For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 545 : 10.06.2018

Online chess games 6077
Chess tournaments 45

View all included tournaments

Gerunda ESP, 3rd Open

Rank SNo.    Name                             Rtg FED Club                          Type Pts BH.  SB   BH. 
   1    1 MK Sabria Batlle Pol               2281 ESP Olot                                8  55  51,00 43  
   2    3 MK Gonzalez Vericat Sergi          2140 ESP Gerunda, C.E.                      7½  54  43,50 42  
   3    9    Mayor Sanchez Angel             2027 ESP Cassa C.E.                         7½  52  40,75 40½ 
   4    5 MK Parals Marce Lluis              2062 ESP Figueres C.E.                 S50  6½  53  35,75 41  
   5   10    Parramon Ros Francesc           2020 ESP Gerunda, C.E.                      6½  49½ 31,75 38  
   6    6 MK Casanellas Ruano Lluis          2053 ESP Santa Eugenia Escacs               6½  46  33,50 36½ 
   7    4 MK Mundet Riera Jaume              2090 ESP Gerunda, C.E.                       6  57  36,00 45  
   8    7    Bonell Mitjans Antonio          2053 ESP Gerunda, C.E.                 S65   6  46½ 30,25 36½ 
   9   13    Moles Fuentes Jesus             1991 ESP Gerunda, C.E.                       6  46½ 28,00 36  
  10   51    Garcia Caro Juan Alber          1557 ESP Alt Emporda, Club D'escacs    U12   6  44½ 27,25 34  
  11   11    Saurina Suner Francesc Xavier   2007 ESP Gerunda, C.E.                      5½  51  27,00 39½ 
  12   47    Cros Garcia Marc                1590 ESP Olot                          U18  5½  50  26,75 39  
  13   15    Alejo Alvarez Ricardo           1960 ESP Cassa C.E.                    S50  5½  49½ 26,75 38  
  14   25    Bonavia Heredia Francesc        1790 ESP Guixolenc C.E.                     5½  45½ 25,00 35  
  15   16    Rex Torsten                     1931 ESP Santa Eugenia Escacs          S50  5½  45  26,00 35  
  16   24    Carranza Font Joan              1792 ESP Vilobi C.E.                   S50  5½  45  23,75 35½ 
  17   49    Fernandez Alsina David          1566 ESP Gerunda, C.E.                 U16  5½  44  25,00 34½ 
  18    8    Garcia Martinez Josep           2050 ESP Sant Adria C.E.                     5  49  26,00 38  
  19   30    Castella Margarit Joan Enric    1703 ESP Santa Eugenia Escacs          S50   5  45½ 22,00 34½ 
  20   23    Ramirez Garcia Lluis            1800 ESP Tordera C.E.                  S50   5  45  22,50 35  
  21   39    Alarcon Pages Salvador          1660 ESP Santa Eugenia Escacs                5  45  22,25 36½ 
  22   19    Mundet Riera Joaquim            1857 ESP Gerunda, C.E.                       5  45  21,50 35  
  23   71    Guell Barnada Jordi             1927 ESP Sta Eugenia                         5  44  22,50 34  
  24   27    Ruiz Planas Adelito             1756 ESP Vall Del Tenes, Club Escacs   S65   5  43½ 22,75 34½ 
  25   22    Mato Bonany Joan                1813 ESP Palafrugell C.E.              S65   5  42½ 20,00 32  
  26   40    Farre I Benseny Miquel          1627 ESP Sant Gregori C.E.             U14   5  42½ 19,50 32½ 
  27   34    David Xapelli Antoni            1678 ESP Lloret, Club Escacs                 5  42  21,50 33½ 
  28   32    Gallart Vila Joan               1693 ESP Santa Eugenia Escacs          S50   5  42  20,50 32½ 
  29   43    Vidal Palou Jordi               1611 ESP Santa Eugenia Escacs          S50   5  39  19,00 30½ 
  30   26    Urbano Cabrera Moises           1759 ESP Gerunda, C.E.                       5  38½ 19,00 30½ 
  31   55    Acevedo Egido David             1517 ESP Alt Emporda, Club D'escacs    U12   5  38  18,50 31  
  32   28    Serra Palomar Josep             1751 ESP Gerunda, C.E.                 S65   5  37½ 21,50 29  
  33   17    Diaz Comas Jordi                1876 ESP Platja D'aro, Club Escacs          4½  49  22,50 38  
  34   42    Foix Breto Antoni               1613 ESP Sant Gregori C.E.             S50  4½  45  19,75 33½ 
  35   46    Heredia Lloveras David          1599 ESP Palafrugell C.E.                   4½  40½ 17,75 31½ 
  36   31    Massaguer Soles Francesc        1701 ESP Caldenc Club Escacs           S50  4½  40  17,00 32  
  37   41    Budo Poch Alfons                1617 ESP Olot                          S50  4½  37½ 13,75 30½ 
  38   60    Vila I Bague Arnau              1434 ESP Figueres C.E.                 U10  4½  34½ 16,00 26½ 
  39   37    Baig Falgueras Marc             1663 ESP Gerunda, C.E.                       4  45  18,75 35  
  40   72    Mccullough Figueras Paul        1795 ESP Santa Eugenia Escacs                4  43  17,50 34  
  41   50    Deulofeu Peramarch Enric        1558 ESP Palafrugell C.E.              S50   4  42½ 15,75 33½ 
  42   33    Pereira Garcia Josep R.         1692 ESP Palafrugell C.E.              S50   4  42½ 15,50 33  
  43   53    Viñolas Anglada Laura           1534 ESP Figueres C.E.                 U16   4  42  15,50 32½ 
  44   74    Amich Vidal Pau                 1715 ESP Gerunda, C.E.                       4  40½ 16,50 32  
  45   20    Martinez Robles Hermenegildo    1828 ESP Tordera C.E.                  S65   4  40½ 15,75 32½ 
  46   48    Carbo Marti Jordi               1588 ESP Cassa C.E.                          4  40½ 15,00 30  
  47   38    Sole Benegues Jordi             1661 ESP Caldenc Club Escacs           S50   4  40  13,50 34  
  48   56    Romera Fernandez Manel          1480 ESP Guixolenc C.E.                      4  38  13,50 29  
  49   58    Roqueta Maffei Oscar Nahuel     1448 ESP Santa Eugenia Escacs          U14   4  37  13,00 30½ 
  50   67    Cuerda Quintana Antoni          1299 ESP Gerunda, C.E.                 S50   4  36½ 14,50 29½ 
  51   83    Sulimov Alexey                  1562 ESP Lloret, Club Escacs           U18   4  35½ 14,50 29  
  52   52    Tardio Gemar Francesc I         1553 ESP Palafrugell C.E.                    4  35  11,50 28  
  53   57    Villa Carrillo Julio            1472 ESP Gerunda, C.E.                 S50   4  31½ 9,00  25½ 
  54   59    Garcia Castany Jose             1436 ESP Santa Eugenia Escacs          S65   4  31½ 8,75  25½ 
  55    2 MK Guso Llorca Jordi               2163 ESP Gerunda, C.E.                      3½  45  14,00 34½ 
  56   14    Alvarez Serra Jordi             1987 ESP Gerunda, C.E.                 S50  3½  43½ 14,50 34½ 
  57   18    Boubakha Mohamed                1859 ESP Santa Eugenia Escacs          S50  3½  43½ 13,50 34  
  58   44    Recuero Gomez Miguel Angel      1609 ESP Lloret, Club Escacs           S50  3½  41  12,00 31½ 
  59   29    Olivas Montoya Albert           1719 ESP Gerunda, C.E.                 U18  3½  39½ 12,75 30  
  60   73    Lambier Cornella Jaume          1754 ESP Vilobi C.E.                   S65  3½  36½ 11,25 29½ 
  61   36    Pou Serrano David               1665 ESP Fornells, Agrupacio Esportiva      3½  36½ 10,25 29  
  62   80    Puig Aliu Daniel                1664 ESP Vilobi C.E.                   S50  3½  34  11,00 26½ 
  63   54    Bosch Peracaula Miquel          1521 ESP Vilobi C.E.                         3  40½ 11,00 31½ 
  64   75    Duran Pibernat Toni             1712 ESP Cassa C.E.                          3  40  12,50 30½ 
  65   21    Pages Lopez David               1826 ESP Guixolenc C.E.                S50   3  39½ 11,00 31½ 
  66   76    Bustamante Aboitiz David        1700 ESP Gerunda, C.E.                       3  34½ 9,00  27½ 
  67   65    Pales Pi Marta                  1333 ESP Gerunda, C.E.                 S50   3  34  8,00  27½ 
  68   66    Alsina Carreras Eva           F 1313 ESP Gerunda, C.E.                       3  31  6,00  24½ 
  69   62    Sabria Mestras Jordi            1365 ESP Santa Eugenia Escacs          S50   3  30  5,00  24½ 
  70   63    Jimenez Oro Jaume               1343 ESP Caldenc Club Escacs           S50   3  29½ 6,00  22½ 
  71   78    Tarrago Compte Carina         F 1681 ESP Fornells, Agrupacio Esportiva       3  28  4,00  22½ 
  72   35    Boix Gravolosa Josep M.         1666 ESP Olot                               2½  41½ 11,00 32  
  73   64    Herce Carrera Javier            1333 ESP Caldenc Club Escacs           S50  2½  34½ 6,50  28  
  74   68    Vegas Cortes Jose Maria         1289 ESP Vilobi C.E.                        2½  34½ 6,00  28  
  75   61    Iglesias Pujol Emilio           1399 ESP Santa Eugenia Escacs          S50  2½  28  3,25  22½ 
  76   70    Alsina Tarres Joan              1172 ESP Santa Eugenia Escacs                2  33½ 5,00  26  
  77   82    Ribas  Garcia Pol               1568 ESP Peons De Tossa Club Escacs    U18   2  33½ 4,00  25½ 
  78   85    Iglesias Pereira Pablo          1422 ESP Santa Eugenia Escacs          U16   2  31  5,00  24  
  79   69    Nunez Naspreda Pere             1241 ESP Gerunda, C.E.                       2  31  5,00  23½ 
  80   77    Sanabras Colomer Jordi          1687 ESP Fornells, Agrupacio Esportiva S50  1½  27  2,50  21½ 
  81   12    Jorda Garcia Carles             1995 ESP Lloret, Club Escacs                 1  34½ 6,00  26½ 
  82   84    Ribas  Garcia Jan               1486 ESP Peons De Tossa Club Escacs          1  33½ 0,50  27  
  83   81    Navarro Tudela Sergi            1659 ESP Peons De Tossa Club Escacs          ½  28½ 1,75  22½ 
  84   45    Dilme Ferrer Josep M.           1602 ESP Caldenc Club Escacs           S50   0  27  0,00  21  
  85   79    Vila Alba Lluc                  1669 ESP Peons De Tossa Club Escacs          0  25½ 0,00  20½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year