For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 629 : 10.10.2020

Chess games 2259
Chess tournaments 20

View all included tournaments

Tatranska Lomnica SVK, Tatry Open 2020

Rank SNo.     Name                  Rtg FED Club                            Pts BH. 
   1    3 FM  Haring Filip         2333 SVK ŠK Junior CVČ Banská Bystrica    8  47½ 
   2    1 GM  Pacher Milan         2400 SVK ŠK Slovan Bratislava            6½  48½ 
   3    5 IM  Lanc Alois           2304 SVK Lokomotíva Trnava               6½  47½ 
   4    7 FM  Turcan Richard       2281 SVK ŠK Junior CVČ Banská Bystrica   6½  47  
   5    9 FM  Vojtek Vladimir      2247 SVK ŠKŠ Dubnica n/V                 6½  46  
   6    6 IM  Hagarova Zuzana      2285 SVK MŠK KdV Kežmarok                6½  45½ 
   7   11 IM  Kantorik Marian      2211 SVK TJ INBEST Dunajov               6½  43  
   8   21     Rybka Simon          2073 SVK ŠK TJLŠ VD Poprad                6  51½ 
   9    4 FM  Jablonicky Martin    2318 SVK ŠK Osuské                        6  47½ 
  10    2 FM  Motuz Karol          2348 SVK ŠKŠ Dubnica n/V                  6  45  
  11   25     Stevik Patrik        2037 SVK ŠK Junior CVČ Banská Bystrica    6  44  
  12   16     Demeter Peter        2120 SVK PŠK Tatran Dason ISM Prešov      6  43  
  13   24 WFM Sankova Stella       2043 SVK ŠK GARDE Detva                   6  41½ 
  14    8 IM  Petran Peter         2248 SVK ŠK Slovan Bratislava             6  40  
  15   12     Michalicka Milan     2205 SVK ŠK Junior CVČ Banská Bystrica   5½  46½ 
  16   23 FM  Lys Josef            2047 CZE                                 5½  45½ 
  17   29     Koval Michal         2017 SVK ŠK Senec                        5½  45  
  18   28     Brhel Jan            2018 SVK MKŠS-ŠK Kysucké Nové Mesto      5½  45  
  19   14     Contos Vaclav        2170 CZE Karlovarský šachklub Tietz      5½  43½ 
  20   10     Chlpik Martin        2231 SVK ŠK Levice                       5½  43  
  21   17     Kukucka Matej        2104 SVK MKŠS-ŠK Kysucké Nové Mesto      5½  42½ 
  22   22     Koval Anton          2060 SVK BŠK Bardejov                    5½  40½ 
  23   33     Zemlicka Vit         1983 CZE TJ Kobylisy                     5½  40½ 
  24   48     Cvirik Vladimir      1837 SVK ŠŠK Šurany                      5½  36  
  25   50     Sosovickova Jana     1825 SVK ŠKŠ Dubnica n/V                 5½  35½ 
  26   66     Janik Marek Tobias   1729 SVK Liptovská šachová škola         5½  34½ 
  27   30 WIM Zemlickova Olena     2009 CZE Individuální člen                5  45  
  28   27     Bednar Jan           2019 SVK ŠK Doprastav Bratislava          5  44½ 
  29   37 WFM Sevcikova Lucia      1944 SVK MKŠS-ŠK Kysucké Nové Mesto       5  44  
  30   26     Hotak Marian         2034 SVK Msk Spisska Nova Ves             5  43  
  31   18     Skreno Vladimir      2101 SVK Nitriansky šachový klub Nitra    5  42  
  32   15     Cech Dominik         2123 SVK ŠK Zemplín Michalovce            5  41½ 
  33   38     Spik Peter           1939 SVK Slovan Duslo Šaľa                5  41  
  34   36     Kucera Michal        1953 SVK ŠK STRELEC Devínska Nová Ves     5  40½ 
  35   59     Kukan Michal         1768 SVK ŠK STRELEC Devínska Nová Ves     5  39½ 
  36   69     Shirinyan Daniel     1719 ENG                                  5  39½ 
  37   44     Reinhardt Michael    1843 GER                                  5  38½ 
  38   49     Stanko Ivan          1827 SVK ŠK Doprastav Bratislava          5  38½ 
  39   45     Marsina Stefan       1842 SVK TŠC - MŠK Martin                 5  38  
  40   53     Tomanek Rafael       1809 SVK ŠK Doprastav Bratislava          5  37½ 
  41   55     Vestur Rastislav     1803 SVK MŠK KdV Kežmarok                 5  36½ 
  42   74     Neuhoff Laertes      1647 GER                                  5  35½ 
  43   64     Pollak Rudolf        1751 SVK BŠK Bardejov                     5  35  
  44   62     Sutak Andrej         1757 SVK Šachy REINTER                    5  33½ 
  45   77     Vargosko Juraj       1623 SVK TJ Slávia PU Prešov              5  31  
  46   19     Steiner Bruno        2094 AUT                                 4½  42½ 
  47   35     Bielik Jakub         1957 SVK ŠK Považské Podhradie           4½  42  
  48   39     Pereszlenyi Gejza    1911 SVK Nitriansky šachový klub Nitra   4½  41  
  49   31 FM  Mikulas Dusan        2004 SVK ŠK Slovan Bratislava            4½  41  
  50   34     Kardis Benjamin      1960 SVK Šachy REINTER                   4½  40½ 
  51   13 FM  Kolesar Milan        2177 SVK ŠK STRELEC Devínska Nová Ves    4½  40  
  52   42     Skapikova Lubica     1875 SVK ŠK Senica                       4½  38  
  53   72     Satnik Jozef         1681 SVK Šachy REINTER                   4½  37  
  54   71     Kaminsky Ladislav    1687 SVK Šachový klub Sabinov            4½  37  
  55   54     Striskova Lucia      1806 SVK KŠN Bratislava                  4½  36  
  56   60     Galbavy Dusan        1763 SVK ŠK Medea Martin – Žabokreky     4½  34½ 
  57   47     Kebis Milos          1838 SVK ŠK Krasňany                     4½  34½ 
  58   98     Sekova Olivia        1365 SVK Šachy REINTER                   4½  32  
  59   58     Munk Lubomir         1786 SVK ŠK Slovan Bratislava            4½  31  
  60   20 FM  Valenta Vit          2090 CZE ŠK Velké Losiny                  4  48  
  61   76     Sajtlava Igor        1638 SVK ŠKŠ Dubnica n/V                  4  39½ 
  62   92     Kulich Filip         1487 SVK ŠK Považské Podhradie            4  39½ 
  63   32     Kolesar Peter        2000 SVK Tj Mladost Zilina                4  39  
  64   43     Vodicka Michal       1868 SVK ŠK Slovan Bratislava             4  38  
  65   51     Knotek Anton         1811 SVK Nitriansky šachový klub Nitra    4  38  
  66   40     Olvecky Jaroslav     1894 SVK ŠK Apollo Slovnaft Bratislava    4  37½ 
  67   65     Recky Norbert        1749 SVK MŠK Spišská Nová Ves             4  37  
  68   41     Petrovsky Jan        1881 SVK ŠO Podbrezová                    4  36½ 
  69   78     Wasik Jozef          1620 POL                                  4  36  
  70   95     Kopaczewski Zbigniew 1418 POL                                  4  34½ 
  71   83     Smetana Peter        1548 SVK Šachy REINTER                    4  34½ 
  72  100 WCM Sosovickova Martina  1341 SVK ŠKŠ Dubnica n/V                  4  33½ 
  73   67     Barancik Michal      1722 SVK Šachy REINTER                    4  33  
  74   99     Durana Jonas         1351 SVK Tatran Bratislava                4  32½ 
  75   75     Kostic Ivan          1644 SVK ŠK Televízia Karlova Ves         4  30  
  76   82     Cebo Vladimir        1553 SVK ŠK Lokomotíva Caissa Bratislava  4  30  
  77   85     Kolek Stefan         1528 SVK MŠK KdV Kežmarok                 4  29  
  78   84     Koska Jiri           1543 SVK Šachy Reinter Košice            3½  40  
  79   88     Slivka Vasil         1506 SVK TJ Sokol Ľubotice               3½  35  
  80   46     Badura Peter         1841 SVK KŠ Pezinok                      3½  34½ 
  81   61     Janas Peter          1763 SVK ŠK Hlohovec                     3½  34½ 
  82   73     Sevcik Peter         1653 SVK ŠK Levice                       3½  33½ 
  83   96     Magda Filip          1378 SVK Šachový klub Sabinov            3½  33½ 
  84   81     Kucik Patrik         1569 SVK TJ Slávia Košice                3½  33  
  85   70     Zentko Ladislav      1696 SVK Individuálny člen               3½  32  
  86   57     Mesaros Jan          1788 SVK ŠK Levice                       3½  31½ 
  87   87     Ralik Oliver         1512 SVK Sk Levice                       3½  30½ 
  88   93     Butora Frantisek     1476 SVK ŠK Slovan Bratislava            3½  29  
  89   86     Seko Radovan         1519 SVK Šachy REINTER                    3  38  
  90   80     Kulich Daniel        1570 SVK ŠK Považské Podhradie            3  37½ 
  91   63     Bidlen Anton         1752 SVK Šachy REINTER                    3  36½ 
  92   52     Klanica Anton        1810 SVK Lokomotíva Trnava                3  35½ 
  93   90     Drozd Jan            1493 SVK ŠK Osuské                        3  33½ 
  94  103     Hanina Marcel        1323 SVK MŠK KdV Kežmarok                 3  32  
  95   97     Oravec Anton         1374 SVK Msk Kdv Kezmarok                 3  32  
  96   79     Lukac Dusan          1608 SVK Nitriansky šachový klub Nitra    3  30½ 
  97   89     Dubnicka Ferdinand   1498 SVK ŠKŠ Dubnica n/V                  3  30½ 
  98  105     Muller Martin        1429 SVK Šachy Reinter Košice             3  28½ 
  99  102     Mazak Ryan           1326 SVK TJ Slávia Košice                2½  31½ 
 100   94     Stefanides Karol     1421 SVK MŠK Trstená                     2½  31½ 
 101  106     Koscelnikova Monika  1069 SVK MŠK KdV Kežmarok                2½  26½ 
 102  101     Fujerik Stefan       1326 SVK Individuálny člen               2½  25½ 
 103  107     Muller Tomas         1000 SVK Šachy Reinter Košice            2½  23½ 
 104   56     Miciak Emanuel       1799 SVK ZŠK Vrbové - šach                2  34  
 105   91     Kral Ladislav        1492 CZE ŠK Týn nad Vltavou               2  29  
 106   68     Pilatik Michal       1722 SVK ŠK DMS Žilina                   1½  30  
 107  104     Magdova Lucia        1035 SVK Šachový klub Sabinov            1½  24½ 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year