For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 592 : 01.10.2019

Online chess games 4357
Chess tournaments 39

View all included tournaments

Satka RUS, Russian Cup (w) 2019

Rank SNo.     Name                      Rtg FED Club                                Type Pts BH. BH. Vict Res. 
   1    3 FM  Borisova Ekaterina     F 2307 RUS Москва                              кмс  7½  51  46½  7    0   
   2   22 WFM Mironenko Galina       F 1982 RUS Челябинская Область                 кмс   7  53  50   5    0   
   3    1 IM  Guseva Marina          F 2374 RUS Московская Область                  кмс  6½  52½ 47½  6    0   
   4    5 WFM Bykova Anastasia       F 2259 RUS Краснодарский Край                  кмс  6½  51½ 47   6    0   
   5   11 WFM Nosacheva Mariya       F 2193 RUS Удмуртская Республика               кмс  6½  49½ 46½  4    0   
   6   10 WIM Schepetkova Margarita  F 2194 RUS Владимирская Область                 МС  6½  49½ 45½  6    0   
   7    2 IM  Charochkina Daria      F 2360 RUS Москва                               МС   6  51½ 47   5    0   
   8   20     Dubnikova Anastasia    F 2056 RUS Свердловская Область                кмс   6  48½ 45½  5    0   
   9    4 WIM Semenova Elena         F 2303 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ      МС   6  48  43½  3    0   
  10    6 WFM Lysenko Margarita      F 2249 RUS Московская Область                  кмс  5½  50½ 45½  3    0   
  11   14 WFM Loskutova Viktoriya    F 2162 RUS Алтайский Край                      кмс  5½  48  43½  4    0   
  12   13 WIM Makarenko Alexandra    F 2169 RUS Удмуртская Республика                МС  5½  47½ 45   5    0   
  13   12 WFM Petrukhina Olga        F 2192 KAZ Красноярский Край                   кмс  5½  47  43½  5    0   
  14    8 WGM Benderac Ana           F 2228 SRB Сербия                                   5½  45  41   4    0   
  15   15 WFM Filippova Darya        F 2110 RUS Челябинская Область                 кмс  5½  43  39½  5    0   
  16   17 WFM Mukhina Jana           F 2083 RUS Челябинская Область                 кмс   5  48½ 44½  3    0   
  17    7 WGM Prudnikova Svetlana    F 2234 SRB Сербия                                    5  48  43½  4    0   
  18   26     Svetlova Ksenia        F 1875 RUS Удмуртская Республика               кмс   5  45½ 42   5    0   
  19   21 WIM Mar Karmen             F 2026 SLO Словения                                  5  45½ 42   4    0   
  20   19 WGM Eidelson Rakhil        F 2064 BLR Беларусь                                  5  45½ 42   3    0   
  21    9 IM  Petrenko Svetlana      F 2200 MDA Молдова                                   5  45  41   3    0   
  22   23     Mirzaeva Gulnara       F 1936 RUS Самарская Область                   кмс   5  43½ 41½  4    0   
  23   16 WFM Trapeznikova Darya     F 2085 RUS Иркутская Область                   кмс   5  43  39½  4    0   
  24   28     Zyapaeva Polina        F 1808 RUS Удмуртская Республика               кмс   5  42½ 39½  5    0   
  25   31     Lebedeva Ulyana        F 1660 RUS Костромская Область                  1    5  40½ 38   4    0   
  26   18 WIM Turebayeva Alfiya      F 2076 KAZ Россия                                   4½  41½ 38½  3    0   
  27   29     Lebedeva Lubov E.      F 1802 RUS Костромская Область                  1   4½  41½ 38   4    0   
  28   30     Shamsutdinova Karina   F 1747 RUS Челябинская Область                  1   4½  41  38   4    0   
  29   27 WFM Matsenko Elena         F 1841 RUS Челябинская Область                  1   4½  40  37   4    0   
  30   39     Aleshina Arina         F 1365 RUS Челябинская Область                  2   4½  39  36½  4    0   
  31   32     Kalenichenko Alina     F 1597 RUS Курганская Область                   1   4½  39  36   4    0   
  32   24     Voskresenskaya Marta   F 1907 RUS Ханты-Мансийский Автономный Округ — кмс  4½  38  35½  3    0   
  33   25     Stroganova Karina      F 1885 RUS Ямало-Ненецкий Автономный Округ          4½  37  34½  4    0   
  34   34     Nikulina Anastasiya    F 1540 RUS Челябинская Область                  2    4  40  37   3    0   
  35   36     Telelyukhina Elizaveta F 1445 RUS Челябинская Область                  1    4  39  36½  4    0   
  36   35     Mirgalina Anna         F 1473 RUS Челябинская Область                  2    4  39  36   4    0   
  37   33     Krylova Mariya         F 1543 RUS Костромская Область                  1    4  38  35   2    0   
  38   41     Kanter Elizaveta       F 1291 KAZ Пермский Край                             4  36  34   4    0   
       42     Sultanova Kristina     F 1201 RUS Свердловская Область                 2    4  36  34   4    0   
  40   44     Donia Anastasiia       F 1132 RUS Челябинская Область                  3    4  31½ 29½  4    0   
  41   38     Kulkova Dina           F 1424 RUS Удмуртская Республика                1   3½  39½ 37½  3    0   
  42   40     Sogoyan Milena         F 1361 RUS Самарская Область                    2   3½  35½ 35½  3    0   
  43   37     Skobochkina Maria      F 1432 RUS Челябинская Область                  2   3½  33½ 33½  3    0   
  44   47     Zaitseva Aleksandra    F 1041 RUS Челябинская Область                  1ю  3½  27½ 27½  3    0   
  45   46     Dubovikova Rada        F 1096 RUS Челябинская Область                  3    3  33½ 33½  3    0   
  46   45     Zaitseva Arina         F 1120 RUS Челябинская Область                  1ю   3  33½ 31½  3    0   
  47   43     Shafikova Irina        F 1200 RUS Челябинская Область                  3    3  33  31   3    0   
  48   48     Nichkova Alisa         F 1246 RUS Челябинская Область                  1ю   3  32½ 30½  3    0   
  49   54     Shakirova Alsu         F 1000 RUS Челябинская Область                  1ю  2½  29½ 29½  2    0   
  50   50     Shlyapina Daria        F 1211 RUS Челябинская Область                  1ю  2½  26½ 26½  2    0   
  51   51     Akzigitova Azaliia     F 1132 RUS Челябинская Область                  1ю  2½  26  26   2    0   
  52   49     Vyrodova Mariia        F 1214 RUS Челябинская Область                  1ю   2  26  26   1    0   
  53   52     Dubovikova Margarita   F 1111 RUS Челябинская Область                       2  25½ 25½  2    0   
  54   53     Dolinina Milana        F 1000 RUS Челябинская Область                       0  25  23   0    0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year