For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 530 : 10.01.2018

Online chess games 6873
Chess tournaments 53

View all included tournaments

Praha CZE, Blitz Ch (m) 2017

MEN

Rank SNo.     Name                    Rtg FED Club                           Type Gr  Pts Res. BH.  BH.  
   1    5 GM  Jirovsky Milos         2532 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       12   ½   146½ 153½ 
   2    1 GM  Michalik Peter         2598 CZE Unichess                        F       12   ½   142  150  
   3    2 GM  Babula Vlastimil       2577 CZE 1. Novoborsky Sk                F       11½  ½   141½ 148½ 
   4   12 FM  Vojta Tomas            2405 CZE Moravska Slavia Brno            F       11½  ½   137  142½ 
   5    6 GM  Krejci Jan             2476 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F       11   0   132½ 139½ 
   6    7 GM  Stocek Jiri            2467 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F       10½  0   141  149  
   7   32     Turner Jan             2303 CZE Sk Tachov                       F       10½  0   139  144½ 
   8   16 IM  Kraus Tomas            2389 CZE SK ZIKUDA Turnov, z.s.          F       10½  0   138  145½ 
   9   14 IM  Jirka Jiri             2401 CZE Tj Bohemians Praha              F       10½  0   137½ 144½ 
  10    3 IM  Zwardon Vojtech        2577 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F       10½  0   136  143½ 
  11   13 GM  Bernasek Jan           2404 CZE Unichess                        F       10½  0   130  137½ 
  12   15 IM  Simacek Pavel          2392 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F       10½  0   129½ 135  
  13    8 IM  Pulpan Jakub           2466 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.          F       10½  0   126½ 134  
  14   34 IM  Nguyen Thai Dai Van    2294 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F   U18 10   0   141  147½ 
  15   10 IM  Cernousek Lukas        2412 CZE Unichess                        F       10   0   138½ 145  
  16   51     Kratochvil Vit         2224 CZE Tj Namest N/Oslavou             F       10   0   137  142  
  17   18 GM  Petr Martin            2375 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       10   0   130  136  
  18   20 IM  Jirovsky Pavel         2363 CZE Sokol Kolin                     F       10   0   129½ 136½ 
  19    4 FM  Kociscak Jiri          2537 CZE Sk Hm Ostrava                   F       10   0   126½ 132  
  20   23 FM  Rubes Jan              2352 CZE Sk Teplice                      F       10   0   125  131  
  21   11 GM  Meduna Eduard          2408 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F   S60 10   0   122  129½ 
  22   17 IM  Vavra Pavel            2388 CZE Unichess                        F       10   0   122  127½ 
  23   41     Docekal Jan            2268 CZE Gpoa Znojmo, Spolek             F       10   0   116  122  
  24   24 FM  Vykouk Jan             2350 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F   U18 9½   0   139½ 146½ 
  25   26 FM  Hollan Martin          2325 CZE Sk Oaza Praha                   F   U18 9½   0   134½ 142  
  26   22 FM  Vlasak Lukas           2355 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F       9½   0   130½ 135½ 
  27   81     Mladek Richard         2109 CZE Tj Spartak Vlasim               F   U18 9½   0   130  135  
  28   28 IM  Pribyl Josef           2321 CZE SK Dopravni podnik Praha        F   S60 9½   0   127  133½ 
  29    9 IM  Cerveny Martin         2447 CZE SK JOLY Lysa nad Labem          F       9½   0   125  131½ 
  30   25     Roubalik Jakub         2338 CZE SK Duras BVK                    F       9½   0   123  129  
  31   39 IM  Neckar Lubomir         2276 CZE Sk Joly Lysa Nad Labem          F   S60 9½   0   119½ 125  
  32   21 IM  Zpevak Pavel           2363 CZE So Kunovice                     F       9½   0   119½ 125  
  33   40 IM  Konopka Michal         2268 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       9½   0   118  123½ 
  34   79     Krupicka Josef         2110 CZE Sk Praha-Smichov                F       9½   0   116  120½ 
  35   72     Vecera Pavel           2152 CZE Tj Zdar Nad Sazavou Z.S.        F       9½   0   114½ 121  
  36   37 IM  Sodoma Jan             2283 CZE SK ZIKUDA Turnov, z.s.          F       9½   0   114½ 120½ 
  37   66     Lorenc Tomas           2172 CZE Tj Banik Sokolov So             F       9½   0   108  113½ 
  38   49     Klement Lukas          2227 CZE Tj Tatran Podborany Z.S.        F        9   0   131½ 138  
  39   44     Kozusek Daniel         2249 CZE Region Panda, Z.S.              F   U18  9   0   130½ 136½ 
  40   19 IM  Orsag Milan            2375 CZE Tj Neratovice                   F        9   0   128½ 134½ 
  41   36 IM  Zurek Milan            2291 CZE Sk Velke Losiny                 F        9   0   125½ 131  
  42   52     Eret Jonas             2223 CZE SK Sokol Klatovy                F   U18  9   0   124  130½ 
  43   29 FM  Rosko Lubos            2318 CZE TJ Slavia Hradec Kralove        F        9   0   123½ 129½ 
  44   42 FM  Burdalev Kirill        2261 CZE Sk Dopravni Podnik Praha        F        9   0   122½ 129  
  45   27     Kratochvil Karel       2323 CZE SK Lokomotiva Brno, z.s.        F        9   0   122  127½ 
  46   47     Skara Vladimir         2230 CZE Unichess                        F        9   0   121½ 128½ 
  47   43     Dubansky Bohuslav      2260 CZE Tj Bohemians Praha              F        9   0   121  127  
  48   31 IM  Studnicka Tomas        2309 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.          F        9   0   120  127  
  49   68     Kredl Karel            2168 CZE Moravska Slavia Brno            F        9   0   118½ 124  
  50   54     Buchcar Tomas          2207 CZE Tj Krasna Lipa                  F        9   0   118½ 124  
  51   82     Hula Lukas             2107 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F        9   0   110  115  
  52   38 FM  Netusil Miloslav       2283 CZE Sk Sokol Vysehrad               F   S60  9   0   109½ 115½ 
  53   61     Polak Benedikt         2190 CZE Tj Sparta Kutna Hora            F        9   0   108½ 114  
  54   58     Mikes Jan              2198 CZE Sk Podluzan Prusanky Z.S.       F        9   0   106  111½ 
  55   33 IM  Kulhanek Tomas         2296 CZE TJ Sokol Praha-Vrsovice         F       8½   0   137  143½ 
  56   56     Slovak Kilian          2202 CZE Tj Kobylisy                     F   U18 8½   0   130  135½ 
  57   46 FM  Bakalar Petr           2240 CZE Unichess                        F       8½   0   124½ 131  
  58   45     Cuhra Martin           2247 CZE Qcc Ceske Budejovice            F       8½   0   120½ 127  
  59  161     Zeman Matyas           1857 CZE Sokol Tabor                     F   U18 8½   0   119½ 126  
  60  102 FM  Simet Martin           2046 CZE Sk Sokol Klatovy                F   U18 8½   0   119½ 125  
  61   90     Walek Petr             2084 CZE Sk Caissa Trebic Z.S.           F       8½   0   119  123½ 
  62   53     Hadzala Daniel         2216 CZE Tj Neratovice                   F   S60 8½   0   117  122  
  63   75     Bilek Martin           2137 CZE Sk Oaza Praha                   F       8½   0   115½ 121½ 
  64   62     Skrivanek Jan          2187 CZE SK Dopravni podnik Praha        F       8½   0   114½ 120½ 
  65   50     Dvorak Jan             2225 CZE Tj Kobylisy                     F       8½   0   114  119½ 
  66   85     Janocko Petr           2099 CZE Sk Line                         F       8½   0   113  118  
  67   59     Senkyr Martin          2196 CZE SK Zlin, z.s.                   F       8½   0   110½ 116  
  68   71     Ruzicka Ales           2152 CZE Sokol Tabor                     F       8½   0   108  113½ 
  69   93     Joukl Zdenek           2068 CZE Tj Spartak Rokytnice N.Jizerou  F   S60 8½   0   108  112½ 
  70   95     Turner Radek           2065 CZE Tj Sakal Kozolupy               F       8½   0   107½ 111½ 
  71   83     Ptacek Lubos           2105 CZE Sk Vysoke Myto                  F       8½   0   104½ 109½ 
  72   30 FM  Vrbata Zbynek          2316 CZE Unichess                        F        8   0   129½ 136  
  73   80     Liska Jiri             2110 CZE 1. Novoborsky Sk                F   U18  8   0   127  131½ 
  74   35 FM  Gregor Jiri            2294 CZE Tj Neratovice                   F        8   0   121½ 128  
  75   55 FM  Vrana Frantisek        2205 CZE Sk Stare Mesto                  F        8   0   118½ 124½ 
  76   65     Sott Pavel             2173 CZE Sk Line                         F        8   0   118  123½ 
  77   67     Sikora Jan             2172 CZE Tz Trinec                       F        8   0   118  123½ 
  78  113     Hoke Petr              2014 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F        8   0   118  123  
  79  101     Sprenar Petr           2054 CZE Sk Karlovy Vary                 F   U18  8   0   117½ 123  
  80   91 FM  Pacl Vaclav            2083 CZE Tj Slovan Havirov               F   S60  8   0   117½ 122½ 
  81  122     Vrecion Jiri           1998 CZE SK Zdice                        F   U18  8   0   116½ 122  
  82   98 FM  Krouzel Jaroslav       2059 CZE Tj Praha-Pankrac                F   S60  8   0   115½ 120  
  83   78     Borkovec Milan         2112 CZE Sokol Tabor                     F        8   0   114½ 120½ 
  84   99     Novotny Viktor         2058 CZE 1. Novoborsky SK                F        8   0   114½ 119  
  85   92     Dosedel Jiri           2078 CZE Sk Vysoke Myto                  F        8   0   113  119½ 
  86   64     Trapl Dalibor          2185 CZE Sk Loko Praha Z.S.              F        8   0   113  119½ 
  87   89     Schmalz Michal         2085 CZE Sokol Bustehrad                 F        8   0   111½ 117  
  88   74     Vala Filip             2142 CZE Tj Jiskra Havlickuv Brod        F        8   0   110½ 116  
  89   48     Formanek Martin        2228 CZE Tj Kobylisy                     F        8   0   110  116½ 
  90  107     Parizek Vojtech        2041 CZE Tj Kobylisy                     F   U18  8   0   109½ 114½ 
  91   70 FM  Svatos Jan             2155 CZE Tj Sokol Praha-Vrsovice         F        8   0   108½ 114½ 
  92  132     Kucera Tomas           1952 CZE SK Dopravni podnik Praha        F        8   0   107  112  
  93   84     Stolba Milos           2105 CZE Tj Sparta Kutna Hora            F        8   0   106  109½ 
  94  104     Jerman Richard         2044 CZE So Tp Nova Kladno, Z.S.         F   S60  8   0   102  106½ 
  95   96     Hase Pavel             2063 CZE SO Praga Praha                  F        8   0   100½ 103  
  96  166     Civin Dominik          1841 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   U18  8   0   96½  101  
  97  100     Kostka Vit             2057 CZE Sk Slavia Orlova                F       7½   0   120½ 123  
  98   60 FM  Jedlicka Ales          2191 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F       7½   0   120  126  
  99  109     Chmel Kristian         2035 CZE Tj Kobylisy                     F       7½   0   118  124  
 100  110     Fojtik Tomas           2035 CZE Sk Garde Lipovec                F       7½   0   116½ 123  
 101  114     Miculka Petr           2014 CZE Tj Namest N/Oslavou             F       7½   0   112½ 118  
 102  175 AIM Stepan Patrik          1784 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F   U18 7½   0   112  117½ 
 103   73     Vasicek Martin         2146 CZE Sokol Domazlice                 F       7½   0   111½ 117½ 
 104  169     Skypala Ondrej         1824 CZE Tj Kobylisy                     F   U18 7½   0   110  116  
 105   88     Zdrazil Tomas          2096 CZE Ask Da Olomouc                  F       7½   0   110  115  
 106  119 FM  Vokoun Jan             2001 CZE Tj Praha-Pankrac                F   S60 7½   0   109½ 115  
 107  149     Spicka Jan             1891 CZE Sk Karlovy Vary                 F   U18 7½   0   105½ 110½ 
 108   69     Folk Petr              2163 CZE Tj Sakal Kozolupy               F       7½   0   104½ 110  
 109   77     Vrkota Milos           2113 CZE Tj Sparta Kutna Hora            F       7½   0   104½ 110  
 110  153     Vojta Jakub            1878 CZE Tj Spartak Vlasim               F   U18 7½   0   102  107  
 111  112 FM  Kozak Milos            2018 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F       7½   0   101  106½ 
 112  176     Fojt Petr              1784 CZE Sk Ad Jicin                     F   U18 7½   0   97½  103  
 113  181     Kosut Tomas            1773 CZE Sk Caissa Trebic Z.S.           F       7½   0    97  102½ 
 114  174     Stegl Petr             1789 CZE Sokol Pecky                     F       7½   0    97  101½ 
 115  198     Werner Hong Quan Dan   1450 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F   U18 7½   0    96  101½ 
 116   87     Hruska Jan             2097 CZE Unichess                        F       7½   0    96  101  
 117  117     Soucek Milan           2008 CZE Sokol Kolin                     F       7½   0    96  101  
 118  150     Vasicek Tomas          1888 CZE Sokol Domazlice                 F       7½   0    95  96½  
 119  170     Kunc Jan               1814 CZE Sk Praha-Smichov                F   U18 7½   0   94½  99½  
 120  168     Kuchar Matej           1825 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.    F   U18  7   0   116½ 123½ 
 121  120     Vavra Michal           2000 CZE Moravska Slavia Brno            F        7   0   113  118½ 
 122  108     Riha Jaroslav ml.      2036 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F        7   0   109  114½ 
 123  128     Nedoma Marek           1970 CZE Tj Auto Skoda Mlada Boleslav    F        7   0   108½ 113  
 124  130     Ruzicka Josef          1966 CZE Tj Znojmo                       F        7   0   106½ 111½ 
 125  126     Steiner Juraj          1984 CZE Tj Jawa Brodce                  F   S60  7   0   105  109½ 
 126   94     Hosticka Frantisek     2066 CZE So Tj Tatran Prachatice         F   S60  7   0   104½ 108½ 
 127  111     Mindl Josef            2027 CZE Sokol Tabor                     F        7   0   103½ 109  
 128   57     Smid Miroslav          2199 CZE Tj Bohemians Praha              F        7   0   102  107½ 
 129  142     Svizensky Lubos        1917 CZE Sk Caissa Trebic Z.S.           F        7   0   101½ 105½ 
 130  106     Babicka Michal         2042 CZE SK Decin                        F        7   0    99  104½ 
 131  137     Melich Jindrich        1937 CZE Tj Praha-Pankrac                F   S60  7   0    99  103½ 
 132  154     Kostlan Jan            1877 CZE TJ Spartak Rokytnice n.Jizerou           7   0    98  102½ 
 133  212     Stedron Bohumir        1000 CZE So TJ DUKLA Praha               *   S60  7   0    98  101½ 
 134  167     Beranek Ondrej         1832 CZE Sk Svetla Nad Sazavou           F        7   0    96  100½ 
 135  184     Bulockin Martin        1767 CZE 2222 SK Polabiny, z.s.          F   U18  7   0    95   99  
 136  147     Jirasek Jiri           1903 CZE Sk Slovan Jirkov                F   S60  7   0    90  92½  
 137  160     Kovar Jan              1857 CZE Tj Sokol Praha-Vrsovice         F        7   0    84  86½  
 138  156     Martirosyan Ara        1874 CZE Sk Aurora-Sach. Skola Anatolij  F   U18 6½   0   108½ 114½ 
 139  115     Jun Rudolf Jr.         2013 CZE Tj Chs Chotebor                 F   U18 6½   0   108  113½ 
 140   63     Kotyk Vaclav           2186 CZE Sk Kladno                       F       6½   0   107  113  
 141   97     Staszko Martin         2061 CZE Sachovy Oddil Tj Dukla Praha    F       6½   0   107  109½ 
 142  127     Horky Pavel            1974 CZE Sk Spartak Celakovice           F       6½   0   103  108  
 143  136     Kouba Libor            1940 CZE Unichess                        F       6½   0   103  108  
 144  116     Krupicka Josef         2009 CZE Sk Praha-Smichov                F       6½   0   102  106½ 
 145  151     Novotny Martin         1883 CZE Klub Sachistu Ricany 1925       F   U18 6½   0   101  105½ 
 146  148     Navratil Jiri          1894 CZE TJ Bojkovice                    F       6½   0   100½ 105  
 147  158     Bartos Miroslav        1862 CZE Tj Bohemians Praha              F       6½   0    99  104  
 148  178     Hlozek David           1781 CZE Sk 64 Plzen                     F   U18 6½   0   98½  104  
 149  152     Ruzicka Ondrej         1883 CZE Sk Sokol Vysehrad               F       6½   0   98½  103½ 
 150  103     Plasil Petr            2045 CZE Tj Kobylisy                     F       6½   0    98  103  
 151  141     Gschwendtner Stanislav 1919 CZE Sk Kdyne                        F       6½   0    98  102  
 152   76     Krejci Jan             2132 CZE Tatran Litovel                          6½   0   96½  101½ 
 153  134     Vicha Martin           1946 CZE Slezan Opava                    F       6½   0   96½  101½ 
 154  140     Kostelecky Daniel      1922 CZE TJ Kobylisy                     F       6½   0    94  98½  
 155  164     Hess Pavel             1852 CZE Slavia Ceske Budejovice         F       6½   0   93½   96  
 156  139     Valencik Jozef         1932 CZE Tj Slovan Havirov               F       6½   0   93½   96  
 157  171     Prochazka Pavel        1804 CZE Sokol Tabor                     F       6½   0   92½   95  
 158  133     Mrazik Tomas           1952 CZE Spartak Velke Mezirici          F       6½   0   91½   95  
 159  165     Oburka Vladislav       1850 CZE Tj Zdar Nad Sazavou Z.S.        F   S60 6½   0    91  95½  
 160  155     Kronowetter Borivoj    1874 CZE Ddm Symfonie Podebrady          F   U18 6½   0    85   89  
 161  135     Zvacek Antonin         1944 CZE Sk Kbely                        F       6½   0    84  88½  
 162  129     Brejnik Gustav         1966 CZE Sk Slavoj Litomerice, Z.S.      F   U18  6   0   108  112½ 
 163   86     Bily Michal            2097 CZE Sk Praha 4                      F        6   0   107½ 112½ 
 164  124     Zikmund Daniel         1985 CZE Sk Praha-Smichov                F        6   0   103½ 108  
 165  157     Kaplan Daniel          1865 CZE Tj Bohemia Podebrady            F        6   0   98½  102½ 
 166  105     Riha Jaroslav st.      2044 CZE Tj Csad Libouchec               F        6   0   98½  100  
 167  143     Skala Jaromir          1916 CZE Tj Sparta Kutna Hora            F        6   0    94  96½  
 168  146     Sladek Jaroslav        1905 CZE Sk Petrin Plzen                 F        6   0   93½   98  
 169  131     Buksa Jaromir          1960 CZE So Praga Praha                  F   S60  6   0    92  96½  
 170  179     Plesnivy Martin        1781 CZE Sk Oaza Praha                   F        6   0    92   96  
 171  195     Vaclavik Jan           1522 CZE Sk Teplice                      F   U18  6   0   91½  96½  
 172  202     Day Tobias             1305 CZE Unichess                            U18  6   0   88½   93  
 173  144     Hurtak Otto            1914 CZE Tj Bohemians Praha              F        6   0   88½   92  
 174  125     Fiala Zdenek           1984 CZE Sk Svetla Nad Sazavou           F        6   0   87½   91  
 175  182     Kasik Miroslav         1771 CZE Tj Sokol Plzen-Letna            F   S60  6   0    81  85½  
 176  118 CM  Chrz Pavel             2006 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F       5½   0   112  117  
 177  138     Smid Pavel             1937 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F   U18 5½   0   109  113½ 
 178  121     Splichal Petr          1998 CZE Unichess                        F       5½   0   104  109½ 
 179  180     Popelka Pavel          1778 CZE Tj Kralupy Nad Vltavou          F       5½   0   103  108  
 180  177     Gruss Petr             1783 CZE Tj Klasterec Nad Ohri           F       5½   0   100  105  
 181  163     Danhel Lukas           1852 CZE Tj Bohemians Praha              F       5½   0    96  98½  
 182  183     Martinec Karel         1768 CZE Tj Kralupy Nad Vltavou          F   S60 5½   0   95½  100  
 183  145     Hajek Jaroslav         1912 CZE Tj Sokol Zajecice               F   S60 5½   0    94  98½  
 184  172     Mach Petr              1803 CZE Unichess                        F   U18 5½   0    92  93½  
 185  173     Nguyen Thai Dai Vinh   1803 CZE Interchess Z.S.                 F   U18 5½   0    90  94½  
 186  207     Safranek Jan           1326 CZE Ddm Symfonie Podebrady          N       5½   0   89½  94½  
 187  208     Kronowetter Ales       1258 CZE Ddm Symfonie Podebrady          N    A  5½   0   88½   91  
 188  123     Svoboda Zdenek         1987 CZE                                 F   S60 5½   0   87½   92  
 189  162     Krch Lukas             1854 CZE Sokol Tabor                     F       5½   0    78   82  
 190  187     Chmelik Ladislav       1755 CZE Sachklub Mesta Dobrovice, Z.S.  F        5   0   96½  101  
 191  194     Grabarczyk Sylwester   1538 CZE                                 F        5   0   93½   96  
 192  192     Ret Adam Josef         1587 CZE 2222 Sk Polabiny, Z.S.          F   U18  5   0   92½   97  
 193  191     Ruzicka Filip          1680 CZE SK Dopravni podnik Praha        F   U18  5   0   88½   92  
 194  189     Lajsek Tomas           1703 CZE Tj Sparta Kutna Hora            F        5   0   87½   89  
 195  159     Kolar Dan              1862 CZE Sachovy oddil TJ DUKLA Praha    F        5   0    86   90  
 196  209     Day Timothy            1250 CZE Unichess                        N    A   5   0   84½  88½  
 197  197     Lieber Lukas           1462 CZE Chess Most                      F   U18  5   0    81  83½  
 198  188     Kvapil Jaroslav        1741 CZE Tj Neratovice                   F   S60  5   0    80  82½  
 199  213     Krivanek Vladimir      2088 CZE DDM Praha 6                              5   0    71  72½  
 200  199     Zelenka Petr           1424 CZE Tj Bohemians Praha              F       4½   0    85  86½  
 201  186     Holata Miroslav        1765 CZE Tj Jiskra Havlickuv Brod        F       4½   0   84½   87  
 202  205     Dobias Jaroslav        1402 CZE Sokol Pecky                     N   S60 4½   0   83½   85  
 203  196     Rezek Filip            1478 CZE SK OAZA Praha                   F   U18 4½   0    83  84½  
 204  204     Peka Karel             1647 CZE SK Sokol Vysehrad               N    A  4½   0    78  79½  
 205  185     Sliva Michal           1766 CZE Sk Spartak Usti Nad Labem       F       4½   0   75½   77  
 206  210     Gorej Vojtech          1246 CZE Sk Decin                        N   U18  4   0    82   87  
 207  201     Stanko Vincent         1317 SVK                                 F   S60  4   0   74½   76  
 208  200     Langmajer Jan          1325 CZE Sk 64 Plzen                     F   U18  4   0   72½   74  
 209  190     Nigrin Jiri            1685 CZE Sokol Pecky                     F   S60 3½   0    77  78½  
 210  193     Bauer Jan              1546 CZE Sachova Akademie Vste           F   U18  3   0    85  87½  
 211  206     Kysely Vaclav          1400 CZE Sk Viktoria Zizkov              N    A  2½   1    80  81½  
 212  203     Veverka Vladimir       1187 CZE Sk Most                         F   U18 2½   0   74½   76  
 213  211     Mrkvan Frantisek       1000 CZE SK Spartak Usti nad Labem       *   U18 1½   0   70½   73 

WOMEN

Rank SNo.     Name                      Rtg FED Club                         Type Gr  Pts Res. BH.  BH.  
   1    1 WGM Sikorova Olga          F 2246 CZE Tz Trinec                     F       10½  1   124  129½ 
   2    3 WGM Rodshtein Tereza       F 2207 CZE Sk Zikuda Turnov, Z.S.        F       10½  0   127½ 134½ 
   3    2 WIM Havlikova Kristyna     F 2215 CZE Unichess                      F       10   0   126½ 133  
   4   17 WFM Kanakova Natalie       F 1913 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.  F   U18 10   0   126½ 132½ 
   5    4 WIM Olsarova Karolina      F 2207 CZE Sk Slavia Orlova              F       10   0   124½ 130  
   6    6 WGM Richtrova Eliska       F 2154 CZE Qcc Ceske Budejovice          F       10   0   118  122½ 
   7    9 WIM Richterova Natasa      F 2087 CZE Agentura 64 Grygov            F       9½   0   128  135  
   8    8 WIM Orsagova Silvie        F 2115 CZE Sachovy Oddil Tj Dukla Praha  F       9½   0   124  130½ 
   9   10     Zpevakova Jana         F 2080 CZE Sk Stare Mesto                F       9½   0   123  126½ 
  10   25     Nova Michaela          F 1853 CZE Sokol Bustehrad               F   U18  9   0   117  121½ 
  11   13     Vranova Zdenka         F 2013 CZE Sk Stare Mesto                F       8½   1   119½ 121½ 
  12   27     Nemcova Karin          F 1824 CZE SK OAZA Praha                 F   U18 8½   0   114½ 120  
  13    5 WFM Mareckova Martina      F 2190 CZE Region Panda, z.s.            F        8   0   125½ 131  
  14   11 WFM Folkova Martina        F 2064 CZE Tj Sakal Kozolupy             F        8   0   123½ 129  
  15    7     Novosadova Kristyna    F 2137 CZE Beskydska Sachova Skola Z.S.  F        8   0   121½ 128  
  16   12     Grussova Helena        F 2047 CZE Tj Klasterec Nad Ohri         F        8   0   118½ 125  
  17   31     Koubova Anna Marie     F 1772 CZE Unichess                      F   U18  8   0   104½ 108  
  18   32     Saffova Michaela       F 1769 CZE Tj Sokol Litvinov-Lom.        F        8   0   98½  102  
  19   15     Brunova Blanka         F 1939 CZE SK Karlovy Vary               F   U18 7½   0   120½ 126  
  20   20     Roskova Katerina       F 1887 CZE TJ Slavia Hradec Kralove      F       7½   0   115½ 120  
  21   14     Vlkova Anezka          F 1970 CZE Tj Spartak Vlasim             F   U18 7½   0   112  117½ 
  22   21     Dumkova Daniela        F 1886 CZE Sachy Zastavka                F       7½   0   109  111  
  23   28     Tajovska Martina       F 1817 CZE Sokol Bustehrad               F   U18 7½   0    96   98  
  24   18     Balkova Anna           F 1896 CZE Unichess                      F        7   0   100  102  
  25   16     Suchomelova Simona     F 1930 CZE Sk Svetla Nad Sazavou         F        7   0    98  102½ 
  26   30     Novotna Tereza         F 1775 CZE Klub Sachistu Ricany 1925     F   U18  7   0   96½  100  
  27   24     Nytrova Adela          F 1855 CZE Unichess                      F        7   0    91   93  
  28   33     Nemcova Kamila         F 1661 CZE SK OAZA Praha                 F   U18  7   0   87½  89½  
  29   26     Zpevakova Katerina     F 1843 CZE Dolni Nemci                   F        7   0    87   89  
  30   35     Otrubova Kristyna      F 1578 CZE Klub sachistu Ricany 1925     F   U18 6½   0   91½  93½  
  31   29     Volaninova Sarka       F 1799 CZE Sk Svetla Nad Sazavou         F   U18  6   0   100½ 102½ 
  32   19     Fastova Karolina       F 1895 CZE Sk Petrin Plzen               F        6   0    95   97  
  33   23     Mackova Veronika       F 1860 CZE Tj Bohemians Praha            F        6   0   90½  92½  
  34   22     Lorencova Vera         F 1874 CZE Sk Karlovy Vary               F        6   0   88½  90½  
  35   34     Smajzrova Katerina     F 1643 CZE Sk Usti Nad Orlici, Z.S.      F        5   0   92½  94½  
  36   37     Langmajerova Jana      F 1359 CZE Sk 64 Plzen                   F   U18  4   0    93   95  
  37   36     Encinas Michelle Diane F 1409 CZE Sk Sokol Vysehrad             F   U18 2½   0   88½   92 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year