For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 657 : 20.07.2021

Chess games 4618
Chess tournaments 51

View all included tournaments

Vinnytsia UKR, 8th Olkhovsky Mem

Rank SNo.    Name                                Rtg FED Type Gr Pts BH. BH. BH. 
   1    3 IM Vypkhaniuk Ihor                    2301 UKR      *  7½  49½ 46½ 43½ 
   2    2 IM Borsuk Konstantin                  2413 UKR      *   7  54  50  45  
   3   20    Shtompel Yuriy                     1854 UKR U14  *   7  50  47  43  
   4    1    Razin Vadim                        2415 UKR      *   7  47½ 43½ 39½ 
   5    5 IM Skliarov Viktor                    2245 UKR      *  6½  51½ 47  42½ 
   6    7 IM Bodnar Nikolay                     2214 UKR      *  6½  44  40½ 37  
   7   14    Roienko Artur                      2026 UKR      *   6  53½ 49½ 45½ 
   8    6    Ponyatyscyn Yaroslav               2224 UKR      *   6  51  47½ 43  
   9    4 FM Bilych Olexiy                      2297 UKR U18  *   6  50½ 47  43  
  10    8 FM Bykovskiy Oleg                     2196 UKR      *   6  50½ 46½ 42½ 
  11   13    Scherbina Dmitry                   2078 UKR U18  *   6  49½ 46  42  
  12   10    Najgebauer Szemjon                 2151 UKR      *   6  46½ 43  39  
  13   12    Balias Oleg                        2082 UKR      *   6  45½ 41½ 37½ 
  14   25    Petechynskiy Anatoily              1809 UKR S65      6  41½ 38½ 34½ 
  15   11    Horobets Andriy                    2099 UKR S50  *  5½  50  46  41½ 
  16   27    Herasymenko Tymofii                1781 UKR U20     5½  42  39½ 36½ 
  17   17 IM Chubar Vladimir                    1907 UKR S65  *  5½  40½ 37½ 34  
  18   26    Zhukovskyi Myhaylo                 1783 UKR U16  *  5½  38½ 35½ 31½ 
  19   60    Perepelytsia Yuriy                 1050 UKR U08     5½  34½ 32  29  
  20   43    Bubelo Mykola                      1543 UKR U10  *   5  48  45  40½ 
  21   24    Bilenkiy Maksym                    1810 UKR U14  *   5  44  41  37  
  22   41    Andrienko Artem                    1562 UKR U14  *   5  42½ 39½ 35½ 
  23   42    Shved Dmytro                       1558 UKR U14      5  40  37  34  
  24   15    Halych Heorhiy                     1981 UKR          5  39½ 38  35½ 
  25   19    Oliynyk Yuriy                      1855 UKR S50      5  39½ 36½ 33½ 
  26   16    Rozhok Oleksii                     1959 UKR          5  37  35  31  
  27   18    Horobets Valeriy                   1874 UKR      *   5  34  33  30  
  28   48    Paryokha Ivan                      1437 UKR U12  *  4½  49½ 45  40  
  29    9 GM Mikhaletz Lubomir                  2190 UKR      *  4½  43½ 40  36  
  30   29    Shvets Viktoria                  F 1747 UKR U18  *  4½  42  39½ 35½ 
  31   37    Shevchenko Yaroslav                1616 UKR U12  *  4½  41½ 40½ 38  
  32   23    Zhukovskyi Oleksandr               1818 UKR U16  *  4½  40½ 37½ 34  
  33   39    Paslavskiy Pavlo                   1568 UKR U14  *  4½  38  35  32  
  34   36    Piven Pavlo                        1622 UKR U18  *  4½  37  34  31  
  35   38    Bondar Daria                     F 1572 UKR U14  *   4  45½ 41½ 37½ 
  36   28    Ivanov Vladimir A.                 1772 UKR S50  *   4  44½ 42  39  
  37   33    Bosak Viktor                       1665 UKR      *   4  40½ 39½ 37½ 
  38   56    Shykyravyi Denys                   1291 UKR U10  *   4  40  37½ 34½ 
  39   31    Horlevskyi Anton                   1705 UKR U14  *   4  39½ 38½ 37  
  40   49    Kravets Ivan                       1436 UKR U12      4  39  36  32½ 
  41   55    Yousif Eltayeb El Mahadi Bakheet   1304 SUD U16  *   4  37  34½ 31½ 
  42   32    Tregubov Oleksandr                 1683 UKR S65  *   4  36½ 34  31  
  43   53    Shvayger Ariel                     1341 UKR U10  *   4  36  34  31  
  44   40    Kosich Lesia                     F 1565 UKR      *   4  34½ 33  30½ 
  45   51    Gnatiuk Oleksiy                    1415 UKR U12  *   4  34½ 33  30  
  46   44    Platovskyi Semen                   1492 UKR U10      4  34  33  30½ 
  47   35    Darmin Denys                       1631 UKR         3½  40½ 39½ 36½ 
  48   22    Shaboldov Oleksandr                1826 UKR      *  3½  39  38  34  
  49   30    Pepa Yurij                         1737 UKR         3½  35½ 34½ 32½ 
  50   34    Dovgan Vitaliy                     1645 UKR S50  *   3  42  39  35  
  51   47    Khokhlov Yuriy                     1447 UKR S65  *   3  39  38  35  
  52   50    Golub Illia                        1418 UKR U14      3  35  34  32½ 
  53   21    Popov Sergey A.                    1826 UKR S50  *   3  35  32½ 30  
  54   57    Shyshatskyi Roman                  1208 UKR U14  *   3  34  33  31  
  55   45    Petechynsky Maksym                 1491 UKR          3  33½ 32  29  
  56   54    Lonskyi Evgeniy                    1332 UKR U16  *   3  31½ 30  28  
  57   58    Dobrovolska-Rakhnina Bozhena     F 1121 UKR U10  *   3  31  30  27½ 
  58   59    Banina Kateryna                  F 1070 UKR U10     2½  34½ 32½ 29½ 
  59   62    Sapitash Vladyslav                    0 UKR          2  30½ 29½ 27  
  60   46    Podolian Vadim                     1453 UKR          2  27  26  25  
  61   61    Pepa Diana                            0 UKR      *  1½  28½ 27½ 25½ 
  62   52    Kryshtafor Maksym                  1343 UKR U08  *   1  26½ 25½ 24  


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical chess games database
for $ 24.99 / year