For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 602 : 10.01.2020

Online chess games 4721
Chess tournaments 35

View all included tournaments

Schney GER, Oberfraenkische Ch 2020

Rank SNo.    Name                       Rtg FED Club                     Pts. 
   1    1    Michalek Michal           2149 SVK 1.FC Marktleuthen         5½  
   2    7    Wunder Stefan             1989 GER FC Nordhalben             5½  
   3    2 CM Breithut Kurt-Georg       2125 GER SK Michelau               5   
   4    3    Wunder Horst              2073 GER FC Nordhalben             5   
   5    5    Riemer Ralf               2056 GER SC 1868 Bamberg           5   
   6   32    Sesselmann Christoph      1768 GER SK 1907 Kulmbach          4½  
   7   11    Wolf Pablo                1959 GER SC 1868 Bamberg           4½  
   8    9    Seidel Michael  Prof. Dr. 1963 GER SC Schwarzenbach          4½  
   9   20    Güther Jens               1873 GER SSV Burgkunstadt 1931     4½  
  10   21    Heimerl Detlev            1870 GER SF Kirchenlamitz e.V.     4½  
  11   18    Wagner Norbert            1892 GER SV Neustadt b. Coburg     4½  
  12   13    Koch Christian            1949 GER SC Höchstadt/Aisch        4½  
  13    6    Bauer Leon                2054 GER SV Neustadt b. Coburg     4   
  14    4    Großhans Ralf-Michael     2060 GER SC 1868 Bamberg           4   
  15   19    Kunte Thomas              1884 GER SK 1907 Kulmbach          4   
  16   14    Mönius Alexander          1949 GER SC Höchstadt/Aisch        4   
  17   22    Schüpferling Andreas      1864 GER SK Michelau               4   
  18   10    Hofmann Marko             1962 GER SV Seubelsdorf e.V.       4   
  19   27    Gorka Michael             1806 GER SC Höchstadt/Aisch        4   
  20   33    Völker Daniel             1768 GER SSV Burgkunstadt 1931     4   
  21   23    Daum Matthias             1859 GER SC 1868 Bamberg           4   
  22   24    Herpich Nico              1848 GER Kronacher SK 1882 e.V.    4   
  23   26    Sabol Goran               1817 CRO SK 1907 Kulmbach          4   
  24   16    Geisensetter Franz        1918 GER SG 1951 Sonneberg         3½  
  25   34    Baumgärtner Frank         1756 GER Kronacher SK 1882 e.V.    3½  
  26   25    Mönius Oliver             1831 GER SC Höchstadt/Aisch        3½  
  27   38    Schulz Horst              1669 GER SC Höchstadt/Aisch        3½  
  28   28    Zerr Benjamin             1804 GER SK Michelau               3½  
  29   17    Schwarzmann Tobias        1918 GER SC Höchstadt/Aisch        3½  
  30   15    Küspert Helmut            1922 GER 1.FC Marktleuthen         3½  
  31   37    Horn Alexander            1690 GER TSV Bindlach Aktionär     3½  
  32   35    Laustsen Karl-Johan       1704 GER 1.FC Marktleuthen         3½  
  33   41    Kuhlemann Claus           1609 GER SV Memmelsdorf            3½  
  34   30    Häggberg Markus-Peter     1791 GER SK Michelau               3½  
  35   36    Orendt Robert             1702 GER Coburger SV v. 1872 e.V.  3½  
  36    8    Brunsch Michael           1967 GER SC Höchstadt/Aisch        3   
  37   40    Jacob Karl-Heinz          1621 GER SG 1951 Sonneberg         3   
  38   46    Bauschke Norman           1483 GER SC Höchstadt/Aisch        3   
  39   44    Von Loeffelholz Klaus     1549 GER Coburger SV v. 1872 e.V.  3   
  40   39    Rahn Manfred              1662 GER 1.FC Marktleuthen         3   
  41   12    Rebhan Gilbert            1951 GER Kronacher SK 1882 e.V.    2½  
  42   29    Brückner Klaus            1801 GER SG 1951 Sonneberg         2½  
  43   47    Pfann Elias               1469 GER SC Höchstadt/Aisch        2½  
  44   43    Wolf Alfred               1583 GER SK 1907 Kulmbach          2½  
  45   53    Koppe Sven                   0 GER Naila Knights e.V.        2½  
  46   54    Schubert Frank               0 GER SV Neustadt b. Coburg     2½  
  47   49    Martin Christian William  1139 GER TSV Oberlauter            2½  
  48   31    Neuberg Hans-Gerhard      1786 GER Kronacher SK 1882 e.V.    2   
  49   42    Bikteev Valeri            1590 GER Coburger SV v. 1872 e.V.  2   
  50   50    Rost Thomas               1089 GER SC Höchstadt/Aisch        2   
  51   45    Luthardt Axel             1524 GER SV Neustadt b. Coburg     2   
  52   48    Stephan Thanh Hai         1173 GER SC Höchstadt/Aisch        2   
  53   51    Baser Stefan               977 GER SC 1868 Bamberg           2   
  54   52    Riedel Daniel              746 GER SG 1951 Sonneberg         1 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year