Chess games database – Novi Sad SER, 9th Vojvodina Open

For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 550 : 01.08.2018

Online chess games 16210
Chess tournaments 82

View all included tournaments

Novi Sad SER, 9th Vojvodina Open

Rank SNo.     Name                          Rtg FED Type Pts BH. BH. Fide 
   1    1 GM  Atalik Suat                  2509 TUR S50   7  46½ 40  36½  
   2    2 IM  Cabarkapa Novak              2439 SRB      6½  50  43  34½  
   3    7 IM  Nomin-Erdene Davaademberel F 2371 MGL U18  6½  47½ 40½ 34½  
   4   26 WIM Pratyusha Bodda            F 2244 IND      6½  46  39½  32  
   5   12 IM  Batsuren Dambasuren          2321 MGL U14  6½  45  38½  36  
   6    3 GM  Drazic Sinisa                2421 SRB S50  6½  44½ 38   33  
   7   22     Pastar Slaven                2262 BIH      6½  44½ 37½  36  
   8   18 IM  Mikheev Stanislav            2291 RUS      6½  40½ 34   31  
   9   15 FM  Milosevic Milos              2315 SRB U16  6½  40  33½ 31½  
  10   10 FM  Raja Rithvik R               2343 IND U14   6  46  39½  32  
  11   24     Jocev Milan                  2256 SRB       6  45½ 38½ 31½  
  12    9 IM  Danchevski Orce              2353 MKD       6  43½ 37  30½  
  13   14 IM  Rogac Srdjan                 2317 SRB       6  42  35  29½  
  14   13 GM  Kostic Vladimir G            2319 SRB S65   6  41½ 35  31½  
  15   49 FM  Tugstumur Yesuntumur         2116 MGL U12  5½  45  38½ 28½  
  16   27     Mitev Valentin               2242 FID U14  5½  45  38  29½  
  17   21 IM  Dragojlovic Andjelko         2262 SRB S50  5½  44½ 38  30½  
  18    8     Li Hong                      2365 CHN      5½  43  36½ 29½  
  19   19 FM  Yordanov Lachezar            2290 FID U18  5½  43  36½ 29½  
  20   29 FM  Kumic Filip                  2230 SRB      5½  42½ 36  29½  
  21   31     Banovic Ivan                 2224 SRB      5½  40½ 34  28½  
  22   23 FM  Zegarac Vuk                  2257 SRB U20  5½  37½ 31½ 27½  
  23   17     Omorjan Dejan                2292 SRB U16  5½  34  29  23½  
  24   20 FM  Parezanin Darko              2265 SRB S50  5½  33  28  24½  
  25    4 GM  Sharavdorj Dashzegve         2403 MGL       5  50  43   33  
  26    5 GM  Tosic Miroslav               2388 SRB S50   5  42  35½  26  
  27   11 FM  Budisavljevic Luka           2324 SRB U14   5  41½ 35  28½  
  28   63     Zhukov Anton                 2046 RUS U14   5  41½ 35   25  
  29   30 FM  Ninov Dayan                  2229 FID       5  41  34½  28  
  30    6 FM  Hirneise Jens                2379 GER       5  40½ 34  27½  
  31   44 FM  Ujhazi Ivan                  2132 SRB S65   5  40  33½ 26½  
  32   36     Ilincic Aleksa               2179 SRB       5  37½ 32  24½  
  33   34     Paroski Sinisa               2199 SRB S50   5  37  31   24  
  34   28     Johansson Thomas             2232 SWE       5  36½ 31  22½  
  35   69 CM  Wang Zideng                  1977 CHN U14   5  34½ 28   19  
  36   47 FM  Ilijc Milan                  2122 SRB S65  4½  41½ 35  23½  
  37   43     Otawa Yuto                   2140 JPN U18  4½  41  34½  26  
  38   32     Winkelman Albert             2210 AUS U16  4½  40½ 34   25  
  39   61 WFM Altantuya Boldbaatar       F 2060 MGL U14  4½  39  32½ 22½  
  40   42     Hasman Cengiz                2141 TUR      4½  37½ 32  23½  
  41   50     Tisma Ivan                   2113 SRB      4½  37  31½  20  
  42   40 WIM Uuriintuya Uurtsaikh       F 2158 MGL U20  4½  37  30½  24  
  43   51     Radosavljevic Slobodan S     2106 SRB      4½  37  30½ 20½  
  44   37     Copic Branko                 2167 SRB      4½  36½ 30½  24  
  45   57     Zavgorodniaya Alena        F 2075 RUS      4½  36½ 30  19½  
  46   55 WCM Krasteva Beloslava         F 2086 FID U14  4½  36  30½ 21½  
  47   35 FM  Jovanovic Milenko            2198 CRO S65  4½  36  30   24  
  48   62     Opacic Alexandar             2052 ITA      4½  33½ 27  19½  
  49   45     Kacar Darko                  2130 SRB      4½  32½ 25½  20  
  50   70     Todorov Kaloyan              1977 FID U18  4½  31½ 26   16  
  51   75     Stojadinov Svetlana        F 1944 SRB      4½  27½ 23   13  
  52   53     Liu Xi                       2099 CHN       4  40½ 34½  22  
  53   65     Manojlovic Sava              2026 SRB S50   4  40  33½ 24½  
  54   71 WCM Toncheva Nadya             F 1975 FID U14   4  39  33   24  
  55   41     Rutesic Vuk                  2157 SRB U16   4  39  32½ 22½  
  56   48     Angun Batu                   2122 TUR U14   4  39  32½ 20½  
  57   38     Tomerlin Sinisa              2163 CRO       4  38½ 31½  22  
  58   39     Pecelj Nedeljko              2159 SRB S50   4  35  29   21  
  59   60     Djokic Mihailo               2064 SRB U16   4  34½ 29  19½  
  60   56     Elez Sinisa                  2076 BIH S50   4  34½ 28   19  
  61   77 CM  Osaka Takuma                 1938 JPN U16   4  32½ 27½  17  
  62   52     Stankovic Milos M            2100 SRB U16   4  30½ 25  14½  
  63   25 FM  Svicevic Rastko              2247 SRB      3½  36  31   21  
  64   64     Grujic Danijela            F 2033 SRB      3½  36  30½ 17½  
  65   54     Vujinovic Predrag            2096 SRB      3½  35  29   18  
  66   73     Majstorovic Aleksandar       1968 SRB      3½  34  29   16  
  67   33     Kovacevic Sinisa             2202 SRB      3½  33½ 27   20  
  68   46     Pajcin Lav                   2130 SRB U14  3½  29  22½  13  
  69   59     Mehandzic Georgije           2066 SRB S50   3  40½ 34   20  
  70   79     Betsakos Konstantinos        1913 GRE U16   3  35½ 30  16½  
  71   80     Cervenak Juraj               1908 SRB S65   3  33½ 27  13½  
  72   72     Drazic Miodrag               1973 SRB S50   3  32½ 27  14½  
  73   78     Matkovic Simana            F 1927 SRB       3  31½ 26½ 15½  
  74   85     Radulov Nevena             F 1706 SRB U18   3  31  26   11  
  75   68     Jevtic Miroljub              2005 SRB S65   3  31  25   13  
  76   86 AFM Pistalovic Slobodan          1637 BIH U12   3  27½ 22½  7½  
  77   74     Hart Alexander               1967 SWE      2½  38  32   17  
  78   84     Petrovic Aleksa              1845 SRB U14  2½  32  27½  15  
  79   76     Damjanovic Vuk               1939 SRB U12  2½  32  27½ 14½  
  80   67     Bakvic Zoran                 2005 SRB S50  2½  31  25½  11  
  81   87     Stankovic Marija           F 1625 SRB U14  2½  29½ 24½  9½  
  82   83     Matovic Andjela            F 1884 SRB U18  2½  28  23½ 12½  
  83   16 FM  Savanovic Vuk                2294 SRB       2  35  30   16  
  84   66     Jancic Radomir               2018 SRB       2  32½ 26   10  
  85   81     Ratic Zoran                  1908 SRB S50   2  28  23½  9   
  86   82     Scott Luke                   1887 IRL U20   1  29½ 25   7   
  87   58     Ledjenac Milorad             2068 SRB       0  26  21   0 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year