For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 663 : 20.09.2021

Chess games 6392
Chess tournaments 51

View all included tournaments

Tasnad ROM, Orasului Cup 2021

Rank SNo.     Name                         Rtg FED Club                           Type Pts BH. BH. Fide 
   1    2 IM  Filip Lucian-Ioan           2412 ROU Csu Universitatea De Vest Timi       5  23  31½  21  
   2    1 GM  Manolache Marius            2520 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa       5  22  30½ 22½  
   3    3 IM  Cosma Ioan                  2397 ROU Cs Victoria Techirghiol        S50   5  22  29½ 22½  
   4    5 IM  Bogdan Dan                  2347 ROU Acs Sah Club Vados Arad              5  22  29   21  
   5    6 FM  Stanciu Alexandru-Ovidiu    2294 ROU Lps Satu Mare                        5  19½ 27   20  
   6    4 GM  Okhotnik Vladimir           2357 FRA FRANTA                         S65   5  19½ 26½  17  
   7    7 IM  Ardeleanu Alin              2287 ROU Acs "petra-Sah" Satu Mare      S50  4½  22½ 30½ 20½  
   8    9 CM  Nedelea Ariton-Vasile       2198 ROU Asociatia Sah Club Bistrita         4½  19½ 28  18½  
   9   15 NM  Helmer Janos                1992 ROU Csm Cluj Napoca                S50  4½  19½ 27  18½  
  10   10 FM  Rusan Paul-Cristian         2106 ROU Asociatia Sah Club Bistrita         4½  18½ 25½ 17½  
  11   17  I  Serban Cristian-Stefan      1990 ROU Cs Universitar Ploiesti        U16   4  21  28½  18  
  12   13  I  Ilonczai Levente-David      2057 ROU Lps Satu Mare                  U20   4  20  28½  16  
  13    8 CM  Filip Andrei L.             2222 ROU Csm Bucuresti                  U14   4  19½ 27½  18  
  14   29  I  Capragiu Matei-Stefan       1834 ROU Clubul Central De Sah Bucurest U16   4  19½ 26½  14  
  15   20  I  Lazin Robert-Tamas          1951 ROU Lps Satu Mare                        4  19  27  16½  
  16   16  I  Mintau Andrei-Catalin       1991 ROU Cs Sah Club Oltenia Craiova    U18   4  19  26   18  
  17   21 WCM Trifoi Mihaela-Ioana      F 1924 ROU Csm Sighetu-Marmatiei          U16   4  18  26   13  
  18   14  I  Coroian Sebastian-Dumitru   2034 ROU Lps Satu Mare                  U18   4  17½ 24½  16  
  19   28  I  Visoescu Alexandru-Bogdan   1840 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo U20   4  17  24  12½  
  20   18  I  Panc Samuel                 1977 ROU Css Nr. 1 Timisoara            U20   4  15½ 22   15  
  21   23  I  Turlea Constantin           1907 ROU Cs Universitar Ploiesti             3½  20  27½  15  
  22   19     Guivan Vasily               1960 UKR UKRAINA                        S50  3½  19½ 26   15  
  23   11 IM  Mozes Ervin                 2070 ROU Cs Universitatea Arad          S65  3½  17  23½  14  
  24   24 CM  Muller Wilhelm              1898 ROU Cs Vointa Satu Mare            S65  3½  15  21½ 12½  
  25   34 II  Donici-Maier David          1743 ROU Css Targu Mures                U14  3½  14½ 20½ 11½  
  26   33 AGM Maresanu Mina-Andrei        1747 ROU Csm Satu Mare                  U16   3  19½ 25½ 15½  
  27   39 II  Tarciuc Ianis-Mihai         1639 ROU Csm Unirea Alba Iulia          U16   3  18½ 24½ 10½  
  28   27 WNM Didiliuc Dariana-Gabriela F 1876 ROU Csm Craiova                          3  17½ 23½ 12½  
  29   26     Sarivan Margareta         F 1877 MDA MOLDOVA                              3  17  24  11½  
  30   31 II  Iuga Ioan-Alexandru         1792 ROU Lps Satu Mare                  U14   3  16  23   11  
  31   32 CM  Bonte Arghir                1790 ROU Clubul De Sah Al Municipiului  S50   3  16  21½ 11½  
  32   35  I  Arion Ilie                  1738 ROU Cso Cugir                      U18   3  16  21½ 10½  
  33   36 WCM Radu Eudochia             F 1732 ROU Cs Universitatea Arad          S65   3  13  19½  8½  
  34   22 CM  Fulop Francisc              1918 ROU Cs Sah Club Potaissa Turda     S65  2½  17½ 24   10  
  35   12 FM  Titu Maiorescu-Dorin        2064 ROU Acs Sah Chindia Targoviste     S50  2½  16  23  14½  
  36   42 II  Kumar Ambar-David           1470 ROU Acs ''la Bunicu'' Baia Mare    U16  2½  16  21½  8   
  37   37  I  Reiz Jozsef                 1683 ROU Cs Vointa Satu Mare            S50  2½  15½ 22   10  
  38   40  I  Tat Alin-Sebastian          1593 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo      2½  14  19½  8   
  39   41 II  Bran Horatiu                1584 ROU Csm Cluj Napoca                      2  16  22½  10  
  40   38  I  Dragoi Tudor                1662 ROU Cs Ineu                        S50   2  15½ 21½  10  
  41   25     Lang Gusztav                1886 HUN UNGARIA                        S65   2  15  21½  9½  
  42   43     Sarba Dacian-Flaviu         1001 ROU CS Universitar Sibiu                1½  12½ 17   5½  
  43   30  I  Duma Ioan-Gheorghe          1803 ROU Acs Juvenes Targu Mures              1  14  19   4 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year