For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 744 : 20.12.2023

Chess games 7177
Chess tournaments 76

View all included tournaments

Skopje MKD, Open-A Dec 2023

OPEN-A, December 6th-12th 2023

Organizer(s) : Chess Union of City of Skopje
Tournament Director : IO Minovski, Gjorgji 15003205
Chief Arbiter : IA Jevtic, Sasa 920452
Deputy Chief Arbiter : IA Shemshiji, Agim 15002888; IA Lakinski, Sasko 15001296
Arbiter : IA Miljanic, Zeljko 16503155; FA Krifa, Najla 5501040; NA Gakidova, Aleksandra 15010759
Town : Hotel "Continental", Skopje
Rating-Ø : 2110
Date : 2023/12/06 To 2023/12/12
Rank SNo.     Name                        Rtg FED Type Pts BH. Fide Vict ratP 
   1    2 GM  Romanov Evgeny             2561 NOR      7½  50   40   6   2683 
   2    5 GM  Djukic Nikola              2518 MNE       7  49  35½   5   2606 
   3   10 IM  Kilic Eray                 2448 TUR U16   7  44½ 35½   6   2525 
   4    3 GM  Bernadskiy Vitaliy         2558 UKR      6½  48½  34   5   2560 
   5    1 GM  Safarli Eltaj              2609 AZE      6½  48½  34   4   2548 
   6   11 IM  Krastev Alexander          2447 GER U18  6½  47½ 33½   5   2558 
   7    9 GM  Annaberdiyev Meylis        2458 TKM      6½  46½ 34½   6   2533 
   8    7 IM  Baskin Robert              2472 GER       6  48½  35   4   2508 
   9   13 GM  Mammadov Zaur              2408 AZE       6  48½ 33½   3   2555 
  10   29 FM  Ozsakallioglu Okan         2314 TUR       6  48  32½   4   2530 
  11   22 FM  Camlar Arda                2361 TUR U14   6  46½  32   3   2448 
  12   26 FM  Baglan Esat                2342 TUR       6  44½  30   5   2397 
  13    4 GM  Ivanisevic Ivan            2529 SRB       6  44  29½   5   2403 
  14   24 IM  Pastar Slaven              2357 BIH       6  42½ 29½   5   2322 
  15   28     Stoyanov Stoyan Or         2320 BUL U20   6  42½ 28½   5   2325 
  16   17 IM  Ozen Deniz                 2393 TUR       6  42½ 28½   4   2340 
  17   16 IM  Tomic Aleksandar           2400 MNE       6  41½ 29½   4   2367 
  18   39 GM  Drazic Sinisa              2264 SRB S50   6  41  27½   4   2279 
  19    6 GM  Beerdsen Thomas            2511 NED      5½  48½ 31½   4   2410 
  20   20 IM  Tadic Stefan               2386 SRB U18  5½  45  30½   5   2415 
  21   12 IM  Martin Julian              2423 GER      5½  44½ 28½   4   2367 
  22   19 IM  Nikolovski Nikola          2389 MKD      5½  43   29   4   2302 
  23    8 IM  Saraci Nderim              2461 KOS      5½  43   28   2   2287 
  24   40 IM  Srinath Rao S.V.           2255 IND      5½  42½ 26½   4   2290 
  25  108     Dristellas Neoklis         1835 GRE U16  5½  41½  29   4   2314 
  26   18 GM  Stanojoski Zvonko          2392 MKD S50  5½  41½ 28½   4   2342 
  27   27 FM  Sukovic Andrej             2341 MNE      5½  41½  28   5   2317 
  28   30 CM  Skvortsov Andrei           2309 MNE      5½  41  28½   4   2280 
  29   51 WIM Kanyamarala Trisha       F 2184 IRL U18  5½  40½  25   3   2160 
  30   23     Djurovic Peko              2359 MNE U18  5½  40  27½   5   2296 
  31   25 WGM Radeva Viktoria          F 2349 BUL      5½  40   27   5   2228 
  32   49     Miletic Vuk                2193 MNE U20  5½  40  25½   4   2263 
  33   37     Kesidis Odyseas            2282 GRE      5½  39½  26   5   2297 
  34   46     Zlatkov Anton              2204 MKD U16  5½  39½ 23½   4   2193 
  35   31 GM  Todorovic Goran M          2306 SRB S50  5½  39   27   4   2195 
  36   35 FM  Veljanoski Andrej          2300 MKD U20  5½  37½ 22½   4   2244 
  37   32 WIM Mammadova Narmin         F 2306 AZE      5½  36   23   4   2143 
  38   81     Boudry William             2046 BEL      5½  35½ 24½   5   2210 
  39   36     Danov Lyubomir             2297 BUL       5  43½  26   3   2291 
  40   42 CM  Cilek Bora                 2246 TUR U20   5  42½  26   5   2188 
  41   47     Asllani Muhamet            2202 KOS       5  42  25½   4   2273 
  42   67     Ciric Pavle                2104 SRB U16   5  41  27½   4   2226 
  43   58 CM  Kotyk Michael              2137 GER U20   5  40½  22   4   2138 
  44   56 IM  Alexieva Silvia          F 2152 FRA       5  40½ 20½   4   2121 
  45   38     Pourquet Matthieu          2267 FRA       5  39  20½   3   2119 
  46   80     Georgiev Konstantin        2050 BUL U16   5  38   27   4   2248 
  47   65 CM  Stanojevic Ilija           2117 SRB       5  38   23   3   2174 
  48   91     Leftheriotis Alexandros    2007 GRE U20   5  36½  24   5   2082 
  49   45 IM  Rabrenovic Vladan          2207 SRB S50   5  34½ 20½   3   2106 
  50   63 WFM Cosman Andreea-Marioara  F 2120 ROU       5  34½ 19½   3   2048 
  51   72     Tsarsitalidis Christos     2089 GRE U16   5  33½  24   5   2037 
  52   96     Ceyhan Mert                1964 TUR U16   5  33   23   3   2076 
  53   89     Atis Hasan                 2012 TUR U16  4½  42   29   4   2241 
  54   93 CM  Todev Simeon               1999 BUL U16  4½  41½ 30½   3   2237 
  55   44 WIM Pogorelskikh Sofia       F 2211 SRB U20  4½  41   25   3   2124 
  56   99     Papaioannou Dimitrios      1938 GRE U14  4½  40   25   4   2102 
  57   52 FM  Djokic Mihailo             2170 SRB      4½  39½  21   4   2113 
  58   68     Jovanovski Teodor          2102 MKD U18  4½  39   24   4   2151 
  59   64     Sabirov Rafael             2119 GER U18  4½  39   23   3   2195 
  60   73     Petreski Leonid            2077 MKD U18  4½  38½ 26½   3   2158 
  61   60     Krstic Andrija Marko       2137 SRB      4½  38½  20   4   1994 
  62   15 IM  Lazov Toni                 2404 MKD      4½  38  24½   2   2185 
  63   77     Anacak Hasan Gunes         2059 TUR U18  4½  37½  24   4   2149 
  64   53     Michalicka Milan           2161 SVK S50  4½  37½ 21½   3   2077 
  65  120     Aydemir Umut               1722 TUR U16  4½  37  23½   4   2077 
  66   79     Kirilov Ivaylo             2054 BUL U20  4½  37  23½   2   2161 
  67   95     Eftovski Mateo             1976 MKD U20  4½  36½ 22½   3   2067 
  68  127     Oner Cinar                 1565 TUR U12  4½  35½  22   3   2086 
  69   75 FM  Kralevski Aleksander       2063 MKD S65  4½  35½  21   3   1980 
  70   66     Petrov Georgi              2106 MKD S50  4½  34   23   3   1992 
  71   74     Krstevski Vlatko           2065 MKD S50  4½  34  22½   4   1911 
  72  113     Ozen Sadettin Alperen      1809 TUR U16  4½  33½  19   2   2031 
  73   98     Manova Ivana             F 1950 MKD      4½  33  18½   3   1888 
  74  105 WFM Karaivanova Petya        F 1860 BUL U16   4  40½ 24½   2   2102 
  75   43 GM  Djuric Stefan              2221 SRB S65   4  40½  23   4   2069 
  76  106     Guleryuz Kuzey             1854 TUR U14   4  40   25   4   2120 
  77   61 WIM Djukic Sandra            F 2136 SRB       4  40  21½   3   2099 
  78   87     Stoychev Ognian            2031 BUL S50   4  39½ 25½   3   2169 
  79   33 IM  Kanyamarala Tarun          2305 IRL U20   4  38½ 20½   3   2077 
  80  101     Tsironis Alexandros        1910 GRE       4  37½  24   4   2088 
  81   71 CM  Engin Onur Cinar           2092 TUR U18   4  37½  23   3   2029 
  82   85     Velkoski Stojan            2035 MKD U18   4  36½  23   3   2060 
  83  128     Karadas Hena             F 1477 TUR U16   4  34   23   2   2058 
  84  122     Ucoluk Umut                1681 TUR U14   4  34  18½   3   1953 
  85  100     Unsal Gorkem               1916 TUR U12   4  33½ 19½   3   1992 
  86   41     Simjanovski Saso           2251 MKD S50   4  33½  15   3   1925 
  87   54     Gusev Mikhail              2155 SRB U14   4  33  15½   3   1952 
  88   69 FM  Ilic Ljubomir              2094 MKD S65   4  32½  20   4   1835 
  89   50     Andonov Todor              2191 MKD S50   4  32  15½   3   1939 
  90   70 CM  Vujacic Igor               2094 MNE       4  31   18   4   1897 
  91   86     Glavinac Goran             2034 MKD       4  30½  18   2   1786 
  92   88     Radonjic Milan             2018 MNE       4  30½  18   1   1790 
  93  117     Nikolovski Kiril           1740 MKD U14   4  28  15½   1   1932 
  94   57     Betsakos Konstantinos      2151 GRE      3½  43½  23   2   2111 
  95   76     Kelmendi Arsim             2061 KOS      3½  38  20½   3   1916 
  96   82     Nikolaev Georgi            2042 BUL      3½  35   20   3   1983 
  97   84     De Block Yordi             2039 BEL      3½  34½ 18½   3   1933 
  98  109     Oikonomopoulos Filippos    1832 GRE U12  3½  34   15   2   1950 
  99  111     Popovic Mateja           F 1816 MNE U18  3½  32  15½   3   1901 
 100   94     Senel Hayri Beyhun         1985 TUR U14  3½  29   16   3   1952 
 101  102     Alexandri Dimitra        F 1908 GRE U14  3½  28  15½   2   1822 
 102  116     Cirkovic Vuk               1748 SRB U12  3½  24½  12   3   1725 
 103  104     Trajkovska Sanja         F 1861 MKD       3  39½  21   3   2014 
 104   34     Ivanovic Marko             2302 SRB U20   3  39   18   3   2025 
 105  112     Simsek Ayaz                1813 TUR U14   3  35½  16   2   1920 
 106   90     Stosevski Ilija            2011 MKD S65   3  35   19   2   2035 
 107   83 WFM Koljevic Nikolina        F 2039 MNE       3  35  17½   2   1861 
 108   48 IM  Kantorik Marian            2201 SVK S50   3  35   15   3   1979 
 109  110     Zhezhovska Monika        F 1826 MKD U16   3  34  17½   1   1868 
 110   92     Tashevski Atanas           2005 MKD S65   3  34  16½   2   1847 
 111   78     Dimkovski Stojancho        2056 MKD       3  33½  17   2   1796 
 112  107     Kyparissopoulos Spyridon   1847 GRE U18   3  32½  17   2   1879 
 113  126     Ajradinoska Indzi        F 1585 MKD U18   3  30   13   1   1744 
 114   97     Trajkovski Mile            1952 MKD S65   3  29   13   3   1738 
 115  103     Nikolovski David           1889 MKD       3  28½  13   2   1753 
 116  121     Siskou Evangelia         F 1703 GRE U12   3  27  12½   2   1796 
 117   55     Iskos Alexandros           2153 GRE      2½  35   15   2   1929 
 118  119     Alexandri Vasiliki       F 1728 GRE U14  2½  34½ 15½   1   1861 
 119  115     Mantazis Georgios Rafail   1789 GRE U14  2½  29½ 11½   1   1711 
 120  114     Valitov Ilshat             1802 SRB      2½  25   11   2   1654 
 121  118     Stoilkovski Jordan         1733 MKD S65   2  28   8    1   1551 
 122  125     Kuzmanoski Oliver          1595 MKD       2  25   9    1   1498 
 123  124     Kalyoncu Beren           F 1606 TUR U12  1½  27½  8    1   1579 
 124  123     Zhezhov Emil               1665 MKD S50  1½  24   9    0   1559 
 125   59 WFM Skvortsova Alena         F 2137 MNE       1  32   7    1   1797 
 126   14 GM  Arnaudov G. Petar          2407 BUL       ½  29   4½   0    0   
 127   21 GM  Antic Dejan                2362 SRB S50   0  26   0    0    0   
       62 IM  Maksimovic Branimir        2124 SRB S65   0  26   0    0    0 

OPEN-B December 6th-12th 2023

Organizer(s) : Chess Union of City of Skopje
Tournament Director : IO Minovski, Gjorgji 15003205
Chief Arbiter : IA Jevtic, Sasa 920452
Deputy Chief Arbiter : IA Shemshiji, Agim 15002888; IA Lakinski, Sasko 15001296
Arbiter : FA Ilic, Zoran 15001350; FA Ismaili, Vahidin 15002659; NA Merdjanoski, Voislav 15005119
Town : Hotel "Continental", Skopje
Rating-Ø : 1389
Date : 2023/12/06 To 2023/12/12
Rank SNo.     Name                           Rtg FED Type Gr Pts BH. Fide Vict ratP 
   1    2     Halilovic Fahrudin            1977 BIH          8  51   43   8   2086 
   2    1     Tasci Onur                    1987 TUR         7½  45½  37   7   1929 
   3    4     Minas Ioannis                 1964 GRE          7  50   36   5   1867 
   4   19     Gochev Gincho                 1806 BUL          7  48½  38   6   1790 
   5    9     Kostadinovski Zoran           1893 MKD S50  KM  7  47½  37   6   1774 
   6   35     Cakonchev Hristijan           1694 MKD          7  47½  36   7   1893 
   7   13     Jusufi Ahmet                  1847 KOS U18      7  46½  37   7   1863 
   8   29     Xheladini Valton              1743 MKD U18      7  46½  37   6   1883 
   9   11     Krstev Emil                   1871 MKD S50      7  43½  34   5   1802 
  10   10     Djukanovic Mitar              1872 MNE         6½  49½ 35½   6   1782 
  11   58     Ivanov Andrey                 1571 MKD U14     6½  49½ 33½   5   1998 
  12   70     Ari Hasancan                  1472 TUR U16     6½  45½ 35½   6   1902 
  13   14     Bernardo Sanz Alberto         1836 ESP         6½  45  31½   5   1624 
  14   92     Dal Emir Saygin               1345 TUR U10     6½  42½  32   6   1900 
  15   64     Temelkov Aleksandar           1525 MKD         6½  42½  30   6   1868 
  16   63     Uruci Valentin                1530 KOS U16      6  46½ 33½   5   1922 
  17    5     Ranic Viktor                  1928 MKD S50      6  46   35   4   1736 
  18   33     Gjorgjevski Janco             1705 MKD S50  KM  6  45½  34   6   1726 
  19   86     Radonjanin Nikola             1390 MKD U14      6  43½  28   4   1721 
  20   46     Hristovski Marjan             1659 MKD U20      6  43  30½   5   1769 
  21   57     Spasov Vancho                 1576 MKD S65      6  42   33   6   1752 
  22   24     Aleksovski Aleksandar         1791 MKD S50      6  42  31½   5   1563 
  23   43     Rousseau Christilla         F 1664 BEL          6  38½  30   4   1528 
  24   47     Lakusic Zoran                 1654 MNE S65      6  38½  28   4   1595 
  25   32     Shtavica Alaudin              1710 KOS U16      6  38  27½   5   1488 
  26   21     Jovanovski Zoran              1799 MKD S65      6  38  26½   5   1510 
  27   27     Aliu Arlinda                F 1759 KOS          6  36½  25   6   1397 
  28    6     Peev Kosta                    1913 MKD         5½  46½  33   5   1681 
  29   75     Soylu Mehmet                  1461 TUR U12     5½  46½  30   5   1820 
  30   36     Davkov Mitko                  1692 MKD S50     5½  44  31½   4   1563 
  31   40     Spasovski Lazo                1681 MKD S65     5½  43½  30   5   1461 
  32   76     Petrovski Nikola              1458 MKD U12     5½  43½  28   3   1785 
  33   12     Temkov Blagoja                1865 MKD         5½  42   28   4   1517 
  34   50     Kalin Andrei                  1631 MKD U14     5½  41½  28   4   1495 
  35   88     Burns Michael                 1372 MKD U14     5½  41  25½   3   1772 
  36   41     Batkoski Nenad                1680 MKD S65     5½  40½ 30½   5   1417 
  37  101     Jashari Lirim                 1282 MKD         5½  40½ 26½   5   1726 
  38   45     Eftovska Lea                F 1661 MKD U20     5½  40   29   5   1619 
  39   54     Gjorgjevski Mosha             1608 MKD S50     5½  40   27   4   1411 
  40   37     Ibrahimi Besnik               1686 MKD         5½  37½ 25½   5   1326 
  41   60     Hristovski Trajche            1535 MKD S65     5½  37½ 25½   4   1581 
  42   16     Vojnovski Goran               1830 MKD S50  KM 5½  37½ 24½   4   1326 
  43   20     Ivanov Ljubomir               1806 BUL S50     5½  37  24½   4   1446 
  44  107     Akbiyik Fatih                 1223 MKD U14     5½  36½ 22½   5   1742 
  45   66     Stankovic Srdjan              1513 MKD         5½  35½ 26½   5   1710 
  46    8     Stojmanovski Toni             1898 MKD S50      5  46   27   4   1506 
  47   65     Tsintsar Zoran                1515 GER S50      5  45½  29   5   1671 
  48   78     Vukovic Maksimilijan          1437 MKD U18      5  44½  28   5   1626 
  49    3     Zivkovic Momcilo              1973 SRB S50      5  43½  31   3   1657 
  50  126     Abdulla Isni                     0 MKD          5  43½ 27½   4   1720 
  51   93     Oner Mert Mirac               1334 TUR U12      5  43½  25   4   1666 
  52    7     Selkovski Zarko               1905 MKD S50  KM  5  43   31   4   1585 
  53   72     Lazovski Kristijan            1468 MKD U16      5  43   26   3   1619 
  54   18     Zenuni Sabri                  1829 MKD S50      5  42½ 30½   4   1552 
  55   79     Stefanoski Daniel             1430 MKD U12      5  41½  28   5   1626 
  56   98     Gunesli Eymen Giray           1306 TUR U10      5  41½  27   4   1682 
  57   38     Atanasovski Blazhe            1683 MKD S50      5  41  28½   2   1543 
  58   30     Cvetkovski Slobodan           1740 MKD S50      5  40½  28   4   1408 
  59  111     Gjorgiev Luka                 1188 MKD U14      5  40  23½   4   1633 
  60   62     Melnik Stefan                 1532 MKD U16  KM  5  39½  27   4   1601 
  61   49     Janevski Boris                1637 MKD S50      5  38½ 26½   4   1305 
  62   34     Alarova Lile                F 1698 MKD S50      5  38½  24   3   1334 
  63   22     Tabakovski Dino               1797 MKD U18      5  38  23½   4   1339 
  64   83     Stefanovski Trajko            1394 MKD S50      5  37½  25   4   1612 
  65   59     Junc Ioan-Stefan              1567 ROU U18      5  36½ 25½   4   1455 
  66   68     Krstevski Vladimir            1490 MKD          5  36   24   4   1389 
  67   61     Milosevic Milos R             1535 SRB          5  36   23   4   1465 
  68   52     Golubovic Tomislav            1623 MKD S50      5  35   25   4   1456 
  69   48     Jancev Valentin               1643 MKD S50      5  34½ 27½   2   1392 
  70   51     Taleski Vaso                  1631 MKD S65      5  34½  25   4   1381 
  71   69     Jordanov Darko                1482 MKD          5  34  19½   3   1396 
  72  162     Tufan Selim                      0 TUR          5  29½  18   5   1108 
  73   67     Lozanovski Andrej             1494 MKD U16     4½  47  31½   3   1773 
  74  112     Minovski Blagoja              1183 MKD U12     4½  44½ 30½   4   1703 
  75   17     Petrov Vancho                 1829 MKD S50     4½  44½ 27½   4   1463 
  76  100     Kum Busra                   F 1288 TUR         4½  42½ 23½   4   1692 
  77   82 WCM Saraci Ndriqona             F 1401 KOS         4½  42  26½   3   1644 
  78  118     Guleryuz Zeynep             F 1143 TUR      KM 4½  41½  26   2   1680 
  79   42     Krstevska Mare              F 1664 MKD S50     4½  41½  24   3   1454 
  80  154     Panevski Darko                   0 MKD U20     4½  40   22   4   1425 
  81   99     Milosevic Lazar M             1302 SRB U14     4½  39½  23   2   1657 
  82  147     Kromov Ile                       0 MKD S65     4½  38½  20   4   1488 
  83  153     Nuneski Daniel                   0 MKD      KM 4½  38½  20   3   1494 
  84   53     Keckaroski Filip              1618 MKD         4½  37½  26   4   1621 
  85   25     Ajrula Adnan                  1782 MKD S50     4½  37½  25   4   1360 
  86   56     Seydi Jusuf                   1589 MKD         4½  37½  22   3   1192 
  87   91     Stojcheski Goran              1349 MKD S50     4½  37  21½   4   1272 
  88  146     Janevski Matej                   0 MKD U18     4½  37   21   4   1413 
  89  124     Markusheski Mihail            1044 MKD U16     4½  37   21   2   1482 
  90   73     Stankovic Sanja             F 1468 MKD         4½  37  20½   3   1358 
  91  117     Abdurahman Ahmet Selim        1150 MKD U08     4½  37  19½   3   1474 
  92   87     Tasevski Daniel               1380 MKD         4½  36  19½   4   1475 
  93   71     Linkinoski Borce              1472 MKD         4½  35½ 24½   4   1483 
  94   39     Shterijov Stojanche           1682 MKD S50     4½  34½ 22½   4   1301 
  95   55     Idrizi Naser                  1597 MKD S50     4½  34   20   4   1261 
  96  113     Petrovski Pavel               1173 MKD U14     4½  32½ 16½   4    0   
  97   28     Vesovski Zoran                1755 MKD S50     4½  32   19   4   1127 
  98  149     Maksimov Ivan                    0 MKD         4½  31½ 17½   4   1288 
  99   74     Topalov Nikola                1463 MKD S65     4½  30   19   3   1341 
 100   96     Stojcheski Aleksandar         1314 MKD U16  KM  4  43   24   3   1677 
 101   90     Spasov Igor Aleksandar        1354 MKD U14      4  42½  24   4   1606 
 102   95     Krstevski Pavel               1317 MKD U12      4  42   21   2   1697 
 103  103     Loshkov Konstantin            1265 MKD          4  41½  21   2   1472 
 104  127     Ahchiev Borislav                 0 MKD S65      4  40   21   4   1487 
 105  104     Schmit Andrei-Marian          1254 ROU U18      4  40   21   3   1552 
 106  110     Atceken Ismet Kagan           1192 TUR U12      4  39  20½   3   1380 
 107  169     Zendeli Selver                   0 MKD          4  38  22½   1   1352 
 108   97     Zelenikovski Metodi           1307 MKD          4  37  18½   3   1397 
 109  160     Smilevski Nikola                 0 MKD U14      4  33   18   4   1262 
 110  108     Jakimova Bonita             F 1207 MKD U16      4  33  17½   3    0   
 111  102     Josevski Konstantin           1278 MKD U12      4  32   17   4    0   
 112  129     Andonovski Vojdan                0 MKD          4  32   15   4   732  
 113   84     Velickovski Filip             1393 MKD U16      4  28  17½   3    0   
 114  157     Salihi Endrit                    0 MKD U12      4  27   13   4   1146 
 115   44     Surlovski Dushko              1664 MKD S65     3½  41   24   3   1229 
 116  119     Jakimov Dragi                 1140 MKD U14     3½  40½  20   2   1398 
 117   15     Osmani Nimetulla              1831 MKD S50     3½  38  23½   3   1428 
 118  115     Veleva Ilijana              F 1162 MKD U10     3½  38  20½   3   1471 
 119  121     Vojneski Gorazd               1082 MKD U16     3½  38   18   3   1339 
 120  106     Achkoski Petar                1232 MKD U14     3½  36  18½   3   1474 
 121   80     Venzin Patrick                1424 FRA S50     3½  35   22   3   1226 
 122  114     Ognjanovska Delfina         F 1165 MKD U14     3½  35   17   2   1227 
 123  141     Georgievski David                0 MKD U18     3½  35  13½   3   1130 
 124   89     Grashkoski Leonid             1364 MKD U20     3½  34½  18   3   1043 
 125  105     Bertrand Antoine-Louis        1239 FRA         3½  33½  16   3   858  
 126  164     Velichkov Ilon                   0 MKD U08     3½  33   19   3   1139 
 127  159     Shuki Ledion                     0 MKD         3½  33   14   3   988  
 128  122     Petkovski Filip               1079 MKD U14     3½  33  13½   3   791  
 129   77     Gaberov Toshe                 1457 MKD S65     3½  32½  19   2   1391 
 130   81     Kostov Kosta                  1405 MKD S65  KM 3½  31½ 17½   2   1160 
 131  167     Vukashinovikj Jovan              0 MKD U08     3½  31½  17   3   1129 
 132  152     Nikolovski Damjan                0 MKD U10     3½  31½  16   3   1120 
 133  158     Salihi Erdi                      0 MKD U10     3½  31  15½   3   1101 
 134  137     Despotovski Viktor               0 MKD U14     3½  25½  8½   3   1098 
 135  150     Milkovski Gjorgji                0 MKD U20      3  42½  20   2   1582 
 136   23     Jashari Nasir                 1796 MKD S50      3  40   22   3   1494 
 137  168     Zelenikovski Marjan              0 MKD          3  39   20   1   1333 
 138  109     Burns Elisaveta             F 1205 MKD U12      3  37½ 14½   2   1361 
 139  156     Sait Severdzan                   0 MKD S50  KM  3  35½  16   1   1183 
 140  155     Petreski Zhivko                  0 MKD          3  33½  17   2   1159 
 141  165     Velkov Martin                    0 MKD U10      3  33½  16   2   1220 
 142  116     Ivanov Vasil A                1159 MKD U08      3  32   15   3   782  
 143  130     Angelovski Luka                  0 MKD U14      3  32   12   2   1187 
 144  144     Ivanovski Jovan                  0 MKD U14      3  30   13   3   985  
 145  128     Anastasovski Daron               0 MKD U12      3  26½  9½   1    0   
 146   85     Delev Slobodan                1391 MKD S50  KM 2½  36  17½   2   981  
 147  131     Avramoski Aleksandar             0 MKD         2½  33½ 12½   2   1156 
 148  120     Mahmud Edim                   1102 MKD U14     2½  32½  14   2   829  
 149  142     Iljaz Efe                        0 MKD U12     2½  32½  9½   2   1076 
 150  140     Filipche Sofija             F    0 MKD U10     2½  29½  11   2   966  
 151  138     Drangovski Boris                 0 MKD         2½  29½  10   1   1219 
 152  161     Trajkovski Martin                0 MKD U20     2½  27½  13   1   421  
 153  134     Burns Joshua Benjamin            0 MKD         2½  27   9    1    0   
 154  151     Mladenovikj Kmetovikj Marko      0 MKD         2½  26   8½   1   461  
 155  135     Burns Kayla                 F    0 MKD U10     2½  26   6½   0    0   
 156  123     Hristoski Darin               1057 MKD U14     2½  24½  8½   2    0   
 157  139     Fejzullahu Jon                   0 MKD U10      2  32   10   2   594  
 158  166     Velkova Nadica              F    0 MKD U08      2  29  11½   0   478  
 159   94     Milev Darko                   1331 MKD         1½  35½ 11½   1   1520 
 160   31     Fazlija Seljajdin             1729 MKD S50     1½  33  12½   1   1310 
 161   26     Atanasov Sande                1767 MKD S50     1½  31½  11   0   1008 
 162  125     Mitrov David                  1005 MKD U12     1½  28   6½   1    0   
 163  136     Cvetanovska Andrea          F    0 MKD U08     1½  25½  6½   1   891  
 164  143     Ivanovski Daniel                 0 MKD U10     1½  25½  5    0   828  
 165  148     Latifi Burim                     0 KOS          1  31½  8    1   1177 
 166  133     Bozhinovski Andrej               0 MKD          0  26   0    0    0   
      145     Janevski Luka                    0 MKD U08      0  26   0    0    0   
      163     Tunev Vladimir                   0 MKD U14      0  26   0    0    0   
 169  132     Avramovski Martin                0 MKD          0  24½  0    0    0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 34.99 / year