For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 545 : 10.06.2018

Online chess games 6077
Chess tournaments 45

View all included tournaments

Mollerussa ESP, Delegacio Open 2018

Rank SNo.    Name                          Rtg FED Club                        Type Gr Pts BH. BH. BH. 
   1    8    Badia Mas Jordi              2130 ESP Tora C.E.                        B   7  41½ 31½ 38  
   2    6    Masague Artero Guerau        2164 ESP Lleida C.E.                 U16  A  6½  41½ 31  38  
   3    7    Sole Gonzalez Edgar          2142 ESP Lleida C.E.                 U20  B   6  38½ 28  35  
   4   11    Angles Roca Joel             2070 ESP Tarrega C.E.                U16  B   6  38  28  34½ 
   5   25    Palau Barrufet Vinyet        1915 ESP Lleida C.E.                 U14  C  5½  42  31½ 38½ 
   6    2 MK Campos Olaya Israel          2332 ESP Tarrega C.E.                     A  5½  39  29½ 36½ 
   7    4    Ribera Pane Jaume            2203 ESP Mollerussa                       A  5½  38½ 29  36  
   8   10    Degracia Burgues Jose A.     2091 ESP Almenar Club Escacs              B  5½  38½ 28½ 35  
   9    1 MK Monell Camarasa David        2337 ESP Vallfogona C.E.                  A  5½  37  27  33½ 
  10    3    Arno Bendicho Arnau          2211 ESP Almenar Club Escacs              A   5  39  30  36½ 
  11   12    Giribet Cunat Joan Ramon     2062 ESP Ivars D'urgell C.E.              B   5  36½ 27  33  
  12   18    Subarroca Blanch Francesc    1980 ESP Ponts C.E.                  S50  C   5  33  24½ 30½ 
  13   19    Andres Magri Josep M.        1963 ESP Mollerussa                  S50  C   5  32½ 24½ 30½ 
  14   24    Raga Lleida Roman            1917 ESP Tora C.E.                   S50  C   5  32  25  31  
  15   38    Becerra Gomez Juan Jose      1791 ESP Lleida C.E.                 S50  D   5  28  21½ 27  
  16    5    Verdes Nadal Ramon           2174 ESP Bellpuig C.E.               S50  A  4½  38½ 28  35  
  17   15    Biosca Lacasa Jordi          2002 ESP Almenar Club Escacs              B  4½  36½ 28  34½ 
  18   40    Torrent Minguet Joan         1776 ESP Balaguer C.E.                    D  4½  35½ 26  33  
  19   13    Granados Tello Roman         2032 ESP Ivars D'urgell C.E.              B  4½  34½ 25½ 31½ 
  20    9    Sanuy Moncasi Albert         2119 ESP Almenar Club Escacs         S50  B  4½  33½ 24½ 30  
  21   27    Estruch Andreu Lluc          1908 ESP Lleida C.E.                 U16  C  4½  32½ 25½ 30½ 
  22   17    Montoliu Torne Domenec       1989 ESP Balaguer C.E.               S50  C  4½  30½ 23  27  
  23   34    Montagut Gonzalez Joan       1834 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs      D   4  39  28½ 35  
  24   32    Cots Valls Jordi             1857 ESP Tarrega C.E.                S65  C   4  35  26½ 32  
  25   37    Cabestany Serra Xavier       1792 ESP Bellpuig C.E.               S50  D   4  34½ 26  31½ 
  26   26    Cardona Marin Wilson         1914 ESP Pardinyes, C.E.                  C   4  33  24½ 30½ 
  27   16    Estruch Andreu Guim          1997 ESP Lleida C.E.                 U18  C   4  33  24½ 30  
  28   33    Querol Zamora Ivan           1838 ESP Masdenverge C.E.            U14  D   4  32  25  30½ 
  29   43    Vendrell Lara Gerard         1743 ESP Balaguer C.E.               U14  D   4  32  23  29½ 
  30   31    Mir Carnice Jordi            1878 ESP Lleida C.E.                 U18  C   4  30½ 23  29  
  31   29    Semionovich Zurashvili Zurab 1890 ESP Ivars D'urgell C.E.         S65  C  3½  35½ 26½ 33  
  32   14    Rodon Balcells Jaume         2005 ESP Mollerussa                  S50  B  3½  32½ 23½ 30½ 
  33   21    Badia Torra Jaume            1942 ESP Tora C.E.                   S65  C  3½  30  23  29  
  34   39    Sole Chimeno Joan            1788 ESP Lleida C.E.                 S50  D  3½  30  23  27½ 
  35   28    Lopez Minguella Armand       1904 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs U14  C  3½  30  22½ 29  
  36   44    Garcia Gine Antonio          1720 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs      D  3½  29  22½ 28  
  37   23    Ponsarnau Marquilles Jaume   1936 ESP Tarrega C.E.                S65  C   3  34  25½ 31½ 
  38   50    Vendrell Lara Marc           1655 ESP Balaguer C.E.               U10  D   3  34  24½ 31  
  39   30    Sole Castane Jaume           1885 ESP Alcoletge Club Escacs       S50  C   3  32½ 25  31  
  40   22    Coria Gonzalez Pedro         1936 ESP Mollerussa                  S50  C   3  32  24½ 29  
  41   35    Cano Rodriguez Daniel        1827 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs U14  D   3  30½ 23  28  
  42   36    Duro Sole Ramon              1798 ESP Pardinyes, C.E.                  D   3  28½ 21½ 27½ 
  43   41    Perez Castells Quim          1756 ESP Tarrega C.E.                U14  D   3  28  22  27  
  44   48    Coria Gonzalez Joaquim       1672 ESP Mollerussa                       D   3  28  21  25½ 
  45   56    Gasso Gonzalez Gloria        1581 ESP Vilabarca C.E.                   D   3  26½ 20½ 25  
  46   63    Clua Aparicio Hugo           1411 ESP Mollerussa                  U16  D   3  25½ 20  24½ 
  47   61    Ionescu Ioan Adrian          1479 ESP Mollerussa                  U14  D   3  25½ 19  24  
  48   60    Conde Chijeb Alexis          1533 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs      D   3  22  16½ 21  
  49   64    Puig-Gros Munte Andreu       1377 ESP Ivars D'urgell C.E.         U14  D  2½  31  22½ 28  
  50   52    Torres Marsol Jordi          1653 ESP Mollerussa                       D  2½  28  21  25½ 
  51   45    Benseny Martinez Guerau      1708 ESP Lleida C.E.                 U10  D  2½  27  21½ 26  
  52   54    Domenech Gomis Arnau         1635 ESP Lleida C.E.                 U16  D  2½  26½ 20½ 25½ 
  53   49    Vidal Guardiola Teresa       1667 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs      D  2½  25½ 19½ 24  
  54   57    Prim Moran Clara             1563 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs U14  D  2½  23  17  22  
  55   20    Ripoll Galvez Guerau         1958 ESP Lleida C.E.                 U16  C   2  35  25½ 32  
  56   47    Garriga Bericua Antonio      1676 ESP Tarrega C.E.                S50  D   2  27½ 21  26  
  57   51    Altisent Carulla Daniel      1654 ESP Mollerussa                       D   2  26½ 20  25½ 
  58   42    Abellana Viladrich Albert    1747 ESP Ponts C.E.                       D  1½  30  23  28½ 
  59   62    Niubo Parramon Edgar         1478 ESP Mollerussa                  U16  D  1½  24  18  22  
  60   55    Carnice Gatius Elisa Justa   1598 ESP Lleida C.E.                 S50  D   1  28  20  25½ 
  61   59    Benseny Lorenzo Carlos       1535 ESP Lleida C.E.                      D   1  25½ 19½ 24  
  62   58    Jitaru Sebastian             1548 ESP Tarrega C.E.                U16  D   1  25½ 18½ 23½ 
  63   53    Bermudez Monlleo Rodrigo     1643 ESP Balafia-Adejo Club D'escacs      D   ½  26  18½ 24½ 
  64   46    Pinol Romero Xavier          1695 ESP Mollerussa                       D   0  23½ 17½ 22½


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year