For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 589 : 01.09.2019

Chess games 9608
Chess tournaments 71

View all included tournaments

St Petersburg RUS, Korchnoi Mem 2019

Rank SNo.     Name                        Rtg FED Club                     Pts BH. 
   1    1 GM  Kamsky Gata                2673 USA                          7½  55½ 
   2    3 GM  Zvjaginsev Vadim           2639 RUS Москва                   7½  52  
   3    2 GM  Chigaev Maksim             2643 RUS Тюменская область         7  57  
   4   10 GM  Iljiushenok Ilia           2533 RUS ХМАО-Югра                 7  55  
   5   15 IM  Lobanov Sergei             2495 RUS Санкт-Петербург           7  53  
   6    6 GM  Stupak Kirill              2561 BLR                           7  52½ 
   7    8 GM  Lintchevski Daniil         2538 RUS Ленинградская область     7  51½ 
   8   17 GM  Hamitevici Vladimir        2480 MDA                           7  51  
   9    5 GM  Goganov Aleksey            2564 RUS Санкт-Петербург           7  50½ 
  10   30 IM  Vlasenko Miroslav          2419 RUS Санкт-Петербург           7  50  
  11   35 FM  Polschikov Alexey          2410 RUS Челябинская область       7  48½ 
  12    7 GM  Vorobiov Evgeny E.         2560 RUS Москва                    7  47  
  13   14 FM  Fakhrutdinov Timur         2499 RUS Свердловская область      7  46½ 
  14   11 IM  Vokhidov Shamsiddin        2512 UZB                          6½  58  
  15   46     Yatzenko Anton             2360 RUS Нижегородская область    6½  53  
  16    4 GM  Gareyev Timur              2600 USA                          6½  53  
  17   22 FM  Yeletsky Ivan              2447 RUS Москва                   6½  52½ 
  18   27 FM  Samusenko Maksim           2438 RUS Республика Татарстан     6½  52  
  19   29 FM  Bryakin Mikhail            2428 RUS Саратовская область      6½  51  
  20   20 GM  Gasanov Eldar              2475 UKR                          6½  50½ 
  21   76     Sichinava Zviad            2257 RUS Санкт-Петербург          6½  48½ 
  22   52 FM  Gubajdullin Alexei         2331 RUS Республика Татарстан     6½  47½ 
  23   60 FM  Goltsev Dmitry             2295 RUS Нижегородская область    6½  46½ 
  24   31 IM  Savitskiy Sergey           2418 RUS ЯНАО                     6½  46  
  25   45     Palchun Grigory            2368 RUS Санкт-Петербург          6½  46  
  26   55 FM  Klukin Kirill              2325 RUS Мурманская область       6½  42½ 
  27   23 IM  Mokshanov Alexey           2447 RUS Самарская область         6  53½ 
  28   95     Fakhretdinov Rinat         2202 RUS Республика Башкортостан   6  51½ 
  29   16 GM  Babujian Levon             2491 ARM                           6  51  
  30   53 FM  Borisovsky Dmitry          2326 RUS Санкт-Петербург           6  50  
  31   69 IM  Siva Mahadevan             2270 IND                           6  50  
  32   36 IM  Makhmutov Rail             2408 RUS Республика Татарстан      6  49  
  33   40     Kovalchuk Alexey           2383 RUS Ростовская область        6  48  
  34   61 WGM Maltsevskaya Aleksandra    2291 RUS Москва                    6  47½ 
  35   65 FM  Postnikov Artem            2278 RUS Камчатский край           6  47½ 
  36   13 IM  Belyakov Bogdan            2505 RUS ЯНАО                      6  47½ 
       18 IM  Golubov Saveliy            2478 RUS Москва                    6  47½ 
       42 FM  Shkurikhin Ilia            2380 RUS Томская область           6  47½ 
  39  112     Gurjevskoy Denis           2170 RUS Санкт-Петербург           6  47  
  40   58     Mnatsakanian Arsen         2310 RUS Краснодарский край        6  46½ 
  41   38 WGM Badelka Olga               2402 BLR                           6  46  
       68 FM  Salman Pavel               2271 RUS Москва                    6  46  
  43   25 IM  Mohammad Nubairshah Shaikh 2442 IND                           6  46  
  44   84     Gitelson Arkady            2233 RUS Саратовская область       6  45½ 
  45   26 IM  Faizrakhmanov Ramil        2440 RUS Республика Татарстан      6  45  
  46   64 FM  Tsybikov Tumen             2281 RUS Республика Бурятия        6  45  
  47   12 GM  Burmakin Vladimir          2508 RUS Ивановская область        6  44½ 
  48  127     Volkov Roman               2135 RUS Санкт-Петербург           6  43½ 
  49   44 FM  Savenkov Konstantin        2375 RUS Москва                    6  43½ 
       54 FM  Evdokimov Alexey           2326 RUS Владимирская область      6  43½ 
  51   28 IM  Ahmadzada Ahmad            2431 AZE                           6  43  
  52  115     Khramov Andrey             2167 RUS Ленинградская область     6  41  
  53  106     Shkalov Oleg               2176 RUS Костромская область       6  40½ 
  54    9 FM  Sorokin Aleksey            2537 RUS Алтайский край           5½  53½ 
  55   56 FM  Ovchinnikov Vsevolod       2316 RUS Республика Татарстан     5½  50  
  56   41     Bykov Oleg                 2382 RUS Московская область       5½  49½ 
  57   66 WFM Protopopova Anastasiya     2274 RUS Саратовская область      5½  49  
  58   47 FM  Smirnov Timofey            2354 RUS Московская область       5½  49  
  59   24 IM  Usmanov Vasily             2443 RUS Санкт-Петербург          5½  48  
  60   70 IM  Khakimov Timur             2269 RUS Санкт-Петербург          5½  47½ 
  61  105     Chibukhchyan Erik          2178 RUS Калининградская область  5½  47  
  62   50     Lesovoi Evgenij            2337 RUS Санкт-Петербург          5½  47  
  63   33 IM  Schekachikhin Maksim       2416 RUS Санкт-Петербург          5½  47  
  64  189     Avakian Arkadii            1924 RUS Санкт-Петербург          5½  46  
  65  107     Artamonov Valery           2175 RUS Санкт-Петербург          5½  45  
  66   91     Nikologorsky Matfei        2214 RUS Москва                   5½  44½ 
  67   75 WIM Murashova Ekaterina        2259 RUS Санкт-Петербург          5½  44½ 
      117     Novikov Evgenij            2164 RUS Московская область       5½  44½ 
  69   49 FM  Yashmetov Mikhail          2350 RUS Костромская область      5½  44½ 
  70   78 WFM Lysenko Margarita          2249 RUS Московская область       5½  44½ 
  71   21     Sek Konstantin             2469 RUS Сахалинская область      5½  44½ 
  72   94     Nazarenus Moritz           2206 GER                          5½  44  
  73   87     Tarasov Ilya               2226 RUS Санкт-Петербург          5½  44  
  74  100     Pogorelskikh Sofia         2189 RUS Санкт-Петербург          5½  43  
  75   34 GM  Krapivin Alexander         2414 RUS Москва                   5½  43  
      153 WFM Nurgali Nazerke            2045 KAZ                          5½  43  
  77   62 FM  Cherednichenko Dmitrij     2285 RUS Воронежская область      5½  43  
  78   82     Kovalev Vitaly             2237 RUS Томская область          5½  42  
  79  101     Kavyev Ruslan              2187 RUS Саратовская область      5½  42  
  80   73     Odegov Artem               2261 RUS Свердловская область     5½  42  
  81  150     Kumargaliev Marsel         2063 RUS Оренбургская область     5½  40½ 
  82   80 FM  Golikov Daniil             2245 RUS Санкт-Петербург          5½  40½ 
  83  110     Mochalin Faddey            2173 RUS Самарская область        5½  40  
  84  124     Kartsev Nikolay            2140 GER                          5½  37½ 
  85   19 FM  Yanchenko Roman            2476 RUS Хабаровский край          5  50½ 
  86   51 FM  Pecnik Leo                 2336 CRO                           5  48½ 
  87   79     Shapiro Viktor             2249 RUS Санкт-Петербург           5  47  
  88  114 FM  Shimelkov Vasiliy          2169 KAZ                           5  47  
  89   90     Tugarin Anton              2217 RUS Республика Бурятия        5  46½ 
  90  103     Aleksandrov Danila         2182 RUS Санкт-Петербург           5  46½ 
  91   96 FM  Klepikov Nikita            2201 RUS Санкт-Петербург           5  46½ 
  92   39 IM  Tologontegin Semetey       2386 KGZ                           5  45½ 
  93   86 FM  Prokopchuk Yury            2228 RUS Москва                    5  45  
  94   98 WFM Chigaeva Anastasia         2193 RUS Тюменская область         5  45  
      120 WFM Serikbay Assel             2157 KAZ                           5  45  
  96   99     Palin Denis                2192 RUS Саратовская область       5  45  
  97   43 IM  Loskutov Oleg              2376 RUS Томская область           5  45  
  98  168     Osipov Aleksandr           2000 RUS Ростовская область        5  44½ 
  99   97     Arbuzov Mikhail            2198 RUS Ярославская область       5  44½ 
 100  193     Kuznetsov Mikhail          1914 RUS Санкт-Петербург           5  44  
 101   83     Ruecker Benjamin           2236 GER                           5  44  
 102  169     Lepaev Andrey              1997 RUS Ростовская область        5  44  
 103  123     Ufimtsev Egor              2148 RUS Москва                    5  43½ 
 104   81 FM  Gasanov Zaur               2240 RUS Краснодарский край        5  43½ 
 105   92 FM  Krasikov Vladislav         2211 RUS Москва                    5  43½ 
 106  108     Emdin Mark                 2173 RUS Санкт-Петербург           5  42½ 
      158     Svidinsky Dmitry           2022 RUS Санкт-Петербург           5  42½ 
 108  134     Ivanov Sergei V.           2112 RUS Санкт-Петербург           5  42½ 
 109   88 FM  Geshko Aleksey             2221 RUS Тверская область          5  42½ 
 110  126     Irgaliyev Alikhan          2137 KAZ                           5  42  
 111  104     Yurasova Daria             2182 RUS Санкт-Петербург           5  41½ 
 112  170     Popovich Alexey            1994 RUS ХМАО-Югра                 5  41½ 
 113  119     Efimov Ignat               2157 RUS Санкт-Петербург           5  41  
 114   67     Andreev Konstantin         2271 RUS Санкт-Петербург           5  40½ 
 115  146     Huseynov Murad             2077 TKM                           5  40  
 116  136     Rudikov Dmitry             2109 RUS Санкт-Петербург           5  40  
 117  256 ACM Lapin Artem                1675 RUS Санкт-Петербург           5  40  
 118  161 WCM Kiseleva Arina             2018 RUS Санкт-Петербург           5  40  
 119  184     Sabirov Timur              1950 RUS ХМАО-Югра                 5  39½ 
 120   57 FM  Zhurov Sergey              2312 RUS Московская область        5  39½ 
 121  141 WFM Zavgorodniaya Alena        2105 RUS Санкт-Петербург           5  38½ 
 122  147     Nikitin Sergey E.          2074 RUS Санкт-Петербург           5  38  
 123  143 WFM Miroshnik Ekaterina        2096 RUS Москва                    5  37  
 124  145 WFM Petrochenko Maria          2086 RUS Санкт-Петербург           5  37  
 125  155     Vunder Andrey              2039 RUS Санкт-Петербург           5  37  
 126   72 IM  Shchukin Dmitry            2262 RUS Санкт-Петербург           5  36½ 
 127   93 FM  Dolomatov Nikolai          2211 RUS Республика Башкортостан   5  36½ 
 128  129     Manin Viktor               2131 UZB                           5  35  
 129  137     Garmash Aliona             2107 RUS Приморский край           5  35  
 130  191     Shadunts Kirill            1920 RUS Санкт-Петербург           5  31  
 131  204     Ponomarev Denis            1883 RUS Санкт-Петербург          4½  48  
 132  162     Lvov Nikita                2014 RUS Новгородская область     4½  46  
 133   59 FM  Makoveev Ilya              2299 RUS Краснодарский край       4½  45½ 
 134  125 FM  Karalkin Maksim            2137 RUS Ленинградская область    4½  44½ 
 135  140     Vetokhin Ilia              2106 RUS Москва                   4½  44½ 
 136  165     Kolchin Maxim              2008 RUS Нижегородская область    4½  44  
 137  133     Babanin Gleb               2114 RUS Санкт-Петербург          4½  44  
 138   85     Pranizin Gennady           2232 RUS ЯНАО                     4½  44  
 139  205 AFM Anisimov Yuri              1882 RUS Москва                   4½  44  
 140   89     Ismagilov Damir            2220 RUS Санкт-Петербург          4½  43½ 
 141  208     Andrijashkin Deniss        1862 EST                          4½  42½ 
 142  149     Khadzhiev Valery           2071 RUS Санкт-Петербург          4½  42  
 143  122 WIM Doroshenko Diana           2154 RUS Краснодарский край       4½  41½ 
 144  142 WFM Zaitseva Lyudmila          2100 RUS Москва                   4½  41½ 
 145  132 WIM Petrova Irina              2123 UKR                          4½  41  
 146  237     Gerasimov Vadim            1788 RUS Москва                   4½  40½ 
 147  159     Lazhevskaya Zhanni         2021 RUS Москва                   4½  40  
 148  152     Arkhipov Vladislav         2056 RUS Архангельская область    4½  39½ 
 149  144     Zhakamukhov Eduard         2092 RUS Ставропольский край      4½  39  
 150  139     Savinov Leonid             2106 RUS Санкт-Петербург          4½  39  
 151  207     Shaidullin Ratmir          1867 RUS Республика Татарстан     4½  38½ 
 152  135 WFM Zotova Anastasia           2109 RUS Москва                   4½  38½ 
 153  183     Morozov Mikhail M.         1954 RUS Санкт-Петербург          4½  38½ 
 154  220     Fonichkin Egor             1840 RUS Республика Татарстан     4½  38  
 155  131     Kundianok Vladislav        2123 RUS Санкт-Петербург          4½  38  
      173     Slastikhin Vladislav       1986 RUS Республика Коми          4½  38  
 157  175     Putrenko Kirill            1983 RUS Санкт-Петербург          4½  37½ 
 158  246     Timofeev Lev               1730 RUS Москва                   4½  37  
 159  185     Makhno Maria               1947 RUS Московская область       4½  36½ 
 160  154 FM  Zhukov Maksim              2042 RUS Нижегородская область    4½  36½ 
 161  200     Pavlov Mikhail             1896 RUS Санкт-Петербург          4½  36  
 162  174     Razumovskiy Mikhail        1983 RUS Санкт-Петербург          4½  36  
 163  222     Arutyunova Yuliya          1831 RUS Москва                   4½  36  
 164  274     Vetokhina Sofia            1521 RUS Москва                   4½  34½ 
 165  121     Irkha Alexey               2154 RUS Оренбургская область     4½  33  
 166  216     Podgornova Anna            1848 RUS Самарская область        4½  29  
 167   37 IM  Bukal Vladimir Jr.         2405 CRO                           4  50½ 
 168  118     Yangutov Aleksey           2157 RUS Иркутская область         4  50  
 169   63 FM  Pogorelskikh Sergey        2284 RUS Санкт-Петербург           4  46  
 170  186 AGM Tushar Anand               1945 IND                           4  44½ 
 171  163     Sidorov Dmitry I           2013 RUS Санкт-Петербург           4  43  
 172  225     Pankova Julia              1820 RUS Санкт-Петербург           4  42½ 
 173  116     Postanogov Dmitrii         2165 RUS Санкт-Петербург           4  41½ 
 174  157     Sokolov Ilia               2034 RUS Санкт-Петербург           4  41½ 
      198     Kovaleva Ekaterina         1898 RUS ХМАО-Югра                 4  41½ 
      244     Galkin Leonid              1751 RUS Москва                    4  41½ 
 177  113     Radkov Bazhen D.           2169 RUS Республика Карелия        4  41½ 
 178  187     Alekseev Mikhail           1930 RUS Москва                    4  41  
 179  221     Smorodkin Kirill           1837 RUS Санкт-Петербург           4  41  
 180  172     Pogosian Vladimir          1992 ARM                           4  41  
 181  166     Aksenova Maria             2008 RUS Мурманская область        4  40  
      182     Titov Alexander            1961 RUS Москва                    4  40  
 183  167     Grigoriev Oleg             2001 RUS Санкт-Петербург           4  40  
 184  160     Sairanov Talgat            2021 RUS Республика Татарстан      4  39½ 
 185  300     Vankon Alexander           1000 RUS Санкт-Петербург           4  39½ 
 186  215     Alekseenko Mariya          1848 RUS ХМАО-Югра                 4  39  
 187  138 FM  Kurdakov Yuri              2107 RUS Московская область        4  39  
      197     Sorokin Artem              1898 RUS Санкт-Петербург           4  39  
 189  178     Erastov Semen              1969 RUS Нижегородская область     4  39  
 190  128 FM  Martynyuk Elizaveta        2134 RUS Москва                    4  39  
 191  151     Khajrutdinov Ildar         2058 RUS Москва                    4  39  
 192   74     Dudarev Viacheslav         2260 RUS Санкт-Петербург           4  39  
 193  194     Makov Artem                1911 RUS Свердловская область      4  38½ 
 194  130     Teiitbaev Aktilek          2124 KGZ                           4  38½ 
 195  229     Kuizhev Adam               1804 RUS Санкт-Петербург           4  38  
 196  179     Puchkov Yury               1968 RUS Санкт-Петербург           4  38  
 197  111     Matyunin Maxim             2173 RUS Московская область        4  38  
 198  214     Penkov Aleksey             1855 RUS Санкт-Петербург           4  37½ 
 199  226     Loktionov Kirill           1818 RUS Санкт-Петербург           4  37  
 200  188     Pronin Vladimir            1930 RUS Московская область        4  37  
 201  199     Lisin Egor                 1896 RUS Нижегородская область     4  37  
 202  195     Filimonov Mikhail A.       1909 RUS Санкт-Петербург           4  36½ 
 203  181     Tskhadadze Anna            1961 RUS Санкт-Петербург           4  36½ 
 204  217     Fairuzova Zulfiiya         1847 RUS Республика Татарстан      4  35  
 205  196     Romanov Vasily             1906 RUS Республика Саха (Якутия)  4  35  
 206  245     Gurskiy Dmitriy            1735 RUS Московская область        4  34½ 
 207  164     Slugin Yaroslav            2011 RUS Санкт-Петербург           4  34½ 
 208  180     Kachkin Konstantin         1965 RUS Новосибирская область     4  34  
 209  156     Gorbatenko Alexander       2038 RUS Санкт-Петербург           4  34  
 210  265     Tolstykh Kirill            1628 RUS Санкт-Петербург           4  33½ 
 211  248     Golovchenko Bogdan         1723 RUS Санкт-Петербург           4  33½ 
 212  210     Lapitsky Sergey            1860 RUS Санкт-Петербург           4  32½ 
 213  202     Dushin Nikolay             1890 RUS Санкт-Петербург           4  31  
 214  201     Dalic Tadija               1896 CRO                           4  30½ 
 215  291     Pereverzev Timofei         1306 RUS Москва                    4  30  
 216   71     Rudovskii Filipp           2264 RUS Санкт-Петербург          3½  49  
 217  247     Kozubov Mikhail            1724 RUS Московская область       3½  45  
 218  213     Khurkhesova Viktoriya      1855 RUS Санкт-Петербург          3½  42  
 219  109     Vorobjev Dmitry            2173 RUS Санкт-Петербург          3½  41  
 220  219     Gashev Matvei              1846 RUS Архангельская область    3½  40½ 
 221  177     Fedorov Ivan               1976 RUS Иркутская область        3½  40½ 
 222  242     Galiev Ernest              1773 RUS Республика Башкортостан  3½  40  
 223  228     Korobitsyna Olesya         1816 RUS Омская область           3½  40  
 224  235     Gumenniy Evgeny            1797 RUS Республика Башкортостан  3½  39  
 225  252     Sokolov Anton              1692 RUS Самарская область        3½  39  
 226  148     Markhanov Vladislav        2073 RUS Санкт-Петербург          3½  38  
      190     Levdansky Alexey           1920 RUS Санкт-Петербург          3½  38  
 228  236     Tatarnikov Ivan            1795 RUS Санкт-Петербург          3½  37½ 
 229  176     Krukovsky Alexander        1981 RUS Санкт-Петербург          3½  37  
 230  262     Ataev Kamronbek            1644 UZB                          3½  36½ 
 231  267     Myslevsky Fedor            1624 RUS Санкт-Петербург          3½  36½ 
 232  212     Kovalenko Kleopatra        1858 RUS Санкт-Петербург          3½  36  
 233  230     Kombar Mariya              1804 RUS Саратовская область      3½  36  
 234  282     Tolstykh Ivan              1437 RUS Санкт-Петербург          3½  36  
 235  218     Bulsoev Alexander          1847 RUS Санкт-Петербург          3½  34½ 
      250     Trushnikov Viacheslav      1703 RUS Санкт-Петербург          3½  34½ 
 237  224     Makarenkov Ilya            1823 RUS Новгородская область     3½  33  
      238     Peregudov Denis            1779 RUS Краснодарский край       3½  33  
 239  192     Zolotyh Lev                1919 RUS Санкт-Петербург          3½  32  
 240  203     Gumirov Konstantin L       1884 RUS Москва                   3½  31½ 
 241  270     Zakharov Yuri              1576 RUS Санкт-Петербург          3½  29  
 242  281     Strelkov Sergey            1443 RUS Санкт-Петербург          3½  28½ 
 243   48 FM  Zakaryan David             2351 RUS Краснодарский край        3  45½ 
 244  234     Serov Aleksandr            1798 RUS Санкт-Петербург           3  42½ 
 245  287     Skrobat Dmitriy            1423 RUS Новгородская область      3  41  
 246  277     Gridnev Selantiy           1491 RUS Москва                    3  40½ 
 247  211     Tipikin Ivan               1859 RUS Санкт-Петербург           3  40½ 
 248  209     Gornostaev Yakov           1860 RUS Москва                    3  39½ 
 249  227     Yakovlev Yuri S.           1817 RUS Санкт-Петербург           3  39  
 250  257     Knjazev Artem              1665 RUS Москва                    3  38½ 
 251  251     Chetverikov Georgy         1700 RUS Санкт-Петербург           3  36½ 
      255     Vozmilov Lev               1681 RUS Свердловская область      3  36½ 
 253  232     Nuritdinov Nizomitdin      1801 RUS Санкт-Петербург           3  36½ 
 254  223     Kudin Alexander            1828 RUS Санкт-Петербург           3  36  
      243     Borodin Georgy             1770 RUS Москва                    3  36  
 256  241     Samudin Elina              1774 KGZ                           3  34½ 
 257  280     Rachkov Andrey A.          1454 RUS Московская область        3  34½ 
 258  269     Kupriyanov Konstantin      1591 RUS Архангельская область     3  33½ 
 259  233     Rubinshtein Kamilla        1799 ITA                           3  33  
 260  171     Dmitriev Vladimir          1992 RUS Санкт-Петербург           3  33  
 261  240     Ageeva Vasilisa            1774 RUS Санкт-Петербург           3  32½ 
 262  254     Timirev Sergey             1682 RUS Санкт-Петербург           3  32½ 
 263  263     Surkova Sofya              1639 RUS Мурманская область        3  32  
 264  268     Laukhina Margarita A.      1607 RUS Московская область        3  32  
 265  285     Romanov Ivan I.            1425 RUS Ленинградская область     3  32  
 266  290     Koftunov Viacheslav        1364 RUS Санкт-Петербург           3  30  
 267  258     Moroz Anastasiya           1665 RUS Санкт-Петербург           3  27½ 
 268  278     Shmidt Kseniya             1476 RUS Москва                    3  23  
 269  279     Rezvyi Dmitri              1459 RUS ХМАО-Югра                2½  39  
 270  231     Grubova Sofia              1802 RUS Санкт-Петербург          2½  36½ 
 271  206     Scheglov Maxim             1876 RUS Санкт-Петербург          2½  36  
 272  259     Avazov Semen               1651 RUS Санкт-Петербург          2½  34  
 273  239     Tsarkov Mikhail            1779 RUS Санкт-Петербург          2½  33½ 
 274  261     Grunina Margarita          1645 RUS Самарская область        2½  33  
 275  296     Garmash Elizaveta          1137 RUS Приморский край          2½  32  
 276  249     Golikov Sergei             1722 RUS Санкт-Петербург          2½  32  
 277  286     Mashkov Viacheslav         1424 RUS Санкт-Петербург          2½  31½ 
 278  271     Kobak Polina               1560 RUS Санкт-Петербург          2½  31  
 279  253     Zaliev Rostislav           1687 RUS Санкт-Петербург          2½  30½ 
 280  266     Petrov Igor                1626 RUS Санкт-Петербург          2½  29  
 281  288     Zavgorodniy Valentin       1417 RUS Санкт-Петербург          2½  29  
 282  284     Airapetyan Anzhelika       1433 RUS Санкт-Петербург          2½  29  
 283  275     Koltsova Alisa             1511 RUS Санкт-Петербург          2½  28  
 284  283     Gordienko Evgeniy S.       1434 RUS Санкт-Петербург          2½  26½ 
 285  272     Podolskii Mikhail          1557 RUS Санкт-Петербург           2  34½ 
 286  299     Fedin Sergey                  0 RUS Санкт-Петербург           2  33½ 
 287  264     Lozovskiy Andrey           1635 RUS Москва                    2  31  
 288  276     Oskin Iakov                1507 RUS Санкт-Петербург           2  30½ 
 289  294     Ganiev Rakhmanzhon         1179 RUS ЯНАО                      2  30½ 
 290  273     Lenkova Lidiya             1537 RUS ХМАО-Югра                 2  29  
 291  298     Antoshkiv Andrey N         1000 RUS Санкт-Петербург           2  26½ 
 292  260     Petrova Varvara            1647 RUS Санкт-Петербург          1½  33  
 293  292     Nikolaeva Daria S.         1280 RUS ХМАО-Югра                1½  29  
 294  295     Kuchina Alexandra          1145 RUS ХМАО-Югра                1½  28  
 295  289     Naryshkina Irina           1417 RUS Санкт-Петербург          1½  25½ 
 296  293     Karsakov Maxim             1183 RUS ЯНАО                     1½  25½ 
 297   32     Bazeev German              2417 RUS Санкт-Петербург           1  34  
 298  297     Rakovskih Matvey           1288 RUS Краснодарский край        1  25½ 
 299   77 FM  Zubkov Vsevolod            2256 RUS Москва                    0  27  
      102     Badalyan Shavarsh          2186 UZB                           0  27 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year