For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 550 : 01.08.2018

Online chess games 16210
Chess tournaments 82

View all included tournaments

Satu Mare ROM, Iuliu Szabo Mem 2018

Rank SNo.     Name                         Rtg FED Club                           Type Pts BH. BH. Fide 
   1    2 GM  Aczel Gergely               2538 HUN UNGARIA                              7  39½ 50  38½  
   2    1 GM  Jianu Vlad-Cristian         2542 ROU Csu Universitatea De Vest Timi      6½  44  55  36½  
   3    4 IM  Filip Lucian-Ioan           2426 ROU Cs Sah Club Galati                  6½  39½ 49½ 34½  
   4    5 IM  Petrisor Adrian-Marian      2416 ROU Acs Sah Club Vados Arad             6½  38½ 50   33  
   5   12 FM  Nastase Robert-Paul         2331 ROU CS Otopeni                     U20  6½  35½ 45   31  
   6   22     Ceres Dragos                2211 MDA MOLDOVA                        U14  6½  35  45   32  
   7   10 FM  Martinovici Ilie            2360 MDA SCM GLORIA BUZAU               U16  6½  34½ 45  32½  
   8   14 FM  Gheorghiu Calin             2318 ROU Cs Politehnica Iasi                  6  36½ 47½  31  
   9   20 IM  Vegh Endre                  2260 HUN UNGARIA                        S60   6  36½ 46   30  
  10    6 GM  Abramovic Bosko             2409 SRB SERBIA                         S60   6  36  45½  29  
  11    8 IM  Nesteretz Anatoliy          2376 UKR UKRAINA                              6  35  45½  31  
  12   15 IM  Petre Nad-Titus             2312 ROU Cs Studentesc Medicina Timisoa       6  34½ 44½  27  
  13   23 IM  Banas Jan                   2209 SVK SLOVACIA                       S60   6  32½ 42½  27  
  14    3 IM  Vedmediuc Serghei           2464 MDA MOLDOVA                             5½  42½ 54½  33  
  15   16 IM  Velickovic Sasa             2290 SRB SERBIA                         S60  5½  35½ 46  29½  
  16   25 IM  Mozes Ervin                 2153 ROU Cs Universitatea Arad          S60  5½  34½ 44   28  
  17   27 FM  Costin Petrica              2145 ROU Acs "petra-Sah" Satu Mare      S60  5½  29  38½  24  
  18   13 IM  Ardeleanu Alin              2318 ROU Acs "Petra-Sah" Satu Mare            5  38½ 49½ 30½  
  19    7 IM  Bogdan Dan                  2382 ROU Acs Sah Club Vados Arad              5  38  49  29½  
  20   24     Michalicka Milan            2202 SVK SLOVACIA                             5  38  47   30  
  21   18     Baum Jonasz                 2272 POL POLONIA                        U14   5  37½ 48  30½  
  22   21 IM  Meszaros Andras             2256 HUN UNGARIA                        S60   5  35½ 46  26½  
  23   19 IM  Cvetkovic Srdjan            2262 SRB SERBIA                         S60   5  35  46   28  
  24    9 IM  Baratosi Daniel             2371 ROU Acs Sah Club Vados Arad              5  34½ 45½  27  
  25   11 IM  Balla Tamas-Kristof         2352 ROU Acs Sah Club Vados Arad              5  33  43½ 24½  
  26   61     Kiraly Ferencz              1813 AUT AUSTRIA                        S60   5  31  41  23½  
  27   33     Sarmir Milos                2076 SVK SLOVAKIA                             5  31  39½  22  
  28   28 CM  Anghelus Alin-Gabriel       2112 ROU Lps Satu Mare                  U16   5  30  35½  25  
  29   36  I  Miloi Pavel-Dan             2037 ROU Cs Dinamo Bucuresti            U18  4½  37  48  24½  
  30   26 FM  Stanciu Traian              2153 ROU Acs Master Mind Bucuresti      S60  4½  35  45   26  
  31   35  I  Ilonczai Levente-David      2057 ROU Lps Satu Mare                  U18  4½  33  42½ 21½  
  32   57 CM  Fugulyan Grigore            1844 ROU Cs Universitatea Arad               4½  32½ 43  23½  
  33   29     Bai Adelard                 2110 TPE TAIWAN                         U12  4½  31½ 40   24  
  34   50 CM  Muller Wilhelm              1896 ROU Cs Unio Satu Mare              S60  4½  30½ 39  21½  
  35   48  I  Filip Andrei (L.)           1916 ROU Csm Bucuresti                  U12  4½  30  39  21½  
  36   32 FM  Frink Ferenc                2083 HUN UNGARIA                        S60  4½  29  38½  19  
  37   54     Adam Zoltan                 1860 HUN UNGARIA                             4½  28½ 36   20  
  38   47  I  Mintau Andrei-Catalin       1917 ROU Cs Universitar Ploiesti        U14  4½  28½ 35   22  
  39   56  I  Ardelean Lorela-Daniela   F 1847 ROU Lps Satu Mare                  U20  4½  28  36  19½  
  40   37 FM  Tepper Frantisek            2034 SVK SLOVACIA                       S60  4½  27½ 35  20½  
  41   43     Tran David                  1954 HUN UNGARIA                        U12  4½  27  36  19½  
  42   39  I  Ambru Dan-Calin             2013 ROU Acs Samus Sah Club Cluj Napoca       4  35  45½ 23½  
  43   17 FM  Volosin Vladimir            2286 HUN UNGARIA                        S60   4  35  44½ 24½  
  44   66  I  Schneider Erik              1692 ROU Lps Satu Mare                  U16   4  31  40½  22  
  45   44  I  Lazin Robert-Tamas          1939 ROU Lps Satu Mare                        4  30½ 40   18  
  46   45 CM  Bonte Arghir                1924 ROU Clubul De Sah Al Municipiului  S60   4  30½ 38½ 19½  
  47   38 CM  Farcas Doru-Marius          2019 ROU Acs Napocensis Activ Cluj Napo S60   4  30  38½  19  
  48   42 CM  Veklinec Andrei             1960 ROU Cs Unio Satu Mare              S60   4  29½ 38½ 17½  
  49   51 WCM Cimpean Andra             F 1894 ROU Csu Universitatea De Vest Timi U20   4  29  38   19  
  50   40 IM  Panush Viktor               1970 MDA MOLDOVA                              4  29  38   19  
  51   64 WCM Fenyvesi Doina            F 1723 ROU Cs Unio Satu Mare              S60   4  29  34½  17  
  52   41 NM  Follert Iuliu               1961 ROU Cs Vointa Satu Mare            S60   4  28  35½  18  
  53   67     Scurtu Alexandr             1690 MDA MOLDOVA                        U12   4  27½ 32½ 17½  
  54   58 CM  Dobrin Catalin              1832 ROU CS Gambitul Damei Ploiesti          3½  29  39  17½  
  55   49     Szabo Ervin                 1905 HUN UNGARIA                        S60  3½  28½ 37½ 17½  
  56   63 WCM Radu Eudochia             F 1744 ROU Cs Universitatea Arad          S60  3½  28  36½  17  
  57   59  I  Negrean Dorel               1825 ROU Cs Unio Satu Mare              S60  3½  25  33½  11  
  58   65  I  Mihalca Imre-Gheorghe       1695 ROU Acs ''la Bunicu'' Baia Mare         3½  25  30   14  
  59   34 FM  Szurovszky Elek             2064 HUN UNGARIA                        S60   3  31½ 40½ 17½  
  60   55 WCM Trifoi Mihaela-Ioana      F 1853 ROU Cs Sig-Mar Sighetu Marmatiei   U14   3  31  39½  15  
  61   30 FM  Dostan Janos                2102 HUN UNGARIA                        S60   3  30  39½  20  
  62   62  I  Polner Iosif                1761 ROU Cs Unio Satu Mare              S60   3  29  37½ 15½  
  63   68 II  Coroian Sebastian-Dumitru   1653 ROU Cs Vointa Satu Mare            U16   3  28  36½ 14½  
  64   53     Marchis Arghil              1881 HUN UNGARIA                        S60   3  28  33½ 13½  
  65   52  I  Deac David                  1891 ROU Cs Vointa Satu Mare            U16   3  25  31½ 11½  
  66   70 II  Hejja Irisz-Hanna         F 1419 ROU Lps Satu Mare                  U14   3  24½ 29½  13  
  67   71 CM  Torzsas Ludovic             1385 ROU Cs Vointa Satu Mare                  3  23  30  12½  
  68   31 CM  Samu Sorin-Mihai            2090 ROU Acs Sah Club Vados Arad             2½  32  42  17½  
  69   60     Hajdu Zoltan                1819 HUN UNGARIA                             2½  26½ 32   11  
  70   46  I  Orban Vasile-Gheorghe       1919 ROU Cs Apollo Satu Mare            S60   2  24½ 33½ 12½  
  71   69  I  Ionita Gheorghe             1436 ROU Cs Mediator Giarmata Vii       S60   1  24  30½  4 


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year