For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 586 : 01.08.2019

Online chess games 19340
Chess tournaments 106

View all included tournaments

Telford ENG, 22nd 4NCL Open

Rank SNo.    Name                 Rtg FED Club                           Pts. 
   1    4 GM Hebden Mark L       2421 ENG Syston                          4½  
   2    5 FM Murphy Conor E      2362 IRL Charlton                        4   
        6 FM Sowray Peter J      2334 ENG Barbican 4ncl                   4   
        7 FM Ashton Adam G       2323 ENG 3cs                             4   
        8 FM Abdulla Murad       2244 SCO None                            4   
        9 CM Han Yichen          2217 NED Forest Hall                     4   
       12    Okhai Shabir        2136 ENG Syston                          4   
       15    Jones Steven A      2117 ENG Basingstoke                     4   
   9    2 GM Arkell Keith C      2461 ENG Cheddleton 4ncl                 3½  
        3 IM Merry Alan B        2435 ENG 4ncl Barbican                   3½  
  11    1 IM Adair James R       2483 ENG 4ncl White Rose                 3   
       11    Price Gwilym T      2138 ENG Godalming                       3   
       16    White Stuart A      2108 SCO Bearsden                        3   
       17    Surtees Mike J      2103 ENG Gt Lever                        3   
       19    Moore Gerald        2084 ENG Broadland                       3   
       20    Ratnesan Ranesh     2080 ENG Kingston                        3   
       21    Gayson Peter M      2068 ENG White Rose                      3   
       22    Agnew Alan          2048 ENG Ashby                           3   
       24    Duncan Patrick Cm   2018 ENG None                            3   
       25    Penna Tommaso       2014 ITA Battersea                       3   
       40    Modi Kishan J       1923 ENG None                            3   
  22   10 CM Willmoth Robert F   2138 ENG Hendon, Barnet Knights, Barcla  2½  
       13    Seymour Timothy P   2129 ENG Surbiton                        2½  
       18    Modi Shyam Jagdish  2098 ENG None                            2½  
       23    Lentzos Ioannis     2043 GRE Cambridge                       2½  
       28    Blake J Morgan      1976 ENG None                            2½  
       29    Ther Mate           1970 ENG Harrogate                       2½  
       30    Ortiz Sanchez Luis  1967 ESP London                          2½  
       37    Davis Lee           1937 WLS Malvern                         2½  
       41    Ansari Athar        1911 ENG Newport                         2½  
       42    Salmons Calum       1898 ENG Brighton                        2½  
  32   14 CM Walton Alan J       2123 ENG 3cs                             2   
       26    Fletcher John T     1999 WLS 4ncl The Full Ponty             2   
       27    Staples Daniel J    1992 ENG York Ri                         2   
       32    Adams Mark A        1963 WLS The Full Ponty                  2   
       33    Rushbrooke Remy     1963 ENG London                          2   
       34    Sagues Vincent      1958 FRA Albany                          2   
       39    Hosdurga Chirag     1926 ENG None                            2   
       46    Jones Tibor T       1857 SCO None                            2   
       47    Somton Anita        1832 ENG West Nottingham                 2   
       48    Forster Matthew     1825 ENG Horsham                         2   
       49    Tivillier Jacques   1799 ENG Celtic Tigers                   2   
  43   31    Ireland David J     1966 ENG Coventry                        1½  
       35    Kay Lee P           1949 ENG Atherton                        1½  
       38    Herring Sam Ac      1931 ENG None                            1½  
       43    Baxter Harry        1864 ENG Harrogate                       1½  
       45    Gorgun Aliriza Atif 1862 TUR None                            1½  
       51    Kan Toby            1702 ENG Downend And Fishponds           1½  
       52    Tarr Steve F        1686 ENG Maddocks                        1½  
  50   36    Van Kemenade Rudy   1941 WLS Aberystwyth                     1   
       44    Lewis Christopher D 1864 ENG Newport                         1   
       55    Ross Stuart         1635 ENG Newport                         1   
  53   50    Van Kemenade Julie  1719 WLS None                            ½   
       53    Sandhu Manvith      1682 ENG Coventry Academy                ½   
       54    Simpson Derek       1648 ENG Hemel Hempstead                 ½ 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year