For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 664 : 01.10.2021

Chess games 7055
Chess tournaments 64

View all included tournaments

Praha CZE, Open Sept 2021

Rank SNo.    Name                         Rtg FED Club                                   Type Gr Pts BH. RtgØ BH. 
   1    3 IM Hrabuša Matej               2359 SVK ŠK Dopravní podnik Praha                    OK 4½  13½ 2118 15½ 
   2    1 IM Půlpán Jakub                2418 CZE ŠK Dopravní podnik Praha                    OK 4½  13  1999 14½ 
   3    5 IM Kulhánek Tomáš              2315 CZE ŠK Dopravní podnik Praha                    OK 4½  13  1944 14½ 
   4    2 GM Neuman Petr                 2384 CZE ŠK Líně                                     OK  4  15  2026 17½ 
   5   36    Železný Jan                 1818 CZE Sportovní klub Kbely Praha                  OK  4  14½ 1973 16  
   6   11    Zevenhuizen Daniel          2112 NED Nijmegen                                    OK  4  13  1973 15  
   7    6 IM Přibyl Josef                2226 CZE ŠK Dopravní podnik Praha               S65  OK  4  12½ 1927 14  
   8   25    Vávra Jan                   1975 CZE TJ Sokol Praha-Vršovice                S65  OK 3½  15  2021 16  
   9   16    Schoonackers Jeroen         2066 NED Zukertort Amstelveen                        OK 3½  14½ 2079 16½ 
  10    4 FM Müller Reinhold             2330 GER SC Caissa Schwarzenbach                     OK 3½  14  2042 16½ 
  11   12    Kukučka Matej               2108 SVK MKŠS-ŠK Kysucké Nové Mesto                  OK 3½  12½ 1689 14½ 
  12   21    Dusbaba Karel               1999 CZE Individuální člen                           OK 3½  11  1745 12½ 
  13   14    Kuhn Ulf                    2074 GER Sk Gründau                                  OK  3  14  1974 16  
  14    9    Pokrupa Marek               2140 CZE Český lev Kolešovice-šachový klub           OK  3  13½ 1969 15  
  15   35    Lohia Sohum                 1830 ENG Barnet Knights Chess Club London       U12  OK  3  13  1915 14  
  16   15    Delgerdalai Bayarjavkhlan   2070 CZE ŠK Staré Město                         U12  OK  3  13  1853 14  
  17    8    Větrovský Michal            2147 CZE Šachový klub Loko Praha                     OK  3  13  1794 14½ 
  18    7    Poysti Nathanael            2216 GER 1. Sk Ottakring Wien                        OK  3  12½ 1910 15  
  19   18    Agnello Francesco Claudio   2046 ITA Trapani - Sicilia                      U20  OK  3  12  1887 13½ 
  20   13    Šimeček Bohumil             2097 CZE Šachový klub Loko Praha                     OK  3  12  1838 13½ 
  21   10    Sandvik Thomas              2128 FIN GROP Praha                                  OK  3  11½ 1883 13½ 
  22   28    Zajíček Karel               1919 CZE ŠK Sokol Vyšehrad Praha                     OK  3  11½ 1876 13  
  23   20    Le Clercq Maxim             2005 NED Rotterdam                                   OK  3  11½ 1846 13  
  24   40    Hrbek Tomáš                 1805 CZE ŠK Dopravní podnik Praha               U20  OK  3  11½ 1827 13½ 
  25   31    Koper Štefan                1863 CZE ŠK Mahrla Praha                        S65  OK  3  11½ 1790 13½ 
  26   22    Chaluš Karel                1995 CZE TJ Sokol Plzeň-Letná                        OK  3  11½ 1771 13½ 
  27   44    Korniichuk Oleksandra     F 1775 UKR ŠK Dopravní podnik Praha               U20  OK  3  11½ 1738 13½ 
  28   26    Bartoníček Zdeněk           1970 CZE ŠK Garde Kaznějov                      S65  OK  3  11  1913 13  
  29   29 CM Petras Milan                1876 CZE Šachový klub Bohnice Praha                  OK  3  11  1832 12  
  30   32    Roubal Matyáš               1857 CZE ŠK Sokol Klatovy                       U12  OK  3  11  1813 11½ 
  31   27    Hozda Max                   1956 CZE Šachový oddíl TJ DUKLA Praha           U16  OK  3  9½  1780 11½ 
  32   24    Janouš Petr                 1976 CZE ŠK SLAVIA Liberec                           OK 2½  11½ 1790 13½ 
  33   17    Turner Radek                2047 CZE ŠK Líně                                     OK 2½  11  1806 13  
  34   43    Vlkovič Pavol               1787 SVK ŠK Cífer                               S65  OK 2½  11  1651 12  
  35   53    Werner Roman                1543 CZE ŠK Dopravní podnik Praha                    OK 2½  10½ 1868 13  
  36   49    Rucabado Štefan             1697 CZE Unichess Praha                         U20  OK 2½  10½ 1630 11½ 
  37   68    Florian Josef               1000 CZE Individuální člen                           OK 2½  10  1910 11½ 
  38   19    Brhel Ján                   2034 SVK MKŠS-ŠK Kysucké Nové Mesto                  OK 2½  10  1755 11  
  39   23    Yin Stanley                 1987 GER SC Caissa Schwarzenbach                     OK 2½  10  1739 11½ 
  40   30    Sládek Jaroslav             1873 CZE SK Petřín Plzeň                             OK 2½  10  1657 10  
  41   38    Světlý Jiří                 1809 CZE Šachový oddíl TJ DUKLA Praha                OK 2½  10  1562 11½ 
  42   34    Holub Jan                   1838 CZE TJ Bohemians Praha                     S65  OK 2½   9  1592 10  
  43   62    Walgenbach Martin           1625 GER SC 1868 Bamberg                             OK 2½   8  1722  9  
  44   69    Niesner Ondřej              1000 CZE ŠK Dopravní podnik Praha                    OK  2  12  1898 14½ 
  45   48    Kolbušovský Michal          1701 CZE ŠK Dopravní podnik Praha               U16  OK  2  12  1891 13½ 
  46   46    Horňák Pavol                1751 SVK ŠK Cífer                                    OK  2  12  1817 12  
  47   47    Kurek Pavel                 1737 CZE Klub šachistů Říčany 1925              U20  OK  2  11  1792 12  
  48   50    Majzlan Blažej              1609 SVK MK Slovenský orol Prievidza            S65  OK  2  11  1710 11½ 
  49   52    Sedláček Pavel              1573 CZE Šachový klub Viktoria Žižkov                OK  2  11  1547 12  
  50   56    Chernyy Andrey              1479 CZE ŠK Aurora-šach. škola A. Karpova Praha U12  OK  2  10  1785 11½ 
  51   39    Chudek Lubomír              1807 CZE SK Petřín Plzeň                             OK  2  10  1397 10  
  52   61    Ragula Marián               1642 CZE Beroun                                      OK  2  9½  1576 10½ 
  53   66    Bruk Martin                 1000 CZE ŠK Dopravní podnik Praha               U20  OK  2   9  1732 10½ 
  54   33    Wiener Richard              1848 CZE TJ Sokol Praha-Vršovice                     OK  2   9  1358 10½ 
  55   58    Mores Antonín               1267 CZE ŠK Praha-Smíchov                       U16  OK  2   8  1517  8  
  56   41    Bednář Miloš                1805 CZE ŠŠPM Lipky Hradec Králové              U16  OK 1½  13  1933 15  
  57   37    Russa Roberto               1810 HUN Vízügyi Sport Club                          OK 1½  11½ 1631 12½ 
  58   45    Veverka Vladimír            1773 CZE ŠK Teplice                             U12  OK 1½  11  1889 13½ 
  59   71    Shakhin Alexey              1000 CZE Teplice                                     OK 1½  10½ 1565 12  
  60   59    Dobšinský Petr              1262 CZE ŠK Česká Lípa                               OK 1½  10  1956 12  
  61   57    Sochor Adam                 1462 CZE TJ Bohemians Praha                     U20  OK 1½  10  1457 10½ 
  62   42    Kalužný Michal              1792 CZE TJ Sokol Údlice                             OK 1½  9½  1477 11  
  63   63    Čížek Jan                   1421 CZE Individuální člen                           OK 1½   9  1752 10½ 
  64   54    Svoboda Daniel              1538 CZE Unichess Praha                         U16  OK 1½   9  1685  9  
  65   60    Sboev Kirill                1149 CZE ŠK Aurora-šach. škola A. Karpova Praha U12  OK  1  10½ 1653 11  
  66   51    Trefilík Jiří               1601 CZE ŠK Dopravní podnik Praha                    OK  1  10½ 1642 11½ 
  67   55    Chamoso Javier              1495 CZE TJ Sokol Praha-Vršovice                     OK  1  9½  1648 10½ 
  68   70    Pham Hai Ha                 1000 VIE SV Lonneker, Netherlands                    OK  1  9½  1454 10½ 
  69   64    Bernt Theodor               1100 CZE ŠK Praha-Smíchov                       U16  OK  1  7½  1584  8  
  70   67    Dvořák Mikuláš              1000 CZE ŠK Sokol Vyšehrad Praha                U16  OK  ½  7½  1435 8½  
  71   65    Bauer Jiří                  1000 CZE Unichess Praha                         U12  OK  0  8½  1647 10


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year