For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 548 : 10.07.2018

Online chess games 8005
Chess tournaments 72

View all included tournaments

Concordia BRA, 4th Open

Rank SNo.     Name                                Rtg FED Club                     Type Gr Pts Res.  SB   BH. 
   1    2 GM  Mekhitarian Krikor Sevag           2546 BRA SP                            SP  5   0   21,00 23  
   2    8 IM  Perdomo Leandro                    2468 ARG C.Concordiense X.             SC  5   0   20,50 23  
   3    3 GM  El Debs Felipe De Cresce           2537 BRA SP                            SP  5   0   20,00 22  
   4    1 GM  Delgado Ramirez Neuris             2613 PAR C.X.Blumenau                  SC  5   0   19,00 21½ 
   5    9 IM  Bittencourt Jorge                  2427 BRA A.X.Joaçaba                   SC  5   0   17,50 19  
   6    5 GM  Barbosa Evandro Amorim             2513 BRA SP                            SP  5   0   16,00 17  
   7   16 NM  Cordeiro Marco Aurelio Zaror       2223 BRA Lages X.C.                    SC 4½   0   16,75 20½ 
   8   10 IM  Umetsubo Cesar Hidemitsu           2401 BRA C.X.Florianópolis             SC 4½   0   16,25 21  
   9    7 GM  Cubas Jose Fernando                2476 PAR Paraguai                      AV 4½   0   15,75 20½ 
  10    4 IM  Di Berardino Diego Rafael          2525 BRA SP                            SP 4½   0   15,50 20½ 
  11   17 NM  Osipi Jair                         2184 BRA Maringá                       PR 4½   0   15,50 18  
  12   15 IM  Kropff Ricardo                     2224 PAR Paraguai                      AV 4½   0   15,25 19½ 
  13   11 FM  Brito Luismar                      2352 BRA João Pessoa                   PB 4½   0   15,25 18  
  14   12 FM  Aranha Filho Alvaro Z.             2304 BRA A.X.Joaçaba                   SC 4½   0   15,00 19  
  15   22 FM  Dos Santos Junior Haroldo Cunha    2103 BRA A.X.Joaçaba                   SC 4½   0   14,00 18  
  16   36     Bracht Rainer                      1899 BRA Cascavel                      PR 4½   0   13,25 18  
  17   20 WFM Vargas Gabriela                  F 2123 PAR Paraguai                      AV 4½   0   13,25 17½ 
  18    6 GM  Matsuura Everaldo                  2501 BRA SC                            SC  4   0   15,00 22½ 
  19   14 FM  Gauche Charles                     2235 BRA C.X.Itajaí                    SC  4   0   14,50 22  
  20   19     Guimaraes Marcelo Cunha            2181 BRA Imperatriz                    MA  4   0   12,25 17½ 
  21   24     Da Silva Filho Jair Humberto       2052 BRA Goiânia                       GO  4   0   12,25 17  
  22   26     Quevedo Naissinger Willian         2050 BRA C.X.Chapecó                   SC  4   0   11,75 19  
  23   52     Rodio Julia Brunetto             F 1737 BRA C.Concordiense X.             SC  4   0   11,75 18½ 
  24   37     Weber Eduarda Pasqualoto         F 1875 BRA C.Concordiense X.             SC  4   0   11,75 17½ 
  25   31     Lopes Artur Farias                 1958 BRA SP                            SP  4   0   11,50 19  
  26   13 FM  Guimaraes Diogo Duarte             2272 BRA Salvador                      BA  4   0   11,00 15½ 
  27   42 NM  Deus Filho Joaquim De              1855 BRA SP                            SP  4   0   10,50 17  
  28   41     Fernandes Mauricio Santos          1863 BRA Ilheus                        BA  4   0   9,00  17  
  29   57     Bernardes Roberto Carlos Strutt    1619 BRA C.X.Itajaí                    SC  4   0   9,00  14  
  30   27     Oliveira Fernando Ventura          2047 BRA Rio de Janeiro - AFLUX        RJ 3½   0   13,50 21½ 
  31   34     Acosta Pablo Alejandro             1918 ARG Argentina                     PR 3½   0   11,75 21½ 
  32   18     Santiago Bruno Majorico Freitas    2184 BRA Marituba                      PA 3½   0   11,25 19  
  33   53     Durante Taina                    F 1703 BRA C.Concordiense X.             SC 3½   0   10,75 18  
  34   25     Florianovitz Derlei Alex           2051 BRA C.X.Chapecó                   SC 3½   0   10,25 19  
  35   47 CM  Buganca Luiz Henrique Da Silva     1790 BRA C.X.Florianópolis        U12  SC 3½   0   10,25 18½ 
  36   45     Klein Luan Carlos                  1830 BRA C.Concordiense X.        U18  SC 3½   0   9,75  18  
  37   23     Mariani Daniel Brandao             2055 BRA C.X.Florianópolis             SC 3½   0   9,75  16  
  38   74     Rossi Mariana Wolff Da Silva     F 1380 BRA Lages X.C.               U18  SC 3½   0   9,25  17½ 
  39   38     Felix Raimundo Nascimento          1874 BRA APCEF - Brasilia              DF 3½   0   8,75  18  
  40   30     Dornelles Marcio Neron Camargo     1977 BRA Metrópole X.C.                RS 3½   0   8,25  17  
  41   43     Menegatti Vitor Emanuel            1844 BRA C.Concordiense X.        U18  SC 3½   0   8,25  15½ 
  42   39     Franca Junior Jairo                1866 BRA GO                            GO 3½   0   8,00  17  
  43   68     Felix Joao Eduardo Orlandi         1435 BRA A.C.X.Fraiburgo          U14  SC 3½   0   8,00  16  
  44   85     Borges Luis Enrique Rosa           1800 BRA Lages X.C.               U16  SC 3½   0   8,00  14½ 
  45   84     Souza Gabriel Copini               1806 BRA Lages X.C.               U16  SC 3½   0   6,25  14½ 
  46   55     Do Prado Hamilton Mesquita         1681 BRA C.X.Florianópolis             SC 3½   0   5,75  13½ 
  47   32     Souza Dos Santos Matheus Garcett   1932 BRA Campo Grande -  64 C.C.       MS  3   0   9,00  20  
  48   86     Borges Paulo Felipe Rosa           1800 BRA Lages X.C.               U18  SC  3   0   8,25  15½ 
  49   44 CM  Predebon Eduardo Angonesi          1835 BRA Passo Fundo                   RS  3   0   8,00  18  
       56     Zago Caroline Datora             F 1628 BRA C.X.Jaraguá              U18  SC  3   0   8,00  18  
  51   50     Salvadego Matheus Henrique De O    1774 BRA C.X.São José dos Pinhais U12  PR  3   0   7,75  19½ 
  52   29     Bassani Jaison Jose                2034 BRA C.Concordiense X.             SC  3   0   7,75  15  
  53   60     Custodio Diego Henrique Muller     1579 BRA C.Concordiense X.        U16  SC  3   0   7,50  18½ 
  54   76     Yamamoto Martins Takeo             1334 BRA C.Concordiense X.             SC  3   0   7,50  16  
  55   62     Valente Fernando Cesar             1521 BRA Goiânia                       GO  3   0   7,50  16  
  56   35     Valcarenghi Cristina             F 1899 BRA C.Concordiense X.             SC  3   0   7,25  18  
  57   70     Feldmann Jaciane Rocha           F 1413 BRA C.Riosulense X.               SC  3   0   7,00  15½ 
  58   69     Carvalho Isis                    F 1423 BRA PR                       U12  SC  3   0   7,00  14½ 
  59   54     Arndt Claudio Felipe               1686 BRA C.Riosulense X.               SC  3   0   6,00  18½ 
  60   64     Vicenzi Liziane Nathalia         F 1511 BRA C.X.Florianópolis             SC  3   0   6,00  17  
  61   46 CM  Boabaid Jorge Alberto Duardes      1815 BRA Santa Maria                   RS  3   0   6,00  17  
  62   82     Varela Andre Severino              1826 BRA C.Concordiense X.             SC  3   0   6,00  16  
  63   40     Schena Arthur                      1863 BRA C.X.Lacerdópolis         U18  SC  3   0   5,50  19  
  64  111     Silveira Patricia Bertoti        F 1706 BRA Lages X.C.               U16  SC  3   0   5,50  15  
  65   71     Cassel Amanda Barpi              F 1404 BRA C.Concordiense X.        U12  SC  3   0   5,00  15  
  66   75     Balena Vinicius                    1340 BRA C.Concordiense X.        U14  SC  3   0   5,00  14½ 
  67   59     Fante Gabriel                      1587 BRA C.X.Chapecó                   SC  3   0   3,50  15½ 
  68   51     Pereira Armando Scharlau           1738 BRA São Leopoldo                  RS 2½   0   7,50  16½ 
  69   89     Do Carmo Luciano Dias              1800 BRA Passo Fundo                   RS 2½   0   6,75  14½ 
  70   28     Barreiros Da Silva Denison Klein   2035 BRA C.Concordiense X.             SC 2½   0   6,25  19  
  71  109     Elesbao Bernardo Dartora           1729 BRA C.Concordiense X.        U14  SC 2½   0   6,25  14½ 
  72   33     Nascimento Andre Renato Oliveira   1926 BRA Cunha Porã                    SC 2½   0   6,25  14  
  73   58     Pereira Fo Hildebrando Apolonio    1600 BRA Salvador                      BA 2½   0   6,00  16  
  74   61     Delavy Jhenifer Vitoria Correa   F 1537 BRA C.X.Lacerdópolis         U16  SC 2½   0   5,75  17½ 
  75   77     Rodio Arthur Brunetto              1305 BRA C.Concordiense X.        U14  SC 2½   0   5,75  15  
  76   81     Garcia Joana Viana                 1971 BRA Lages X.C.                    SC 2½   0   5,50  14½ 
  77   49     Lunelli Neuri Antonio              1783 BRA Pato Branco                   PR 2½   0   5,25  17½ 
  78   63     Albiero Marco Antonio Batista      1516 BRA C.Concordiense X.        U14  SC 2½   0   5,25  17  
  79   67     Consoli Anderson Luiz              1440 BRA São Lourenço do Oeste         SC 2½   0   5,25  16½ 
  80   73     Vivan Eduardo Henrique Prior       1393 BRA C.Concordiense X.        U14  SC 2½   0   4,75  16½ 
  81   66     Andrade Ana Laura Dahmer De      F 1448 BRA C.X.Lacerdópolis         U18  SC 2½   0   4,75  15  
  82   65     Lazzarin Luiz Henrique             1494 BRA C.Concordiense X.        U16  SC 2½   0   4,25  16  
       80     Durante Tauany Seidel            F 1079 BRA C.Concordiense X.        U14  SC 2½   0   4,25  16  
  84   72     Helbing Ivacir                     1399 BRA A.X.Joaçaba                   SC 2½   0   3,25  14½ 
  85   83     Balena Aline                     F 1813 BRA C.Concordiense X.        U12  SC 2½   0   2,75  14½ 
  86  105     Zotti Ana Beatriz                F 1800 BRA C.X.Chapecó              U14  SC 2½   0   2,25  11½ 
  87   93     Konishi Leonardo                   1800 BRA C.X.Chapecó              U16  SC  2   0   5,25  16  
  88   90     Dutell Emilly                    F 1800 BRA Cunha Porã               U14  SC  2   0   3,50  15  
  89   97     Marin Filho Max Ricardo            1800 BRA Lages X.C.                    SC  2   0   3,50  14  
  90   78     Bochi Emanuelle Cristine         F 1289 BRA C.Concordiense X.        U16  SC  2   0   3,00  15½ 
  91   91     Eberhard Gustavo Henrique          1800 BRA Cunha Porã               U14  SC  2   0   3,00  15  
  92   94     Lazzarotti Calebe Kadlubiski       1800 BRA C.Concordiense X.        U10  SC  2   0   3,00  14  
  93  102     Todeschini Tiago                   1800 BRA C.X.Chapecó              U16  SC  2   0   3,00  14  
  94   87     Da Silva Luiz Augusto Soligo       1800 BRA C.Concordiense X.        U14  SC  2   0   3,00  13½ 
  95  114     Roncato Gabriel Ogliari               0 BRA C.X.Chapecó              U14  SC  2   0   3,00  13  
  96  100     Silva Maria Julia Barbieri       F 1800 BRA Cunha Porã               U14  SC  2   0   2,50  15  
  97   95     Marchese Jackson                   1800 BRA C.X.Chapecó              U16  SC  2   0   2,50  14  
  98  107     Chitolina Ezequiel Henrique        1756 BRA C.Concordiense X.        U10  SC  2   0   2,50  13  
  99  103     Tombesi Wilson Roberto Lopes       1800 BRA Santa Maria                   RS  2   0   2,00  12½ 
 100   88     De Lorenzi Gilmar                  1800 BRA Lages X.C.                    SC  2   0   2,00  12  
 101  115     Secchi Guilherme Luiz                 0 BRA Cunha Porã               U12  SC  2   0   1,50  13½ 
 102  101     Spieker Otavio Schmidt             1800 BRA SC                       U08  SC  2   0   0,50  9½  
 103   79     Diersmann Carolina Heemann       F 1147 BRA C.Concordiense X.        U12  SC 1½   0   4,25  16  
 104  106     Lorenzett Otavio Augusto           1767 BRA C.Concordiense X.        U14  SC 1½   0   3,00  13½ 
 105  110     Ziliotto Barbara Magro           F 1712 BRA C.Concordiense X.        U14  SC 1½   0   1,00  14  
 106  104     Vidori Jakeline Luiza            F 1800 BRA C.X.Chapecó              U12  SC  1   0   2,00  11½ 
 107   96     Marchetti Luana Negri            F 1800 BRA C.X.Chapecó              U14  SC  1   0   1,25  11½ 
 108  112     Da Silva Kauan Salvagni Teles         0 BRA Seara                    U08  SC  1   0   1,00  11½ 
 109   99     Schneider Nicole Moritz          F 1800 BRA C.X.Chapecó              U14  SC  1   0   0,50  14½ 
 110  113     Diersmann Lucas Heemann               0 BRA C.Concordiense X.        U08  SC  1   0   0,50  12  
 111  108     Do Carmo Caroline Da Silva       F 1747 BRA Passo Fundo              U10  RS  1   0   0,50  11½ 
 112   92     Kollet Luis Fernando               1800 BRA Cunha Porã               U16  SC  1   0   0,00  10½ 
 113   98     Nascimento Heitor M. Barbieri      1800 BRA Cunha Porã               U08  SC  0   0   0,00  13  
 114   21 FM  Chemin Vitorio                     2116 BRA PR                            PR  0   0   0,00  12½ 
       48     Teles Lucas Marquetotti            1788 BRA Porto Alegre             U18  RS  0   0   0,00  12½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year