137 RUS 5½  39  
  72   61 FM  SIDDHARTH Jagadeesh             2410 SGP 5½  39  
  73  113 FM  NAJDIN Danil                    2314 RUS 5½  39  
  74  161 WIM ARPITA Mukherjee                2248 IND 5½  39  
  75  129 FM  KENNESKOG Theodor               2284 SWE 5½  38½ 
  76   97 FM  DOBROVOLJC Vid                  2334 SLO 5½  38½ 
  77   73 GM  YAGUPOV Igor                    2385 RUS 5½  38½ 
  78   95 IM  JASNY Stanislav                 2345 CZE 5½  38½ 
  79  140 FM  ILIAGUEV Kafar                  2276 ISR 5½  38  
  80   80 FM  CHYLEWSKI Patryk                2376 POL 5½  38  
  81   99     NURKIEWICZ Maciej               2334 POL 5½  37½ 
  82   68 FM  KOSAKOWSKI Jakub                2394 POL 5½  37  
  83   76 IM  BRONSTEIN Or                    2378 ISR 5½  37  
  84   87 FM  ILIAGUEV Nisim                  2357 ISR 5½  36½ 
  85  105 FM  SYLVAN Jacob                    2326 DEN 5½  36  
  86   82 FM  RUBES Jan                       2369 CZE 5½  35½ 
  87   67 IM  RAKESH Kumar Jena               2395 IND 5½  35½ 
  88  123 FM  DOWGIRD Filip                   2298 POL 5½  34  
  89   17 GM  DVOIRYS Semen                   2505 RUS 5½  34  
  90   62 GM  POTAPOV Alexander               2409 RUS 5½  32½ 
  91  118 FM  PUNIN Andrii                    2305 UKR  5  48½ 
  92  179     MOKSH Amit Doshi                2229 IND  5  46½ 
  93   55 IM  DOBROWOLSKI Piotr               2418 POL  5  45  
  94   22 IM  KRAUS Tomas                     2486 CZE  5  44  
  95   51 IM  PIESIK Piotr                    2421 POL  5  42  
  96   88 IM  HEMANT Sharma                   2355 IND  5  42  
  97  100 FM  CERVENY Petr                    2333 CZE  5  42  
  98  148 FM  MELESHKO Volodymyr              2270 UKR  5  42  
  99   93 FM  RUDOLF Michal                   2351 POL  5  41½ 
 100  101 GM  DOMOGAEV Sergey                 2332 RUS  5  41½ 
 101   94 IM  SEGER Ruediger                  2350 GER  5  41  
 102  185 WFM CHOLLETI Sahajasri              2223 IND  5  41  
 103   74 IM  ROZMAN Levy                     2382 USA  5  40½ 
 104   90 FM  PARKHOV Yair                    2354 ISR  5  40½ 
 105  108 GM  VOKAC Marek                     2316 CZE  5  40½ 
 106  156 FM  MLADEK Richard                  2253 CZE  5  40½ 
 107  119 IM  VYSKOCIL Neklan                 2304 CZE  5  40½ 
 108   70 IM  DE ROVER Yong Hoon              2391 NED  5  40  
 109  149 FM  ZLATIN Alexander                2270 ISR  5  39½ 
 110  155     HORAK Martin                    2254 CZE  5  39  
 111  158     SMID Miroslav                   2251 CZE  5  39  
 112  212     BUDREWICZ Krzysztof             2188 POL  5  38  
 113  144 FM  MAETZKOW Maxmilian Paul         2274 GER  5  38  
 114  215 WIM SMIRNOVA Ekaterina              2184 RUS  5  38  
 115  109 FM  GORIATCHKIN Jouri               2316 RUS  5  38  
 116  163 WFM RADEVA Viktoria                 2247 BUL  5  37½ 
 117  141     WEISHAEUTEL Moritz              2276 GER  5  37½ 
 118   89 FM  GRELA Kacper                    2354 POL  5  37½ 
 119  124 FM  MYSHAKOV Fyodor                 2295 UKR  5  37½ 
 120   58 IM  PULPAN Jakub                    2414 CZE  5  37  
 121   42 GM  NOVIK Maxim                     2450 RUS  5  36½ 
 122  154 FM  SHAILESH Dravid                 2254 IND  5  36½ 
 123  132 WIM RATSMA Rosa                     2282 NED  5  36½ 
 124  159     SUTA Andraz                     2251 SLO  5  36½ 
 125   85 IM  MARTIN Julian                   2363 GER  5  36  
 126   71 FM  SCHMIDEK Emil                   2391 GER  5  36  
 127   72 IM  SARKAR Justin                   2389 USA  5  35½ 
 128  160 WGM BERZINA Ilze                    2249 LAT  5  35  
 129   79 IM  SULEYMENOV Alisher              2376 KAZ  5  35  
 130  117 FM  STEVANIC David                  2306 SLO  5  34  
 131   77 FM  JABLONICKY Martin               2378 SVK  5  33  
 132   91 FM  MOSESOV Danylo                  2353 UKR  5  31  
 133  208     ZETOCHA Adrian                  2193 SVK  5  31  
 134  169     POLGAR-SHUTZMAN Tom             2241 USA 4½  45  
 135   92 FM  ROSHKA Yevgeniy                 2353 UKR 4½  43½ 
 136  157 IM  KUTYNEC Vladimir                2252 RUS 4½  43½ 
 137  153 FM  JEET Jain                       2258 IND 4½  42½ 
 138  122 FM  PESOTSKIY Mikhail               2301 RUS 4½  42½ 
 139  194 CM  MULLICK Raahil                  2211 IND 4½  42  
 140  245 WFM SHPANKO Nadiia                  2132 UKR 4½  42  
 141  138 FM  WILSCHUT Peter                  2279 NED 4½  42  
 142  206     DEBEVEC Blaz                    2195 SLO 4½  41½ 
 143   69 GM  BARUA Dibyendu                  2393 IND 4½  41½ 
 144  126 FM  HOLLAN Petr                     2287 CZE 4½  41½ 
 145   83 IM  KRISHNA TEJA N                  2368 IND 4½  41½ 
 146  127 FM  CALETKA Radomir                 2286 CZE 4½  41  
 147  147 IM  YANDARBIEV Ruslan               2270 RUS 4½  41  
 148  301 FM  BEUKES Dante M                  2016 NAM 4½  40½ 
 149   65 IM  HRABUSA Matej                   2397 SVK 4½  40½ 
 150  188 CM  MICA Marek                      2222 CZE 4½  40  
 151  218     ZHURAVLEV Stepan                2182 RUS 4½  39½ 
 152  143 FM  KRAK Tomas                      2274 SVK 4½  39½ 
 153  235 CM  DEV Shah                        2147 IND 4½  39½ 
 154  134     KUSHKO Dmitry                   2281 UKR 4½  39  
 155  174 FM  SVANDA Ondrej                   2234 CZE 4½  39  
 156  128 FM  GODZWON Iwo                     2285 POL 4½  38½ 
 157   44 IM  BRAEUER Franz                   2445 GER 4½  38  
 158  165 FM  SIMET Martin                    2244 CZE 4½  38  
 159  152 IM  GAZIK Igor                      2258 SVK 4½  38  
 160  162 IM  JUREK Josef                     2247 CZE 4½  37½ 
 161  280     KIM Yunseo                      2075 KOR 4½  37  
 162  173 FM  GRIEVE Harry                    2235 ENG 4½  37  
 163  260     LOMAKIN Viktor                  2105 UKR 4½  37  
 164  142     ZEMAN Matyas                    2275 CZE 4½  37  
 165  307     HELDT Nils-Lennart              2009 GER 4½  36½ 
 166  125 FM  RATSMA Midas                    2295 NED 4½  36½ 
 167  216 CM  KUMALA Aleksander               2184 POL 4½  36½ 
 168  139 FM  HARING Viktor                   2278 SVK 4½  36½ 
 169  115 IM  NUN Jiri                        2310 CZE 4½  36½ 
 170  294     KIM Andrey                      2048 RUS 4½  36  
 171  137 FM  SZUSTAKOWSKI Antoni             2279 POL 4½  35½ 
 172  312     NATAROV Ilya                    1981 RUS 4½  35½ 
 173  207     HESSE Henrik                    2193 GER 4½  35½ 
 174  120 FM  KARSAY Pascal                   2304 GER 4½  35  
 175   64 FM  KOYKKA Pekka                    2402 FIN 4½  35  
 176  181     FROHBERG Marco                  2227 GER 4½  35  
 177  230     NIEDBALA Bartolomiej            2152 POL 4½  34½ 
 178  150 FM  GROETZBACH Julian               2269 GER 4½  34½ 
 179  111 FM  ZETOCHA Claudiu                 2316 SVK 4½  34  
 180  175 FM  SRAMEK Vojtech                  2233 CZE 4½  33½ 
 181  211     RISTOJA Samu                    2190 FIN 4½  33½ 
 182  112 FM  SYDORYKA Vladislav              2315 UKR 4½  32½ 
 183  275     CHAN Yi Meng Ryan               2082 MAS 4½  31½ 
 184  299     LYMAR Vladislav                 2024 UKR 4½  31½ 
 185  317     SINGH Soram Rahul               1934 IND 4½  31½ 
 186  193     LINTNER Igor                    2212 SVK 4½  31  
 187  104     TURNER Jan                      2330 CZE 4½  30  
 188  192     KEARNS Christopher              2212 GER 4½  27½ 
 189  223     FROLOV Aleksey G                2174 RUS  4  42½ 
 190  290     ILIAGUEV Daniel                 2053 ISR  4  40½ 
 191  166 WGM HRABINSKA Myroslava             2243 UKR  4  40½ 
 192  171     KOSIOREK Marek                  2238 POL  4  40  
 193   31 IM  BARSKI Radoslaw                 2468 POL  4  39½ 
 194  293     SKALSKY Alexandr                2049 CZE  4  39½ 
 195  170 IM  LEDERMAN Leon                   2238 ISR  4  39½ 
 196  106 FM  VAN DAEL Siem                   2319 NED  4  39½ 
 197  146 FM  PACAN-MILEJ Kosma               2272 POL  4  39½ 
 198  225     DANIEL Damian                   2166 POL  4  39  
 199  249     SOHAM Datar                     2129 IND  4  39  
 200  172 WGM SIKOROVA Olga                   2235 CZE  4  38½ 
 201   96 FM  TER-SAAKIAN Grigorii            2338 RUS  4  38½ 
 202  295     OTRUBA Marek                    2041 CZE  4  38  
 203  135 FM  NOVOTNY Michal                  2280 CZE  4  38  
 204  178     HRDINA Robin                    2229 CZE  4  38  
 205  321     KATAEV Aleksandr                1913 RUS  4  37½ 
 206  183 FM  JEDLICKA Ales                   2226 CZE  4  37½ 
 207  145 FM  GIBICAR Danijel                 2273 GER  4  37½ 
 208  200 CM  MUHSEEN Abdullah Mohammed       2200 IRQ  4  37  
 209  257     DZIKOWSKI Michal                2109 POL  4  37  
 210  186     NIKOLOGORSKY Matfei             2223 RUS  4  36½ 
 211  243 FM  BARTOS Jan                      2134 CZE  4  36  
 212  263     PONNIO Toni                     2102 FIN  4  36  
 213  226     LEHMANN Holger                  2165 GER  4  36  
 214   63 FM  MEISSNER Felix                  2407 GER  4  36  
 215  204     KUSA Jakub                      2199 CZE  4  36  
 216  244     JEZBERA Jiri                    2133 CZE  4  35½ 
 217  217     HUSEK Martin                    2182 CZE  4  35  
 218  220     BREJNIK Gustav                  2179 CZE  4  34  
 219  265     BALAZS Balint                   2100 GER  4  33½ 
 220  196     BULOCKIN Martin                 2210 CZE  4  33½ 
 221  190 WFM PYCHOVA Nela                    2214 CZE  4  33½ 
 222  199     IVANOV Igor                     2203 LAT  4  33  
 223  121 FM  COLAS Joshua                    2302 USA  4  32½ 
 224  197 FM  PRYMULA Roman                   2205 CZE  4  32½ 
 225  214 WFM GELLER Anastasia                2186 RUS  4  32  
 226  209     MURKO David                     2192 SLO  4  32  
 227  151     NGUYEN Alex Dac-Vuong           2267 GER  4  31½ 
 228  219 WIM RICHTEROVA Natasa               2179 CZE  4  31½ 
 229  253     WONG Gengchun                   2118 GER  4  30½ 
 230  131 FM  KARAS Marek                     2282 SVK  4  29  
 231  315     PIPIA Ekaterine                 1945 GEO  4  29  
 232  167 FM  SLOVAK Kilian                   2242 CZE  4  27½ 
 233  242     STINKA Jakub                    2135 CZE 3½  42½ 
 234  205 FM  MEDVEDYK Volodymyr              2197 UKR 3½  42  
 235  195 FM  GOMBOCZ JR. Ferenc              2210 HUN 3½  40½ 
 236  114 FM  THAKUR Akash                    2311 IND 3½  39½ 
 237  177 WFM BYKOVA Anastasia                2229 RUS 3½  39½ 
 238  228     ZHUKENOV Aituar                 2164 KAZ 3½  38  
 239  184     POLEG Matan                     2226 ISR 3½  38  
 240  252     GLOSER David                    2123 CZE 3½  38  
 241  189 AIM STEPAN Patrik                   2221 CZE 3½  37½ 
 242  240     VAKULENKO Oleksandr             2138 UKR 3½  37½ 
 243  227     SINGH S. Vikramjit              2164 IND 3½  37½ 
 244  198 FM  SINIAUSKI Artsiom               2205 BLR 3½  37½ 
 245  273     NEHYBA Martin                   2090 CZE 3½  37  
 246  258     PETR Jan                        2107 CZE 3½  37  
      323     BARTOS Karel                    1901 CZE 3½  37  
 248  274     JINSOO Kim                      2087 KOR 3½  36½ 
 249  311     SOLC Filip                      1987 CZE 3½  35  
 250  305     RADOVIC Stefan                  2013 SWE 3½  35  
 251  191     SULAYEV Daniel                  2214 GER 3½  35  
 252  246     VASICEK Martin                  2132 CZE 3½  35  
 253  296     LIEBEWIRTH Kasimir              2035 GER 3½  34½ 
 254  231 WIM SAPALE Saloni                   2151 IND 3½  34½ 
 255  238     GALICEK Stanislav               2140 CZE 3½  34½ 
 256  248 CM  MILIKOW Elie                    2129 ISR 3½  34½ 
 257  203 FM  PARIZEK Vojtech                 2199 CZE 3½  34  
 258  251     FRANK Adam                      2125 CZE 3½  34  
 259  234 WFM SUCIKOVA Svetlana               2148 SVK 3½  34  
 260  269     SOSOVICKA Jakub                 2097 SVK 3½  33  
 261  282 WGM PTACNIKOVA Lenka                2074 ISL 3½  33  
 262  297     SALYKIN Aleksandr               2035 FIN 3½  32½ 
 263  313     BEDENKO Nikita                  1978 RUS 3½  32  
 264  271     KALINOWSKA Zuzanna              2093 POL 3½  32  
 265  262     MORETO QUINTANA Alex            2102 ESP 3½  32  
 266  268     VETOKHIN Ilia                   2100 RUS 3½  32  
 267  314 CM  VETOKHIN Savva                  1954 RUS 3½  31½ 
 268  236     BUCHCAR Tomas                   2141 CZE 3½  31  
 269   75 FM  STALMACH Richard                2381 CZE 3½  30  
 270  201     JUN Rudolf                      2200 CZE 3½  28½ 
 271  133 FM  MERTANEN Janne                  2281 FIN  3  41  
 272  292     BURIAN Simon                    2049 GER  3  40½ 
 273  182 IM  GRABINSKY Vladimir              2226 UKR  3  38½ 
 274  264 IM  DOVZHENKO Viktor                2100 UKR  3  38  
 275  320     JIROUSEK Jan                    1924 CZE  3  37  
 276  284     VORISEK Jakub                   2071 CZE  3  37  
 277  229 CM  TER STAL Rainer                 2155 GER  3  37  
 278  180 FM  LORSCHEID Gerhard               2228 GER  3  36½ 
 279  254     BOEHNING Kilian                 2115 GER  3  36½ 
 280  302     GRUND Sebastian                 2016 GER  3  35½ 
 281  247 CM  ELGERSMA Simon                  2130 NED  3  34½ 
 282  250 FM  MARTYNYUK Elizaveta             2125 RUS  3  34½ 
 283  210 WIM TEJASWINI Sagar                 2191 IND  3  34  
 284  176 FM  GHENG Josef                     2229 GER  3  34  
 285  288     MALINOVSKY Petr                 2058 CZE  3  33½ 
 286  270     KOUBOVA Anna Marie              2094 CZE  3  33½ 
 287  298     HLADIK Josef                    2032 CZE  3  31½ 
 288  239 WIM ROESSLER Ulrike                 2139 GER  3  31½ 
 289  266     ERIKSSON Christian Altenburg    2100 DEN  3  30½ 
      304     KHMELEV Mikhail                 2013 RUS  3  30½ 
 291  291     TATARINTSEV Egor                2053 RUS  3  30  
 292  318 IM  CHUBAR Vladimir                 1927 UKR  3  29½ 
 293  281     NOVAK Ales                      2075 CZE  3  29  
 294  300     HORAK Jan                       2020 CZE  3  28½ 
 295  279     PHILIPP Mathias                 2077 GER  3  28½ 
 296  286     JAYARAM Ramanna                 2067 IND  3  27  
 297  316     RET Adam Josef                  1943 CZE  3  24½ 
 298  278     HRADECKY Ivo                    2078 CZE  3  24½ 
 299  233 FM  FURMAN Boris                    2149 RUS 2½  37½ 
 300  168     POLATEL Ali                     2241 TUR 2½  37½ 
 301  232     KREJCA Jakub                    2150 CZE 2½  36½ 
 302  221 IM  VOLODIN Viktor                  2178 RUS 2½  36½ 
 303  267     KOLAR Stanislav                 2100 CZE 2½  34  
 304  187 FM  HEIMRATH Reiner                 2222 GER 2½  33½ 
 305  261     PLESEK Jiri                     2104 CZE 2½  32  
 306  289     KORCHAGIN Oleg                  2056 EST 2½  31  
 307  308     BABICKA Michal                  2005 CZE 2½  30½ 
 308  237     FOJT Petr                       2140 CZE 2½  30½ 
 309  283     SREYAS Payyappat                2072 IND 2½  26½ 
 310  285     WILLIM Michael                  2071 GER  2  33  
 311  256     HOELLMANN Ludger                2112 GER  2  33  
 312  319     NOSEK Jan                       1927 CZE  2  33  
 313  309 WIM GOKHALE Anupama                 2004 IND  2  32  
 314  276     JESSE Timo                      2082 GER  2  31½ 
 315  310 WIM DHAR-BARUA Saheli               2001 IND  2  29½ 
 316  272     PCOLA Jaroslav                  2093 SVK 1½  32  
 317  306 WFM LAURINCOVA Kristyna             2010 CZE 1½  28½ 
 318  322     DANEK Pavel                     1902 CZE 1½  28  
 319  259     SLEPOV Kyryl                    2106 CZE 1½  27½ 
 320  303     HAGEMANN Sven                   2014 GER 1½  27  
 321   11 GM  GRIGORIANTS Sergey              2547 RUS  1  30½ 
 322  277     SUCHARDA David                  2080 CZE  ½  28  
 323  202 IM  VARITSKI Igor                   2199 UKR  0  26 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year