For more than 6 years Chess Mix has been publishing the biggest periodical online chess games database "10 Days".

English Deutsch Française Español Italiano Русский Български

10 Days 565 : 01.01.2019

Online chess games 11871
Chess tournaments 65

View all included tournaments

Vlcnov CZE, Josef Oharka Mem 2018

Rank SNo.    Name                         Rtg FED Club                               Type Gr Pts BH. Fide RtgØ 
   1    6    Koutny Petr                 2257 CZE TJ Vlčnov                               A  7½  49   39  2217 
   2    8    Abel Peter                  2216 SVK Sk Kupele Piestany                          7  48   35  2114 
   3    3 FM Holemar David               2287 CZE Moravská Slavia Brno                    A   7  46½  36  2097 
   4    5    Matejovic Juraj             2262 SVK Tj Inbest Dunajov                           7  44½  35  2028 
   5   13    Zpevakova Jana            F 2052 CZE ŠK Staré Město                          A   7  43½  34  2026 
   6   11    Danada Tomas                2144 SVK Sk Nafta Gbely                             6½  43½ 32½  2030 
   7   15    Janco Darius                2040 SVK Topolciansky Sachovy Klub                  6½  43   31  1978 
   8   20    Vranova Zdenka            F 1980 CZE ŠK Staré Město                     S50  A  6½  42½ 32½  2013 
   9   19    Skalsky Alexandr            1987 CZE ŠK Staré Město                     U16  C   6  47   37  2165 
  10    4 FM Vrana Frantisek             2271 CZE ŠK Staré Město                     S50  A   6  47   33  2056 
  11    9    Buran Jaroslav              2212 CZE TJ Vlčnov                               A   6  47  32½  2047 
  12   12    Hudacek Josef               2058 CZE SK Podlužan Prušánky z.s.               A   6  44   32  1981 
  13   14    Havranek Michal             2046 CZE SK Boršice                              A   6  42½  28  1959 
  14   16    Stanec Stanislav            2030 CZE SK Podlužan Prušánky z.s.               A   6  41½ 29½  1920 
  15   66    Janík Libor                 1662 CZE SK EMKaD Holešov                        A   6  41   26  1916 
  16    1 IM Zpevak Pavel                2431 CZE ŠO Kunovice                        S50  A  5½  50  35½  2108 
  17    2 FM Mudrak Josef                2313 CZE Slavia Kroměříž                    S50  A  5½  49½  33  2027 
  18    7 IM Babula Milan                2237 CZE TJ Vlčnov                          S65  B  5½  47  35½  2129 
  19   27    Benes Miroslav              1942 CZE Slavia Kroměříž                         A  5½  45  26½  1937 
  20   10    Bojda Lubomir               2162 SVK Topolciansky Sachovy Klub                  5½  43½  32  2078 
  21   23    Manak Jozef                 1965 SVK Sk Kupele Piestany                 S50     5½  39  27½  1931 
  22   22    Krca Milan                  1970 CZE ŠK Staré Město                     S65  B   5  44½  28  2004 
  23   36    Pistek Jan                  1830 CZE ŠK Veselí n/M                           A   5  43½  28  2008 
  24   56    Tomanek Pavel               1625 CZE SK Boršice                              A   5  43½ 26½  1993 
  25   45    Podskubka Ondrej            1761 CZE TJ Vlčnov                               A   5  42   23  1932 
  26   29    Hrubsa Marian               1926 SVK Sk Skalica                         S50      5  41   24  1888 
  27   52    Slaba Andrea              F 1722 SVK Tss Trnava Msk Sered               U16      5  41   24  1887 
  28   25    Nemsak Denis                1956 SVK Sk Doprastav Bratislava                     5  40   26  1814 
  29   24    Stana Marek                 1964 CZE TJ Vlčnov                               A   5  38½ 26½  1880 
  30   17    Krizek Frantisek            2016 CZE ŠK Veselí n/M                      S65  B   5  38½ 26½  1796 
  31   21    Jires Jiri                  1970 CZE MKS Vyškov                              A   5  38½  25  1924 
  32   18    Vrtal Jaroslav              1998 CZE SK Podlužan Prušánky z.s.          S65  B   5  38   26  1928 
  33   26    Krejcirik Radim             1951 CZE Fatra Slavia Napajedla             S50  V   5  38  22½  1821 
  34   33    Sumsal Vaclav               1845 CZE Dolní Němčí                             A   5  36  23½  1710 
  35   43    Stos Radek                  1766 CZE Dolní Němčí                             A   5  35½  22  1784 
  36   28    Palka Bronislav             1927 CZE Fatra Slavia Napajedla                  A  4½  42  25½  1889 
  37   53    Zabloudil Radek             1698 CZE MKS Vyškov                         U18  C  4½  41½ 25½  1941 
  38   40    Cermak Jan                  1801 CZE MKS Vyškov                              A  4½  40  24½  1933 
  39   32    Knotek Josef                1865 CZE ŠO Kunovice                        S50  A  4½  39½ 23½  1880 
  40   31    Vogl Zdenek                 1878 SVK Sk Skalica                         S50     4½  38  21½  1698 
  41   51    Juriga Tomas                1730 CZE Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s.      N  4½  37  22½  1812 
  42   48    Zpevakova Katerina        F 1749 CZE Dolní Němčí                        S50  A  4½  37  18½  1858 
  43   49    Travnicek Krystof Mikulas   1742 CZE ŠO Kunovice                        U16  C  4½  36  22½  1869 
  44   42    Slaby Jozef                 1779 SVK Sk Kupele Piestany                 S50     4½  35½ 21½  1781 
  45   47    Vanhara Petr                1750 CZE TJ Bojkovice                       S65  B  4½  35   19  1827 
  46   75    Holecek Dominik             1186 CZE ŠK Staré Město                     U16  C  4½  30  16½  1691 
  47   39    Stojan Frantisek            1805 CZE ŠK Zlín, z.s.                      S65  B  4½  26½  15  1435 
  48   65    Kunc Pavel                  1743 CZE KK-ŠK Osvětimany                   S50  A   4  40  25½  1949 
  49   37    Sanak Frantisek             1824 CZE SK Boršice                         S65  B   4  38   23  1881 
  50   38    Kolouch Jiri                1820 CZE TJ Bojkovice                       S50  A   4  38   22  1800 
  51   35    Vanhara Jiri                1837 CZE TJ Bojkovice                            A   4  37½  21  1783 
  52   50    Volcik Stanislav            1741 CZE SK Boršice                         S50  A   4  37   19  1787 
  53   44    Oharek Vlastimil            1764 CZE TJ Vlčnov                               A   4  35   17  1746 
  54   30    Dubovecky Josef             1899 CZE ŠK Zlín, z.s.                      S65  B   4  34  22½  1740 
  55   73    Peška Martin                1365 CZE KK-ŠK Osvětimany                        A   4  33  17½  1696 
  56   54    Janik Miroslav              1676 CZE SK EMKaD Holešov                   S65  B  3½  38  17½  1781 
  57   69    Novotný Jan                 1592 CZE Šachový oddíl Mařatice, z.s.            A  3½  36  18½  1805 
  58   34    Curidlo Jan                 1842 SVK Sk Kupele Piestany                 S65     3½  35½ 19½  1719 
  59   60    Kadlcik Petr                1450 CZE TJ Vlčnov                               A  3½  34½  16  1775 
  60   63    Kadlcik Marek               1178 CZE TJ Vlčnov                               A  3½  33½  16  1706 
  61   58    Psotka Tomas                1538 CZE TJ Velehrad z.s.                        A  3½  32½ 14½  1659 
  62   67    Peška Antonín               1655 CZE SK EMKaD Holešov                   S65  B  3½  30½ 12½  1698 
  63   68    Vychorec Miroslav           1618 CZE TJ Vlčnov                          S65  A   3  34½ 15½  1797 
  64   41    Hrabal Radek                1782 CZE ŠK Veselí n/M                      S50  A   3  34  17½  1787 
  65   55    Ricica Lubomir              1674 CZE KVASACO Vacenovice                 S50  A   3  33½ 15½  1660 
  66   46    Sovadina Martin             1758 CZE SK EMKaD Holešov                        A   3  32   13  1748 
  67   64    Spacilova Klara           F 1057 CZE ŠK Staré Město                     U12  C   3  32  11½  1729 
  68   57    Stolar Michal               1575 SVK Sk Kupele Piestany                 S50      3  31½  15  1739 
  69   71    Panáček Ondřej              1421 CZE Šachový oddíl Mařatice, z.s.            A   3  30½  16  1703 
  70   74    Ondrusek Radek              1304 CZE KK-ŠK Osvětimany                   S50  A   3  28  11½  1628 
  71   59    Hornak Ondrej               1495 CZE ŠK Veselí n/M                           A   3  27½  8   1486 
  72   78    Nikorjak Miroslav           1000 CZE TJ Vlčnov                          S50  A  2½  34½ 15½  1686 
  73   61    Nemec Jakub                 1296 CZE Fatra Slavia Napajedla                  A  2½  27½  9½  1426 
  74   76    Lavička Zbynek              1000 CZE KK-ŠK Osvětimany                        A  2½  24   7   1489 
  75   70    Světinský Antonín           1452 CZE Dolní Němčí                        S65  B   2  29   9   1585 
  76   62    Kuzela Josef                1245 CZE TJ Vlčnov                               A   2  28½  10  1518 
  77   72    Pavelka Zdeněk              1369 CZE TJ Velehrad z.s.                        A  1½  25½  5½  1471 
  78   77    Mentzl Matouš               1000 CZE TJ Vlčnov                          U10  D   ½  25½  2½  1436


 


Sign in

Username Password

If you are not subscribed:
and you will have immediate access to
  • The best chess tournament calendar
  • The biggest periodical online chess games database
for $ 24.99 / year