For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 602 : 10.01.2020

Chess games 4721
Chess tournaments 35

View all included tournaments

Schwanberg AUT, 3rd Schilcherland Open

Rank SNo.     Name                     Rtg FED Club                           Pts. 
   1    1 GM  Antal Gergely           2563 HUN                                 7   
   2    3 GM  Kantans Toms            2490 LAT                                 7   
   3   10 IM  Drnovsek Gal            2388 SLO Sv Asvoe St.Veit/Glan           6½  
   4    5     Janzelj Tim             2446 SLO Sk Feistritz Paternion          6½  
   5    8 GM  Smith Bryan             2428 USA                                 6   
   6    9 IM  Bänziger Fabian         2398 SUI                                 6   
   7    4 GM  Diermair Andreas        2475 AUT Leoben                          5½  
   8   14 FM  Chkhaidze Nikoloz       2309 GEO                                 5½  
   9    6 GM  Womacka Mathias         2441 GER                                 5½  
  10   11 IM  Mazi Leon               2326 SLO Sv Asvoe St.Veit/Glan           5½  
  11   21 IM  Mohota Nisha            2191 IND                                 5½  
  12   15 FM  Ongut Tamas Gunes       2288 HUN                                 5½  
  13   16     Hummel Dirk             2284 GER Sv Osnabrück                    5½  
  14   18     Schernthaner David      2256 AUT Bärnbach                        5½  
  15   20 IM  Farago Sandor           2206 HUN                                 5   
  16   17 WIM Kantane Anna            2273 POL                                 5   
  17   24     Fabi-Zojer Stefan       2169 AUT Schachklub Baden                5   
  18   13 IM  Danner Georg            2311 AUT Sc Pinggau-Friedberg            5   
  19   26     Kölber Daniel           2140 AUT Leoben                          5   
  20   23     Rohler Siegfried        2170 GER Styria Graz                     5   
  21    2 GM  Stanec Nikolaus         2525 AUT Sc Donaustadt                   4½  
  22   22 MK  Fauland Peter           2184 AUT                                 4½  
  23    7 FM  Spalir Jernej           2429 SLO Schachmaty Ruden                4½  
  24   34 FM  Furman Boris            2088 RUS                                 4½  
  25   27 FM  Vinke Dietmar           2138 FIN                                 4½  
  26   32 WIM Berke Ana               2113 CRO                                 4½  
  27   28 WFM Rozman Monika           2136 SLO Sv Raika Rapid Feffernitz       4½  
  28   35     Matosec Thomas          2082 AUT Styria Graz                     4½  
  29   19     Suta Andraz             2242 SLO                                 4½  
  30   12 FM  Peyrer Konstantin       2322 AUT 1. Sk Ottakring                 4½  
  31   37     Zoernpfenning Siegfried 2073 AUT Tschaturanga                    4   
  32   41     Marakovits Nico         2023 AUT Fürstenfeld                     4   
  33   39     Mujacic Haris           2030 BIH Schilcherland Deutschlandsberg  4   
  34   33     Andraschko Felix Dr.    2100 GER                                 4   
  35   31 MK  Wallner Dieter Dr.      2118 AUT Esv Austria Graz                4   
  36   36     Hafner Robert           2073 AUT Esv Askoe Admira Villach        4   
  37   43     Vaupot Luka             1930 SLO Schachmaty Ruden                4   
  38   50     Meyer Bernd             1781 GER SV Osnabrück                    4   
  39   29     Kristoferitsch Daniel   2122 AUT Schachfreunde Graz              4   
  40   38     Kejzar Petra            2060 SLO Sv Asvoe St.Veit/Glan           3½  
  41   46     Wiener Alexander        1870 AUT Sv Gamlitz                      3½  
  42   45     Ilijic Mihajilo         1920 AUT Voitsberg                       3½  
  43   25 FM  Juvan Jaka              2159 SLO Schachmaty Ruden                3   
  44   51     Karner Sylvia           1702 AUT Lustenau                        3   
  45   47     Mizzi Jack              1865 MLT                                 3   
  46   30 CM  Neff Gregor Ing.        2118 AUT Tschaturanga                    3   
  47   48     Neubauer Anton          1843 AUT Esv Austria Graz                3   
  48   49     Bergen Klaus            1822 AUT Sk Hernals                      3   
  49   44 FM  Titz Heimo Dr.          1928 AUT Sc Die Klagenfurter             2½  
  50   42     Schriebl Alexander      2005 AUT Styria Graz                     2   
  51   40     Verhoef Jaap            2025 NED Sv Gamlitz                      2 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year